Polityka

Prawo i Sprawiedliwość wprowadza w Polsce Socjalizm czyli piątka Morawieckiego

 Prawo i Sprawiedliwość wprowadza w Polsce socjalizm, a ściślej korporacjonizm napędzany populistycznym rozdawnictwem socjalnym. Dodajmy, że drobnych kwotowo, na nich mają opierać się transfery socjalne. Ważne jest to, że usłyszeliśmy, że państwo znowu obywatelom coś ta, że będą kolejne programy z magicznym słowem „plus” i w ogóle spadną podatki, składki na ZUS a trawa sama już z radości robi się bardziej zielona!

Pan prezes mówił, żeby  robić wszystko, żeby nic im nie można zarzuć. Żeby wszystkie zarzuty jakie wobec nas padają były wymyślonymi. Musimy być partią czystych rąk. Nie będzie żadnej tolerancji. Żadnego zmiłowania dla tych, którzy te ręce będą sobie brudzić. Musimy w naszych ocenach, brać pod uwagę zasługi ludzi z partii i błędy. Pan prezes o moralności w polityce czyli ludzie bez skazy!

Dobry start, obniżka CIT (15%), dostępność plus,  szokujące emerytury dla matek wieloródek! Za wychowanie 4 dzieci Kobieta ma mieć emeryturę. A jeżeli to będzie samotny ojciec, po śmierci żony przy porodzie? Co jeżeli jedno z tych dzieci umrze zanim osiągnie 18 lat?  Drogi lokalne – miliardy na infrastrukturę. Obniżenie ZUS-u dla małych firm. Program 300+ czyli wyprawka dla dzieci może być bardzo medialna, bo to dostanie każda rodzina jak będzie wysyłać dzieci do szkoły, to ważna pomoc, strzał w 10-tkę. I inne pomysły, jak np. to że wielki kapitał zapłaci podatki od swoich nieruchomości i działalności handlowej – to anonsował pan Mateusz Morawiecki Prezes Rady Ministrów RP. To się nazywa „piątka Morawieckiego”.

Pani Beata Szydło jest doskonałym mówcą, zwłaszcza dla określonego kręgu odbiorców, ludzi odpowiadających jej formatem, z zasady głosujących na PiS. Premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka to ciekawy pomysł. Dobrze, że państwo się wzięło za ten problem. Interesujące są leki dla Kobiet w ciąży. To ważne, to jest ten segment działalności socjalnej państwa, GDZIE NIGDY DOŚĆ WSPARCIA.

Opieka nad Kobietą w ciąży i zaraz po porodzie – matki z małym dzieckiem JEST STRATEGICZNYM KIERUNKIEM DZIAŁAŃ PAŃSTWA, JEST TO TAK SAMO WAŻNE JAK STWORZENIE WŁASNEGO ARSENAŁU BRONI JĄDROWEJ. Jeżeli Kobiety nie będą czuły się bezpiecznie w ciąży, po prostu nie będą zachodzić w ciąże, a jak nie będą, to będzie mniej dzieci. To naprawdę bardzo ważna sprawa, należy ją promować w każdej postaci – każde wsparcie dla Kobiet w ciąży i matek z małymi dziećmi jest fundamentalnie ważne, to musi być absolutny priorytet, nawet jakbyśmy mieli płacić większe podatki, to trzeba się na to zdecydować.

Generalnie, należy promować postulat, żeby każda Polka, która jest w ciąży, otrzymywała od trzeciego miesiąca pensję minimalną do trzeciego miesiąca po porodzie – bez względu na to, czy poród się odbył, czy nie, czyli przez 9 miesięcy.

Chodzi o to, żeby pomóc Kobietom w okresie ciąży, tak żeby czuły się pewnie, że zawsze będą mieć chociaż to minimum środków pozwalające na badania, zachcianki i po prostu przetrwanie tego trudnego okresu. Mniej więcej na tyle byłoby nas stać, może z czasem, można byłoby to zwiększyć np. na 150% pensji minimalnej, jeżeli to drugie dziecko? Realnie wypracowalibyśmy mechanizm, w którym Kobieta rodząc dzieci jedno po drugim przez okres np. 4-5 lat, ciągle w tym okresie mogłaby liczyć na utrzymanie ze strony państwa. Oczywiście potrzebne jest także i dalsze wsparcie.

