Prezydentem Warszawy zostanie pan Patryk Jaki?

graf. red.Pan Patryk Jaki może już podziękować panu Grzegorzowi Schetynie, który właśnie spowodował że objęcie fotela Prezydenta Warszawy będzie dla pana Jakiego trywialną formalnością. Decyzja o wystawieniu kandydatury pana Rafała Trzaskowskiego jest politycznym samobójstwem Platformy Obywatelskiej.

Sytuacja w Warszawie jest bardzo trudna, pani Hanna Gronkiewicz-Waltz jest oskarżana o całe reprywatyzacyjne zło, z tego oskarżenia nie będzie w stanie się wybronić. To już jest niemożliwe, jest kwestią sztuki – na ile w to zabrnie i jak bardzo pogrąży Platformę Obywatelską. To powoduje, że każdy kandydat PO w Warszawie będzie miał stygmat reprywatyzacji, nawet jeżeli byłby Marsjaninem, to również będą wieszać na nim psy za przestępstwa i zaniechania – do jakich doszło za rządów poprzedniczki. Tak działa mechanizm propagandy politycznej, tak działa mechanizm oceny w ludzkiej percepcji. Jak przewodniczący partii politycznej, polityk z tak gigantycznym doświadczeniem jak pan Schetyna może tego nie wiedzieć?

Jeszcze dwa tygodnie temu, zarówno pan Schetyna jak i pan Ryszard Petru zarzekali się o potrzebie i konieczności zgłaszania wspólnych kandydatów opozycji w 18 największych miastach wojewódzkich. Wydawało się, że są co do tej oczywistej idei zgodni. Ponieważ tutaj nie wiadomo czy zadziała pewien automatyzm związany z wyborami negatywnymi – głosowaniem na kandydata jako tzw. mniejsze zło.

Prawdopodobnie pan Schetyna zakłada, że do drugiej tury wejdzie polityk PO i ludzie będą mieli wybór negatywny. Jednak może bardzo się przeliczyć. Chodzi o to, że kilka kandydatur w pierwszej turze zawsze powoduje wywlekanie brudów i grę na emocjach. To nie będzie tak, że wszyscy będą atakowali kandydata PiS. Będą walczyć między sobą, to zawsze psuje krew. Jeżeli nawet inni kandydaci się wycofają i kupią karetki dla Pogotowia za zaoszczędzone pieniądze, to i tak to nie pomoże w pokonaniu kandydata PiS.

Siła kandydata PiS, którym prawdopodobnie będzie pan Patryk Jaki polega na byciu nową propozycją, czymś nowym i innym od tego, co do tej pory się działo w mieście. To bardzo dużo, to prawdziwa rewolucja – trzeba nawet powiedzieć, że to może być poważny eksperyment. 

Pan Schetyna z panem Petru nie porozumieli się, pan Schetyna wystawił pana Trzaskowskiego, który najdelikatniej mówiąc, nie wyróżnił się niczym nadzwyczajnym, zwłaszcza w samorządzie. Oczywiście każdemu należy dać szansę, jednak w Warszawie jest kilka innych osób, które są o wiele bardziej rozpoznawalne i coś znaczą w Warszawie jako osobowość – autorytet środowiskowy. Wiele osób liczyło, że do walki będzie wystawiona pani Małgorzata Kidawa-Błońska, powszechnie szanowana i ceniona polityk PO, bardzo znana w Warszawie i licznych środowiskach lokalnych. Z kandydatką, którą można po prostu nazwać damą, bardzo trudno byłoby walczyć dość młodemu kandydatowi PiS. Na pewno wszelkie ataki na osobę o takich manierach, kulturze i tak bardzo wzbudzającej zaufanie jak pani Kidawa-Błońska, byłyby o wiele trudniejsze, niż na pana Trzaskowskiego. Jednak wybór został dokonany, Platforma Obywatelska za to zapłaci. 

