Nasz przaśny polski judeosceptycyzm

Judeosceptycyzm

Nasz przaśny polski judeosceptycyzm, to nadzwyczajna cecha narodowa. Jest czymś niesamowitym i niemożliwym do zdefiniowania. Dla zewnętrznego obserwatora jest czymś niezrozumiałym. Ponieważ nie ma desygnatów pojęcia do którego się odnosi – czyli Żydów. Z tego powodu nasze „mądre” elity opiniotwórcze stworzyły właśnie tego potworka, żeby móc dalej operować ksenofobią, ale taką stępioną, taką „soft”.

W zasadzie jako judeosceptycy tych „Żydów”, to nawet szanujemy, bo wiadomo – Izrael superpotęga, doskonale działające państwo i w ogóle wszystko, czego można tylko zazdrościć. Jakoś bowiem tak się złożyło, że Żydzi mają się doskonale, po prostu umieją się rządzić. Przy czym i na to judeosceptycyzm dostarcza nam odpowiedzi, otóż wiadomo, że to „za amerykańskie pieniądze”.

Trwa swojego rodzaju licytacja na cierpienia. Kto bardziej ucierpiał podczas okupacji niemieckiej? Dochodzą nowe narracje, niekiedy oderwane od faktów lub je wypierające. Przecież od czasów wojny nic się co do faktów nie zmieniło. Były kolejne cierpienia, a współczesne państwo Izrael ma poważny problem z wizerunkiem, ze względu na konflikt z ludnością arabską.

Do obrotu publicznego stale są wprowadzane nowe słowa, samodzielne lub w zdaniach, które „druga strona” wrażliwa na tle swego męczeństwa – natychmiast wychwytuje i od tego momentu żyją one już samodzielnym życiem. Nie jest jednak tylko tak, że tutaj Żydzi prowadzą swój dialog ze światem, licytując się na cierpienie. Tak im się tylko wydaje, jeszcze bardziej się wydaje Polakom, że mogą w tym dialogu uczestniczyć na równych prawach – już wiadomo, że nie.

Naród sprawców wykorzystuje nasze błędy

Istotną częścią pompowanej do przestrzeni publicznej retoryki, jest retoryka strony drugiej tego zagadnienia, czyli narodu sprawców. Niemcy konsekwentnie od końca wojny, robią wszystko, co tylko można, żeby odsunąć od siebie brzemię odpowiedzialności. Ich przykład polityki historycznej i brandingu narodowego jest doskonały, wręcz modelowy.

My sami się pogrążamy, właśnie poprzez taką retorykę jak judeosceptycyzm to pojęcie łagodne i bardzo ogólne. Niestety antysemityzm w kraju bez Żydów musiał tego potworka zrodzić. Dlatego judeosceptycyzm, jakkolwiek dopuszczalny jako konstrukcja logiczna do wczoraj, dzisiaj jest już nie do przyjęcia. Właśnie przez to, do czego doszło. Sami dostarczamy Niemcom narzędzi, do czynienia nas głównymi sprawcami, a na pewno jakimiś większymi, bo to zabijali Polacy i faszyści. Chyba każdy zna tą grę słów – największy sukces niemieckiego soft power, to nie Niemcy, to faszyści zabijali. Naprawdę genialne, bo faszyści to także – i tutaj można wymieniać.

Judeosceptycyzm dlatego jest tak niebezpieczny, ponieważ jest w istocie inną formą wygodnego nazewnictwa dla antysemityzmu w jego klasycznej postaci. Nasze otoczenie o tym wie, a my udajemy, że jest inaczej.

To, czego nie da się w żadnych kategoriach logicznych zrozumieć, to powód dla którego, takie pojęcie w ogóle funkcjonuje i niestety ma się dobrze. Nie brakuje bowiem ludzi, którzy nawet są autorytetami i na pewno należą do elity, a publicznie np. w telewizji pozwalają sobie na swoje parszywe antysemickie wynaturzenia – zasłaniając się tym pojęciem kluczem.

Równie dobrze można nazwać „brutalny gwałt z pobiciem” jako „inną czynność seksualną z ćwiczeniami gimnastycznymi”. Niby chodzi o coś innego, jednak desygnaty się pokrywają, a istota jest dokładnie taka sama. O ile to uchodziło jeszcze do niedawna, ponieważ wiadomo jest wolność słowa i każdy może mówić co chce, to dzisiaj niestety trzeba piętnować wszystkie formy antysemityzmu, w tym także i judeosceptycyzm, jako wersję soft tego pojęcia.

Wizerunek Polski został spuszczony w kiblu

Sytuacja geopolityczna naszego kraju ulega gwałtownemu przewartościowaniu. Jak to się stało, że w tak błyskawiczny sposób wizerunek Polski został spuszczony w kiblu – i to na skalę globalną? Proszę niczego nie przebąkiwać o wstawaniu z kolan, jest to tak żałosne, że nawet nie wypada tego komentować. Co jest jeszcze niedostrzegane, ale już powoli dochodzi do świadomości myślącej części elit Izraela i społeczności żydowskiej w USA. To niezaprzeczalny fakt, że Izrael nie może bronić Holokaustu jak totemu, wykładniczo monopolizując całą pamięć i prawo do wspomnień i cierpienia. Ponieważ elitaryzacja Holokaustu w istocie jest jego wyobcowaniem.

Sinti i Roma?