Odnośnie zmian ustrojowych, przemyślenia Polski na nowo, o czym mówił pan Gowin najbardziej szokującym i porażającym pomysłem jest tzw. głosowanie rodzinne? Rodzic ma dysponować siłą głosu dzieci? Większego idiotyzmu jeżeli chodzi o psucie demokracji nie wymyślono! Bo, co w przypadku jak rodzice się rozwiedli? Kto ma decydować? Dzielimy dziecko na pół? W sytuacji, jak jeszcze się nie rozwiedli, ale już ze sobą walczą, to co przecież wspólnie decydują o dobrze dziecka? Poza tym, głosować można wówczas, kiedy jest się odpowiedzialnym za samego siebie, wówczas przejmuje się cząstkę odpowiedzialności za kraj. Pełnoletność nie jest bez sensu. Głosowanie stadne, na zasadzie, kto ma więcej pisklaków w kurniku jest głupotą, to psucie demokracji, to nie jest już demokracji. Żeby dobić i ośmieszyć ten pomysł, proszę się zastanowić, a co z głosowaniem rodziców, którzy mają w klinikach in vitro zamrożone zarodki? Zgodnie z logiką prawicy – plemnik połączony z komórką jajową to już jest człowiek. Czyli dziecko. Jeżeli więc macie państwo 100 zarodków w zamrażarce, bo i takie są przypadki, to co macie mieć 100 głosów. Można psuć ustrój naszego kraju, ale nie w tak głupi sposób.

Całość konwencji należy uznać za istotny krok w kierunku kolejnej kadencji rządów, ponieważ to obietnice populistyczne, państwo da! To usłyszeli obywatele, to sobie właśnie powtarzają od domu do domu na popołudniowych grillach, o tym mówili po niedzielnej wizycie w Kościele. Państwo da 300+

Oczywiście pieniądze na wszystko mają pochodzić z uszczelniania systemu podatkowego, na pewno też i nowych podatków. Nie można mieć złudzeń, jeżeli właściciele galerii handlowych będą płacić więcej, to my będziemy płacić więcej w galeriach. Być może wprowadzenie konkurencji w tym zakresie byłoby celowe? Proszę wziąć pod uwagę fakt, że mówimy o oligopolu zachodniego kapitału w Polsce w tym zakresie.

Fajnie, że robimy kolejne małe kroczki w kierunku socjalizmu. PRL nie był jednak taki zły, Polacy się do niego przyzwyczaili i pokolenie pani Szydło – jeszcze z niego korzystało. Retoryka przypominająca PRL musi odpowiadać gustom dużej części społeczeństwa.

Mamy klasyczny przykład wykorzystywania postulatów lewicy przez prawicę. Opozycja wobec takiej strategii partii władzy jest bezsilna. Nie mają koncepcji, można powiedzieć że PiS przedstawia kompleksową koncepcję państwa – może dziurawą w wymiarze polityki zagranicznej, jednak postawienie na demografię jest bezcenne. Oczywiście na wszystko jeszcze zakładamy filtr kampanii wyborczej, bo oto się rozpoczęła.

Na marginesie, co pan premier rozumie pod pojęciem „minimalnej emerytury” dla matek wieloródek? Przecież dzisiaj 70% emerytur w naszym kraju to są emerytury minimalne… Ktoś pomyślał o Kobietach, które z jakichś przyczyn nie mogły mieć dzieci? Co z równością obywateli wobec prawa?

36 komentarzy

 1. Trzaskowski Sebastian

  Doskonałe podsumowanie sytuacji, zgadzam się że mamy do czynienia ze zwrotem w kiernku elektoratu socjalnego.

 2. To wystarczy żeby wygrać wybory!Ale co dalej?Klajstrować rzeczywistość można na krótką metę już raz postawiliśmy na sojusz z Angolami w przededniu Brexitu,co z 1000 elektrycznych aut,co z inwestycjami.? Wujek Sam nie pomoże,ma problemy które odbija się rykoszetem w nas!

 3. Pomysł z głosowaniem “rodzinnym” jest stosowany w Afganistanie, a to jest przecież kwitnąca demokracja.

  Tam poszli nawet dalej.

  Tam za dany klan, wioskę – głosuje Szef Klanu, podając liczbę mieszkańców.

  Jak ten pomysł uprościłby wybory!

  Do południa znane byłyby wyniki.

  Zatem pobyt naszych wojsk w Afganistanie – nie poszedł na marne.

  Bierzmy przykład od “lepszych”.

  Afganistan to stara cywilizacja.

  Macondo!

 4. Wspieranie kobiet w ciąży jest ważne, tylko dodałbym że ciąże nie moga być wczesniej, niż od 18 roku zycia… żeby nie promować patologii

 5. Referencie Owocowy jak zabierasz głos w poruszanym temacie to radzę a że byś się nie ośmieszał to zaczerpnij wcześniej rady u “znakomitego” ekonomisty Rostkowskiego on by cię może czegoś więcej nauczył niż leningradka i “wsio pływajet skazał panta rej”!!!

