Problem z Izraelem i USA czyli reprywatyzacja mienia ofiar Holokaustu

fot. red.

Problem z Izraelem i USA, czyli reprywatyzacja mienia ofiar Holokaustu – to już synonimy. W tym problemie chodzi o emocje, a te emocje służą budowie mitu, na którym opiera się poważne państwo, a to dla niego prawo do legitymizacji, prawo do bycia – poprzez stygmatyzację tych, których definiuje jako wrogów. Zarazem te emocje, służą do celów bardzo merkantylnych, bo tu po prostu o pieniądze chodzi. Przemysł pamięci Holokaustu przez lata ewoluował od winy Niemców, do winy faszystów, a w tej chwili trwa próba osadzenia go w zbiorowej świadomości jako powszechnego standardu zachodniego antysemityzmu i kolektywnej winy wszystkich, którzy mogą być winni, chociaż zaniechania. To brutalne słowa, ale mamy prawo oceniać wszystko, a niestety politycy Izraela wykorzystują Holokaust jako narzędzie do stygmatyzacji, chociaż sami optują za polityką wobec Arabów, która jest w ogólnych założeniach bardzo podobna do tej, której ich przodkowie byli poddani pod rządami Niemiec. O szczegółach lepiej nie pisać, bo można zamilknąć, oczywiście dobrowolnie i spontanicznie…

Sprawa ma bardzo ważny aspekt, chodzi w niej w pewnym zakresie także o bieżącą politykę, bo konflikt w mediach społecznościowych pomiędzy prawicowymi politykami obu krajów, jest dla nich wewnętrznie jak najbardziej na rękę. Do tego dochodzi USA, które pismem podsekretarza czy kogoś o równie niskim szczeblu w Ambasadzie, pozwala sobie zwracać uwagę Sejmowi RP na to, co ten chce uchwalić! To wszystko samo w sobie jest fenomenalne, ale ani nie jest proste, ani nie jest łatwe, ani nie jest czarno-białe.

Od strony prawnej, kwestia odszkodowań za cokolwiek, może być i powinna, rozwiązywana tylko i wyłącznie na gruncie prawa polskiego, jeżeli odszkodowanie dotyczy kwestii polskich. Mienie bez spadkobierców przechodzi na własność Skarbu Państwa, przy czym – uwaga – jest problem. W interesie bez spadkowych spadkobierców wypowiada się inne państwo, założone przez ocalałych z Holokaustu, organizacje tych ocalałych (i tych co uciekli przed Holokaustem z Europy), a wszystko to wspiera nasz największy „sojusznik”, co prawda teoretyczny, ale innych nie mamy. Co więcej, ten sojusznik już w latach 60 tych, zabezpieczył interesy swoich obywateli i płaciliśmy przez lata odszkodowania. Dzisiaj nie chce o tym już pamiętać, jest to nie tylko ekstremalnie cyniczne, ale zarazem to pokazuje jak głęboko w pewnym miejscu, tenże sojusznik ma masz kraj, naszą podmiotowość i nasze prawo do samostanowienia. Jest to niesamowite. Nawet jak na standardy krajów kolonialnych i podległych, ponieważ tutaj nie tylko – mówiąc obrazowo – silniejsza strona, nie używa przysłowiowego mydła. Tutaj jest anonsowanie pożądanego zachowania, żadnej finezji, żadnego zawoalowania, chociażby na poziomie politycznym. Jeden z polityków mówił ostatnio, że nawet ZSRR nas tak nie traktował, to święte słowa i prawdziwe.

Generalnie sprawa wygląda tak, że w zakresie reprywatyzacji popełniono tyle błędów i pozwolono na takie akcje, że to wymaga nie tylko białej księgi, to wymaga szubienic i gilotyn (gdyby prawo pozwalało na ich używanie). Szczytem wszystkiego jest to, na co pozwolono w Warszawie, ale generalnie w wielu miejscach w Polsce przejmowano nieruchomości lub uzyskiwano odszkodowania za ich rzekome prawo własności, na podstawie metryk 120 letnich mieszkańców Hajfy lub Miami. Do tego jeszcze niezrozumiała kwestia tzw. mienia zabużańskiego, za którego wypłacanie ekwiwalentów potomkom byłej arystokracji jest czymś bardziej, niż niegodziwym. Ogólnie sprawa z tym wygląda u nas tak, że kto był cwańszy i się umiał ustawić, to nie tylko przejął, to co chciał, ale mu jeszcze za to zapłacili.