O to Właśnie bowiem chodzi Niemcom, żeby świat pamiętał II Wojnę jako „polskie obozy” i że w tej Polsce zginęli „jacyś Żydzi”. Kto zabijał, jak, dlaczego i po co? To już nie ma znaczenia, to już widać – tak ustawiono format schematów. Za 10 lat – nie będzie miała znaczenia ilość zamordowanych ludzi. Nie trzeba wiele wystarczy tylko, że kolejni idioci i ignoranci z siedzącej na górze pieniędzy żydowskiej fundacji w USA nagrają kolejny głupowaty filmik. Dobre pozycjonowanie frazy, do tego media społecznościowe – odpowiedni budżet i koniec prawdy o II Wojnie, a tuż za nim kroczy zakłamanie Holokaustu. Nie minie jedno pokolenie i zlasowane mózgi ignorantów z tzw. światowej opinii publicznej w ogóle nie będą utożsamiały Żydów z Holokaustem. Nie wierzycie państwo? A w tym całym wrzasku ktoś się upomniał o Sinti i Roma? Wymordowanych w jeszcze większej skali w stosunku do wielkości populacji, niż Żydzi? O nich już się nie mówi, nie pamięta się… Ponieważ nie ma sił, którym by zależało na promocji pamięci.

Getto warszawskie – Warschauer Ghetto

Mechanizm który widzimy najpierw zrobił ze sprawców Polaków, w czym pomogli sami Żydzi i państwo Izrael. W ich ujęciu właśnie jesteśmy na etapie przekonywania świata, że to Polska zbudowała obozy koncentracyjne i getta (Getto warszawskie – Warschauer Ghetto). O Sinti i Roma – zapomniano w ogóle. Nie mają możnych przyjaciół, fundacji, mediów, polityków, muzeów. Kolejny etap wielkiego kłamstwa będzie ukierunkowany na relatywizację niemieckiej winy narodowej i państwowej. Dzisiaj nikt nie pamięta, że Niemcy wybrali i popierali Hitlera. Dzisiaj wszyscy koncentrują się na „fajnych” niemieckich samochodach i przyjmowaniu przez ten kraj nielegalnych imigrantów i uchodźców.W ostateczności stracą na tym wszystkie ofiary, a wina sprawców ulegnie zatarciu. To naprawdę kwestia jednego, może dwóch pokoleń.

Właśnie z tego powodu nie można dłużej bawić się w żaden judeosceptycyzm, czy też twierdzić, że Żydzi chcą odzyskać majątek swoich przodków. Istotą problemu jest zacieranie niemieckiej winy za największe morderstwo państwowe w czasach nowożytnych. No, ale polski premier składa zdaje się kwiaty na pomniku polskich kolaborantów Hitlera, który jakoś dziwnym trafem stoi nadal w Monachium…

Trzeba przestać dolewać benzynę do ogniska

To wszystko zmierza w bardzo złym kierunku. Koło ruszyło i jak na tą chwilę nie wiadomo jak je zatrzymać. To rzeczywisty problem i wielkie wyzwanie. Nie ma łatwych odpowiedzi. Trzeba bezwzględnie uważać na każde słowo. Tak, żeby nie dokładać do pieca wielkiej maszyny propagandowej, która właśnie nas zgniotła. To przycichnie, a mądrym PR-em można wiele odzyskać. Jednak trzeba przestać dolewać benzynę do ogniska.

32 thoughts on “Nasz przaśny polski judeosceptycyzm

 • 26 lutego 2018 o 05:01
  Permalink

  Dokładnie o Sinti i Roma nikt już nie mówi. Żydzi zawłaszczyli całą pamięć, całe cierpienie – innych marginalizują. Straszne, ale prawdziwe.

  Odpowiedz
 • 26 lutego 2018 o 05:17
  Permalink

  NIe ma przypadków w geopolityce i ta sytuacja również przypadkiem nie była. Doprowadzono do niej, żeby nas sprowadzić do parteru i żebyśmy byli tym zajęci. Inni budują wiatraki i hyperrloopa a my zajmujemy się tym kto zamykał stodołę w Jedwabnem … powodzenia… emigruję.

  Odpowiedz
 • 26 lutego 2018 o 05:30
  Permalink

  Doskonały tekst.

  Tylko kto go zrozumie i zastosuje przesłanie Autora, żeby sprawy były widziane tak jakie były – bez dalszego pogarszania wizerunku Polski.

  Nie do końca rozwikłane zachowanie niektórych przedstawicieli ludności polskiej we wsiach i małych miasteczkach na terenach GG oraz wprowadzany na siłę i wbrew faktom kult żołnierzy wyklętych.

  Te dwa tematy się zazębiają, bo nie sięgają jądra prawdy.

  Była długa i okrutna okupacja niemiecka.

  Były tysiące zdemoralizowanych ludzi, którzy w czasie okupacji zachowywali się niegodnie (żeby nie wartościować pojęcia: okrutnie), a tuż po wojnie, i mogli to być już inni – pozostali z bronią w lasach i czekali na III-cią wojnę.

  Dookoła ruiny i bieda z nędzą, przetaczający się front z milionami żołnierzy sowieckich i geopolityka, która nas przekazała do ich strefy wpływów.

  A ludzie chcieli żyć normalnie, nawet mieszkając w domach opuszczonych przez ich żydowskich sąsiadów i jedząc z ich talerzy …

  To wszystko razem było bardzo okrutne o dotyczyło milionowych populacji Polaków oraz milionów Niemców, którzy zostali przesiedleni, żeby zrobić miejsce milionom Polaków z Kresów Wschodnich.

  Wielka polityka przeplatana z okrucieństwami, dotykającymi pojedynczych ludzi i rodzin.

  Pora to wszystko poukładać w narrację opartą na faktach, czyli liczbach, datach i wartościach majątków, który zmieniał masowo właścicieli (dzierżawców) pomiędzy Bugiem i Odrą.

