Polityka płaczących smarkaczy-kłamczuszków?

graf. red.Sytuacja musi być dramatyczna, jeżeli PiS się cofnął. Czy wieje wiatr ze Wschodu? Sprawy międzynarodowe wyglądają jak pod koniec 1938 roku, a może i nawet gorzej, ponieważ dzisiaj wiadomo, że reset nie jest rozwiązaniem. Wtedy byli ludzie, np. około 70 mln Niemców, którzy wierzyli w możliwość zresetowania systemu. Dzisiaj w epoce mediów masowych, w tym zdecentralizowanych, nie da się tak jednoznacznie zmanipulować mas. Świat ratuje nieufność i tumiwisizm, politycy potrafią tym sterować, ale pola ekstremów są znacząco ograniczone. Tylko, jeżeli reset nie jest rozwiązaniem, to co nim może być?

W dużym uproszczeniu, to chodzi zawsze o to samo – jak podzielimy tort, chleb, bułkę, suchara, czy okruszki. Różne kraje radziły sobie z tym bardzo różnie. Idea Unii Europejskiej to nic innego, jak idea PAX ROMANA, gdzie nieliczni mieli wspaniały tort, a nawet wręcz niewyobrażalne góry tortów, a inni jakoś przędli, albo i nie przędli, tylko robiono z nich np. pasy na podeszwy do sandałów lub realizowali się jako napęd na galerach. Do póki nie było realnych zagrożeń zewnętrznych system jakoś działał, ale jak wiadomo po upadku Bizancjum, nawet wielka reforma ideologiczno-kulturowo-religijna niewolniczo-feudalnej formacji państwowej, nie była w stanie powstrzymać zmian. Presja z zewnątrz nowej, agresywnej i ekspansywnej kultury i nacji okazała się silniejsza.

Tak jakoś jest, że zmiany na kuli ziemskiej nadchodzą ze Wschodu. Dzisiaj tą wielką zmianę przygotowują nam wszystkim Chiny. Należy bacznie obserwować, to co się dzieje na linii Pekin-Waszyngton, ponieważ to są najważniejsze procesy jakie mają miejsce we współczesnym świecie. Teraz determinuje się przyszłość świata na kolejne może 200 lat? Kluczem do zachowania się Chin jest pozycja Rosji. A ściślej, relacja pomiędzy światem Zachodu z USA na czele i ich satelitami (m.in. Unią Europejską), a Rosją. Naciski na Rosję są dowodem na to, że rozgrywka dopiero przed nami.

Ostatnio w tych kwestiach indukowano szereg kwestii. Najpierw Pekin oznajmił światu, że jest gotowy do wojny handlowej z USA, w odpowiedzi na realne zapowiedzi wprowadzenia ceł na stal, aluminium i inne produkty. Co prawda największym stratnym będzie akurat Brazylia, jednak polityka to teatr, a polityka globalna to wielki teatr i szczegóły nie mają znaczenia. 

Równolegle odpalono szereg kwestii, z których kluczową jest uznanie przez niektóre kraje Unii Europejskiej i USA – Rosji za kraj, który dokonał agresji z użyciem broni chemicznej na terytorium NATO. Sytuacja jest komiczna, a niektórzy przywódcy państw zachodnich są “inaczej rozsądni, którzy się ośmieszają w sposób nieznany w historii. Jak można jako członek NATO stwierdzić na podstawie dowodów prasowych, że Federacja Rosyjska dokonała ataku chemicznym gazem bojowym na terytorium kraju NATO, wobec obywateli kraju NATO – i w konsekwencji wydąć wargi i się oburzyć? Jak to nazwać inaczej niż głupotą? Artykułu 5 nie czytali? Panowie i Panie, to oznacza wojnę. Jeżeli premier waszego kraju uznaje Rosję za agresora, używającego broni masowego rażenia, to mamy wojnę, tylko niewypowiedzianą. Niedawno był o tym artykuł. 

Jednak Zachód jest za słaby na działania realne, czy zdecydowano się na politykę  płaczących smarkaczy-kłamczuszków? Nakłamaliśmy, napluliśmy na Rosję, realizując cele wyznaczone przez wielkiego demiurga, a następnie dla podgrzania atmosfery wyrzucamy dyplomatów? Chociaż formalnie zgadzamy się i twierdzimy w blasku fleszy, że Rosja dokonała aktu agresji, środkami niekonwencjonalnymi? Czy my mamy do czynienia ze smarkaczami? Czy pospolitymi “Idiotami”? Miłym czytelnikom i czytelniczkom, którzy czytają te słowa w ramach obowiązków służbowych, uprzejmie przypominamy (z pewną taką nieśmiałością), że w tym kraju można jeszcze zadawać pytania, a “Idiota”, to termin medyczny i w tym kontekście został tu użyty. 

Czym więc jest ta paranoja? Po co prowadzimy jako blok krajów powiązanych więzami gospodarczymi politykę, która pcha – wschodni bufor NATO na zderzenie z resetem, z którego nie można wyjść zachowując status quo? 

Czy rząd w Warszawie ma mapę Europy? Czy pan Morawiecki, podobno premier – czyta gazety? Tam wyraźnie napisano, że Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej. Dlaczego więc mamy się solidaryzować z tym krajem? Co nas jako Polaków w Polsce obchodzi sytuacja, w której Brytyjczycy lub – nawet uznajmy to hipotetycznie – Rosjanie likwidują swojego podwójnego agenta? 

