To nie prawda że jeśli ktoś ucieka przed wojną powinniśmy mu pomóc

To nie prawda, że jeśli ktoś ucieka przed wojną, to powinniśmy mu pomóc. Słowa które padły w jednej stacji radiowych Księdza Biskupa Krzysztofa Zadarko Przewodniczącego Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek w Konferencji Episkopatu Polski, to manipulacja. Ponieważ tu nie może być automatyzmu, jeżeli istnieje uzasadnione podejrzenie, że ten ktoś może chcieć przenieść tę wojnę do nas.

Inny hierarcha Kościoła Katolickiego, Arcybiskup Wojciech Polak pozwolił sobie na stwierdzenie, że będzie suspendował podległych mu oficjalnych funkcjonariuszy tej struktury, jeżeli ci będą na demonstracjach przeciwko imigrantom. Co więcej zaznaczył, że Chrześcijanin nie może zamknąć się przed uchodźcą. Powstaje pytanie, czy dotyczy to także tych uchodźców, którzy zarzynają nożami Księży w kościołach? Podkładają bomby lub rozjeżdżają ludzi samochodami?

Kościół Katolicki próbuje wydobyć się z własnej hipokryzji, ponieważ dominująca część funkcjonariuszy z jego struktury, jest istotnym elementem społecznego sprzeciwu przeciwko inno-kulturowej imigracji. Kwestia jej powodów jest już zupełnie wtórna, albowiem powody indukujące ruch migracyjny, mogą być rzeczywiście różne.

To poważny problem, który ogniskuje w sobie skalę szkodliwości struktur kościelnych dla państwa i społeczeństwa. Retoryka jaka jest używana przez przedstawicieli tej instytucji, wyklucza dialog. Mówimy o oparciu przekazu o dogmaty, wszystko co, ci ludzie mówią publicznie jest intensywnie uwarunkowane w ich szerokim przekazie, który stanowi dziedzictwo historyczne i ma walor świętości. Z tej płaszczyzny wywodzona jest moralność i prawo do publicznego świadczenia, na rzecz jej rozumienia. Jednak, nie ma miejsca na dialog, dyskusję i argumentację. Warunkiem bycia członkiem ich klubu jest posłuszeństwo wobec przekazu, opartego na aktualnej interpretacji prezentowanego zbioru dogmatów.

Uwaga, nie ma w tym niczego złego, że pewna grupa ludzi wierzy w to, że ma powierzony przekaz od Boga i go powiela. Co więcej, to należy popierać, ponieważ tego typu przekaz ma swoją wartość, chociażby w postaci wkładu w rozwój cywilizacyjny. Jeżeli jednak zgodzilibyśmy się na to, żeby oprzeć naszą rzeczywistość w pełni na dogmatach dowolnej grupy, stanowiącej większość, to musimy sobie zadać pytanie, czy chcielibyśmy w takich warunkach żyć? Oświecenie spowodowało, że w Europie odeszliśmy od takiego sposobu kształtowania życia publicznego.

W tych warunkach, nie ma jednak dyskusji z tymi ludźmi, ponieważ oni opierają swój sposób postrzegania rzeczywistości w ramach wypełnienia treścią, projekcji własnego przekazu. Na to nie może być zgody, chociażby z tego powodu, ponieważ są w tym kraju ludzie, wyznający inną aksjologię, niż Kościół Katolicki.

W interesie państwa przede wszystkim jest to jak się żyje jego obywatelom, w tym obywatelom tych państw z którymi podpisaliśmy Traktaty tworzące Unię Europejską. Poza tymi ludźmi, jesteśmy zobowiązani na podstawie podpisanych konwencji, do przyjmowania uchodźców. Przy czym to zobowiązanie jest dobrowolne i nie może oznaczać dla nas przyjmowania do kraju ryzyka wojny, chociażby w formie aktów terrorystycznych. Zwłaszcza, że mamy potwierdzone przypadki z Zachodu Europy, że w masie imigrantów są m.in. terroryści i bojownicy innego rodzaju np. zamachowcy samobójcy. Motywowani niebezpieczną odmianą, czy też swojego rodzaju interpretacją inno-kulturowej religii.

