Polski ład – nowa nadzieja? (cz.2)

fot. red.

Realne środki na realizację Polskiego Ładu

Nie ma ich. Pan prezes i jego rząd, niczego konkretnego nie pokazał. Nie ma żadnych środków, które można na to wydać – poza wielką kasą jaką dostaniemy z Unii. To dzięki niej, będzie możliwe zwolnienie dziesiątek miliardów Złotych na rozdawnictwo, ponieważ pieniądze na inwestycje i utrzymanie infrastruktury, wyda się właśnie z tych środków. Ten para-program ma kosztować około 70 mld PLN rocznie, a w swojej perspektywie 2030 roku łącznie około 650 mld PLN.

Wedle dostępnych już opinii i wyliczeń, wynika że wszyscy którzy zarabiają więcej niż około 4100 PLN netto (Przedstawiciele opcji rządzącej mówią o kwocie około 11000 PLN brutto, jako kwocie progowej) – na Polskim Ładzie stracą finansowo, ponieważ będą się dorzucać więcej. Mechanika podstaw tego manewru podatkowego sprowadza się do zwiększenia kwoty wolnej od podatku do 30000 PLN, przy równoczesnym wliczeniu składki zdrowotnej do kwoty opodatkowania (odliczenie nie będzie już możliwe). W praktyce więc będziemy mieli dwa nowe progi podatkowe – 24,75 % do kwoty zarobków 120 tyś. PLN brutto rocznie oraz 39,75% powyżej tej kwoty.

Nowy Ład to plan redystrybucji. Jednym się zabierze, a innym się da, pobierając opłatę za zarządzanie w postaci tego wszystkiego, co rządzący zagarniają dla siebie, swoich znajomych i rodzin. Takie są realia. Wszystko w ujęciu generalnym będzie dostosowane do logiki i kalkulacji wyborczych dobrej zmiany. Przy czym uwaga – nie można temu środowisku zarzucić niczego, albowiem NIE MA NICZEGO ZŁEGO W DBANIU O SWÓJ ELEKTORAT. A, że jest to rozgrywanie wsi przeciwko miastu, czy bogatych przeciwko biedniejszym i biednym – to już inna sprawa. Realia są bezwzględne, ten kto ma większość – ma władzę w demokracji. Należy mieć nadzieję, że wielu zrozumie, jak w istocie trudny to jest ustrój.

Możliwe Konsekwencje Polskiego Ładu

Jeżeli zmiany będą wprowadzone bez kompensacji podatkowej dla samorządów terytorialnych, to ja skutecznie upośledzimy. Po prostu zabierzemy im kasę. Ponieważ finansują się z udziałów w podatku dochodowym osób fizycznych. Zwiększenie kwoty wolnej od podatku spowoduje, że bardzo duża część ludzi, w tym głównie emerytów i rencistów, nie będzie płacić w ogóle żadnych podatków. Dlatego nie będzie milionów małych wpłat, czym zaburzymy najbardziej stabilną część dochodów jednostek samorządu terytorialnego.

W tym para-programie jest szereg smaczków, jak gwarancje kredytowe na zakup mieszkania, czy pozwolenie budowania małych budynków bez pozwolenia. To są bardzo ciekawe rzeczy, które będą miały duży wpływ na życie tysięcy ludzi.

Na pewno największą zmianą jest zwiększenie kwoty wolnej od podatku i podwyższenie progu podatkowego, to trzeba było już dawno temu zrobić. Tylko, że nas na to nie jest stać w takiej formule. Chyba, że za nadrzędny dogmat przyjmujemy płacenie przez tych, którzy zarabiają więcej, – za tych, którzy zarabiają mniej? Tylko w takim wydaniu, nie nazywajmy już tego państwa, państwem kapitalistycznym z gospodarką wolnorynkową. Co więcej, nie mówmy o równości wobec prawa, nie mówmy o równym traktowaniu obywateli. Wliczenie składki zdrowotnej – liniowo – co powiedział sam pan premier – do podatku, to jest de facto podwyższenie progów podatkowych. Całość się bilansuje przez podwyżkę progów i zabranie więcej, tym którzy mają więcej. To niebezpieczne, bo nikt nie lubi jak mu się zabiera, a ci co mają więcej, to może z wyjątkiem części nominatów obecnej władzy, ma więcej ponieważ na to zasłużyło – wysiłkiem, pracą lub odziedziczyło pozycję.

