Polska umiera w trzech wymiarach (cz. II-2). Biologiczno-społeczny wymiar wymierania

fot. red.

Biologiczno-społeczny wymiar wymierania

Najpierw najbardziej intryguje wymiar biologiczno-społeczny, od końca lat 80-tych mamy do czynienia z postępującym wymieraniem polskiej substancji żywej, rodzi się mniej dzieci, niż umiera łącznie osób. To trend od lat, pandemia jedynie pogorszyła i tak złą statystykę. Polaków nie jest stać na posiadanie dzieci, założenie rodziny – ceny nieruchomości rozkładają wszystko i prawie wszystkich. Chociaż piramida pokoleń jest nieubłagana – kto zasiedli te mieszkania za 10-15 lat? Do tego koszty stałe – energia! Energia i jeszcze raz energia! To wszystko jest mocno poniżej przeciętnego poziomu dochodów, wyznaczającego siłę nabywczą ludności. Nie ma lepszego środka antykoncepcyjnego, niż kredyt hipoteczny. Dodatkowo ludzie odżywiają się źle, niezdrowo, a to też ma swoje znaczenie dla ogólnej kondycji społeczeństwa – to widać, że jako społeczeństwo oszczędzamy na wszystkim, na czym się da.

Wyniszczenie biologiczne, to tylko jedna strona medalu. Zadbano również o to, żeby rozłożyć społeczeństwo jako takie. Podstawowa komórka rodzina ze zdefiniowanymi rolami jej uczestników – rozpada się częściej i szybciej, niż meble, które kupi na kredyt, do swojego mieszkania zresztą także kupionego na kredyt lub wynajmowanego od bogatego przedstawiciela elity mającego kilkanaście mieszkań.

Rewolucja feministyczna sprowadza się do wmawiania kobietom, że jeżeli chcą stworzyć ciepły dom, mieć dzieci i poświęcić się rodzinie – to są wsteczne, zacofane, nie realizują się itd. To jest główny czynnik, który rozkłada nasz świat i to bardziej, niż jakikolwiek inny, nawet niż alkohol i chyba w jakiejś mierze nieudolna głupota większości elit. Ponieważ kobiety idące na studia i zajmujące się ścieżką kariery – nie rodzą dzieci, albo rodzą ich przeciętnie mniej, od kobiet poświęcających się – nazwijmy to – klasycznej ścieżce życia rodzinnego. Później już biologia determinuje płodność i w połączeniu z kredytem hipotecznym, mamy to, co mamy, czyli nasza populacja się kurczy i będzie się kurczyć. Przynajmniej w wymiarze etnicznym, bo jak wiadomo – narodowy rząd w wyrazie swojej propagandy pomija fakt, masowego ściągania do Polski ludzi zza granicy, w tym z obcych kręgów cywilizacyjnych. Elita potrzebuje bowiem niewolników, pokornych i posłusznych, przynajmniej w pierwszym pokoleniu. Proszę tego nie odbierać jako pochwałę “cnót niewieścich”, jednak biologii nie zaprzeczymy, co więcej – robienie kariery za 2500 zł netto, a robienie jej za 2500 Euro netto miesięcznie – to dwie różne kariery, w tym drugim przypadku stać matkę / kobietę – na przedszkole, opiekunkę, cokolwiek czego potrzebuje. W polskich realiach pracująca mama w praktyce często przeznacza swoje dochody na opiekę nad dzieckiem, jeżeli chce utrzymać pracę. To codzienność tysięcy kobiet, do których lansowane wzorce kulturowe krzyczą, żeby się wyzwoliły. W tym szaleństwie Polki i tak wykazują się nadzwyczajną odpornością, zaradnością i mądrością.

