Polska

W Polsce prawica ma na gospodarkę pomysł taki oto, by odebrać majątki tym, którzy posiedli je niesłusznie i oddać tym, którym się należą słuszniej. Jednych i drugich wskazywać będzie IPN. A potem wszystko już ułoży się samo, poprawnie i sprawiedliwie.

Lewica gospodarką się nie zajmuje, bo to co lewica zwykle planuje zrobić z gospodarką, czyli zabrać jednym by oddać drugim, podkradła jej prawica. Lewica więc, w strachu przed utratą majątków, skupia swą uwagę na moralności i tam widzi pole do rewolucji wdzięczne a do konfrontacji z prawicą bezpieczne.

Rządy sprawuje zaś w Polsce Coś, co koncepcji żadnej nie ma, prócz woli administrowania pieniędzmi płynącymi od europejskiej braci. Rząd utrzymuje się więc z VATu i unijnych dotacji. To tu, to tam, budując bardzo drogi odcinek jakiejś drogi, albo stadion, albo w ostateczności boisko. Oczywiście dopóki ma pieniądze. Gdy już je wszystkie wyda, poda się do dymisji. Ale nie wcześniej.

W telewizji radzi się bezrobotnym, by przestali marudzić, a wzięli się do pracy. Wyraża się też opinię, że nie pracować mogą tylko obywatele majętni. Jeśli nie pracują obywatele pozbawieni środków do życia, jest to z ich strony duża nieodpowiedzialność. Za którą politycy aktualnie rządzący pryncypialnie ich krytykują, nazywając draniami lub durniami, dokładnie nie usłyszałem. Mimo, że sami nie pracują, utrzymując się z podatków durniów, albo drani, kupujących za zasiłki wódkę, obłożoną wysoką akcyzą. Gdyby politycy choć trochę popracowali, choćby tylko głową, może i dranie, za ich przykładem, znaleźliby jakąś pracę. Ale wtedy nawet durnie przestaliby płacić podatki, bo nie kupowaliby tyle wódki.

Polacy zaś, podglądani i inwigilowani bardziej niż kiedykolwiek w historii, a to z powodu postępu technicznego, robią każdy to, co i tak robiliby nawet bez żadnego rządu. Na który płacą akcyzę i VAT, bo tylko VAT-u trudno uniknąć. Chociaż niekoniecznie, czego dowodzą alarmujące artykuły w zatroskanej prorządowej prasie.

Nad zdrowiem Polaków czuwa zaś Caritas i Owsiak. Albo odwrotnie. Oczywiście mam tu na myśli zdrowie fizyczne, czuwanie bowiem nad zdrowiem psychicznym jest w Polszcze już od XVI wieku bezprzedmiotowe.

2 thoughts on “Polska

 • 25 marca 2013 o 14:21
  Permalink

  Czy autor mógłby rozwinąć głębiej tezę – dlaczego czuwanie nad zdrowiem psychicznym od XVI wieku jest bezprzedmiotowe?
  – to bardzo ciekawa obserwacja, ale ja bym przesunął granicę na koniec XVII wieku

  Odpowiedz
 • 25 marca 2013 o 18:55
  Permalink

  Nigdy nie spotkałem tak doskonale zwartego tekstu, który zawiera tyle ważnych prawd.
  W zasadzie to są również MOJE POGLĄDY.
  Tylko w jednym @Autor mnie ubiegł.
  Ja od dawna pomstuję na lansowaną obecnie politykę historyczną Made in IPN, jako pomiot niedoszłego flirtu PO-PiS-u.
  Tylko jeden @Autor zauważył, że chodzi o wyselekcjonowanie jedynych beneficjentów naszych dóbr i synekur.
  Skoro na miano bohaterów i prawdziwych patriotów zasługują tylko tzw. żołnierze wyklęci plus ich spadkobiercy z PO-PiS – to znaczy że wszyscy inni to zdrajcy i tchórze.
  Zatem wiadomo kto zbierze konfitury (udziały w majątku, posadki, stanowiska decyzyjne i dożywotnie fotele w Parlamencie).
  Do tego ważni będą SELEKCJONERZY, aktualnie zatrudnieni w IPN historycy, wchodzący w dorosłe życie po 1989 roku.
  Jakie to proste!
  I nikt tego jawnie nie ogłosił, tylko jeden @Nemo!
  Gratulacje.
  Dodatkowe – za zwięzłość.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.