Interesujący jest mechanizm wpływu medialnego jaki uruchomiono natychmiast po ogłoszeniu tej kandydatury. Jedna z niemieckich radiostacji w Polsce opublikowała sondaż, z którego wynika że pan Trzaskowski wygrywa w I-szej i II-giej turze. Wiadomo, że robi się takie badania ciągle, porównując na próbie reprezentatywnej jak dane nazwisko „chwyta”. Jeżeli takie badania są robione dobrze, to rzeczywiście dają bardzo duże prawdopodobieństwo odzwierciedlenia prawdy. W tym przypadku jednak trzeba się zapytać o intencje? Jeżeli był to sondaż intencjonalny, to na ile jest obiektywny? Zasada jest taka, że sondaży niekorzystnych się nie publikuje. Oczywiście ważne jest to, kto to publikuje. 

PiS jest w sytuacji posiadania dwóch kandydatów, którzy mogą sięgnąć po prezydenturę Warszawy. Zarówno pan Jaki jak i pan Karczewski, to osoby znane. Na pewno mające inny temperament, jednak przy dobrej kampanii można każdego z nich wykreować na lidera społeczności lokalnej. Nie muszą się szczególnie wysilać, wystarczy że będą proponować poprawę jakości życia z równoczesnym rozliczeniem afer jakie miały miejsce za czasów poprzedniczki. Prosta, sprawna kampania, oparta o stosunkowo prosty przekaz, którego PO nie będzie w stanie przebić, bo afera reprywatyzacyjna ciąży na tej partii. 

Wybory samorządowe w Warszawie będą nadzwyczajnie ciekawe i interesujące.

16 komentarzy do “Prezydentem Warszawy zostanie pan Patryk Jaki?

 • 4 listopada 2017 o 05:16
  Permalink

  Tam się będą jaja działy, bo PiS ma kwity na PO poprzez Hannę Gronkiewicz Waltz i wszyscy o tym wiedzą, dlatego Trzaskowski idzie siębić… popieram Jakiego

  Odpowiedz
 • 4 listopada 2017 o 08:45
  Permalink

  Panie krakauerze nie pchaj w ręce tzn. gawiedzi warszawskiej tak porządnego, zdolnego, uczciwego prawie że znakomitego CZŁOWIEKA jakim jest młody obiecujący nie tylko prawnik ale i polityk Patryk JAKI. Mam prawo tak mówić i pisać bo też za moje pieniądze była odbudowywana WA_WA, jak również przyczyniłem się do odbudowy zamku królewskiego bo jako Przewodniczący KSR w znaczącym zakładzie na apel TOWARZYSZA EDWARDA GIERKA spowodowałem, że została przekazana pokażna kwota na jego odbudowę. Pisząc o gawiedzi może by było lepiej MOTŁOCHU to mam rację. Bo jak można pisać inaczej o mieszkańcach Wa-wy, gdzie dochodzi po straszliwej II w.ś. do tak tragicznego traktowania współobywateli /może to wszystko robili ukraińcy z jednostek SS pozostali w tym mieście/. Podtrzymuję to co powiedziałem na wstępie ci warszawiacy nie zasługują na Pana Patryka JAKIEGO. Niech se wybiorą warszawskiego cwaniaka lub cwaniaczkę. PiS-owi współczuję będzie miał trudny orzech do zgryzienia.

  Odpowiedz
  • 4 listopada 2017 o 10:28
   Permalink

   Słuszna racja! Z tym, że dotyczy to całej Polski, w której rządzi solidarnościowa hołota uznająca się sama za elitę. Jestem symetrystą uznającym za kanalie wszystkie złogi solidarnościowe, niezależnie czy to z Platformy, Nowoczesnej lub PiS z kościołem włącznie. Rzecz w tym, że na horyzoncie nie pojawia się żadna siła i racjonalnych i nowoczesnych poglądach, natomiast w zamian zaczynają płonąć pochodnie wolności solidarnościowej. Piotr Szczęsny zrobił początek.

   Odpowiedz
   • 4 listopada 2017 o 16:02
    Permalink

    Wojciechu,a czego się można się było spodziewać po solidarnosciowych żłobach,a KK dał im przykład jak uzyskać “swoje”.Dziwię się że niektórzy mają jeszcze złudzenia do sprawiedliwej Polski na czele z politologiem Jakim czy Trzaskowskim.Czy ofiara p.Piotra coś zmieni?Część jego pamięci!

