Promocja szmalcownictwa uderza w Polskę

Promocja szmalcownictwa uderza w Polskę. Oto cała Europa dowiedziała się, że mieliśmy problem ze szmalcownictwem, czyli szczytową formą hańby z antysemityzmem w tle. Oto wiceprzewodniczący Parlamentu europejskiego pan Ryszard (Richard) Czarnecki porównał w sposób pośredni panią Różę Marię Barbarę Gräfin von Thun und Hohenstein. Pan Poseł odniósł wrażenie istotnego podobieństwa pomiędzy jednym z wywiadów pani Poseł, a wspomnianą hańbą części naszego społeczeństwa w trakcie ostatniej wojny.

W poczuciu publicznym, pojęcie szmalcownik, oznaczało hienę i zdrajcę, który wydawał swoich, w tym głównie ukrywających się Polaków pochodzenia żydowskiego – niemieckiej władzy okupacyjnej. Armia Krajowa i Armia Ludowa karały szmalcownictwo w jeden sposób – przeważnie 9mm. Było to zachowanie tak haniebne, że ciągnie się w układach lokalnych na niektóre rodziny do dzisiaj. W małych miejscowościach, skąd wywożono Polaków pochodzenia Żydowskiego do getta w mieście lub bezpośrednio do obozu koncentracyjnego – wszyscy się znali. Wielu szmalcowników się ukrywało, zrobili coś raz np. żeby przejąć nieruchomość sąsiada, któremu często dawali schronienie, a raczej jego ułudę. Nie było prostszego sposobu, żeby się wzbogacić w tamtym okresie. Ta hańba nie została do dzisiaj zmyta, w zasadzie nie da się jej zmyć. Nie da się bardziej pohańbić, a zarazem pohańbić własnego Narodu, jeżeli w tak parszywy sposób współpracuje się z wrogiem.

Na Zachodzie jest obecny mit Polaków, jako współuczestników, współsprawców i osób ułatwiających Holokaust. Jest on bardzo skutecznie przez wszystkie powojenne lata promowany przez propagandę niemiecką i inne ośrodki wpływu, przeważnie działające na rzecz Niemiec. Nawet niedawno Niemcy pozwolili sobie nakręcić haniebny film, gdzie kłamią historycznie na temat Polski i Polaków – „Nasze Matki, Nasi Ojcowie” – jest dziełem tak parszywej niemieckiej propagandy – wybielającej „dobrych” Niemców, a obciążającym winą Polaków lub Ukraińców – że tego nie można pozostawić bez odpowiedzi. Niestety na te kłamstwa do dzisiaj ona nie nastąpiła (poza jednym procesem). Pisaliśmy o tym bulwersującym filmie [tutaj]. Niestety głównie niemieckie media w Polsce, w większości o tym właściwie nie informowały, poza lakonicznymi komunikatami.

Właśnie w tym kontekście należy oceniać szkodliwość wypowiedzi pana Czarneckiego, jego funkcja powoduje, że automatycznie na to, co mówi, zwraca uwagę szerokie gremium odbiorców. Oczywiście aspekt personalny może podlegać ocenie, raczej nie ma tu podobieństwa pomiędzy czynem pani Thun und Hohenstein, a zastosowanym porównaniem. Nikt dzisiaj w Polsce nie zasługuje na takie porównywanie.

Pan Czarnecki jest bardzo sprawnym politykiem, to jego kolejna partia polityczna, zawsze jest na wierzchu. Wysoko zaszedł, ale jeżeli przyjrzymy się jego działalności – to należy zadać poważne pytanie – w czyim interesie ten pan działa? Czy ma inny, niż polski paszport? Jeżeli tak, to nigdy nie powinien pełnić żadnej funkcji publicznej w Polsce, chyba że to wynik pochodzenia (mniejszość narodowa). Jest to przykład osoby, która swoimi politycznymi dokonaniami udowodniła więcej niż wiele razy, że nie zasługuje na żaden mandat publiczny. Ten pan prawdopodobnie promując się pogrążył cały kraj, rzucił na nas wszystkich cień antysemityzmu i to w wydaniu tak haniebnym, że to po prostu horror. Przy czym należy oczywiście zrozumieć jego intencje, ma prawo do swojego zdania, jednak powinien za to zapłacić cenę polityczną.

