Procedura naruszenia praworządności przeciwko Polsce?

Mamy poważny problem, pozycja naszego kraju na arenie Unii Europejskiej jest zachwiana, staliśmy się czarnym Piotrusiem – chłopcem do bicia.  20 grudnia br., ma się odbyć debata w Komisji Europejskiej w przedmiocie dokonywanej w Polsce reformy sądownictwa. Grozi nam zarzut odejścia od praworządności. To znaczy, że państwa unijne – nasi partnerzy uważają, że jeden kraj, w tym przypadku Polska jest zagrożona jako demokracja parlamentarna, szanująca prawa człowieka. W związku z tym może być wobec nas uruchomiona procedura jaką przewiduje art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej. To poważna sprawa, jedno z największych i najbardziej haniebnych oskarżeń pod adresem Polski z jakim mieliśmy do czynienia w najnowszej historii naszego kraju.

Teksty Traktatów unijnych znajdziecie państwo [tutaj] Chodzi o art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej, bezpośredni link na tekst [tutaj]:

„Artykuł 7

(dawny artykuł 7 TUE)

1.   Na uzasadniony wniosek jednej trzeciej Państw Członkowskich, Parlamentu Europejskiego lub Komisji Europejskiej, Rada, stanowiąc większością czterech piątych swych członków po uzyskaniu zgody Parlamentu Europejskiego, może stwierdzić istnienie wyraźnego ryzyka poważnego naruszenia przez Państwo Członkowskie wartości, o których mowa w artykule 2. Przed dokonaniem takiego stwierdzenia Rada wysłuchuje dane Państwo Członkowskie i, stanowiąc zgodnie z tą samą procedurą, może skierować do niego zalecenia.

Rada regularnie bada, czy powody dokonania takiego stwierdzenia pozostają aktualne.

2.   Rada Europejska, stanowiąc jednomyślnie na wniosek jednej trzeciej Państw Członkowskich lub Komisji Europejskiej i po uzyskaniu zgody Parlamentu Europejskiego, może stwierdzić, po wezwaniu Państwa Członkowskiego do przedstawienia swoich uwag, poważne i stałe naruszenie przez to Państwo Członkowskie wartości, o których mowa w artykule 2.

3.   Po dokonaniu stwierdzenia na mocy ustępu 2, Rada, stanowiąc większością kwalifikowaną, może zdecydować o zawieszeniu niektórych praw wynikających ze stosowania Traktatów dla tego Państwa Członkowskiego, łącznie z prawem do głosowania przedstawiciela rządu tego Państwa Członkowskiego w Radzie. Rada uwzględnia przy tym możliwe skutki takiego zawieszenia dla praw i obowiązków osób fizycznych i prawnych.

Obowiązki, które ciążą na tym Państwie Członkowskim na mocy Traktatów, pozostają w każdym przypadku wiążące dla tego Państwa.

4.   Rada może następnie, stanowiąc większością kwalifikowaną, zdecydować o zmianie lub uchyleniu środków podjętych na podstawie ustępu 3, w przypadku zmiany sytuacji, która doprowadziła do ich ustanowienia.

5.   Zasady głosowania, które do celów niniejszego artykułu stosuje się do Parlamentu Europejskiego, Rady Europejskiej i Rady, określone są w artykule 354 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.”

Tenże odwołuje się do art. 2, gdzie jest mowa o wartościach:

„Artykuł 2

Unia opiera się na wartościach poszanowania godności osoby ludzkiej, wolności, demokracji, równości, państwa prawnego, jak również poszanowania praw człowieka, w tym praw osób należących do mniejszości. Wartości te są wspólne Państwom Członkowskim w społeczeństwie opartym na pluralizmie, niedyskryminacji, tolerancji, sprawiedliwości, solidarności oraz na równości kobiet i mężczyzn.”