Mienie pożydowskie, skonfiskowane przez III Rzeszę miało różne koleje losu, często było nabyte w poprzednim pokoleniu np. z nadania władzy zaborczej, jako mienie zarekwirowane rodzinom Powstańców. Bezwzględnie powinno się pomóc spadkobiercom, w odzyskaniu ich własności lub zaproponować adekwatne odszkodowanie w zamian za zrzeczenie się wszelkich praw. W przypadku dóbr bez spadkobierców, to mamy problem, ponieważ czy to się nam podoba, czy nie – to korzystamy jako państwo, na przejęciu majątków milionów zamordowanych ludzi. Uwaga, korzystamy w różnym stopniu, co więcej przez 70 lat przyczyniamy się do utrzymania stanu posiadania itd. Na pewno nie powinno się uznać roszczeń zbiorowych kreowanych przez państwo Izrael i żydowskie organizacje rewizjonistyczne, inaczej niż na gruncie polskiego prawa. Czyli poprzez drogę sądową. Na tym stanowisku powinny stać władze polskie i pokazywać jak wygląda odzyskiwanie mienia i odszkodowań zastępczych.

Uwaga tu nie ma dobrego rozwiązania, a stanowisko strony izraelskiej trzeba po prostu rozumieć. To kwestia odpowiedniego PR-u i dobrych prawników, żeby zmienić sympatię opinii publicznej na świecie, ponieważ znowu będziemy pogrążeni i zdeptani. Proszę zwrócić uwagę, jak bezczelnie jesteśmy oskarżani o antysemityzm, podczas gdy chodzi o mienie (pieniądze)!

Wobec Izraela trzeba rozważyć uznanie niepodległości Palestyny i zerwanie stosunków z Izraelem. Jeżeli to państwo nie uznaje naszej suwerenności prawnej, to nie jest nam potrzebne jako państwo zaprzyjaźnione. Tylko by na tym stracili – gospodarczo, wizerunkowo i społecznie. Skończyłyby się uprzywilejowane wycieczki nienawiści do Polski, które przekazują fałszywy kontekst okupacji Polski i rzekomego polskiego udziału w zbrodni Holokaustu. Oczywiście, takie działanie miałoby i swoją cenę, jednak – jak się gra, trzeba umieć zagrywać i wygrywać. Lepiej jak my zerwiemy z nimi stosunki, niż oni zrobią to z nami, bo będzie skandal nie do odwrócenia.

W stosunku do USA, trzeba urealnić politykę. Po pierwsze zerwać umowę pozwalającą na szaleństwo w Redzikowie. Po drugie zaprzestać kupowania drogiego amerykańskiego uzbrojenia, po innych cenach, niż preferencyjne – i nie wyższe, niż dla Sił Zbrojnych USA. W praktyce to by oznaczało wycofanie się z kontraktu na F-35, ale to żadna strata w praktyce. Następnie trzeba rozpocząć lobbing i przekonywanie amerykańskiej elity do naszych racji. To nie będzie trudne, wymaga jedynie umiejętności działania w tamtym świecie. Proszę pamiętać, że wielu przedstawicieli amerykańskich elit, nie jest zadowolona z tego, że współdecyduje o ich kraju nimi mniejszość narodowa, mająca na celu ochronę Izraela.

Będzie śmiesznie, będzie trochę strasznie. Jednak na tym polega polityka, że jeżeli jest się stawianych pod ścianą i to przez łgarzy, to trzeba potraktować ich, tak jak na to zasługują, albo siedzieć cicho i np. dodać poprawkę do ustawy, że nowe przepisy KPA nie dotyczą mienia, którego zmiana stosunków własnościowych miała swój początek we wrześniu 1939 roku (i w 1933 na terenach byłej Rzeszy Niemieckiej i Wolnego Miasta Gdańska).

14 komentarzy do “Problem z Izraelem i USA czyli reprywatyzacja mienia ofiar Holokaustu

 • 29 czerwca 2021 o 05:35
  Permalink

  Trudna sprawa, do tego te upały …

  Istotna jest fraza, gdy dochodzi próba “kolektywnej winy wszystkich, którzy mogą być winni, chociaż zaniechania”.