Właśnie na tym polega państwo i odpowiedzialność za państwo, żeby władza reprezentująca ogół wszystkich obywateli, odrzuciła niebezpieczną retorykę przedstawicieli organizacji religijnej w imię bezpieczeństwa i prawa ludzi, do życia w spokoju. Bez strachu o to, że zostaną zasztyletowani, okaleczeni lub w inny sposób poddani presji ze strony terrorystów.

Dlaczego jeden, czy drugi z wyżej przywołanych oficjalnych przedstawicieli Kościoła Katolickiego, nie mówi nic o prawie ludzi do życia bez strachu? Miliony ludzi w dzisiejszej Europie boją się o życie w zwykłych sytuacjach życia codziennego. Przy czym państwa zachodnie mają generalnie sprawną administrację, gdyby podobna skala ryzyka była u nas, mogłoby być dramatycznie. O co wówczas apelowaliby ci hierarchowie?

Proszę obserwować retorykę tych panów, jak i generalnie zwolenników przyjmowania imigrantów w sposób automatyczny, w rozumieniu egzekwowania na nas, rzekomo przysługujących im praw. Będzie ona nadzwyczajnie ciekawa, jak będzie kolejny mord w Polsce lub pierwszy zamach terrorystyczny. Proszę nie mieć złudzeń, będą milczeć, albo opowiadać ogólniki, o wartościach, nadziei, swojej interpretacji przekazu człowieka, którego uważają za Boga.

Problem nielegalnej imigracji jest zagadnieniem związanym z zagrożeniem, pomagajmy uchodźcom, także przyjmując ich w kraju. Wiele razy o tym pisaliśmy, jeszcze zanim to wszystko się zaczęło. Jednak najpierw miejmy absolutną pewność, że będziemy w stanie zapewnić sobie i również tym ludziom – bezpieczeństwo.

Powtórzmy – to nie prawda, że jeśli ktoś ucieka przed wojną, to powinniśmy mu pomóc! Nie ma automatyzmu, nie ma i być nie może. Poza tym, już tak zupełnie na marginesie, ale podstawowym obowiązkiem obywatela jest przeciwstawienie się złu w obronie państwa. Czy ludzie, którzy masowo opuszczają własne państwo, pozostawiając je w potrzebie – zasługują na litość? Ktoś miał litość nad naszymi przodkami we Wrześniu 1939 roku? Niestety świat jest atawistyczny, zły i przerażający. Jednak to nie my wywołaliśmy wojnę i nie będziemy ponosić ani jej konsekwencji, ani kosztów przez nią indukowanych. Niech każdy rozwiązuje sam swoje problemy, my nacierpieliśmy się dość w historii, nie potrzebujemy importować cudzego nieszczęścia.

Osoby wmawiające społeczeństwu rzekomą konieczność afirmowania cudzych praw powinny być piętnowane. Nie ma przy tym znaczenia, czy noszą na sobie firankę, czy garnitur…

19 thoughts on “To nie prawda że jeśli ktoś ucieka przed wojną powinniśmy mu pomóc

 • 19 października 2017 o 05:14
  Permalink

  W zasadzie to tekst jest słuszny.

  Jak na standardy magi i czarów w Nadwiślańskim Macondo – to jest nawet bardzo słuszny tekst.

  Słuszną linię ma nasza władza!

  I ta duchowna (bo to jest władza!) i ta świecka.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 19 października 2017 o 05:16
  Permalink

  Klechy = kłamcy = cynicy = hipokryci = posożyty

  Odpowiedz
 • 19 października 2017 o 05:33
  Permalink

  Klechy kłamią dla własnych celów, ponieważ wyszło im, że nie wypada im się przeciwstawiać lub milczeć. Wiedzą, że to głównie będą ludzie cierpieli – bojąc się w życiu codziennym relacji z bandziorami z obcych krajów. Oni mają swoje limuzyny. nie muszą pracować… moga pierdo!ić dowolne głupoty. Tą instytucje powinno się zlikwidować, nie pomaga a kosztuje i przyczynia się do mącenia ludziom w głowach.

  Odpowiedz
 • 19 października 2017 o 06:18
  Permalink

  To szerszy problem niż przedstawił autor, ale dziękuję za ten otrzeźwiający głos. Nie mają prawa domagać się od nas przyjęcia ryzyka.