 6. Winetu jak zabierasz głos to popytaj starych Ślązaków jaka było premia hitlerowskich Niemiec za szybkie urodzenie 2 dziecka,i emerytury dla kobiet z 4 dzieci (dla Niemców wystarczyło 3).A co z twoim zastrzeżeniem wobec polityki PAD wobec Bandery i pomocy Upadlinie, i co twoją miłością wobec p.Broszki(wczoraj czerwony kwiat świadczył że 65 tysiakow nie przeznacza na nowe broszki)!

 7. Gowina potegowało co to k. za pomysł? Może sam chciałby głosować za całe województwo? K. zidiocieli? a dyrektor zakładu karnego za więźniów

 8. SLD-postkomuna, krzewiły wolny rynek i inne neoliberalne wynalazki
  ‘made in USA”. PiS natomiast jest konsekwentny lewicowo na krajowym podwórku, dlatego m.in. znaczna część elektoratu stricte
  postkomunistycznego, oddaje głos na partie Prezesa.
  To co wyprawia już ‘poza podwórkiem” woła o pomstę do niebios…

 9. Referencie Owocowy nie muszę pytać starych Ślązaków bo ja też nie jestem pierwszej młodości i wiele wiem na ten temat bo też miałem w rodzinie co nawet dostał za Stalingrad rittekrojc i muszę powiedzieć, że ciężko to odpracował jak mu władza ludowa chciała dać krzyż kawalerski wówczas był chlebowym to sam delikatnie odmówił, że mu nie przysługuje z w/w powodu a mnie błagał, żebym nie pozwolił aby jego synowie wyjechali do rajchu. A co do PAD-a i bandery to się nic nie zmieniło, już Polonia Amerykańska sama walczy aby PAD-a spuścić z prezydentury i o to się modlę.

 10. Pan premier , szuka nowych głosów. W pomysłach z ich wynajdywaniem , stworzył wyborny duet , z p. A. Smoleńskim.

  PiS= Prezes i Stanowiska , prowadzi do ciężkich przypadłości , w zagarnianiu , stanowisk.

 11. Autorze, u mnie na podwórku pojawił się kret, może nawet kilka. Nawet sąsiad z góry spytał, czy uprawiamy krety ?, tak wiele jest kopczyków.
  Przepraszam Autorze, że odbiegam od tematu.

  Jednak choć trochę nawiążę do artykułu, Lewicy nie ma w Polsce a Prawica zrobi zwrot o 180 stopni jeżeli wygra wybory.

 12. Gniewna Zjadaczka Ogórków

  Czekajcie zapłacicie za to wszystko w podatkach, a pisiorki będą sobie zgarniały procent za zarządzanie i rozdzielanie waszej krwawicy.

 13. co wy o wykorzytywaniu lewicowych rozwiązań przez prawicę ,
  przecież PiS to lewica tylko pobożna

  PANA KOMENTARZ UZNAJEMY ZA KOMENTARZ MIESIĄCA KWIETNIA 🙂 POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

 14. Winetu, ciężkie jest życie Ślązaków,z jednej strony honorowi a z drugiej łatwowierni. Jeśli nie powalczą o pamięć Jorga Ziętka to stracą mój szacunek.Jak na razie RAŚ milczy jak wtedy gdy Ślązaka Willego Szewczyka zamieniono na Plac najlepszego z prezydentów wraz z małżonką!

 15. P.Józefie moim faworytem nie tylko miesiąca jest w młodości zwolennik Che Gewary a obecnie”pobożnej lewicy” Antoni M.”jaki zamach to tylko wybuchy”.A tak na marginesie w czasach chaosu pojęciowego,”Co oznacza być lewicowym”?.

 16. Referencie Owocowy ponieważ wiem, że znasz j. rosyjski to ci powiem to wszystko co ty mówisz i zasrana opozycja to wszystko czepucha. A Prawo i Sprawiedliwość to co mówi to realizuje i za to im chwała. Szacowna Apaczko myślę, że nawiązałaś z tym kretem do PAD-a, uważam, że on nim jest w obecnej Polsce. Pozdrawiam!

 17. Lewica to przede wszystkim empatia.

 18. @wlodek. ‘Zawsze twierdziłem że PiS jest partia mocno lewicową,zwłaszcza na “krajowym podwórku” dlatego duża
  część elektoratu (post)komunistycznego skierowała się w stronę partii
  Prezesa – słusznie zresztą.
  Przypomnijmy sobie co mieliśmy za dłuuugich rządów SLD, czyli
  “prawdziwej” lewicy- głodne dzieci, biedę, nędzę szalejące
  bezrobocie, a z drugiej strony czerwoni baronowie…NIGDY WIĘCEJ!