Wszystko można zrozumieć, naprawdę wszystko – nawet jeżeli ktoś jest po prostu głupi i nie wie, że nie wie. Jednak jeżeli sprawuje się ważną – eksponowaną funkcję publiczną, to należy przynajmniej zachować odpowiednią formułę funkcjonowania w życiu publicznym. Nie można się zachowywać w sposób kontrowersyjny, jeżeli sytuacja tego nie uzasadnia. W tym wypadku, takiego uzasadnienia nie było. Pan Czarnecki zadziałał wręcz przeciw skutecznie, ponieważ większość opinii wyrażanych w tym temacie – popiera panią Thun und Hohenstein. Proszę pamiętać, że ta pani również ma prawo do swoich poglądów! Mniejsza z tym, że się z nimi w większości nie zgadzamy, to nie ma znaczenia dla sprawy. Liczy się tylko to, że polscy politycy – liczący się w wymiarze unijnym, nie powinni tak się wzajemnie traktować. Nic z tego pozytywnego nie wynika, ani dla nich, ani dla Polski. Przecież zawsze, w każdej chwili, wszelkie ich działania lub zaniechania powinny mieć na względzie dobro Polski – przede wszystkim!

Promocja szmalcownictwa, która wyszła panu Czarneckiemu mimochodem, uderza w Polskę. Jest to zarazem dowód na to, jak silni są nasi wrogowie. Jeżeli potrafią tak bardzo rozdmuchać, to co nieudolnie sami im podkładamy i wykorzystać, to do ataku na nasz kraj i Naród, to trzeba bardziej uważać. Przy czym uwaga, jest faktem że takie haniebne przypadki miały miejsce, jednak jaki mamy w tym interes, żeby samemu o tym informować świat?

Skutek tych działań pana Czarneckiego jest taki, że wiele osób w Europie usłyszało w mediach, że Polacy „szmalcowali” Żydów w trakcie wojny i że do dzisiaj jest to w Polsce pojęcie funkcjonujące. Kontekst się nie liczy, nie ma znaczenia kto ma rację, ważne jest to jaki jest bilans zdarzeń, a ten jest dla nas druzgocący. Pan Czarnecki powinien się podać do dymisji ze sprawowanej funkcji i złożyć mandat. Nawet jeżeli intencje miał szczytne i oczywiście ma prawo mówić co myśli, co więcej – to bardzo dobrze o nim świadczy, to jednak przyczynił się do wyrządzenia nam szkody. Dał do tego pretekst, dostarczył temat, który poszedł na “leady”, media społecznościowe i proszę bardzo – wszyscy już patrzą na nas przez pryzmat szmalcownictwa. Po prostu szok. Można używać innych słów? Nawet pospolitych i wulgarnych? Szkody byłyby mniejsze…

Rosyjska wersja tekstu [tutaj].

35 thoughts on “Promocja szmalcownictwa uderza w Polskę

 • 23 stycznia 2018 o 05:10
  Permalink

  Po prostu przedstawiciel rządzącej Polską KLASY PRYMITYWÓW – dał głos, tak jak przed laty inny polityk (ówczesny Minister Spraw Zagranicznych) publicznie stwierdził, że to Armia Ukraińska wyzwoliła nazistowski niemiecki obóz koncentracyjny w Oświęcimiu w styczniu 1945 roku.

  Potem kolejny Minister zabiegał o przychylność rządu San Escobar …

  Czy trzeba więcej przykładów na OBOWIĄZUJĄCY poziom PRYMITYWIZMU klasy rządzącej w Polsce?

  Czego jeszcze możemy się spodziewać, ze strony polskich polityków, żeby nasi przeciwnicy za granicami Polski wykorzystywali ich głupotę przeciwko Polsce?

  A tego Pana to jest po prostu “za dużo w mediach” i to od lat.

