Polityka

Ponieważ zachowania nowej władzy są destrukcyjne dla państwa nie można na nią naciskać?

Mamy wszyscy problem, niestety nowa władza niespełna w ciągu miesiąca okazała się w pewnych aspektach destrukcyjna dla państwa, nie można na nią naciskać w kontekście spełnienia przez nią postulatów wyborczych, które jak wszyscy wiedzą są nie do spełnienia.

Rząd nie ma pieniędzy i jeżeli ma nazywać czarne szarym, żeby wyczarować sobie około 15 mld PLN deficytu na koniec roku a potem powielać tą politykę, to lepiej żeby nie realizował swoich nierealnych i poronionych pomysłów w rodzaju „pięć stów”, ponieważ jeżeli to i inne koncepcje rozdawnicze miałyby doprowadzić do jeszcze większego zadłużenia państwa – to wszyscy za to zapłacimy resetem gospodarczym.

Być może bowiem prawica uważa, że tak jak orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego to jego prywatne opinie, to podobnie dług, który zaciągnęło do tej pory nasze państwo to również prywatny dług tych, którzy go zaciągnęli, czyli przeważnie pana Tuska i takiego innego pana premiera z prawicy, którego nazwisko nigdy nie padnie na naszym portalu. W takim ujęciu sprawy może być wesoło, w tym znaczeniu że możemy mieć kilka lat wesołego rozdawnictwa, a potem zbudzimy się w zupełnie innej rzeczywistości.

Pojawiły się już głosy wśród niektórych co aktywniejszych polityków i publicystów, żeby np. bezwzględnie domagać się „pięciu stów” na drugie i kolejne dziecko – skoro była obietnica, to należy domagać się jej wyegzekwowania. Podobnie w innych kwestiach, jak obniżenie wieku emerytalnego, darmowe leki dla osób powyżej 75 roku życia, podwyższenie kwoty wolnej od podatku itd. To wszystko to są przedsięwzięcia demolujące budżet, w którym po prostu nie ma takich pieniędzy, przy tym poziomie opodatkowania i oskładkowania. Zapowiadane uszczelnienie systemu i zwiększenie efektywności opodatkowania „tłustych kotów”, to bajki w które nie wierzą chyba nawet dzieci. Opanowanie szarej strefy jest możliwe, ale wymaga poważnych działań na wielu płaszczyznach – może w trzecim roku rządów, gdyby to cały czas realizować udałoby się zmniejszyć jej rozmiar do 10% obecnej wielkości. Jednak znając zamiłowanie prawicy do działań formalnych po prostu przy okazji mogliby wygasić sporą część gospodarki, ponieważ ludzie baliby się prowadzić biznes, przy którym nie opłaca się im dzielić z państwem zyskiem.

W tym przypadku kłamstwo jest jednoznaczne i można je bardzo łatwo udowodnić, więc nie ma żartów – rząd będzie musiał mocno się postarać, żeby w jakiś sposób wyjść z twarzą z problemu. Wszelkie roszczenia kierowane pod jego adresem będą miały śmiercionośny wpływ na sondaże, co prawda rząd nie musi się ich obawiać, ale jeżeli nie będzie „pięciu stów” za które Polacy dali rządzącym władze, to może się skończyć resetem poparcia politycznego w ogóle, a tego rządzący na pewno będą chcieli uniknąć. Jeżeli będą naciskani przez opozycję, która będzie podgrzewać opinię publiczną, to w konsekwencji – coś wymyślą. Wówczas możemy wszyscy bardzo, ale to naprawdę żałować tego ponaglania, ponieważ proszę zgadnąć – z kogo rząd wyciśnie kasę, żeby móc rozdać „po pięć stów” i sfinansować inne poronione pomysły społeczne i gospodarcze?

Naprawdę w interesie wszystkich jest żeby ograniczyć ogóle straty. To znaczy można prowadzić sprawy w ten sposób, żeby „cisnąć” rząd – jednakże trzeba rozważyć co jest bardziej korzystne dla państwa? Czy wcześniejsze pozbycie się rządu który szkodzi i będzie jeszcze bardziej szkodził? Czy też ograniczenie jego szkodliwości przez spowolnienie jego aktywności – albowiem zakładamy racjonalność rządzących, którzy nie będą chcieli sobie samo dodawać pracy? Oba rozwiązania są złe, ponieważ w obu przypadkach jako państwo stracimy kolejne cztery lata na reformy, które będą pozorowane, albo będą polegały na kupowaniu węgla przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Co prawda Wojsku węgiel również jest potrzebny do ogrzewania różnych budynków, tylko po co od razu zapas z górką? Jednak można i tak, to znaczy się można znieść dowolne szaleństwa tego rządu idąc na pełną konfrontację w imię pluralizmu i normalności – co prawdopodobnie jest najwłaściwszą drogą.