  “”Co oznacza być lewicowym”?. Patrz: @romek53
  Ano, ni mniej ni więcej jak (być) prawym, sprawiedliwym i jeszcze słusznie pobożnym najlepiej w rycie judeochrześcijańskim.
  NO, BO, tacy jak np. ks. Natanek wyzywani są od oszołomów,
  zarówno przez (post)komuchów,lewicę jaki i tzw.prawicę. https://www.youtube.com/results?search_query=natanek+o+rosji

  @Xun Zi. “15 kwietnia 2018 at 10:39″ Konia z rzędem temu – kto zaryzykuje stawiając na to
  ‘specyficzno-hermetyczne” środowisko….

 19. krzyk58
  15 kwietnia 2018 at 17:32

  Koń z rzędem nie jest wart takiego ryzyka

 20. Winetu, Czasami lubię zadawać zagadki, należy Ci się plus. Pozdro

 21. Nie zgodzę się, “że robimy kolejne małe kroczki w kierunku socjalizmu. PRL nie był jednak taki zły, Polacy się do niego przyzwyczaili i pokolenie pani Szydło – jeszcze z niego korzystało. Retoryka przypominająca PRL musi odpowiadać gustom dużej części społeczeństwa.”

  Otóż nie mieszajmy pojęć i nie utożsamiajmy ze sobą systemów, tj. obecnej jałmużny socjalnej z socjalizmem, jako takim, a zwłaszcza z systemem PRL. Obecna jałmużna socjalna dla wybranych kategorii społeczeństwa ma ratować tak naprawdę “jaśnie pański” biznes przed upadkiem. Gdyby nie rzucili tej jałmużny, ponosiliby ryzyko braku zgody społeczeństwa na zwrot tych 20 % majątku zdobytego kiedyś dzięki pańszczyźnie. Poza tym tą demografię trzeba jakoś uratować, bo inaczej biznes zatrudni innokulturowych, czego już się domaga. Te pieniądze i tak wrócą do biznesu zasilając PKB, a z tej jałmużny socjalnej i tak te rodziny nie kupią mieszkania, nie zrobią wielkich oszczędności, większość musi je skonsumować.

  Takie działanie rządu nie powinno być utożsamiane również z lewicową polityką, która w swej istocie powinna zakładać trwałe zmiany społeczne oparte na kapitale państwowym i względną równością ekonomiczną obywateli, bez nadmiernych kominów dochodowych. To, z czym mamy obecnie do czynienia w ramach tzw. programów socjalnych, to tylko tzw. respirator ekonomiczny korzystny dla kapitału w celu utrzymania klas niższych (czyli pracowników najemnych) w trwałej zależności ekonomicznej od tegoż kapitału, a program PiS to realizuje, pod fałszywym szyldem rzekomego socjalizmu. A tak nie jest, bo ta jałmużna socjalna, jako pomoc dla rodzin i polityka służąca zwiększeniu dzietności w celu uzyskania w przyszłości swojej taniej siły roboczej – pod względem kosztów – jest niczym w porównaniu do pomocy publiczno-prawnej dla biznesu na tworzenie miejsc pracy, założenie firmy, różnych ulg podatkowych i specjalnych stref ekonomicznych. Czy ktoś w ogóle policzył, ile państwo wydało, (gdzieś tak od 1995 roku chyba zaczęły te różne ulgi dla biznesu działać już na dobre) pieniędzy z naszych podatków na dofinansowanie biznesu w różnych formach? Czy to też jest socjalizm i PRL? Sądzę, że wydatki na 500+ to niewielki procent tego, co biznes polski i zagraniczny wygarnął do tej pory z naszego budżetu.!!! Jeżeli jest inaczej nie ktoś napisze o tym i wyprowadzi mnie z błędu.

  Wiadomo, że obecna władza kapitału (polityczny szyld PO czy PiS i inny nie ma tu znaczenia), nie będzie przecież w razie społecznych wystąpień strzelała do robotników i chłopów, jak w II RP na manifestacjach i strajkach. Potrzebny jest więc program socjalnej jałmużny, który utrzyma masy ludzkie w podporządkowaniu politycznym i ekonomicznym oraz jako względnie tanią siłę roboczą. Te masy i tak nie mają żadnych perspektyw przed sobą na prawdziwą wolność i bezpieczeństwo ekonomiczne, mieszkania za darmo praktycznie, jak w PRL.

  To jest tylko polityka ekonomi przetrwania, ale za uruchomienie tej pomocy dla biednych Polaków należą się PiS słowa uznania, bo lepsze to niż całkowite wyniszczenie tego narodu. Ale ich cel jest inny, co jest już oczywiste wobec projektowanej ustawy reprywatyzacyjnej, czyli jest to chęć odzyskania części majątków przez dawnych posiadaczy kapitału i trwałe przejęcie władzy przez “jaśnie państwo” posanacyjne, stąd powrót do sanacyjnej retoryki i wykorzystanie religii w tej polityce, a także polityki historycznej.