Może zapytajmy inaczej, co takiego i kiedy Wielka Brytania zrobiła dla nas ostatnio, żebyśmy się podkładali za nią i za jej interesy? Zdaje się po prostu nas “wydymała” w 1939 roku udzielając gwarancji? Potem “osrała” nas w Jałcie? W Poczdamie już nie mogła nic w ogóle, ale haniebnie potraktowała Żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, o Gibraltar nie pytamy. Po co mamy więc narażać się dla ich interesów? Zwłaszcza jeżeli właśnie wychodzą z Unii? Nie nazywajmy tego kraju sojusznikiem, to brak szacunku do poległych i zamordowanych przodków!

Proszę pamiętać, że NATO jest już tylko fikcją, a Wielka Brytania jako kraj z poza Unii Europejskiej, nie będzie angażować się w powstrzymywanie militarne Rosji w krajach bałtyckich, czy Polsce, ponieważ nie ma w tym interesu. Z perspektywy Londynu, to czy w Warszawie na dworcu napis jest alfabetem łacińskim, czy Cyrylicą – nie ma żadnego znaczenia. Nie nauczyliśmy się tego przez 123 lata rozbiorów? Nie nauczył nas tego okres międzywojnia? Pamiętamy Traktat Wersalski jak Brytyjczycy pokrzywdzili Polskę? Proszę pamiętać, ten kraj zawsze znajdzie powód, żeby nie dotrzymać formalnych gwarancji danych komukolwiek. Stanisław Cat-Mackiewicz opisywał to jako „egzotyczne sojusze”, warto o tym poczytać, nie można powtarzać błędów międzywojnia.

Nie ma żartów, ponieważ równolegle nasz rząd rozpoczął jakąś machiawielliczną grę o bycie cierniem w niemieckiej “podeszwie”, nie da się tego inaczej nazwać. Uparli się żeby wplątać Amerykanów w blokowanie Nord Stream 2. Nie wiadomo jeszcze, czy to jest kwestia zwykłego lobby, które chce sprzedawać do Polski najdroższy gaz na świecie? Czy też, rzeczywiście chodzi tutaj o politykę klina pomiędzy Niemcami a Rosją, w związku z faktycznym rozkładem NATO? Proszę zwrócić uwagę na fakt, że w obu przypadkach, a tak na prawdę w scenariuszu każdego konfliktu TYLKO TRACIMY I NIE MAMY NICZEGO DO ZYSKANIA. Chyba, że ktoś jest takim fantastą i wierzy w zajęcie Moskwy przez chińskie dywizje pancerne… Na różne choroby chorowały nasze elity, a wątek chiński jest bogato reprezentowany i jest swojego rodzaju archetypem w naszej literaturze klasycznej. Kto czytał „Chłopów”, ten wie. 

Dobrze więc nakłammy jeszcze na temat Rosji, chociaż nie mamy w tym żadnego interesu. Najlepiej jeszcze w dzień żałoby w Rosji po tragicznej śmierci kilkudziesięciu osób, w tym dzieci. To na pewno wypada, przecież Zachód jest taki kulturalny…  Zobaczycie państwo, że wielkie imperia nie zdecydują się na konfrontację pełnoskalową, o której mówił ostatnio sam pan Władimir Putin Prezydent Federacji Rosyjskiej. Jej wynik jest znany dla każdego, kto zajmuje się analityką strategiczną nawet na poziomie wiedzy z gier komputerowych. Dodajmy, że nie może być inny. W tych warunkach wielką wojnę, którą przeprowadzano wobec Rosji kolejno w epokach historycznych 1612, 1812, 1939 – zastąpi się sprawdzonym w Afganistanie konfliktem proxy. Ewentualnie jakimś szybkim zderzeniem, gdzie ucierpi bufor, nad którym się zapłacze, wyśle stary ser z magazynów jako dar i sytuacja wróci do normy. 

Czy tego chcemy? Po co nam kłopoty? Proszę pamiętać, w wielkiej grze, która się właśnie toczy w rejonie Pacyfiku, my jesteśmy bajpasem, supportem. Niemcy pomimo idiotyzmów, którymi niszczą swój kraj (i Europę), zdecydowali się na politykę rozsądku i pragmatyzmu. To jest źródło przyszłego resetu w regionie, jak tylko uznają, że to jest optymalny scenariusz. To go przeprowadzą. Proszę nigdy nie lekceważyć potęgi Niemiec. 

Jak się okazało, to niemieckie pieniądze zdecydowały o osadzeniu w Polsce neoliberalnej zarazy po 1989 roku. Czyje dzisiaj są media w Polsce? Proszę nie mieć złudzeń. Żyjemy w wyjątkowo trudnych czasach. Nic dziwnego, że PiS się cofnął, nie mieli wyjścia. Już wiedzą, że będzie mniej kasy. Problem polega na tym, że nie da się dzisiaj scenariuszować wiarygodnego biegu wypadków na kolejne 20 lat. To jest dzisiaj bardzo trudne na pięć lat do przodu. Polityka płaczących smarkaczy-kłamczuszków to polityka prowadząca do resetu. Nie mamy żadnego interesu w popieraniu brytyjskiej polityki destrukcji ładu europejskiego. Niech nasz rząd się opamięta.

 

Rosyjskie tłumaczenie tekstu [tutaj]

 

Ps. Szanowni Państwo redakcja prosiła o to żeby napisać kilka słów o potrzebie wsparcia finansowego dla naszej działalności. Jest w tej chwili bardzo potrzebne, proszę o tym pamiętać:

Wszystkie osoby zamierzające udzielić bezpośredniego wsparcia finansowego fundacji proszone są o wpłacanie pieniędzy na poniższe konto bankowe:

Fundacja Pisanie Książek

ul. Złota 61

00-819 Warszawa

Dla przelewów w PLN 63 1020 1097 0000 7102 0229 0724

Dla Przelewów w Euro PL 02 1020 1097 0000 7902 0307 3541

z dopiskiem – “DAROWIZNA”

Słownie cyfry z numeru konta dla PLN: [sześć, trzy – jeden, zero, dwa, zero – jeden, zero, dziewięć, siedem – zero, zero, zero, zero – siedem, jeden, zero, dwa – zero, dwa, dwa, dziewięć – zero, siedem, dwa, cztery]

Słownie cyfry z numeru konta dla Euro: [zero, dwa – jeden, zero, dwa, zero – jeden, zero, dziewięć, siedem – zero, zero, zero, zero – siedem, dziewięć, zero, dwa – zero, trzy, zero, siedem – trzy, pięć, cztery, jeden].