  Odpowiedz
 • 23 stycznia 2018 o 05:21
  Permalink

  Czytałem w Die Welt o tym artykuł gdzie 80% treści było o tym jakimi to byliśmy szmalcownikami, oczywiście pomagaliśmy nazistam a nie niemcom bo niemcy jak wiadomo wypełniali rozkazy Adolfa więc są niewinni…

  Odpowiedz
 • 23 stycznia 2018 o 05:34
  Permalink

  To przykład – zresztą doskonały – jak się sami rozprowadzamy a niemcy nas poniżają bo dostarczamy im powodów.

  Odpowiedz
 • 23 stycznia 2018 o 05:57
  Permalink

  Pan Czarnecki się zagalopował to nie jest nam potrzebne.

  Odpowiedz
 • 23 stycznia 2018 o 06:01
  Permalink

  Słuszny punkt widzenia, zgadzam się że Czarnecki popoełnił błąd, ale nie broniłbym tej Von Jungingen czy nie wiem jak się ta pani nazywa przepraszam nie potrafię zapamiętać niemieckiego nazwiska

  Odpowiedz
 • 23 stycznia 2018 o 08:42
  Permalink

  I to jest właśnie nasze nieszczęście – po 1989 roku do władzy dobrali się u nas ludzie kompletnie prymitywni. I efekty tego widać w każdej dziedzinie.

  Odpowiedz
   • 23 stycznia 2018 o 14:39
    Permalink

    @50-parolatek….dokladnie taka sama asocjaja pojawila sie i w mojej reakcji…wdziek,gracja i elegancja oraz wysoki kuszt dyplomacji kieruje ta gawiedzia…. a potem rozerka i placz,ze UE czy inne podmioty maja zle mniemanie o Polsce…takie mniemanie trzeba sobie ciezko przez wiele lat wypracowac…nie wiem czy Czarnecki wogole pojmuje co robi,bo to juz w tylu wodach kompane, nie wiem nawet czy on wogole ma jakies niemanie czy raczej patrzy w ktora strone wiatr wieje to sie podwiesi….
    ****
    W Niemczech to sonduja sie = “wypytuja sie”,”macaja”( od sady w medycynie ) stare,zuzyte jak q***y partie by utworzyc rzad federalny, nikt ich nie chce, bo wyborcy wybrali bardzo dokladnie rzad mniejszosciowy…a tu chodzi tym co wybory przegrali tylko i wylacznie o zatrzymanie urzedow i apanazy o nic wiecej nie chodzi i powstaje podobne pytanie “kto to je…” :Merkel to niby “Schanire”= zawiasy w drzwiach to znaczy podwiesila sie na stanowisku i sobie wisi “ona nie zajmuje zadnej pozycji raz “idzie z ruchem w te raz we te…”.no wlasnie “Schaniere” , ten wydalony z UE facet otrzymal przydomek zuzytej prezerwatywy, de facto mozna tak go plastycznie okreslic….a wiec “sami swoi”….

    Odpowiedz
   • 23 stycznia 2018 o 16:53
    Permalink

    @%0-parolatek. Czyli opozycjoniści z PRL duszą się w sosie własnej głupoty.

    Odpowiedz
 • 23 stycznia 2018 o 09:15
  Permalink

  W pełni popieram tą retorykę! w pełni w 1000000%

  Odpowiedz
  • 23 stycznia 2018 o 14:17
   Permalink

   @Lewiatan….bardzo przepraszam,ktora retoryke Pan tak zawziecie popiera te z felietonu czy te Czarneckiego a moze ktoregos z komentatorow…..?
   Tak to widzimy na zalaczonym obrazku ilustracje do slow Czarneckiego….a o dyplomacji i paremii,”ze milczenie jest zlotem” to komentator w swojej karierze naukowej chociaz raz slyszal ?

