Prawicowi reprezentanci pewnego konserwatysty?

graf. red.No i stało się, rzeczywistość nie lubi próżni, oto pewien konserwatywny muzyk, robiący od pewnego czasu karierę w naszej polityce namaścił publicznie swoich przedstawicieli w poszczególnych województwach. To ważny krok w mechanice tworzenia struktur, jednakże należy odróżniać ruch nazywany na roboczo od nazwiska tego pana od jego inicjatywy wyborczej związanej z referendum. W tym drugim zakresie również w najbliższym czasie mają pojawić się komitety. Coś drgnęło i bardzo dobrze.

Jednak przegląd tej listy osób, którego błyskawicznie dokonały mainstreamowe media to nic innego jak przypinanie parszywych łatek i próba szufladkowania za wszelką cenę, jeżeli tylko nawet ktoś miał jakikolwiek związek z czymkolwiek w życiorysie, to zostało mu właśnie wyjęte.

Dobrze, że ci przedstawiciele to przeważnie ludzie młodzi, w niektórych przypadkach to nawet ludzie bardzo młodzi. Można się tylko z tego cieszyć, ponieważ to wskazuje prawdopodobieństwo otwartości myślenia i akceptacji pewnego ryzyka, typowego dla wieku jeszcze przed trójka z przodu na liczniku.

Niestety jednak, niepokojące jest silne skrzywienie w prawo całej grupy, tj. wskazane osoby w obiektywie mainstreamowych mediów, jak również i naszej własnej wiedzy, to przeważnie osoby o poglądach konserwatywnych, wręcz narodowych (i być może także nacjonalistycznych). Nie ma w tym oczywiście nic złego, każdy może sobie mieć poglądy, jakie chce, tylko warto to mieć na sztandarze, tj. informować o tym publicznie – proszę, oto jesteśmy my osoby o poglądach konserwatywno-narodowych, a przynajmniej tak nas przedstawiają media.

Żeby było ciekawiej wśród tych wybrańców mamy także osoby mające liberalną kartę w życiorysie, co jest szczególnie ciekawe w zestawieniu z wartościami konserwatywnymi. Całość tworzy mieszankę bardzo wyrazistą i najdelikatniej mówiąc – silnie zorientowaną na prawo. Nie ma tam nikogo, kto liczyłby się jako osoba o poglądach lewicowych, czy też chociaż centrowych.

Czyżby był to pierwszy akt wielkiego przechylenia jeszcze bardziej na prawo naszej sceny politycznej? Poglądy lidera nieistniejącego jeszcze ruchu znamy z poglądów konserwatywnych, ten pan nie ukrywa się ze swoimi wartościami patriotycznymi, tylko jak je rozumie – mieliśmy przykład po tym jak zaangażował się w sprawę ukraińską. Co prawda się zreflektował w przeciwieństwie od setek innych osób, ale mimo wszystko, jeżeli ktoś wykrzykiwał pozdrowienie OUN/UPA, odnoszące się do gloryfikacji ukraińskiego państwa i ukraińskiej narodowości w tradycji tych organizacji, ten powinien dobrze przemyśleć swój patriotyzm. Niestety, bowiem to były słowa, które często, jako ostatnie słyszały polskie ofiary swoich ukraińskich oprawców. W przypadku naszego bohatera możemy tutaj raczej mówić o kwestii dojrzałości politycznej, która postępuje i to bardzo dobrze o nim jako o człowieku świadczy, przecież każdy może się pomylić, każdy może popełnić błąd.

Za wcześnie jest prorokować o kształcie list do Sejmu z ruchu tego pana, ale jeżeli rzeczywiście miałyby być tak bardzo przechylone w prawo, to warto się zastanowić, komu on odbierze elektorat a w jakim zakresie zaktywizuje elektorat dotychczas milczący i niegłosujący. Prawicowa-prawica, ma to do siebie, że jej elektorat ma pewien bardzo trwały, naprawdę konserwatywny rdzeń, który nie zmieni preferencji wyborczych NIGDY. Wiele osób odwróciło się od opcji obecnie rządzącej i przeniosło swoje sympatie na stronę opozycji, nie widząc istotnej różnicy, jeżeli chodzi o kwestie światopoglądowe. Zostały one rozmyte przez rządzących i celowo zatarte przez opozycję, zdolną wręcz do wycofania z aktywności politycznej część swoich działaczy, żeby tylko przyczynić się do odmiany wizerunku.

Prawdopodobieństwo odebrania głosów prawicy-prawicowej jest o wiele niższe niż aktywizacji do tej pory milczącego elektoratu. Natomiast ludzie wcześniej głosujący na obecnie rządzących prawdopodobnie w części wrócą do swoich wcześniejszych preferencji, jak tylko takie sprawy jak potencjalnie możliwy istotny zwrot na prawo ruchu pana muzyka będzie wystarczająco znany publicznie. Zresztą, będąc dokładnym nie powinniśmy mówić o zwrocie na prawo, ponieważ ten pan nigdy nie udawał, że nie ma konserwatywnych poglądów, jednakże dopiero teraz wychodzą one na jaw. Jak to się mówi po czynach ich poznacie…

One thought on “Prawicowi reprezentanci pewnego konserwatysty?

  • 12 lipca 2015 o 10:02
    Permalink

    Kukiz gdyby nie miał prawicowych klapek na oczach i pamiętał by oswoich kresowych korzeniach,mógły wiecej a tak……kamieni kupa.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.