Pandemia przyspieszyła wymieranie Polaków. Nieudolność rządzących i systemów państwa była do przewidzenia, ale poza prezentacjami obrazkowo-tekstowymi i kiepskimi konferencjami prasowymi, nie zrobiono niczego konkretnego, żeby chociaż uczyć się na własnych błędach. To, że rząd pominął w kolejności szczepień osoby szczególnie narażone na ciężkie przechodzenie choroby lub nawet śmierć – czego dowodzą liczne przypadki, to nic innego jak eutanazja pośrednia. Nazywajmy rzeczy po imieniu, bo dlaczego mieliśmy wcześniej szczepić nauczycieli akademickich do nauczania zdalnego, ale już nie chorych na cukrzycę, mukowiscydozę, sprzedawczynie/ców w sklepach czy otyłych? Każdy chyba kojarzy, że dwie z tych trzech chorób często sobie towarzyszą. Niestety liczni chorzy nie mogli liczyć na rząd kraju, który ograbia ich podatkami i przymusza do wykonywania chorego prawa, które jest tak żałośnie stanowione, że nadal nie jest do końca jasne, czy grzywny za nienoszenie maseczek są legalne czy nie? Pandemia trwa ponad rok! Tymczasem tego nie udało się jednoznacznie ustalić, w różnych częściach kraju – zapadają różne wyroki za taki sam co do zasady stan faktyczny! To naprawdę nie jest nawet nienormalne, to po prostu dowód na chaos, brak planowania i jakiegokolwiek działania planowanego. Po prostu dowód na pozorność państwa, które nawet w stanie wyższej konieczności, będąc rzeczywiście zagrożone, wszystko co potrafi to wygłupiać się – przez ściąganie maseczek rzekomo niespełniających żadnych norm, największym samolotem transportowym świata, chociaż można je przewieść zwykłym samolotem. To nie są nawet szczyty – szczytów, tu po prostu w oceanie głupoty i słabizny intelektualnej pływa sztuczna wyspa “dobrej fikcji” i wystrzeliwuje w niebo fontannę kretynizmu. Autor ma świadomość, że to są terminy medyczne – ale jak to inaczej zilustrować?  Najżałośniejsze jest to, że wszyscy to łykają, w tym intelektualiści i opozycja.

Podziały polityczne nie wymagają opisu, nie dlatego bo je wszyscy znają, ale dlatego – bo są wyjątkowo pozorne. Dlatego analiza politologiczna nie jest najważniejsza w naszej symulacji. Generalnie klasa polityczna poprzez siłę mendiów (tu nie ma błędu) i zniewolenie prawno-ekonomiczne społeczeństwa, spowodowała, że u władzy jest ta sama klika, podzielona na kilka zwalczających się mniej lub bardziej pozornie koterii. Najważniejsze dla tych ludzi jest to, że są bezkarni w wypadku błędu, mają pieniądze za nic lub prawie nic – bez wymogu kompetencji i nie mają konkurencji. System jest hermetyczny, zamknięty – nie da się do niego wejść, jest to niesłychanie trudne. Oczywiście w takim systemie, gdzie wszystkie wygrane są znane, nie można mówić o wyborze, demokracja jest pozorna. A jeżeli demokracja jest pozorna, to nie jest demokracją i najważniejsze – nie ma wolności, ale proszę o tym głośno nie mówić… Głupia sprawa, ale taka jest rzeczywistość. Proszę pamiętać, że gwarantem tego stanu rzeczy, który uważamy za normalny – nawet mając tego świadomość i w pełni krytyki – jest pewien Kościół, który dba o to, żeby przeważnie na prowincji społeczeństwo miało jeden – jedynie słuszny przekaz, gdzie nawet jeżeli pojawią się jakieś wątpliwości, to będą wyciszone, podane w kontekście lub mało znaczące. Nie da się tego przebić, bo to sojusz tronu z ołtarzem – w klasycznej postaci, pieczętujący nas smutny los. Dzietnością nikt się nie przejmuje, losem Polaków, dla których nadal emigracja jest korzystniejsza, niż pozostanie w kraju – również. To szokujące, że ponad 30 lat od transformacji, po okresie – rzekomo (pomijając PRL) – największej prosperity w naszym kraju – nadal przeciętnemu Polakowi lub Polsce – przeciętnie – bardziej opłaca się wyjechać, niż tu żyć.