  Przy tym wszystkim zapomniano o MIŁOSIERDZIU, w naszym niby katolickim kraju.

  Trudno było o niego w czasie okupacji i tuż po niej – ale teraz może nadszedł na niego już czas?

  Bo inaczej nie da się żyć, a rządzący swoją nieudolnością lub podatnością na prowokacje – pogłębiają kryzys wizerunkowy Polski i Polaków.

  Tylko należy sobie zdawać sprawę, że przegrywamy na tym WSZYSCY, nawet przyszłe pokolenia, które oprócz odziedziczenia złego PR, będą musiały jeszcze uporać się z górą zadłużenia …

  Tylko spokój i rozsądne zarządzanie ryzykiem może zmniejszyć straty.

  Ale do tego ne można kierować się ideologicznym zacietrzewieniem pomiędzy siłąmi politycznymi w Polsce i odrzucić JUDEOSCEPTYCYZM – jako zastępczą narrację z pokoleniem ocalałym z Zagłady.

  Odpowiedz
 • 26 lutego 2018 o 05:54
  Permalink

  A w tym całym wrzasku ktoś się upomniał o Sinti i Roma? Wymordowanych w jeszcze większej skali w stosunku do wielkości populacji, niż Żydzi? O nich już się nie mówi, nie pamięta się… Ponieważ nie ma sił, którym by zależało na promocji pamięci. – DZIĘKUJĘ W IMIENIU SPOŁECZNOŚCI ROMSKIEJ W POLSCE.

  Odpowiedz
  • 26 lutego 2018 o 08:35
   Permalink

   To prawda Żydzi przesłonili dramat Sinti i Roma. A jeńcy radzieccy?

   Odpowiedz
 • 26 lutego 2018 o 08:57
  Permalink

  “Jakoś bowiem tak się złożyło, że Żydzi mają się doskonale, po prostu umieją się rządzić. Przy czym i na to judeosceptycyzm dostarcza nam odpowiedzi, otóż wiadomo, że to „za amerykańskie pieniądze”.”

  Pierwsze zdanie – to jest umiejętność, której brakuje nam Polakom od czasów, gdy nasza szlachta zaczęła zbierać sobie kolejne przywileje, niszcząc naturalną słowiańską hierarchię. U nas ten proces przybrał inną formę niż na zachodzie, czy w Rosji, gdzie potrzebne były rewolucje. U nas królowie sami oddawali swą władzę w nieodpowiednie ręce, ulegając szlacheckim buntom, zamiast tłumić je w zarodku. Nadmiar wolności zerodował szlachecki charakter i pozbawił szlachtę umiejętności politycznego myślenia, a zdolności organizacyjne ograniczył do reagowania na działania sąsiadów, gdy było już za późno, na inne mądrzejsze przeciwdziałanie – przez pewien czas w XVII wieku dawało to dobre rezultaty, ale znacznie nas osłabiło, czego konsekwencją był cały XVIII wiek i to, co stało się na jego końcu. Czasy elekcji tylko to utrwaliły, a to przeniosło się później na niższe klasy.

  Co do drugiego zdania – nieważne za czyje pieniądze, ważne, że potrafią je zdobyć i odpowiednio wykorzystać. U nas ostatnią osobą, która potrafiła zdobyć pieniądze i jednocześnie dobrze je wykorzystać, był Edward Gierek. Niestety później do głosu doszła “Solidarność”…

  Podsumowując – polityka polskiego rządu jest dokładnie taka, jak w XVII stuleciu oraz w latach międzywojennych. Inni atakują, mając doskonale obmyślony plan i zorganizowaną maszynerię propagandową, a my znów tylko stoimy na okopanych pozycjach, starając się nieudolnie kontrować zadawane nam ciosy, bo jest już za późno na inną reakcję. Nasi przeciwnicy są na to doskonale przygotowani i gotowi na wszelkie nasze reakcje. Tą kampanię już przegraliśmy na samym początku, tak jak przegraliśmy kampanię wrześniową w 1938 roku, gdy pomogliśmy naszemu wrogowi w zajęciu Czechosłowacji, wystawiając się na okrążenie z trzech stron, likwidując potencjalnego sojusznika (czasem warto schować narodową dumę i oddać kilka guzików, by nie stracić później całego swetra) ale odtrąbiliśmy sukces, bo zdobyliśmy kilkanaście kilometrów terenu.
  Obawiam się, że ta ekipa rządząca przegra jeszcze więcej w najbliższym czasie…

  Odpowiedz
 • 26 lutego 2018 o 10:08
  Permalink

  Nieoceniona, a zarazem niedoceniana p. dr Ewa Kurek: “O zbrodniach żydowskich mówić nie wolno. Ten kanon jest utrzymywany przez wieki”
  https://www.youtube.com/watch?v=1JqvqOxlo9A&t=2323s

  @Xun Zi. “U nas ostatnią osobą, która potrafiła zdobyć pieniądze i jednocześnie dobrze je wykorzystać, był Edward Gierek. Niestety później do głosu doszła “Solidarność”… ‘

  TA “umiejętność” skutkowała w późniejszym okresie tym
  że mogły (półoficjalnie) działać struktury opozycyjne, później “Solidarność”.
  Zachód taką ewentualność przewidział już w 72’ …. po prostu
  realizowano rozpisany scenariusz, a Gierek? Był nieświadomym
  być może – grabarzem….