Potrzeba 22 głosy, żeby rozpocząć pierwszy etap procedury. To wskazanie kraju jako niepraworządnego. To bardzo istotnie pogorszy naszą pozycję w ciągłych kontaktach na forum unijnym, czy to z Komisją i jej agendami, czy państwami unijnymi. W drugim etapie będzie można można nałożyć na nas sankcje, w tym najskuteczniejszą –  zawieszenie prawa głosu w Radzie Unii Europejskiej i zawieszenie/ograniczenie wypłat z funduszy unijnych. Do uruchomienia drugiego etapu jest potrzebna jednomyślność wszystkich. Węgrzy już zapowiedzieli, że na pewno nie poprą takiego wniosku, jednak już samo jego zgłoszenie to pohańbienie naszego państwa i Narodu. 

Pan Mateusz Morawiecki miał w Brukseli przywołać analogię do czyszczenia sądownictwa we Francji po końcu rządów tzw. Vichy. Rzekomo w Polsce jest obecnie podobnie, po okresie rządów totalitarnych, nie uporządkowano sądownictwa i właśnie to rzekomo obecnie się dzieje. Trzeba przyznać, że to sprytna argumentacja, tylko, że Francuzi zrobili to zaraz po wojnie (a nawet częściowo jeszcze w jej trakcie). Natomiast nasze sądownictwo funkcjonowało przez 27 lat tzw. Rzekomo wolnej Polski, która jak wynika z retoryki obecnego obozu rządzącego wcale taka wolna nie była.

Mamy jeszcze problem przez wycinanie puszczy, nie przyjęcie kwot migrantów do dyslokacji. Chociaż co jest warte odnotowania pan Donald Tusk bardzo jednoznacznie wypowiedział się na temat tego poronionego mechanizmu i idiotycznych ustaleń, w istocie łamiących wcześniejsze konwencje dotyczące polityki migracyjnej. Dodatkowo od czasu do czasu jesteśmy oskarżani, nawet przez sąsiadów – o stosowanie szkodliwych substancji przy produkcji żywności. Niestety nie brakuje frontów na jakich atakuje się Polskę.

Procedura naruszenia praworządności przeciwko Polsce odbije się szerokim echem na całym świecie, wszyscy wrogowie Polski w negocjacjach z naszym rządem, czy też w dialogu międzynarodowym np. na forum publicznym ONZ, czy OBWE będą mogli podnosić, że jesteśmy krajem niepraworządnym. Mamy zasiadać w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, jak to będzie wyglądać? Komuś bardzo zależy na tym, żeby nas pohańbić, być może i wypchnąć z Unii Europejskiej, a na pewno żeby nas traktować przedmiotowo, jako gorszego sąsiada, takiego innego, odmiennego – dziwnego. 

Widok pani Angeli Merkel i pana Emmanuela Macrona na wspólnej konferencji prasowej przeciwko Polsce, nie wróży niczego dobrego. Czy pan Morawiecki uciekł z Brukseli? Już wiedział, że art. 7 jest przesądzony? Niestety to pani Mekrel wróciła do starej tradycji niemieckiej polityki wrogiej Polsce i Polakom. Nie mówimy, że nie mają w części racji, bo mają. Jednak jeżeli rzeczywiście miało być tak, że oni odpuściliby Nordstream 2 a my reparacje – to znaczy, że moment, w którym nastąpi ponowna konfrontacja polsko-niemiecka jest bliższy, niż nam się wydawało. Wszyscy zdrajcy Polski, którzy pluli kiedykolwiek na własny kraj w Brukseli – mogą być z siebie dumni. Oto osiągnęli skutek, Polska zostanie ukarana. Hańbą na 7 pokoleń nakrył się każdy, kto chociaż myślą zgrzeszył przeciwko Polsce!

