Przejdziemy kolejne fazy kryzysu z nielegalnymi imigrantami

Nielegalne zakłócenia prawa powodowane przez nielegalnych imigrantów w krajach Unii Europejskiej – istotnie się nasilają. Ludzie ci kierujący się swoją wolą dotarcia do wybranych przez siebie krajów Unii, zaczynają zachowywać się w sposób jednoznacznie łamiący prawo, krajów Unii, w których przebywają. Nie rozumiejąc unijnych zasad przyznawania azylu, domagają się niemożliwe. Najbardziej cierpi rząd węgierski, który broniąc się przed falą imigrantów – nie jest w stanie opanować w sposób humanitarny fali ludzkiej, która ma roszczenia i niczego innego nie przyjmuje do wiadomości, niż to, na co ma ochotę. Z jednej strony Węgrzy stosując miękkie oddziaływanie muszą tolerować masy uchodźców, często agresywnych i kryminalnych – przemieszczających się po swoim terytorium, a zarazem nie mogą ich przepuścić, bo złamaliby przepisy unijne. Równolegle państwa zachodnie – krytykują rząd węgierski, chociaż będąc w tej samej sytuacji – byłyby zobowiązane zachowywać się tak samo.

Sytuacja na Węgrzech jest niebezpieczna dla tamtejszej ludności, zdarza się, że nielegalni imigranci kradną z węgierskich posesji drobne przedmioty, zastraszają ludzi krzykiem, brudzą, śmiecą. Co gorsze – również łamią prawo i zasady wyznaczone im przez węgierskie służby porządkowe. Doszło do buntu w jednym z tymczasowych obozów dla uchodźców, inni przebywający nielegalnie i bez ważnych biletów w pociągach, których nie chcą opuścić – wyrzucili podarowane im przez Węgrów jedzenie i picie na tory, jak również niektórzy z nich posunęli się do użycia własnych dzieci, jako elementu w sporze – zabraniając dzieciom przyjmowania pomocy żywnościowej. Uchodźcy w Budapeszcie rozpoczęli marsz w kierunku Wiednia, co samo w sobie jest fenomenem, ale pomimo wszelkich utrudnień, państwo węgierskie toleruje ich zachowanie nie stosując przemocy.

W Niemczech nagle uchodźcy zorientowali się, że w namiotach to zimą może być ciężko w Europie i zaczynają coraz głośniej domagać się dachu nad głową, w prasie pełno jest zdjęć dzieci pokazujących, że w namiotach robi się zimno. Co więcej, zachodnie media cynicznie wykorzystały dramat śmierci jednego z nieletnich uchodźców, którego ciało morze wyrzuciło na turecki brzeg, oskarżając zachodnich polityków o brak pomocy – pojawił się tam nawet wątek kanadyjski, co samo w sobie jest fenomenem świadczącym o mocy oddziaływania współczesnych mediów.

Kolejni nielegalni imigranci nadchodzą w kierunku Węgier, ale zbudowany system zapór zaczyna spełniać swoją rolę, coraz więcej nielegalnych imigrantów powstrzymuje się przed próba przedostania się na terytorium Unii Europejskiej. Co jednak nie zmienia faktu, że ich przybywająca ilość powoduje narastanie problemu przy granicy, jednak to jest problem serbskich władz, które tolerują tą nielegalną wędrówkę bez brania odpowiedzialności za los tych ludzi. Unia Europejska powinna pomyśleć o ukaraniu rządu w Belgradzie, albowiem swoją postawą przyczynia się do kryzysu humanitarnego.

Już zaczyna się robić zimno i z dnia na dzień będzie się nasilał kryzys związany z tymi ludźmi. Już należy się przygotować na obrazy przedstawiające zamarzniętych po drodze, ewentualnie zabitych przez współtowarzyszy podróży. Niestety – taka jest brutalna rzeczywistość, jeżeli państwo nie spełnia swojej roli i nie kontroluje granicy, a potem pozwala – masie nielegalnych imigrantów na nielegalne koczowanie wbrew przepisom w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Dlatego przygotujmy się, że w końcu dojdzie gdzieś do siłowego stabilizowania zachowania się nielegalnych imigrantów, albowiem w swojej masie oni bywają agresywni. Doświadczyła tego już nie jeden raz grecka policja – dostając kamieniami lub tocząc regularne bitwy z uchodźcami na wyspach.

