Polska jako kraj negujący Holokaust? „Polish death camp” i „Polish concentration camp”

Polska jako kraj negujący Holokaust? „Polish death camp” i „Polish concentration camp”

Polska kraj negujący Holokaust?

Chociaż to niewyobrażalne, to jest możliwe. Osatni komunikat Departamentu Stanu USA bardzo istotnie odwołuje do skutków tej opcji. „We encourage Poland to reevaluate the legislation in light of its potential impact on the principle of free speech and on our ability to be effective partners.” [Źródło: tutaj]. Wedle pani Heather Nauert Department Spokesperson, nasza zdolność do bycia efektywnymi partnerami może się pogorszyć. Chodzi o partnerstwo z USA, którego nie ma. To, co jest i nawet w tej formie w jakiej jest, nie jest efektywne. Jedak mimo wszystko jest podstawą naszej polityki od już prawie 30 lat. Obecnie jeszcze bardziej nam na nim zależy, niż kiedykolwiek. Nie chodzi o to, czy to dobra polityka, czy zła! Opisujemy stan istniejący z punktu widzenia obecnego paradygmatu władzy.

Język dyplomacji a Realpolitik – czy władze Polskie w ogóle rozumieją co się dzieje?

Przekładając to z języka dyplomacji na język Realpolitik. Oznacza to, mniej więcej tyle, że Stany Zjednoczone ostrzegają nas. Ustawa może mieć reperkusje dla strategicznych interesów Polski i jej stosunków z innymi krajami. W tym USA i Izraelem. Co więcej, że skorzystają na tym nasi wrogowie. Fragment o byciu efektywnymi partnerami jest najbardziej szokującym podsumowaniem komunikatu politycznego, nadanego jawnie z USA do Polski. Chyba kiedykolwiek od czasów pana Jerzego Urbana, kiedy bywało często ciekawiej. 

Przede wszystkim szokujące jest to, na co nie zwrócił uwagi chyba nikt z komentatorów? O zgrozo zarówno polityków jak i publicystów. TO BYŁ JAWNY KOMUNIKAT, NADANY JAWNYM TEKSTEM PRZEZ PANIĄ RZECZNIK! Wyświetlony na stronie internetowej Departamentu Stanu. Powielony miliony razy w mediach! Jednak Senat Rzeczypospolitej Polskiej, czyli pan prezes? Zdecydował poprzez kontrowersyjną nowelizację ustawy o IPN po prostu się wypiąć na rzeczywistość! Czy władze Polskie w ogóle rozumieją co się dzieje? Nie trzeba znać angielskiego jak są z tym kłopoty! Dziennikarze przetłumaczyli! W polskim internecie są dziesiątki tysięcy powielonych fraz z tego komunikatu! 

Brniemy w bagno reputacji! Co było w kuluarach rozmów dyplomatycznych?

Jak można w takich warunkach brnąć w bagno dalej? Bez żadnej refleksji! Przecież tam jest powiedziane wprost, jakby ktoś miał problem ze zrozumieniem! Jeżeli Polska będzie uznana za państwo negujące Holokaust – przez Izrael. To w konsekwencji przestanie być efektywnym partnerem USA! Jaśniej i bardziej bezpośrednio nie da się tego już skomentować. Chociaż zapewne pan Prezydent Trump może coś napisać w swoich kanałach mediów społecznościowych, a wtedy to już krzyżyk… Ilość fraz wzrośnie do setek milionów.

Proszę się zastanowić, jeżeli USA mające nas za swojego zausznika. Tak pewnego, że pewniejsza jest chyba tylko Wielka Brytania i Izrael? Podają taki komunikat w kanale oficjalnym. To co musiało się dziać na łączach dyplomatycznych? No i najciekawsze? Co było w kuluarach rozmów dyplomatycznych? Być może po jakimś czasie będą przecieki. W tej chwili możemy się domyślać, że musiało to być coś tak szokującego dla Amerykanów, że zdecydowali się na tak ekstremalny komunikat. To jest dosłownie plaszczak w twarz. Nie silny, tylko taki ocucający dla osoby pod wpływem alkoholu – obudź się! Będzie gorzej, albo w ogóle nic nie będzie, nawet uśmieszków i poklepywania. Cała koncepcja zmiany rządu na nowy wizerunkowo upadła.

Polish death camp” i „Polish concentration camp” – miliony razy w Internecie!

Sytuacja jest już krytyczna, kryzys był do wczoraj. Jeżeli Kneset uzna Polskę za kraj negujący Holokaust. To nie tylko nasz wizerunek, ale w ogóle samo posiadanie jakichkolwiek relacji z Polską, będzie hańbiące i problematyczne! 

Nie ma znaczenia jaka jest prawda! To drodzy państwo w tej sprawie w ogóle się nie liczy. Liczy się tylko to, co jest przedstawiane przez największe globalne media. Jak się to komuś nie podoba, to może wyjechać do Korei Północnej lub jeszcze lepiej na Marsa. To są realia i to nich, a nie do naszej wizji własnego honoru – należy się odnosić! Przedwczoraj pisaliśmy o około 8 mln fraz w internecie dla wyrażeń „Polish death camp” i „Polish concentration camp”, wczoraj jedna z Posłów mówiła o 30 mln! Realia globalnego Internetu powodują, że już powyżej miliona – coś na stałe w nim pozostaje.

Na marginesie warto zrobić due diligence, kto pozycjonował te frazy w internecie. Zwłaszcza w mediach społecznościowych, jak i najpopularniejszych wyszukiwarkach. To nam wiele powie o tym, gdzie mamy wrogów. Jak i przede wszystkim, gdzie wydają oni przeciwko nam pieniądze. Warto to zrobić.

PR i promocja reputacji Polski – nie istnieją!

W uproszczeniu sprawa wygląda tak: władze Polski chciały mieć narzędzie do zaostrzenia polityki wobec osób pomawiających określone kategorie podmiotowości o udział w Holokauście. W tym chodziło o możliwość karania za powielanie ww. Fraz w różnych permutacjach i kontekstach, przykładowo tak jak kiedyś użył ich pan Barack Obama Prezydent Stanów Zjednoczonych, dodajmy Noblista i człowiek wykształcony! Rzeczywiście był to dowód na to, że siła mediów masowych w kształtowaniu stereotypów na podstawie plotek i półprawd jest nieskończona.

W związku z tym stworzono ustawę, skonsultowano ją ze środowiskami żydowskimi i izraelskimi. Następnie ją uchwalono. W konsekwencji wybuchł skandal, powstał kryzys a obecnie jest katastrofa. Ponieważ spełniło się wszystko to, co w czarnym PR może się spełnić, jeżeli podmiot chroniący swoją reputację przed pomówieniami, oficjalnie neguje te pomówienia. Załatwiliśmy się w sposób książkowy – jest do tego literatura np. pana prof. Tomasza Gobana-Klasa jak i liczna światowa. 

Podstawą w zwalczaniu pomówień jest ich wygaszanie – istotą problemu jest ciężar dowodu

Czyli im ciszej nad trumną, tym lepiej. Jeżeli ofiara, posądzana o udział w pobiciu – mówi, że się tylko broniła, bójka była nie z jej winy, ona nie chciała w niej uczestniczyć, że była zmuszona i się tylko broniła. To jednak w istocie promuje – nie fakt swojego braku winy i bycia ofiarą, ale udział w bójce, a może i nawet w pobiciu drugiej strony, która standardowo jak każdy, będzie się w zaparte przedstawiać również jako ofiara. 

Istotą problemu jest ciężar dowodu. Oto politycy kraju, w którym stoją najpotworniejsze masowe fabryki śmierci niemieckiego nazizmu. Krzyczą na cały świat: będziemy karać, jeżeli ktoś powie, że w tym pomagali nasi przodkowie! Czy, że organizowało to nasze państwo! Sam drugi wątek jest tak żenujący, że nie wypada go nawet komentować. 

Nigdy samemu nie dostarcza się argumentów przeciwko samemu sobie

Nawet na swój własny użytek. Zwłaszcza jak sprawa jest klasycznym zagadnieniem zbudowanym na logiki negatywnej. Otóż, zawsze lepiej „sprzedają się” złe informacje. Proszę się zastanowić – ile razy w mediach macie państwo przekaz, że np. kogoś zabito, zgwałcono, okradziono? Podobnie, że był wypadek i 40 ofiar śmiertelnych lub inna podobna tragedia? Generalnie, to są główne wiadomości. Tragedie interesują wszystkich, przyciągają uwagę i media je proliferują w nieskończoność. W tym te największe.