Być może ktoś będzie w szoku po przeczytaniu powyższego akapitu, ale tak wygląda rzeczywistość – od pierwszych dni, kiedy cenzurę zastąpiono jedynie słuszną – słusznością. Dzisiaj jest tylko gorzej, bo z jednej strony mamy atak poprawności politycznej, a z drugiej sposoby obrony przed nią w wykonaniu dobrej zmiany i jej agend, realizowane mniej więcej z wdziękiem stada słoni i w składzie porcelany. Ludźmi nikt się nie przejmuje, dla tych elit – jako społeczeństwo, Naród – nie mamy znaczenia. Liczy się patos, opowieści, pieśni i flaga, a miliony Polaków jedzących w kółko ryż, mielonkę i popijających to tanią herbatą – nikogo nie interesują.

Zapraszamy na kolejne części felietonu:

 1. Polska umiera w trzech wymiarach (cz.I.-1). Wprowadzenie
 2. Polska umiera w trzech wymiarach (cz.II-2). Biologiczno-społeczny wymiar wymierania
 3. Polska umiera w trzech wymiarach (cz.III-3 a). Ekonomiczny wymiar wymierania
 4. Polska umiera w trzech wymiarach (cz.IV-3 b). Ekonomiczny wymiar wymierania
 5. Polska umiera w trzech wymiarach (cz.V-4 a). Kulturowo-tożsamościowy wymiar wymierania
 6. Polska umiera w trzech wymiarach (cz.VI-4 b). Kulturowo-tożsamościowy wymiar wymierania
 7. Polska umiera w trzech wymiarach (cz.VII-5). Podsumowanie

 

Szanowni Państwo!

Prosimy tych z Państwa, którzy są w dobrej sytuacji finansowej o wsparcie dla naszej fundacji. Liczy się każda kwota i jest mile widziana.

Liczymy na Państwa wsparcie. Bez Państwa wsparcia, nie ma przyszłości dla portalu. Musimy przeprowadzić zaawansowane prace informatyczne i dokonać zakupów niezbędnego sprzętu, które są jeszcze bardziej kosztowne, niż przed pandemią.

Proszę pamiętać – jedyną formą wsparcia dla naszej fundacji jest przelew na jedno z poniższych kont bankowych, fundacja nie prowadziła i nie prowadzi żadnych zbiórek, puszek, ani innego rodzaju form wsparcia bezpośredniego. Zgodnie z obowiązującym prawem, nie ma możliwości odliczenia dokonanej dla nas darowizny w polskim systemie podatkowym i prosimy tego nie robić.

Wszystkie osoby zamierzające udzielić bezpośredniego wsparcia finansowego fundacji proszone są o wpłacanie pieniędzy na poniższe konta bankowe:

 

Fundacja Pisanie Książek

Złota 61
00-819 Warszawa

 

Nr konta bankowego:

Dla przelewów w PLN 63 1020 1097 0000 7102 0229 0724

Dla przelewów w Euro PL 02 1020 1097 0000 7902 0307 3541

Konto fundacji jest prowadzone przez bank:

PKOBP Oddział 1 w Krakowie ul. Lubicz 17a, 31-503 Kraków

Symbol SWIFT banku to: BPKOPLPW

 

z dopiskiem – „DAROWIZNA” – to obligatoryjny zapis, bez którego pieniądze będą odesłane po odliczeniu kosztów przelewu.

Serdecznie pozdrawiamy

Zespół Obserwatora Politycznego

15 komentarzy do “Polska umiera w trzech wymiarach (cz. II-2). Biologiczno-społeczny wymiar wymierania

 • 4 sierpnia 2021 o 08:32
  Permalink

  Nic dodać nic ująć. Feministki zawyją z wściekłości, “jaśnie państwo” bez sumienia nadal się nie przejmie i będzie niszczyć naród w pogoni za zyskiem, zdradziecki Kościół pozbawiony boga nadal będzie liczył tylko kasę i owieczki. Po nich choćby potop i nic się nie zmieni.

  Odpowiedz
 • 4 sierpnia 2021 o 08:36
  Permalink

  Obawiam się, że po tym doskonałym cyklu – Obserwator Polityczny – zamilknie.

  Takie swoiste, jakże “polskie” pożegnanie w pełnej chwale!

  Tak odbieram ton artykułów Głównego Autora.

  Nie oczekuję przełomu w finansach portalu, bo tu chyba jest pies pogrzebany.