Będzie jeszcze gorzej, a ze względu na hipokryzję mediów i niektórych zachodnich krajów w tym głównie Niemiec – będziemy świadkami dramatów ludzkich. Węgrzy sami mogą sobie nie dać rady z tak olbrzymią masą ludzi w ich kraju, zwłaszcza że Bruksela nie śpieszy z pomocą i ponad 150 tyś., nielegalnych imigrantów „ma chleb” na koszt węgierskich podatników.

Późnym popołudniem doszło w Budapeszcie po dworcem “Keleti” do zamieszek, w trakcie których nielegalni imigranci rzucali w Węgrów m.in. kamieniami, butelkami i obuwiem, doszło do rękoczynów – eskalację konfliktu pomiędzy przybywającymi na miejsce grupami węgierskiej młodzieży patriotycznej a agresywnym tłumem nielegalnych uchodźców wykrzykującym islamistyczne hasła oraz obelgi pod adresem Węgier i Węgrów – powstrzymała węgierska Policja. Jednym z przerażających incydentów był tam atak jednego z nielegalnych imigrantów pod osłoną prawdopodobnie własnego dziecka, na jednego z Węgrów. Nielegalny uchodźca podbiegł dość daleko do Węgra osłaniając się dzieckiem na barkach i zadał Węgrowi ciosy. Widziały to całe Węgry – co powoduje, że ludzie się tam boją nielegalnych imigrantów, zdolnych do wykorzystywania dzieci jako praktyczne żywe tarcze. Można tylko mieć nadzieję, że węgierskie władze staną na wysokości zadania i zapewnią minimum bezpieczeństwa.

Im szybciej problem będzie rozwiązany systemowo, a w świat pójdzie przekaz, że Europa nie przyjmuje więcej nielegalnych imigrantów, a tych, którzy przybyli – odsyła do miejsc pochodzenia. W przeciwnym wypadku spełnią się zapowiedzi premiera Węgier, który ostrzegał Europę, że mogą przybyć kolejne miliony ludzi, co wówczas z nimi zrobi Europa? Przyjmie każdego? Do jakiego etapu to miałoby dojść? Państwa miałyby przymusowo lokować imigrantów w mieszkaniach swoich obywateli? Wszystko musi mieć swoje granice. Właśnie na naszych oczach – upada Unia Europejska, winny temu jest Zachód, a głównie Niemcy, – których politycy nie tylko nie mają wyobraźni, ale nie rozumieją w kategoriach istotności priorytetów. Przecież nie jest dla nikogo tajemnicą, że byłoby o wiele łatwiej, taniej i skuteczniej – pomagać tym ludziom w miejscach ich tymczasowego pobytu w krajach sąsiadujących z Syrią. Oczywiście o przyjmowaniu żadnych migrantów ekonomicznych w obecnej sytuacji w Europie w ogóle nie może być mowy. Czas najwyższy żeby politycy mówili o tym wprost. Inaczej będą ciągle nowe fazy kryzysu z imigrantami, a przecież ta cała sytuacja pokazuje jak nieudolna jest Europa.

20 myśli na temat “Przejdziemy kolejne fazy kryzysu z nielegalnymi imigrantami

 • 5 września 2015 o 06:25
  Permalink

  abp Wojciech Polak przypomniał co to znaczy być Chrześcijaninem w tej sprawie – z tą drobną nie-szczęśliwością, że Ci co przychodzą odrzucają a priori boskość Chrystusa. Więc arcybiskup nie ma racji. W obozach dla uchodźców bunty – oni chcą dużych wygodnych mieszkań lub domów w Syrii prawie wszyscy mieli domy w ogóle na Bliskim Wschodzie tylko Saddam budował bloki a to i tak innym standardzie niż u nas. Generalnie wielu z uchodźców twierdzi że lepiej żyli w Syrii niż tu

  Odpowiedz
  • 5 września 2015 o 09:08
   Permalink

   Tak, moge potwierdzic, ze zyli w Syrii i na Bliskim Wschodzie lepiej, ich piekne, wielkie domy lub mieszkania z 2-3 bakonami, loddziamui, ogrody z zielenia, nie ma punktu odniesienia, jak nie.bedzie tam wojny beda w podskokach wracac do siebie …jestem o tym wysoko przekonana