  Odpowiedz
  • 27 lutego 2018 o 09:46
   Permalink

   Drogi Krzyku – to już inna sprawa, że przy okazji Gierkowi wręczono konia trojańskiego, ale sam pomysł, by za pożyczoną kasę wybudować nowoczesne zakłady pracy, które by zarobiły na spłatę tej pożyczki, a później zarabiały pieniądze na państwo nie był zły. Myślę, że Gierek nie zdawał sobie sprawy z tego, jak działa korpokracja:

   http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,10198

   Odpowiedz
 • 26 lutego 2018 o 10:42
  Permalink

  Co za żenujące gremium niby stali czytelnicy a podniecają się głupią prowokacją poetycką… zamiast dyskutować na tematy merytoryczne.

  Odpowiedz
 • 26 lutego 2018 o 14:45
  Permalink

  Juz od zawsze podnosze tu na forum OP,ze MILCZENIE JEST ZLOTEM…..zeby to sobie uzmyslowic dedykuje taka myslowke: nie trzeva miwic,zeby czegos nie robic..po prostu trzeba tego nie robic…./ “nie trza mowic trza,trza mowic trzeba”….
  ****
  Od momentu mojej lektury OP i moich komentarzy podnosze absolutna koniecznosc uzyskania reperacji wojennych.id Niemiec i to nie tylko gwoli uzyskania pieniedzy,wrecz mentalnie uzyskanie reperacji ma wieksze i epokalne zniszczenie…bylam tu na forum OP wrecz napadnieta za te teze, nawet krakauer byl przeciwny temu…dzis widzimy te fenomeny i jak one dzialaja, ja vylam zmuszona poznac ten mechanizm wczesniej i uwazam moje zycie jak w Ghecie za stracone,Niemcy dali.mi tu popalic i daja nadal……uwazam,jak obecnie juz nieliczni ale czolowi intelektualisci i z Francji i z Angli i wogole ze wstystkich stron,ze Niemcy nie zasluguja by mieli swoje suwerenne panstwo,winny byc nadal tu 4 strefy militarne zwyciezcow 2WS a nie taki stwor panstwowy jak Niemcy,co o wojnie a wlasciwie o dwoch wojnach swiatowych mowia w trzeciej osobie…faszysci i “nazi”(NationalSozialisten ) mordowali,zabijali,grabili,przeprowadzali na ludziach doswiadczenia medyczne typu ditir Frankenstein…wynarodowiali,arryzowali majatek calego swiata i teraz tez…a Niemcy tylko wypelniali swoje obowiazki…”nur ihren job gemacht”,”die waren nur in Dienst”(oni byli na sluzbie…i wypelniali polecenia lub rozkazy sluzbowe…)…przeto zauroczenie Niemcami jakie tu cos ok.4 lata temu spotkane tu na forum OP nie daje mi spokoju do dzis..to takze powod,ze czytalam OP regularnie i swoimi komentarzami pragnelam dla mnie szokujaca postawe OP poddac uswiadomieniu…nawet nie wiem czy to moja zasluga ale powyzszy felieto dowodzi,ze i OP i sam krakauer przejrzal na oczy….
  ****
  Los Sinti i Roma oraz pomniejszych rodow zasluguje w moich oczach na glebsza dziennikarka recherche i odzielny tekst,zwazywszy,ze te grupe wspolobywateli przesladowali wszyscy dookola i to za nim niemiecy “nazi” zaczeli swoje “eutananizacje.. z ubolewaniem musze stwierdzic,ze przesladowania Sinti i Roma i innych rodow nawet po zakonczeniu wojny nue zostaly zaniechanie..w okresie tzw.demoludow ich asymilacja i zrownanie praw obywatelskich byla bardzo dobra,w PRL byli oni rownouprawnionymi obywatelami,ktorzy ksztalcili sie i pracowali na tych samych warunkach co autochtoni,mieszkali w tych samych donach co i inni,mialam pare koletanek w szkole i po wyjawieniu,ze sa one “cyganjami” nie moglam pokapowac,co to jest,gdyz asymilacja ich byla tak dobra,ze nie bylo fornalbych roznic z tubylcami….tragedia zaczela sie po upadku “demoludow”…w Polsce mozenie tak bardzo z uwagi na wspomniana asymilache ale wszedzie inndziej od Czech,Slowacji i Ex-Jugoslawii zaczynajac….we Francji i w W Brytanii przrzywaja oni okropne przesladowania. .

  Odpowiedz
  • 27 lutego 2018 o 09:39
   Permalink

   No właśnie zamiast głośno krzyczeć, trzeba mozolnie pracować, by odfałszować historię zafałszowaną przez niemiecką propagandę. Oni mieli (mają) plan na lata, który po trzech pokoleniach zaczyna przynosić owoce, np. że to “faszyści”, a nie Niemcy są winni holokaustu. Nie ma sensu licytować się z Żydami, czy innymi nacjami zdziesiątkowanymi przez niemiecką machinę eksterminacji. Musimy wzajemnie uznać swoje straty i cierpienia oraz przyjąć do wiadomości, że w czasach wojny ludzie robili nieludzkie rzeczy, aby przetrwać. To dlatego ludność Generalnej Guberni donosiła na siebie, choć zdarzały się przypadki heroizmu, jak Ireny Sendlerowej, czy powstania w getcie. Na ogól jednak ludzie martwili się o siebie i o swoje rodziny, a nie sąsiadów. O to właśnie chodziło Hitlerowi i jego świcie – napuścić na siebie sąsiadów, którzy mieszkali obok siebie od pokoleń. W końcu Żydzi też byli obywatelami Polski/Rzeczpospolitej od czasów Kazimierza Wielkiego, kiedy zaczęli tłumnie napływać do naszego kraju. To dlatego wielu Żydów, którzy przeżyli holokaust, tak tęskniło do swojego kraju, którym właśnie była Polska. Jeśli macie taką możliwość, posłuchajcie właśnie relacji takich Żydów, a nie ich dzieci, czy wnuków, którzy za swój kraj uważają Izrael lub inne państwo, do którego uciekli ich rodzice/dziadkowie.