Niestety czeka nas katharsis, musimy się zmierzyć z demonami przeszłości, odpowiedzieć na krzywdy spowodowane i wydumane – posypać głowę popiołem, właśnie taki wpływ na państwo będą miały rządy prawicy. Sami na to zasłużyliśmy po wykastrowaniu lewicy i rozbiciu jej przez zjednoczoną prawicę i posłuszne jej czynniki. Wszyscy pamiętają kto kogo nagrał jako pierwszy, a kto siedział w więzieniu chociaż nie wskazano, kto go wysłał na rzekome negocjacje w słynnej sprawie. Do póki w naszym kraju nie pojawi się poważna, tj. autentyczna a nie bananowa alternatywa lewicowa – nie ma szans na zakończenie chocholego tańca prawicy.

19 komentarzy

 1. Sz.P. Minister na dobranoc do synka: obniżymy podatki o połowę,zlikwidujemy bezrobocie,damy po1000zl na kazde następne dziecko…Jaka Ci bajeczke na jutro przygotować? Pozdrawiam -Adam

 2. Gniewna Zjadaczka Ogórków

  Myśle że ta władza ma głęboko w d. co się o niej mówi na ulicy, bo przez otumanienie ulicy tę władzę zdobyła

 3. http://img3.demotywatoryfb.pl//uploads/201405/1399384603_acm3ci_600.jpg

  …a zamach stanu miał miejsce w 35’…”politycy”
  młodzi wykształceni z… ‘Nowoczesna’…

  Nikt nie mówił ze będzie łatwo….ktoś musi oderwać
  ryje targowicy europejskiej nawykłe do żarcia koparką…by przestawili układ trawienny na normalność!
  “Im nie chodzi o demokrację, lecz o konfitury…
  międzynarodowa szajka i dotychczasowi właściciele III
  RP przyzwyczaili się już, że Polska była przez lata
  przysłowiową “dojną krową”, że półkolonia nad Wisłą
  systematycznie dostarczała sporej ilości świeżego kapitału – drenowana na wszelkie sposoby.Oni już wiedzą, ze mogą zbyt wiele stracić, stąd tez do boju rzucono doborowe oddziały i ostatnie odwody w postaci KODu,polityków Nowoczesnej,banksterów różnej maści,
  a nawet niektórych sędziów TK. To wspólnie zorganizowana międzynarodowa operacja, mająca zdezorganizować początki działania nowego rządu, obrzydzić Polakom idee naprawy państwa i sam PiS”…

  Fragment z cyklu: ‘Zielona wyspa czy ruchome piaski’.

 4. Wróciłem własnie z demonstracji – Naród pokazał pisowi siłę

  • Szanowny “Kopiec” – Naród, jeśli już używamy
   górnolotnej frazeologii to krąg osób związany
   i popierający Prawo i Sprawiedliwość…a ci
   nawołujący do sprzeciwu to tylko ONY…jeszcze póki co, groźni…(wiem, że za “chwilę”,po 14.12. będę
   na PiSie, “psy wieszał”)…na dziś PiS MUSI zrobić
   wszystko BO jeśli nie da się cofnąć koła historii(89′)
   to przynajmniej MUSI przestawić koło na INNE tory!

 5. Władza dana nam pochodzi od Boga.

  Wszelka wobec niej krytyka jest HEREZJĄ, a nikt nie odwołał Sądów Świętej Inkwizycji.

  Stosy (oby EKOLOGICZNE) – mogą jeszcze zapłonąć.

  Musimy przez to wszyscy przejść, żeby po kilku kadencjach władzy Prawicy można było rehabilitować PRL.

  Znikną zasłużeni kombatanci ze styropianu, zamilkną pieśni o “żołnierzach wyklętych”, płk Kuklinowski przestanie być ulubionym bohaterem dziatwy w bajkach na dobranoc.