   Odpowiedz
 • 5 września 2015 o 09:20
  Permalink

  Witam,
  Wczoraj wieczorem przetłumaczyłem niezwykle ciekawy tekst niejakiego Witalija Sagajdarka na temat może poboczny bo “obecności czy nieobecności” lotnictwa FR w Syrii.
  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/09/04/wojna-domowa-na-ukrainie-4-09-2015r-197-dzien-od-nowego-rozejmu/#comments
  Ale tekst zawiera kilka ciekawych informacji które tworza tło wszystkich wydarzeń…

  Pozwolę sobie po raz kolejny wrzucić juz linkowany zbiór linków:

  kilka interesujących linków na temat imigracji do Europy. Uważam że temat rozwalenia Europy przez te ogromne tłumy – pisze się o około 2-3 milionach ludzi „w drodze” – jest niezwykle istotny…
  Plotki o znalezieniu dla nich miejsca na u’Krainie także się pojawiają…

  Dlatego może warto zapoznać się…

  http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Migration_and_migrant_population_statistics

  http://www.theguardian.com/news/datablog/2010/sep/07/immigration-europe-foreign-citizens

  https://en.wikipedia.org/wiki/Immigration_to_Europe

  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_immigrant_population

  http://www.migrationpolicy.org/programs/data-hub/international-migration-statistics

  W linku interesujący plik pdf https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=6&cad=rja&uact=8&ved=0CGEQFjAFahUKEwivjY7ir9DHAhVljtsKHVO5BDU&url=http%3A%2F%2Fwww.parliament.uk%2Fbriefing-papers%2Fsn06077.pdf&ei=urziVa_IGeWc7gbT8pKoAw&usg=AFQjCNFv_sKfGqsF4LNhmk5zZN8J2-4ZTA

  http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/immigration/10865652/Illegal-immigration-to-Europe-shows-sharp-rise.html

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-2360067/Desperate-migration-Europes-unemployed-jobless-masses-head-north-Britain-Germany-search-work.html

  Aktualne i bardzo ciekawe http://www.bbc.com/news/world-europe-24583286

  http://www.euractiv.com/sections/global-europe/germany-ranks-second-most-popular-immigration-destination-310486

  https://stats.oecd.org/Index.aspx?DataSetCode=MIG

  W wielu linkach są interaktywne tabele…

  Mapki

  http://www.bbc.com/news/world-europe-24583286

  http://ichef-1.bbci.co.uk/news/736/cpsprodpb/51C2/production/_85103902_migrant_routes_numbers_v4.png

  http://ichef.bbci.co.uk/news/736/cpsprodpb/ABB5/production/_85075934_migrants_numbers__chart-01.png

  http://ichef.bbci.co.uk/news/736/media/images/82353000/gif/_82353692_key_migration_routes_624.gif

  http://ichef.bbci.co.uk/news/736/cpsprodpb/32F6/production/_85164031_migrant_journeys_turkey_to_germany_624.png

  http://ichef.bbci.co.uk/news/736/media/images/82547000/gif/_82547911_eu_asylum_applications_624.gif

  Moje zdanie wyrażałem na ten temat wiele razy. Więc nie będe się powtarzał, dodam jedynie że dla mnie zadziwiający jest skład osobowy tej “fali uchodźców”. Stosunkowo mało rodzin, mało matek z dziećmi – większość to młodzieńcy zdolni do noszenia broni…
  A może do niedawna noszący broń a teraz na zbiorowej przepustce?

  Odpowiedz
  • 5 września 2015 o 10:06
   Permalink

   Hey !
   Wlasnie b.duzo jest matek ( ojca czesto wlasnie zabili…) i rodzin z dziecmi, kobiet w ciazy ….takze mlodych wyksztalconych mezczyzn, ktorzy nie chca mordowac swoich rodakow na rozkaz “skads tam”, chca zyc normalnie, brakuje ludzi w wieku podeszlym,schorowanych gdyz nigdy by takiej wyprawy nie przezyli …teraz dogorywaja w samotnosci swoich dni, umieraja z wycieczenia, bez krewnych, z braku pozywienia i w przekonaniu, ze ktos inny “zaplanowal” taki los dla ich ojczyzny….i ze na swoj los nie maja zadnego wplywu ….taka wielce kosztowna gra w szachy ….
   A komentator nie jest zupelnie obiektywny w ocenie faktow ….

