Potrzebujemy unijnych regulacji prawnych obejmujących cenzurą relacje z miejsc zamachów

graf. red.Istota aktu terrorystycznego jest wywołanie strachu, najbardziej boją się ci, którzy przeżyli atak, ale najgorsza jest suma wszystkich strachów tych, którzy boją się kolejnych ataków terrorystycznych. Dla terrorystów poza zabiciem ludzi na miejscu zamachu liczy się to jaki skutek medialny odniosą, jak bardzo wystraszą ludzi i jak bardzo wpłyną na rzeczywistość swoimi atakami.

Z powyższych względów, jak również kierując się szacunkiem do ofiar – należy zastanowić się nad wprowadzeniem unijnych regulacji prawnych obejmujących cenzurą, a najlepiej milczeniem – relacje z miejsc zamachów. Widok lotniska w Brukseli, gdzie wszystko jest rozerwane na strzępy, czy też wagonu metra, gdzie miała miejsce kaźń niewinnych ofiar – to nie są widoki, które należy pokazywać, przynajmniej zanim odpowiednie służby wszystkiego nie zbadają, jak również zanim nie minie stosunkowo dość dużo czasu od takiego wydarzenia. Pokazywanie miejsc kaźni prawie na żywo – to woda na młyn terrorystów, których poplecznicy i naśladowcy oraz cisi zwolennicy mają w takich chwilach, zwłaszcza widzą ciała ofiar i ból rodzin ofiar – swoje chwile triumfu.

Uwaga nie mówimy o zakazie mówienia o aktach terroru, chociaż prawdopodobnie właśnie to, byłoby najskuteczniejszym sposobem na przeciwstawienie się terrorystom. Mówimy o opóźnieniu informacyjnym oraz o filtrowaniu informacji w taki sposób, żeby nie przekazywać informacji jako relacji z zamachu – z ilościowym wskazaniem wyniku, jaki konkretnemu mordercy udało się osiągnąć.

Społeczeństwo jest wystarczająco przerażone i sparaliżowane strachem, nie ma potrzeby wywoływać wśród ludzi paniki. Nic bowiem bardziej nie pozbawi terrorystów przeświadczenia, że czynią dobrze w rozumieniu swojej logiki, jak ograniczenie efektu ataku terrorystycznego do miejsca, w którym się on odbył.

Oczywiście natychmiast pojawią się głosy, że wręcz przeciwnie – należy pokazywać dokładnie każdy atak i jego skutki – jak najbardziej realistycznie, ponieważ tylko w ten sposób można zbudzić politycznie ludzi, którzy w strachu przed kolejnymi zamachami wymuszą na politykach takie działania, które spowodują, że np. baza społeczna popleczników terroryzmu zostanie zmniejszona w wyniku innej polityki migracyjnej rządu.

Jest to argument, z którym trzeba się zmierzyć, ponieważ z jednej strony mamy prawo ludzi do informacji i do poznania prawdy o tym, co się dzieje i na co są narażeni. Wówczas być może ich gniew wywoła reakcję i spowoduje, że tego typu zamachów będzie coraz mniej? Jednakże z drugiej strony mamy majestat dramatycznej, nagłej i męczeńskiej śmierci wielu ludzi, którzy zginęli, dlatego bo ktoś był niespełna rozumu – lub przeciwnie, kierował się inną ideologią, wyrosłą z innego rdzenia kulturowego, która nakazuje mu zabijać obcych. Czy nie powinniśmy uszanować majestatu śmierci tych ludzi?