Ma to zastosowanie zawsze a w ostatnich czasach, znany jest w mediach głównego nurtu tylko jeden przypadek potwierdzający regułę. 2 maja 2014 roku w Odessie faszystowski tłum nacjonalistów i inni zgromadzeni ludzie – dokonał spalenia żywcem i skatowania na śmierć innych ludzi zapędzonych wcześniej do budynku. Właśnie o tym jednym przypadku globalne media milczały, ewentualnie przekłamywały przekaz. Warto o tym pamiętać. 

Suwerenna, niezłomna i godnościowa polityka promocji „Polish death camp” i „Polish concentration camp”!

Niestety w polskich władzach nie słychać autorefleksji, są tam ludzie, którzy mówią że tak wygląda rzeczywistość – jak wstajemy z kolan – i właśnie dlatego nas prześladują, ponieważ nie podoba im się nasza suwerenna, niezłomna i godnościowa polityka. Można byłoby taką retorykę przyjąć, ale tylko pod jednym, no może dwoma warunkami. Po pierwsze, że mielibyśmy taki potencjał wojskowy jak Izrael. Po drugie jak mielibyśmy zrównoważoną gospodarkę, pozwalającą nam na samofinansowanie swoich potrzeb pożyczkowych. Niestety żadnego z tych elementów nie spełniamy.

Pomijając już kwestię relacji z USA, które zawsze będą, chociaż mogą być jeszcze bardziej instrumentalne w naszą stronę. O relacjach z Izraelem już się nie wypowiadamy, to tragedia, którą trzeba najszybciej jak się da skończyć i próbować je ułożyć na nowo. Już nie ma dokąd wracać! Proszę sobie jednak wyobrazić sytuację, że Polska jako kraj negujący Holokaust – chciałby np. Kupić w Izraelu najnowsze pociski i wyrzutnie Spike, bo jakby ktoś nie wiedział, to jest dzisiaj nasza główna broń przeciwpancerna.

Jeżeli to nie porusza wyobraźni, bo można zrozumieć, że dla kogoś kwestia naszych możliwości obronnych jest wtórna. To proszę sobie wyobrazić, że światowe organizacje żydowskie wezwałyby ludzi na całym świecie do bojkotowania towarów, osób i instytucji – z Polski lub jeżeli są w Polsce chociaż tylko wytwarzane. Myślicie państwo, że jakakolwiek amerykańska korporacja, która jest notowana na NYSE pozwoli sobie na ryzyko jakichkolwiek relacji z Polską? 

Polska w trybach najpotężniejszej machiny propagandowej w zachodnim świecie

Nasz kraj przez – niestety – nieudolność lub co najgorsze – celowe działanie, naszych władz lub czynników trzecich, wpadł w tryby najpotężniejszej machiny propagandowej jaka jest w zachodnim świecie, której on w istocie jest podporządkowany. Po tym komunikacie pani Heather Nauert, wchodzimy jeszcze głębiej w tryby – tam, gdzie się miażdży każdego, kto kwestionuje oficjalne dogmaty systemu.

Przy czym ponownie powtórzmy, nie ma znaczenia to, czy my je kwestionujemy, liczy się tylko to, jak sprawa jest przedstawiana w mediach. Jest przedstawiana dla nas szokująco źle. Nasz przekaz się nie liczy, nie istnieje – nie ma go, a wszystko, co generujemy – jest obracane przeciwko nam, jako dowód na potwierdzenie lansowanej tezy. 

Generalnie po tym skandalu, jeżeli chcemy się na prawdę oczyścić, to powinniśmy przeprowadzić możliwie najszybciej nowe wybory do Parlamentu, które odsuną od władzy praktycznie całą skompromitowaną swoją nieudolnością klasę polityczną. Jeżeli prawica w Polsce nie chce być obciążeniem dla kraju, to musi zmienić nazwę. Po raz kolejny powtarza się prawidłowość naszej obserwacji, że prawie wszyscy z tych ludzi powinni odejść z polityki i w ogóle z życia publicznego. Nie ma znaczenia z którego obozu, 95% naszej klasy politycznej jest do wymiany – natychmiast.

Czekamy na kolejną odsłonę tego dramatu, w którym nasz kraj jest poniżany, a Naród lżony! Pan Donald Tusk – Przewodniczący Rady Unii Europejskiej ma w pełni rację, sugerując, że Polska swoim działaniem wypromowała tą bolesną kwestię, najskuteczniej jak tylko można było to zrobić.

Nie mówi się o Niemcach i Niemczech, tylko o Polsce i Polakach i nie chodzi o Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata

W tej chwili czekajmy już tylko na gorsze wiadomości, ponieważ każdy, kto chce nam “przywalić” będzie to mógł zrobić bezkarnie. W ogóle już samo to, że w dniu Pamięci Ofiar Holokaustu, nie mówi się o Niemcach i Niemczech, tylko o Polsce i Polakach i nie chodzi o Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, powinno dać do myślenia nawet najbardziej zakochanym w retoryce dobrej zmiany… Szanowni Państwo! Opamiętajcie się, póki jeszcze nie jest za późno! 

Przydałyby się jakieś akcje środowisk obywatelskich, pokazujące inną narrację, niż oficjalna. Przy czym nikt tu nie mówi, że władze nie mają racji. Tylko, że nie umieją jej przedstawić. 

56 thoughts on “Polska jako kraj negujący Holokaust? „Polish death camp” i „Polish concentration camp”

 • 2 lutego 2018 o 06:09
  Permalink

  Dokładnie tak jest – wchodzimy jeszcze głębiej w tryby – tam, gdzie się miażdży każdego, kto kwestionuje oficjalne dogmaty systemu. Będzie dramatycznie i czekanas wiele problemów.

  Odpowiedz
 • 2 lutego 2018 o 06:11
  Permalink

  Podstawą w zwalczaniu pomówień jest ich wygaszanie – istotą problemu jest ciężar dowodu. w tym wypadku świat się dowiedział, że były „Polish death camp” i „Polish concentration camp” – to dziedzictwo pisowskiej nieudolności. Panowie i panie – pograzyliście ten kraj, osraliście Konstytucję, wkurzyliście i poniżyliście Kobiety – mało wam było? Teraz trzeba obrażać Żydów? O Rosjanach nie wspominam przez spokój redakcji portalu bo tutaj to chyba sprawa osobista

  Odpowiedz
 • 2 lutego 2018 o 06:50
  Permalink

  Zgadzam się, zamiast wyciszyć rozdmuchali oto Polska właśnie w wydaniu dobrej zmiany.

  Odpowiedz
 • 2 lutego 2018 o 06:53
  Permalink

  pis toczy już globalną krucjatę na użytek wewnętrzny. Wiocha, która sie uwłaszczyła na majątku żydowskim popiera te zabiegi

  Odpowiedz
 • 2 lutego 2018 o 06:56
  Permalink

  Wizerunkowy horror. Obserwujemy wrost fali antysemityzmu.

  Odpowiedz
 • 2 lutego 2018 o 07:02
  Permalink

  Krótko, bo co miałem do napisania, napisałem poprzednio. “Internety” to “matrix”. Jak ktoś się uzależnił od i przejmuje “internetami”, tym że coś tam “spuchnie” to mnie nic do tego ale jak ktoś wierzy że świat wirtualny to prawda to cóż…
  Przypomnieć co znaczy “wirtualny”?
  Od poprzednich komentarzy nic się nie zmieniło. Nadal uważam że potrzeba reakcji w wersji “hard”. W “pokera” z “szulerami” należy umieć grać a “pod stołem” trzymać “rewolwer” albo nawet dwa. Na tym poziomie to nie gra “czarnego Piotrusia” bo to gra dla “dzieci”. Jak ktoś tego nie rozumie to “kury szczać prowadzać” a nie robi politykę.
  W Świecie “szulerów” ta tzw “prawda” może prowadzić tylko do jednego, do ukrzyżowania i pogromów z lwami na arenie. Dlaczego? Bo to Świat wyznacza zasady a nie którakolwiek ze stron.
  Podtrzymuje – wersja “hard”, a to że jakiś tam “patriotów” nie dostaniemy to akurat żadna strata. Więcej “kasy” w “domu” zostanie.
  Bo reakcje żenujące typu np. wczorajsze oświadczenie Premiera są bez sensu i przeciw skuteczne, a jeśli skupicie się na treści to manipulacja była delikatna acz skuteczna….
  …tyle że nie dla Polski.
  I już nie będę się pastwił nad tym że trochę było to oświadczenie na bakier z faktografią zeszłego wieku a kolejność i semantyka wskazywały na obronę nie tego Państwa co trzeba.