  Z socjalizmem nie ma to nic wspólnego, proszę nie obrażać socjalizmu, a tym bardziej PRL.

 22. Mieclawie, pełna racja, już kiedyś byli narodowi socjaliści mający tyle wspólnego z socjalizmem co obecna władza! Pozdro.

 23. Socjalizm z PRL , ma tyle wspólnego z socjalizmem PiS, co krzesło , z krzesłem – elektrycznym.

 24. Dokładnie Włodku, tak było, przez co dotychczas tzw. zdrowy nacjonalizm socjalistyczny szanujący prawa innych narodów do samostanowienia i wolności jest deprecjonowany, tak jak nasz dawny PRL. Kapitaliści działają pod fałszywymi flagami, a pelikany to łykają i powielają w publicystyce.
  Pozdrawiam

 25. pp. kom. Włodek i Miecław, przypominam że “za Hitlera”, Niemcy
  nosiły wszelkie znamiona państwa socjalistycznego.
  Ten’że wybitny przywódca (narodowo)socjalistyczny ‘swoim ukazem” dzień
  1 MAJA ustanowił w Niemczech Świętem Ludzi Pracy, bezpośrednie
  formy zwracania się do siebie (towarzyszu), czy symbole,
  kolorystyka nawiązywały do dorobku pierwszego na świecie
  państwa robotników i chłopów – ZSRR. O takich ‘błahostkach”
  jak powszechny dostęp do pracy, czy stale rosnąca stopa życiowa nawet nie wspominam , a miało to miejsce po ciemnej nocy (nie)rządów kosmopolitów, tzw.
  demokratycznej Republiki Weimarskiej.
  Doprawdy, nie rozumiem dlaczego panowie wypieracie ze świadomości chwalebną, bądź co bądź przeszłość lat 30’ w Niemczech, nie tylko z niemieckiego punktu widzenia.
  Dodam że NSDAP wzorem WKP(b) używała niemieckiego określenia „genosse”, czyli “towarzysz”, tak więc Hitler był nazywany… genosse- towarzysz Hitler.

 26. Boże, broń nas od takich”socjalistów”!Tam jak i dziś był krzyku i Naród, Wódz, wrogowie w postaci komunistów i Żddów, światowego spisku,wyższości wybranego Narodu!Mało?

 27. Rodowód socjalizmu , sięga triady: 1.Saint Simone, franc. soc utopijny, 2 John Lock, brytyjski ekonomista , 3 Klasyczni filozofowie niemieccy.

  Socjalizm w wydaniu PiS , to zupełny brak socjalizmu. Dobre samopoczucie Pana Prezesa , w dytyrambie na swoją cześć, wygłoszonym w Trzciance , bez kontaktu z widownia , to kolejny przykład , lęku , przed ludem .

  Socjalizm , tak , kupowanie głosów wyborców -Nie!

  80% społeczeństwa tego kraju , żyje w niedostatku , biedzie i nędzy .Sami ” rządzący “, wyliczają , że 70% Emerytów, żyje ze świadczeń minimalnych . Nie pudrować niewygodnej rzeczywistości , radykalnie , przedstawiać , gorzką prawdę, o ciężkim życiu Polaków , nieuprzywilejowanych.

  Bądż zimny , albo gorący , nigdy – letni. {Chrystus}.

  Najpierw , trzeba życ , a póżniej , filozofować. _Rzymianie.

 28. Te wspomniane przeze mnie 80% Polaków, woła -“Jak Żyć???” W socjalizmie nikt nie słyszy takiego wołania? Jak żyć za 860zł . emerytury , czy ponad 600zł z lekkim okładem , renty.

  Natomiast przebija się głos , głodzonego , który pyta, jak dożyć do 1-szego za 17tyś zł.

  Podpowiadam . Ustawą , pis aną nocą na ul. N. , skrócić miesiąc , do 10-ciu dni.

 29. @krzyk58. 16 kwietnia 2018 at 08:33
  Jeżeli ty nie odróżniasz prawdziwego socjalizmu, od faszystowskiej doktryny kapitalistycznej z państwem opiekuńczym w tle identyfikowanym fałszywie, jako narodowy socjalizm, po to, aby obezwładnić masy ludzkie rzekomym dobrobytem i posłać je na wojnę w interesie wielkiego kapitału i niemieckiej arystokracji, to brak mi słów. Czas żebyś się przebudził intelektualnie. Ile jeszcze muszę pisać tu sprostowań do twoich bredni.
  Zapomniałeś jeszcze dodać o dopieszczaniu przez Hitlera religii, jako opium dla ludu i świętej własności prywatnej dla kapitalistów, a także takiego nuncjusza, który następnie został papieżem i błogosławił Niemców w drodze na Polskę i ZSRR. Przecież to faszyści realizowali plany Watykanu podboju Rosji Radzieckiej w celu zniszczenia komunizmu i przejęcia rządu dusz po prawosławiu.

