Polowanie na czarownicę czas zacząć!

Jednak! Jednak proszę państwa wszystko na to wskazuje, że rządząca siła ma określoną wizję rzeczywistości politycznej i w ramach dostarczania narodowi rozrywki politycznej, na której każdy się może znać i się wypowiadać – dostarczy nam polowania na czarownicę w postaci komisji śledczej. Komisja śledcza nie będzie byle jaka – będzie ukierunkowana na jednego człowieka, którego nazwisko na tym portalu nie padnie, gdyż jest to najbardziej szkodliwy człowiek dla współczesnej Polski i jeden z najbardziej szkodliwych w naszej historii w ogóle.

Jednakże trzeba oddzielać fikcję od sub- i nad- fikcji, warto zapytać – dlaczego akurat dzisiaj mamy otworzyć komisje sejmową i zbadać sprawę likwidacji służb specjalnych, która dokonała się tyle lat temu! Przecież obecny rząd i obecny parlament miał na to co najmniej półtorej kadencji, a proszę pamiętać że w sprawie likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych także Platforma Obywatelska ma umoczone łapki – bo głosowała, wspólnie z Prawem i Sprawiedliwością!

Właśnie tą okolicznością tłumaczono do tej pory niechęć w rozliczaniu akurat tego zbioru komórek ludzkich, który jest obwiniany o spłodzenie znanego dzieła, którego autorem nie może być stworzenie inteligentne. Kwestie ujawnienia, tłumaczenia itd., wielu innych kwestii związanych z tym nieszczęściem można sobie darować, chociaż warto byłoby, żeby tym także się zajęto, zwłaszcza pod kątem wydatkowania środków publicznych.

Nie można zatem ze względu na upływ czasu nie zapytać, czy nie mamy tutaj do czynienia z polowaniem na czarownicę, a w zasadzie na razie na jednego czarownika, co prawda mizernej reputacji, jednakże rzeczywistego szkodnika. Przy czym jednak, pojawia się drugie pytanie – czy to, aby przypadkiem nie jest teatr i czy ci, których mieliśmy za zwolnionych aktorów, przypadkiem nie są operatorami reflektorów? Proszę się nad tym dokładnie zastanowić, biorąc dużą poprawkę na specyfikę spraw o jakich mówimy, bo przecież niektórych spraw nie da się po prostu zakończyć w oparciu o jakiś – nawet tak głupi dekret. Życie jest dynamiczne, a ludzie bywają pamiętliwi i mściwi. Patrząc przecież, na wielkiego maga, czy jakbyśmy tego zbioru komórek nie nazwali, to no przepraszam, ale gejzerem intelektu to on nie jest, jak również błyskotliwością nie powala, wiedzę trudno ocenić, a sądząc po znanych wypowiedziach publicznych można podejrzewać jakichś zaburzeń psychicznych i problemów emocjonalnych. Jak taki ktoś, miałby odławiać rekiny? Co najwyżej, mógł popsuć lodówkę, w której trzymano mięso do dokarmiania ich! Jednakże złowić rekina? Całe stado rekinów? Do tego trzeba proszę państwa co najmniej – braku lęków o własne życie… Dla sprawiedliwości – trzeba wziąć pod uwagę, że obserwowane stany psychiczne u tej osoby, mogą mieć swoje źródło w stresie, wynikającym z rzeczywistego szczucia medialnego, jakie przeciwko tej osobie od lat się odbywa – proszę pamiętać, to jeden z najbardziej opluwanych polityków od 10 lat!

No, ale nie narzekajmy i nie kontestujmy rzeczywistości, zanim się nie zmaterializuje i nie dookreśli. Poczekamy, zobaczymy – będzie komisja, na pewno będzie komicznie, groźnie, śmiesznie i smutno. Przy czym osoby zamierzające ją utworzyć musza pamiętać, że ten mechanizm działa w dwie strony. Niekoniecznie sami się wylansują w mediach, mogą niechcący spowodować coś odwrotnego – kreację męczennika, bohatera i Prometeusza! Czy to jest ryzyko, które warto ponosić?

Czasami lepiej jest zostawić sprawy samemu sobie, no bo czy nie jest zastanawiające, że człowiek, który tak popsuł szyki – nadal żyje i nic mu nie jest? Może likwidacja WSI, była tak naprawdę środowiskom związanym z b. wywiadem wojskowym na rękę, albowiem uwolniła wiele osób ze sztucznej i niskopłatnej lojalności? Panowie nadal mogą się spotykać – nikt im tego nie może zabronić. A że państwo płaci odszkodowania za jakieś głupie denuncjacje, to już inna kwestia – ot taka mała niezgodność na poziomie systemu, niewielki wypadek przy pracy.

