Porażeni przerażeniem emerytalnym

Kilka dni temu pewien bardzo ważny i zamożny polski polityk, obecnie decydujący chyba o najważniejszym dziale administracji rządowej – w jednym z wywiadów telewizyjnych w mainstreamowych mediach wyraził swoją opinię na temat propozycji zarządzających naszymi prywatnymi funduszami emerytalnymi w przedmiocie sposobów i form oraz koncepcji ogólnej wypłaty należących się nam podobno emerytur.

Zrobiło się mało śmiesznie, albowiem wyszło szydło z worka jak złodziejski – bandycki i po prostu kryminalnie [tu bardzo brzydkie słowo na s i kończące się na i] system zrobili nam panowie Jerzy Buzek, Marian Krzaklewski i Leszek Balcerowicz. Przez lata prywatne firmy za adnotacje o naszych składkach pobierały haracz sięgający kilku procent wpłacanych im przez instytucję państwową sum, do tego marnie im wyszło inwestowanie naszych środków a teraz dowiadujemy się, że nie wypłacą nam więcej niż zgromadziliśmy plus jakiś skromny naddatek z inwestycji.

To się nie zmieściło w głowie i naszego polityka, który kreując się na obrońcę uciśnionego ludu – zapomniał o swoich milionach złotych, jakie wykazywał w sprawozdaniu majątkowym i nawet wyraził ubolewanie w sprawie własnej emerytury. Tak można być porażonym i przerażonym jak się pomyśli o tym zorganizowanym przez państwo złodziejstwie – może my zapłaciliśmy po prostu komuś haracz i okup za lobbing w sprawie przyjęcia nas do Unii Europejskiej? Przecież to nie jest możliwe, żeby wolni i dorośli ludzie pozwolili tak bezczelnie okraść własny umęczony Naród – naprawdę niezamożny. Jednakże zostawmy kwestię rozliczenia winnych – podkreślmy rozliczenia winnych politycznie za ten stan rzeczy, albowiem profesorom można wybaczyć gdyż oni mogą być szaleńcami – jednakże politykom nie wolno wierzyć w szaleństwa i za to panowie Buzek, Krzaklewski i Balcerowicz powinni być postawieni przed trybunałem i oskarżeni o działanie wbrew polskiej racji stanu i na szkodę ekonomiczną społeczeństwa polskiego. Wielka szkoda, że nie ma w naszym kodeksie karnym kary śmierci – jak kiedyś „za mięso”, ponieważ tutaj byłaby jak najbardziej adekwatna.

Zastanówmy się jednak czy przypadkiem zarządzający funduszami nie mają racji – przecież oni prowadzą interes, a ten musi się im opłacić. Wiadomo od początku i to zakładała całą złodziejska i anty-polska reforma, że oni nie mają dokładać i dopłacać do emerytur. Mają jedynie wypłacać to, co się zgromadziło oraz co udało się im zarobić na podstawie zarządzania powierzanymi środkami. Trudno jest, więc oczekiwać od kapitalistów, żeby okazali się podmiotami dokładającymi ze swoich pieniędzy do środków wypłacanych emerytom! Nie ma idiotów – większych niż nasi politycy i nikt nie da nam pieniędzy. Jeżeli stworzyliśmy system przymusowego odbierania pieniędzy z systemu publicznego i przekazywania ich prywatnym firmom w zarządzanie – gódźmy się z konsekwencjami – przeklinając trzy nazwiska – Buzek – Krzaklewski i Balcerowicz. To tym panom – odpowiedzialnym politycznie za reformę, jej treść i to, czego się doczekaliśmy zawdzięczamy nasze przyszłe jak dobrze pójdzie – kilkuset złotowe wypłaty!

