Polska chroni rosyjskie dzieci przed szwedzką przemocą

W ostatnich dniach byliśmy świadkami dramatu. Państwo szwedzkie wpisało na listę poszukiwanych rosyjskiego obywatela, który ratując swoje dzieci postanowił ze Szwecji wyjechać przez Polskę do Rosji. Sytuacja jest tragiczna, albowiem ten człowiek, ma trójkę nieletnich dzieci, które zostały mu odebrane przez szwedzkie państwo i przekazane pod opiekę rodzinie inno-kulturowej. Ich jedyną winą było tylko to, że mama zachorowała i nie mogła się nimi opiekować. Dla równościowego szwedzkiego państwa, rodzina z ojcem – jeżeli jest białym Rosjaninem nie jest pełnowartościowa. Należy taką rodzinę ZLIKWIDOWAĆ? Przekazując dzieci siłą pod kontrolę inno-kulturowych imigrantów, jak widać pełniących ważną rolę w szwedzkim systemie zastraszania własnego społeczeństwa.

Rosyjski uchodźca ze Szwecji został zatrzymany przez polskie służby graniczne zgodnie z obowiązującymi Polskę porozumieniami międzynarodowymi (Schengen), jednak Sąd w Warszawie stanął na wysokości zadania. Zapadła decyzja racjonalna z punktu widzenia naszego kręgu kulturowego – wspólnego dla wszystkich Słowian – dzieci pozostawia się przy rodzicach. Miejmy nadzieję, że sprawa potoczy się po myśli tych ludzi i będą mogli bezpiecznie pozostać w Polsce, nie niepokojeni przez szwedzkich uzurpatorów i porywaczy dzieci lub wrócić na łono Ojczyzny Rosji, jeżeli tylko tego zechcą.

Sprawa z pozoru błaha pokazuje, jak bardzo jesteśmy różni od genderowych pomyleńców na Zachodzie. Podejście do dzieci w krajach Zachodu, a zwłaszcza w krajach skandynawskich jest horrorem. Wiele się o tym mówi i pisze, jednak nigdy za mało. Czas najwyższy mówić o tym wprost, bezpośrednio i bez żadnego udawania, „Wersal” się skończył. Ludzie nie powinni cierpieć ponieważ szwedzkie władze realizują swoje poronione eksperymenty społeczno-kulturowe!

Do niedawna w Polsce też były przypadki licznego odbierania dzieci z rodzin ubogich przez Sądy, na szczęście ta skandaliczna praktyka została ograniczona przez kierownictwo Ministerstwa Sprawiedliwości. Swoje zrobiła pomoc w zakresie 500+. Jest to jednak sprawa tak niesłychanie wrażliwa, że nie można tutaj pozwolić sobie na jakiekolwiek niedomówienie. Zabieranie dzieci rodzicom, bez ich zgody to skandal i zło. Chyba, ze zachodzą do tego przesłanki, ale czy można ufać organom państwa, które jest zdolne do takich podłości jak rzekomo demokratyczna i wolnościowa Szwecja?

W krajach skandynawskich lub w Niemczech, wiele polskich rodzin cierpi, gdy tamtejsze władze odbierają im dzieci. Nieprzestrzeganie jednak podstawowych praw dzieci, z których fundamentalnym jest prawo do zachowania tożsamości kulturowej – jest ekstremalnym skandalem, który należy nagłośnić i pociągnąć te państwa do odpowiedzialności. Proszę sobie wyobrazić sytuację, w której inno-kulturowa rodzina zastępcza, rządząca się swoimi prawami religijno-obyczajowymi ma zapewnić chrześcijańskiemu dziecku swobodę wyznania i kultu? Jak inno-kulturowy rodzic zastępczy ma odmówić pacierz z dzieckiem chrześcijańskim? Czy polska dziewczynka – chrześcijanka ma nosić typowe dla inno-kulturowych kobiet stroje? Czy te dzieci mogą jeść wieprzowinę? Znajdą ją w lodówce? To nie są drobne sprawy, to jest pokazanie z czego się składa rzeczywistość. Można sobie być ateistą, jednak państwo musi uwzględnić wszelkie możliwości – a nie tylko interes nadrzędny inno-kulturowej mniejszości.