   Odpowiedz
   • 27 lutego 2018 o 19:16
    Permalink

    Oczywiscie’ ze licytowanie sie na straty i ofiary nie ma sensu. Dla normalnych ludzi, bo ci zaczadzeni monoteistycznymi religiami powinni wrecz dziekowac oprawcom za kolejna dawke meczenstwa, ktore owe religie wywyzszaja do rangi cnoty. Niestety, ale to zywi buduja swiat, a nie martwi i dopoki tego nie zrozumiemy, zgotujemy sami sobie kolejna meczenska hekatombe.

    Odpowiedz
 • 26 lutego 2018 o 15:53
  Permalink

  c.d.
  Prezydent Sarkozy we Francji to podejmowal i to pare razy okropne decyzje w stosunku do Synti i Roma i ich “oboz” tzn. przyczepy campingowe z calym dobytkiem,gdyz oni tam mieszkaja i pracuja kola Paryza i potem ich “oboz” w Prowansji na poludniu kazal rozwiazac sila,co uczynil w bestialski sposob….to samo w W. Brytani “egzekucja przymusowa” z ich dobytku i przepedzedzenie w 4-ry strony swiata mimo ze nie ma wojny i niemieckich obozow zaglady,gdzie ich podczas wojny “zakwaterowywano” (sic..!),poniewaz nie maja lobby to i nie maja pieniedzy no.to.inie msja odszkodowan i wogole zadnych praw obywatelskich,nie maja stalego meldunku to i nie moga brac udzialu w glosowaniu,podobnie jak ludzie bezdomni…i tak tocos ok 20-30 mln ludzi w Europie wogole nie glosuje i.nie pojawia sie z zadnych statystykach,w zadnych sondazach opinii publicznej….zwazywszy na prawo UE o niedyskryminacji z uwagi na pochodzenie kulturalno-etniczne chyba zadne panstwo w UE w wogole w Europie nie wypenia jego przeslania i dyskryminuje systematycznie ludzi oraz nie przedstawia zadnej.polityki ich integracji czy tez zrownania praw obywatelskich…byc moze, ze obecnej w Polsce nie wystepuje ten problem w jakis wysokorazacy sposob ( z uwagi na wrecz wzorowa asymilacje Synti i Roma w PRL ), jak we Francji,W Brytani i juz w tragiczny sposob w Republice Czeskiej i na Slowacji oraz o pomoc UNO (! stacza sie powoli do dna ) wolajacych regionow bylej Jugoslawii,gdzie nedza i przesladowania Synti i Roma nie maja wrecz barier,zreszta odzwierciedla to caly przekroj problemow spoleczno-politycznych i ekonomicznych tego regionu….. jakos UE i innym gremiom nie udaje sie bez lobbyizmu i fury pieniedzy zaden program integracyjny Synti i Roma,ich dlugotrwala tragiczna sytuacja czyni z nich coraz bardziej zamknieta i kompletnie wyalienowana grupe zyhaca z koniecznosci w atawizmie w stosunku do reszty spoleczenstwa,ktira to grupebedzie bardzo trudno zasymilowac,gdyz znajduje sie ona w duzo,duzo gorszej sytuacji niz Indianie w Ameryce,ktorych “pozamykano” w rezerwatach….prosze sobie wyobrazic utworzenie rezerwatu dla Synti i Roma np.gdzies w UE ?…..
  Podobna tragedie przezywa autochtoniczna ludnosc Australii: Aboriginas,ktorych uwazali kolonizatorzy angielscy za nizsza grupe zwierzat, poprzepriwadzali w duzej czesci przymusowa sterylizacje by sie nie mogli rozmnazac,pozabierali im dzieci do adepcji przymusowej,takze rizmaite eksoerynenty medyczne mialy miejsce…z uwagi na brak lobby do dzis nie maja praw obywatelskich,nue moga golowac,ostatnio bardzo powoli cos sie zmienilo,ze ich nie strylizuja i ze np. intersuja sie ichnia bardzo ciekawa sztuka i rzemioslem min.tkactwem,kaletnictwem itd. ostanio byla akcja ksztalcenia lekarzy i pielegniarek z posrod tych Aboriginas….gdyz oni nie chodzili do bialego czlowieka/ mordercy po porady medyczne,sami dysponujac wysoka,tradycyjna wiedza medyczna,ktora pozwalala im przetrwac setki,setki lat w tak ciezkich warunkach bez wody i ze jadowitym swiatem fauny i flory….”swiat ” nawet w wiekszosci nie wie ze taki lud istnieje konsumujac pobyty na plazach w Beach Clubach i DiscoDestination czytajac czasami o wizytach pozerajacych turystow rekinach lub krokodylach…i tak to ‘swiat” w rytmie imprez w galeriach handlowych zapomnial skad sam pochodzi…i ze tylko o grubosc wlosa jest oddalony od ponizajacej determinacji zycia ludzkiego….

