Potomkowie „utrwalaczy” czyli resortowe dzieci w obronie demokracji posortowano

Do tej pory nawet jeżeli zdarzało się nam krytykować niektórych ministrów rządzącego ugrupowania wywodzących się np. z Krakowa, to była to krytyka merytoryczna, albowiem z konkretnym panem nie zgadzaliśmy się politycznie. Natomiast już sam fakt bycia z Krakowa obligował przynajmniej do udawania inteligentnego – milcząc. Jednakże po jednym z ostatnich wywiadów, w którym człowiek uchodzący za inteligentnego i kreujący się na męża stanu dał do zrozumienia, że widzi pewne związki, czy też następstwo pomiędzy ludźmi którzy dzisiaj bronią na ulicach demokracji, a ludźmi, którzy wprowadzali w Polsce Komunizm, jak również ci dzisiejszy obrońcy, to w jakiejś mierze potomkowie ówczesnych Komunistów, to po prostu mózg staje, wysiada na bok i mówi do widzenia.

Problem jest jednak o wiele głębszy niż zwykłe palnięcie raczej nie do końca przemyślanej myśli na antenie jednej czy drugiej telewizji. To wiadomo się zdarza. Problemem jest skala dna percepcyjnego przedstawicieli dzisiejszej elity. Jeżeli bowiem słyszymy równolegle, że inny poseł rządzącej jedynie słusznej opcji w okresie „walki z komuną” okradał przypadkowych współobywateli, ponieważ wydawało mu się, że skoro parkują w rejonie komisariatu, to przedstawiciele wrogiego reżimu (formalnie ten pan twierdzi, że podał się za kogoś innego żeby go chronić). Ewentualnie słyszymy panią rzecznik jedynie słusznej i dobrej zmiany, która radzi samotnym matkom, żeby sobie… nie, nie będziemy tego powtarzać, bo to po prostu parszywe! To, co po takich “kwiatkach-wstawkach” mamy sobie myśleć o tych ludziach? Zwłaszcza jak jeszcze byśmy dodali kilka aktualnych cytatów o stalinizmie bezpośrednio z ust pana prezesa sami państwo wiecie którego? O tak, ten to potrafi!

Musi być gdzieś granica absurdu, wiadomo że jednym z postulatów niektórych środowisk niepodległościowych jest nawet usuwanie grobów „utrwalaczy” reżimu komunistycznego z cmentarzy, tak żeby zamazać wszelki ślad. Jednak doszukiwanie się u żyjących ludzi, konotacji z ich przodkami, tylko dlatego bo odważają się upomnieć o np. Konstytucję? To jest bardzo podobne w konstrukcji zarzutu publicznego wobec Żydów, że zabili Chrystusa. Przecież, to był powszechny argument w III Rzeszy i nie tylko. Mechanika stygmatyzacji jest taka sama.

Niestety jednak wszystko jest logiczne, to my nie rozumiemy i musimy się dostosować. Otóż, obecna władza prawdopodobnie świadomie dzieli ludność na sorty. Mieliśmy to już w historii – grupę ludności aryjską uprzywilejowaną, tolerowaną, podludzi. Więc co się dziwimy jak mamy Polaków różnych sortów? Jest oczywistością, że na pytanie jakiego sortu są obrońcy demokracji – co do zasady powinna paść odpowiedź, że gorszego, albowiem ich krew została zanieczyszczona służeniem złu w postaci Komunizmu. W sumie to nawet pasuje pod niektóre doktryny około chrześcijańskie – dziedziczenie fatum? Coś niesamowitego, ale ci ludzie naprawdę mogą w ten sposób myśleć.

Niestety więc, czy to się nam podoba czy nie, ale to rodzi poważne konsekwencje dla nas wszystkich, bo to jest okoliczność obiektywna, ona po prostu sobie występuje. Niestety nie jesteśmy w stanie nic na to poradzić – co samo w sobie determinuje naszą porażkę, jeżeli nie będziemy w stanie odnieść się do rzeczywistości. Dodajmy – rzeczywistości cudzych zasad.

Zastanówmy się jednak, czy na podstawie Konstytucji przypadkiem, również i Komuniści, wielbiciele warzyw i owoców, rowerów, futer, Władimira Putina, Baracka Obamy i pani Heni z kiosku z piwem, ateiści i mniejszości obyczajowe mają prawo demonstrować w Polsce swoje poglądy polityczne? Generalnie, póki co – bezwzględnie tak, jednakże być może nastąpi jakaś nocna zmiana i prawo się na drugi dzień zmieni? Trzeba się i tego spodziewać w naszych realiach. Jeżeli minister rządu, człowiek inteligentny dopatruje się skaz na życiorysach ludzi, którzy wychodzą na ulice protestować przeciwko jego rządowi, to oznacza, że jesteśmy w przededniu wojny domowej.

Jeżeli człowiek w młodości upoważnił sam siebie w ramach walki z reżimem do okradania przypadkowych ludzi, to nic nie szkodzi że dzisiaj, może upoważnić sam siebie do „wyczyszczenia” społeczeństwa. Mechanizm jest dokładnie taki sam, ideologia, podglebie – jeszcze nie rozumiejące czym jest życie, do tego emocje – skutek w postaci zachowań skrajnych, gwałtownych. Przecież wróg to Komunista, a to że się okradło kogoś, kto np. miał mieć ważny zabieg lub innego rodzaju ważne wydarzenie i nie miał nic wspólnego z Komunizmem, ewentualnie był np. głęboko ukrytym agentem w ciele państwa komunistycznego – to nie ma znaczenia. Niestety tylko dla głupców, prawdziwe polskie podziemie w okresie II Wojny Światowej, nie pozwalało strzelać do okupantów, jeżeli nie było wyraźnego powodu – nie dało się inaczej, ponieważ zawsze były retorsje, one spadały na niewinnych ludzi. Czy zwolennicy jedynie słusznej słuszności nie liczą się z tym, że mogą być niewinne ofiary ich metod działania?

