Prawdopodobne exposé donaldnicniemogetusk.pl!

Guten tag meine liebe Mitbürger!

To znaczy chciałem powiedzieć dzień dobry obywatele!

Dzień dobry Polsko! Dzień dobry Polacy!

Przynajmniej Ci z was, którzy jeszcze nie wyjechali!

Jest mi bardzo miło przemawiać do was z ław polskiego Bundestagu!

Dzięki przyjaznym mediom, atmosferze lęku i ziobrystom Ich und moja partia Bürgerplattform wygraliśmy te wybory!

Bardzo wam za to obywatele byłego gubernatorstwa dziękuję!

Dzisiaj ze względu na to, co zrobili tubylcy krajów gdzie się jeździ na wakacje, unsere Europa się kończy! Nie jesteśmy już Grüne Insel! Nie chciałem wam tego mówić kochani Polacy przed wyborami, bo mogliście wybrać tego smutnego pana, a wtedy nie tylko ja byłbym arbeitslose, ale unsere gute Tante Angela byłaby unzufrieden! W ogóle nie mielibyśmy szans na Euro! A tak to proszę stadion w Danzig jak się patrzy! I powiem wam, że ten stadion na pewno nie będzie bombardowany!

Ale koniec bajdurzenia! Koniec ćmoje boje liebe Mitbürger!

Lepiej już było, tylko ani ja, ani Herr Boni ani Herr Rostowski nie wiemy jak wam to powiedzieć!

Ale chcę żebyście zapamiętali, że lepiej już było! A wszystkiemu jest winien ten smutny pan, który zepsuł Polskę, zanim ja zacząłem rządzić! Tu nawet Tante Angela nie pomogła, ani nawet Enkel Władymir nie pomógł! Ani brzoza Tuska, przepraszam ruska nie pomogła! Tu nic nie pomogło! Tutaj jest tylko bieda i nie ma pieniądz! Nie ma pieniądz obywatele, nie wiem jak wam to prościej powiedzieć, – ale nie ma pieniądz dla wszystkich i na wszystko!

Ja sam już nie wiem, co mam z wami zrobić, za krótko pracujecie, za dużo kosztujecie! Skąd rząd ma brać pieniądz żeby wam dawać? Tante Angela dała wszystko Grekom a teraz jeszcze ci od pizzy i lodów „Gelate” bankrutują! I co ma im nie dać? Ma powiedzieć basta tutti? I znowu oplują, że w Rzeszy faszyści, że ci z Rzeszy ukradli im złoto, że turyści z Rzeszy psują piasek na ich plażach, ale nie chcą Hilfen dla słonecznej Italien? Musicie wiedzieć, że dla Polen nie będzie nawet tych pieniędzy, co mamy z euro funduszy! Ale tego wam też nie mogłem powiedzieć, a to, że obiecałem razem z Herr Lewandowskim 300 mld zł to dotrzymam, bo złotówka pójdzie tak na łeb i na szyję, że za 20 mld Euro będziemy mieli te 300 mld zł jeszcze w tym roku!!! – więc żeby mi tutaj żaden PolitischeBeobachter nie pisał bzdur, że klęska i kryzys, bo pozamykam! A w Krakau na Pomorska Strasse alles ist wie damals war!

Nasz rząd zawsze dotrzymuje obietnic, ale musicie oszczędzać! Tak, wy musicie, bo Regierung się zawsze wyżywi! I nie dajcie się zwieść słowom tego polnische Oppositionsführer! Bo dla was nie zostanie nic, a na pewno nie wiele! Będą wyższe podatki, będą mniejsze dodatki, renty i emerytury zmniejszymy! Ci, co się chcą leczyć w 2012 to niech lepiej teraz zdążą, albo poczekają do 2013 roku, Minister Zdrowia jest teraz führerin w polskim Sejmie, – więc nie oczekujcie, że reformy się same dokończą! Prędzej wy się wykończycie! Lojalnie uprzedzam! Żebyście nie mieli pretensji! Polak patriota nie chodzi do lekarza w 2012 roku! I meldować mi tu wykonanie zadania!