  Widzę, że odzywają się u ciebie faszystowskie inklinacje? Czyżby to dlatego, że twój autorytet kardynał Wyszyński był promotorem na polskim gruncie faszyzmu? Tak o tym fakcie piszą:
  “Po ukończeniu w 1929 r. Wydziału Prawa Kanonicznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Wyszyński rozpoczął szeroko zakrojoną działalność społeczną i wydawniczą. Od 1932 r. był redaktorem naczelnym miesięcznika włocławskiego „Ateneum Kapłańskie” oraz kierował jednocześnie sodalicją mariańską, prowadził chrześcijański uniwersytet robotniczy i działalność społeczno-oświatową w chrześcijańskich związkach zawodowych.
  Na łamach swojego pisma oraz podczas wykładów i przemówień Stefan Wyszyński dał się poznać jako… gorliwy zwolennik III Rzeszy i jej wodza Adolfa Hitlera. Oto kilka przykładów poglądów Wyszyńskiego, zamieszczonych w jego artykułach w „Ateneum Kapłańskim” w latach 1932-1939:
  „Rasizm kryje w sobie pewne zdrowe myśli, które dotychczas znane były tylko w szczupłym gronie lekarzy i biologów. Dziś przyszedł czas na ich rehabilitację.”
  „Hitler jest doskonałym znawcą psychologii tłumu i twórcą nowej, genialnej taktyki.”
  „Zasady wychowawcze nacjonalizmu niemieckiego są WZORCEM dla innych narodów. W nacjonalizmie odbija się dusza Niemiec.”
  „Dzisiejsza III Rzesza podjęła tytaniczną próbę realizacji wielkiej idei, która ma przynieść odrodzenie ludzkości. Niemcy stały się obok Włoch rzecznikiem ideologii o zasięgu ogólnoludzkim.”
  „Dzisiejsza Trzecia Rzesza reprezentuje nie tylko określony system polityczny. Podejmuje ona tytaniczną próbę urzeczywistnienia wielkich idei, mających przynieść odrodzenie ludzkości (…) Dzięki swej antykomunistycznej postawie niemiecki narodowy socjalizm przyczynił się do tego, aby położyć tamę zagrożeniu Europy przez bolszewizm. W tym względzie ma zasługi dla całej ludzkości.”
  „Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom Hitlera, że Żyd pozostał obcym ciałem w organizmie narodów europejskich (…) Żyd zwalcza obcą jego psychice kulturę, wyrosłą na podłożu chrześcijaństwa. Jego przeobrażenie może się dokonać tylko na drodze religijnej przez szczere, bezinteresowne przyjęcie chrześcijaństwa.”
  Jak widać, Wyszyński nie tylko pochwalał rasistowską i antysemicką politykę III Rzeszy, lecz także uważał nazistów za wzór i przykład dla polskich katolików. Niestety, Wyszyński nie różnił się pod tym względem od ówczesnych wybitnych postaci Kościoła katolickiego: m.in. prymasa Hlonda, arcybiskupa Kakowskiego, świętego Maksymiliana Kolbe, a także papieża Piusa XII, którzy tak samo propagowali w Polsce i na świecie antysemityzm i poparcie dla ideałów nazizmu.
  Już wówczas, w okresie międzywojennym ujawniły się podstawowe cechy Wyszyńskiego: karierowiczostwo, oportunizm i służalczość wobec władzy. Staną się one jeszcze wyraźniejsze w okresie powojennym.
  Cyniczny kolaborant czy ofiara komunizmu?”
  Na podstawie: Zabłocki Janusz, „Prymas Stefan Wyszyński”, Bertelsmann Media, 2002, ISBN: 83-7311-495-5. https://www.salon24.pl/u/tomciapaluch/483783,stefan-wyszynski-pomylka-tysiaclecia

  Wstyd, to mało powiedziane. To hańba i dowód braku prawdziwych chrześcijańskich wartości. Prawdziwy socjalizm realizuje wartości chrześcijańskie. Tak o tym pisano w 1906 roku:
  “Toteż idea socjalistyczna, o ile się ona przyczynić chce do wprowadzenia sprawiedliwości w stosunki społeczne, do uszczęśliwienia ludzkości, o ile celem jej dobro przyszłe świata – nie tylko nie sprzeciwia się Kościołowi, ale owszem jest arcychrześcijańską. Socjalizm jest w tym znaczeniu wprowadzeniem idei chrześcijańskiej w urządzenie społeczne.”
  Więcej tu: http://lewicowo.pl/socjalizm-a-kosciol/
  To samo można powiedzieć o komunizmie.

