• 16 marca 2023
  • Ogólna

  Przerwa techniczna

  • By Redakcja
  • |
  • 10 listopada 2021
  • |
  • 2 minuty czytania

  Szanowni Państwo

  Przypominamy o przerwie technicznej. Prosimy być bardzo rozsądnym w zamieszczaniu komentarzy pod starszymi artykułami. Niestety cały czas odnotowujemy próby – “dokonywania się”- zapewne przypadkowo – nazwijmy to “dziwnych zdarzeń” i innych interakcji z naszą bazą danych. Poczyniliśmy istotny postęp w odbudowie ochrony systemu zabezpieczeń portalu i możemy swobodnie już moderować komentarze, więc nie będzie więcej przeszkód w umieszczaniu dowolnych przez Państwa, moderacja będzie na bieżąco zgodnie z Regulaminem portalu.

  Zawsze liczymy na Państwa dobrowolne wsparcie w formie darowizn. Bez Państwa wsparcia, nie ma przyszłości dla portalu.

  Jedyną formą wsparcia dla naszej fundacji jest przelew na jedno z poniższych kont bankowych (to znaczy udzielenie darowizny dla fundacji), fundacja nie prowadziła i nie prowadzi żadnych zbiórek, puszek, ani innego rodzaju form wsparcia bezpośredniego.

  Zgodnie z obowiązującym prawem, nie ma możliwości odliczenia dokonanej dla nas darowizny w polskim systemie podatkowym i prosimy tego nie robić.

  Proszę pamiętać – liczymy na drobne kwoty, które nie stanowią obciążenia dla Państwa prywatnych budżetów. To bardzo ważne. Większe kwoty warto wpłacać dla osób potrzebujących wsparcia np. ze względów zdrowotnych lub złej sytuacji życiowej. Do czego również serdecznie zachęcamy.

  Średnia wartość jednorazowej darowizny dla naszej fundacji w drugim półroczu 2021 r., nie przekracza kwoty kilkudziesięciu Złotych. Całość naszych przychodów przeznaczamy na bieżącą działalność fundacji tj. czynsze, koszty działalności informatycznej (serwer, domeny, certyfikaty, wsparcie profesjonalne hostingodawcy), zakup sprzętu i oprogramowania. Nikt z członków organów fundacji i jej zespołu nie otrzymywał i nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia. To jest w pełni działalność społeczna, oparta na dobrowolnej i nieodpłatnej działalności ludzi dobrej woli.

  Obecnie sytuacja dzięki wsparciu kilku ludzi dobrej woli nie jest tragiczna, potrzebujemy jednak jeszcze opłacić serwer, bez tego portal zniknie.

  Równolegle cały czas prowadzimy prace nad anonsowanym wcześniej projektem “Obserwator Polityczny – dziedzictwo”, niestety blokady informatyczne (zapewne przypadkowe) w naszej bazie danych uniemożliwiają nam odzyskanie i zabezpieczenie mniej więcej połowy zasobu (mniej więcej sprzed 2016 roku). Będziemy informować na bieżąco, a to co uda się uratować udostępnimy w formie PDF na koniec roku do pobrania z tej strony lub innej zastępczej – jak ta będzie już niedostępna (po 1 stycznia 2022).

  Wszystkie osoby zamierzające udzielić bezpośredniego wsparcia finansowego fundacji proszone są o wpłacanie pieniędzy na poniższe konta bankowe (z dopiskiem DAROWIZNA):

  Fundacja Pisanie Książek

  Złota 61

  00-819 Warszawa

  Nr konta bankowego:

  Dla przelewów w PLN 63 1020 1097 0000 7102 0229 0724

  Dla przelewów w Euro PL 02 1020 1097 0000 7902 0307 3541

  Konto fundacji jest prowadzone przez bank:

  PKOBP Oddział 1 w Krakowie ul. Lubicz 17a, 31-503 Kraków

  Symbol SWIFT banku to: BPKOPLPW

  z dopiskiem – „DAROWIZNA” – to obligatoryjny zapis, bez którego pieniądze będą odesłane po odliczeniu kosztów przelewu.

  Serdecznie pozdrawiamy

  Zespół Obserwatora Politycznego

  z poważaniem

  Redakcja portalu