   Odpowiedz
 • 23 stycznia 2018 o 09:16
  Permalink

  P.Czarnecki to dla mnie przykład karierowicza, który w zależności od dominującego trendu zmieniał swój polityczny obraz. Zaczął od ślubu z córką M.Hermaszewskiego ikony PRL,po zmianie ustroju ZCH N,Samoobrona, PIS i na wszelki wypadek próba kariery w PZPN,jeden syn poseł, drugi doradca w Polskiej Grupie Zbrojeniowej,żona w Radzie Nadzorczej w jednej ze spółek PZU.Zawsze w pierwszym szeregu Smoleńskich Obrzędów. Czy może być lepiej?Ustawiony od lewa do prawa!

  Odpowiedz
 • 23 stycznia 2018 o 11:46
  Permalink

  …Niezbadane są wyroki boskie…………BO, ja notoryczny krytyk, p. Czarneckiego – jestem z Nim…. tak długo dopóki nie ugnie się – w obliczu
  reżimu lewackiej, postkomunistycznej Brukseli i “naszych” zdrajców,renegatów i zaprzańców o orientacji lewicowej…. BA! Moim zdaniem – winien domagać się
  przeprosin …………….TO wynika z kontekstu…………………………..
  Ps. Czas na zapoznanie się z przedmiotem dysputy… 🙂 Do dieła. 🙂

  Odpowiedz
 • 23 stycznia 2018 o 12:07
  Permalink

  ……W małych miejscowościach, skąd wywożono Polaków pochodzenia Żydowskiego do getta w mieście lub bezpośrednio do obozu koncentracyjnego – wszyscy się znali………………………………..

  A TAM, władzą zwierzchnią byli “sami swoi’, – rumkowskie’ 🙂 czyli Żydy – cokolwiek
  znaczy ‘ten termin’………. Więc “wydawali sie”…… po to by przeżyć,
  w myśl znanego powiedzenia ‘ty zgiń – dziś, ja, – ‘dopiero’ jutro’……
  Ps. zapoznałem się z treścią kom. do godz. 12.04. stwierdzam
  jednoznacznie p.Czarnecki – The Best… dopóki,dopóty “nie odszczeka”………….. trzym sie p. Rysiu… przetrzymaj nawałę
  eurokosmopolitycznego lewactwa/komuny.. jesteśmy z Tobą!! 🙂

  Odpowiedz
 • 23 stycznia 2018 o 12:26
  Permalink

  Cd. Przeczytałem…..i TU nasuwa się refleksja…….czy aby takim
  pierwowzorem ‘smalcownika” wobec(rugowanych) Polaków nie był ‘Rzyt” po 1864, czy 1939,
  czy 1944, 1989…………… A?? Niech wstydzą się – gnoje……………..
  tylko czy posiadają ‘na tyle” sumienia i przyzwoitości??Takij wopros…
  Woot!

  @Lewiatan. Ostrożnie zanim poprzesz – pomyśl. BO, możesz z nadmiaru entuzjazmu niepotrzebnie
  spuścić się…

  Odpowiedz
 • 23 stycznia 2018 o 13:15
  Permalink

  Prawactwo nie myśli i strzela sobie samo w stopę, przy czym cierpi z tego powodu cały kraj. A ten dinozaur sejmowy to już wybitna jednostka od początku styropianowego szaleństwa w III RP.

  Odpowiedz
 • 23 stycznia 2018 o 14:05
  Permalink

  Mieclawie, czytałeś wpis “krytyka Czarneckiego”,posłańca prawicy p.krzyka?Jak z nami to okey,jak nie to do piachu! Czy to nie przykład podwójnej moralności i coś mi się wydaje że katolickiej? Podobnie jak ze stosunkiem K.K do faszyzmu!

  Odpowiedz
  • 23 stycznia 2018 o 16:48
   Permalink

   @Wlodku. Czytałem, ale już nawet nie komentuję. Mam wrażenie, że gdyby mógł oficjalnie to by nawet faszyzm zachwalał. Nawet nie zrozumiał do końca tez felietonu i jego przewodniej idei, ale dla zasady z czystego prawackiego fanatyzmu broni szkodnika Czarneckiego. Ale z prawicowymi fanatykami to normalne, nie ma z nimi dyskusji ani logicznego myślenia. Gdy fakty nie pasują do tezy, to tym gorzej dla faktów i zaczyna się pływanie, uciekanie z tematem na pobocza i odwracanie kota ogonem.