  Powróci normalność, ale oby już nie neoliberalna.

  Tylko po drodze trzeba trochę pocierpieć, ale to wpisuje się w martyrologiczne mity Polskie …

 6. Powtórzę…”sobie a Muzom”.Jednak byłoby miło gdybym nie mówił “do obrazu”… 🙂

  ‘Polska nie jest Wasza, nie jest tez krajem podbitym i okupowanym przez tych,którzy zawsze wiedza lepiej,tak jak się to Wam wydawało przez ostatnie osiem lat. Polacy
  maja dziś całkiem inne, przyziemne problemy i nie ma co przecierać oczu ze zdziwienia, i szkodzić Polsce i Polakom,wzywać na barykady FAŁSZU i NIEGODZIWOŚCI.
  To już było i To se ne vrati!”

 7. Cd. – Powtórzę. Jestem z Prezesem – gdy p.Kaczyński wspominał o…
  najgorszym sorcie Polaków… polskojęzycznych czyli europejskich renegatach
  i zaprzańcach,donoszących na… aktualnej Targowicy…
  V kolumnę,tworzącą bezprawie – anarchię, dążącą
  do ukrainizacji Najjaśniejszej!

 8. https://forumemjot.files.wordpress.com/2015/12/demonkracja.jpg?w=640&h=657

  Co by grzecznie zagaić, nie przedłużając monologu napiszę: PRECZ z NIMI! (KOD)

  http://www.forumemjot.wordpress.com

 9. 16 grudnia 81 roku byłem na Wujku i to nie tam gdzie stało ZOMO.PAN Jarek był z kotem w domu.Teraz wyprowadza Lud Smoleński na ulicę aby zatrzeć brak swojego internowania.Tragedia Polaków bliska!!!

  • Włodku – Patrzysz i nie widzisz,słuchasz a nie słyszysz…zdecydowanie zła diagnoza…
   “Lepiej więc by R.Petru nie wzywał Polaków do wychodzenia na ulice i dawania sygnałów niezadowolenia
   bo ci jeśli wyjdą to raczej pogonią V kolumnę
   i dywersantów – lobbystów obcych interesów i przedstawicieli lobby lichwiarsko – bankowego.Tym razem
   Polacy zaczynają być wściekli na tych, na których POWINNI BYĆ,I TO JUŻ OD DAWNA!

   Ps. Patrz foto wyżej – to ONY,sprawcy zła dziś
   mają czelność …grają na uczuciach niektórych
   zagubionych…łżelewica i liberałowie… to wszystko
   już było przerabiane w naszej powojennej historii,
   ONY zawsze z powodzeniem stosują stary,sprawdzony trick

  • Włodku – 16 grudnia,a i wcześniej,także później,
   stałem tam – gdzie “stało ZOMO” i nie mam z tego
   tytułu żadnych wyrzutów sumienia.Ba, jestem dumny…

 10. Inicjatorze nie wiadomo czy po twoich słowach śmiać się czy płakać.? Po dzisiejszej demonstracji myślę że nie jest z nami źle.Ale jutro ???

 11. Budujecie od 2 tysięcy lat Królestwo Boże na ziemi .I co? Szkoda słów !!!.

 12. Problemem nie jest to gdzie Ty byłeś ale gdzie był twój idol Jarek !!.Bohater domowych pieleszy.

  • Stan wojenny to było wówczas koło ratunkowe(komu i dlaczego przekazano władzę to wątek na oddzielny temat)…gdzie
   był i na ile był ,czy nie był internowany Kaczyński ma dziesięciorzędne znaczenie. To tak odległa
   przeszłość że dla młodych nie ma znaczenia – oni
   mają to steropianowe kombatanctwo w doopie,i ja to
   rozumiem…”solidarność” pozbawiła młode pokolenia szans(michy) nawet na przetrwanie…WAŻNE jest to
   że rząd(Kaczyński) chce to co było znane i uznane zmienić, rozegnać bandę
   lewicowo – liberalną na cztery wiatry i w tych
   ramkach ma PEŁNE moje poparcie i POPARCIE POLAKÓW…

   Ps. Włodku – przetrzyj oczy…otrząśnij(się).

 13. Każdy widzi to co chce widzieć. Ja w Petru nie widzę zagrożenia dla demokracji.A w p.Jarku i jego marionetek TAK!!!

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.