  Odpowiedz
 • 2 lutego 2018 o 08:00
  Permalink

  Czyli co? W imię poprawności i przypodobania się ‘hochsztaplerom
  świata tego” mamy relatywizować przeszłość BO, ony sobie tego życzą? Piepszyć Zachód, i Bliski Wschód. “PRAWDA zawsze zwycięża” ….. – nieprawda’ż Włodku???
  ……………A Holokaust Polaków i wszystkich Słowian miał miejsce
  i wiemy dokładnie KTO i przy pomocy KOGO tego dokonał. Ten kto neguje FAKTY czy
  przekłada odpowiedzialność zasługuje na wieczne potępienie…..
  ….Pomimo całej niedoskonałości, brawo Panie i Panowie z PiSu,
  i tym co słusznie.
  zagłosowali. O lewicy, liberałach nie mówimy, zasługują na
  zdecydowanego kopniaka – jeśli nie na więcej. Reakcja z obozu lewicowo-liberalnego nie dziwi w ogóle. Media, politycy, komentatorzy z tej strony organicznie nienawidzą polskości, a jej kluczowego elementu, jakim jest katolicyzm, nienawidzą szczególnie.

  Odpowiedz
  • 27 lutego 2018 o 10:18
   Permalink

   “(…) nienawidzą polskości, a jej kluczowego elementu, jakim jest katolicyzm, nienawidzą szczególnie.” Przypomnę tylko, że “chrzest” Polski to była decyzja polityczna Mieszka I. Polska istniała przed chrztem i miała się dobrze. Mieszko zrobił to, co zrobił, żeby wytrącić w ręki Świętego Cesarstwa Rzymskiego argument sankcjonujący jego najazdy na tereny polskie. Proszę też pamiętać, że Bolesław Chrobry został obłożony klątwą przez arcybiskupa Gaudentego, a papież nie zrobił nic, aby tę klątwę zdjąć.

   Odpowiedz
 • 2 lutego 2018 o 08:10
  Permalink

  Głównym punktem wyjściowym do obecnej sytuacji jest cytat z Izraela Singera, byłego sekretarza Światowego Kongresu Żydów, wypowiedziany w 1996 roku:

  Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy nękać ich tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym.

  To właśnie jest obecnie realizowane. Główne poruszenie na ogół budzi ostatnie zdanie, ale ja chciałbym skupić się na pierwszym. Dlaczego właściwie Polska nie jest spadkobierczynią polskich Żydów? Przecież to byli także Polacy. Mieli polskie obywatelstwo, mieszkali w Polsce od pokoleń, mieli pełnię praw obywatelskich, posługiwali się polskim językiem. Byli oni dokładnie takimi samymi Polakami, jak Michnik, Geremek czy Bartoszewski. Ustalmy więc jedną logiczną wersję- albo miliony polskich Żydów, którzy zginęli w holokauście byli Polakami, albo Geremek nie był Polakiem. Jedno z dwóch. Obecnie jest tak, że w zależności od bieżących korzyści- polski Żyd jest raz Polakiem, a raz nie-Polakiem, jak kameleon. Co lepsze- wersja „to nie byli Polacy” uzasadniana jest według klucza nacjonalistyczno-religijnego, a narodowość i religia to przecież według nowoczesnych standardów- zaścianek, wstecznictwo i światopoglądowa piwnica. Według mnie powinniśmy pójść tą drogą i zakwalifikować wszystkich Żydów, którzy zginęli w holokauście jako Polaków. Kto to niby był, skoro nie Polacy? Czy mniejszości religijne np. mormoni w USA kwalifikowane są jako osobne nacje, wyjęte spod ogólnej populacji kraju? Nie dość, że ucinamy tym sposobem roszczenia żydowskie, to jeszcze możemy domagać się od Niemców odszkodowań za zabicie łącznie 6 milionów obywateli naszego kraju. Tego się boi Israel Singer, a skoro się boi, to znaczy, że metoda jest dla roszczeń żydowskich bardzo groźna. Inne moje przemyślenia na temat obrony przed zniesławieniem spisałem TUTAJ– tekst ma 2.5 roku, pewnie mało kto go pamięta, ale jest nadal aktualny. https://bialyrasizm.pl/antypolska-kampania-styczniowa/

  Odpowiedz
  • 2 lutego 2018 o 16:04
   Permalink

   Krzyku, dot. tekstu z godz 8:10.
   Czytałam go jakiś czas temu . Właśnie obecnie jest realizowany ten scenariusz. Pozdrawiam
   Kilka dni wstecz przeczytałam, że premier Izraela zarządzi naukę w szkołach (do średniej włącznie) o Holokauście 2 godziny tygodniowo. Czyli chodzi o wychowanie sobie posłusznych pokoleń. Aby zachować równowagę dodam, że w Polsce takie pokolenia już sobie wychowano. Przykre ale prawdziwe.

   Odpowiedz
 • 2 lutego 2018 o 08:14
  Permalink

  Nawet dobrze zbudowany mechanizm zawiera elementy takie jak zawory bezpieczeństwa czy sprzęgła przeciążeniowe. Dobrze zaprojektowany układ elektryczny zawiera zabezpieczenia przeciwprzetężeniowe i przeciwprzepęciowe. Sieć elektryczna ma ich już znacznie więcej włącznie z samoczynnym załączeniem rezerwy i samoczynnego ponownym załączeniem. Państwo jest jednak mechanizmem i układem daleko bardziej złożonym, zawierającym podatność na wzbudzanie procesów nieprzewidywalne i niekontrolowane. Dlatego większość współczesnych państw oparło swoją wewnętrzną konstrukcję o bezpieczną koncepcję barona de La Brède et de Montesquieu. Mało tego, wiele z nich dołączył czwarty filar w postaci wolnej prasy dostrzegającej i ostrzegającej przez zarzewiami niebezpiecznych procesów. Nasza ojczyzna poszła w kierunku odwrotnym podporządkowując jednej partii wszystkie filary władzy państwowej: egzekutywę, legislatywę i judykatywę. Władza ustawodawcza stała się więc jedynie kosztowną atrapą parlamentaryzmu, złożoną z “głosłów” których zadaniem jest bezmyślnie i bezrefleksyjnie unoszenie ręki i naciśnięcie przycisku. Nie inne zadanie pełni parlamentarna “izba dumania”, którą nawet ostatnio partyjna władza zrugała za niesubordynację. Podobnie władza sądownicza trwa właśnie w przebudowie w partyjny podnóżek, w którym promowane mają być: serwilizm oraz nikczemność intelektualna i moralna. Media mogą być wolne jedynie o tyle o ile czuwa nad nimi ochronny parasol patronackiego kapitału (w rozumieniu relacji patron-wasal). Takie państwo staje się wielce złożonym mechanizmem pozbawionym wewnętrznych zabezpieczeń, w którym każde zakłócenie uruchamia mechanizmy destrukcyjne wielkich rozmiarów. Mało tego wodzowski system władzy partyjnej promuje otoczenie wodza głupcami i zaprzańcami, którzy z założenia mają być niezdolni do zagrożenia pozycji wodza. Zaś głupcy robią głupstwa a wódz, choćby najbardziej utalentowany, nie zdoła gasić wszystkich ognisk zapalanych przez dworzan bawiących się zapałkami. Tak więc na naszym Titanicu orkiestra gra, na razie.

  Odpowiedz
  • 2 lutego 2018 o 08:51
   Permalink

   @Pozorovatel
   Wszystko to ładnie i pięknie ale analogia nie trafiona. Elementarnym bezpiecznikiem w Demokracji(!) jest SUWEREN a nie jakiś “polityczny” triumwirat” “senatorów republiki”.
   Cały światowy “pierdolnik” bierze się nie z powrotu do postmonarchizmu czy postfedualizmu ukrytego za fasadą nowego rzymu ale z prostego kłamstwa (zapisanego) kto jest suwerenem.
   Monteskiusz nic nie wiedział o Demokracji i trójpodział nigdy nie dotyczył Demokracji. Dotyczył “nowej republiki” którą według niego może mieć ustrój demokratyczny. Tyle że to była ściema żeby wynieść republikę jako ustrój doskonały.
   Republika i Demokracja to dwa RÓŻNE systemy. Skrajnie różne. Zacieranie pojęć trwa w najlepsze. To samo dotyczy innych pojęć jak “komunizm”, “nazizm”, “faszyzm”, “socjalizm”. Nazywamy kolejne byłe i obecne ustroje tymi słowami a tymczasem wszystkie one były REPUBLIKAMI (albo republikami republik). Ból z “republiką” (każdą) jest taki że wystarczy “dzierżyć” stołki “senatorów” a wtedy kontroluje się wszystko. Od “prawa”, przez “wybory” po “przekaz” dla “gawiedzi”. Do tego “chleb” i “igrzyska” i “piekła nie ma”.