Konto fundacji jest prowadzone przez bank:
PKOBP Oddział 9 w Warszawie ul.Nowogrodzka 35/41, 00-950 Warszawa
Symbol SWIFT banku to: BPKOPLPW

31 myśli na temat “Polityka płaczących smarkaczy-kłamczuszków?

 • 28 marca 2018 o 04:17
  Permalink

  Po przeczytaniu tego tekstu zamierzam wysłać zawarte w nim pytania do Morawieckiego. Poinformuje forum o ewentualnej odpowiedzi.

  Odpowiedz
 • 28 marca 2018 o 05:57
  Permalink

  Dobry i otrzeźwiający artykuł.

  Od 4-go września 1939 roku 200 żołnierzy na Westerplatte oczekiwało desantu wojsk brytyjskich na plaży bronionego półwyspu.

  I dziś możemy być w podobnej sytuacji.

  A “Fundację Pisanie Książek” – należy wspierać.

  Dopóki mamy jeszcze dostęp do Internetu …

  Odpowiedz
 • 28 marca 2018 o 06:53
  Permalink

  Nie ma żadnego PiS. PiS się skończył ponad trzy miesiące temu. Teraz pod tym szyldem jest… ktoś inny.
  I jak już się Autorze bawisz szyldy to jest tzw “Zjednoczona Prawica” bez PiS co jest o tyle podwójnie groteskowe że to ani “zjednoczona” ani “prawica”.
  I w tym właśnie momencie cały artykuł runął.
  Kłopoty zaś to geograficznie domena Naszych dwóch sąsiadów który w różnych okresach czasów minionych podsyła nam to ze Wschodu to z Zachodu “matrioszki”, zaś czysto ludzko to domena dokładnie jednej nacji, przechrztów, przebierańców, samozwańców, wichrzycieli i manipulantów (i kilka innych określeń) która to zwykle występuje w roli “matrioszkowych” architektów jak i samych “matroszek” i to nie tylko u Nas ale i u sąsiadów którzy dzięki nim zaliczyli swoje kolapsy i są dziś szyldami dla wielu niegodziwości Świata.
  Jedna nacja. Może to uogólnienie, dla jednostek niesprawiedliwe, ale oparte na modelu kulturowym tej nacji.
  No ale lepiej jakiś pozajączkowany artykuł z gatunku science fiction napisać.
  Świat jest jaki jest bo ludzie się boją, boją nie tylko coś zrobić.Boją się napisać a coraz częściej myśleć samodzielnie i myśleć w ogóle.

  Odpowiedz
 • 28 marca 2018 o 09:01
  Permalink

  Powiem tak po przeczytaniu tego tekstu, Król jest tylko jeden…

  Odpowiedz
 • 28 marca 2018 o 09:02
  Permalink

  Mocne, mocne ale uzasadnione

  Odpowiedz
 • 28 marca 2018 o 09:27
  Permalink

  “dzisiaj wiadomo, że reset nie jest rozwiązaniem”.

  Reset obecnego systemu nie jest rozwiązaniem, ale będzie naturalną konsekwencją kolejnej zmiany stosunków sił na geopolitycznej mapie. Zachód upada pod naporem własnej chciwości i wstrząsany ideologicznymi sporami, do tego dochodzą, podnoszące głowę stare lub sztucznie podsycane nowe, konflikty narodowościowe i klasowe. Zachodnia Europa ma problemy z i<<<<<<<ką inwazją (stroluje system i sam się ocenzuruję, a co? każdy i tak wie o co chodzi), którą będzie mógł wykorzystać każdy, kto będzie chciał tutaj namieszać.
  Natomiast chińskie elity po kilku dekadach eksperymentów z narzuconą im obcą ideologią z tejże Europy*, widząc opłakane skutki resetów jakie dokonały się po upadku ZSRR, postanowiły stopniowo modernizować swój system, stopniowo wracając do własnej starej, sprawdzonej kultury, opierając ją jednak na filarach owego narzuconego systemu. Oszczędzają sobie w ten sposób cierpień ekonomicznych i przeciwdziałają wybuchowi otwartej bądź zimnej wojny domowej w swoim społeczeństwie. Oni jednak przez stulecia rozwijali własną, oryginalną i praktyczną kulturę, której filarem jest realizacja obowiązków względem władców, rodziny, przyjaciół czy swojego społeczeństwa. Tymczasem Europejczycy dali się wciągnąć w jakieś prawochciejstwo (prawo do tego, prawo do tamtego, ale bez wypełniania obowiązków), bo gdy Europejczycy wykonywali najpierw obowiązki, a potem pytali o prawa, jakie im przysługują, z tytułu wykonywania obowiązków, byli potęgą. Chińczycy i Azjaci robią tak cały czas, bez przerwy. Dlatego zachowują taki spokój i harmonię.
  Skutki tego widzimy – powstaje nowa potęga, która zrealizuje przepowiednię Napoleona, który powiedział: "Pozwólmy Chinom spać, bo kiedy się obudzą, wstrząsną światem".

  * – w czym niechlubny udział mieli sami Amerykanie, których generał Marshall kazał wstrzymywać ofensywę Kuomintangu za każdym razem, gdy komuniści Mao dostawali baty i byli bliscy klęski. Zainteresowanych odsyłam do książki Jakuba Polita "Chiny 1946-1949" z popularnej serii Historyczne Bitwy wydawnictwa Bellona.

