Prowokacje i szczucie czyli polewanie świńską krwią

Prowokacje i szczucie to już chleb codzienny, nowa jakość w naszej rzeczywistości. Polewanie udającego trupa świńską krwią jest nowym standardem dziennikarstwa na Ukrainie.

O ile można było oczekiwać, że na Ukrainie mamy do czynienia z jednym wielkim kłamstwem mającym na celu szczucie przeciwko Rosji, to już sięgnięcie po fingowanie zabójstw rodzi pytania o to, czy poprzednie ofiary były przypadkowe? W świecie służb specjalnych wszystko jest możliwe, a prowokacja poprzez podstawionych figurantów, których się likwiduje jest klasycznym sposobem na prostowanie spraw. Nie mają znaczenia argumenty, fakty się nie liczą w ogóle, również nie ma znaczenia to, co kto ma do powiedzenia. W tej chwili już tam liczy się sama potrzeba udowadniania przez służby swojej niezastępowalności. 

Jeżeli już nawet najbardziej nieprzejednani i zacietrzewieni wrogowie Rosji pozwalają sobie na otwartą krytykę działań władz Ukrainy, jeżeli Ukraińcy wprowadzili w błąd z zamachem zmartwychwstałego propagandystę – Prezydenta Niemiec. To znaczy, że coś się popsuło w kijowskiej machinie propagandy pogardy. Co to było, tego jeszcze nie wiemy. Na pewno jednak, jeżeli przeprowadzono taką akcję, to planowano coś o wiele bardziej złożonego. Młody człowiek ma szczęście, że nie stał się ofiarą własnej prowokacji. Co to za problem, żeby kule nie były ślepe? Ktoś by się dowiedział? Ktoś by wniósł sprzeciw wobec działania władz w Kijowie?

Ile było wcześniej takich przypadków? Konkretnie zapytajmy – ile było prawdy w tym, co Ukraińcy mówili o rzekomych zabójstwach na zlecenie Kremla? W ogóle na ile prawdziwe były wszystkie przekazy z Ukrainy? Śmiało pytajmy skąd pochodziła rakieta, którą zestrzelono malezyjski samolot? Dlaczego ten samolot wpuszczono nad strefę działań wojennych? Co z ludobójstwem w Odessie 2 maja 2014 roku (PAMIĘTAMY!)? Czy ci wszyscy ludzie sami się zamknęli w budynku i podpalili, a potem strzelali do siebie samych jak próbowali skakać z okien, żeby ratować swoje życie? Sami się dobijali kijami, dźgali toporami i nożami jak już spadli na beton? Sami dzwonili do Straży Pożarnej, żeby przyjechała później? Takich przypadków na Ukrainie były setki, jeżeli nie tysiące. Na jakiej podstawie mamy wierzyć tym ludziom w ich przekaz? Ich narracja jest niczym innym jak propagandą mającą na celu zwrócenie uwagi na swoją rację i retorykę, którą nadają.

Prawda zawsze wychodzi na jaw. Jeżeli w jednym tygodniu rozpoczyna się prześladowanie dziennikarza mediów niezależnych i niesprzyjających reżimowi, a po chwili ogłasza się że polewało się świńską krwią człowieka, którego rzekomo miał zabić rząd sąsiedniego kraju – to nie ma przypadków. Media na Ukrainie odgrywają olbrzymią rolę w ogłupianiu społeczeństwa i szczuciu przeciwko Rosji, Rosjanom, Polsce i Polakom. Mamy do czynienia z napędzanym nacjonalistyczną retoryką reżimem, który zrobi wszystko żeby utrzymać się u władzy. Za wszelką cenę.

Ponieważ rządzący Ukrainą nie mają swoim uciekającym z kraju obywatelom nic do zaoferowania, to budują na strachu, nienawiści, szowinizmie, nacjonalizmie, także i tolerowaniu resentymentów faszystowskich. Zauważono to już na Węgrzech, gdzie pan Wiktor Orban zupełnie jednoznacznie wypowiada się o charakterze ukraińskiego reżimu. Węgrzy bywają prześladowani na tzw. Zakarpaciu, to poważny i jątrzący problem. Zamiatany pod dywan i przemilczany przez neoliberalne elity. Niestety polskie władze udają, że nie ma problemu, chociaż zdarza się że i podobne szykany spotykają polską mniejszość narodową na Ukrainie. Czy też ma miejsce po prostu rugowanie polskości z miejsc wspólnej pamięci historycznej. Najlepszym dowodem jest tutaj stanowisko Instytutu Pamięci Narodowej, to probierz relacji pokazujący ich prawdziwą naturę. Nie da się porozumieć z ludźmi, którzy gloryfikują katów i ludobójców. 

