Post SLD uratowało Polskę i pogrążyło PO razem z przystawkami (cz.1)

graf. red.

Post SLD uratowało Polskę przed ogólnoeuropejskim wstydem, a zarazem pogrążyło PO razem z przystawkami. To bardzo ciekawy proces, w którym okazało się, kto jest pragmatykiem na naszej scenie politycznej, a kto jest oszołomem. Widać, że zarówno pan Kaczyński, jak i pan Czarzasty – to pragmatycy. Pomimo totalnych różnic i wręcz genetycznego nietolerowania się wzajemnie ze względu na rodowody polityczne, te dwa ugrupowania były w stanie schować pianę bitą na rzecz kolorytu politycznego i pokazać, że jest coś takiego jak racja stanu i wspólne interesy Polaków.

Sprawa w swojej istocie jest banalna – KASĘ TRZEBA BRAĆ – jakiekolwiek inne zachowanie, robienie taktycznych fochów, udawanie powoływania się na wartości i inne pieniactwo, jest głupotą. Ponieważ pieniądze się bierze, jak je dają – nie robi się czegoś takiego, żeby używać interesu narodowego wszystkich Polaków i państwa jako takiego, do bieżącej gry politycznej.

To powinien wiedzieć każdy Poseł, a na pewno były premier. Niestety nie można tego powiedzieć o większości Posłów Platformy Obywatelskiej i panu Donaldzie Tusku, którego komentarze wyraźnie pokazują, że zarówno on jak i jego cała formacja są ponad Polską. Co więcej, z kontekstu ich protestów i argumentów wynika, że traktują własny kraj jako platformę do życia, która dostarcza im dochodów, ciepłych posadek i pozwala naprawdę na wiele. Natomiast do zagadnień fundamentalnych podchodzą w sposób ideologiczny, oderwany od rzeczywistości milionów ludzi, zresztą nie tylko w Polsce, ale w całej Unii Europejskiej. Ponieważ nasze ewentualne weto i wynikające z niego perturbacje, bardzo skutecznie – mogłoby zaszkodzić w całym procesie zatwierdzania unijnych pieniędzy, także tych zwykłych budżetowych.

Prawdą jest, że oto rozbito „jedność” opozycji. Z tym, że tej jedności w ogóle nie było, a sam pomysł na bycie opozycją totalną – był poroniony, chory i zły, nie można być bowiem przeciwnikiem państwa w warunkach demokracji. To powoduje wykluczenie i degradację życia politycznego, co więcej w istocie taka strategia przyczyniała się do zwiększenia podziałów w społeczeństwie i budowy wrogich obozów politycznych. Uwaga, nie chodzi o to, że opozycja ma być uległa wobec rządzących, jednak nic jej nie zaszkodzi myśleć, bo myślenie ma kolosalną przyszłość, zwłaszcza w kategoriach państwa.

Pomysł na negowanie samego prawa rządzących do rządzenia wzięli od rządzących, ale to się nie sprawdza, ponieważ ludzie muszą jeść, posyłać dzieci do szkoły, a teraz także się szczepić. Właśnie ten ostatni argument powinien przekonać opozycję, do unikania jakiegokolwiek konfliktu więcej i przemawiać za potrzebą porozumienia. Ponieważ przyjęcie kasy unijnej – tej zwykłej i tej ekstraordynaryjnej, jest ABSOLUTNIE a interesie nas WSZYSTKICH i to bez względu na gender, wyznanie, bezwyznaniowość, poglądy polityczne lub stosunek do kanarków lub zjadania mięsa!

Realia w jakich funkcjonujemy nie są zero-jedynkowe. To nie jest tak, że rząd by upadł i mielibyśmy wcześniejsze wybory. Jest oczywistością, że dobrozmianowe przystawki, a właściwie jedna zbuntowana – dostałyby coś takiego, przy takim wsparciu jednego z Kościołów, który jak wiadomo jest jednym z większych beneficjentów unijnej kasy w Polsce, że uzyskano by przełamanie pryncypialności. Jeżeli to by nie nastąpiło, to również dobra zmiana władzy nie odda, ale zmiażdżyłaby przystawkę wyłuskując z niej kogo się da. Byłoby śmiesznie zobaczyć Ministra Sprawiedliwości za kratkami, ale w naszych realiach to możliwe. Generalnie byłoby wiele zamieszania – o nic, ponieważ ten spór po prostu nie ma sensu.