  Odpowiedz
 • 28 marca 2018 o 10:06
  Permalink

  Motto polskiej polityki zagranicznej: Po to dobry Bóg dał Polakom ziemię pomiędzy Niemcami a Rosjanami, by nieustannie szkodzili interesom jednych i drugich. Przeszkadzali im kosztem własnych strat ekonomicznych i kulturalnych a nawet biologicznych. Wszystko to w wierze, że w raju nagrodzone będzie szkodzenie interesom schizmatyków 1054 i reformatorów 1517 roku. Jeżeli nie tym, to inaczej nie potrafię wytłumaczyć poczynań ostatnich 250 lat polskiej polityki. Polska pamięć jest krótka i wybiórcza. Sięga właściwie Katynia w 1940 i Smoleńska w 2010 roku. Jeżeli aż 1920, to tylko “cudu nad Wisłą, z zapomnieniem przyczyn wojny i polskimi zbrodniami wobec wziętych wówczas jeńców wojennych. Obawiam się że inni pamiętali nam to w 1940. Nikt przy tym nie chce znać szczegółów i przyczyn tych wydarzeń, bo po cóż mieszać w maluczkich główkach. Jeszcze zaczną wątpić polską nieomylność i odwieczne czyste intencje. Wiedza historyczna Polaków również nie jest zbyt bogata, właściwie ogranicza się do przekazu telewizyjnego. Któż w Polsce słyszał o wspomnianym przez Autora Cat-Mackiewiczu? Po cóż by władze miały podsuwać jego książki narażając na zwątpienie polski patriotyzm i wiarę w sojusze. Dla lepszego zrozumienia dzisiejszej sytuacji, chciałem powtórzyć sobie główne założenia opublikowanej w 1997. amerykańskiej doktryny geostrategicznej. Doktryny faktycznie do dzisiaj realizowanej i stanowiącej egzystencjalne zagrożenie dla naszego regionu Europy. Cóż internetowa wyszukiwarka zasobów bibliotecznych wskazuje w Dolnośląskiem jeden egzemplarz w publicznej bibliotece. Wobec takiego rozumienia świata, któż więc ma być recenzentem antynarodowych poczynań polskich władz. Im zawsze wygodniej utrzymywać swoją gotowość do ucieczki, a naród pozostawiać w błogiej ignorancji i wierze w rajską nagrodę. Żeby tam choć trafić oddziału dla muzułmanów, bo i wino i hurysy. Nasz katolicki jakoś kojarzy mi się literacką wizją Stanisława Różewicza. Czytelników pozdrawiam i przepraszam za sarkazm w tak poważnej sprawie.

  Odpowiedz
 • 28 marca 2018 o 11:10
  Permalink

  Wczoraj byly ( niemiecki ) komisarz UE ( do do spraw rzszerzenia UE ),Günther van Vaeugen,ktorego uwazam za demokratycznego dyplamate i znawce polityki w Europie i na swiecie,takze znawce i sympatyzanta traktowania Polski fair oswiadczyl we francuskiej TV,w “arteTV” oraz w wielu niemirckich stacjach TV,choc zawsze w bardzo,bardzo krotkich migawkach by szefowie nie otrzymali reprymendy za konriwersje do pozycji rzadu federalnego,ze: “…..znajdujemy sie w bardzo niebezpiecznym punkcie i ze konieczna jest rozwaga,gdyz nie ma takich regulacji prawnych,ktore wymuszaja konsekwencje tej miary w wypadku kompletnego braku dowodow winy rzekomego sprawcy,zerwanie kontakow dyplomatycznych to bardzo mocne posuniecie….z rozwaga Austria do tych prowokacji nie przystapila z uwagi nabrak dowodow winy Rosjiwjskis wyimaginowanym przez W.Brytanie konflikcie i rzekomym uzyciu broni chemicznej…sprawa jest powana a tu doslownie w obliczu tych narracji chce sie czlowiekowi smiac…takie czyste pomowienie przedstawiane jest jako historycznie udokumentowany fakt…Grecja i Bulgaria takze nie beda zrywac kontaktow dyplomatycznych z Rosja z uwagi na brak dowodow winy i pomowienia….
  Juz przed 3-ma dniami pod tekstem: “Czy nalezy wypowiedziec Rosji wojne wspomnialam, ze rosyjski naukowiec,wspoltworca tej substancji “nowiczok”,powiedzial,ze ani ta substacja,ktora posluzono sie w stisunku do agenta Skripal i jego corki nie jest “nowiczokiem” ani nie byla robiona rekami rosyjskiego wywiadu,gdyz Rosjanie majac orginal “nowiczok’a” i go stosujac doprowadzili by do natychmiastowego zgonu Skripala i.jego corki..ktos tu spartolil robote i posluzyl sie jakas inna substacja… ktos tu,de facto fabulujacy smarkacz ogladal brytyjska serie TV pt:”McMafia” i w relacji 1:1 przeniosl to realnego zycia,co sie nie powiodlo… Jak komentiwac takie prymitywne zabiegi ?
  Czy wujek szykuje sie na wieksza akcje w regionie Pacyfiku i przeciw Chinom,by tak stlamsic Rosje,by z odsiecza musialy by jej przyjsc Chiny i wujek moglby wtedy mirc zupelnie wolna reke w regionie Pacyfiku i misji skopania Chin…?