Niestety nasze władze zachowują się w sposób, którego nie da się jednoznacznie zakwalifikować. Z jednej strony już wiadomo, że nie ma dialogu. Wiadomo, że Ukraina oficjalnie czci banderowców, czego dowodem są marsze we Lwowie i innych miastach. Nie ma mowy o żadnym uznaniu ukraińskiej winy za ludobójstwo na Wołyniu, nie mówiąc o przeprosinach czy zadośćuczynieniu. Nie ma dialogu historycznego. Równolegle przy świadomości niejednoznaczności sytuacji na Wschodzie Ukrainy, jak i cichej wojny domowej, która obejmuje już praktycznie cały ten olbrzymi kraj – nasze władze nadal oficjalnie popierają rządzących nim oligarchów. W konsekwencji ich politykę, której architektem jest wielki demiurg zza wielkiej kałuży. 

Można bez najmniejszego wysiłku postawić i obronić tezę, że polskie władze prowadzą politykę sprzeczną z naszą narodową racją stanu w stosunku do obecnych władz Ukrainy. Popieranie tego kraju, jakiekolwiek wspieranie rządzącego reżimu – to nic innego, jak szkodzenie naszym interesom. Uwaga, nikt tutaj nie mówi o tym, żeby podejmować jakiekolwiek działania wrogie wobec Ukrainy! Absolutnie nie, to dopiero byłby błąd! Jednakże jesteśmy w sytuacji takiej, że kraje zachodnie nas wystawiły, a naczelnik oligarchów z Kijowa po prostu olał naszego Prezydenta, gdy ten – trzeba przyznać – dość naiwnie domagał się dostępu do stołu rozmów w sprawie Ukrainy. Dlatego powinniśmy milczeć i robić, to co robią wszyscy w takiej sytuacji np. Białoruś, Niemcy, czy inne kraje – pragmatycznie grać ze wszystkimi. 

Zostaliśmy wmanewrowani w prowokacje i szczucie polewane świńską krwią. Sceptycyzm wobec wiadomości ze Wschodu nadawanych z Kijowa jest koniecznością. Wielką winę ponoszą nasi politycy, którzy niesłychanie skutecznie przez długi okres czasu szczuli nas przeciwko Rosji, pokazując jakie to rzekome krzywdy dzieją się na Ukrainie. Tymczasem, nie ma żadnej gwarancji, że to co do nas docierało, to nie były akcje spreparowane przez ukraińskie służby specjalne. 

Ważne – proszę uważać, bo oni u nas też są. Przy takiej ilości ludzi, których przyjął w wyniku błędnej polityki migracyjnej nasz kraj, mamy do czynienia ze skalą, w której można zrobić wszystko. Naprawdę możliwe jest każde cudo. Wcześniej nie było u nas środowisk i czynników zdolnych do przeprowadzania akcji realnych, w znaczeniu prowokacji ze świńską krwią w tle. W tej chwili, jak całe bataliony z ATO pracują w przerwie od strzelani na budowach Warszawy czy Krakowa, wszystko jest możliwe.

Całą sytuację trzeba odkłamać. Może władza wreszcie odważy się coś z tym zrobić? Przecież utrzymywanie dalej obecnego stanu rzeczy doprowadzi nas do przeniesienia problemów z Kijowa do Warszawy. To tylko kwestia czasu – aż lokalni spece od polewania świńską krwią, będą chcieli się wykazać przed politycznymi mocodawcami, albo co gorsza – sterować ich decyzjami poprzez dawkowanie przemocy i strachu. Wiele nie trzeba. Biorąc pod uwagę to, kto u nas stoi za strukturami tajnymi, nie można mieć ŻADNYCH ZŁUDZEŃ.