Aby wam się nie nudziło, drodzy podatnicy wprowadzam z dniem 1 stycznia 2012 roku na cały rok okres prohibicji i przymus pracy społecznej! Każdy obywatel musi przepracować dla dobra swojej gemeinde 2 tage w każdym tygodniu! Za to może dostać talon na pół litra wódki, (którą może sobie sam wypędzić) albo zlecić prace zaprzyjaźnionemu z rządem producentowi alkoholu! [Verbung: tuskopalikot.pl]

Skończyły się czasy pijaństwa i nieróbstwa! Nadchodzi czas pracy! Albowiem jak wiecie praca uczyni nas bogatymi! A wy zapłacicie składki na nasze leczenie, nasze emerytury i nasze dzieci w przedszkolach! Jeżeli ktoś myśli, że będą jakieś Kindergeld to się myli! Nie będzie żadnego Kindergeld! Nie będzie żadnego Internetgeld! A Benzin otrzyma cenę jak w innych krajach Rzeszy! Zigaretten także! Oj nie będziecie mi się tutaj wozić ani psuć sobie płuc! Nie ma na leczenie – to nie ma na palenie, proste i skuteczne! Mniej chorych! Można zamknąć, przepraszam sprywatyzować szpitale! Poza tym możecie się przecież ubezpieczyć, najlepiej w izbach z długą tradycją! To może będziecie leczeni. Internet też wam nie potrzebny, bo będziecie krytykować Regierung jak ta zgniła lausig Krakauer! (ale jego dni są policzone, już wiemy skąd nadaje)! Nie ma litości dla wrogów wolności! Nie ma litości dla tych, co myślą! Wszyscy bauerzy mogą zapomnieć o pieniądzach – będą teraz sami płacić za swoje leczenia i emerytury! A jak się nie spodoba wprowadzę kontyngenty! Kryzys nie wybiera i ja już się postaram żeby kryzys was dotknął! Cięcia macie pewne i na niskie podatki nie macie, co liczyć! Na Koniec roku 2012 1 liter Diesel będzie 9 zł!!! I co mi zrobicie? To wy płacicie ja mam ganz neue BMW serie 7 en!

Tak Polacy! Czeka was krew i łzy! Nie zależy mi zresztą wcale na rozkwicie tego kraju tutaj w nieskończoność! Już tyle lat wzrostu było! Genug! Jest to może najprawdziwsza prawda, jaką muszę wam powiedzieć. Nie zależy mi zupełnie na tym, aby Polacy stali się bogatsi albo lepiej się wam żyło! Mnie zależy jedynie na nastrojach proeuropejskich w tym kraju. Miarą tego dzieła nie będzie, ile szczęścia według pojęć sprzed kryzysu przysporzę poszczególnym Polakom, lecz liczy się tylko to, jak najskuteczniej spowodować, żeby rodziło się coraz mniej Polaków! Orliki będą zamykane!

Proponuję po wycofaniu Orła z koszulek zastanowić się nad zmianą nazwy Polska na Nebenland (kraj przyboczny) Rzeszy! Przecież kraj nasz przyboczny powołany jest do spełniania roli rezerwuaru pracowników na wielką skalę. Mamy tu jedynie gigantyczny zasób względnie taniej (5 euro za godzinę max) siły roboczej, w którym wszystko, co oznacza możliwości, jest w rękach inwestorów z zachodu! Dlatego przestańmy wydawać pieniądze na te orzełki (orliki już macie zbudowane i niech nikt nie chce bibliotek cicho sza!), poza tym, kto to widział żeby orzeł był biały! Orzeł ma albo czarne pióra albo dwie głowy! Zostańmy Nebenlandem – bardzo was o to proszę! Może wtedy będzie więcej hitlerwagenów serie II i III i innych dobrych 10 letnich samochodów!

A jak będziecie robić mi w Warschau znowu aufstand! To przyjadą potomkowie z Rzeszy i zrobią porządek nieznoszący żadnej krytyki! A wiecie już, że nowy wspaniały Konrad Mazowiecki już tutaj pierwszych rycerzy Świętego Zakonu czarnych płaszczy zaprosił! Byli i zostali uniewinnieni! Już wrócili nach Hause! Ale już wiedzą gdzie, co i jak!

To przemówienie zakończę słowami dodającymi otuchy nie tylko przed zebraniami Eurolandu!

Sieg Angela! Es lebe unsere Europa!

18 listopada 2011r., Warschau POlen!

8 myśli na temat “Prawdopodobne exposé donaldnicniemogetusk.pl!