  Odpowiedz
 • 19 października 2017 o 08:03
  Permalink

  Z ogromną przykrością obserwuję destrukcyjne działania wierchuszki kleru katolickiego, nie tylko w temacie nachodźców – kościół (KK)
  w tym przypadku zachowuje się niczym zdziczałe od nadmiaru
  nienawiści i poprawności – lewactwo. A z drugiej strony patrząc na problem zaraza dosięgła tych na najwyższym szczeblu włącznie
  ze światowym oberpasterzem (wpływ tzw.teologii wyzwolenia?) “naszym polakiem”itd… ,Gdzie nie
  spojrzysz tam zaprzaństwo i zdrada. Czyżby w KK, w Polsce, istniała ciągłość “od Brystygierowej’? Stąd tylu braci- konfidentów…
  w Chrystusie?

  Odpowiedz
 • 19 października 2017 o 08:29
  Permalink

  “Jednak to nie my wywołaliśmy wojnę i nie będziemy ponosić ani jej konsekwencji, ani kosztów przez nią indukowanych. ”
  Tak, prawda, nie wywołaliśmy wojny ale razem z NATO bombardowaliśmy państwa na bliskim wschodzie, niszcząc życie milionom ludzi.
  Kraje Europy Zachodniej odczuwają konsekwencje tego co robili podczas czasów kolonialnych…i co nadal robią! Wielkie korporacje trują środowisko w Afryce co zmusza obywateli do ucieczki!

  Odpowiedz
  • 19 października 2017 o 12:45
   Permalink

   Najlepiej będzie jeśli ze szczerego serca przyjmiesz pod swój dach
   tak z tuzin “biednych uchodźców”. Zapewniam skorzystasz,
   i ci biedni,”nieletni’ również… )))) A więc, miłych doznań(mimo wszystko) – ŻYCZĘ! A więc do dzieła…

   Odpowiedz
  • 19 października 2017 o 14:01
   Permalink

   @Natalia..”ujela”…..w podkokach i z okrzykami zauroczenia ameryka i Nato pojechali “zezwa” na wojne na Bliski Wschod i w roznych TV np. w TV “POLONIA” z zachwytem prezentowano wojskowych “na urlopie” w Polsce,psy wojskowe w “ubrankach kamuflaz pustynny z okularami slonecznymi”…ile to bylo dumy “narodowej” i “radochy” z tego stanu jako nobilitacji Poski do kultury “zachodu”……
   ……takze @Wojciech “ujal”….zdjecia z Aleppo,Mosulu i Raaki sa wszechobecne o czym to mowic…a ci rozni “sukienkowi” to byli z polskim wojskiem i Nato w Iraku jako polowi “duszpasterze”i kapelani….jakby to nie bylo tak tragiczene a tylko komiksem bylo by z uwagi na groteske arcysmieszne…. do tego na Bliskim Wschodzie wcale nie zanosi sie na pokoj,gdyz Turcja,Irak szykuja sie do nowej wojny z Kurdami,ktorzy zazadali zwrotuswoich prastarych terenow (a tam sa poklady ropy naftowej )i pragna suwerennego panstwa,wiec beda sie od nowa walic i exodus uchodzcow nie ustanie…do tego koompleks koncernow arsenalu wojennego ustami wujka zza wody grozi prymitywnie wojna Iranowi…nawet niechce tu.otwierac tego tematu….caly swiat mowi,ze wujek w pojedynke nie moze wymowic miedzynarodowego porozumienia z Iranem i nie moze bez powodu nakladac na Iran nowych sankcji…itd.,itd…obawiam sie,ze jak tylko wujek zza wody zagwizdze,to Polacy pojada.i na wojne do Iranu i jeszcze sami beda ja finansowac w imie milisci do wujka…a to zadziala niwym exodusem uchodzcow i wogole tragedia i to bezmierna a Francja i W.Brytania,ktire o Kurdach w 1918roku “zapomnialy” suedza sobie w swoich palacach rzadowych i nawet pary z geby nie wypuszczaja…..