   Odpowiedz
   • 2 lutego 2018 o 13:29
    Permalink

    Tych odmian ustroju republikańskiego jest trochę więcej. Monteskiusz dzielił je na arysto- i demo-(s) kratyczne. Naszej Republiki nie potrafię zakwalifikować ani do jednej ani do drugiej kategorii. To raczej jakaś factio-kracja, w której formalne organy władzy powoływane są przez jednoosobowy zarząd partii. Onże też kształtuje państwowy ustrój. Nie wiem też jak rozumieć słowo “suweren”. Jeżeli ma ono oznaczać “lud” czy “naród”, to mamy odmienne poglądy na jego rolę w naszej “factiokracji”. To faktyczna władza państwowa kształtuje kształtuje (poprzez system oświatowy) ludowy poziom świadomości politycznej i powszechny (raczej niewysoki) poziom rozumienia świata. Poprzez aparat propagandowy skutecznie wskazuje nieświadomemu ludowi na kogo należy głosować, oraz za pośrednictwem stanowionego przez siebie prawa wyborczego zabezpiecza się przed ponownym wpuszczeniem na salony władzy przedstawiciela ludu jakimi byli Witos czy Lepper. Tak więc w tym systemie powszechne wybory (spośród wskazanych kandydatów) stały się jedynie ludowym festynem i hołdem jaki lud składa miłościwie panującemu “suwerenowi”.

    Odpowiedz
   • 5 lutego 2018 o 07:19
    Permalink

    @Pozorovatel
    Nie ma co klasyfikować. Monteskiusz był takim samym “pierdołą” jak całe mnóstwo ideologów. Republika to republika i zajmowanie się różnicami po to aby wymyślić dla kolejnego “papierka” jakiś podział na takie i “srakie” republiki to zwykła strata czasu. Republika jest dość prosta. “Rządzi” “klika” podług wielkości “kasy” (oligarchowie) z pomocą strachu prowadzonego przez możliwe głupich (ale nie za głupich) przydupasów, dając ludowi pozór wyboru i podsuwając temuż ludowy “przedstawicieli” by miał “wybór” i mógł oddać “głos”. Cały model opiera się na kłamstwie że jakiś “ogół” jest suwerenem i wszyscy mają takie same prawa.
    To czy Ci “przy kasie” tudzież “przy korycie” dadzą gawiedzi “prezydentów”, “królów”, “sejmy”, “prezesów” czy “partie” to że wtórna. Tak jak zupełnie nie ma znaczenia z którego niby to “państweweczka” pochodzi “oligarchia”.
    I te wszystkie naukowe “pityu pity” z nauk co to Naukami nie są i nigdy nie były można sobie “darować”. Wartość taka sama jak współcześnie jakieś 99 i coś tam po przecinku % zawartości “Internetów”. “Bzdury”, “wierzenia” dla “gawiedzi”, “bajki” i mało znaczące “narracje”.

    Odpowiedz
  • 2 lutego 2018 o 09:45
   Permalink

   Wódz otaczający się głupcami, musi ściągnąć na siebie i swój kraj nieszczęścia. Pisali już o tym starożytni chińscy filozofowie. Przerażające jest to jak byli praktyczni i przewidywalni w tezach, jakie stawiali na temat rządzenia. I tezy te są aktualne do dziś.

   Odpowiedz
   • 2 lutego 2018 o 12:04
    Permalink

    @”Chińczyk”. Nie możemy ciągle tkwić w oparach obłudy i fałszywej religii – jeśli nie teraz to kiedy? Jeśli nie PiS 🙂 to kto? Liberalna post-komuna,lewica laicka? NIE!
    Nie, te (wykastrowane przez układy i poprawność) formacje nigdy
    nie przedstawiały sobą żadnych wartości, raczej anty…..

    @bob. “A wtedy to nawet Niemcy uznają, że skończył się czas płacenia. ” No to masz luki w temacie. 🙂 w początkach 2000′,
    może w samym wymienionym, kanclerz Schröder orzekł jednoznacznie
    w temacie….. że skończył się dla Niemców czas ‘smuty finansowej”

    Odpowiedz
 • 2 lutego 2018 o 08:22
  Permalink

  Jestem przeciwnikiem “dobrej zmiany“. Ale w tej sytuacji już nie ma możliwości cofnięcia się. Trzeba będzie po prostu powiedzieć Amerykanom i Izraelowi sprawdzam. Dużo nam zrobić nie mogą bo do tych państw stosunkowo mało eksportujemy za to kupujemy broń za ciężkie pieniądze. Jak postanowią zaostrzyć spór powinniśmy wzorem Turcji kupić nawet S 400 choć w wersji chińskiej a nie rosyjskiej. A samoloty i inną broń sprzedadzą nam Francuzi i to z pocałowaniem ręki. Świat się zmienił. Dziesięć lat temu bylibyśmy bez wyjścia ale dziś pozycja Ameryki i Izraela nawet w Europie Zachodniej nie mówiąc o innych regionach jest bardzo słaba. Oczywiście napięcie z Ameryką to korzystna sprawa dla wpływów Rosji w naszym regionie. Ale obecność państw bałtyckich w NATO i rewolta Ukrainy przeciw Rosji daje nam spore pole manewru. Przy sprytnej władzy moglibyśmy nawet nastraszyć amerykańskie lobby zbrojeniowe tak, że transfer technologii w przypadku zakupu broni w USA byłby znacznie większy. Z drugiej strony lobby żydowskie strzeliło sobie w stopę. Oni myśleli, że nadszedł czas do akcji bo obecny rząd ma słabą pozycję w Europie. Problem w tym, że PiS jest na tyle nierozsądne, że raczej będzie udawanie głupa, że nic się nie stało tak jak to jest w sprawie sporu o sądy z Brukselą. Zresztą elektorat nie wybaczyłby ugięcia się pod naciskiem. Tak więc Żydzi będą robić aferę a na świecie nie tylko w Polsce coraz więcej nieprzychylnych Żydom środowisk będzie podnosiło głowy widząc polski upór. Czasami tak bywa, że wystarczy wyciągnąć jedną cegiełkę z muru obowiązującej ideologii czy systemu poprawności politycznej aby rozpoczął się proces domino. A wtedy to nawet Niemcy uznają, że skończył się czas płacenia. Np. oni do dziś budują dla Izraela okręty de facto za darmo. Chociaż jak Niemcy przestaną płacić Żydom to nam już kompletnie nic nie dadzą. No ale może w końcu zrozumiemy, że czas zabrać się za pracę a nie liczyć na kasę z zagranicy.

  Odpowiedz
  • 2 lutego 2018 o 14:33
   Permalink

   @bob? Czy to aby na pewno ty? Nie wierzę, że zmądrzałeś? Po raz pierwszy muszę cię pochwalić za ten wpis.

   Odpowiedz
   • 2 lutego 2018 o 17:24
    Permalink

    Mieclawie, nie mów hop póki nie przeskoczysz! Czytałeś drugi “komentarz” boba? Nie będę się odnosił do kłamstwa o głównej roli bitwy o Anglię, bo każde zwycięstwo przyniosło klęskę Niemiec, ale że Anglia była samotna bez pomocy byłej kolonii USA?,w to nie uwierzy nawet rusofob! Żeby tylko pomniejszyć rolę ZSRR w II Wojnie!

    Odpowiedz
   • 2 lutego 2018 o 22:42
    Permalink

    @Wlodek. No w sumie masz rację, ale tym wpisem mnie zaskoczył nawet pozytywnie, więc postanowiłem zagrać na jego ego. 🙂 Trzeba dać szansę tej zbłąkanej owieczce. 🙂

    Odpowiedz
 • 2 lutego 2018 o 09:22
  Permalink

  Jest jeszcze czas powtórzyć działania mjr Henryka Dobrzańskiego – Hubala, z jesieni 1939 roku.

  Ucieczka do lasu.

  No i konie.

  Odciąć się od tego całego zgiełku i Internetu.

  Przeczekać do wiosny.

  Bo wiosną 1940 miała nadejść z Zachodu ODSIECZ.

  Obecnie Zachód Milczy (USA to nie Zachód Europy), bo nie chce być wkręcony w tryby światowej machiny propagandowej.

  Tylko konie, lasy i łąki.

  Oraz spokój.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 2 lutego 2018 o 09:41
  Permalink

  Czy ktoś wspomni o 75 Rocznicy Bitwy Stalingradzkiej! Bitwy która zadecydowała o losie Świata.! Cześć i Chwała Armii Czerwonej!