   Hipokryzja to mało powiedziane. To są himalaje głupoty i indolencji umysłowej. Ale cóż oni mogą teraz poradzić po rozwaleniu PRL-u i zniszczeniu gospodarki w III RP, frustracja bierze górę, bo sumienie rusza być może, gdy patrzą na to co zrobili? Muszą szukać kozła ofiarnego, aby odwrócić uwagę gawiedzi od swojej winy. Tylko tak mogą się jeszcze trochę utrzymać na powierzchni władzy, gdy będą właśnie stosować retorykę antykomunistyczną i antylewicową w ogólności, zwalając winę na mityczną komunę i lewicę laicką, za wszystkie grzechy świata i ich własne. Poczytaj sobie biografie dostępne w internecie jego miszczów. Każdy się chwali, że co najmniej ulotki produkował i roznosił, a teraz sfrustrowani sączą pianę nienawiści w internecie i niszczą młode niedoświadczone umysły. Taka młodzież trafia do mnie na lekcje, a ja muszę wszystko odkręcać, ucząc ich prawdziwej etyki chrześcijańskiej (tych jeszcze wierzących, których wśród młodych jest co raz mniej) i sprawiedliwości społecznej oraz etyki słowiańskiego życia. Podobnie jest z klerem, oni nigdy niczemu nie są winni, bo to wszystko jest wola boska:-)
   Chyba jednak posłucham Wojciecha i będę tylko przewijał. Po prostu szkoda czasu. Pozdrawiam

   Odpowiedz
   • 23 stycznia 2018 o 20:18
    Permalink

    @Mieclaw…juz wspominalam pare dni temu o tym,niestety bez rezonansu….
    Komentatorze @Mieclaw nie pisze sie “miszczow” lecz “mistrzow”,”miszcz to gwara jak” kszynka piwa”(skrzynka piwa),”kszan” zamiast “chrzan” ,”godzina ciecia” zamiast “trzecia”….
    Polecam poemat M. Bulhakova “Mistrz i Malgorzata”….a moze w miedzyczasie zmieniono pisownie z “mistrzow” na “miszczow” i ja nie mam racji….prosze o slowko wyjasnienia

    Odpowiedz
   • 23 stycznia 2018 o 20:40
    Permalink

    @krolowa bona. Pisownia jest specjalna dla autorytetów @krzyk58, których specjalnie nazywam “miszczami”, bo mistrzami prawdziwymi to oni przecież nie są prezentując brednie w internecie. 🙂
    Ot cała historia zamierzonego błędu literackiego z mojej strony.

    Odpowiedz
 • 23 stycznia 2018 o 15:01
  Permalink

  Czy moglby ktos podac zrodlo wywiadu pani posel Rozy Thun na ktory sie Czarnecki powoluje …
  A propos: czy pani posel Roza Thun cierpi na hyperatywnosc, czy ta kobieta kiedykolwiek spi i sie regeneruje….ma bowiem 1000-ce funkcji,podczas gdy inni nie maja zadnych…

  Odpowiedz
  • 23 stycznia 2018 o 20:43
   Permalink

   królowa,TV Arte,słowo mistrz Mieclaw zamienia na “miszcz” obniżając rangę tego słowa. Pozdro.

   Odpowiedz
   • 23 stycznia 2018 o 23:23
    Permalink

    @wlodek & @Mieclaw dzieki za wyjasnienie…prosze jednak uwazac:” moment es omen ! ” ……Uwazaj,uwazaj bo sie sam pomylisz…

    Odpowiedz
 • 23 stycznia 2018 o 16:04
  Permalink

  Włodku . Nie uświadczysz z mojej strony krytyki p.Czarneckiego
  dopóki trzyma fason….za to w czambuł potępiam lewactwo.
  Ową przekwitłą różę itp. tow..”Kudryckie” to tyle w kontekście
  zdrady i poruty “naszych” kołchoźników jakie przytrafiło się siedzibie sielsovieta…
  Pzd. 🙂

