Przemysł 4.0 – szansa dla polskich producentów maszyn

Copyrights Polskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Montażu

Zmieniający się przemysł zawsze stanowił siłę napędową producentów rozwiązań technicznych. Czwarta rewolucja przemysłowa i oddanie kontroli nad maszynami w ręce sztucznej inteligencji wymagają tworzenia niezawodnych narzędzi. Przed polskimi producentami szansa na stanie się ważnym graczem na międzynarodowych rynkach.

Według raportu Polski przemysł maszynowy w 2018 r. produkcja maszyn i urządzeń w Polsce wyniosła blisko 49 mld zł. Mimo że wciąż nie dorównujemy wzrostem krajom Starej Unii, polskie firmy stale udoskonalają swoje usługi i chętnie uczestniczą w kreowaniu nowych rozwiązań technologicznych.

Wciąż jesteśmy na etapie rozwoju i często patrzymy na inne kraje z perspektywy tego aspirującego, a nie równego. Tymczasem odnotowujemy stały wzrost sprzedaży w branży montażowej i pokrewnych, co wynika z rozwoju robotyzacji i przemysłu 4.0. Targi Assembly Go mają pomóc polskim przedsiębiorcom przyjrzeć się technologiom i procesom, jakie obecnie wykorzystywane są na rynku – mówi Robert Pogorzelski, CEO Polskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Montażu, współorganizatora targów.

Wierzymy, że takie spotkanie pozwoli nam realnie ocenić potencjał polskiego przemysłu – wskazać mocne strony, zweryfikować pola, które wymagają poprawy i ustalić, co jeszcze można zrobić i jak najskuteczniej trafić do klientów.

Żadna firma wykorzystująca maszyny jako główne narzędzie produkcji nie może sobie pozwolić na ich zawodność. W branży, w której inwestycje liczone są w milionach, a urządzenia są przygotowywane na specjalne zamówienie, trudno zorientować się, jakie ryzyka mogą pojawić się w trakcie eksploatacji. Jeśli firmy nie będą na bieżąco z informacjami ze świata montażu, może się okazać, że już na etapie inwestycji w wyposażenie hali produkcyjnej wybrane rozwiązania będą przestarzałe i nie zapewnią spodziewanego zysku.

Jeżeli chcemy stać się wartościowym środowiskiem wdrażającym przemysł 4.0, musimy działać we wszystkich aspektach – zarówno szkoleniu pracowników, wdrażaniu nowych rozwiązań technologicznych, jak i umacnianiu produkcji. Minimalizując rolę człowieka w procesie kontroli maszyn, musimy stale pracować nad zwiększeniem ich sprawności przy jednoczesnym dbaniu o ich wydajność. Dobrze przemyślana inwestycja w sprzęt to również długoterminowa oszczędność późniejszych kosztów napraw, rekompensaty strat spowodowanych wstrzymaniem produkcji i odszkodowań.

Assembly Go to pierwsze w Polsce wydarzenie kierowane przede wszystkim do przedstawicieli firm, których zarówno produkty jak i usługi są przeznaczone dla kluczowego etapu produkcji jakim jest proces montażu w zakładzie produkcyjnym oraz tworzących wykorzystywane w tej dziedzinie rozwiązania technologiczne.

Więcej informacji na stronie: https://www.psiitm.org/targi-assembly-go/

ASSEMBLY GO. FIRST EUROPEAN SHOW – to targi stworzone specjalnie z myślą o połączeniu doświadczenia z innowacjami. Przez 2 dni uczestnicy poznają najskuteczniejsze i sprawdzone rozwiązania, najnowsze technologie i nadchodzące trendy, a to wszystko w jednym miejscu. Najwybitniejsi specjaliści podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, by wznieść organizację i techniki montażu na jeszcze wyższy poziom.

***

Informacja redakcji: wszelkie prawa zastrzeżone dla Polskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Montażu, wyłączenie licencji CC 3.o.

5 myśli na temat “Przemysł 4.0 – szansa dla polskich producentów maszyn

 • 17 grudnia 2019 o 05:06
  Permalink

  No to mamy PRZEDŚWIT nowoczesności w Banasiowej Republice Nadwiślańskiego Macondo, ze stolicą w Taplarach.