  *****
  Jesli W Brytania wbrew swoim interesom “zamrozi” ,co w praktyce oznaczalo by “przejecie”(zawlaszczenie )zgromadzonych milionow i liczonych w miliardach £ fortun rosyjskich i ukrainskich oligarchow,ktorzy w wiekszosci “okupuja” Londyn i zmusilaa.ich do opuszczeniaterytorium W.Brytani to takie posuniecie oznaczalo by wojne ,gdyz “goli”,bez pieniedzy ruscy obywatele powracali by do matki -Rosji ale bez grosza przy duszy….czy ich Rosja zechce w tym stanie rzeczy i stanie posiadaia przyjac i udzielic niejako azylu…?
  A W.Brytania ma wielkie dlugi w UE i usilnie szuka zrodel na ich pokrycie i wogole szuka uznania,gdyz poprzez Brexit stracila swoje miejsce strategiczne i byc moze od tego zacznie sie zaincjowane przez Trump’a odchodzenie od globalizacji,ten model robienia inersow wyczerpal swoje mozliwosci i nie ma funduszy na transakcje z kimkolwiek…teraz przez nakladanie cel bedzie powrot do gospodarki realnej ale nie bez turbulencji…Polsce przypisana jest rola ministranta w tych obrzedach i oby ten ministrant nie podskakiwal, bo mu przyloza po lbie…. ..W tych przemianach i nakladaniu cel musi UE idejsc od zmuszania calych. kontynentow jak np.Afryki do niepobierania cel od subwencjonowabych produktow i rolnych i tekstylnych i wlasciwie wszystkich.innych i przeto calkowite wyniszczenie gospodarki i egzystencji w Afryce,ktore w obliczu subwencjonowanej taniochy z UE nie byly w stanie przezyc..tak to polityka Angeli Merkel wymuszajacej pod grozba zerwaia kontaktow calkowitych ustepstw panstw Afrykanskich doprowydzila do exodusu wedrowki ludow…ponad 2/3 ludnosci Afryki z powodu nedzy i braku perspektyw chce i.musi wyemigrowac,glownie do UE atylko nieznacznie na odlegle wyspy ,jaki sa Stany Zjd……..tak oto dochodzi powoli do stanu wrzenia ,bedzie stosowana dalej polityka eskalacj,to wytworzone dodatkowo cisnienie doprowadzi rychlo do eksplozji……a gdzie okiem nie siegnac “wszyscy sa wykonczeni” i kedwo co zipia,wiec ratuj sie kto moze….

  Odpowiedz
 • 28 marca 2018 o 11:15
  Permalink

  Idealnie pasuje tu opinia Skiwskiego sprzed lat, chociaż to nie jest dla mnie autorytet, bowiem jak wielu innych dał się wciągać w brudne sprawy i zabrakło mu inteligencji społecznej, aby dostrzec prawdziwe źródła zła.
  “Miał natomiast rację, kiedy przestrzegał przed konsekwencjami dominacji Anglosasów w naszej części Europy. Ta wizja sprawdziła się w całej rozciągłości.
  „Imperializm angloamerykański, najgłębiej amoralny, jest oparty na kombinatorstwie politycznym, które zresztą udaje się od wieków. Ta kombinacja jest jednak zanadto skompromitowana, aby długo się jeszcze mogła udawać. Sugestie stamtąd płynące przestają działać. „Uczniowie” coraz lepiej już wiedzą, co myśleć o „dobrym nauczycielu”. Na oślej ławce zostaliśmy my jedni. Wciąż jeszcze wdychamy narkozę komplementów sprzed dziesięciu laty. Imperializm angloamerykański obraca się na sprycie politycznym jak na sztyfcie. Choć szpic się ułamał, ale sztyft wciąż się kręci. Naturalnie wynajdą nowe maski, nowe sugestie. Kombinacja może się tu i ówdzie udać, ale zasada została jednak już rozpoznana”. Źródło: http://www.prawica.net/40996

  Wypada jeszcze dodać, że niepotrzebnie Szanowny Krakauer się dziwi, że Polski rząd realizuje angielskie interesy. Przecież nie jesteśmy suwerenni, a do tego jest przecież realizowana jeszcze polityka rządu londyńskiego tylko już w republice bananowej. Za darmo oni nie utrzymywali tego rządu londyńskiego u siebie, żeby teraz polskie “jaśnie państwo” mogło realizować własna politykę i własne interesy. Nasze “jaśnie państwo” jest głęboko osadzone w polityce zachodniej oligarchii więc realizują jej interesy nawet kosztem narodu polskiego, bo w istocie nie chodzi tu interesy narodu polskiego tylko interesy i wpływy “jaśnie państwa” w tle z dominującą religią, służącą u nas do tego samego obecnie, co konsumpcjonizm na zachodzie. Muszą się odwdzięczyć zachodowi za pomoc okazywaną im w okresie 45-lecia PRL i utrzymywanie ich struktur opozycyjnych. Zawsze coś z zachodniego “jaśnie pańskiego” stołu spadnie dla popleczników ich polityki.

  A więc diagnoza jest taka, że oni idiotami nie są, a raczej są cynicznymi graczami ponieważ muszą ograć własny naród, żeby spełnić oczekiwania mocodawców zachodnich i jeszcze coś przy nich ugrać dla siebie.

  Odpowiedz
 • 28 marca 2018 o 11:55
  Permalink

  Miłym czytelnikom i czytelniczkom, którzy czytają te słowa w ramach obowiązków służbowych, uprzejmie przypominamy (z pewną taką nieśmiałością), że w tym kraju można jeszcze zadawać pytania, a “Idiota”, to termin medyczny i w tym kontekście został tu użyty.

  ======

  “Idiota” to bardzo ciekawe greckie słowo. Oznacza ono osobę prywatną, aspołeczną i nie akceptującą ogólnie przyjętych zasad i opinii. Stąd pochodzi słowo idiosynkratyczny. Greckie określenie na “prywatną” opinię to opinia idiotyczna.