To nie jest dobrze, że przez rozwiązania podatkowe – zwalniamy całą rzeszę podatników z płacenia podatków. Podatki trzeba płacić, co więcej – płacenie podatków MUSI być powszechne. Można sobie wyobrazić zwolnienia podatkowe dla osób niepełnosprawnych, ciężko chorych, sierot! Jak najbardziej, to są grupy społeczne, które należy wspierać, ponieważ są słabe i same nie są w stanie dać sobie rady z problemami w życiu codziennym. Natomiast mechanizm, który zwalnia z podatku w zasadzie wszystkich, powoduje że nie utrzymują państwa bezpośrednio (jedynie za pomocą podatków pośrednich). Chociaż jeżeli przyjrzymy się powszechnej biedzie emerytów i rencistów, to chyba akurat z tą zmianą trzeba się zgodzić, albowiem każde 100 PLN więcej, dla osoby, która ma miesięcznie 1200 PLN, to bardzo ale to naprawdę bardzo dużo.

24 komentarze do “Polski ład – nowa nadzieja? (cz.2)

 • 19 maja 2021 o 05:14
  Permalink

  Interesujący komentarz nowych zmian.

  Ludzie jeszcze tego wszystkiego nie przetrawili i to potrwa.

  A finanse państwa ?

  A co to to kogo obchodzi.

  ONI to DADZĄ, bo ONI to MAJĄ.

  Czyli LUD to kupi.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 19 maja 2021 o 07:44
  Permalink

  KOLEJNY PIC KACZOR-óf !!!
  … czyli będzie jeszcze więcej slajdów i zapowiedzi: zrobimy, zbudujemy, stworzymy !!!
  Jak do tej pory to PIS-okomuchom wychodzi jedno wielkie g*wno a ZIDIOCIAŁE POLACT,,f”O ogłupione ich kolejnymi ochłapami wyborczymi za to g*wno jescze płaci.

  ps!!!
  “Tylko w złych rządach, tylko w tych krajach, gdzie próżniacy mają obronę i trzymają pierwszeństwo bezrządne, tylko tam żydzi obfitują, gnieżdżą się i mnożą.“
  Stanisław Staszic “Przestrogi dla Polski” 1790 r.

  “Żydzi należą tak do państwa którego są obywatelami, jak tasiemiec jest obywatelem pacjenta“.

  Odpowiedz
 • 19 maja 2021 o 08:19
  Permalink

  Jakos nigdzie nie mogę wyczytać na temat alternatywnego planu, tylko totalna krytyka.

  Odpowiedz
  • 19 maja 2021 o 10:56
   Permalink

   Bo alternatywnego planu nie ma. A to z tego powodu, że po likwidacji polskiego przemysłu w latach 90-tych, cały rozwój kraju oparto o tanią siłę roboczą, która ma ściągnąć i ściągnęła zachodnich inwestorów. Taki powrót do czasów I RP, która żyła z pracy chłopów pańszczyźnianych. Ale to spowodowało, że 2/3 społeczeństwa żyje biednie, a zarobków nie da się za bardzo podnieść [płaca minimalna], bo już mamy najdroższą energię elektryczną w UE, a za niedługo będziemy mieć najdroższy w Europie gaz, który jest podstawowym surowcem w wielu dziedzinach produkcji, no i inwestorzy by odpłynęli. To co w takiej sytuacji można zrobić, aby zadowolić te 2/3 biedniejszych w kraju i wygrać kolejne wybory? Ano zmniejszyć im podatki i zwiększyć rozdawnictwo, tym bardziej, że na to drugie Unia daje gigantyczne pieniądze, a odnośnie podatków, to obciąży się nimi bardziej klasę średnią i jakoś to się zbilansuje, a do tego samorządy praktycznie będą całkowicie finansowo uzależnione od rządu. Dla rządzących same plusy, no i tak przy okazji pełne koryto dla swoich…