W istocie już nie wiadomo jak ma się zachowywać odbiorca mediów w Polsce. Media narodowe nie są warte uwagi, to strata czasu. Praktycznie wszystkie „niezależne” media prawicowe, te które uważają że są bardziej na prawo od mediów narodowych – to towarzystwo wzajemnej adoracji, koncentrują się na przekazie o sobie lub kreowanym na swój użytek. Media neoliberalne i prawie wszystkie inne zagraniczne w Polsce – milczą o Ukrainie, bo jest im głupio że dopuściły się do takich kłamstw, manipulacji i były po prostu „pożytecznymi idiotami” na usługach kijowskiej propagandy. Rozsądni politycy co najwyżej milczą. Widać, że establishment nie wie jak się zachować, ponieważ wyjdzie jeszcze więcej kwiatków polewanych świńską krwią. Istotnym czynnikiem jest tutaj wielki demiurg zza wielkiej kałuży. To jego spece sterują całą mechaniką propagandy i kłamstwa. W tym zakresie możemy już po prostu nie być suwerenni.

Ciekawe jest to, co spece od świńskiej krwi szykują nam z okazji mistrzostw w piłce nożnej, które będą miały miejsce w Rosji. Na pewno będzie wiele prowokacji. Rosja jak miała kiedyś olimpiadę po prostu ją zmuszono do wojny obronnej. Potem Igrzyska – mieliśmy odpaloną prowokację na Ukrainie. Co będzie teraz? Scenariusz na pewno już jest napisany a jego realizacja jest wdrażana, będzie znaczony świńską krwią.

26 thoughts on “Prowokacje i szczucie czyli polewanie świńską krwią

 • 2 czerwca 2018 o 07:18
  Permalink

  Okłamują własny naród, okłamują świat od lat – bezkarnie.

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2018 o 08:40
  Permalink

  Nic dodać nic ująć, oprócz gorzkiej satysfakcji”A nie mówiłem”Milczeć nie wolno, tym bardziej że Ukraina w przededniu wyborów prezydenckich i ” Król czekolady” w rankingach ma 8% a szczur przyparty przy ścianie gryzie.Krakauerze gratulacje !!!

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2018 o 08:40
  Permalink

  Znowu trzeźwy głos rozsądku.

  Nie dajmy się ogłupiać.

  A na mistrzostwa piłkarskie – nie jechać.

  Z wielu powodów.

  Skoro tam jest Wschodnia Dzicz, ponoć wroga wobec Polski i Polaków, to po co legitymować ich istnienie i zaliczać do cywilizowanego kręgu?

  To samo z gotowaniem na “ruskim gazie”.

  Gotując, ich wspieramy.

  Gdzie protesty polskich patriotów, żeby nie korzystać z gazu?

  Bo akurat w ich kuchence może być z Rosji …

  Trzeba się na coś zdecydować w stosunkach z Rosją i Ukrainą.

  Pokój albo wojna z Rosją.

  Trwanie w milczeniu na temat ukraińskich kłamstw o ludobójstwie na Wołyniu – albo zerwanie wszelkich z nimi relacji i początek opodatkowania i oZusowania płac Ukraińców w Polsce.

  Albo albo, bo nie można kłamać.

  Za utrzymywaniem tego kłamstwa stoją polskie służby.

  Wtórują im polskie (niepolskie) media.

  Nie dajmy im się dalej ogłupiać.

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2018 o 09:46
  Permalink

  Rozumiem że rozsądni politycy to ci z etykietą – lewica? ?

  PANIE KRZYK ILE RAZY JA PANU MÓWIŁEM NA TEMAT PANA ANTYSEMICKICH WYSKOKÓW? MIEJ PAN POGLĄDY JAKIE PAN CHCESZ, CHOCIAŻ OSOBIŚCIE GARDZĘ POSTAWAMI KSENOFOBICZNYMI – PISZ PAN CO PAN CHCESZ, ALE TAK ŻEBY NIKOGO NIE OBRAŻAĆ. CZY TO NAPRAWDĘ SPRAWIA PANU TRUDNOŚĆ? PO CO PAN TO ROBI? OPAMIĘTAJ SIĘ PAN. O CO BARDZO PROSZĘ. PRZECIEŻ MOŻE PAN NAPISAĆ CO PAN UWAŻA TYLKO W SPOSÓB ODPOWIEDNI. PISZ PAN NP. POMIDOR! NIE MA PAN NAWET POJĘCIA JAK TO OBNIŻA POZYCJONOWANIE PORTALU DOMINUJĄCA WYSZUKIWARKA JEST WYCZULONA NA ANTYSEMITYZMY ZWŁASZCZA Z NASZEGO JĘZYKA I KRAJU. NIE MA ŻARTÓW. NO PONOWNIE PROSZĘ PISZ PAN ROZSĄDNIE. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2018 o 10:21
  Permalink