  Podobne rozumienie zareprezentował Dostojewski w swej powieści “Idiota” gdzie książe Myszkin jest idiotą ze względu na swoją prawdomówność, dobroć i pokorę.

  Oraz w radzieckiej psychiatrii, gdzie “notorycznych idiotów” co nie wierzyli w obowiązującą doktrynę, próbowano leczyć. Wink, wink.

  Odpowiedz
 • 28 marca 2018 o 11:56
  Permalink

  Miłym czytelnikom i czytelniczkom, którzy czytają te słowa w ramach obowiązków służbowych, uprzejmie przypominamy (z pewną taką nieśmiałością), że w tym kraju można jeszcze zadawać pytania, a “Idiota”, to termin medyczny i w tym kontekście został tu użyty.

  ======

  “Idiota” to bardzo ciekawe greckie słowo. Oznacza ono osobę prywatną, aspołeczną i nie akceptującą ogólnie przyjętych zasad i opinii. Stąd pochodzi słowo idiosynkratyczny. Greckie określenie na “prywatną” opinię to opinia idiotyczna.

  Podobne rozumienie zareprezentował Dostojewski w swej powieści “Idiota” gdzie książe Myszkin jest idiotą ze względu na swoją prawdomówność, dobroć i pokorę.

  Oraz w radzieckiej psychiatrii, gdzie “notorycznych idiotów” co nie wierzyli w obowiązującą doktrynę, próbowano leczyć. Wink, wink.

  Odpowiedz
 • 28 marca 2018 o 11:59
  Permalink

  @Pozorovatel….swietne ujecie tych bulwerujacych fenomenow, zwlaszcza neorealiatyczna podobizna Polski,taka ” historia Chin w 10 minut”, przypuscza nawet,ze znajomosc rzeczywistej histrorii Polski jest mniejsza, zawsze odwolywano sie i to uzywajac prawie wylacznie religilijnego mistycyzmu do momentow meczenstwa,ktore mialo zawsze byc sila nepedowa a ktora byc nie moze,gdyz przy tym inhaluje sie placz i marazm i traci sie realna perpektywe….zajmuje mnie to w wysoki sposob czy wynki takiej postawy i wrecz niezwykla,nienaturalna potrzebe konsumcji.i gromadzenia dobr jest wynikiem katolicyzmu i z niego plynacemu poddanstwu mentalnemu na co z uporem powoluje sie @Mieclaw czy wynikiem slowianszczyzny,prawiary w prawa natury i braku checi organizacji zycia i zajmowaniem sie wylacznie chwila doczesna…ja mam wrazenie,ze trzeba by od jednego odejsc i przestac sie na destrukcje powolywac i to przy kazdej okazji,gdyz destrukcja niszczy i poprzez nowa konsrukcje mozna stworzyc nowe ramy….czego zamiast tego wiecznie jest powrot do oplakiwania wlasnych ran i liczy sie konsumpcyjne zuzycie zasobow,by sie dwartosciowac do “bycia na poziomie zachodu”..i wieczne oczekiwanie,ze “niemiec” zorganizuje,a wujek zza wody musi ale musi dla Polski to i to zrobic,boPolska przeciez nie moze….czy to nie jest
  dobrowolne poddanie sie pod cudza wladze ? Uwazam,ze wykazanie przyczyn i skutkow wszyskich konfliktow wojennych w ktore Polska czy jeszcze Lechici byli przez wir historii wplatani i odejscie w tym polozeniu geograficznym od agresywnej polityki do organicznego uzadzenia tycia w Polsce bez mieszania w aferach miedzynarodowych,gdyz te msja wlasna logike i Polska sluzy innym do macenia wody a potem oplakuje swoje rany i jest niezdolna do organizacji czegokolwiek i w takim stanie kk robi z obywatelami co chce i ten stsn rzeczy utarl sie do tradycji narodowej…dlaczego ludzie wstydza sie swego narodowo-kultorowego pochodzenia i szukaja nobilitacji w kk ? Czy z uwagi na to,ze uznaja dobrowolnie wyzszosc Niemiec i w utartej przez kk feudalnnej tradycji myslenia i dzialania czuja sie lennikiem panstwa niemieckego i stad wszystkie polskie klopoty ?

  Odpowiedz
 • 28 marca 2018 o 12:00
  Permalink

  Wczoraj byly ( niemiecki ) komisarz UE ( do do spraw rzszerzenia UE ),Günther van Vaeugen,ktorego uwazam za demokratycznego dyplamate i znawce polityki w Europie i na swiecie,takze znawce i sympatyzanta traktowania Polski fair oswiadczyl we francuskiej TV,w “arteTV” oraz w wielu niemirckich stacjach TV,choc zawsze w bardzo,bardzo krotkich migawkach by szefowie nie otrzymali reprymendy za konriwersje do pozycji rzadu federalnego,ze: “…..znajdujemy sie w bardzo niebezpiecznym punkcie i ze konieczna jest rozwaga,gdyz nie ma takich regulacji prawnych,ktore wymuszaja konsekwencje tej miary w wypadku kompletnego braku dowodow winy rzekomego sprawcy,zerwanie kontakow dyplomatycznych to bardzo mocne posuniecie….z rozwaga Austria do tych prowokacji nie przystapila z uwagi nabrak dowodow winy Rosjiwjskis wyimaginowanym przez W.Brytanie konflikcie i rzekomym uzyciu broni chemicznej…sprawa jest powana a tu doslownie w obliczu tych narracji chce sie czlowiekowi smiac…takie czyste pomowienie przedstawiane jest jako historycznie udokumentowany fakt…Grecja i Bulgaria takze nie beda zrywac kontaktow dyplomatycznych z Rosja z uwagi na brak dowodow winy i pomowienia….
  Juz przed 3-ma dniami pod tekstem: “Czy nalezy wypowiedziec Rosji wojne wspomnialam, ze rosyjski naukowiec,wspoltworca tej substancji “nowiczok”,powiedzial,ze ani ta substacja,ktora posluzono sie w stisunku do agenta Skripal i jego corki nie jest “nowiczokiem” ani nie byla robiona rekami rosyjskiego wywiadu,gdyz Rosjanie majac orginal “nowiczok’a” i go stosujac doprowadzili by do natychmiastowego zgonu Skripala i.jego corki..ktos tu spartolil robote i posluzyl sie jakas inna substacja… ktos tu,de facto fabulujacy smarkacz ogladal brytyjska serie TV pt:”McMafia” i w relacji 1:1 przeniosl to realnego zycia,co sie nie powiodlo… Jak komentiwac takie prymitywne zabiegi ?
  Czy wujek szykuje sie na wieksza akcje w regionie Pacyfiku i przeciw Chinom,by tak stlamsic Rosje,by z odsiecza musialy by jej przyjsc Chiny i wujek moglby wtedy mirc zupelnie wolna reke w regionie Pacyfiku i misji skopania Chin…?