  I z tego zakłębienia WIN można ciągnąć co się da, dodając Śródziemnomorską emocjonalność.

  Poza tym Autor przesadza, jak w tej radzie: “Wobec Izraela trzeba rozważyć uznanie niepodległości Palestyny i zerwanie stosunków z Izraelem. Jeżeli to państwo nie uznaje naszej suwerenności prawnej, to nie jest nam potrzebne jako państwo zaprzyjaźnione.”

  Nie można ulec szaleństwom złych emocji, a popatrzeć na INTERESY.

  A co zrobić z dymiącymi ppanc pociskami SPIKE, produkowanymi na licencji izraelskiej w Skarżysku?

  Ten i wiele problemów wymagają SPOKOJNEGO podejścia i POLICZENIA zysków i strat.

  W końcowym rozwiązaniu i tak zrobimy, jak nam będzie kazał Nasz Wielki Brat i Opiekun zza Wielkiej Wody.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 29 czerwca 2021 o 10:58
  Permalink

  ‘Mówimy USA, a w domyśle -Izrael,
  mówimy Izrael, a w domyśle USA.”

  Parafraza radzieckiego klasyka.

  “Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym.” [Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów, 19 kwietnia 1996r.]

  “Skoro każdy, kto twierdzi, że jest ocalałym z holocaustu, naprawdę nim jest, to kogo zabił Hitler?”
  Matka Normana Finkelsteina.
  I tutaj zachodzi pytanie w kwestii (hipotetycznego) zamrożenia kontaktów, tęsknota (tęsknię po tobie ….) lewicy pobożnej jak i bezbożnej byłaby więcej niż egzystencjalna – zaś zawieszenie “duchowe’ (w próżni), i na porządku dziennym leninowskie “co robić”?
  Musisz to wiedzieć (1139) Czy idzie narracja, że świat byłby lepszy bez Polaków? https://www.youtube.com/watch?v=Sr7PUsObxng&t=89s

  Odpowiedz
 • 29 czerwca 2021 o 10:59
  Permalink

  Tydzień temu o tym pisaliście, prorocy czy co?

  Odpowiedz
  • 29 czerwca 2021 o 11:01
   Permalink

   Nie prorocy, to po prostu piszą myślący ludzie i prawdopodobnie mają bardzo dobre źródła informacji.

   Odpowiedz
 • 29 czerwca 2021 o 13:29
  Permalink

  Pierwszym błędem była reprywatyzacja.
  Drugim, ruszenie dekretow Bieruta.
  Styropian wypuścił dżina z butelki, nic w zamian nie zyskując.
  Trzeba było utrzymać stan prawny z 1989 roku, jezeli chodzi o własność.

  Co mamy z tego, że zyskali Czartoryscy, czy Braniccy?
  Albo KK?

  Izrael nie jest nam do niczego potrzebny.
  Tak samo jak utrzymywane z naszych pieniędzy żydowskie instytucje czy muzea.
  Te setki milionow pakowane co roku przez polskiego podatnika, nie daja żadnych efektow w sferze politycznej czy gospodarczej.
  Przychylność naszych politykow wobec opcji żydowskiej jest zdumiewająca…..

  Nigdy nie będzie zresztą po tamtej stronie przyjaznych stosunkow z prostego względu.
  Scena polityczna Izraela, czy mnogość ogolnoswiatowych organizacji syjonistycznych jest tak wielka- podzielona wewnętrznie interesami, że konsensus jest niemozliwy.
  Część z tych sił bazuje na nienawiści do wszystkiego co polskie, na tym budując swoją tożsamość i DOCHODY.
  A Holocaust Industry to bardzo dochodowa działalność, ktora pozwoliła złupić kraje zachodnie na 600 miliardow $, żerując na poczuciu winy Niemiec, Szwajcarii, Holandii, USA, Francji, itd.

  Odpowiedz
 • 29 czerwca 2021 o 14:17
  Permalink

  Popieram w całej rozciągłości. Nie można być uległym wobec nikczemnych planów nikczemnych ludzi. Na jakiej podstawie mamy odpowiadać za skutki zbrodni Niemców. A wszelkie roszczenia zostały załatwione i opłacone już w ramach umów indemnizacyjnych.