  Odpowiedz
  • 2 lutego 2018 o 15:07
   Permalink

   O losie świata to zdecydowała Bitwa o Anglię. Gdyby w 1940 roku Hitler zmusił Anglików do pokoju to wtedy żadne dostawy z Zachodu nie trafiłyby do ZSRR i armia Stalina nie miałaby nie tylko ciężarówek do transportu wojska i sprzętu ale nawet paliwa. A pamiętajmy, że w przeciwieństwie do ZSRR Brytyjczycy byli osamotnieni w 1940 roku. Zresztą w tym czasie Stalin był sojusznikiem Hitlera i wspierał Wermacht dostawami surowców.

   Odpowiedz
  • 2 lutego 2018 o 19:22
   Permalink

   Włodku, ja pamiętam o tej rocznicy, gdyż dzięki temu, że zwyciężył dzielny Naród rosyjski i “Generał Mróz” Europa zaczęła oddychać pełniejszą piersią i mieć nadzieję, że teraz już jest z górki. Zatem chwała bohaterom.
   Pozdro

   Odpowiedz
 • 2 lutego 2018 o 09:54
  Permalink

  Ps,dlaczego przemilczamy stosunek neobanderowskiej Ukrainy wobec zmian w nowej Ustawie o IPN?,a skupiamy uwagę na stosunkach polsko izraelskich?Ofiary Wołynia czekają na prawdę historyczną i ukaranie ludobójstwa! Cześć Pamięci ludzi którzy zginęli bo byli Polakami,podobnie jak Żydzi!

  Odpowiedz
  • 2 lutego 2018 o 18:53
   Permalink

   @Wlodku. W gruncie rzeczy chodzi o to samo, gdyż Ukraina jest pod ich zarządem, a biedni uczciwi Ukraińcy cierpią z powodu swoich banderowców, tak jak my z powodu rządów styropianowców, obecnie spod znaku POPiS oraz liberałów spod znaku PSL i SLD oraz innych partyjek na usługach kapitału. Jesteśmy tylko gospodarczo trochę w lepszej sytuacji niż oni, ale na jedno wychodzi. Prawica w Polsce zapędziła się sama w kozi róg chodząc na łańcuszku zachodu i jak barany popierając Majdan. Sam Kukiz śpiewał na tym że Majdanie, a teraz wywalczył wprowadzenie tego przepisu i bardzo dobrze, że obudził się, ale skutki tego wcześniejszego poparcia są już niestety nie do odwrócenia. W Polityce jest tak, że albo masz zasady i wszyscy się z tobą liczą, bo potrafisz ich bronić albo jesteś chłopcem na posyłki, który tańczy tak jak mu zagrają. Ci którzy kiedyś brali “pomoc” z zachodu, chodzili po “dary” zachodnie do kościółka i leżeli na styropianie walcząc z PRL, są teraz takimi chłopcami na posyłki, bez zasad, bez honoru i mogą tylko udawać, że są bohaterami. W zasadzie muszą to robić, bo gdy naród się zorientuje to ich los może być smutny, a ich pomniki mogą runąć i służyć tylko za edukacyjny przykład …….., wiesz czego.

   Aby można było zmusić banderowców do odwrotu z tej polityki, musieliby stracić poparcie zachodu, więc na najbliższe lata mamy pozamiatane we wspólnych rozliczeniach historycznych. Będziemy się dusić we własnym kotle, a zachód będzie zacierał ręce z tego powodu, bo to nas będzie wiązało w polityce wewnętrznej i zewnętrznej. Zachód na rozbiciu jedności Słowian będzie się tylko bogacił.
   Zobacz, jak po zawłaszczeniu gospodarczym Europy Wschodniej wzbogacili się menedżerowie największych amerykańskich firm. Może zdołasz gdzieś wy-guglać bo link już nie działa, albo dotrzeć do źródła, była tam tabela obrazująca kolosalny skok wynagrodzeń po 1990 roku:
   “Średnie wynagrodzenia prezesów największych amerykańskich firm na tle zmian indeksu S&P 500. Źródło danych: L. Mishel, A. Davis, CEO Pay Continues to Rise as Typical Workers Are Paid Less, Economic Policy Institute, June 12, 2014.”
   http://biznes.pl/rynki/gielda/agencyjne/roznice-w-placach-pracownikow-i-prezesow,5660129,news-detal.html

   Odpowiedz
 • 2 lutego 2018 o 10:54
  Permalink

  A kto mnie zwróci pieniądze potrącane mi w ramach cegiełek na odbudowę stolicy nu kto mądrale.

  Odpowiedz
  • 2 lutego 2018 o 14:46
   Permalink

   @Winetu. Jeżeli chociaż jeden dzień leżałeś na styropianie i walczyłeś przeciwko PRL w tzw. opozycji niepodległościowej, np. nie doceniając tego ile kulturalnej pozytywnej pracy wykonywali “referenci owocowi” w PZPR – to zwrot za karę ci się nie należy. 🙂 Wybacz, ale tak mnie naszło to odniesienie 🙂

   A tak na poważnie, to wiesz przecież jak to leciało “nasze kamienice, wasze ulice”, więc twoje żądanie jest nie na miejscu w “jaśnie pańskiej” III RP. Teraz tu idzie o to, kto zgarnie resztkę tego co pozostało po PRL, polskie “jaśnie państwo” czy lobby z za oceanu.? Stąd ta draka i awantura, bo dla wszystkich może nie starczyć, nawet tych 20% projektowanych, a tu jeszcze trzeba ten otumaniony religijnie lud trzymać w ryzach mentalnych, żeby czasami nie przypomniał sobie o 500-set latach pańszczyzny? I co wtedy? Wszystkie plany w łeb biorą w tą rewolucją w imię świętej własności prywatnej i chwały jedynie słusznej religii.

   Odpowiedz
 • 2 lutego 2018 o 11:10
  Permalink

  @Zbigniew; @krzyk58. W pełni zgadzam się z wami. Nie można sobie pozwolić na wersję “soft” z ludźmi nie mającymi honoru, dla których liczy się tylko kasa i dla jej zdobycia będą nawet tańczyć na grobach swoich ofiar. Prawda się obroni.

  Panie Krakauer ten felieton jest może dyplomatyczny, ale w istocie poniżający nas Polaków. Wystarczy, że styropiany i kk od dziesiątek lat poniżyły Polaków robiąc z nas zdrajców systemu sprawiedliwości społecznej PRL i w istocie idei Chrystusowej (może wreszcie katolicy powinni to zrozumieć). Czas z tym skończyć i niech zrobi to PiS naprawiając swoje przeszłe błędy styropianowe. Mogę zadać pytanie, gdzie kończy się republika bananowa? Czy całkowita podległość gospodarcza zachodowi, to jeszcze za mało? Może depopulacja Polski całkowita i sprowadzenie do Polin żydów z powrotem będzie wystarczające? A resztka polskiego pospólstwa, jak kiedyś chłopi pańszczyźniani, mają służyć w Polin dwóm najwyższym klasom, czyli “jaśnie państwu” i ich pomocnikom żydom? Oto chodzi w tej dyplomacji? Gdzie są granice honoru? Mam wrażenie, że w PRL chłopi się nie zdążyli go nauczyć i dlatego się to rozpadło? Ale może czas go odzyskać na gruzach tego co pozostało?

  Ale faktycznie spoglądając na to realnie, to trzeba stwierdzić wyraźnie, że tak skoordynowany atak nie mógł być przewidziany przez PiS, które razem z prezesem było zwodzone.

  A dlaczego? Bo Polska pod rządami PiS zatrzymała depopulację i pogłębiające się uzależnienie od zachodu. A to już wystarczyło do przygotowania tego ataku, zwłaszcza, że ustawa reprywatyzacyjna nie satysfakcjonowała lobby żydowskiego. Oni nie mogą popełnić tego samego błędu co w Rosji z Putinem, który wyprowadził Rosję na prostą, a zachód trochę ten moment przespał i teraz jest z ręką w nocniku. Oni nie mogą Polski wypuścić z tego “morderczego” uścisku, bo im się posypie cała Europa Wschodnia. Polska ma być słaba i podległa, jak najgorsza republika bananowa, bo jest to doskonałe miejsce na przygotowanie ataku na wschód.

  To istna ironia losu, że jestem teraz po twojej stronie @krzyk58. 🙂

  PiS to nie moja bajka, bo to jest “jaśnie państwo”, które poniżyło miliony Polskich chłopów i robotników swoją polityką historyczną w stosunku do PRL, i w sumie należy im się to, co ich teraz spotkało. To istna kara za poniżenie narodu, który odbudował własnymi siłami kraj z gruzów wojennych wprowadzając system sprawiedliwości społecznej, który się “jaśnie państwu” i kk nie podobał.

  Ale obiektywnie rzecz biorąc, tylko oni próbują teraz ratować majątek pozostały po PRL, Polskę i godność Polaków przed nachalną antypolska propagandą i nieuzasadnionymi roszczeniami finansowymi. Tak więc potrzebna jest niestety wersja “hard” i zmiana sojuszy, jeżeli taka będzie konieczność. Nie jest sojusznikiem ten, kto ma zamiar cię wydoić i puścić w skarpetkach.

