Cytaty, Ogólna

W Polsce jest ogromnie rozbudowana agentura obcych państw?

 W Polsce jest ogromnie rozbudowana agentura obcych państw? Musimy się z tym liczyć? To są słowa, które wypowiedział pan prezes w czasie 86-tej miesięcznicy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu. To tylko fragment dłuższego wywodu, w którym odnosił się do przeciwników politycznych, mówił zdaje się o rosyjskim barbarzyństwie i poruszał inne liczne kwestie. Wiadomo, prawda zwycięży, Polska zwycięży itd. Klasyczne przemówienie pana prezesa, jak zawsze dobre, a nawet bardzo dobre, ponieważ oparte o emocje i skupiające się na seriach krótkich hermetycznych wypowiedzi. Wszystko kręci się wokoło tych samych tez, po raz 86-ty chodzi o wyjaśnienie prawdy. Ciekawe, czemu pan prezes już od dwóch lat, mówi to samo co wcześniej? Przecież ma dzisiaj pod sobą, dosłownie na zmarszczenie brwi – wszystkie narzędzia władzy państwowej, którymi może te sprawy wyjaśnić, w tym uwięzić winnych (wiadomo przecież, że są winni). Mimo wszystko po raz kolejny ta sama retoryka, te same oskarżenia, te same dorozumienia, te same stwierdzenia – zero faktów. W istocie bowiem pan prezes się ośmiesza i trywializuje to dramatyczne wydarzenie. Dwa lata rządów i nic? Nie potrafili nic wyjaśnić? Czy powyżej 100-tnej miesięcznicy pan prezes będzie protestował przeciwko niewyjaśnianiu przyczyn katastrofy przez obecny rząd?

Wszystko można zrozumieć, tylko należy wymagać konsekwencji. Rządzący doszli do władzy, twierdząc wprost, że to nie była katastrofa, tylko zamach i jego sprawcami byli pan Tusk i pan Putin. Do tego słyszeliśmy o mgle, brzozie, mikro wybuchach termo-barycznych i inne wskazania wynikające z badań prowadzonych przez ekspertów ówczesnej strony opozycyjnej. Dzisiaj rządzą dwa lata i niestety chyba chodzi bardziej o to, żeby króliczka gonić, niż go złapać, bo jak inaczej wytłumaczyć tę sytuację? Mają wszystkie narzędzia! Pluli na PO i PSL, że nie są w stanie sprowadzić wraku z Rosji, tymczasem sami co w tej sprawie zrobili? Tylko jeszcze bardziej zrażają do nas Rosjan, w zasadzie wyłączając możliwość prowadzenia dialogu. Niestety trzeba zupełnie poważnie stwierdzić, że niewyjaśnianie, tylko grillowanie katastrofy smoleńskiej, służy rządzącym do lansowania nowych tematów politycznych.

Jeżeli bowiem prezes partii rządzącej, osoba mająca największą władzę polityczną stwierdza, że w Polsce jest ogromnie rozbudowana agentura obcych państw i musimy się z tym liczyć! To już nie są żarty! To nie są nawet nasze publicystyczne dociekania i dywagacje, jeżeli to mówi taki człowiek – człowiek nr 1 w tym kraju, to znaczy, że mamy problem.

Czy nasze państwo prowadzi działania mające na celu ujawnienie i wyeliminowanie z wpływu publicznego ogromnie rozbudowanej agentury obcych państw? Przecież jeżeli to jest już publicznie wiadomo i mówi o tym najważniejszy polityk w kraju, to nie może być tak, żeby ten stan tolerować.

Czy czeka nas więc polowanie na czarownice? Wskazywanie zdrajców i agentów? Przy czym jeżeli mówimy o obcych państwach, to jest ich co najmniej kilka, które nie życzą nam dobrze, a nawet nie miałyby nic przeciwko pogrążeniu nas w chaosie. Przykładowo wystarczy zapytać o penetrację przestrzeni Polski przez służby specjalne pewnego państwa ze Wschodu, w którym niedawno był zamach stanu. Przecież przejawy ich obecności są praktycznie jawne, a w niektórych mediach po prostu oczywiste, tak jak to, że Wisła płynie z Południa na Północ! Podobnie mamy jawny problem z pewnym krajem, teoretycznie sojuszniczym, z którym graniczymy od Zachodu, ale który jest w naszej przestrzeni wyjątkowo aktywny. Również na płaszczyźnie mediów, można powiedzieć że nawet szczególnie! Chyba nie ma mediów, które nie byłyby pod wpływem kapitału pochodzącego z tego kraju. Jest jeszcze pewne supermocarstwo, które najdelikatniej mówiąc u nas dominuje, ma prawie rząd dusz i jest postrzegane jako ostateczna nadzieja na spełnienie wszystkich pragnień, chociaż ich nie spełnia. Ciekawe, czy pieniądze dalej przekazuje się w kartonach? W sumie to prosty sposób na załatwienie każdej sprawy? Jednak czy można mieć o to pretensje, że ktoś bierze? Przecież jedna z liberalnych partii – co już wiadomo, startowała w naszym kraju za pieniądze niemieckich fundacji. Nazywa ich ktoś zdrajcami? Przecież ci ludzie żyją w większości, przeważnie mają się świetnie, a nawet niektórzy z nich to sam czubek elity. Co ciekawe, jak do tej chwili, nawet dobra zmiana tego nie ruszała.