Problemem w istocie nie jest inno-kulturowość rodziny zastępczej, tylko to w jaki sposób Rosjanin został potraktowany przez szwedzkie władze. Pod jego nieobecność odebrano mu dzieci i przydzielono obcym ludziom około 300 km od jego miejsca zamieszkania. To wszystko tylko dlatego, bo jego małżonka zachorowała. Właśnie w ten sposób na zachodzie traktuje się Słowian, warto to zapamiętać jako negatywny przykład. Temu człowiekowi jest potrzebna wszelka możliwa pomoc prawna, finansowa i osobista. Szwecja jest znana w Polsce z udzielania schronienia mordercom sądowym, którzy w Polsce wydawali bezprawne wyroki – mordując ludzi. Pod względem prawnym, nie ma najmniejszego powodu ufać władzom tego kraju.

To nie jest pierwszy przypadek ucieczki ludzi z krajów skandynawskich z dziećmi do Polski. Znany jest przypadek Norweżki, która uciekła do Warszawy z dziećmi, ponieważ tamtejsze władze uważały ją za złą matkę. Obecna sytuacja Rosjanina jest dramatyczna, jednak z tego co wiadomo zaopiekowała się nim Ambasada Federacji Rosyjskiej w Warszawie i liczni ludzie dobrego serca.

Sprawa wzbudziła olbrzymie emocje w Federacji Rosyjskiej i w Polsce, opinia publiczna jest W PEŁNI po stronie bohaterskiego ojca, który uratował swoje dzieci przed głupotą w szwedzkim państwie. Komentarze w polskich mediach społecznościowych są bardziej, niż jednoznaczne. Wreszcie możemy być dumni z naszych władz, chociaż oczywiście lepiej jakby pozwolono rodzinie wrócić do Ojczyzny. Niestety zobowiązania w ramach Unii Europejskiej muszą być przestrzegane.

Bezwzględnie to zagadnienie będzie obserwowane przez miliony ludzi w naszych krajach i może pomóc w zbliżeniu się społeczeństw i władz. Na tym przykładzie widać, że miliony ludzi od Szczecina do Władywostoku myślą dokładnie tak samo w sprawach fundamentalnych i zasadniczych. Wspólna akcja dyplomatyczna Polski i Rosji – nacisk na Szwecję, żeby najdelikatniej mówiąc się odczepiła od tych ludzi to działania konieczne i celowe. Władzom w Warszawie trafił się temat, który może bardzo wiele zmienić w postrzeganiu Polski w Rosji, powinniśmy tę szansę dokładnie wykorzystać.

Takie sytuacje będą się ponawiać, ponieważ do wielu ludzi na Zachodzie dochodzi, że to co władze w ich krajach uważają za wolność, demokrację, prawa człowieka – ma inne zastosowanie wobec nich, a inne wobec osób inno-kulturowych, które często żyją z ich podatków. Sytuacje indukowane wobec dzieci są tak bezwzględnie nieludzkie, że bulwersują najbardziej. Nic dziwnego, że sprawa została bardzo skrajnie negatywnie przedstawiona w szwedzkich mediach, gdzie panuje pełna cenzura obyczajowo-poprawnościowa. Jednakże ludzie wiedzą swoje i nagłośnienie tego przypadku na pewno spowoduje, że będą kolejni uciekinierzy.

16 myśli na temat “Polska chroni rosyjskie dzieci przed szwedzką przemocą

 • 5 kwietnia 2019 o 05:33
  Permalink

  Z ta oceną szwedzkich obyczajów, to ja byłbym ostrożny.

  Nie zapominajmy, że kiedyś nas podbili – to był POTOP.

  Dyscyplina i bezwzględność jest okrutna dla Słowian, ale daje skuteczność działania Państwa.

  Niby walczą o pokój, a broni eksportują ile się da.

  I to bardzo nowoczesnej broni.

  Dlatego ostrożnie z tą Szwecją.

  Mogą powtórzyć potop.

  Odpowiedz
 • 5 kwietnia 2019 o 08:01
  Permalink

  No niby racja, tylko jest jedno ale.
  Matka tych dzieci jest muzułmanką i dzieci są muzułmanami.
  Dlatego na czas choroby matki dzieci zostały tymczasowo przekazane muzułmańskiej rodzinie zastępczej. W tej sytuacji, ojciec porwał dzieci i wraz nimi znalazł się w Polsce. Z punktu widzenia dobra dzieci, z cala pewnością było by lepiej gdyby pozostały z matką w Szwecji niż z ojcem w Polsce lub w Rosji. Uważam artykuł za tendencyjny i bez żadnych wartości poznawczych, a szkoda, bo temat jest poważny. A co z prawem matki do dzieci?