   Nota bene takie wedrowki ludow zawsze sie odbywaly, tak gatunek ludzki zasiedlil wszystkie kontynenty …..

   Jest taka znana opera “Wyprowadzenie z Seraju”…., moze komentator by tak sie troche “ukuluralnil” ?

   braku wody i pozywienia

   Odpowiedz
  • 5 września 2015 o 09:46
   Permalink

   Wujek zza oceanu nie przyjmuje z “zalozenia”…..
   Daje to wielce do myslenia…

   Odpowiedz
 • 5 września 2015 o 09:34
  Permalink

  “Właśnie na naszych oczach – upada Unia Europejska”

  Odpowiedz
 • 5 września 2015 o 10:42
  Permalink

  Co do tytulu feluetonu:
  Imigranci sa zawsze legalni,co za niedorzeczne twierdzenie, oni sa tylko niechciany i nie oczekiwani, podobnie , jak Polacy w Niemczech, w USA, w W.Brytani it’d., itd…

  Nielegany to hest nie zadeklerowany towar do oclenia, dzialalnosc bez koncesji …O.K
  Kazdy urodzony czlowiek jest legalny,nawet

  Polacy w Londynie sa legalni, chiciaz David Camneron ich nie chce i nazywa ich “nielegalni emigranci z Polski, ktorzy zbijaja baki na “socjalu”, choc to UE i wolne przemieszczanie sie sily roboczej bylo zaplanowane przez Komisje UE ! To samo byli z Gerhardem Schröderem w Niemczech, “nielegalni emigranci z Polski”… nie chciani, bo to tania sila robocza, ktora zabiera prace tubylcom, choc pracodawcy marza pi nocach o darmowej sile roboczej z Polski……

  Odpowiedz
  • 5 września 2015 o 14:19
   Permalink

   @Kodłuch – dziękuję za link. Muszę przyznać, że jestem nieco zszokowany zacytowanymi danymi. Jednak uważam, że wobec Irakijczyków mamy moralne zobowiązania “podwójnie” motywowane. Pozdrawiam.

   Odpowiedz
 • 5 września 2015 o 11:29
  Permalink

  Nikt nie chce odp. na super proste pytanie dlaczego ci ludzie nie uciekają do krajów z nad Zatoki Perskiej, które są bajecznie bogate, mają tę samą kulturę, język i religię. O wiele łatwiej zorganizować obozy dla uchodźców w klimacie zwrotnikowym, gdzie wystarczy namiot (typowy dla regionu, często ze wszelkimi wygodami). Nikt nie chce tego wątku poruszyć.

  Odpowiedz
  • 5 września 2015 o 14:00
   Permalink

   Nie uciekają tam, bo tamtejsi szejchowi ich nie przyjmują, logicznie obawiając się wzrostu napięć społecznych i terroryzmu na swoim terenie.

   Odpowiedz
  • 5 września 2015 o 14:21
   Permalink

   Bo tam panuje zmordyzm, “oko za oko, zab za zab “, system panstwa i prawa zatrzymal sie w ok. IX wieku, do tego pogarda “ludzi Zachodu” do kulury wschodu i napominanie, ze tylko demokracja.typu zachodniego jest godna i jest celem zycia, powoduje niepowetowanae pragnienie by ten cel zycia na “Zachodzie”osiagnac ….tak byli Marco Polo, i ci z Portugalii i z Hiszpani ruszali na wedroki i odkryciai podboj nowych

   Odpowiedz
   • 6 września 2015 o 10:19
    Permalink

    sorki, ale uważam że to nieprawda, oni zupełnie gdzieś mają demokrację itp. oni wiedzą, że Niemcy słyną z socjalu, bo Niemcy to zawsze było socjalne państwo, dlatego Bismarck wprowadził te nieszczęsne emerytury, żeby zabrać głosy socjalistom, Niemcy pod tym względem diametralnie różnią się od Amerykanów, gdzie większość białych o dziwo ma niemieckie korzenie, Niemcy to naród pełen sprzeczności, podziałów,

    Odpowiedz
   • 8 września 2015 o 06:00
    Permalink

    @kelly,06.09’2015, 10:19
    Przepraszam, co nieprawda ?
    Przeciez urzadzono im straszliwa wojne, by ich sila zmusic do przyjecia demokracji typu zachodniego i to przy czynym , zbrojnym udziale Polski i Iraku i Afganistanie, nawet torturowano ich w tym celu, wiec ruszaja tak nawroceni z wypranymi mozgami do Europy po zlote runo…@kelly wszystko juz zapomniawszy, Abu Greb?