    Odpowiedz
  • 6 listopada 2017 o 00:07
   Permalink

   To prawda, że w Warszawie to obecnie jest zbieranina hołoty i POLonofobów z całej Polski.
   Dla nich najważniejsze jest rwanie kasy PO trupach, tak, jak to robi ich cudowna partia/mafia POLskojęzyczna, która PO Nocnej Zmianie w 1992r dokonała kolejnego rozbioru Polski, dlatego Komisja Wenecka tak broni swoich usłużnych ludzi….

   Odpowiedz
 • 4 listopada 2017 o 09:42
  Permalink

  MoŻe jakiś trzeci kandydat się wyłoni.

  A Patryk Jaki nie jest z wykształcenia prawnikiem, tylko politologiem.

  Odpowiedz
 • 4 listopada 2017 o 13:19
  Permalink

  W Warwszawie będzie antypisowska mobilizacja, jak by była jedna tura to by się im udało a tak to nie wiem – zobaczymy, jak pan napisał – głosowanie negatywne w drugiej turze przesądzi

  Odpowiedz
 • 4 listopada 2017 o 16:35
  Permalink

  @wlodek., @Wojciech . Panowie, BO, pęknę ze śmichu 🙂
  Piszecie, że pozwolę sobie przytoczyć:

  Dwaj Panowie W. piszą: odin, “solidarnościowa hołota”,

  wtoroj, ” solidarnosciowych żłobach”.

  A jednocześnie czcicie pamięć BOJOWNIKA SOLIDARNOŚCI!!
  Jest TU – logika? 🙂

  Qarfasztfaszbarabasz, jest specjalny termin na określony stan,
  którego “tu” – nie przytoczę, z uwagi na…no, właśnie, na co? E,eee,zapomniałem… 🙂 tyz z “Alternatywy4”. Gospoda…. 🙂
  Moim skromnym zdaniem biedny, zagubiony człowiek – dlatego
  wołam ponownie – ciszej nad TĄ trumną!

  Odpowiedz
  • 4 listopada 2017 o 18:42
   Permalink

   Nie chcę cię obrażać!Ale jak ocenić człowieka który w swoich wypowiedziach stara się połączyć agresywny katolicyzm ze stalinizmem?”Moim skromnym zdaniem biedny,zagubiony człowiek”,radzę pomyśleć do kogo odnoszą się te twoje słowa,najciemniej pod latarnią!

   Odpowiedz
  • 4 listopada 2017 o 18:42
   Permalink

   @krzyk58. Nie ciszej tylko głośniej, aby żaden styropian i kk, za to co zrobiono z Polakami nie mógł zapomnieć i zagłuszyć swojego sumienia.

   Odpowiedz
 • 4 listopada 2017 o 19:55
  Permalink

  Od ostatniej części „Gazetoidu” minęło już 14 tygodni, więc najwyższy czas na 14, najświeższą porcję „dobrego dziennikarstwa” ze stajni legendarnego naczelnego, brata Stefana ze Szwecji. W ostatnim czasie w GW zauważyć można koncentrację na anty-PiSie. Wcześniej (a zwłaszcza za czasów rządów PO-PSL) rozdział tematów był bardziej urozmaicony. Oprócz anty-PiSu była też agitka za „uchodźcami”, atak na kościół, pedagogika wstydu, krytyka patriotyzmu, promocja zboczeństw (można to sprawdzić w pierwszych 3 częściach Gazetoidu, sprzed ponad 2 lat). Obecnie te rzeczy publikowane są w GW w stopniu minimalnym, kosztem rozszerzenia do maksimum wiadomości anty-PiSowskich. Świadczy to o ostatnim stadium szaleństwa – Gazetę dotknął syndrom Tomasza Lisa, który nawet w lodówce widzi knującego Macierewicza oraz Ziobrę, wchodzącego ludziom do domów o 6 nad ranem…. https://bialyrasizm.pl/gazetoid-14/

  Ps. Maszerujecie panowie “wlodek,”Miecław”… w doborowym towarzystwie, lewicy
  laickiej,(spadkobiercy ideowi KPP,CBKP) a jakże, mnie tam nie ma, nigdy nie było – nie będzie. 🙂

  Odpowiedz
  • 4 listopada 2017 o 20:17
   Permalink

   Nigdy nie wiadomo,jak Gowin(PO,Polska razem,Porozumienie),Maciarewicz(KOR,Chrześcijańska Demokracja,PIS),Duda(Unia Wolności,PIS)Czarnecki(Chrześcijańska Demokracja,Samoobrona)Jaki(PO,PIS),Piotrowicz(PZPR,PIS).A jak ty?