 • 15 listopada 2011 o 22:41
  Permalink

  Jakiś wyjątkowy idiota mógł tylko to napisać. Tego nie da się komentować, szkoda klawiatury dla takiego osła. !!

  Odpowiedz
  • 15 listopada 2011 o 23:15
   Permalink

   To “osioł” czy “idiota” ? proszę się zdecydować – my zdecydowanie protestujemy przeciwko wszelkim próbom zrównywania tak szacownego zwierzaka jak osioł z idiotą !
   ps. a na przyszłość przed napisaniem sądu o tekście (już o osobie autora nie wspominając) warto sprawdzić co to znaczy “humoreska” – np. w Słowniku Języka Polskiego 🙂 polecamy to tyle odnośnie formy i dopasowanej do jej wymogów treści – mimo wszystko serdecznie pana autora komentarza ponownie zapraszamy 🙂 z tym ostrzeżeniem – że krytykowanie redakcji i autorów jak najbardziej jest uprawnione ale proszę pamiętać o dobrych obyczajach w przypadku odnoszenia się do osób trzecich i opisywanych faktów.

   Odpowiedz
   • 16 listopada 2011 o 16:08
    Permalink

    @Redakcja
    Słowo “humoreska” zawiera z definicji wymaganie czegoś podobnego do poczucia humoru. Czy mogę poprosić o wskazanie choćby śladu czegoś takiego w tekście? Bo ja widzę tylko zjadliwą nienawiść i pogardę nie skażoną jakimkolwiek śladem inteligencji.
    P.S. Poniżej komentuje axiom1. Jest to osoba obecna na forum Polityki skąd stali bywalcy na poziomie próbują go wyrzucić. Jestem temu przeciwny ale cieszy mnie, że się przeniósł i może zniknie z tamtego forum. A @Redakcji współczuję.

    Odpowiedz
    • 16 listopada 2011 o 17:32
     Permalink

     Szanowny Panie

     dziękujemy za Pana opinię, nie zgadzamy się z tak jednostronną oceną – proszę zwrócić uwagę na formę użytą w tym “pastiszu”, fragmenty języka niemieckiego to parafraza ogólnej antyniemieckiej nagonki, odniesienia do faktów to przejaskrawienie, co więcej nawet autor krytykuje Beobachtera… i samego siebie zamyka na Gestapo na POmorskiej w Krakowie (to odpowiednik Pawiaka ale w o wiele mniejszej skali)… prosimy o więcej wyrozumiałości. Ale weźmiemy pod uwagę pana opinię, aczkolwiek co podkreślam skrajnie jednostronną i niesprawiedliwą. Czekają nas trudne czasy jak zapowiadają politycy, dlatego można się z tego przynajmniej pośmiać… Pozdrawiamy serdecznie i zawsze zapraszamy. ps. jeżeli pan sobie życzy opublikujemy też pana tekst ad vocem, lub jaki pan sobie życzy.

     Odpowiedz
   • 16 listopada 2011 o 18:34
    Permalink

    @Redakcja
    Niestety, moja “skrajnie jednostronna i nieobiektywna” wypowiedź porusza się na zupełnie innej płaszczyźnie. Tam, gdzie humor jest humorem a dowcip dowcipem. Natomiast humoreski cudzym kosztem uważam za żałosne. Polacy są opóźnieni w rozliczeniach za wojnę w porównaniu z Niemcami tak bardzo, że jakiekolwiek odwołanie do niemieckiego, szczególnie tak wulgarne jak tutaj, mogę uważać jedynie za próbę dowartościowania cudzym kosztem. A takie metody są mi obce.

    Za bardzo przypomina to PiSowskie przekręcanie znaczenia słów i nadużywanie języka polskiego. Być może boją się Państwo narazić tym uczestnikom, ale trzeba się zdecydować, w którym kierunku chcecie iść.

    P.S. Czy istnieje jakiś polski dowcip o obcych, który by ich nie poniżał?

    Pozdrawiam ze słowami szacunku

    Odpowiedz
 • 15 listopada 2011 o 23:53
  Permalink

  Dobre !! Uśmiałem się.
  Dzięki, proszę o jeszcze !

  Odpowiedz
 • 16 listopada 2011 o 07:10
  Permalink

  Swietny tekst, w stylu dyktatora Donka.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.