   Odpowiedz
 • 19 maja 2021 o 11:34
  Permalink

  Tak jak pisałem wcześniej pod cz.1. Tylko tyle mogą i to nie ma nic wspólnego z socjalizmem. To tylko respirator ekonomiczny dla biedniejszych, aby nadal mafia polityczno-kościelna mogła rządzić i instalować swoją feudalną dyktaturę. Te pieniądze które dostaną biedniejsi rzekomo kosztem bogatszych i tak trafią w końcu do bogatszych bo inflacja to wszystko pochłonie migiem, a bogaci będą kombinować, jak tu odbić sobie zwiększone podatki w inny sposób. Tak to działa w kapitalizmie neokolonialnym. Po roku już te pieniądze nie będą miały żadnej wartości.
  Interesy oligarchii zachodniej nie zostały naruszone i tu polski biznes powinien ukierunkować swoje działania, aby pozbawić zachodnie korporacje władzy nad ostatkami polskiego majątku narodowego.

  Może Sz. Krakauer policzy ile kosztował w okresie transformacji respirator ekonomiczny dla biznesu, na którym powstały większe lub mniejsze fortuny? To wszystko odbywało się kosztem biednych prekariuszy. A więc koniec biadolenia i litowania się nad biznesem, czas aby zaczęli płacić za możliwość zarabiania na klasach prekariuszy. Taka jest konieczność dziejowa, jeżeli nie chcą mieć kiedyś rewolucji społecznej.

  No ale najważniejsze, że kolejny raz PiS podbił stawkę stawiając opozycję w trudnej sytuacji, bo co oni teraz wymyślą, aby PiS pozbawić władzy? Jechanie na pseudo-wolności z gender w tle się wyczerpało. Widać wyraźnie jak opozycja się nie może pozbierać po szoku, jakiego doznała na skutek tego programu. Krytyka jest mało spójna i bezładna. Jak tak dalej pójdzie to PiS ma szansę na długie rządy, bo na opozycji brak potencjału intelektualnego i woli radykalnych reform jest widoczny gołym okiem. Dali się ograć jak dzieci, jedni wpuszczeni w maliny na obyczajówce, drudzy powiązani z liberalno-złodziejskim biznesem załatwiają się własną chciwością. A feudalna dyktaturka uświęcona religijnie postępuje, aż w końcu nie będzie niczego. Pozostanie skansen na usługach hegemona.
  Może czas, aby na opozycji pojawił się jakiś nietuzinkowy radykalnie lewicowy intelekt, który to wszystko zmiecie w pył i da szansę Polakom na normalny rozwój i sprawiedliwość społeczną.

  Odpowiedz
  • 19 maja 2021 o 19:35
   Permalink

   Ma Pan rację ale tylko przy tym założeniu, że sytuacja geo nie ulegnie zmianie. Ale ulegnie. Obecne rządy polskojęzyczne powiązane są z Europą Zach. ale przede wszystkim z USA. Inflacja idzie i wszelkie pieniężne obiecanki staną się podwyżkami pensji w latach 1988-1990 – trzynastkami czternastkami itd. To będą bezwartościowe aktywa. Nie przedłużyły one wtedy władzy PZPR. Utrata stabilizacji ekonomicznej spowoduje, bo spowodować musi, zmianę myślenia.
   Oczywiście propaganda będzie na pełnych obrotach, ale to nie pomoże, gdyż każde europejskie państwo zacznie działać w mysl zasady “ratuj się kto może”, jak było na początku pandemii. A więc czas krachu obecnego reżymu wcale nie jest tak daleki, jak się Panu w Pana pesymizmie wydaje.

   Odpowiedz
   • 20 maja 2021 o 00:27
    Permalink

    @daniel

    Racja danielu. Ale ja aż nie chcę myśleć o tym krachu, dlatego mam nadzieję, że jakoś to będzie. 🙂
    Bo jak zachód padnie, a my jesteśmy skłóceni ze wschodem, to co po nas pozostanie?
    Dziś czytam, że Chiny już są na Marsie, czyli komuniści potrafili wysłać tam łazika, a Polacy czego dokonali w okresie ostatnich 30 lat? A startowaliśmy praktycznie z tego samego poziomu gospodarczego co Chiny! Komuniści eksplorują Marsa, a Polacy się modlą, oto jest przyczyna naszych nieszczęść narodowych.