  Tak zatem kończą się wspaniałe przedsięwzięcia – w ciszy …

  Ale za to co do tej pory dał nam ten PORTAL, serdecznie dziękuję.

  Odpowiedz
  • 4 sierpnia 2021 o 13:57
   Permalink

   Pana podejrzenia brzmią wiarygodnie.

   Odpowiedz
   • 4 sierpnia 2021 o 21:03
    Permalink

    E,tam panowie budują (sobie, czy K.?) pewien nimb …totalnego zagrożenia? Znam mocniejsze treści…
    🙂

    Odpowiedz
 • 4 sierpnia 2021 o 09:28
  Permalink

  Re: ludzie odżywiają się źle, niezdrowo.
  Udział rolnictwa ekologicznego w całkowitej powierzchni upraw w UE wynosi 8,5 proc. Liderem jest Austria, gdzie rolnictwo ekologiczne zajmuje 25,3 proc. całkowitej powierzchni użytków rolnych. W grupie krajów o najniższym udziale rolnictwa ekologicznego w powierzchni użytków rolnych znajduje się Polska (3,5 proc.). TV reklamy o “polskiej zdrowej żywności” nie maja uzasadnienia w danych.

  Odpowiedz
 • 4 sierpnia 2021 o 11:15
  Permalink

  Dla tego cytatu warto czytać ten portal: “A jeżeli demokracja jest pozorna, to nie jest demokracją i najważniejsze – nie ma wolności, ale proszę o tym głośno nie mówić…” pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 4 sierpnia 2021 o 14:47
  Permalink

  “Proszę pamiętać, że gwarantem tego stanu rzeczy, który uważamy za normalny – nawet mając tego świadomość i w pełni krytyki – jest pewien Kościół, który dba o to, żeby przeważnie na prowincji społeczeństwo miało jeden – jedynie słuszny przekaz, gdzie nawet jeżeli pojawią się jakieś wątpliwości, to będą wyciszone, podane w kontekście lub mało znaczące”. Pozwoliłem sobie na wklejenie tego urywka, ponieważ, jest to prawda, która ukazała w całej okazałości obłudę i kłam tegoż kościoła, czego przykładem była Jasna Góra, gdzie modlono się o “wyszczepienie wszystkich Polaków”. Kościół sięgnął bruku.

  Odpowiedz
  • 4 sierpnia 2021 o 17:51
   Permalink

   @wielpol.
   Tak mi mów… niestety, mniemam żeś trafił kulą w płot. W temacie , OP (Krakauer i WEB. JÓZEF – przynajmniej) jadą na jednym wózku z dominującym Kościołem. cichy sojusz obu lewic “pobożnej”(KK)
   i bezbożnej (OP). 🙂

   Odpowiedz
 • 4 sierpnia 2021 o 21:49
  Permalink

  https://marucha.wordpress.com/2021/08/03/obcokrajowcy-to-juz-5-proc-ubezpieczonych-w-polsce-raznym-krokiem-pedzimy-ku-przepasci/

  …kto zasiedli te mieszkania za 10-15 lat? ” Retoryczne pytanie na które autor znajdzie odpowiedź w kom. u “maruchy”… wszak czy to nie pewien amerykanin (korzenny) w 2014 głosił co następuje, Henry K.: „Za 10 lat nie będzie już Izraela” ile jeszcze po/zostało BO, tak słucziłos że nie jestem najlepszy z rachunków https://marucha.wordpress.com/2021/08/03/bialystok-nacjonalisci-przeciwko-zjawisku-patodeweloperki/

  Odpowiedz
 • 4 sierpnia 2021 o 21:54
  Permalink

  Czytam właśnie tekst K. i utwierdzam się w przekonaniu że jednak w kom. z godz. 17:51 miałem rację,
  NO, BO czyż owe stwierdzenie “To, że rząd pominął w kolejności szczepień osoby szczególnie narażone na ciężkie przechodzenie choroby lub nawet śmierć – czego dowodzą liczne przypadki, to nic innego jak eutanazja pośrednia. ” 🙂 🙂 🙂 Inaczej widzimy nawet ową (źródła) eutanazję … 🙂 🙂 w sumie TO… smutne!