Jest to porażające, zwłaszcza dlatego, ponieważ rząd prowadząc inną politykę, mógł tego uniknąć, czy chociaż przeciągnąć wszystko w czasie. Jednak mieliśmy 27:1 i inne kwestie, które spowodowały że wizerunkowo jesteśmy na cenzurowanym. Kraj niepraworządny nie może mieć głosu w sprawie Nordstream 2, poza tym nie ma znaczenia, że Niemcy trują najbardziej w Europie węglem, skoro to Polska jest o to oskarżana. Mamy poważny problem z wizerunkiem, Polska Fundacja Narodowa, zamiast oblepiać kraj naiwnymi hasłami o sądownictwie, mogłaby zająć się promocją wizerunku kraju za granicą. To wszystko zmierza w niewłaściwym kierunku.

28 myśli na temat “Procedura naruszenia praworządności przeciwko Polsce?

 • 16 grudnia 2017 o 05:51
  Permalink

  Dla zdrajców państwa którzy się do tego przyczynili powinna być kara smierci

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2017 o 08:36
  Permalink

  …że państwa unijne – nasi partnerzy uważają, … ‘Po uważaniu”
  należy wysłać do zbuntowanego landu, europejski (kołchoźniczy)
  korpus ekspedycyjny – w myśl obowiązującej ciągle (o zgrozo) ustawy
  1066,rozprawić się z warchołami zagrażającymi demokracji,
  no i prawomczłowieczym, spacyfikować Polaków resztki warchołów zesłać na Sybe..tzn.
  na Gujanę Francuską – wówczas “ktoś’ z totalnej opozycji’
  zamelduje w “naszej” stolicy, w Brukseli – “porządek panuje w Warszawie”,na którego spłyną stanowiska i splendory namiestnika
  brukselskiego w tubylczym “przywiślańskim kraju”.
  Nihil novi….

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2017 o 09:00
  Permalink

  Oni chcą doprowadzić do kryzysu w Polsce, niestety chce tego też czesc krajowej sceny politycznej i popierającej ją elit. Są tacy ludzie którzy chcieliby widzieć kryterium uliczne… Nie można się dać, a rząd powinien zaczac prowadzić działania pozorowane żeby wytrącić argumenty Komisji Europejskiej, naweet przyjąć uchodźców do jakiegoś obozu i pilnowac – to możemy zrobić pro forma 500 – 2000 to nie jest dużo, a jakby obóz był koło Zgorzelca – zaraz przy wyjściu na most graniczny to jak długo byliby w Polsce? Po drugie przestać wycinać puszcze zrobić konferencje międzynarodową pokazującą szkodliwość eko-terrorystów i jak puszcza umiera przez nich i euroidiotów. Najgorzej z sądami – tu jednajk jest sposób i na to,,,,

  Odpowiedz
  • 18 grudnia 2017 o 03:05
   Permalink

   @Pawulon….swietny komentarz, przylaczam sie w calej rociaglosci…z uchodzcami to nawet juz tak bylo,ze po ok.30dniach znikneli w”sinej dali”………co do obsadzania stanowisk sedziowskich i polityki sadowniczej i penitencjarnej, to.chce z naciskiem podkreslic,ze co co teraz PiS czyni,jest kopia tego co czyni nie tylko Usa ale po koleji wszyskie panstwa UE…mianuja sedziow zwlaszcza po nowych wyborach niby zwyciezkie partie mianuja “nowy garnitur “politycznych” urzednikow we wszyskuch.ministerstwach i innych urzedach panstwowych oraz nowy garnitur sedziow wszystkich szczebli w tym w Sadzie Najwyzszym /uczynil to takze np.Trump powolujac dozywotnio (!) bardzo konserwatywnego jegomoscia w ichnim Sadzie Najwyzszym…/ oraz prokuratorow….np.prokuratorzy w Niemczech podlegaja decyzjom sluzbowym ministra sprawiedliwosci,ktory nawet glosno /prasa / udziela polecen sluzbowych prokuratorowi Federalnemu,ktory prowadzi dochodzemia w sprawie np.terorryzmu itd.,itd…przeto nie moge pojac, kto “nakrecil ” Polce taki “image” lamacza demokracji i wogole ……