    Odpowiedz
    • 20 maja 2021 o 19:48
     Permalink

     @Miecław.
     “…w nomenklaturze partii komunistycznej (mam na uwadze KC KPZR) było najwięcej świadomych
     antykomunistów…”
     Dr Jan Ciechanowicz: Czy Izrael i Hollywood są najbardziej upadłe? Dedykacja od Michaiła Gorbaczowa!
     https://www.youtube.com/watch?v=Vwzr–38Wt4

     Miecławie chińscy komuniści to pozór. ChRL pełni dziś rolę Ameryki z czasów “american dream”.
     W “te klocki” bawi się tam parę osób a nikt ideologii komunistycznej nie traktuje poważnie. 🙂
     Najważniejszy jest zysk i “byznes”! Prawdziwy kapitalizm, na przekór neokomunistycznej Europie
     Zachodniej, USA, Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie etc… 🙂

     Odpowiedz
 • 19 maja 2021 o 14:35
  Permalink

  Kto w dzisiejszych czasach trafia do policji?

  Z moich informacji wynika, że do policji przychodzi teraz wielu dobrze zbudowanych, gładko wygolonych, młodych, skrajnie narodowych patriotów. Obawiam się, że coraz trudniej może być zapanować nad ich agresywnymi zachowaniami. Za parę lat zdążą awansować. Tymczasem większość policji europejskich ma wszyte w procedury doboru kadrowego mechanizmy ograniczania napływu narodowców do armii, policji i służb specjalnych.

  Piotr Caliński. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM Poznań. W policji służył przez 30 lat, zajmował się m.in. sprawami kryminalnymi i przestępczością gospodarczą. Wykładowca prawa karnego materialnego, procesowego i pracy operacyjnej. Przez 15 lat był komendantem Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Obecnie na emeryturze, zajmuje się bezpieczeństwem biznesowym, doradczo i szkoleniowo.

  Podkreślam: “Tymczasem większość policji europejskich ma wszyte w procedury doboru kadrowego mechanizmy ograniczania napływu narodowców do armii, policji i służb specjalnych.”

  “Ten funkc.” nasiąkł lewicowo – eurokomunistyczną papką ideową i pieprzy jak mały Kazio… “un” nie widzi do czego doprowadziła lewicowa politpoprawność na Zachodzie czy w USA ? 🙂
  Z treści wypowiedzi wynika iż do aparatu represji i przemocy wstąpił w okolicach 1976 r.
  no i “ten uniżony zachwyt” nad stanem wyszkolenia i świadomości na Zachodzie jest stałym elementem
  ludzi umocowanych niegdyś w PRLu.
  ——————————————————-
  https://www.socialistsanddemocrats.eu/pl/our-european-green-deal

  http://zielonyinstytut.pl/wp-content/uploads/2016/10/internet_zielony_nowy_lad_pl.pdf

  Pierre Jonckheer Przewodniczący Zielonej Fundacji Europejskiej, Beata Maciejewska Przewodnicząca Rady Fundatorów Zielonego Instytutu Wolfgang Templin, Dyrektor Przedstawicielstwa Fundacji im. Heinricha Bölla w Polsce
  ————————————-

  https://marucha.wordpress.com/2021/05/16/uratujmy-polske-pokazmy-zachodnim-degeneratom-ze-mozna/

  https://marucha.wordpress.com/2021/05/17/nowy-lad-i-jego-budowniczowie/#comments

  Odpowiedz
  • 19 maja 2021 o 18:43
   Permalink

   @krzyk58 cyt. “Z moich informacji wynika, że do policji przychodzi teraz wielu dobrze zbudowanych, gładko wygolonych, młodych, skrajnie narodowych patriotów. Obawiam się, że coraz trudniej może być zapanować nad ich agresywnymi zachowaniami. Za parę lat zdążą awansować”.

   Mam nadzieję, że to żart? Bo kibol w policji to jak małpa z brzytwą na ulicy. A do tego wszystkiego te łyse karki mają IQ na poziomie niewiele większym niż przywołana tu powyżej małpa i dobrze to im tylko wychodzi zamawianie “pięciu piw”. No i jak to się ma, co pan tu zapodał, do tematyki wątku?