   Odpowiedz
  • 4 listopada 2017 o 21:05
   Permalink

   @krzyk58. I bardzo dobrze, że cię tam nie ma, bi niby jak miałbyś się wyrzec kreacjonizmu??? Jak miałbyś zaakceptować humanizm i egalitaryzm???
   Przypomnę ci, co zawdzięczasz lewicy laickiej, ale oczywiście tego nie zaakceptujesz, jako obrońca “jaśnie państwa” i kk. Sam kiedyś przyznałeś, że kibicowałeś upadkowi PRL, a może intensywnie w tym też pomagałeś, więc teraz możesz popatrzeć na kraj, co rzeście najlepszego zrobili z chorej nienawiści do tzw. “komuny”, której faktycznie w Polsce nie było.
   “NIEWYGODNA PRAWDA – KTÓREJ NIGDY NIE ZAAKCEPTUJE OBECNY SYSTEM WŁADZY W POLSCE
   “PRL- z reformą rolną, o której marzyło i bezskutecznie walczyło kilka pokoleń polskich chłopów; robotnikom komuniści przywrócili poczucie godności; awans społeczny milionów synów i córek chłopskich i robotniczych; bezpłatny dostęp młodzieży chłopskiej i robotniczej na wyższe uczelnie; zlikwidowano analfabetyzm jako masowe zjawisko w Polsce międzywojennej; masowy exodus chłopów z przeludnionych wsi do miast, do przemysłu.
   Los ten dotknął kilkanaście milionów obywateli PRL.
   Dwa pokolenia Polaków żyły nie znając plagi bezrobocia, zaczynały każdy dzień z poczuciem bezpieczeństwa socjalnego, były wolne od troski o przyszłość swoich dzieci; na ulicach polskich miast nie było żebraków ani dziesiątków tysięcy bezdomnych, że nikt nie wyobrażał sobie, by milion dzieci zaczynało dzień bez śniadania.

   Tysiące naukowców, artystów, twórców. To dzięki państwowemu mecenatowi nad kulturą i sztuką powstawały arcydzieła filmowe, znane i cenione na całym świecie, a aktorzy, kompozytorzy, dyrygenci i soliści, wnosili cenny wkład w życie narodu i kulturę ogólnoświatową; było tysiące bibliotek, tanie książki, miejskie i wiejskie domy kultury.
   Odbudowano zniszczoną przez hitlerowców Warszawę i wiele innych miast, przywrócono piękno warszawskiej i gdańskiej Starówki; odbudowano z pietyzmem pałace, kościoły i liczne pomniki narodowej kultury, zniszczone w czasie wojny.
   Żyło się bezpiecznie, spokojnie, wesoło.”
   Źródło:
   http://okres-prl.blog.onet.pl/2013/04/02/mroczne-zakamarki-ii-rp-wara-od-prl/

   Jak mi przykro, że wystarczyło 45 lat PRL, aby postawić Polskę cywilizacyjnie na nogi, i nie jest to zasługą kościoła. !!!
   ALE ZA TO JAKI WSTYD DLA KULTUROWEGO KATOLICYZMU, bo 1000 lat JEGO panowania w Polsce przyniosło feudalizm, przymusową ewangelizację, niewolę pańszczyźnianą chłopom, sądy boże i tortury, zdrady kraju, a teraz jego zwycięstwo nad ciemnymi siłami lewicy laickiej rodem z PRL, przyniosło Polakom panowanie kapitalizmu liberalnego i niewolę ekonomiczną uświęconą religijnie pod hasłem “świętej własności prywatnej”.
   GRATULUJĘ STANIA PO CIEMNEJ STRONIE MOCY ZŁA!!! 🙂

   Odpowiedz
 • 21 listopada 2017 o 03:16
  Permalink

  hhhhhhhhhh to psiapsiuła hhhhhhhh – obie polityczne hhhhhhhhh a nazywanie której z nich damą to hhhhhh. Owszem damą ale do hhhhhhh, czyli hhhhhhh- takich tam w Ruskich bagnach macie mnóstwo….

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.