  Odpowiedz
  • 5 kwietnia 2019 o 09:36
   Permalink

   «Не могу сказать, какое решение примет суд, но Денис и его дети готовы доказывать, что они – семья, что их нельзя разлучать, – сообщил адвокат Лисова Бабкен Ханзадзян. – Дети были помещены в приемную арабскую семью.
   DZIECI SĄ CHRZEŚCIJANAMI.
   Oni nie czuli się bezpieczni, i bali się”.

   Uważam, że sędzia swoją decyzją po raz kolejny udowodniła, że Polacy jak i Rosjanie w większości to normalni ludzie.

   Odpowiedz
  • 5 kwietnia 2019 o 10:37
   Permalink

   DOM, dzieci chcą być z ojcem (matka jest ciężko chora i niezdolna do opieki, na szczęście oświecone szwedzkie władze nie zamierzają poddać jej eutanazji, jak to czyniły jakiś czas temu) i współpracowały z ojcem, przy ucieczce i przekraczaniu Szwedzkiej granicy.

   Nie wiem skąd wytrzasnęliście tę historię o matce i dzieciach będących muzułmanami. Ale to wcale nie znaczy, że ojciec miałby coś przeciwko temu. Dalej jest ojcem, i dzieci go kochają.

   Z tego co znalazłem, to “uzasadnieniem” urzędników nie była kwestia religijna, tylko fakt, że ojciec pracuje na śmieciówkach (naprawiając dachy) co nie jest wystarczająco godnym zajęciem.

   Odpowiedz
 • 5 kwietnia 2019 o 08:05
  Permalink

  Też się zgadzam że to skandal potraktowano go jak nie wiadomo kogo, Szwecja w ten sposób pokazuje że całe pitolenie o gender i równości to nic innego jak sposób na zapewnienie władzy i kasy grupie nieudolnych cwaniaków, którzy penetrują swoje odbyty nawzajem i chcą zmusić społeczeństwo do uznania ich za normalnych. Brawo dla tego dzielnego człowieka.

  Odpowiedz
 • 5 kwietnia 2019 o 08:06
  Permalink

  Co do kondycji Europy Zachodniej, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji w Skandynawii, Danii, Norwegii, czy lewicowo-komunistycznej jeszcze od “przedwojnia” Szwecji, nie będę powielał się, gdyż swoje zdanie wyrażałem
  niejednokrotnie jeszcze gdy deliberowałem z kom. Lechem. Unia Europejska (połączenie “1984” i “Nowego Wspaniałego Świata”)
  to tak naprawdę nowa forma nastojaszczej BOLSZEWII, naprawdę groźna
  w analogii do tamtej niezdarnej, chamskiej…mam na uwadze czasy gdy ‘tamta” formowała swoje oblicze. Gdy już dzięki Naszym staraniom odzyskiwał tamten system “ludzką twarz” – musiał upaść, gdyż tak zadecydowali ci którzy predysponowani byli do sprawowania władzy nad ‘tymi narodami”, odstawiani systematycznie na boczny tor….

  https://marucha.wordpress.com/2019/04/04/szwedzkie-wladze-zapowiadaja-wniosek-o-wydanie-dzieci-rosjanina/

  Ostrzegam: MOCNE: Degeneracja mózgu i charakteru człowieka poprzez pornografię i obrzezanie Jeanice Barcelo
  https://www.youtube.com/watch?v=bop0pKtRBEc
  Zwracam uwagę na dwa krótkie akapity zawarte w wykładzie:
  – 41:10 do 41:25
  – 55:53 do 56:00

  Ps. Odnoszę wrażenie że nieco normalnej jest w Finlandii, z czego to wynika?
  Być może z bliskości fizycznej Rosji? A może nieco inaczej ukształtowana mentalność Fina z uwagi na to że kiedyś byli częścią składową Imperium
  Rosyjskiego?

  Odpowiedz
 • 5 kwietnia 2019 o 14:30
  Permalink

  Skandynawia bardzo się zmieniła i to na nie korzyść. Kiedyś Szwecję stawiałam za wzór. Obecnie radzę jak najdalej od tego kraju.

  Rosjaninowi i jego dzieciom życzę szczęśliwego zakończenia całego fatalnego incydentu i pozdrawiam całą Rodzinkę.