  Ale jest inna rzecz, na którą chciałbym tu zwrócić uwagę, że gdyby nie roszczenia “jaśnie państwa” to prawdopodobnie żydzi też by się nie domagali rekompensaty, a przynajmniej nie mieli by takich podstaw. Bo skoro “jaśnie państwo” odbierają, to dlaczego oni nie mogą?
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/jasniepanstwo-odbieraja/

  A wszystko przez “Solidurni”, którym wmówiono niewolę nie wyjaśniając, że dopiero ją będą mieli i staną się ponownie chłopami pańszczyźnianymi.

  „Robotnicy, a bez nich niczego by przecież wtedy nie było, strajkowali o poprawę warunków życia, o lepszą płacę.
  Dziś słyszę, że walczyli z komuną i o wolność. Gdyby mogli wówczas zobaczyć, jaki będzie los ich zakładów pracy i jak sami wylądują w polskiej wersji kapitalizmu, inny użytek zrobiliby z narzędzi pracy. I wówczas tysiące nierobów i łachuder nie wiozłoby się przez dziesięciolecia na ich plecach. Wygodnie żyjąc z fałszywego mitu”. – Jerzy Domański, Niczego nie obalili, Przegląd nr 36/2018, s. 3.

  Ku rozwadze:
  „Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.” to napisał Antoni Słonimski, poeta żydowski.

  Czy ten naród naprawdę nie może żyć bez holokaustu ustawicznie pracując na nowy?

  Odpowiedz
 • 29 czerwca 2021 o 14:35
  Permalink

  @Krzyku, jak zwykle piszesz tak, że trudno zrozumieć. Natomiast ws. ostatniej kwestii , to z PRZYKROŚCIĄ jako Polak, potwierdzam. Tak ! Świat, właściwie Europa byłaby lepsza BEZ Polaków ! Granica niemiecko-rosyjska na Wiśle byłaby GWARANTEM bezpieczeństwa Europy i Świata. Polityka polska prowadzi wprost do wojny !

  Polacy ZAWSZE uważali się za najbardziej pokrzywdzonych – wbrew faktom. Nawet towarzysząca mieniu bezdziedzicznemu dyskusja KTO bardziej ucierpiał w II WŚ dowodzi jakie ZŁOGI zadufania i głupoty mają tzw. rodacy .

  O czym mówię ? Ano o 6 mln. ofiar POLAKÓW w II WŚ . Wiadomo oczywiście, że większość z ofiar to ŻYDZI . Ale jak ich ogólnie nienawidzimy, to dla statystyki to POLACY ! Żart ponury !

  Wypłynęła też kwestia komu było gorzej w okupację . Jasne jak Słońce, że Żydom. Oni byli po prostu przeznaczeni do WYMORDOWANIA ! Ot tak, prosto z ulicy na żandarmerię i do obozu . Kto nie rozumie ten DUREŃ! Pokazywała to WYBITNIE “Lista Schindlera” .
  Napisała o tym jakaś żydowska dziennikarka . Ale się wrzask DEBILI podniósł !
  A POWALIŁA mnie argumentacja owych DEBILI – otóż pisali jej tak : a przecież my Polacy szliśmy na śmierć za POMOC Żydom! Więc też byliśmy mordowani.
  TEŻ a TYLKO robi różnicę . Jeśli DEBIL nie dostrzega, że mógł sobie żyć w miarę spokojnie NIE pomagając ( co było zresztą rzadkie ) , to już NICZEGO nie zrozumie !
  Oni byli tępieni SYSTEMOWO w całej Europie !

  Polacy w GG ( nawet w Reichu) mogli żyć sobie względnie spokojnie – jeśli się NIE narażali i mieli odrobinę szczęścia . Żydzi tego nie mieli . Szli na RZEŹ !

  Moja żyjąca jeszcze szczęśliwie Matka przechowywała się u dalekich, złych krewnych w miasteczku R. w GG. Pani u której żyła (jako służąca praktycznie), była dentystką.
  Za czasów OKUPACJI jej gabinet rozrósł się . Łatała zęby Niemcom i Polakom też.
  Dorobiła się koncertowego Steinwaya w salonie swej willi i sporo złota pożydowskiego . Sama oczywiście nie kradła, ale owym złotem płacili jej Niemcy i Polacy !
  Co WAŻNE , a zakłamywane , po raz pierwszy łatała też zęby CHŁOPU ! Normalnemu polskiemu CHŁOPU , co za II RP było niemożliwe !!!