  Autor pisze: “Media na Ukrainie odgrywają olbrzymią rolę w ogłupianiu społeczeństwa i szczuciu przeciwko Rosji,”. Taką samą rolę odgrywają media w Polsce, z tym że tu i tam realizują politykę definiowaną w Longlay. Wszystko aby szkodzić Rosji i dyskredytować Putina. Tu i tam służbami rządzi siajej, szkoli i uzbraja armie, sieje dywersje, kłamstwo i dezinformacje. I nacisk będzie się wzmagał w miarę zbliżania się do mundialu. Prowokacje będą się nasilać w Syrii, Czeczenii, Kazachstanie i w samej Moskwie. Do całkowitego zerwania mundialu włącznie. Nadzieja tylko w tym, że tym razem Putin nie da się zaskoczyć. Jak dał się wrobić w czasie igrzysk w Soczi, kiedy stracił Ukrainę. Putin musi się także pozbyć wszelkich złudzeń i naiwności wobec tzw. “zachodnich partnerów”. Powinien ciągle mieć w pamięci fotografie rzezi Saddama i Kadafiego.

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2018 o 10:41
  Permalink

  Krzyku, może “Polscy patrioci”z p.Michalkiewicz em na czele? Warto pamiętać kto obok banderowców darł się na Majdanie “Sława Ukrainie, gierojom sława”Jaka prawica taka lewica.!Jak byłem na Krymie to niestety, nikt nie pytał czy jesteś z lewicy czy z prawicy. Polak stał się symbolem rusofobii i słowiańskiej zdrady! A te twoje odgrzewane kotlety (lewica prawica) już są nie do konsumpcji. Prawicowy Orban zajmuje pozycje wobec Ukrainy i Rosji o której nasze”elity”mogą pomarzyć!

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2018 o 13:34
  Permalink

  też to wyciszą ponieważ im zalezy na wyciszaniu wszystkiego co nie pasuje do oficjalnej linii

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2018 o 15:02
  Permalink

  @wlodek. “może “Polscy patrioci”z p.Michalkiewicz em na czele?
  Może…. kto to wie?
  BO, na pewno nie lewica laicka, polecam uwadze pierwszy akapit
  felietonu S.M. pt. “Przy rozbitym korycie” http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4231 Pozostała zawartość jest równie interesująca,
  jak i pouczająca…taka z morałem. 🙂

  Włodku, kiedyś pisałem że nie uznaję podziałów na ‘lewicę i prawicę”, gdyż jest to sztucznie stworzona dla mas (plebsu) granica podziałów.http://publicystyczny.pl/archaiczny-podzial-lewice-prawice/

  PANIE JÓZEFIE.
  Rozumiem że ma Pan na myśli moją odpowiedź “Zadziobią…” ,do tekstu “Awans na możliwego pożytecznego…”

  Przypominam sobie że w kom. porównałem “plusy dodatnie” Krymu z Żydowskim Obwodem
  Autonomicznym. Linkowałem przy okazji niezły rosyjski mini-serial,
  z 2009r.

  Ps. Również gardzę, BA! Brzydzę się polonofobami, jak i brakiem
  stosownej reakcji nie tylko w mass-mediach na rzucane kalumnie tych’że.
  PRZEPRASZAM – odtąd zawartość moich uwag będzie więcej niż
  stonowana i wstrzemięźliwa…

  DZIĘKUJĘ – NAPRAWDĘ TRZEBA UWAŻAĆ. PISZ PAN “POMIDOR” !!! POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2018 o 15:59
  Permalink

  Krzyku, cytowałem wypowiedź niejakiego Jakuba K w rosyjskiej telewizji który “dziwił się że po Moskwie chodzą jeszcze żywi komuniści” i gdybym dodał twoje i Michalkiewicza uwagi dotyczące jednego narodu. To mam odpowiedź na problemy współczesnego świata a mianowicie ” To wina Żydów i komunistów”.Proste jak rogalik! Bądź poważny takie bajki to ja znam od 60 lat!