Sprawa z terroryzmem nie jest prosta. To co się wydarzyło wczoraj w Belgii, to nie był przypadek, to zaplanowane i skoordynowane akcje, które zostały przeprowadzone w odpowiedzi na zatrzymanie innych terrorystów przez władze państwowe. Ponieważ to były ataki skoordynowane, widać że ktoś je planowa. Z logistyki działania organizacji terrorystycznych wynika, że zawsze jest ktoś, kto kieruje do akcji innych. Ci ludzie obserwują właśnie metody działania służb, reakcje polityków, reakcje społeczeństwa i to co jest relacjonowane w mediach. Niestety to media są oknem dla terrorystów, przez które mogą oni poznać skutki zamachu i planować kolejny. Niestety bowiem, to nie był ostatni zamach terrorystyczny w Europie.

Na pewno będą potrzebne kolejne uprawnienia dla służb specjalnych i służb porządkowych, na pewno inwigilacja społeczeństwa będzie postępować. To są koszty za bezpieczeństwo. W istocie możemy już zapomnie o Europie, takiej jaką ona była jeszcze niedawno i jaką chciałaby być. Ponieważ to jest wojna. Prowadzą nią przeciwko nam ludzie, którzy zostali wpuszczeni w tym lub poprzednim pokoleniu do Europy i korzystają z dobrodziejstwa życia wśród nas. Dzisiaj znając nas – odrzucają nas system cywilizacyjny, dokonując mordów. Odpowiedź na to może być tylko jedna – absolutna negacja i niezgoda na dokonywanie takich aktów, jak również presja społeczna na mechanizmy polityczne umożliwiające powstanie bazy społecznej dla agresywnych mniejszości innokulturowych.

Na marginesie warto obserwować reakcje inno-kulturowej wspólnoty na te dramatyczne wydarzenia, proszę sobie zadać pytanie – dlaczego nie ma aktów potępienia, ani np. marszy przeciwko przemocy? To wszystko decyduje się w umysłach tych ludzi, którzy przeważnie niestety mają inną skalę wartości i inaczej rozumieją rzeczywistość niż my.

10 myśli na temat “Potrzebujemy unijnych regulacji prawnych obejmujących cenzurą relacje z miejsc zamachów

 • 23 marca 2016 o 09:43
  Permalink

  Terrorysta-WRÓG. Czy zawsze i wszędzie? Czy walka AK była terroryzmem, czy patriotyzmem? To samo należy odnosić do Arabów,których kraje i religie niszczy cywilizacja zachodnia.
  Bombami, ogniem, mordami i gigantyczną grabieżą zasobów ropy i gazu. Bliski wschód płonie podpalany przez agresję US/NATO. Terror i masowe wędrówki ludów są już nie do zatrzymania

  Odpowiedz
  • 23 marca 2016 o 11:26
   Permalink

   Są do zatrzymania, tylko trzeba zrobić wreszcie użytek z faktu posiadania granicy morskiej. Zasieków na morzu raczej się nie ustawia, są inne bardzo skuteczne metody.

   Odpowiedz
   • 23 marca 2016 o 11:53
    Permalink

    @kelly
    Owszem, ale bedzie musialo zginac bardzo duzo ludzi, bardzo duzo, to bedzie rodzaj wojny…wydaje mu sie to nueuchronnym dzialaniem, konsekwencja tego co zaistnialo…do tego czesc problemow zostala skonstruowana np.przez cesarzowa… nikt nie myslui perspektywicznie , co i ja

    Odpowiedz
   • 23 marca 2016 o 11:54
    Permalink

    c.d.
    ..co i jakie skutki bedzie mialo …

    Odpowiedz
 • 23 marca 2016 o 19:27
  Permalink

  To jedna z koncepcji ograniczania wojny psychologicznej, przyznaje bardzo kusząca bo pomogłaby zniwelować terror

  Odpowiedz
 • 23 marca 2016 o 20:11
  Permalink

  Nadia Sawczenko nasza nadzieja,film pod tym tytułem prezentuje dziś TV PiS.Dla kogo ta nadzieja? Już wiem,dla banderowców, morderców Wołynia, styropianowej hołoty,amerykańskich psów. Mykoła o takiej Zmianie marzyłeś? A co będzie dalej?Marsz na Moskwę? W obronie banderowców?

