Wsparcie dla portalu

Szanowni Państwo!

Potrzebujemy wsparcia żeby móc dalej funkcjonować. Bez pomocy finansowej dalsze działanie portalu staje pod znakiem zapytania. Pomysł na media wolne od nacisków politycznych i reklam to w naszych realiach nadal coś utopijnego. Zwłaszcza, jeżeli treści są udostępniane za darmo i bez ograniczeń.

Nasze przedsięwzięcie zostało od samego początku zaprojektowane, jako: „low cost” i „non profit”, do czego dostosowaliśmy format działania. Jednakże od pewnego poziomu skali działalności, którą właśnie osiągamy, kwestie związane z bezpieczeństwem działania w Internecie stają się bardzo kosztowne. Przy obecnym poziomie finansowania, Fundacji nie jest stać na takie wydatki, jak również nawet na naprawienie zidentyfikowanych błędów na portalu, nie mówiąc o dalszym jego rozwoju.

Dalsze funkcjonowanie portalu w dotychczasowej formule jest zagrożone.

Dlatego, jesteśmy zmuszeni rozważyć działania, które umożliwią jego dalsze bezpieczne funkcjonowanie. Alternatywnie będziemy zmuszeni doprowadzić do wygaszenia działalności i wyłączenia portalu. W ostateczności nie do uniknięcia może być również jego sprzedaż innemu podmiotowi.

Nie można także wykluczyć zmiany formuły z otwartej na zamkniętą, tj. wprowadzenie ograniczenia dostępu do tekstów dla osób, niebędących w kręgu osób zaangażowanych w program Fundacji, jakim jest portal.

Dla prawidłowego funkcjonowania w trybie informatycznie bezpiecznym, jak również z możliwością prowadzenia prac rozwojowych portalu potrzebujemy nie więcej niż 10 PLN od każdego Czytelnika miesięcznie.

Jeżeli nie uda się nam zebrać potrzebnej kwoty, w każdym miesiącu na kolejny miesiąc, to w może nam grozić wyłączenie portalu, na którego odtworzenie też będą potrzebne środki.

Bardzo serdecznie prosimy o wsparcie naszej działalności wszystkich stałych czytelników. Chętnych zapraszamy do publikowania (po wcześniejszej konsultacji).

Wszystkie osoby zamierzające udzielić bezpośredniego wsparcia finansowego Fundacji proszone są o wpłacanie pieniędzy na poniższe konto bankowe:

Fundacja Pisanie Książek

Złota 61

00-819 Warszawa

63 1020 1097 0000 7102 0229 0724

z dopiskiem – „DAROWIZNA”

Słownie cyfry z numeru konta: [sześć, trzy – jeden, zero, dwa, zero – jeden, zero, dziewięć, siedem – zero, zero, zero, zero – siedem, jeden, zero, dwa – zero, dwa, dwa, dziewięć – zero, siedem, dwa, cztery]

Konto fundacji jest prowadzone przez bank:

PKOBP Oddział 9 w Warszawie ul.Nowogrodzka 35/41, 00-950 Warszawa

Symbol SWIFT banku to: BPKOPLPW

Więcej informacji na temat możliwości wsparcia Fundacji [tutaj].

Magdalena Szczepańska

Prezes Fundacji Pisanie Książek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.