  *****
  Jesli W Brytania wbrew swoim interesom “zamrozi” ,co w praktyce oznaczalo by “przejecie”(zawlaszczenie )zgromadzonych milionow i liczonych w miliardach £ fortun rosyjskich i ukrainskich oligarchow,ktorzy w wiekszosci “okupuja” Londyn i zmusilaa.ich do opuszczeniaterytorium W.Brytani to takie posuniecie oznaczalo by wojne ,gdyz “goli”,bez pieniedzy ruscy obywatele powracali by do matki -Rosji ale bez grosza przy duszy….czy ich Rosja zechce w tym stanie rzeczy i stanie posiadaia przyjac i udzielic niejako azylu…?
  A W.Brytania ma wielkie dlugi w UE i usilnie szuka zrodel na ich pokrycie i wogole szuka uznania,gdyz poprzez Brexit stracila swoje miejsce strategiczne i byc moze od tego zacznie sie zaincjowane przez Trump’a odchodzenie od globalizacji,ten model robienia inersow wyczerpal swoje mozliwosci i nie ma funduszy na transakcje z kimkolwiek…teraz przez nakladanie cel bedzie powrot do gospodarki realnej ale nie bez turbulencji…Polsce przypisana jest rola ministranta w tych obrzedach i oby ten ministrant nie podskakiwal, bo mu przyloza po lbie…. ..W tych przemianach i nakladaniu cel musi UE idejsc od zmuszania calych. kontynentow jak np.Afryki do niepobierania cel od subwencjonowabych produktow i rolnych i tekstylnych i wlasciwie wszystkich.innych i przeto calkowite wyniszczenie gospodarki i egzystencji w Afryce,ktore w obliczu subwencjonowanej taniochy z UE nie byly w stanie przezyc..tak to polityka Angeli Merkel wymuszajacej pod grozba zerwaia kontaktow calkowitych ustepstw panstw Afrykanskich doprowydzila do exodusu wedrowki ludow…ponad 2/3 ludnosci Afryki z powodu nedzy i braku perspektyw chce i.musi wyemigrowac,glownie do UE atylko nieznacznie na odlegle wyspy ,jaki sa Stany Zjd……..tak oto dochodzi powoli do stanu wrzenia ,bedzie stosowana dalej polityka eskalacj,to wytworzone dodatkowo cisnienie doprowadzi rychlo do eksplozji……a gdzie okiem nie siegnac “wszyscy sa wykonczeni” i kedwo co zipia,wiec ratuj sie kto moze….

  Odpowiedz
 • 28 marca 2018 o 12:07
  Permalink

  To prawda PiS się cofnął. Czymś się przestraszyli.

  Odpowiedz
 • 28 marca 2018 o 13:57
  Permalink

  Do Xun Zi.

  Mnie ciekawią tylko czyny i ich rezultat. Wczoraj uczyliście mnie wyciągać wnioski z własnej historii. I co tam tylko było i nie było.

  A dzisiaj podziękował Ambasador Rosji, Pan Aleksander Szajn, za stanowisko Rządu Izraela. Jak wiadomo, pomimo nacisku Anglii i USA, Izrael odmówił wysłania dyplomatów Rosji, motywując swoje stanowisko, że śledztwo na razie nic nie udowodniło. I jakoś nie słyszałem, że prez. Tramp nałożył sankcje na nas. Może jeszcze nałoży.
  Przypominam, że my dostajemy od USA ,4.000.000.000.$ rocznie, i nawet Chińczycy inwestują u nas.

  A Chiny mogą już skreślić te 1.500.000.000.000.$ włożone w obligacje amerykańskie i tak samo Saudia i Emiraty, (2.000.000.000.000.$), Iran (tylko 150.000.000.000.$ zaaresztowanych w ramach sankcji) … wątpię, czy Tramp pozwoli sobie czy Anglii aresztować te 2.000.000.000.$ rosyjskich oligarchów, bo rezultat może być opłakany. Jeśli Rosja zażąda rozliczenia w Rublach za gaz, to będzie koniec drukowania dolarów. ו) zacznie się epoka drukowania Rubla. Może dlatego jeszcze Rosja wstrzymuje się od decydującego kroku. (

  I prez. Reuwen Riwlin, przemawiając w Ukraińskiej Radzie, powiedział waszym najlepszym przyjaciołom z Kijowa, co on myśli o ich Banderze. I udowodnił, że mamy dobrą pamięć historyczną, i umiemy uczyć się z naszej historii, czego niestety o Polsce… No dobrze, sami wiecie.