 30. @Miecław.
  Scena z filmu “Popiełuszko. Wolność jest w nas.”:

  Poborowi, za karę za czytanie religijnej gazetki, czołgają się polną drogą. Nadzorujący ich KO-wiec wygłasza propagandową tyradę.

  KO-wiec: “Więc to takie grypsy dostajecie od biskupów, tak?! No to macie dowód – kto nie chce porozumienia między państwem, a kościołem: biskupi, z Wyszyńskim na czele! Kto jest winien, że o Polsce źle piszą za granicą? Biskupi, z Wyszyńskim na czele! Kto by chciał, żeby Polska była królestwem – biskupi, z Wyszyńskim na czele!”

  Wtem na czapkę KO-wca spada ptasie gó…. Czołgający się szeregowy Nowak szeptem do szeregowego Popiełuszki: “Ptaszek mu narobił!” Na to Popiełuszko: “Co ty, założę się, że to Biskupi, z Wyszyńskim na czele!”

  Ps. Napisz Miecławie, gdzie i kiedy wg. Ciebie, był ‘prawdziwy
  socjalizm”. NO, BO ktoś ustanawia 1 MAJA świętem
  państwowym, dba o robotników i chłopów, (Volkswagen-
  dla ludu) trzyma w ryzach
  kapitał, ma (chyba) predyspozycje socjalistyczne? No,NIE? 🙂
  A , ktoś (Lenin) kto podpisuje ukaz o zakładaniu obozów koncentracyjnych
  (łagry) czy propaguje porutę i zboczenia (STALIN musiał prostować) może aspirować tak jak wybitny przywódca
  socjalistyczny A. Hitler do miana przywódcy robotników i chłopów?
  Jak myślisz?
  „Lenin i jego towarzysze od razu przyjęli zasadę bezpardonowej „walki klas”, w której przeciwnik polityczny, ideologiczny lub nawet niechętna ludność byli uważani za wro­gów i – tak traktowani – musieli zostać zlikwidowani. Przepro­wadzane od 1920 roku „rozkozaczanie” jest w znacznej mierze zgodne z definicją ludo­bójstwa; cała populacja Kozaków jako taka, zamieszkująca ściśle określony teren, została poddana eksterminacji: mężczyzn rozstrzelano, kobiety, dzieci i starców depor­towano, wsie zrównano z ziemią lub przekazano nowym mieszkańcom nie-Kozakom.”

  Lenin w liście z 1922 roku do Kurskiego pisze:

  „Trzeba otwarcie postawić zgodną z zasadami i pod względem politycznym słuszną (a nie tylko ściśle prawną) tezę, uzasadniającą istotę i słuszność terroru, jego konieczność, jego granice. Sąd nie powinien uchylać się od stosowania terroru; takie zapewnienie byłoby oszukiwaniem siebie lub oszukiwaniem innych – powinien natomiast uzasadnić i zalegalizować go pryncypial­nie, jasno, bez fałszu i bez upiększania. Formułować trzeba możliwie szeroko, gdyż jedynie re­wolucyjna świadomość prawna i rewolucyjne sumienie określą warunki stosowania terroru w praktyce.”

  A wcześniej? “Lenin porównywał rozprawę z Kozakami do wydarzeń w Wandei podczas Rewolucji Francuskiej i życzył sobie, aby potraktowano ich w sposób, który Gracchus Babeuf, „wynalazca” nowoczesnego komunizmu, nazwał w 1795 roku „zabójstwem ludu”.

  A jaki jest bilans zbrodni: Lenina?

  – dziesiątki tysięcy zakładników lub więźniów rozstrzelanych bez sądu i masakra setek tysięcy zbuntowanych robotników i chłopów w latach 1918-1922;

  – głód z 1922 roku, który spowodował śmierć 5 milionów osób;

  – likwidacja i zesłanie Kozaków dońskich w 1920 roku;

  – dziesiątki tysięcy zmarłych w obozach koncentracyjnych w latach 1918-1930;

 31. Krzyku,czyżby to oznaczało że Krym należy oddać Upadlinie, a Donbas oddać pod władzę Króla Czekolady i chłopcom spod znaku Bandery? Mogę ale szkoda czasu i miejsca gdybym pokazał zbrodnie oświeconych panów kapitalistów przy pomocy panów w sutannach.!