  Tu już żadna dyplomacja nie pomoże, a opozycja kolejny raz zdradziła Polskę i Polaków. Myślę, że PiS to odpowiednio wykorzysta do przejęcia władzy absolutnej i czeka nas państwo wyznaniowe w perspektywie, czyli tragedia narodowa, ale niestety takie są skutki styropianowego szaleństwa i faktu, że Polacy zamiast myśleć to się modlą. Nie dziwi też brak stanowiska kościoła, oni jak zwykle dostosują się w ostatniej chwili do silniejszej opcji i będą robić swoje interesy kosztem tego umęczonego narodu.

  Odpowiedz
  • 2 lutego 2018 o 12:20
   Permalink

   @Miecław. Pięknie ujęte. I to bez podpierania się…no może co do
   stanowiska KK, Miecław dyplomatycznie nie zauważa – a ‘jacy pasterze są
   każdy widzi” . Mam na uwadze nurt oficjalny w KK.

   Odpowiedz
  • 2 lutego 2018 o 14:14
   Permalink

   “Prawda się obroni”
   ROTFL Dawno się tak nie uśmiałem.
   Książki historyków są pełne prawd o których świat nie ma pojęcia, wierząc w kłamstwa powtarzane po tysiąckroć.

   Odpowiedz
 • 2 lutego 2018 o 11:26
  Permalink

  Spór o przebieg zagłady Żydów /nie holokaustu, gdyż to termin zastosowano w celach komercyjnych/ powinni toczyć miedzy sobą Niemcy z Izraelem. Bardziej z udziałem tzw mocarstw zachodnich, gdyż to oni znaczniej do zagłady się przyczynili. Swoją biernością i wyrachowaniem. Polska i Polacy byli ofiarami. I dzięki swojej głupocie stali się ofiarami i dziś. W tle trzeba widzieć 83 miliardy dolarów, które Izrael z pomocą USA chce wyłudzić od Polski za mienie tutaj pozostawione. I wyłudzą, znając potężny wpływ Izraelskiego lobby na rząd i koła rządzące w Waszyngtonie.
  Swoją podłą rolę w tej aferze odegrał vvv, instytucja hańby, kłamstwa i szantażu politycznego

  Odpowiedz
 • 2 lutego 2018 o 11:58
  Permalink

  bolszewicki e trole z was wszystkich, nawet po polsku zdań nie umiecie napisaćććććć putin kaputtt

  Odpowiedz
 • 2 lutego 2018 o 12:52
  Permalink

  @wlodek. “Nie żałuj róż kiedy las płonie”.. dlaczego uciekasz
  od TEMATU nr.1 na jakieś poboczne, zarośnięte ścieżki?
  Albo jeżeli zabierasz głos to z pozycji antypolskiej? Pochodzenie?
  Geny? b.przynależność? Co ci przeszkadza być Polakiem,
  Słowianinem? “29 stycznia 2018 at 22:01” Godne pożałowania.
  Włodku w Moskwie – “rossjanie” mówią w “rossiańskiej ТВ , ‘toczka w toczkę” to samo
  co mówią o nas w Berlinie, Nowym Jorku, Tel-Awiwie…………….

  Odpowiedz
  • 2 lutego 2018 o 16:41
   Permalink

   Krzyku,No Comments (możesz się pastwić),ale do czasu! Pozdro.

   Odpowiedz
 • 2 lutego 2018 o 14:12
  Permalink

  Gdyby nie to że cała “afera” została przez PiS celowo wywołana to rząd mógłby się (nieoficjalnie) zwrócić po pomoc do CHIN. W zamian za korzyści ekonomiczne i strategiczne mogli by wydać miliardy na przeciwdziałaniu kampanii nienawiści do Polski.
  Problem polega na tym że to nie jest przypadek. Ma to przygotować opinię światową na to że “Polacy zasłużyli na to co ich spotkało”. Strach zgadywać co to ma być.

  PS. Naprawdę myślicie że władza która w komplecie jeździła na konsultacje do Izrealea i USA mogła by takie coś zrobić bez ich wiedzy oraz zgody?

  Odpowiedz
  • 2 lutego 2018 o 18:01
   Permalink

   @Wojna info. Jeżeli byłoby faktycznie jak piszesz, tzn. że jest jeszcze gorzej niż myślę i dla PiS-u wtedy nie ma żadnego usprawiedliwienia.!!! Ale sądzę, że nie wiedzieli co im szykują, bo mina Prezydenta Dudy i zaskoczenie jakie go spotkało, mówi samo za siebie.
   Ale w takim układzie jak piszesz, to Polacy mogą tylko paść na kolana przed obcym bogiem i się modlić o przetrwanie lub lepszy rozum. Tyle tylko, że ich modlitwy nie działają tylko zniewalają, więc wychodzi na to, że następne 1000 lat przyjdzie nam żyć w niewoli jedynie słusznej religii stworzonej dla gojów i w prekariacie nawaleni tanim winem (na trzeźwo nikt myślący tego nie przetrwa) możemy tylko pracować dla “jaśnie państwa” polskiego i obcego, prosząc o zmiłowanie i jakie takie przetrwanie!

   Smutny koniec Polski nadchodzi pod rządami styropianu i kk.

   Odpowiedz
 • 2 lutego 2018 o 16:36
  Permalink

  @(małpowie). Lohn, Aszkelon (końcówka nie – nazi? 🙂 ), Ja1, BBN, Nabudochonozor – na pewno (w domu) wszyscy zdrowi?

  Odpowiedz
 • 2 lutego 2018 o 17:02
  Permalink

  Z ciekawości przeczytałem recenzję , i na tym poprzestanę. Myślę,
  że dobrym adresatem byłby @Michał (z Izraela) i jego ziomkowie.
  Pozostanę przy sugestii @Inicjatora gdzie,wyżej wspomina “Jest jeszcze czas powtórzyć działania mjr Henryka Dobrzańskiego – Hubala, z jesieni 1939 roku.” NIEDOŚCIGNIONY WZORZEC PATRIOTYZMU.
  Pomimo prześmiewczej xxxxkomunistycznej “szkoły szyderców’
  z PRLu. Zna pan odzywki Marsjan do śp.B. Poręby…co wy TU Poręba robicie? (Łódzka Szkoła Filmowa)… Czy myślicie że wam pozwolą kręcić filmy?? P. Poręba był jedynym Polakiem “na roku” w rzekomo polskiej Szkole Filmowej w Łodzi. Paaanie xxxxkomuna,
  to było wszystko chore od podszewki. Czy po 89′ było normalniej?
  Skąd’że! Wręcz przeciwnie, do władzy dorwali się ci ,co jako dzieci wręczali kwiatki tow. “Tomaszowi” – kolejne pokolenie/wcielenie tych z lat 44-56″ lewicy laickiej….

  Odpowiedz
 • 2 lutego 2018 o 17:07
  Permalink

  🙂 Nie przepadający za LUBE dziennikarz napisał o śpiewanej a capella piosence КОНЬ – „Wyjdę nocą w pole z koniem”: „Można nie znać rosyjskiego i nie lubić muzyki cerkiewnej, ale kiedy się słucha tej pieśni, chce się płakać. Widziałem na koncercie kobiety i mężczyzn, którzy składali ręce jak do modlitwy, śpiewali razem z grupą i płakali……………….”

  Любэ. Ты неси меня река…

  Pyatnitsky Russian Folk Choir

  Пелагея – Выйду ночью в поле с конем

  https://www.youtube.com/watch?v=prlRD7jAb3c

  Пелагея. Ой, то не вечер.

  https://www.youtube.com/watch?v=qPuffyhHXgQ

  Odpowiedz
 • 2 lutego 2018 o 17:20
  Permalink

  @wlodek. Odbieram Twój post, jako zapowiedź przyszłego rewanżu,
  czyżby w waszych głowach lęgła się już przyszła myślo-zbrodnia
  do wykonania? Wcale nie byłbym zdziwiony….zagnać Polaków
  do narożnika – o tym marzycie? 🙂 Włodku nie warto kopać
  do własnej bramki… Pozdrawiam, mimo wszystko 🙂

  Odpowiedz
 • 2 lutego 2018 o 17:33
  Permalink

  @wieczoryka. … “o Holokauście 2 godziny tygodniowo. ”
  Czyli wiemy jak TO będzie odbywało się w praktyce,
  cd. “jedynie słusznej indoktrynacji” wg. wszelkich dostępnych info.
  ONY – TU przyjeżdżają JUŻ odpowiednio ustawieni psychicznie,
  do Polski i Polaków. Pomijam barbarzyńskie zachowania
  w miejscu odpoczynku (hotele) – dzicz do kwadratu! 🙂 Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 3 lutego 2018 o 18:19
   Permalink

   @krzyk58….02.02’2018,17:33….
   Talko wersja “hard”,ktora wysunal komenta tor@Zbigniew tj.zerwanie kontaktow dyplomatyczych z Izrelem, czego konsekwencja byla by niemozliwosc,by mlodziez z Izraela mogla by przyjezdzac do niemieckich obozow zaglady lezacych na terenie Polski ,do miejca ich kultu i religi… moglo by byc otrzezwieniem…

   Dla nich ten kult jest tym,co w Polsce kult wypadku samolotowego kolo Katynia tj.tego co Antoni dlugimi latami
   preparowal…. to sa konstrukcje: kliniczne opisy patologicznych syndromow,ktorych leczenie nalezy do specjalistycznych rak psychanalityka
   ….

