Polska nie może ulec niemoralnemu szantażowi Komisji Europejskiej!

graf. red.To, co proponuje Komisja Europejska w sprawie nielegalnych imigrantów, którzy masowo, łamiąc unijne prawo przedostali się do Europy to jeden wielki skandal. Warto przeczytać po polsku jest: [tutaj].

Po pierwsze to moralne bankructwo, ponieważ Unia sama zrezygnowała z przestrzegania własnego prawa w wyniku własnej niemocy.

Po drugie to moralny szantaż, albowiem propozycje ogłosił pan Jean-Claude Juncker, premier Luksemburga, który zasłynął tym, że za jego kadencji ten kraj stał się rajem podatkowym dla korporacyjnych pieniędzy migrujących właśnie tam z całej Unii Europejskiej przed opodatkowaniem w krajach, w których wypracowano dochód.

Po trzecie to rozwiązanie zgodnie z unijnym prawem musi być tymczasowe. Podstawą prawną dla nadzwyczajnej relokacji jest art. 78 ust. 3 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, zgodnie z którym: „W przypadku gdy jedno lub więcej Państw Członkowskich znajdzie się w nadzwyczajnej sytuacji charakteryzującej się nagłym napływem obywateli państw trzecich, Rada, na wniosek Komisji, może przyjąć środki tymczasowe na korzyść zainteresowanego Państwa lub Państw Członkowskich. Rada stanowi po konsultacji z Parlamentem Europejskim”. Źródło j.w. Mowa jest o środkach tymczasowych. Dlaczego więc nie mówi się o tymczasowej relokacji? Czy unijne prawo można łamać bez konsekwencji?

Przecież sami stwierdzili, że: „System dubliński, zgodnie z którym wniosek o udzielenie azylu winien być rozpatrywany przez pierwsze państwo, do którego migrant wjedzie, pozostaje systemem podstawowym. W przypadku osób objętych relokacją proponowana decyzja pociąga za sobą ograniczone i tymczasowe odstępstwo od niektórych przepisów rozporządzenia Dublin II, w szczególności w odniesieniu do kryterium określenia państwa członkowskiego odpowiedzialnego za rozpatrywanie wniosku o udzielenie azylu. W szczególności dotyczy to kraju, do którego osoba ubiegająca się o azyl lub korzystająca z ochrony byłaby zawracana w przypadku przemieszczeń wtórnych. W pozostałych przypadkach rozporządzenie Dublin II pozostaje w mocy i zasadniczo ma zastosowanie do wszystkich wniosków o udzielenie azylu złożonych na terytorium Unii Europejskiej. Oznacza to, że po przemieszczeniu danej osoby np. z Włoch do innego państwa członkowskiego i przyznaniu jej tam azylu ma ona prawo do legalnego pobytu jedynie w tym państwie. W razie jej przemieszczenia do innego państwa członkowskiego system dubliński spowoduje jej powrót do państwa, w którym może legalnie przebywać. Komisja rozpoczęła już ocenę systemu dublińskiego i na podstawie jej wyników rozważy ewentualne zmiany rozporządzenia Dublin II. Ogłoszony dzisiaj pakiet legislacyjny – dzięki stałemu mechanizmowi nadzwyczajnej relokacji – stanowi kolejne uzupełnienie rozporządzenia Dublin II.” Źródło j.w. Wato pamiętać, że PRAWO NIE DZIAŁA WSTECZ!

Pani premier Ewa Kopacz dalej wypowiada się niejednoznacznie, ale wszystko wskazuje na to, że ulegnie szantażowi Komisji i najpotężniejszych krajów unijnych. Jednak właśnie dlatego, ponieważ ludzie z tych krajów odważyli się nas szantażować, nie powinniśmy temu szantażowi ulegać. Wicekanclerz RFN w jednym z wywiadów w mediach, powiedział że to dopiero początek działań, z jego wypowiedzi można wywnioskować, że będzie jeszcze więcej uchodźców. Co prawa proponowane rozwiązania dotyczące relokacji mają komponent mówiący o powrotach, jednak biorąc pod uwagę nieudolność naszej administracji należy się spodziewać tutaj pełni fikcji i tylko tworzenia jeszcze większej wrogości u tych ludzi, którzy i tak będą źli z tego powodu, że trafili do ubogiej Polski a nie zasobnych Niemiec.

Największym problemem jest jednak to, że to nie rozwiąże problemu, – jeżeli nie dojdzie do pełnego zabezpieczenia granic zewnętrznych Unii w takich krajach jak Grecja, Włochy, Węgry, Chorwacja, Polska, Słowacja, Hiszpania. Te rozwiązania mogą nas doprowadzić do rozpalenia tego kryzysu, który ulegnie wzmocnieniu i wzmożeniu w kolejnych latach. Przecież to jest nic innego jak zachęcanie milionów ludzi w krajach biednych do wyprawy do Europy. Bo ich bliskim się udało. Dlaczego Komisja Europejska o tym nie mówi? Co zamierza zrobić, jeżeli kolejnej wiosny znowu na granicach Europy pojawi się milion lub dwa miliony ludzi? Czy wówczas też będziemy mieli ich przyjąć? Bo znowu nas zaszantażuje Komisja Europejska? Proszę się zastanowić, – jeżeli płacimy cenę w postaci przyjęcia nielegalnych imigrantów, to mamy prawo wiedzieć, jakie odpowiedzi będą jutro na te same pytania! Czy znowu będziemy płacić cenę głupoty instytucji i liderów unijnych?