Jako obywatele i podatnicy z pewnością życzylibyśmy sobie, żeby parlament zajął się bardziej dzisiejszą sytuacją w służbach specjalnych oraz ich połączeniem, gdyż od tego ze względu na szczupłość pieniędzy raczej nie ma odwrotu. Historię można i trzeba badać, winnych ukarać, jednakże nie róbmy pokazowych egzorcyzmów państwowych, polowania na czarownicę. Nawet ten człowiek, czy raczej zbiór komórek ludzkich – nie zasługuje na takie traktowanie. Trzeba pamiętać, że on też był tylko narzędziem. Źródłem wszelkiego zła jest kto inny!

Wniosek – najlepiej o sprawach służb specjalnych nie mówić. Jeżeli nie chcesz żeby służby zainteresowały się Tobą, nie interesuj się służbami. A już upolitycznianie tego wszystkiego – oczywiste, w kontekście zbliżających się wyborów to totalny skandal!

Ps. Jednym z następnych tematów „aferalnych” – wrzucanych regularnie co tydzień do mainstreamowych mediów, będzie kwestia rozliczenia byłej ekipy CBA, z pewnym „agentem” na czele. Jeżeli mielibyśmy dwie komisje śledcze ukierunkowane w opozycję, to byłby naprawdę „popis”!

5 myśli na temat “Polowanie na czarownicę czas zacząć!

 • 18 stycznia 2014 o 10:14
  Permalink

  W sprawie tego Pana, co rozwalił nasze służby specjalne – przez co przez najbliższe 50 lat nikt nie będzie chciał współpracować na rzecz Państwa Polskiego, to potrzebny jest raczej psychiatra n iż Komisja Śledcza.
  Nie wiem, czy nowa ustawa o przymusowej izolacji osób o zaburzonej osobowości nie jest aby po to przygotowywana,
  a Trynkiewicz to tylko zasłona dla tej operacji.

  Odpowiedz
 • 19 stycznia 2014 o 00:15
  Permalink

  w moim przekonaniu i Jarek Kaczynski i Antos Macierewicz powinni skonczyc w pierdlu, jak Al Capone i guzik mnie obchodzi, czy za nieplacenie podatkow, za jakies machinacje wokol Komisji Smolenskiej czy za rozwiazanie WSI

  oczywiscie Komisja Sledcza, drogi krakauerze to element tzw walki politycznej czyli tzw pyskowki – aby zmobilizowac poparcie tych, ktorzy Antosia i tego, co wyrabial nie cierpia

  chyba nie dales sie nabarc, ze jakas komisja powstanie ? Zobaczysz, ze nie.

  Dlatego, ze te komisje wykazaly juz swoja jalowosc i okazuja sie niepotrzebne i kazdy doskonale o tym wie

  Tak samo, jak co rusz slyszymy o powolaniu przed Trybunal Konstytucyjny (zdaje sie, ze Ziobro tez mial stanac wraz z Jarkiem Kaczynskim) – ale Ziobro tez chcial pol Polski przed Trybunal postawic. Dla maluczkich takie oswiadczenie jest tozsame z tym, ze ocho – musial nabroic, ale wiadomo, ze u nas pelsc androny mozna i wielu to lubi
  nie podejrzewam Ciebie, krakauerze, ze specjalnie tez wykorzystales skrzetnie ta sytuacje aby sie podczepic i samemu sobie troche popisac na abstrakcyjny temat ?

  Odpowiedz
 • 19 stycznia 2014 o 11:46
  Permalink

  Może się okazać, że Platforma Obywatelska przygotowała ustawę, która umożliwi za niecałe 2 lata jej zastosowanie wobec “przestępców z PO”, przez rządzący zwycięski PiS, z wicepremierem i ministrem sprawiedliwości Antonim M. – na czele.

  Odpowiedz
 • 20 stycznia 2014 o 18:47
  Permalink

  dodam za Reżyserem K.Kutzem.Czas się zbierać na emigrację ,jeżeli wygrają panowie z PIS

  Odpowiedz
  • 20 stycznia 2014 o 20:07
   Permalink

   Pełny szacunek dla Kazimierza Kutza zarówno jak chodzi o filmy (większość oglądałam) jak i o śmiałość wypowiedzi. Szanuję Pana K. Kutza. Natomiast nawet jeżeli wygra PiS ja tu zostaję, przecież ktoś musi zostać.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.