Jeżeli już szukamy agentury, to szukajmy jej w sposób racjonalny, ona na pewno tutaj jest, podobnie jak była przed Wojną, jak była w PRL-u, tak jest i dzisiaj. Niestety to wielki grzech naszych elit, że w znacznej części są sprzedajne i dla drugiego paszportu oraz mieszkania dla dzieci w bezpiecznym kraju, są gotowi zrobić prawie wszystko. Kiedy nasze społeczeństwo się obudzi? Czy obraz jaki ujrzymy nie będzie zbyt przerażający? Trzymajmy pana prezesa za słowo, na pewno wie co mówi…

Rosyjskie tłumaczenie [tutaj].

10 komentarzy

 1. Autor niby “gani Prezesa” za niekonsekwencję i bycie pod wpływem “natręctwa” o nazwie ZAMACH, ale z drugiej strony jakby zachęcał do rozprawienia się z tą “obcą agenturą”.

  Prawda jest taka, że Prezesowi “pasuje” obarczać winą kolejne kręgi, tym razem zagraniczne, za wszelkie zło, którego doświadczaliśmy, doznajemy i będziemy “otrzymywać w neoliberalnym pakiecie darów”.

  Dzięki temu następuje podtrzymanie twardego elektoratu w gotowości i pozyskanie niezdecydowanych.

  Nawet w wyborach samorządowych.

  Wszystkie niezrealizowane obietnice, frankowiczów, powodzie i dziury w jezdniach – będzie teraz można zwalić na OBCĄ AGENTURĘ.

  Idą wybory, więc pora wypuścić nagonkę w las.

  Wie to każdy kto polował.

  Macondo!

 2. Trzeba zgłosić do prokuratury niech wezwą prezesa na świadka,…..

 3. Byli komuniści i złodzieje, ukryte opcje niemieckie,zamachowcy ze Smoleńska a teraz agentura i pożyteczni idioci! Kto będzie jutro?A p.M.Piskorski ponad rok w areszcie wydobywczym!

 4. jestem już po

  Prezes ma zawsze rację

 5. W chocholim tańcu na grobach ofiar i sprawców smoleńskiej katastrofy wykreowano swoistą religię smoleńską. Jej samozwańczym papieżem i biskupem zostali ci dwaj “patrioci” którzy, w sytuacji wytworzonej po słynnym locie do Tbilisi w sierpniu 2008 roku, nie odważyli się wsiąść na pokład Tupolewa podążającego ku Ultima Thule. Sama zaś “smoleńskość” stała się faktycznym wyznaniem warunkującym państwową karierą w Rzeczpospolitej PiS-owskiej. Ta współczesna państwowa religia powołała też i nieformalne Święte Oficjum stojące na straży czystości mglistej doktryny wiary. Niestety, ani ów papież a przyboczny biskup nie wiedzieli kiedy przestać, więc “smoleńskość” nie dosyć że nie pozyskuje nowych wyznawców to zaczyna budzić społeczny sprzeciw i wręcz pogardę. Nic więc dziwnego że frywolne stosunek do tej religii (bo nie katastrofy i jej ofiar) zdyskwalifikował ostatnio dyrektora huty miedzi, który zajęty wytopem i rafinacją szlachetnych metali, okazał niewystarczającą rewolucyjną czujność i zaniedbał wstępnej cenzury imprezy przygotowanej przez związki zawodowe i rozbawione kobitki. To widomy znak że wróciły czasy gdy czujność wrogów i schizmatyków zyskała prymat nad zdrowym rozsądkiem. Jednak państwowy przymus wiary i miłości do jej kapłanów zwiastuje kres i samej religii i wspierającego się na niej ustroju państwowego.

 6. Przeciez jest roznica pomiedzy zlapaniem, a zlowieniem kroliczka.!
  Gonic kroliczka, to mozna, tak dlugo, jak to bedzie potrzebne.
  Czyli, jak bedzie uzyteczniej, zlapac, czy zlowic.!

  autor(…)
  Dzisiaj rządzą dwa lata i niestety chyba chodzi bardziej o to, żeby króliczka gonić, niż go złapać, bo jak inaczej wytłumaczyć tę sytuację?

 7. Jaka agentura? Normalne lobby:-) I jeszcze o tym oficjalnie piszą!
  Poczytać: Leszek Szymanowski, Szpiedzy Watykanu, Historia Uważamrze nr 12/2016, s. 52-54.

 8. Hmm…

 9. No wy tu jesteście elementem struktury skurwysyna mmmmm, jebanego ruskiego popierdoleno zasranego bandyty. Wy jesteście gnoj pzez nigo opłacanie – widać to gołym okim dla kogo jeban ruski suki pracujecie. Jebał was ruski pies i sikała ruska suka….

 10. Jeśli nie “on, sam “półgłówkiem – to kto… 🙂
  Kliniczny przypadek.

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.