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2018 o 16:50
  Permalink

  Hitler konsolidował Niemców w Naród, na podstawie nienawiści do Żydów i do bolszewików. Krzyki robią to samo dzisiaj w Polsce. Przeczytajcie uważnie Mein Kampf.

  W 1946r. były na granicy w Przemyślu dwie akcje. Jedna repatriacja, czyli powrót do Ojczyzny. Druga ewakuacja, czyli Stalin ratował Polaków z morderczych rąk UPA.

  Tak tylko przypomniałem sobie co Stalin zrobił dla Polski.

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2018 o 17:15
  Permalink

  Wiktor Orban powiedział o Ukrainie prawdę, czego już mendia (nie ma błędu) w Polsce nie powtórzyły. Co ciekawe w tym były zgodne i te rządowe i te neoliberalne, głównie zagraniczne. Oto prawda o Polsce o naszym informowaniu społeczeństwa – opozycja i rządzący cenzurują wspólnie czy niezaleznie to, co nie pasuje ich mocodawcom zza wielkiej wody. K. jakie to żenujące.

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2018 o 17:29
  Permalink

  krzyku, o mądrości wspominanego narodu świadczy wypowiedź głównego komentatora RTV Michaiła S( Przedstawiciela ulubionego przez Ciebie narodu),o premierze Ukrainy p.Grojsmanie” co to za Żyd jeśli nawet wyższego wykształcenia nie ma”.

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2018 o 17:48
  Permalink

  Ukraina czyli coś co powstało u kresów. Z tego co ja wiem to granice Ukrainy nie są wytyczone. Moim zdaniem bardziej istotne jest to, że władze rządzące Polską spełniają życzenia Ukrainy. Dobrowolnie, czy też “siła wyższa” tak zadecydowała ?

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2018 o 18:09
  Permalink

  Teraz Polacy mogą sobie popatrzeć, co może się zdarzyć w Polsce, na przykładzie Ukrainy, jeżeli nadal religijni fanatycy będą dzielić naród oraz podsycać fobie różnego rodzaju, włącznie z przygotowywaniem poligonu wojennego.

  A tak na marginesie, teraz mogą Polacy też popatrzeć na sytuacje Ukrainy i wyobrazić sobie, oraz wreszcie się też przekonać, jaka jest za to odpowiedzialność tzw. zachodu, a ściślej rzecz biorąc zachodniej oligarchii, przy “delikatnym” udziale “wybitnych” polskich polityków z prawicowej stajni.
  To oni doprowadzili ten naród do takiego stanu i sfinansowali faszystowski reżim. Wcześniej żyli z kolonii. Po wojnie robili to w Afryce i Azji, żyli i żerowali na nieszczęściu tamtych społeczeństw. Teraz swoim żerowiskiem objęli także demoludy i ostrzą kły na zasoby Rosji.

  Rękami samych mieszkańców demoludów rozwalili i przejęli ich gospodarki, także jesteśmy neo-kolonią (vide – opinia prof. Witolda Kieżuna i wielu innych), co wprost przyznaje także nawet obecny premier Morawiecki, że “do kogoś” jakby należymy?
  “Jesteśmy w sytuacji w pewnym sensie nie do odwrócenia, ponieważ jesteśmy „krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy”
  – powiedział Morawiecki cytując jednego z komentatorów Bloomberga.” – http://www.ekspedyt.org/2017/10/26/wicepremier-morawiecki-potwierdza-polska-jest-kolonia-krajem-posiadanym-przez-kogos-z-zagranicy/

  Takie są efekty prawicowego zaczadzenia Polaków i religijnych ograniczeń poznawczych, które zostały wykorzystane przeciwko nam Polakom.
  @krzyk58 odrób wreszcie lekcje z historii prawicowo-religijnej destrukcji społecznej. Polecam świetny tekst:
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/05/30/dzieje-glupoty-w-polsce-nieskonczona-ksiega/

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2018 o 19:06
  Permalink

  @wlodek. Szkoda ze tak niewiele rozumiesz….i tkwisz w programowym błędzie.To twój wybór.