  Powodzenia i sukcesów życzę.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 17 grudnia 2019 o 09:03
  Permalink

  BUUUUUUUUUUU,HA,HA,HA,HAAAAAAAAAAAAAAAA!!!
  Proces „solidarnościowy” wyniósł na szczyty jakąś dziwną społeczność czyli całą zgraję niemoralnych drapieżników …

  KU PRAWDZIE WEHIKUŁEM CZASU…
  Lista poszczególnych rządów ROZKRADAJĄCYCH polską gospodarkę:
  Rząd Mazowieckiego UW od 12.09.1989r. rządził 16 m-cy, Przygotował ustawę o restrukturyzacji i prywatyzacji.
  Rząd Bieleckiego KLD od 12.01.1991 rządził 11 m-cy i 11dni. Sprzedał 1208 zakładów.
  Rząd Olszewskiego ROP od 23.XII.1991 rządził 6 miesięcy i 18 dni Sprzedał 1 zakład. Zatrzymał prywatyzacje.
  Rząd Suchockiej UD od 11.07.1993 rządził 15 m-cy i 14 dni. Sprzedała obcym 21 zakładów.
  Rząd Pawlaka PSL od 26X.1993r rządził 16 m-cy i 12 dni. Sprzedał obcym 2269 zakładów.
  Rząd Oleksego SLD od 7.03.1995r. rządził 14 miesięcy. Sprzedał 598 zakładów.
  Rząd Cimoszewicza SLD 7II.96 rządził 20 m-cy,18 dni. Sprzedał 992 zakładów.
  Rząd Buzka AWS od 31.X.1997 rządził 47 m-cy 19 dni. Sprzedał 1311 zakładów.
  Rząd Milera SLD od 19X.2001r. rządził 30 m-cy 15 dni. Sprzedał 548 zakładów.
  Rząd Belki SLD od 2 V 2004r. rządził 17 m-cy 29 dni. Sprzedał obcym 477 zakładów.
  Rząd Marcinkiewicza PIS 31X05r rządził 8 m-cy 15 dni. Sprzedał 271 zakładów.
  Rząd Kaczyńskiego PIS od 14.07.2006 rządził 15 m-cy 24 dni. Sprzedał 18 zakładów.
  Rząd Tuska PO rządzi od 7.XI.2007r. Sprzedał 724 zakłady do 31.12.2010.
  Państwo Polskie w roku 1990 było właścicielem około 8,5 tysiąca zakładów. W latach 1990-2010, według raportu Ministerstwa Skarbu Państwa, przekształceniami – KRADZIEŻĄ objęto 5 tys. 992 państwowe przedsiębiorstwa.
  Pierwsze skrzypce przy wyprzedaży za bezcen majątku polskiego grał ŻYD Balcerowicz, wicepremier i minister finansów w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. Kolejnymi przodownikami wyprzedaży byli Jan Krzysztof Bielecki, Jerzy Buzek, wdrażający na gruncie polskim pomysły amerykańskiego spekulanta George’a Sorosa i ekonomisty Jeffreya Sachsa jak i Międzynarodowego Funduszu Walutowego czy Banku Światowego. Balcerowicz naciskał na jak najszybszą prywatyzację, zaś osoby, które krytykowały wyprzedaż majątku, czy pokazywały oszustwa przy prywatyzacji, nazywał populistami i szkodnikami.
  PS…
  Gdy ROZKRADANO polską gospodarkę to ,,Pierwszy Obywatel” ,symbol polskiej mądrości Polaków Wałęsa uspakajał:jak u nas nie będzie pracy , to ludzie pojadą na Zachód popracować, zarobią pieniądze, wrócą do kraju i założą po powrocie własny biznes.
  A że jest trochę biedy i bezrobocia, to winni są sami ludzie bo nie uczyli się, nie zdobywali praktycznych, potrzebnych kwalifikacji , są niezaradni, leniwi…
  Tylko człowiek o takim poziomie umysłowym jak Wałęsa mógł tak myśleć.

  Odpowiedz
  • 17 grudnia 2019 o 12:29
   Permalink

   Proces neobolszewicki wyniósł na szczyty wcale nie dziwną społeczność,
   wyniósł przewerbowanych d. neostalinowców i eurotrockistów. Kosmopolitycznych KOMUCHÓW!
   Bolszewia….

   Odpowiedz
   • 17 grudnia 2019 o 15:37
    Permalink

    Nie zapominaj o całym prawicowym ciemnogrodzie, który wyrwał się spod kurateli “bolszewickiej” i zniszczył podstawy bytu polskiego narodu.:-) No taki poziom, niestety.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.