  Wielu chłopów zresztą CHWALIŁO sobie okupację . Mieli po prostu KASĘ za dostawy -legalne czy też na handel . Z Żydami również . Więc ten chłop w gabinecie miał kasę za SZMUGIEL i wysokie ceny żywności sprzedawanej do miast Polakom i Żydom ( z tych darli znacznie więcej ) dokąd Żydów nie wybili Niemcy.

  Tak to różnica ! Jak między GÓWNEM a CZEKOLADĄ ( obie subst. brązowe) , choć prawactwo ŁŻE , że też mieliśmy GÓWNO ! Nie dziubaski – nędzną , ale czekoladę !

  Dodam jeszcze smaczek – że mój dziadek , ojciec owej panienki (mojej matki) służącej w gabinecie stomatol. i przemyconej zimą ( -40st.) do GG z Łodzi , żył sobie BEZ papierów w Reichu ( Łódź ) , jeździł codziennie przez getto do kochanki tramwajem z PRZODU ( nur f. Deutsche) . Ratowało go to , że znał perfekt niemiecki z uczelni w Austrii , ale miał wielki kinol , za to niebieskie oczy , Jak przeżył ? Szczęście wariata , bo szpiclem nie był . Matkę przemycili do GG również dlatego , że była śliczną blondyneczką i mogła trafić do Reichu dla zniemczenia !!!

  Ergo – żaden Żyd nie miał szans na w/w rzeczy .

  Natomiast obecny WSZAWA NARRACJA post styropianowa zapomina o fakcie, że byliśmy przeznaczeni do CZĘŚCIOWEJ likwidacji i niewolniczej pracy PO zwycięstwie III Rz. Na szczęście była Armia Czerwona , której WSZY wytykają teraz , że po WYZWOLENIU nie zrobiła owa A.Cz. tutaj Szwajcarii , choć Rosjanie cierpieli bardziej za Stalina niż Polacy, w jakiejś WSZAWEJ części czekający nawet na III WŚ , niechby z udziałem jankeskich atomówek ! Powiedzieć DRANIE – to nic nie rzec !

  Wiecznie jęczący i niezadowoleni ! Więc najbardziej lubię Czechów i Rosjan .

  Co pierwsi nie WYJĄ za rzekome krzywdy , drudzy potrafili nawiązać NORMALNE stosunki z Niemcami , choć to co szwaby robiły w Rosji można porównać do tego co robili z Żydami. Szwaby nawet jeńców radzieckich mordowały w kacetach , co się naszym jeńcom nie zdarzało !!!

  Wracając do kwestii 447 jako całości . Należy WYŁĄCZNIE rozpatrywać kwestię na gruncie POLSKIEGO prawa , bo byli to obywatele polscy (!) i NIE WYPŁACAĆ za mienie bezdziedziczne !
  Zła krew zostanie, bo NIESTETY, ale to prawda, że CHYBA JEDNAK wymordowaliśmy więcej Żydów niż Niemców , nawet licząc normalne “zabójstwa” regularnych armii polskich w II WŚ .

  Jak biednie było za II RP na wsi i w małych miasteczkach tego obecni NIE ZROZUMIEJĄ Stąd ten PIERWSZY chłop u dentystki dorobionej na wojnie i żydowskim złocie też !
  Zdziczenie w II WŚ i po niej skutkowało mordowaniem również “czystych” Polaków.
  Tuż po IIWŚ transport wracających z Belgii Polaków ( kilkadziesiąt osób) wymordowali ZIOMALE wyciągając z pociągu gdzieś na Podkarpaciu ! Ale FIGIEL !!!

  Ten uchwalony przez Sejm 30 l. okres przedawnienia jest również OK przeciw GŁÓWNIE polskim HIENOM ! Wszak wiele z kamienic przejęli Polacy . Czyści rasowo !
  A Miasteczko Wilanów zbudował Krauze na WYŁUDZONYM terenie !

  Ponieważ studiowałem problem “reprywatyzacji” rzucę parę FAKTÓW . Weźmy W-wę .
  Większość kamienic wybudowanych za II RP była za KREDYT hipoteczny !!! TAK , bo jak pisałem II RP była BIEDNA i SMRODLIWA społecznie ( i nie tylko – wszechobecne RYNSZTOKI )
  Po wywołaniu PW przez BANDYTÓW z Londynu i miejscowego AK wszystko zamieniło się w GRUZY . Hipoteki też !