  Odpowiedz
  • 23 stycznia 2018 o 16:54
   Permalink

   “ja notoryczny krytyk p.Czarneckiego”,to czyj wpis.?Nawiasem mówiąc te dwie osoby tyle mnie interesują co zeszłoroczny śnieg. Nie mogę się natomiast zgodzić na język politycznego dyskursu. Prezes unika Komisji Etyki Poselskiej a powinien dawno za sort,komunistów ,mordy ponieść karę.”Zamiast liści będą wisieć komuniści”,nie ma faszystowskiego charakteru? A biała rasa to nie rasizm?

   Odpowiedz
 • 23 stycznia 2018 o 21:30
  Permalink

  ja bym drodzy państwo apelował o wyciszenie emocji, politycy powinni bardziej uważać na słowa żeby nie przynosić naszemu krajowi wstydu. Czy o to naprawde jest tak trudno?

  Odpowiedz
 • 23 stycznia 2018 o 23:09
  Permalink

  Warto przeczytać co prawactwo zrobiło z chrześcijaństwem w Polsce. Mądre słowa zakonnika:
  “Dominikanin przytacza ostatnie badania Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego, według których do kościoła chodzi zaledwie 36,7 proc. osób zobowiązanych do udziału w niedzielnych mszach. To wynik z 2016 r., który jest najniższy w historii. Według o. Wiśniewskiego główną przyczyną jest wrogość i nienawiść, które stały się znakiem rozpoznawalnym katolików. Oskarża o nią nie tylko księży, ale też polityków.
  „To nie jest chrześcijaństwo, to jego parodia”
  O. Wiśniewski twierdzi, że „Można więc pluć, drwić i deptać ludzi, można bezpodstawnie oskarżać ich o niegodziwości, a nawet zbrodnie, i równocześnie powoływać się na Ewangelię, stroić się w piórka obrońcy chrześcijańskich wartości i Kościoła, odbywać pielgrzymki na Jasną Górę, składać świątobliwie ręce do modlitwy i ukazywać w mediach rozmodloną twarz. Przecież to już nie jest chrześcijaństwo, tylko jego parodia”
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/01/chrzescijanstwo-w-polsce-umiera-oskarzenie-o-ludwik-wisniewski-op/

  Cała ta “święta” od święta prawica zgotuje nam piekło na ziemi, ale @krzyk58 będzie twierdził, że to wina lewactwa i lewicy laickiej, a ten zakonnik to też pewnie jakiś lewak, mimo że podobno opozycjonista w PRL.

  Odpowiedz
 • 24 stycznia 2018 o 08:12
  Permalink

  @Miecław.
  Przychylam się w całej rozciągłości z przytoczonym stwierdzeniem
  “To nie jest chrześcijaństwo, to jego parodia” dodam lewacko –
  modernistyczna…………………………………………..
  Dlatego nie ma mnie w owych “36,7 proc” osób…

  @Wołający na puszczy. “politycy powinni bardziej uważać na słowa żeby nie przynosić naszemu krajowi wstydu.” Masz na myśli nowych Targowiczan? ZGODA!! 🙂
  I pomyśleć że “takie kanalie” decydują m.in.o naszym być….

  Odpowiedz
  • 24 stycznia 2018 o 10:21
   Permalink

   @krzyk58. Ja chyba śnię:-) Czyli co? W ramach tych 36,7 % biegających do kościoła na msze, to oni nie są chrześcijanami, tylko “parodia” dodam lewacko –
   modernistyczna…………………………………………..
   Dlatego nie ma mnie w owych “36,7 proc” osób…” według ciebie. Ty napisz co ty palisz, albo pijesz? Bo takiej sieczki w mózgu to ja dawno nie spotkałem.:-)
   Boże, widzisz i nie grzmisz? Lewacko-modernistyczna parodia chodzi do kościoła zdaniem @krzyka58. No to są dopiero HIMALAJE, tylko już nawet nie wiem czego, bo nawet do zykłej głupoty mi nie pasuje. Osiągnąłeś właśnie szczyt hejtu, gimbaza przy tobie wysiada. 🙂