   Odpowiedz
   • 19 maja 2021 o 22:12
    Permalink

    @Niechodzący …
    Odpowiadam:
    Moim (skromnym zresztą) zdaniem zdaniem, takim wybrykiem, szutką, ironia sut’by jest wypowiedź
    tego ‘co to panował” w w Centrum Wyszkolenia. TO chodzący LEWICOWY dramat, obraz upadku
    (słusznego zresztą!) PRLu, (ony wykończyli!) jak i zbliżającego się końca III (lewicowo-neokomunistycznyj) RP. Tacy ludzie, na stanowiskach to DRAMAT dla Polski, TO V KOLUMNA w służbach mundurowych!!!
    Czekam z cichą nadzieją na NORMALNOŚĆ, nie morawiecko-komunistyczną a tak normalną!
    Panie (lewicowy) Dzieju!

    Odpowiedz
   • 20 maja 2021 o 07:57
    Permalink

    @Niechodzący na wybory
    Nijak.
    Improwizuję.
    Po to m.in. by
    wykazać bezsens (nowego) neomarksizmu (kulturowego).

    Fragment komentarza:
    Kolejne spostrzeżenie: ? “Z moich informacji wynika, że do policji przychodzi teraz wielu dobrze zbudowanych, gładko wygolonych, młodych, skrajnie narodowych patriotów”. Wopros…
    Ciekawe czy gdyby przychodzili długowłosi, miernej postury w spodniach rurkach odprowadzani na szkolenie przez swoich chłopaków, (znaczi’t lewicowi), pan Piotr (Caliński) byłby wtedy spokojniejszy o przyszłość Policji? ☺️

    Odpowiedz
  • 20 maja 2021 o 00:43
   Permalink

   @krzyk58

   Temu Calińskiemu się coś chyba poj*bało!
   Ja patrząc na policjantów i policjantki widzę tam trzy kategorie: ministrantów i ministrantki, profesjonalistów i profesjonalistki oraz ładne Laszki z jajami. 🙂
   Faktem jest, że teraz policją rządzą ministranci i ministrantki, no ale jaka władza polityczna taki zarząd, nic nie poradzimy. 🙂
   A dobry narodowiec patriota w Policji (nie mylić z kibolami i takimi tam innymi gładko wygolonymi bez mózgu pseudo-patriotami) to chyba lepszy niż ciota na usługach zachodu? Może właśnie wszędzie w służbach była takich ciot cała masa i teraz jesteśmy neo-kolonią, bo transformacja okazała się złodziejstwem, któremu nikt się nie przeciwstawił. Ciekaw jestem jakie osiągnięcia ma ten Caliński na polu walki z przestępczością, gdy jeszcze służył?

   Odpowiedz
   • 20 maja 2021 o 15:26
    Permalink

    @Miecław
    Do policji powinni trafiać ludzie inteligentni z poczuciem odpowiedzialności jaka na nich ciąży wobec społeczeństwa. Natomiast “łyse karki” to co najwyżej można kierować do oddziałów prewencji, czyli obecnego odpowiednika ZOMO z czasów słusznie minionych. Bo tam cała wymagana wiedza polega na pałowaniu w marszu, pałowaniu w biegu i ewentualnie służenia do mszy.

    Odpowiedz
    • 20 maja 2021 o 22:06
     Permalink

     Człowieku, nie masz bladego pojęcia o czym piszesz, jesteś potwornym ignorantem!
     Aibo: jesteś lewakiem (liberałem), co by układało się ‘do kupy” ( z ignoranctwem).
     Naprawdę chcesz żeby, “nic nie było?!!” (za klasykiem).
     Żeby było kak na Zapadie albo w Sztatach?!
     Piedryknij (profilaktycznie) z byka/barana w scienku, może powróci jasność umysłu?