  Odpowiedz
 • 23 marca 2016 o 20:16
  Permalink

  Jak już sobie odpowiemy na pytanie kto to jest terrorysta i dlaczego powstaje terroryzm (wystarczy zajrzeć do wikipedii)
  to następne pytanie znacznie bardziej istotne: co jest przyczyną?

  Odpowiedz
 • 23 marca 2016 o 22:44
  Permalink

  Parę sensownych głosów . Terror rozpętało USA / NATO . W całej histerii szalejącej w mediach po aktach terroru , które potępiam , nie zapominajmy , że demokracje też bombardowały Drezno czy Hamburg za winy Hitlera .
  To samoloty NATO bombardowały miasta Iraku , Libii , Syrii . To fiansowane przez nich oragnizacje równały ich miasta z ziemią ! Nie widziałem na polskim niebie samolotów libijskich czy syryjskich , nie kryłem się w piwnicy . Więc te 34 niewinne ofiary są karą dla nas za setki tysięcy ICH ofiar . Samo wycie nie pomoże . Nie zapominajmy , że gdy istniał ZSRR ( tzw. imperium zła wg. aktora Regana ) , była równowaga . Kraje będące dzisiaj w ruinie KWITŁY ! Polacy budowali w Libii drogi – Dromex i zarabiali dużo $ . W Syrii zaś cementownie , zakłady chemiczne itd. Były to czasy , kiedy nie ocknęło sie jeszcze prawdziwe Devils Empire (USA)

  Odpowiedz
  • 24 marca 2016 o 01:57
   Permalink

   No wlasnie, no wlasnie @fly analitycznie ujal temat….czy glowom panstw,rzadom i ich licznym doradcom brakuje elementarnej analizy i prezentacji zwiazkow przyczynowo – skutkowych…czy rasizm tych “elit” jest tak wysokopatologiczny,ze oni uwazaja ludzi np. z Iraku, Libii, Syrii, Afganistsnu, Pakistsnu , Iranu it’d., it’d. za za nieczule i bez potrzeb ludzkich objekty “nartwej natury ” …nawet tu dziala prawo Pascala i Archimedesa…jak sie taka dewastacyjna sila napiera na te kraje i ich ludnosc, to ohne muszac wyprzec ten opor musza tez tak mocnej sily uzyc …..woda tez wylewa sie z wanny, jak wrzuciny do niej takie ciezary ….nawet nie jestem przekonana o tym, czy istnieje swiadomosc tych objetywnych zjawisk …..po takuch tragicznych incydentach lamentuje sie publicznie i wygraza palcem, przyrzeka sie kare tj. zemste jakby ona mogla wskrzesic ofiary do zycia …a przyczyny , ktore doprowadzily do tego stanu rzeczy pozostaja bez zmian, jak w krzywym zwierciadle, jak w transie …..tak bylo juz 100-tki razy, teraz podobnie …nic sie nie zmieni, moze tylko powiekszy sie pogarda zachodu do wschodu i vice versa …w koncu jedynym ratunkiem bedzie jak w Hiroszymie i Nagasaki bomba atomowa ….taki oto rozwoj przybraka historia ….

   Odpowiedz
  • 24 marca 2016 o 02:08
   Permalink

   @fly
   o rownowadze na swiecie i szczegolnie w stosunku do Polski jaka niesie za soba silna Rosja pisalam na lamach OP wielokrotnie, pozostaja dla mnie zagadka, dlaczego w Polsce nikt tego aspektu nie bierze pod uwage …ignoruje sie latami oczywiste, objektywnie istniejace zjawiska …i do tego przy jednoczesnym i regularnym.policzkowaniu Polski. z kazdej strony …apetyt rosnie w miare jedzenia i tak, to juz niedlugo potrwa bedzie sie Polske walic mlotem po lbie ……a komu to przeszkadza ….nikomu !!!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.