Właśnie, dlatego dzisiaj powinniśmy stanowczo powiedzieć Komisji Europejskiej mocne NIE, nie ma zgody na gwałcenie naszej wolności przez nieudolnych urzędników! Nie ma na to i nie będzie na to zgody. Można pomóc tym ludziom, którzy już są, ale w taki sposób żeby po pierwsze jak najwięcej z nich odesłać do krajów pochodzenia, – jeżeli są do tego warunki, a zarazem zabezpieczyć granice tak, żeby wszyscy inni wiedzieli, że nie da się już wejść do Europy. Jeżeli Komisja Europejska tego nie rozumie, to znaczy, że szkodzi Europie, a kraje członkowskie nie mogą powielać ciągle tych samych błędów, które wynikają z głupoty myślenia tych ludzi. Jako państwo NIGDY nie powinniśmy ulegać szantażom, ponieważ jeżeli pozwolimy na to raz, to się znowu powtórzy. Tu chodzi o zasady a nie o nielegalnych imigrantów – ważniejsza jest przyszłość Polski i Polaków niż jakichkolwiek ludzi, którzy łamiąc prawo nielegalnie dostali się do Europy – brzmi to brutalnie, ale tak to wygląda.

4 myśli na temat “Polska nie może ulec niemoralnemu szantażowi Komisji Europejskiej!

 • 11 września 2015 o 07:17
  Permalink

  Dzień Dobry.
  Ogólnie słusznie, dużo i nawet bez sensu. Takie “bla, bla bla” Szersza perspektywa by się przydała i dziedzinie. Albo Autor pracuje dla/w rządzie albo postrzega świat życzeniowo plotąc dużo i bez sensu dołączając do wielkiej grupy oderwanych od rzeczywistości wierzących że jakieś prawne regułki, kupa kasy i stawianie się to fundamenty świata.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 11 września 2015 o 07:32
  Permalink

  Polska może ulec i ulegnie, bo grabarka nas pogrzebie

  Odpowiedz
  • 12 września 2015 o 01:48
   Permalink

   Wiesz Pan co, Panie@Henryk Stawka, Polska jest juz od zawsze aktywnym ( a nie obserwatorem ) czlonkiem ONZ i nie przez UE ale przez czlonkostwo w ONZ musi wywiazac sie jakis z przestrzegania MIEDZYNARODOWEJ KONWENCJI O OCHRONIE LUDNOSCI CYWILNEJ PIDCZAD WOJNY I UCHODZCACH WOJENNYCH, przyznsje , ze nikt nie luczyl sie z takim obrotem wydarzen nna ziemi, i ze exodus 60mln uchidzcow, ktorzy sie obecnie madowo przesiedlaja stanowi wyzwanie dla wszystkich, nikt nie wie co z tym poczac i jak rozwiazac, Ewa K. tez nie, ja jej w tych dniach nie zazdroszcze, rzad i media musza robic presje na extra rezolucje ONZ w tej kwestii, zupenue nie da Polsce wymigac, prosze to sprobowac zrozumiec i przefe wszystkim nie robic nigdzie wojen, jak w Iraku i Afganistanie, tajnych wezien tortur w Polsce, w wujek zza oceanu sie moze relaxowac, bo do niego z uwagi na geografie truniej piechita sie przeprawic !!!
   W 1918 roku z inicjatywy LIGI NARODOW , wspolnie z Francja Polska przyjela po ludobojstwie Armeniczykiw przez Turkow b.b.duzo uchodzcow, ktorych wzorowo zasymiliwala, takze Francji sie to b.dobrze udalo, np.Chares Aznavoure/ piesniarz i aktor b.ceniny w Polsce, spiewal min.”Isabell”, “Natalie” i inne rzeczy /, dzis nie mozna w Polsce odroznic , kto przybyl z Armenii …

   Odpowiedz
 • 11 września 2015 o 09:23
  Permalink

  W Rzeczpospolitej polskojęzyczny RZĄD uległ szantażowi ze strony potężniejszych państw europejskich, z których jedno stwierdziło, że jeżeli Warszawa nie wykaże się solidarnością w przedmiocie przyjmowania uchodźców, to kraje południa nie muszą wykazywać się solidarnością w sprawie bezprawnych sankcji przeciwko Federacji Rosyjskiej …
  To znaczy że rządzą nami ludzie, których nie można opisać, ponieważ skala opisowa wkracza na słowa powszechnie uznawane za obelżywe w języku polskim.
  Jakie to żałosne… Rzeczpospolita w imię sankcji, szkodzących jej interesom została zmuszona do zmiany polityki imigracyjnej! Zachodnie koncerny robią i będą robić dalej doskonałe interesy w Rosji, a w Rzeczpospolitej będą całe dzielnice nowych obywateli o innych wartościach, kulturze i o innej percepcji rzeczywistości niż autochtoni. Nie ma co, to rzeczywiście będzie fantastyczna wymiana – nic, w zamian za rzeszę ludzi – potencjalnie do utrzymywania na systemie socjalnym przez pokolenia i wszystkie problemy, jakie ze sobą przyniosą! Zresztą nie za „nic”, tylko za straty, bo przecież ponosimy olbrzymie straty na sankcjach i ich konsekwencjach. Wszystko to w imię ponoszenia konsekwencji, o czym swego czasu mówił pewien pan, który już na szczęście odchodzi z polityki. Jednak – oto Polska właśnie. Mamy z niczego, za wiele – nowy problem.
  Gorsze jest chyba tylko upokorzenie, w którym ,,suwerenny rząd” w Polsce, jest zmuszony przez EUROKOLCHOZ którego nasz kraj jest członkiem do działania, które jest sprzeczne z wolą dominującej części społeczeństwa polskiego. Ten rząd zapłaci za to w najbliższych wyborach, a polityków podejmujących te nieudolne i szkodliwe decyzje, trzeba będzie rozliczyć po zmianie władzy zgodnie z przyjętymi normami w tej kwestii.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.