  Odpowiedz
 • 5 kwietnia 2019 o 17:31
  Permalink

  No to Szwecja sobie nagrabiła, odbierając dzieci rosyjskiej rodzinie. Pomyśleć, że swego czasu Szwecja była rozsądnym krajem. No cóż czasy się zmieniają. Rosjanom życzę pomyślnego zakończenia całej drastycznej historii.

  Odpowiedz
 • 5 kwietnia 2019 o 21:14
  Permalink

  Ojciec z 3 córkami uciekł ze Szwecji do Polski. Sąd w Warszawie zadecydował o ich losie https://www.youtube.com/watch?v=wMVMQFW9bJ4&t=317s
  ….treść komentarzy na poziome, dlaczego? BO to – “Media Narodowe”!
  Ściek (euro) lewicowo-liberalny wyznaje ‘inną” filozofię i wartości … jakie?
  Nie do zaakceptowania dla przeciętnego Polaka czy Rosjanina.

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/samozaglada-szwecji-i-europy/

  Robią nas w konia: SZWECJA: Raj który stał się piekłem – przestroga dla Polski i Europy #142
  https://www.youtube.com/watch?v=HJ72OMK4UkM&t=57s
  …gdy pomyślę że pewien znany “polityk’ lewicy chciałby zafundować Nam Polakom
  – drugą Szwecję, nb. długi czas przebywał w innym skandynawskim eurolandzie – Danii, “cyganek w karmanie’ mi się otwiera… 🙂
  Amen

  Odpowiedz
 • 6 kwietnia 2019 o 18:45
  Permalink

  Krzyku, podrzuciłeś bardzo dobre linki, jest to również mój punkt widzenia. Szwecja natomiast niech zajmie się leczeniem matki tych dzieci, zamiast utrudniać życie dzieciom i ich ojcu. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 6 kwietnia 2019 o 21:58
  Permalink

  Śpiew zarówno Ładyszów jak i rosyjskiego wykonawcy wspaniały, dziękuję.

  Odpowiedz
 • 8 kwietnia 2019 o 10:15
  Permalink

  …autorze czemu nie popatrzysz na polskie podwórko ???

  Odpowiedz
 • 11 kwietnia 2019 o 23:24
  Permalink

  Sytuacja materialna polskich dzieci jest najgorsza spośród 21 krajów europejskich – alarmuje UNICEF. Szacuje się, że z powodu niedożywienia w Polsce cierpi blisko 2 miliony maluchów.
  Na swoje pociechy wydajemy najmniej spośród wszystkich 32 krajów należących do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju – wynika z raportu przygotowanego na zlecenie tej organizacji. W najgorszej sytuacji są rodziny, które mają czworo i więcej dzieci. One na każdą z pociech mogą przeznaczyć miesięcznie nie więcej niż 340 zł. Dla porównania Norwegowie wydają na dzieci dziesięciokrotnie więcej.

  Dzieci głodują w milczeniu. Nie skarżą się i nie szukają pomocy.
  – Mieliśmy taką sytuację tuż przed Wielkanocą. Terapeuta, który prowadził zajęcia w świetlicy środowiskowej ugotował jajka na twardo i rozdał je dzieciom, żeby zrobiły z nich pisanki. Po zajęciach znalazł pod salą kupkę kolorowych skorupek. Wyobraża sobie pani? Głód musiał być silniejszy niż radość z kolorowych pisanek, którymi dzieci mogłyby pochwalić się przed rodzicami – wzdycha Małgorzata Kozak, zastępca dyrektora w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Opolu.

  https://nto.pl/bieda-dzieci-gloduja-w-milczeniu/ar/4430143

  Odpowiedz
  • 12 kwietnia 2019 o 07:50
   Permalink

   Już nie jest tak źle (wiadomo, PiS) jako bywało za (nie)rządów postkomunistów (SLD), czy
   lewicowych liberałów (PO) – przystawki do obu kup? Obrotowe (dosłownie) PSL… Co to zamierzało zapisać (naszą hańbę i upodlenie) .
   Ps. Nie dodał p. “kolega”, ŻE – rzecz dzieje się w “zamierzchłych czasach”
   gdy rej wodzili w/w. co należało wyprostować, a czego p. nie uczynił,
   przypadkowy czytelnik na pewno odniósł by wrażenie że rzecz dzieje się
   tu i teraz co należy traktować moim zdaniem jako formę manipulacji. 🙂
   POzdrawiam

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.