  Odpowiedz
 • 4 sierpnia 2021 o 21:58
  Permalink

  “Niestety liczni chorzy nie mogli liczyć na rząd kraju, który ograbia ich podatkami i przymusza do wykonywania chorego prawa.
  Raczej (przymusza) DO eksperymentowania PARAMEDYCZNEGO na Polakach!!

  Odpowiedz
 • 4 sierpnia 2021 o 22:14
  Permalink

  I, Odpuściłem sobie dalszą lekturę!
  P. Autorze, jeżeli jest tak źle to dlaczego jest …tak dobrze? Tak, tu W kraju nad Wisłą. Często “zachodzę sobie”
  na kanały YT ze strefy “ru-neta” (a w związku z powyższym – zachodzę w um) gdzie przybysze z za Buga, nie mają słów uznania dla tego co zastali w Polsce ..znaczit, w takiej Rosji jest zdecydowanie do tyłu (wiem wiem są tam też megapolisy, ale to tylko znikomy % Rosji). Tych z upadłej (Somalii) to nawet jestem w stanie zrozumieć, tam rządzą nierządnie różni tacy komicy, dosłownie! No ale Rosjanie?!
  I TO oni wschodni sławianie + zydy zasiedlają nam Lechistan! My przyglądamy się, (kibicujemy) niestety nawet z wyrazami sympatii… (treści komentarzy).
  Kiepski TO prognostyk na przyszłość!.
  Spokojnej Nocy

  Odpowiedz
  • 4 sierpnia 2021 o 23:40
   Permalink

   Drogi @Krzyku58

   Rosjanie pojęcia nie mają, że każde domostwo musi otwierać na pukanie komornika w drzwi, że za prąd płacimy 1/15 pensji (u nich prąd to tak jak u nas woda – pytałem taksiarza), nie mają pojęcia, że opędzlowaliśmy fabryki a z ich cegieł stawiamy wiaty na garaże, że zadłużenie mamy łącznie 5 bln a gaziki 10 x 10 zamawiamy w Chinach, nie wiedzą, że mamy szpitale w opłakanym stanie finansowym, logistycznym, społecznym i kulturalnym.

   Gdzieś tam Pan kiedyś usłyszał od Ruskiego: “Kuuuuuuuu*wa! ale że u was tak ładnie?” – i teraz się Pan tym jara jak małe dziecko. Słabe to, smutne, jak upadłe Rafako.

   Odpowiedz
  • 5 sierpnia 2021 o 09:46
   Permalink

   @krzyk58 “P. Autorze, jeżeli jest tak źle to dlaczego jest …tak dobrze? ”

   To proste:
   1. Bo UE pompuje w nas miliardy euro.
   2. Bo Polacy aby przeżyć nauczyli się przez ostatnie kilka wieków kombinować.

   Odpowiedz
   • 5 sierpnia 2021 o 15:47
    Permalink

    @Niechodzący … . “1. Bo UE pompuje w nas miliardy euro.”

    Bo podobnego schematu myślowego używają za Bugiem na wyjaśnienie polskiego błogostanu i fenomenu. W Polsce jest to celowo ukuty stereotyp o wspaniałym wujku z Brukseli rozrzucającym nie tylko dzieciom cukierki, mający podkreślić wizję wspaniałej “wspólnej europy”, a prawda jest taka że
    ów brat (jewropejski) brata w doo* harata. Za “miszczem”.
    A swoją drogą jakże poniżające są te tabliczki “sdiełano przy pomocy i wsparciu ze środków EU”.
    TO jak plunięcie w twarz,przynajmniej ja mam takie odczucie!

    “2. Bo Polacy aby przeżyć nauczyli się przez ostatnie kilka wieków kombinować.”

    Sogłasien! 🙂

    @Grzegorz z Kotliny kłodzkiej. Rosjanie mają te same problemy jeno w większej skali, wszystko tak naprawdę leży włącznie z systemem oświaty i wychowania … taka jest (naga) prawda, a reszta to tylko
    dobre chęci nie mające przełożenia w realu a czas ucieka licząc od 2000 r.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.