   Odpowiedz
 • 19 października 2017 o 08:38
  Permalink

  Artykuł przedstawia i obrońców wszelkiej maści luda polskiego, a ja uważam żeby było można można sprowadzać do Kraju obcych terrorystów to należałoby zrobić porządek z terrorystami swoimi, którzy są ulokowani w różnych instytucjach państwowych a zwłaszcza w SAMORZĄDACH. Bo jak inaczej nazwać traktowanie Polaków, których wyrzucano z mieszkań pozbawiając ich dachu nad głową czy nawet dopuszczając mordów. Mało tego i tu muszę pochwalić młodego Ministra Przewodniczącego Komisji d/s Repr., że chce przesłuchać miernoty zasiadające w radach. A jeszcze zapytam gdzie był kościół ze swoimi wiernymi i hierarchią. A pani czy motłoch z cenzusem naukowym nie będę wymieniał jej nazwiska bo ogarnia mnie nie tylko złość ale i wstręt skacze jak pchła po niektórych bezdomnych. Ludu Warszawy czy motłochu gdybym przepuszczał na co pójdą moje pieniądze wpłacane w ramach cegiełek to odmówił bym kategorycznie, chodżby iść do pierdla. DOBRA ZMIANO działaj ale bardziej intensywnie i oczyść ten Kraj z różnych insektów.

  Odpowiedz
 • 19 października 2017 o 09:08
  Permalink

  To ja uciekałem w 39 roku przed Niemcami. Niedaleko, gdyż Niemcy szybko nas dopędzili i później już wszystko było jasne. Myślałem, że już nigdy wojny nie będzie i ludzie nie będą zabijani ani wypędzani. Niestety, statystyki wykazują, że od czasu II Wojny w wyniku agresji USA zabito już 20 milionów ludzi i kilkadziesiąt wypędzono. Żaden bóg ani kościół nic nie pomógł. Radzę zobaczyć zdjęcia Aleppo, Rakki lub Mosulu.

  Odpowiedz
 • 19 października 2017 o 09:16
  Permalink

  Dlaczego nie zajmiemy się przyczynami polityki USA która pod pozorami”demokratyzacji”,doprowadziły do kryzysu emigracyjnego na Bliskim Wschodzie a nam przychodzi zjeść zupę awanturnictwa!

  Odpowiedz
  • 19 października 2017 o 10:37
   Permalink

   Błędna diagnoza. USA stanową tylko kastet (wykonawca woli).
   Patrz: Cui bono, cui prodest, kto korzysta na Bliskim Wschodzie…

   Odpowiedz
   • 19 października 2017 o 11:36
    Permalink

    Nie od dziś wiadomo(oczywiście dla niektórych)że za wszystkim stoją nasi starsi bracia w wierze,ewentualnie W.W Putin.Zresetować ich i będzie miłość i dobrobyt na wieki.Proste jak rogalik!Krzyku,mniej emocji więcej rozumu!Pozdro.

    Odpowiedz
  • 16 grudnia 2017 o 18:21
   Permalink

   @włodek. Hunowie zrobili to samo Zdestabilizowali Cesarstwo Rzymskie i spowodowali jego upadek. A z czym nam się dzisiaj kojarzą Hunowie? To oni utorowali drogę Germanom, zakładającym swoje Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego. Tak więc historia kołem się toczy i zawsze znajdą się jacyś Hunowie. Ot dialektyka rozwoju!

   Odpowiedz
 • 19 października 2017 o 12:32
  Permalink

  @wlodek. BA!
  Cieszy że cośtam(jednak) kumasz…
  Smuci że oczywiste fakty wypierasz ze świadomości….
  ………..a do czego ‘tu” Putin? 🙂

  Odpowiedz
  • 19 października 2017 o 13:51
   Permalink

   Zamienił komunistów,co nie pamiętasz winni”Żydzi i komuniści”!Pozdro dla tropiciela obu tych”śladów”.

   Odpowiedz
   • 19 października 2017 o 14:53
    Permalink

    Nie wiem czy z pełną świadomością, acz, przyznam że prawidłowo dedukujesz, tak ‘słucziłos” – że zawsze stanowili pełną symbiozę… 🙂
    Pozdrawiam.

    Odpowiedz
 • 19 października 2017 o 21:53
  Permalink

  Moim zdaniem, jeżeli ktoś w Polsce ma wewnętrzną potrzebę pomagania 20-40 – letnim (według ich oświadczeń niepełnoletnich) to niech to robi na zasadzie adopcji, czyli przyjmie pod swój dach, da pełne utrzymanie i odpowiada prawnie za zachowania osób adoptowanych.
  W przyszłości też powinien zadbać o łączenie rodzin adoptowanych a rodziny z tamtych regionów są raczej liczne.
  Nie wyobrażam sobie aby tak zachowywali się mężczyźni z Polski.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.