   Odpowiedz
   • 6 lutego 2018 o 10:09
    Permalink

    Mylisz się. Młodzież jedzie do burdeli w Krakowie, a Oświęcim, to tylko pretekst dla matki żeby nie myślała że jej ukochany synek trwoni jej ciężko zarobione grosze, na krakowskie prostytutki. Już dawno powinni przestać te wycieczki do Polski. Jeśli chcą utrwalić pamięć historyczną, niech uczą Historię, a nie opowiadają bajki o Zagładzie. Ale wtedy nagle okaże się że 1.500.000 Żydów walczyło w wszystkich armiach, na wszystkich frontach i partyzantkach, i pod wszystkimi sztandarami, przeciw hitlerowskiej zarazie. I jeszcze przypomnimy KG AK co odmówiła Powstańcom Getta broń, bo Żydzi nie umieją walczyć. A Powstańcy Getta sami udowodnili Polakom, że Żydzi umieją walczyć.

    Odpowiedz
   • 7 lutego 2018 o 16:42
    Permalink

    @Michal z Izraela…06.02’2018,10:09
    No ladne kwiatki,a to psychoanalityk mial by roboty na dlugie lata…mysle powaznie,ze te pielgrzymek do niemieckich obozow zaglady lezacych w Polsce nalezalo by zaniechac,gdyz powstaje jakas presja ,jakas nieprawdziwa narracja i takie brzemienne w skutki skandale i to o zasiegu miedzynarodowym, czego jestesmy wlasnie swiadkami i zaczynaja sie mieszac obce gremia i lobbysci,ktirzy chca ukrecic interes nad glowami ofiar hitleryzmu jakim byli i Zydzi i Polacy takze Risjsnie,Francuzi i inne nacje i przezbtakie awantury i liczenie pienidzy,ktore je wywojuje profanuje i obraza wszystkich tych,ktorzy byli tym ta zaglada dotknieci…czasami milczenie jest naprawde zlotem,bo cokolwiek sie powie,bedzie sie tego zalowac ….z pewnoscia lobbysci prostytutek z Krakowa a tak wlasciwie to z Ukrainy,Woloszczyzny i innych wyglodnialych terenow beda protestowac,bo im zrodlo dochodow sie zamknie….pewnie tez sama mlodziez,ktora byc moze po raz pierwsty wyrusza bez rodzicow gdzies daleko ale tam,gdzie kiedys zyli ich przodkowie i to z wlasna klasa a “za pazucha” we lbie jakies wystepy artystyczne w nocnych lokalach…no jesli zamknie sie te droge “samopoznania” to mlodziez bedzie protestowac argumentujac scisle politycznie…..mowie,ze to wszystko nalezy do rak doswiadczonego psychanalityka…
    *******
    Co do tego,ze masy ale masy zolnierzy zydowskiego pochodzenia kulturowego walczylo we wszystkich wojskach i we wszystkich wojnach na calej kuli ziemskiej i to od szeregowca do admirala nie mam ani cienia watpliwosci ,pootrzymywali rozne rozmaite odznaczenia np.w 1WS w Niemczech,we Francji,w Austrii i gdzie inndziej,byli.swietnie zasymilowani i nigdy,przenigdy nie sadzili,ze zacznie sie nagonka i poszukiwania w drzewach geenalogicznych do nawet i 30pokolen i przez ksiegi kosciolow,ktore pisaly kto placi daniny na kosciol a kto nie…bo jest np innego wyznania niz chrzescijanskie…tobyla konkurencja iodcisgala fundusze od Watykanu i Protestantow….spoczywajac na “laurach”/orderach z 1WS wielu Zydow powolujac sie na swoje zaslugi w wojsku i wysluge lat oraz oznaczenia za ofiary na polu bitew takze renty wojskiwe nie liczylo sie z zaglada jako zgotowal im Hiltler ale tylko dlatego,ze mial sobie oddanych wiernych poddanych….we Francji byl caly rezim w Vichy ,ktory kolaborowal z Hitlerem,takze w Bulgarii,Grecji,we Wloszech i w krajach Przybaltyckich i raptem zaslugi obywateli tych panstw pochodzenia a raczej wyznania zydoskiego pozbawiono praw obywatelskich i ludzkich,zrodlem byla chciwa wola przejecia ich majatku …to ze obywatele pochodzenia a wlasciwie wyznania zydoskiego umieli walczyc dowodza zrodla i dokumenty historyczne spoczywahsce w archiwach roznych ministerstw,gdyz one przyznawaly im ordery i renty wojskowe..takze pozniejsze walki o swoja ziemie obiecana udowodnily wole walki i batalistyczne umiejetnosci…sprawa z odmowa wydania broni walczacym w ghecie warszawskim Zydom nie jest mi blizej znana lub tylko jednosronnie znana: Polska obawiala sie wielkich konsekwencji ze strony Niemiec,gdyby dostarczyla lub wydala bron Zydom walczacym w Gheccie….oceniajsc bezwglednosc wladcow Generalnej Guberni wobec Polski i Polakow uwazam to za wystsrczsjscy argument ,choc podczas wojny wszystkie argumenty maja.inny wydzwiek i zalezy gdzie sie ktos znajduje…na ktora stronie los go rzucil…
    Chce podkreslic,co dzis publikije gazeta “Die Welt”online,ze w Polsce podczas 2WS byly 2rzady i zaden nie kolaborowal.z Niemcami jak to mialo miejsce we Francji / rzad w Vichy z marszalkiem Poutoune/,we Wloszech,w Grecji,w Bulgarii,na Ukrainie ,we wszystkich panstwach baltyckich,czesciowo i w Holandii,Rumunii i Wegrzech…wszedzie tam byly regularne oddzialy SS , w Polsce nigdy…niestety zdarzaly sie bardzo niechlubne akcje pojedyczych Polakow,zazwaczaj z presji niemieckiej lub jako wykonawcy niemieckiej woli,ktirzy dokonali niechlubnych czynow zabronionych ale nigdy z woli polskiego rzadu,ktiry nigdy nue byl kolaborantem Niemiec….dzis nawet “Die Welt”online pisze o tym tragicznym okresie ludzkosci i zmierzchu wszelkiej kultury….
    Pozdrowienia

    Odpowiedz
 • 2 lutego 2018 o 17:46
  Permalink

  @bob. Wyluzuj z anglosasami (Wlk. Brytania, USA). To odwieczni nasi wrogowie. R. Hess, wiedział (intuicyjnie) gdzie szukać
  zbawienia nie uciekał na Wschód a do przyjaciół…czyż nie mam racji? 🙂

  Odpowiedz
  • 2 lutego 2018 o 20:49
   Permalink

   To nie intuicja tylko zdrowy rozsądek. Hess po prostu wiedział, że Stalin do końca wierzący w sojusz z Hitlerem po prostu odesłałby go z powrotem do ojczyzny. A w ojczyźnie miałby wybór albo cyjanek albo gilotyna czy coś w tym stylu.

   Odpowiedz
 • 2 lutego 2018 o 21:29
  Permalink

  Nu, szto Ty “bob” ja dumał szto – ближе к телу рубашка . 🙂
  Niet, niet Ty не угадал…

  Odpowiedz
 • 4 lutego 2018 o 17:45
  Permalink

  Nie było takich narodów jak “naziści” i “hitlerowcy”. Wojnę rozpętali NIEMCY i oni są za nią odpowiedzialni. Używanie określeń “naziści” i “hitlerowcy” ma na celu właśnie rozmycie, oddalenie winy a sformułowanie hitlerowski i nazistowski rozmywa winę NIEMCÓW za rozpętanie II WŚ i zbrodni ludobójstwa. Np sformułowanie (hitlerowiec) jest bezzasadne, gdyż Trzecia Rzesza nie miała innego władcy poza Hitlerem.
  — II Wojnę Swiatową rozpętali NIEMCY ,nie żadni naziści.
  — Obozy koncentracyjne były niemieckie (na terytoriach okupowanych), a nie
  nazistowskie.
  To wojska niemieckie a nie nazistowskie czy hitlerowskie najechały Polskę w ’39.
  Warto pamiętać, że w ich szeregach mogli być zadeklarowani naziści.
  —————————————
  DLACZEGO TO POLACY PO ZAKOŃCZENIU WOJNY NIE SPALILI I NIE ZRÓWNALI Z ZIEMIĄ WYBUDOWANYCH PRZEZ HITLERAOBOZÓW???