   Odpowiedz
 • 16 grudnia 2017 o 09:04
  Permalink

  Krakauerze,komentarze świadczą o tym że Polacy zrozumieją w jakiej znaleźliśmy się sytuacji jak dostaną po kieszeni.I Święty Boże nie pomoże.Jak mówił W.Putin”Polacy dorosnijcie”
  A Krzyżak,który opuścił obrady U.E bo śpieszyl się na opłatek PISU(na który nie dotarł,bo zorientował się że ośmieszył by swój urząd),o wszystkim świadczą.Obudź się Polsko!.

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2017 o 09:07
  Permalink

  Na szczęście nie ma tam w katalogu sankcji – wysyłania sił policyjnych i sił zbrojnych z krajów UE, za DROBNE łamanie zasad państwa prawa.

  A jakby co – to stacjonująca Brygadowa Grupa Bojowa US Army – nas przed Niemcami i Francuzami – obroni.

  Albo i nie …

  Amen.

  P.S.
  Przecież mamy jeszcze WOT w terenie …

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2017 o 09:33
  Permalink

  Wszak o to idzie by Nas ZŁAMAĆ – dlatego nie może być żadnej formy
  ‘maskirowki’, ONI muszą wiedzieć/mieć świadomość iż jesteśmy
  śmiertelnie poważni…..dlaczego musimy zachować powagę mówi
  “nieśmiertelny’ prof. B. Wolniewicz. “Prof. dr hab. Bogusław Wolniewicz o intrydze unijnej wobec Polski. “Jeżeli liczba 7 tys. nic nie znaczy, to po co Unia się tak upiera?” Technologia zdobywania wpływów w krajach poza-niemieckich przez Nową Rzeszę…………

  Bogusław Wolniewicz 104 NOGA w DRZWI. Warszawa 27 lipca 2017 https://www.youtube.com/watch?v=5OByDXOMAzs&t=162s

  Tak; że….

  Żadnej pozoracji:

  – 0 (zero) innokulturowych, do analizy pobyt ‘innych” emigrantów,

  – wyczyścić relikt (tzw.wymiar sprawiedliwości) minionej epoki 🙂

  – wobec puszczy postępujemy tak jak nakazuje logika i zdrowy rozsądek a nie lewackie unijne bezprawie.

  Odpowiedz
  • 16 grudnia 2017 o 10:09
   Permalink

   Krzyku,ja Ci tylko przypomnę jako znawcy j.rosyjskiego znane słowa”Tisze budiesz dalsze jediesz”,a do czego doprowadziła polityka”Nie oddamy ani guzika,honor jest najważniejszy”,a dzisiaj likwida cja śladów PRL w świadomości społecznej.Czy przykład Czech coś ci mówi(dobre stosunki ze Wschodem,20 mld USD nowych kontraktów z Rosją,i z Zachodem)Nie fikaj bo się dofikasz.Historia nas niczego nie uczy.

   Odpowiedz
 • 16 grudnia 2017 o 09:42
  Permalink

  Nie dzieje się dobrze, będa wydawać kasę na imigrantów – inno-kulturowych a nie na Polaków, będziemy na nich pracować

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2017 o 09:56
  Permalink

  Obiecywali, że będzie inaczej, że wolność, pluralizm, suwerenność, niepodległość i inne ćmoje boje. Rzeczywistość każdy widzi. Przyszło się wstydzić i znosić zniewagę państwa służalczo satelickiego, szczęk gąsienic czołgów okupanta i zmuszanie do wojny z najbliższym naturalnym sąsiadem. Rządzi państwem prymitywna hołota uznająca się za elitę, na czele z prostackim ,śmierdzącym konusem z Żoliborza. Ciemne masy prymitywnego i klęczącego narodu to lubią, więc nadziei nie ma. Gorzej jednak mieli ci po rozbiorach, powstaniach lub klęskach wrześniowych

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2017 o 10:19
  Permalink

  Referencie Owocowe przestań tym swoim móżdżkiem pier…… bzdury. Lepiej jak byś złożył kwiatki pod pomnikiem zamordowanych górników z WUJKA i do widzenia.
  Pytanie do PAD-a czy bandera był gieroj czy nie? I pozdrowienie od KRESOWIAN.