  Gdyby nie wysiłek CAŁEGO narodu, ten gruz leżałby do dziś ( chyba ). Potem te kamienice odbudowano i co ważne USPRAWNIONO ! Doprowadzono MEDIA i wiele CHLEWÓW stało się kamienicami !
  Za takie rzeczy , mówię o samym usprawnieniu (!) należą się tzw. opłaty ADIACENCKIE

  Znaczy się te WSZY , które WYŁUDZAJĄ kamienice , za sam fakt podniesienia standardu powinny PŁACIĆ PAŃSTWU ! O odbudowie nie wspomnę . Po prostu należy im się KOPNIAK w D…. !

  Jednak na fali plucia na wszystko co zrobiła PRL tak ZASR…O prawo i świadomość , że mamy takie kwiatki . Szkodzi nam też nowy hegemon zza Atlantyku .

  I to chyba wszystko . O… jeszcze jeden kwiatek . Cwaniacy POLSCY chcieli wyłudzić tak jak Krauze ziemię w W-wie praktycznie CAŁY Giszowiec i Nikiszowiec na Śląsku .
  pzdr. smutno .

  Odpowiedz
  • 29 czerwca 2021 o 17:55
   Permalink

   @fly.

   ” jak zwykle piszesz tak, że trudno zrozumieć. ”
   Czego nie zrozumiałeś? Improwizacji (wariacji) nt. poezji Majakowskiego?

   “Tak ! Świat, właściwie Europa byłaby lepsza BEZ Polaków ! ”
   Ajjjjj! BEKA. Raczej bez polskojęzycznych, a TO już robi różnicę!.

   “Ano o 6 mln. ofiar POLAKÓW w II WŚ . ”

   Noooooooooooo, a jakie mieli “paszporty”, może izraelskie? Idąc tym twoim tropem to i rdzennych Rosjan nie zginęło wcale 20kilka milionów!!

   “Oni byli po prostu przeznaczeni do WYMORDOWANIA !”

   Niet, niet niet… TO Sławianie przeznaczeni byli do wymordowania, żydy DOPIERO po https://pl.wikipedia.org/wiki/Konferencja_w_Wannsee PANIE Dzieju! Oświęcim przeznaczony był
   w zamyśle do utylizacji Sławian, Żydzi “nieco później! Nie zapominaj że w wierchuszka III Rzeszy
   nie składała się wyłącznie z Aryjczyków (kto jest Żydem decyduję …itd.) w Armii i służbach na pomyślność III Rzeszy ‘pracowało” ok. 150 tys. żołnierzy i oficerów chazarskiego pochodzenia
   (aszenazi i sefardy). Może mam przypomnieć KTO i komu stawiał bramy powitalne we wrześniu 39?!
   A TY nie kumasz w jaki kontekst wpisuje się przywołana w którymś momencie owa “Lista Schindlera”?
   Żałko! Na zachodzie i w USA zrealizowano sporo podobnych i ostrzejszych filmów. Przypomnieć?
   Popierasz?! A w ogóle to jedziesz antypolskim stereotypem naszych wrogów z zachodu i USA,
   w PRLu na podobnych falach nadawała w latach 60′ ( do 68’)i wcześniej “szkoła szyderców”… Bzdety!
   W dodatku antypolskie!
   Chwatit, z mojej strony!

   Odpowiedz
  • 29 czerwca 2021 o 22:19
   Permalink

   @fly

   Nie przypisuj przypadków kryminalnych do ludobójstwa, bo krzywdzisz przeważającą większość uczciwych Polaków, sądzę szacunkowo, że 90 procent z tym nie miało nic wspólnego, a mogę tak twierdzić na podstawie wiedzy historycznej o mojej gminie, gdzie mieszkała babcia z małym ojcem i razem z innymi mieszkańcami ukrywali żydówkę, która uciekła Niemcom przed wywózką do obozu, a Polacy zaręczyli, że to Polska robotnica rolna na folwarku, której mąż zaginął na wojnie. Uważam, że zdecydowana większość Polaków, czyli te 90 procent, mimo wielu krzywd doznanych od żydów przed wojną, w ich holokauście nie brali udziału. Jeżeli na jakiejś gminie, czy dzielnicy zdarzali się szpicle i mordercy żydów, a tak było w wielu miejscowościach Polski to jeszcze nie oznacza brania udziału w ludobójstwie po stronie niemieckiej. Żydzi też w tym okresie nie byli święci, o czym się zapomina, jak kolaborowali z Niemcami i wydawali własnych rodaków. Nie mam czasu rozwijać tematu, ale zapewne masz wiedzę w temacie.