  Raz na jakiś czas zagraniczne gazety nieświadomie określają nazistowskie obozy mianem „polskich obozów koncentracyjnych”. Za każdym razem wybucha burza w szklance wody, polska ambasada jest zbulwersowana, politycy w kraju również. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że polskie obozy koncentracyjne… naprawdę istniały. O dziwo, ten argument jeszcze nigdy nie przeniknął do publicznej debaty. O pewnych wstydliwych kartach historii łatwo w Polsce nie pamiętać.
  Polski obóz w Auschwitz
  Pisząc to nie mam bynajmniej na myśli znanego przypadku Berezy Kartuskiej. Chodzi mi o obozy znacznie brutalniejsze i w istocie niewiele ustępujące niemieckim Konzentrationslager. Wszyscy pamiętamy, że w styczniu 1945 roku rosyjskie wojska wyzwoliły Auschwitz. Później powstało tam muzeum, rzadko jednak przypomina się, że zaraz po wyswobodzeniu więźniów Rosjanie na nowo uruchomili Auschwitz. A dokładniej: Rosjanie i Polacy (NKWD i polskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego). Tyle tylko że teraz przebywali w nim Niemcy. Podobną praktykę stosowali wszyscy alianci. Amerykanie w Dachau trzymali byłych SS-manów, Brytyjczycy woleli wywozić Niemców na roboty przymusowe do swojego kraju. Część byłych żołnierzy (ale także cywili) zmuszali do pracy w obozach w Niemczech, np. w kopalniach. Innych wykorzystywali u siebie do odbudowy zniszczeń.
  Polskie łagry na Śląsku
  Część Niemców pracowała w zamkniętych obozach, niewiele różniących się od nazistowskich obozów pracy czy rosyjskich łagrów. W obozie w Świętoszowie (Neuhammer) na Śląsku śmiertelność wśród Niemców sięgała 15%. Oficjalnie zmarło ich tam 5400, liczba ta wydaje się jednak znacznie zaniżona. To rząd wielkości porównywalny z niektórymi obozami sowieckimi na Syberii. We wspomnianym już Auschwitz sytuacja była niewiele lepsza. Polskie władze umieszczały tam Niemców podejrzanych o członkostwo w NSDAP, Hitlerjugend i BDM, oraz niemieckich cywilów i Volksdeutschów. Oficjalnie od 1945 do 1946 zanotowano około 150 zgonów. Realna liczba jest nieznana.
  Polacy nie tylko wykorzystywali Niemców do pracy, ale też nie spieszyli się z odesłaniem ich do domów. Zachodni alianci program wykorzystywania jeńców do pracy przymusowej zakończyli do 1948 roku. W Polsce wtedy było wciąż około 40 000 niemieckich pracowników przymusowych. Ponad 5000 wykorzystywano nadal w latach 50.
  Oczywiście, o ile Polacy nie spieszyli się z uwolnieniem jeńców, o tyle bezwzględnie oczyszczali tak zwane ziemie wyzwolone z dotychczasowych mieszkańców. Ten drażliwy temat jest dobrze znany ze względu na ciągłe spory wokół niemieckiego Związku Wypędzonych. Dla bezstronnego historyka nie ulega wątpliwości, że przynajmniej przez kilka pierwszych miesięcy metody transportu Niemców niczym nie różniły się od tych stosowanych przez nazistów wobec Żydów.
  Niemców wywożono towarowymi wagonami w potwornym ścisku, bez jedzenia i ogrzewania, często długimi dniami. Byli okradani, nawet z ubrań, bici, poniżani i brutalnie przeszukiwani. Nie dość, że za wywóz do Niemiec żądano od nich opłaty, to następnie rekwirowano wszystkie posiadane pieniądze i kosztowności. Sposób traktowania był dla każdego taki sam – niezależnie od tego, czy chodziło o zagorzałego nazistę, czy zdecydowanego przeciwnika poprzedniego ustroju. Część, w liczbie niemożliwej do dokładnego ustalenia, nie przeżyła.
  Po co o tym pamiętać?
  Można argumentować, że po wszystkich niemieckich okrucieństwach Polacy i inni alianci mieli prawo do zemsty. Można mówić, że mieli prawo zakładać obozy koncentracyjne, planowo głodzić Niemców, wykorzystywać ich do ciężkiej pracy i wywozić z kraju niczym bydło. Można też przypomnieć, że w Polsce stały za tym posłuszne Moskwie władze komunistyczne. Tylko dlaczego te epizody powojennej historii całkowicie zniknęły z naszej pamięci? Dlaczego nie ma ich w książkach i filmach? I dlaczego nikt nie ma odwagi powiedzieć, że polskie obozy koncentracyjne naprawdę istniały?

  Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2018 o 13:59
  Permalink

  Pamięci o niemieckich zbrodniach , nie można zacierać ! Co tez Pan , wypisuje. ! Należałoby , organizować wyjazdy , całych rzeszy Niemców i pokazywać co za zbrodni , jakich , się dopuszczali ! Nie tylko Polaków o tym pouczać i jedynie naszym dzieciom , to ukazywać . Niech Niemcy , oddają w miejscach swych zbrodni , pokłon , tym , których w nich katowali!!

  Pan prof. Bartoszewski , mówił , że najbardziej na ulicy , bał się Polaków, nie Niemców !

  Pan prof. Norman Dawies , tłumaczy , co należy zrobić , aby , nie było wśród buraczanych nacji , Polonofobii. Niesłusznych wobec Nas , oskarżeń. Zachód , w sprawie ii-ej wojny i okupacji , w Polsce, grzeszy ignorancją i niewiedzą . Co na to Polska Fundacja Narodowa? . Twierdzi , przypomina , że na każdy Naród , składają się bandyci , bohaterowie i zwykli ludzie . Tak Polacy , jak i żydzi , działali i żyli , pod wielką presją, terroru i śmierci . Trzeba rozumieć , zachowania , jednych i drugich, szczególnie , te haniebne.

  Pani prof. Polka narodowości żydowskiej , w Polsce urodzona , z polskimi korzeniami od stuleci , z goryczą stwierdza POLSKA< JEST JEDYNYM KRAJEM < SPOŚRÓD TYCH < KTÓRYCH WIELE ZWIEDZIŁA< GDZI ONA < NIE MOŻE SIĘ PRZYZNAĆ DO TEGO < ŻE < JEST _ POLKĄ !!!!!!

  Wojny , wszystko zło , lęgnie się w naszych głowach . EDUKACJA < WSZECHSTRONNA AGRESYWNA EDUKACJA < O HISTORII POLSKI , to jedna z głownych dróg , prowadząca do tego , aby we wszystkich krajach , zmienić Oblicze naszego kraju, naszej OJCZYZNY.

  Ten sam Pan prof. Norman Dawies , podaje , że jesteśmy , jedynym być może krajem , który nie ma własnej katedry naukowej , z wiedzą o Polsce , w innych krajach zainstalowanej. Oszczędzanie, czy głupota i krótkowzroczność?

  W chwili obecnej , jedynym sąsiadem , z Polską nieskłóconym , jest – Morze Bałtyckie . Po owocach , nas poznacie!!

  Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2018 o 15:29
  Permalink

  @Adam. “Pan prof. Bartoszewski , mówił , że najbardziej na ulicy , bał się Polaków, nie Niemców !’

  !!!
  A JA, najbardziej boję się “takich Adamów” czy “innych Michałów”.
  Siódmym zmysłem czuję współczesny lewicowy ‘nazizm”……….

  ‘Prefesor”……………….. Hmm! 🙂

  No to pozwalam sobie również na tytulaturę,choćby mag.
  A co?
  🙂

  Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2018 o 23:54
  Permalink

  Panie, czytaj Pan ze zrozumieniem co pisze! Cytujesz pan , te sama treść mego zdania , jako swą poprawkę ! Bzdury Pan tu wypisujesaz już od dawien , dawna .W ogóle, to sobie Pan , za dużo pozwala. Więcej taktu i zwykłej przyzwoitości mociumpanie!!!!!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.