  Odpowiedz
  • 16 grudnia 2017 o 11:30
   Permalink

   Z Tobą wszystko jasne,czy na znak protestu oddałeś legitymację PZPR? A teraz udajesz świętoszka jak prokurator Stanu Wojennego!Najgorszą zdradą jest zdrada swoich ideałów,kogo ty oklamujesz?

   Odpowiedz
  • 16 grudnia 2017 o 11:39
   Permalink

   Ps,a nawiasem mówiąc jako znany oportunista,ile lat byłeś w PZPR?I kto cię nauczył wysyłać opozycję do Berezy?Chwalisz się swoim Śląskiem pochodzeniem a nie protestujesz jak likwidują plac W.Szewczyka na M.L.Kaczyńskich!

   Odpowiedz
   • 16 grudnia 2017 o 18:35
    Permalink

    Włodku, nie zapominaj komuna – miała też swoje “berezy”,obozy
    pracy przymusowej (koncentracyjne), zwłaszcza pierwsza xxxxkomuna, gdzie oberkatem
    w Świętochłowicach był niejaki Salomon Morel xxxx komunistyczny zbir,sadysta i morderca
    w jednej osobie… nb. po upadku komuny zbiegł ‘do swoich” – czyli
    do Izraela… Biuro Emerytalne Służby Więziennej “wolnej’ Polski
    solidarnościowo -katolickiej wypłacało sowite zaopatrzenie emerytalne zbrodniarzowi do końca jego dni, na konto w Izraelu…
    Takich paradoksów było/jest więcej…. Pozdrawiam 🙂

    Odpowiedz
 • 16 grudnia 2017 o 13:53
  Permalink

  Proces derogowania Polski z UE własnie rozpoczęto, zaczęli procedurę oparta na subiektywnych przesłankach.

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2017 o 16:58
  Permalink

  MOżna się było spodziewać, że potraktują nas jak śmieci

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2017 o 17:34
  Permalink

  Niemcy pogrążone w kłopotach wewnętrznych przez emigrantów nie chcą zauważyć że ten problem rozsadza ich kraj, spychając na próg wojny. Francja płonie na przedmieściach gniewu od dziesięcioleci… ale … jest kolorowa (trój)….

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2017 o 17:46
  Permalink

  Nie tak dawno, powiedzmy 2-3 miesiące wstecz czytałam wypowiedź polityka już nawet regionu świata nie wymieniam gdyż zostanę posądzona o anty-coś tam lub inne fobie, wpis z pamięci: Polskę zniszczymy medialnie, wówczas przeszłam do kolejnego artykułu. Obecnie widzę realizację tamtych wypowiedzi. Pamiętajmy, że zleceniodawca jest zawsze w tle.

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2017 o 20:29
  Permalink

  A mnie zdumiewa inny fakt. Przecież jesteśmy w sojuszu, niektóre rzeczy które robimy są nam niepotrzebne, są robotą dla sojusznika a my za to płacimy sporą cenę.I znależliśmy sie w tarapatach, dlaczego nie ma wsparcia od sojusznika ? Senator Mac Cain przecież zapowiedział podczas swojej wizyty w Polsce, ze zostaniemy poddani silnym naciskom a więc mają rozeznanie w tym co się dzieje. Dlaczego nie ma wsparcia ? czy to sojusz działający tylko w jedną stronę, jak w 1939 r. ? Jeżeli tak jest, to potrzebna jest zasadnicza korekta polskiej polityki, naszego rozumienia geopolityki, bo inaczej to wylądujemy jak w 1939 roku.