   W mojej miejscowości żydzi mieli/prowadzili 4-5 karczem, większość chyba należała do dziedzica, który przed wkroczeniem Niemców w połowie września uciekł z rodziną i już nie wrócił po wojnie. Rodziny żydowskie zostały wywiezione przez Niemców i nikt ich nie wydawał, bo nie dało się przecież ukryć gdzie mieszkają i kim są, skoro zajmowali się głównie handlem i prowadzili karczmy. Zresztą V kolumna niemiecka, czyli osadnicy niemieccy mieszkający w okolicy mieli przygotowane listy proskrypcyjne najbardziej zaangażowanych i patriotycznych Polaków (był na tej liście mój dziadek i wujek) i od razu wydali ich wkraczającemu wojsku, podobnie jak żydów zaraz na początku wojny. U nas żydzi zostali wywiezieni już w 1940 roku razem z inteligencją (nauczycielami i ziemianami, którzy nie zdążyli uciec przed wojskiem)
   Nie można nawet z tysięcy przypadków spraw kryminalnych tworzyć legendy o braniu udziału Polaków w holokauście bo to jest nieprawda i nadużycie.

   Odpowiedz
 • 29 czerwca 2021 o 15:04
  Permalink

  Nie należy zapominać o NAJWIĘKSZYM ( jak dotąd) beneficjencie reprywatyzacji – Krk .
  Stał się on bowiem największym posiadaczem ziemskim, wraz z dopłatami obszarowymi z EU . Nieruchomości dostał też TYSIĄCE .
  Pikanterii dodaje fakt, że tzw. komuniści płacili za upaństwowione ziemie i budynki ubezpieczenia społeczne ZA kler z tyt. tzw. dóbr martwej ręki . Jak się wzbogacili każdy choć trochę normalny widzi . I to wszystko za WROGIEGO PRL ! Jaja !

  Znamienne , że Zachód robił KASATY zakonów i likwidował kościoły bez ceregieli !

  Jak byli bogaci za II Rp widać np. w Niepokalanowie. To NAJWIĘKSZA budowa kościelna w II Rp, a dziś jest mniejsza od wielu osiedlowych kościołów. Co do wykonania to już przepaść. Zwykła duża stodoła z płaskim dachem na belkach. Żadne tam żelbetowe łuki czy coś drogiego . Zapomnij !
  Byli wtedy tak “bogaci” , że ichni zakonnicy wydający pisemko katolickie – ich szefem był o. Kolbe , jadąc do W-wy służbowo włożył JEDYNE buty jakie mieli. Było ich bodaj 14 -tu. A teraz merc lub audi .

  Odpowiedz
 • 29 czerwca 2021 o 15:32
  Permalink

  Jeszcze jedno – o wszelkich kontrakcjach p-ko USA można zapomnieć. Raczej nasza “bezklasa” polityczna oskarży o wszystko …. Rosję !

  Dodam jeszcze, że cały ten PRZEKRĘT reprywatyzacyjny, to ROZKRADANIE Polski na wielką skalę przez WSZYSTKICH opisywało jedynie “NIE” wydawane przez wroga nr.1 III RP Jerzego Urbana!
  Cała (większość) wszawej masy zleżałego styropianu była ZA !

  Odpowiedz
 • 29 czerwca 2021 o 16:04
  Permalink

  Андрей Фурсов. Место Сталина в русской истории https://www.youtube.com/watch?v=Of2nzqMx4LQ

  Фурсов: Cлeпцы и глyпцы. Идeтe нa cмepть сo свoeй жe вepeвкoй 27.06.2021
  https://www.youtube.com/watch?v=acgV-A08oY8&t=10s

  “Польша враг или друг?”. Е.Ю.Спицын на канале ОТР в программе “Большая страна территория тайн. https://www.youtube.com/watch?v=idp2x5vMIsA

  “О “новом” 1937 годе и демократии рабовладельцев”. Е.Ю.Спицын в программе “Актуальное интервью” https://www.youtube.com/watch?v=HdOak0LKmEg&t=129s

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.