  Odpowiedz
 • 26 lutego 2018 o 17:37
  Permalink

  @krolowa bona. “MILCZENIE JEST ZLOTEM”………. Dlatego też świadomie wybieram …śrybło! 🙂
  Za długo milczeliśmy, a w tym czasie ‘nasi odwieczni przyjaciele”
  obrabiali nam doopy na całym Zachodzie.
  No i musimy udowadniać, że nie jesteśmy wielbłądami, a to nie takie
  proste – gdyż na zachodzie widzą jedynie nasze “faszystowskie” garby.
  Broń Nas Panie Boże przed takimi sojusznikami…. BO …. 🙂

  —————————-
  Przyznam że nie załapałem co ‘krolowa” zamierzała przekazać
  w postach, może ‘tragiczny” los Cyganów w Europie leży pani na sercu?
  Pani ma litościwe serce więc wspomoże “biednego cygana’
  najlepiej (sporym) datkiem w konkretnej walucie… 🙂
  Odmawia pani? Ejże. Pani nie ma serca…tacy biedni i nieszczęśliwi ludzie…. 🙂
  Rumunia -Pałace cyganów https://www.youtube.com/watch?v=3dcWby97W9c

  https://ciekawe.org/2016/06/30/miasteczka-cyganskich-milionerow/

  Odpowiedz
 • 26 lutego 2018 o 21:45
  Permalink

  Ja ani myślę milczeć.
  Współpracowaliśmy z NKWD? Gdyby nie NKWD to byście wymordowali tych co przeżyli czasy kiedy Żyd był wart kg mąki czy cukru. Niemcy zabijali a Polacy rabowali co zostało po zabitych. W 1946r ogłosiliście że Żydzi wracający z Rosji, zażądają swego mienia z powrotem. I fala pogromów zalała całą Polskę. I gdyby nie NKWD… to Kielce nie były by jedyne. Ewa Kurek ma pretensje? My jesteśmy winni że sobie “Bolka” na prezydenta wybraliście? Nie nasza sprawa z kim wojowaliście w 1812, 1831, 1920, w 1939 były wasze składy sprzętu wojskowego na wschodzie, bo w 1938 był Hitler waszym najlepszym przyjacielem a Gering polował w Puszczy Białowieskiej. I nie nasza sprawa, przeciw komu przygotowujecie wasze Trójmorze. To sprawa Putina i jego Armii. Jeśli go zdenerwujecie to … Ja polegam na nim. (Najgorszym żartem politycznym jest, że Polska i Ukraina mogą zbudować bombę A, a Iran nie może. Ukraina ma 16 stosów atomowych dwu-celowych, a w jedynym stosie w Buszer siedzą Rosjanie i pilnują żeby ani gram Plutonium nie przeciekł na zewnątrz. A Polska ma wiedzę – prof. Insfeld stworzył w Polsce fakultet fizyki jądrowej, a jego syn był ginekologiem w szpitalu Tel Ha-Szomer. Znów Żyd winien).
  Konkludując, mój rząd powinien zerwać stosunki dyplomatyczne z Polską, i przyjąć ustawę zabraniającą opowiadać pod groźbą 3 lat więzienia, że byli wśród 30 milionów Polaków, kilka tysięcy takich co ukrywali Żydów, często za tłuste wynagrodzenie, a nie pertraktować, o co, na co, po co, i z kim?

  Odpowiedz
 • 27 lutego 2018 o 16:44
  Permalink

  PANIE KRZYK PANA KOMENTARZ PRZEKAZALIŚMY PANU MICHAŁOWI ALE NIE BĘDZIEMY TEGO PUBLIKOWAĆ. WEB JÓZ.

  Odpowiedz
  • 27 lutego 2018 o 21:06
   Permalink

   Między Bogiem a prawdą do p. Michała adresowany był post.
   Zatem nie widzę problemu. 🙂
   Prawdopodobnie odpuszczę sobie dalsze dyskusje z trollem, gdyz
   wydaja mi się na dłuższą metę – bezcelowe. Nie wiem kim jest ‘michał” lecz na pewno nie ta osoba za która chciałby TU uchodzić.
   Spuentuję krótko; Żadnych ‘Michałów” nie znam i znać nie chcę a ich tendencyjne,upierdliwe uwagi mam w doopie. Rzekłby mjr. Hubal.
   Przekonanego syjonistę nikt i nic nie przekona, niech żyje sobie
   długo i szczęśliwie w spreparowanym przez i dla syjonistów świecie…wg. mnie z taką chorą jednostronnie narracją nie jest
   miłym, wręcz antypatycznym ‘gościem”….jako to ‘ony” tylko mają
   we zwyczaju…

   Odpowiedz
  • 27 lutego 2018 o 21:06
   Permalink

   A szkoda. Przecież jest jeszcze dosyć ludzi na Świecie co pamiętają to polowanie na kabany, członków rządu Polskiego, z Goeringiem w Puszczy Białowieskiej, i czym się to skończyło. Ale to było.
   Dzisiaj znów bratają się potomki UPA i NSZ i marzą o nowym Marszu na Wschód, Drang nach Osten, i o polsko-ukraińskiej bombie Atomowej. Ale to już nie moja sprawa. To sprawa Rosjan.
   Dzisiaj aresztowali w Moskwie Polskiego dziennikarza rusofoba – Tomasza Maciejczuka. Cęiekawe za co. Wydaje mi się że Rosjanom też zbrzydło. Pożar III Wojny Światowej trzeba zadusić na stopniu podpalaczy. A w 1946, gdy Rosje głodowała, w Polsce jedli kiełbasy. To też się skończyło. Świat się zmienia i nie na korzyść Krzyków.

   Odpowiedz
   • 27 lutego 2018 o 23:13
    Permalink

    Michale ja czekam kiedy ” zamkną” Jakuba Korejbe,nie za szpiegostwo a za głupotę, a będzie powód do zwolnienia p.Piskorskiego (21 miesięcy bez dowodów). Pozdro.