  Odpowiedz
  • 16 grudnia 2017 o 20:44
   Permalink

   Niesłychanie trafna uwaga pieknie dopełniająca ten doskonały tekst… na tym portalu naprawdę są ludzie myślący… Nie zdziwiłbym się jakby Duda, Tusk i Morawiecki ukrywali się tutaj pod niektórymi nickami…

   Odpowiedz
   • 16 grudnia 2017 o 21:23
    Permalink

    Wiesz “Kasyno” , od razu przyznaję, że ja nawet w Lotto nie wygrałam ani złotówki, dopiero później przeczytałam dlaczego. Sądzę, że też czytałeś. Masz ciekawe wpisy zatem pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • 18 grudnia 2017 o 02:36
   Permalink

   @leming…sojusz dzialajacy tylko i wylacznie w w jedna strone ….wciagniecie Polski w wojne Iraku,bedacego od zawsze wzorowym partnerem gospodarczym i dyplomatycznym dla Polski i do tego finansowanie takich milityrnych kosztow z wlasnego budzetu ewentualnie z pozyczek na lichwe z pozyczek zaciagnietych na tzw.wolnym rynku finansowym nikogo nie przebudzila…uczestnictwa w Afganistanie, Georgii i ostanio w rozrubie na Ukrainie itd.,itd. nawet nie bede zaczynac otwierac tej specyficznej tematyki…czy ci rzadzycy to imbycele,nie dostrzegaja co tu jest grane, czy pazerni na prywatne lapowki w $ dostarczanych w pudelkach ( po makaronie ) “zjedli by z pod siebie”,zeby dojsc do pieniedzy a przede wszystkim by dowartosciowac swoje “-ego” i “zaistniec” w historii Stanow Zjed.,co jest dozgonnym marzeniem wiekszosci naszych rodakow…..przeto nawet nie obawiaja sie skoku w przepasc i myslac infantylnie, ze ich sojusznik z tej opresji wylapie……

   Odpowiedz
 • 16 grudnia 2017 o 21:22
  Permalink

  Normalnie nas dymają, jadą pracują, ile się da…. PiS chce dobrze ale nie umie się wyzbyć patosu i nadęcia, a to wyklucza pragmatyzm. Jeżeli mamy do wyboru – podległość pod Niemców – albo ryzyko resetu dokonanego przez Niemców lub Rosję, to wcale nie znaczy że wybierając Amerykę się uratujemy. Z Brześcia do Warszawy czołgi autostradą jadą 6 godzin… a BTR-u 3 🙂

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2017 o 21:47
  Permalink

  Referencie owocowy,jest mi bardzo przykro, że utraciłeś nie tylko rozum ale i pamięć. Polecam ci przeczytać moje wpisy i starać się je zapamiętać, wówczas nie będziesz pisał bzdur a może i samopoczucie dobre wróci. Widzę, że z tobą jest coraz gorzej i zaczynasz się miotać, co boisz się, że stracisz cenzus wyższego wykształcenia i pracę, nie bój się, Prezes zadba o takich jak ty również. A co zrobiłem z moją legitymacją co nie pamiętasz, przypomnę ci w następnym komentarzu. Życzę pomimo wszystko zdrowia.

  Odpowiedz
  • 17 grudnia 2017 o 11:59
   Permalink

   @Winetu. Czyżbyś ją spuścił w kiblu, jak wielu ówcześnie nawróconych i poszedł baldachim nosić 🙂 A teraz żale wylewasz? Jak cię czytam to nie mam wątpliwości, że PRL musiała upaść 🙂 Ja cały czas jestem pod wrażeniem ludzkiej indolencji umysłowej, jak to możliwe, że górnicy dopieszczani w PRL, na własną zgubę obalali tamten system???

   Odpowiedz
 • 22 stycznia 2018 o 09:16
  Permalink

  Tu się zaczyna robić onet.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.