Z argumentów podnoszonych przeciwko tym funduszom liczy się tylko jeden, najrozsądniej podnoszony przez przedstawicieli Konfederacji – odnośnie udziału we wspólnocie długu. Jest to argument racjonalny, bo nie mamy Euro i w przypadku ziszczenia się złego scenariusza możemy mieć dość poważne problemy. Jednak pamiętajmy o tym, że te kredyty to są kredyty – polityczne, a nie rynkowe.

Zapraszamy na 2-gą część felietonu.

14 komentarzy do “Post SLD uratowało Polskę i pogrążyło PO razem z przystawkami (cz.1)

 • 2 maja 2021 o 08:43
  Permalink

  Sławomir Mentzen: Dlaczego PiS dogadało się z LEWICĄ?

  https://www.youtube.com/watch?v=13V45c09iv4

  Lewica dogadała się z PiS. Co pomyślał Kaczyński? Bartłomiej Sienkiewicz dosadnie

  https://www.youtube.com/watch?v=2kNv0OKn7PU&t=145s

  Z komentarzy:

  Polecam każdemu poczytać o tej pacynce globalistów zwanym hołownią. Wystarczy wpisać w Google „ holownia-agenda2030”. To jest najgorsze co mogłoby spotkać polski naród . Pisiory przy nim to pikuś!

  “Sprawa w swojej istocie jest banalna – KASĘ TRZEBA BRAĆ –”

  Ponieważ pieniądze się bierze, jak je dają” 🙃

  “Za wszytko (moja improwizacja słowa ‘miłość”, fraza z tekstu piosenki A. Jantar)) też przyjdzie kiedyś nam zapłacić.” Kiedy, gdzie i w jakiej formie – abstrahuję od tak postawionego pytania. Wszak K. często nawiązuje do logicznego stwierdzenia że – nie ma darmowych “obiatków” … w temacie, po prostu przecięły się drogi obu lewic! Bezbożnej i ‘pobożnej”, judeochrześcijańskiej”.

  Odpowiedz
 • 2 maja 2021 o 09:23
  Permalink

  Co do PO, KO itd. to taka jest prawda wiadoma od dawna: “Co więcej, z kontekstu ich protestów i argumentów wynika, że traktują własny kraj jako platformę do życia, która dostarcza im dochodów, ciepłych posadek i pozwala naprawdę na wiele.”
  Liberałowie są bez idei i ojczyzny. Manipulanci, którzy zmieniają zdanie za każdym razem, gdy widzą w tym tylko własny interes. Ich ideą jest tylko władza, zysk i kapitał, no i chyba się na tym przewiozą. Ale lektoratu nie stracą, bo większość biznesu jest właśnie taka.

  Natomiast Lewica tym razem zachowała się odpowiedzialnie, no ale zobaczymy czy nie zostanie oszukana przez PiS, bo też jest to możliwe. Proponowane przez lewicę inwestycje są potrzebne społeczeństwu na gwałt.
  Suwerenności i tak nie mamy, więc kasę trzeba brać.

  Odpowiedz
 • 2 maja 2021 o 12:14
  Permalink

  Dobra ocena sytuacji.

  Do tematu “post SLD” nawiązuje smutna wiadomość o śmierci byłego posła tej formacji, znanego Aktora i dziennikarza – Bronisława CIEŚLAKA, Krakowianina od urodzenia.

  Proza życia, niech Mu Ziemia lekką będzie.

  Odpowiedz
  • 2 maja 2021 o 15:04
   Permalink

   “Zapytany osiem lat temu przez dziennikarkę “Dziennika Polskiego”, jak się czuje z tym, że stał się ikoną PRL-u, odpowiedział, że “śmiesznie”, przypominając, że tęsknota za tamtą Polską u zdecydowanej większości mieszkających w niej ludzi nie ma wcale politycznego kontekstu.