    Odpowiedz
 • 28 lutego 2018 o 08:01
  Permalink

  @wlodek.Ja, nie czekam na niczyje zamknięcia Włodku – ALE,również nie przymilam się do naszych opluwaczy i faryzeuszy. No,BO jak można określić stosunek
  niejakiego ‘Michałka” do Nas Polaków i Polski? Sq…..stwo ?! No, ale TY człowiek lewicy…TO wiele tłumaczy…NIESTETY, stwierdzam z przykrością. Gdy tak analizuję treści twoich kom. widzę w Tobie
  dużo negatywnych, z punktu widzenia Polaka cech ‘pożytecznego szabesgoja’, natomiast w analogii do Ciebie jest we mnie jakiś ( jak duży?) pierwiastek ‘Wyklętego”. I tym się różnimy..

  Odpowiedz
 • 28 lutego 2018 o 12:07
  Permalink

  krzyku”po co narzekać na lustro,skoro gęba krzywa”.My anioły a pozostali “barachło”.Czy Chrystus był Żydem, a Maria Polką?

  Odpowiedz
 • 28 lutego 2018 o 12:20
  Permalink

  … Dla dokładności opisanego tu wizerunku, konieczna jest uwaga, że zarówno protestantyzm, wolnomularstwo, czy bolszewizm jawią się być żydowskim wytworem, jak zresztą wszelkie wielkie społeczne zło powstałe kiedykolwiek w historii ludzkości.
  Amen.
  https://www.salon24.pl/u/ignacynowopolskiblog/848062,ideowe-korzenie-zachodniego-imperium-zla

  Любэ – Ясный сокол
  https://www.youtube.com/watch?v=tRb9CJKkmCA

  ЛЮБЭ “По высокой траве”
  https://www.youtube.com/watch?v=sSY0Yn7QOxo

  Любэ, Корни, In2Natiоn – Просто Любовь OST “Август. Восьмого”
  https://www.youtube.com/watch?v=47RqYBYotWo

  Odpowiedz
 • 28 lutego 2018 o 12:35
  Permalink

  Do Włodka. Ile głupców ja już widziałem w moim życiu!!! Gdyby wszystkich sadzać? I jeśli nie będzie głupich, to jak mądrzy będą wiedzieli że są mądrzy?
  Na świecie jest dosyć miejsca i dla głupich, i dla mądrych. I nie naprawiajmy ten świat, bo go jeszcze więcej zepsujemy
  A przy okazji coś dla Krzyka. UB to była poważna struktura bezpieczeństwa, co nie przyjmowała osiemnastoletnich smarkaczy. Ale w 1946r. ona była na tyle niepewna, że NKWD zabroniło nam, Żydom, mieć z nimi jakikolwiek kontakt. Kibuc Haszomer Hacair w Kielcach, naruszył w jakiś sposób to polecenie i wynik był, jedyny udany pogrom w Polsce. Ku wielkiej radości tego antysemity i rusofoba. Bo para Żydo-Komuna zawsze szła dobrze na rynku.
  Strasznie nie lubię cenzurę. I dlatego, w imię słynnego wypowiedzenia Voltaira:
  “Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć”.
  Zwracam się do WEB-JÓZEFA opublikować ten cenzurowany wpis Krzyka58. Nawet, jeśli wiadomo że nie Voltair to powiedział, a tylko mu to przypisali.

  NIE MOŻNA Z POWODÓW PRAWNYCH. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
  • 1 marca 2018 o 09:02
   Permalink

   “I nie naprawiajmy ten świat, bo go jeszcze więcej zepsujemy”

   Słuszna uwaga, ale będzie to możliwe tylko jeśli odrzucimy ogłupiający mesjanizm, którego źródłem są trzy plagi ludzkości, czyli trzy religie monoteistyczne… I takie moje spostrzeżenie – poganie żyli zgodnie z naturą, monoteizmy tą naturę niszczą. Oto najnowszy przykład monoteistycznej głupoty:
   NIE LINKUJEMY DO TAKICH MEDIOW. WEB JÓZ.

   Odpowiedz
 • 28 lutego 2018 o 17:59
  Permalink

  Ścieranie się cywilizacji w PRL i III RP

  https://www.youtube.com/watch?v=FEOREYev2Tg

  Długi monolog doc Kosseckiego.

  – Stalin, około 30 min.

  – wyklęci,tzw.niezłomni 1:05

  Dygresja do końcówki wystąpienia doc. K. kiedy wspomina o
  konflikcie radziecko – chińskim nad rzeką Ussuri początek marca 1969 r. swego czasu, przypominam sobie @Kamczatka słusznie
  zresztą poprawił poprawił postawiona przeze mnie mylnie datę,
  otóż podałem rok 68′ – kojarzony raczej z młodzieżowych excesów lewicowych na Zachodzie. Do rzeczy, wedle ‘radia Erewań”, wielce
  popularnego wówczas w kręgach polskojęzycznych komunistów (wiadomo kto) 🙂 przypominam kontekst – czerwiec 67’ agresja
  kraiku położonego w Palestynie na kraje arabskie. Syjoniści
  komunistyczni w W-wie szyją ‘już oficjalnie grubymi nićmi”…
  odbiegłem ponownie od głównego wątku przytoczę owo
  powiedzenie puszczone z Ministerstwa Prawdy a brzmiało ono
  dosłownie : Radio Erewań podaje: Grupa komunistów chińskich zaatakowała pracujący w polu radziecki traktor. Traktor odpowiedział celnym ogniem kilku dział rakietowych, po czym odleciał w kierunku Moskwy. Ministerstwo Rolnictwa ostrzega chińskich towarzyszy, że jeśli incydent się powtórzy, na pola zostaną wysłane kombajny…