 32. @wlodek.Po trzykroć – nie! 🙂 Powiem więcej, dla dobra nas wszystkich (Ruskich, Polaków,Rusinów, Białorusinów,Bałtów… tak naprawdę stanowiliśmy/stanowimy jedną rodzinę), a zwłaszcza samych Rusinów mieszkających “nad Dniprom” należałoby
  zapomnieć że istniało kiedykolwiek to ‘cóś’ na bukwę ‘u”….
  Uderzyłem (wyżej, w poście) w stół, więc zapewne i sam Miecław zabierze głos.
  Jako że najlepszą formą obrony jest…. e,eee zapomniałem już co.
  Jako rekompensatę za moja sklerozę proponuję lekturę kontrowersyjnego (??) tekstu. Warto zapoznać się z
  innymi punktami widzenia choćby po to by nie tkwić w zasklepiałych schematach/stereotypach, choćby marksistowsko/
  leninowskich – gdyż one nic nie wnoszą, a były rusofobskie
  jeszcze za czasów ‘młodego rusofoba , K.Marksa”, w czasach
  Wojny Krymskiej…tej pierwszej, prawdziwej.

  https://wiecznaziemia.wordpress.com/2016/04/15/regula-180-stopni/

 33. @krzyk58. 17 kwietnia 2018 at 18:30.
  Nie odwracaj kota ogonem. Jak nie masz argumentów to czepiasz się zbrodni komunistycznych, ale wybiórczo, bo te popełnione z rozkazu Stalina wręcz pochwalasz, bo komunistów wymordowano niejako przy okazji. Już ci kiedyś pisałem o etiologii tych zbrodni, że ciemny lud nie zrozumiał idei życia zarówno w komunizmie chrześcijańskim, jak i świeckim a do tego walka kapitału o wpływy i masz wynik w postaci tych zbrodni. Nie będę rozwijał tematu, bo twoje ograniczenia poznawcze nie pozwalają na obiektywną analizę historycznych zdarzeń i ich uwarunkowań z różnych perspektyw. Zresztą wiele razy już na ten temat dyskutowaliśmy na forum.
  Zbrodnie kapitalizmu oraz na tle religijnym w historii mają dłuższą tradycję, niż zbrodnie komunistyczne. Przypominam ci o tym nie po to, aby się licytować na ilość ofiar, bo żadnych zbrodni też nie pochwalam. Zawsze staram się zrozumieć etiologię takich zdarzeń i dochodzę do smutnych wniosków, że gdyby nie religia i walka w imię “świętej własności prywatnej” przez kapitał, to zbrodni na świecie byłby niewielki procent wynikający tylko z ludzkich przypadłości. Przykra prawda jest taka, że te zbrodnie były wynikiem wojny z kapitalizmem oraz religią i podejrzewam, że tamte pokolenia, gdyby wiedziały jaki będzie skutek, to możliwe, że taki Lenin czy Stalin, nie uszczęśliwialiby ludzkości na siłę. Dlatego twierdzę, że już żaden komunista nie powinien zginąć za bezmyślny lud. Lud musi sam w drodze pokojowej ewolucji wypracować wspólnotę i egalitaryzm. Jak tego nie zrobi to nie zasługuje na lepszy los nić obecny i ten przeszły. Wszystko w temacie.

  Skoro nie rozumiesz prawdziwego socjalizmu, to nic nie poradzę. Radzę za to poczytać Limanowskiego, Brzozowskiego, Abramowskiego i wielu innych, a może kiedyś rozjaśni ci się pod czerepem. 🙂

  Linkuję ponownie:
  “Zbrodnie kapitalizmu” – https://www.youtube.com/watch?v=C7K7otZc7Qk
  https://www.youtube.com/watch?v=bp_7THoIZ00
  https://www.youtube.com/watch?v=5MXV0FyWWq8

  “Najpotworniejsze (…) zbrodnie przeciwko ludzkości, niezmiennie inspirowane są nieuzasadnionymi wierzeniami” – Sam Harris.

 34. Grzegorz z Kotliny Kłodzkiej

  Panie @Krakauerze

  G….rz jestem, ale trochę poczytałem i posłuchałem i z tego co wiem, Socjalizm nie rozdawał pieniędzy za darmo. W tamtym systemie trzeba było pracować. Powołuję się tu głównie na książkę “25 lat gospodarki Polski Ludowej”.

  Co do dodatków obecnych, kombinacje zachęcające do porodów są głupie z dwóch powodów:

  a. Dzieci dorosną i uciekną (bo rozwiązań długoterminowych brak, liczy się dziś tu i teraz),

  b. Dzieci już mamy nadmiar, siedzą w Anglii. Wystarczy ich zachęcić do powrotu

  Generalnie więc Rząd płaci 500+, 300+, nawet mieszkanie+ i robi krecią robotę dla zachodu. Te wszystkie zapomogi ssa z kieszeni wszystkich, i dziadków, i młodych… i przeznacza je dla dzieci, które tu wykształcimy i wyślemy na zachód. W międzyczasie dziadki powymierają. Będziemy przypominać Bułgarię z napisami na przejściach granicznych w kierunku Muzułmanów: “Nic nie mamy, jedźcie dalej”

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.