     —————————————————————————————————————————–

     Lech Jęczmyk: Bunt wojskowych we Francji, obraza uczuć religijnych bezkarna, Śląsk, Twardoch, Żydzi

     https://www.youtube.com/watch?v=SlHVO-VSBAY&t=2813s

     Сталин бо́льшую часть своей жизни боролся против коммунистической партии… Андрей Фурсов

     https://www.youtube.com/watch?v=qfF8nS-0Mvc&t=2s

     Odpowiedz
     • 21 maja 2021 o 06:49
      Permalink

      @krzyk58
      Człowieku, od samego początku głosisz tu ideę państwa totalitarnego i zamordystycznego, rządzonego przez katolickich ultrasów za pomocą łysogłowych karków z bejsbolami. A przy tym opornych wg. ciebie należy traktować tak, jak byli traktowani obywatele w czasach Stalina.

      A to wszystko ma być antidotum na liberalno-lewackie dziwactwa i poprawność polityczną posuniętą do absurdu, którą i nam się próbuje narzucić w ramach liberalnej ideologii.

      Tyle tylko, że to co proponujesz – to leczenie grypy [owszem z powikłaniami] za pomocą dżumy i cholery…

     • 21 maja 2021 o 11:17
      Permalink

      @Niechodzący …
      100/100 zgadzam się z twoim wywodem całkowicie, ale prawak kościelny @krzyk58 ma niestety inklinacje profaszystowskie, co już kilka razy tu udowodnił na forum, więc tego nie zrozumie.
      On lubi takie zamordystyczne metody, co na prawicy zwłaszcza tej kościółkowej jest normą. Tam po prostu cep, cepem pogania i nic nie poradzimy, ja już się z nim męczę parę lat, ale okazał się odporny na wiedzę i trudny do “zaj*bania”. 🙂

      Na jego usprawiedliwienie dodam, że gra swoją rolę świetnie.

    • 20 maja 2021 o 22:31
     Permalink

     @Niechodzący …
     Zgadzam się, że do Policji powinni trafiać ludzie inteligentni itd. i na pewno b. dużo takich pracuje, ale znając życie nie mogą zrobić kariery i mieć wpływ na zarządzanie bo w cenie u polityków zawsze są BMW. To wina polityków, jaka jest Policja i jak są postrzegani policjanci. Podobnie jest i w wojsku.
     Stare to już, ale chyba aktualne, bo system policjantów nie rozpieszcza:
     “Hymn prewencji”
     https://www.youtube.com/watch?v=mDopgACZn_A

     Kiedyś czytałem, że testy psychologiczne zostały tak skalibrowane, żeby nie przepuszczać tych myślących a premiować posłusznych, bo władza z takich ma więcej pożytku. Czy tak jest nadal nie wiem, trzeba by poszukać w necie info, jak to obecnie wygląda.
     Generalnie Caliński przesadził, bo ja tam nie dostrzegam typowych “łysych karków”, a jak wyglądają podobnie to przecież muszą się wtopić w tło środowiska w jakim pracują, bo inaczej trudno o szacunek i skuteczna pracę. Tacy wyglądem przypominający bandytów, też się przydają, bo dzięki temu chuligani czują respekt.:-) Ministranci na pewno sobie nie poradzą z bandyterką.

     Odpowiedz
     • 21 maja 2021 o 14:59
      Permalink

      @Miecław. Tryb ‘powinni” ma znaczenie tylko domyślne, pobożno-życzeniowe.
      Analogicznie zapisano w kryteriach naboru do zasadniczej służby wojskowej
      w 6 PDPD w LWP ma być: ochotnik/iem i posiadać co najmniej średnie wykształcenie + opinia
      z miejsca zameldowania. A stan liczebny batalionu należało wiosna, jesień – kimś, czymś
      zapełnić, więc liczyła się każda (chętna, i w miarę odporna) sztuka Jasia.
      Ministranci różni bywają nawet charakterni, za to lewicowi europolitpoprawni rurkarze …

  • 20 maja 2021 o 07:31
   Permalink

   @krzyk58
   A co ma wspólnego sytuacja w Gazie z tzw. polskim ładem?

   Odpowiedz
   • 20 maja 2021 o 14:23
    Permalink

    Nic. A może więcej niż jesteś p. wyobrazić sobie. 🙂

    Odpowiedz
 • 20 maja 2021 o 07:59
  Permalink

  DO PILOTA !!!
  JAK UŻYJESZ SWOICH SZARYCH KOMÓREK TO ZROZUMIESZ DLACZEGO …

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.