Możemy się porażać, przerażać, płakać, rwać włosy z głowy, – ale wreszcie tych [tu bardzo brzydkie słowo na s i kończące się na w] rozliczmy – niech zapłacą za to, co zepsuli i jak Naród przez nich cierpi. Mamy, bowiem taką sytuację, że ani nie będzie emerytur pod palmami z OFE, ani nie starczy na emerytury z ZUS a do tego dokłada się olbrzymi dług, od którego trzeba płacić odsetki, ponieważ pieniądze przekazywano z ZUS do OFE przez lata a dziurę – coraz większą w ZUS trzeba było pokrywać zapożyczając się na wolnym rynku – często od tychże samych OFE. Narodzie umiłowany – czy ty potrafisz zrozumieć jak zrobiono Cię w [tu bardzo brzydkie słowo na ch i kończące się na a]? A winni tej sytuacji bezczelnie chodzą po ulicach z podniesioną głową i żyją w dostatku? Proszę sobie przypomnieć ówczesną dyskusję o emeryturach – obietnice, jakie żniwa miały towarzystwa emerytalne, pośrednicy! Było wspaniale! Naprawdę cudownie – na osłodę powinniście państwo pooglądać stare reklamy OFE np. tutaj albo tutaj lub niezwykle ciekawy film tutaj. Naprawdę warto, bo niestety te stare reklamy znikają w zasadzie są już trudno dostępne w sieci.

Reasumując – prawdopodobnie im szybciej zakończymy tą farsę z prywatnymi przymusowymi emeryturami tym lepiej. Jesteśmy w tak dramatycznej sytuacji demograficznej i finansowej, że nigdy nie będzie nas stać nawet na wypracowywanie godnych zysków z tego, co zgromadzono. Trzeba jak najszybciej znieść obligatoryjność uczestnictwa w OFE, jeżeli ktoś nie chce – niech w pełni polega na emeryturze z ZUS. Środki zgromadzone w OFE należy w ciągu tylu lat przez ile były składane – zwrócić bezpośrednio uprawnionym nie możemy pozwolić na złodziejstwo państwowe – długi trzeba spłacać. Niech każdy Polak przymusowo zapisany do OFE otrzymuje, co np. kwartał (lub częściej) na wskazane konto około jakąś część zgromadzonych środków – odpowiednio do wysokości środków zgromadzonych, aż do momentu ich pełnego wypłacenia. Oczywiście na konto prawdziwe i w prawdziwym banku, tak żeby każdy mógł sobie te pieniądze wypłacić i wrzucić do Wisły, jeżeli przyjdzie mu ochota lub zainwestować inaczej, jeżeli będzie miał na to chęć. Zaufajmy naszym obywatelom – Polacy i przede wszystkim Polki to wspaniali, pracowici, zaradni i myślący z wyprzedzeniem ludzie. Niech sami decydują o swoich pieniądzach – państwo niech jedynie pilnuje, żeby nie było złodziejstwa i żeby cwaniacy – nie okradali maluczkich, wówczas naprawdę zamienimy ten kraj w raj. Jeżeli jednak nie byłoby innego wyjścia i państwo musiałoby nas ograbić – niech da przynajmniej za to, co się odłożyło – obligacje zgodnie z obowiązującymi wzorcami dla emisji obligacji. Wszelkie rozwiązania w rodzaju uchwalenia specjalnego podatku – na 99,999% środków zdeponowanych na specjalnych kontach w OFE to będzie jawne złodziejstwo.

Na marginesie dyskusji warto sobie uświadomić z jak ciekawą sprawą będziemy mieli do czynienia jak ktoś w końcu pozwie państwo za OFE, albowiem orzecznicy nie podlegają pod reformę – mają wypłacane bezpośrednio z budżetu, czyli naszych podatków. Więcej komentować nie trzeba.

One thought on “Porażeni przerażeniem emerytalnym

  • 30 marca 2013 o 12:20
    Permalink

    Ahhh… Ostatnia scena z udostepnionej wyzej reklamy allianz…

    Polecam rzucic okiem na ceny paliw 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.