   Odpowiedz
 • 31 stycznia 2018 o 00:46
  Permalink

  Polowanie na Żydów było modne przed i podczas wojny w całej Europie. Ale gdy sie skończyło, gdy Żyd znów miał prawo do życia, organizacje Polskie (NSZ) kontynuowały polowanie na Żydów. Antysemityzm Rydza Śmigłego 1935-39, szmalcownicy, Kielce 1946, nagonka 1956 , Gomułka 1967, no i dzisiaj jeśli wam to wypomnę, 3 lata więzienia.

  Odpowiedz
 • 31 stycznia 2018 o 08:10
  Permalink

  @Michał (z Izraela). https://marucha.wordpress.com/2018/01/29/piramida-i-inne-wyszukane-tortury-salomona-morela-komunistyczny-zbrodniarz-ktory-nigdy-nie-poniosl-kary-za-sprawa-panstwa-izrael/

  “Ale gdy sie skończyło, gdy Żyd znów miał prawo do “…
  ………….. TO zajął się mordowaniem Polaków
  takich “moreli” po wojnie było na pęczki. My Polacy
  nienawidzimy komunizm do 56′ – dlatego że był z przedrostkiem, nad-reprezentowany, ZDOMINOWANY w ówczesnych, z reguły bandyckich
  strukturach siłowych Polski Ludowej . Mam TU na myśli
  xxxxkomunistyczne struktury systemu opresji i przemocy
  wobec Polaków – w Polsce Ludowej. Próbował zmienić nieco
  ten CHORY UKŁAD dominacji nad Polską Ludową tow. “Wiesław”.
  Niestety, nie był konsekwentny – dlatego cd. był w 76′ i 80,89’…
  Gdzie wróciliśmy do punktu wyjścia. Rtm. Pilecki, Nasz Bohater Narodowy wspominał że Oświęcim
  to był “mały pikuś” w porównaniu do metod i technik stosowanych
  przez xxxxkomunistycznych bandytów i zbrodniarzy występujących
  w mundurach funkcjonariuszy Polski Ludowej.
  Powielasz Michale bzdury i stereotypy ………..za które możesz
  w III RP “połuczyć”, zresztą zasłużenie, – też trzy lata – więzienia. Woot. 🙂

  Odpowiedz
 • 19 marca 2018 o 20:55
  Permalink

  Obyatel ,to nomad polityczny.

  Gorszymi i liczniejszymi od szmalcowników , byli donosiciele i szantażyści,

  Pan prif. Bartoszewski , idąc ulicą, bardziej bał się Polaków, niż Niemców.

  Pani narodowości żydowskiej , a obywatelka Polski , mówi że Polska dla niej jest jedynym krajem , w którym , nie może się do tego przyznać , że jest POLKĄ!

  Wciąż w tym kraju , tonący w biedzie , nieuprzywilejowanych i w oparach absurdu, ukrywa się igły prawd , w stogach -kłamstwa-.

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 07:59
  Permalink

  @Adam. Mam nadzieję że ‘Adam” jest tylko podniesionym do potęgi jajcarzem …druga ewentualność – ma nieźle zryty beret a to już skutek i efekt pracy ‘oficerów” lewacko-kosmopolitycznej jaczejki.

  Takimi ‘obywatelami byli ‘ony’, pochodzenia koczowniczo-rozbójniczego.

  A ja zawsze sądziłem że Judenraty i żydowskie np. GESTAPO.
  Zapewne myliłem się???

  Pan “prif” 🙂 dooobre (taki z niego prefesorek) 🙂 powołując się
  na wątpliwej jakości “ałtorytety” – wystawiasz “Adamie” SOBIE
  laurkę…..

  BO. Nie jest!!!! ‘Pies jej morde lizał”… zrrrozumiano??! …. “Pani” – heh 🙂

  Ten kraj… tfu. W tym krótkim stwierdzeniu czuć na kilometr antypolaka, polonofoba…..

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.