  @Michał(z Izraela).
  ..A dziś ‘Mein Kampf” jest dobrym gotowcem do powielania –
  stosowania na gruncie w Palestynie!
  W 1946 przyjechali ze Wschodu w znacznej liczbie też polskojęzyczni…
  celem pacyfikacji “tego narodu”.
  “Tak tylko przypomniałem sobie co Stalin zrobił dla Polski.”
  Wybrał pan niestety, goowniane przykłady – MY Polacy mimo
  wszystko wiemy, co i ile, Stalin zrobił dla Polski, nie mogę pisać “więcej i szerze”j – gdyż OBIECAŁEM… 🙂

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2018 o 19:30
  Permalink

  @wlodek i poniekąd Miecław. 🙂 Rewanżuję się również portalem WPS – polecam szczególnej uwadze ostatnie zdanie kom.
  paziem 🙂
  26 Maj 2018 o 23:54 z tematu: PANIE KRZYK TO MOŻE BYĆ ODCZYTYWANE ZA NOWYŁYWANIE… PROSZĘ PRZESŁAĆ SWÓJ TELEFON NA ADRES REDAKCJI. NAJLEPIEJ W TEJ CHWILI. OBSERWATORPOLITYCZNY@OBSERWATORPOLITYCZNY.PL ROZUMIE PAN. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2018 o 19:40
  Permalink

  Krzyku,nad Katowice zbliża się burza to na zakończenie naszej wirtualnej rozmowy”Lepiej z mądrym stracić niż z głupim znaleźć”,czego i Tobie życzę (oprócz burzy).! Pozdro.

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2018 o 19:58
  Permalink

  @Miecław. “Takie są efekty prawicowego zaczadzenia Polaków” 🙂
  Miecław. Goowno prawda, przypomnij sobie – jakiej proweniencji
  był ‘pierwszy niekomunistyczny gabinet”,. Dalej “w las” było już tylko “straszniej i smieszniej”. Woot.
  BURDEL i SERDEL zawdzięczamy liberalnej lewicy laickiej dla której
  nie istniało hasło – “Bóg Honor,Ojczyzna”. Oddać, “sprywatyzować”,
  kapitał nie ma narodowości, wszyscy ludzie(europejczycy) będą braćmi, Boga nie ma, grzechu nie ma to takie wicie ,rozumicie, takie pierdu, pierdu (ks.prof. Tischner). Bezideowi kosmopolici
  przejęli po 1985 r. Ojczyznę – ‘do spółki” z oo. pospołu z bezideowym, rozmytym w poprawności- KK.

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2018 o 20:01
  Permalink

  Michale z Izraela, “Mein Kampf” można powiedzieć, że nie czytałam gdyż pożyczono mi tę książkę na 3-dni a w tym czasie niewiele da się przeczytać. Obecnie ta książka jest praktycznie niedostępna w Polsce.
  Co Stalin zrobił dla Polski? jest to sprawa dyskusyjna.
  Odpowiem też pytaniem, Co inny przywódca w ówczesnych czasach mógłby zrobić lepszego dla Polski. Pamiętajmy, że były to czasy formowania się państwa polskiego po II wojnie światowej. W podobnej sytuacji byliśmy po I wojnie światowej.Przetrwaliśmy. Zwykłym obywatelom z Izraela też tego życzę. Dziękuję za przypomnienie wiersza Juliana Tuwima “Kwiaty polskie”. Tomik poezji J.Tuwima mam na półce.

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2018 o 21:25
  Permalink

  Wieczorynka, 20.01. Po II Wojnie Stalin mógł z Polską zrobić co chciał. Z pewnych względów oparł się na polskiej radykalnej lewicy /ktokolwiek wtedy to był/. Trzeba wiedzieć, że jego milionowa armia stała w środku Europy i na drodze do niej nie mogło być państwa jemu wrogiego. Takim był ówczesny rząd londyński, w rzeczywistości zbieranina skłóconych intrygantów i bohaterów z Zaleszczyk. Słuchałem kiedyś bezpośredniej relacji Osóbki Morawskiego /to pierwszy premier/ ze spotkań ze Stalinem z początku 44 roku. Wtedy zdecydowano o przebiegu granicy na Nysie Łużyckiej i na Odrze ze Szczecinem po polskiej stronie. Może zrobił to także z sympatii dla Polski. Innej Polski wtedy być nie mogło.