    Odpowiedz
   • 9 września 2015 o 01:28
    Permalink

    @kelly, 06.09’2015, 10:19
    uzupelniajaco do mojego komentarza z 08.09’2015, 06:00
    , gdyz mi sluzby specjalne wymazaly przerywajac mi x-razy polaczenie z OP:

    Torturowani tych z Iraku i z Afganistanu w imie zachodniej demokracji i wolnosci nie tylko w ich ojczyznach, ale takze w tajnych wiezieniach w Polsce, cos na Mazurach , wszystkie publikatory i gazety i TV trabily o tym i o pudle pelnych dollarow $, co nieprawda, co nieprawda ? !!! ¡¡¡¡¿¿¿¿ Co to komentator @kelly cierpi nagle na amnezje czy jak ?
    Taki tam “polskie pajacowanie ” i zgrywy !!!

    Odpowiedz
 • 5 września 2015 o 14:56
  Permalink

  mam nadzieję że nasz kraj dołączy do Węgier i zażąda od reszty krajów UE przestrzegania unijnego prawa.

  Odpowiedz
  • 5 września 2015 o 20:43
   Permalink

   Wolałbym jednak, ażeby nasz kraj do Węgrów nie dołączał, szczególnie wobec Irakijczyków i Afgańczyków.
   Mamy wobec niech duży moralny dług do spłacenia. Szczególnie wobec Irakijczyków. Jeżeli chodzi o Afgańczyków. Otóż w mojej okolicy działał lekarz rodzinny z pochodzenia Afgańczyk. Wspaniały lekarz, jeszcze wspanialszy człowiek. Zasymilował się. Przez społeczeństwo całego miasteczka był kochany! Niestety zmarł w młodym wieku, ale pozostawił po sobie trójkę wspaniałych, zdolnych dzieci dziś już młodzieńców. Żoną była Polka, również wspaniały i nadal aktywny lekarz. Dzieci są zupełnie zasymilowane. Może dlatego, że oboje małżonkowie byli ateistami. Brzmi jak bajka w “katolickich” polskich uszach. Ale zmarły lekarz X. znał zasady wszystkich najważniejszych religii świata, sam pozostając ateistą. Tego uczono go w szkole w Afganistanie w okresie, kiedy krótko dominowali tam “komuniści”. Sam studia medyczne ukończył w jednym z krajów wówczas jeszcze bloku radzieckiego. Tak więc bądźmy ostrożni ze swoimi fobiami. Nie krzywdźmy bliźnich tylko dlatego, że ktoś wszczyna wojnę “bo mu gdzieś tam ropa trysła” (JT).

   Odpowiedz
   • 6 września 2015 o 15:50
    Permalink

    Komentarz @Lech jest niezwykle cenny na tych lamach, komentator @Lech. nie daje sie zwiesc emocjom i redakcji OP i innych komentatorow

    Odpowiedz
 • 18 września 2015 o 14:33
  Permalink

  Cytuję: “rząd w Belgradzie powinien zostać ukarany…”. Nie, to nie tak, to rząd w Belgradzie tolerując, a nawet po cichu zapewne pomagając imigrantom przedostać się przez ich terytorium jak najszybciej i najskuteczniej, karze europejskie rządy za udział w brutalnej rozprawie z Jugosławią. Serbowie mają interes w tym, żeby dołożyć Europie na tyle mocno, żeby ta zajęta sobą nie przeszkadzała, kiedy zaczną zbierać swoje serbskie ziemie, kiedy tzw. Republika Serbska odłączona od macierzy przyłączy się z powrotem i kiedy osłabieni zdradzieccy sąsiedzi (Albania i Chorwacja) osłabną na tyle, że oddadzą to, co Serbom ukradli. Nieprzypadkowo nagle strumień imigrantów został skierowany do Chorwacji, a przedtem ta Chorwacja była “niewidzialna”… Serbowie sami kierują tym strumieniem i manipulują nimi dla realizacji własnych interesów. Ja Serbom się nie dziwię.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.