   – Pewnie są ludzie, którzy by chętnie do tych czasów wrócili. Do polityki powszechnego niedoboru wszystkiego i dziwacznej ustrojowej sytuacji, niezbyt normalnej, chociaż w miarę bezpiecznej socjalnie, z wczasami, brakiem obawy o pracę. Ale ci ludzie są w liczbie niewielkiej i niedecydującej. Cała reszta tęskni za młodością. (…) Ci, którzy dziś oglądają “07”, oglądają nie dlatego, że w PRL był ustrój socjalistycznej demokracji, ale dlatego, że kojarzą, jak wtedy pachniał las, jak pachniała dziewczyna.”

   07 już się nie zgłosi. Nie żyje Bronisław Cieślak, odtwórca roli porucznika Borewicza w jednym z najpopularniejszych seriali PRL-u

   Ps. I to było obiektywne stwierdzenie kultowego (swego czasu) “porucznika”.

   Odpowiedz
 • 3 maja 2021 o 15:35
  Permalink

  @krzyku, i co zrobisz z Odessą ? Życie mój drogi, to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową! Tyle! Ci, co nadają ton – mają rację ! Doskonale to ujęła rzeczniczka Zacharowa ( MSZ ROSJI) – wg. św. Antoniego – nadejdą czasy, kiedy 9 chorych powie zdrowemu – jesteś chory – bo inny.

  PE i KE ( ta rządzi ) są niestety PLUGAWE ! Pisałem o tym wiele razy. Więc, z Nawalnym, który żyje – będą cyrki ! Ws. Odessy, Sulejmaniego, Khasoggiego – będzie DUPA !
  Ludzie są raczej PODLI , Krzyku.

  Fidela Castro USA chciały zabić PIERDYLION razy ! Ktoś z Zach. Europy coś bałaknął ?

  Ostatnio, obok WYCIA na NS2 pojawiło się WYCIE naszych kundli na białoruską AES aby” nigdy nie dopuścić prądu z niej do UE ! Kumasz? Jak zabraknie prądu w Wolsce to zmienią zdanie. Choć nie bardzo wiem jak, bo ROZEBRALI GNOJE nowoczesną linię 400 KV łączącą Białoruś z Wolską !

  I co im zrobisz ? Czytałem kiedyś o gościu, który wkręcił sobie WUJA w imadło!
  Można? Można! Wolska przykładem. Nasze ceny prądu są NAJWYŻSZE u UE !

  Odpowiedz
 • 4 maja 2021 o 12:07
  Permalink

  krzyk58
  3 maja 2021 o 21:37

  Kohl brał kasę.
  Sarkozy brał kasę.
  Holenderski książę brał kasę.
  Blair brał kasę.
  Biden brał.
  Juan Carlos brał……

  Dlaczego więc inni brać nie mogą?
  To jakis ewenement?
  Czy NORMA SPOŁECZNA, jedna z najbardziej uniwersalnych na świecie?
  Ważne, ile sie dostaje i za co, czy nie szkodzi to krajowi, jego interesom.

  Najlepiej z malwersantami postępują Chińczycy.
  Kula w łeb…
  A i tak to nie odstręcza.
  A greed is good……

  Odpowiedz
  • 5 maja 2021 o 08:11
   Permalink

   @wmw. “Ważne, ile sie dostaje i za co …” I na co. Jak znam życie uzyskane środki będą
   “mocno-celowe”. Nie wnikam w detale, domyślam się jeno ze będą mocno uwiązane do “nowej (tfu) normalności”! O tym że nie ma darmowych ‘obiatków”, nie wspominam. Za wszystko przyjdzie kiedyś nam albo zstępnym zapłacić…. jakoś tak (czy podobnie) proroczo, śpiewała swego czasu A. Jantar
   ‘Ten i tamten – brał”. Znasz p. takie powiedzenie “co wolno wojewodzie …”?

   Odpowiedz
 • 4 maja 2021 o 19:41
  Permalink

  @krzyku – odpowiedziałeś NIE NA TEMAT ! Ja o tym, że możni/silniejsi/większość decyduje CO JEST prawdą, nawet jak NIE JEST, Ty zaś o gościu który okaleczył sobie cohones!

  Odpowiedz
  • 5 maja 2021 o 07:49
   Permalink

   @Fly.
   Odniosłem się jedyne fragmentarycznie do ostatniego wątku. Mam takie prawo ( i wolny wybór).

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.