  Odpowiedz
 • 28 lutego 2018 o 20:39
  Permalink

  K.Duszenow na kanwie ostatniej (?) draki pomiędzy K.Sobczak,
  a W.Żyrynowskim wykłada “tajniki kuchni” rossjańskich ‘telk szoł”.
  За кулисами российских ток-шоу

  https://www.youtube.com/watch?v=sUVN6uY6EA4&t=198s

  Komentarze! zawsze czytam i TU również 🙂 jestem podbudowany treścią – wiem ze MY Sławianie, Polacy i Rosjanie (Ruskie) myślimy bardzo podobnie.
  ONY (różne takie tam ‘Michały”) bardzo boją się że Polacy i Rosjanie
  dojdą do “wspólnego mianownika” a wówczas?? 🙂

  Odpowiedz
 • 28 lutego 2018 o 21:26
  Permalink

  Tak,mam świadomość że to z gazety dla …..PANIE NIE LINKUJ MI PAN TU DO TAKIEGO GÓWNA. WEB. JÓZ.
  Ps. Jak już nadmieniłem zawsze czytam treści komentarzy (lubię SE poczytać co i jak myślą ‘inni”) – nawet na szmatławcu –
  gazecie kom. są BUDUJĄCE…Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej. 🙂

  Odpowiedz
 • 28 lutego 2018 o 23:17
  Permalink

  I znów do Włodka. Jezus był Żydem, bo urodził się od matki Żydówki i prawdopodobnie został obrzezany według obyczaju przyjętego do dziś na Wschodzie. Przecież wtedy jeszcze nie było Palestyny, Arabów, Polaków itd. Była tylko Judea, Judejczycy i Rzymianie.
  A jeśli chodzi o ojcostwo, to przecież w chrześcijaństwie toczy się dyskusja na ten temat. Prawosławni nie uznają teorii Ducha Świętego. Przed kilkoma dziesiątkami lat wyszła wspaniała książka na ten temat. Autor ksiądz Zenon Kosidowski. Nazywała się “Jezus jako człowiek”. Gorąco polecam, jeśli jeszcze można ją znaleźć.
  A Krzykowi przypominam, że w XIX wieku działał w Polsce olbrzymi ruch społeczny, kulturowy, i polityczny. Nazywał się SdKPiL. Należeli do niego tacy ludzie jak Józef Piłsudski (Jude), hrabina Stanisława Kołłątaj (Jude), Feliks Dzierżyński (Jude) i Roza Luksemburg, ona naprawdę Żydówka z Zamościa. Ale jej wpływ na Polski Ruch Społeczny był minimalny. Ona raczej wycisnęła swoje piętno na Niemcach.
  Czyżby Krzyk58 zrezygnował z wkładu tych ludzi w Historię Polski taką jaka ona była, tylko dlatego że ci ludzie mieli jakichś tam dalekich przodków Żydów, i w ich żyłach płynęła minimalna ilość krwi żydowskiej?
  Wkład Polski przedwojennej w sukces syjonizmu, był ogromny. Szczególnie odznaczyli się w tym, ksiądz Trzeciak i Pani Prystorowa. Oni wnieśli do Sejmu wniosek uchwały zabraniającej ubój rytualny, motywując go tym, że Żydzi nie będą mieli koszernego mięsa, to uciekną do Palestyny. Dzisiejsi posłowie mieli się od kogo uczyć. Nawet Kurejba wygląda… no dobrze.
  Żydowskie przysłowie mówi, że gdy dureń wrzuca kamień do wody, nawet dziesięć mędrców go nie wyciągnie. Dzisiaj przyleciała Polska Delegacja do Izraela, wyciągać ten kamień z wody. Mam nadzieję, że przysłaliście więcej niż dziesięciu.
  Dobrej nocy, Włodku.

  Odpowiedz
  • 2 marca 2018 o 14:38
   Permalink

   Sypniesz przysłowiami jeszcze bo takie przaśne są? To taki mój kamień w brodzik intelektualny. Ludzie różnych wyznań, nacji, orientacji i uważających się za kogoś kim być nie mogą bo ich protoplasta nie istniał, wierzą w zabawniejsze bzdury i dyskusja z nimi nie jest specjalnie zasadna chyba że pragnie się by obserwatorzy “nie widzieli różnicy”. Tak i ja w zasadzie dyskutować nie będę czekając jedynie na kolejne przypowieści których narracja jest zmieniana zgodnie z interesem narratora udowodnione wiązkami przysłów których logika tknąć nie chce i obchodzi szerokim łukiem by nie stracić czegokolwiek ze swojego wizerunku. Pozdrawiam z innej planety, takiej niebieskiej, skądkolwiek jesteś.

   Odpowiedz
 • 1 marca 2018 o 08:07
  Permalink

  P.Michale,słowa szacunku za to co PAN przeżył. Proszę nie zwracać uwagi na komentarze Krzyka,zdrowie najważniejsze! Ja co prawda człowiek 2 sortu,ale wiem jedno Adnovum!Pozdro z mroźnego Śląska!

  Odpowiedz
 • 1 marca 2018 o 11:17
  Permalink

  ………….Róża Luksemburg… 🙂 czy można w “panteonie kosmopolitycznego komunizmu”
  znaleźć większego polonofoba? Zapewne tak…było ich niemało.

  Powstaje nam pod nosem ‘frakcja xxxxkomunistyczna”, w skład której wchodzi zdeklarowany swego czasu “grunwaldczyk” , – nicka z litości nie wymienię 🙂 , 🙂
  Zauważone na (mroźnym, -20) Południowym

  Podlasiu

  Mikrofon przekazuje w ręce krajana…”bo mamoną rządzą Żydzi” – Witek Muzyk ulicy.
  https://www.youtube.com/watch?v=YX_hickvrsY

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.