8 myśli na temat “Potomkowie „utrwalaczy” czyli resortowe dzieci w obronie demokracji posortowano

 • 4 lutego 2016 o 09:21
  Permalink

  Kości zostały rzucone!Nowa komisja przesądzi o winie Tuska i Putina w Smoleńsku.Jestem ciekaw komentarzy moich przyjaciół Mykoły ,krzyka,zjednej strony zwolenników PIS,a z drugiej popierających politykę Putina.Czy można być na połowę w ciąży? Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • 4 lutego 2016 o 11:38
   Permalink

   ..krzyka,zjednej strony zwolenników PIS,a z drugiej popierających politykę Putina…

   Putina…Dziwi i zadziwia brak logiki czy
   niekonsekwencja, a może… w postrzeganiu
   osoby i dokonań Jelcyna przez p.Putina, no bo,
   z jednej strony totalna krytyka lat 90ych a z drugiej
   otwieranie i wdzięczna pamięć poświęcona dokonaniom
   tegoż Jelcyna, np. ostatnimi czasy w Jekaterinburgu.
   Pozostaje niesmak, dlatego że, nie można być ‘trochę w ciąży”. Nie wspominam o już rysującym się
   (prawie powszechnym) niezadowoleniu -(wiem, koni
   nie zmienia się w trakcie przeprawy) patrz: “Komitet
   25 stycznia” czy uporczywe podkładanie nogi przez
   liberałów np. p. Michałkowowi…wiem to nie nasz problem…lecz pozostaje niesmak. My tu w Polsce
   potępiamy w czambuł “liberalistów’ a Rosji ONI
   mają się w najlepsze – jakby(nasza (?)) schizofrenia?

   https://www.youtube.com/watch?v=jIrBZDioA8Q

   http://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/129059,oferta-prezydenta-putina

   Odpowiedz
 • 4 lutego 2016 o 10:53
  Permalink

  Pewnie pan wywodzący się z “krakówka”, zauważył(nie tylko on) problem i powiązania, MA sporo racji…
  osobiście jestem przeciwko nadreprezentacji resortowych
  dzieci, wywodzących się w pierwszej linii z ojców
  “puławskich’ – oni po “zejściu”(?) Stalina(raczej Berii) uciekali na
  Zachód, gubiąc po drodze oficerki z wysokimi cholewami,
  po 56′ zamieniając na pióra intelektualistów, “autorytety moralne Wolnej Europy &”…
  niedobitki po Październiku, funkcjonowały w Polsce
  Ludowej, często- gęsto jako tzw. “bananowa młodzież”, do 68’…tam są ukryte korzenie zła, dzisiejszej “polskiej elity” i stąd wypływa niemożność zrozumienia
  i porozumienia. MY tu nad Wisłą,wszyscy mówimy(już) po polsku,lecz inaczej przenosimy “punkt ciężkości’…
  Pisać?
  🙁

  Odpowiedz
 • 4 lutego 2016 o 14:16
  Permalink

  Wladyk, powiem ci tyle, że dziwię się ccccccc i innych w sprawie katastrofy. Jak liczy na ich wdzięczność to się grubo myli, zresztą poco ona mu potrzebna. Wladku nie trzeba być wielkim specjalistą ta katastrofa bardzo a bardzo nieświeżo pachnie. Myślę, że prezydent Putin bo tylko on może ten problem rozwiązać i rozwiąże.

  Odpowiedz
 • 4 lutego 2016 o 16:06
  Permalink

  Mykola,żeby tylko nas nie rozwiązał po publikacji przez oszolomow raportu o rosyjskim zamachu.

  Odpowiedz
 • 4 lutego 2016 o 17:23
  Permalink

  Ja w zachowaniu rządzących/usłużnych widzę logikę, najpierw sprowadziło się poziom nauki w szkołach do “pokoloruj drwala” a teraz można już wciskać kit.

  Odpowiedz
 • 4 lutego 2016 o 19:21
  Permalink

  Hmmm …. Przepięknościowy artykuł naszpikowany cienkimi aluzjami do ludzi i wypowiedzi ale bez nazw i cytatów. Zakończony ubolewaniem nad nienazwanymi niewinnymi ofiarami. No i oczywiście bez autora. Ot jak można zarobić za wierszówkę napisawszy nadmiar słów dla “wtajemniczonych” nic nie mówiąc wprost 🙂

  Temat artykułu jest mi obojętny (sic!),ale sposób jego napisania wprost beznadziejny, więc nie mogłam się powstrzymać.

  SZANOWNA PANI BARDZO DZIĘKUJEMY ZA PANI OPINIĘ, CO PRAWDA BEZ UZASADNIENIA I ZNAJOMOŚCI PODSTAWOWYCH FAKTÓW JEŻELI CHODZI O POLSKIE PRAWO PRASOWE, ALE MY NIE MAMY NIC PRZECIWKO NIEWIEDZY SZANOWNEJ PANI. ZAPRASZAMY CZĘŚCIEJ – ZAWSZE BĘDZIE CIEKAWIE. Z POZDROWIENIAMI WEB. JÓZ.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.