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2018 o 21:30
  Permalink

  @krzyk58. 2 czerwca 2018 at 19:58

  “Bezideowi kosmopolici” co przejęli władzę twoim zdaniem po 1985 roku, to nie jest żadna lewica. To kombinatorzy – słusznie nazwałeś “bezideowi kosmopolici” – którzy postanowili się ustawić i dogadać ze światową oligarchią. Takich jest cała masa na tzw. lewicy, prawicy i w centrum. Za kasę i profity zdradzą wszystko i wszystkich. Ale trzeba ich nazywać po imieniu. Ale na koniec rzecz najważniejsza – kto ich stworzył i wyhodował? Czy nie prawicowe ideologie podtrzymywane przez kk? Kiedyś miałem okazję zapytać takiego biznesmena, dawnego notabla i kolaboranta z solidarnością, czy nie ma wyrzutów sumienia z powodu tego, w jakim stanie jest kraj. Odpowiedział, że to była krótka piłka, jak by on nie wszedł w ten interes, to zrobiłby go ktoś ze styropianu, a tak się dogadał i do spóły mają biznes, a że kosztem robotnika?, co to szkodzi, skoro ten robotnik zamiast myśleć to się modlił i na byle polecenie strajkował, albo chorował i pił. Twierdził, że wyleczył się z ideologii komunistycznej po 1976 roku, dokładnie po Radomiu, gdy się przekonał osobiście, jak robotnicy sterowani kropidłem i kadzidłem nie są zainteresowani tworzeniem egalitaryzmu i są podatni na manipulacje zachodu. Wtedy już wiedział, że socjalizmu długo się nie da utrzymać przy wzbudzonej wrogiej postawie dość sporej części społeczeństwa, a na rozlew krwi, na szczęście, nikt nie miał ochoty, tym bardziej nie było chęci powrotu do historii i stosowania metod stalinowskich w samych służbach podobno.

  Więc sam widzisz, jak można wysterować całą masę “pożytecznych idiotów”, których rękami można obalić dość dobrze funkcjonujący system, zwłaszcza gdy V kolumna miała sporo wolności, aby trzymać ludzi w religijnym zaczadzeniu. Nie bez powodu kościół promował i nadal promuje “świętą własność prywatną”, on swoje odzyskał. Póki co magnaci, arystokracja też coś nie coś odzyskali. Najbardziej poszkodowana jest drobna szlachta, która ma nikłe szanse na odzyskanie majątków, chyba, że te 20 % uda się przepchnąć, a pospólstwo zniewolone za 500+ się nie zorientuje, że odtworzono feudalną kastowość, tylko zakamuflowaną w biznesie.
  Może niedługo dostaniesz swoje 20% i będzie cię wreszcie stać na okovitę miodową. 🙂 To nie po bożemu, żeby “cham” mógł pić, a błękitnej krwi nie stać na dobry trunek. 🙂 Na zdrowie, tym razem mam dobrą krakowską orzechówkę.:-)

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2018 o 22:38
  Permalink

  Mieclawie, od 24 jestem na emeryturze. Jak mówią za dużo na pogrzeb za malo aby żyć! Dostałem od przyjaciół kilka flaszek i jedną polecam”Sztygarowka na węglu palona” produkowana w Wałbrzychu ( wejdż na gogle).Można zamawiać! Jak powiedział mój lekarz .umiarkowanie i tylko dobry alkohol. Smacznego!Na Zdrowie!

  Odpowiedz
 • 3 czerwca 2018 o 09:04
  Permalink

  @Jarosław K. Dlaczego nie? Bandera był prawdziwym
  Europejczykiem – w każdym calu.
  Kontynuatorzy – mile widziani w europałacu, w Brukseli. 🙂

  Odpowiedz
 • 3 czerwca 2018 o 13:43
  Permalink

  Wojciechu, oczywiście, że Stalin mógł zrobić z Polską co chciał a zachodni “sojusznicy” nie kiwnęli by palcem w bucie.
  Mam trochę literatury na ten temat, jak również na temat skłóconego rządu londyńskiego.

  Odpowiedz
 • 3 czerwca 2018 o 22:24
  Permalink

  Cytat: “W tym zakresie możemy już po prostu nie być suwerenni.”
  Errata, powinno być : ” W tym zakresie nie jesteśmy już po prostu suwerenni.”

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.