  Odpowiedz
 • 28 marca 2018 o 15:51
  Permalink

  Pytanie: Widzę, że znudziły cię dywagacje historyczne.
  Odpowiedz: To prawda. Wolę spekulowąć o tym co się dziej na naszych oczach i możliwych tego konsekwencjach.

  Pytanie: Co jest grane z tym otruciem gazem byłego agenta i jego córki?
  Odpowiedz: Dobrze to określiłeś: to jest gra.

  Pytanie: Czy pani Thereza May wierzyła w to co mówiła?
  Odpowiedz: Sadząc po jej kiepskiej “działalności” politycznej to on chyba wierzyła w to co mówiła.

  Pytanie: A Borys J., jej minister sprwa zagranicznych?
  Odpowiedz: Ten już chyba nie. Wiedział co jest grane. Sam jest niezłym graczem.

  Pytanie: A co jest grane?
  Odpowiedz: Zwykła ustawka służb specjalnych na zlecenie.

  Pytanie: Jeżeli Borys wiedział, że to jest ustawka to po co pchał w to panią premier May?
  Odpowiedz: Rządząca partia w Brytanii ma słabe notowania. Nie wszystko z Brexiytem idzie tak dobrze jak planowano. Więcej – można powiedzieć, że dla Brytyjczyków idzie bardzo kiepsko

  Pytanie: Czyli chodziło o odciągnięcie uwagi Brytyjczyków od problemów wynikających z rozmów z Unia?
  Odpowiedz: To jest najbardziej prawdopodobna przyczyna.

  Pytanie: Czy to była akcja tylko służb brytyjskich?
  Odpowiedz: Wydalenie tak dużej liczby dyplomatów rosyjskich ze Stanów podpowiada, że był tu jeszcze jeden gracz.

  Pytanie: Nasz strategiczny sojusznik?
  Odpowiedz: Na to wygląda.

  Pytanie: A jemu po co to było?
  Odpowiedz: W Stanach zbliżają sie uzupełniające wybory do Kongresu. Prezydent chciał poprawić wizerunek swój i republikanów w oczach wyborców. Przegrana republikanów może otworzyć scieżkę do wymarzonego przez demokratów impiczmentu prezydenta.

  Pytanie: To republikanie nie mieli lepszej metody?
  Odpowiedz: Próbowali planując uderzenie rakietami w Damaszek jako karę za użycie broni chemicznej przez wojska Asada.

  Pytanie: Dlaczego zrezygnowali?
  Odpowiedz: Jak zwykle na drodze stanąła Rosja.

  Pytanie: Tupnęła nogą?
  Odpowiedz: Dokładnie. Powiedzieli, że w Damaszku są ich obywatele i będą strącali nie tylko ndlatujace rakiety ale i niszczyli obiekty wystrzeliwujące te rakiety.

  Pytanie: Blefowali?
  Odpowiedz: Być może. Ale wysłali na Morze Śródziemne okręt z rakietami Kalibr, które bardzo dobrze się nadają do niszczenia okretów na całym Morzu Śrudziemnym. Chyba to przeważyło i nasz strategiczny sojusznik zmianił plany.

  Pytanie: Ale ostatecznie to Rosja wylądowała z ręką w nocniku?
  Odpowiedz: To zależy.

  Pytanie: Zależy?
  Odpowiedz: Nie ma pewności czy ta cała afera z otruciem i wydalaniem dyplomatów nie była ustawką amerykańsko rosyjską.

  Pytanie: A jaki interes mogli mieć w tym wszystkim Rosjanie?
  Odpowiedz: W zamian za wydalonych dyplomatów mogli dostać zgode na przyśpieszenie rozwiązania problemów ze swoim zachodnim, a naszym wschodnim sąsiadem.

  Pytanie: Zaatakują?
  Odpowiedz: Broń Panie Boże. Po prostu ztrzymają transport gazu do Zachodnie Europy przez terytorim naszego sąsiada. A to by oznaczało dla niego ogromne straty finansowe. Stany i Niemcy przesatały dawać pieniadze – jedynym zródłem pomocy bedzie Rosja.

  Pytanie: Po czym to sądzisz?
  Odpowiedz: Po błyskawicznej zgodzie Niemiec na dokończenie budowy North Stream 2. Czegoś się przestraszyli.

  Pytanie: A co z nami?
  Odpowiedz: W zamian za wycofanie brygady ciężkich czołgów i zaprzestanie budowy tarczy antyrakietowej dostaniemy po obniżonej cenie rakiety Patriot.

  Pytanie: Czyli wszystko rozejdzie sie po kościach?
  Odpowiedz: Jak zwykle. Trzeba tylko mieć nadzieję aby “trudności” z transportem rosyjskiego gazu na Zachód drogą lądową nie uderzyły w nas rykoszetem.

  Odpowiedz
 • 28 marca 2018 o 19:56
  Permalink

  Do dnia dzisiejszego byłem pewien, że proszek do prania Colina Powella to złoty standard (dno).
  Strasznie się myliłem.
  Przecież to dżentelmeni, nie chrzan w szklance.
  Nam (ubogim) pozostaje tylko zazdrościć twórczego myślenia i wyobraźni tej ślicznotki i jej chłopaków.
  To, co zobaczyłem dzisiaj (“twarde dowody winy ROSJI”), to były zwykłe komiksy.
  Sześć slajdów komiksów, z których pierwszy tytuł.
  DEBILE.
  Najbardziej obrzydliwe, że te dranie nawet nie chcieli poczekać, aż skończy się żałoba.

  Nigdy nie zapomnę.

  Odpowiedz
 • 28 marca 2018 o 21:34
  Permalink

  “Czy my mamy do czynienia ze smarkaczami? Czy pospolitymi “Idiotami”? ” Tak, mamy do czynienia z nimi, bo takie są społeczeństwa. “Świat ratuje nieufność i tumiwisizm, politycy potrafią tym sterować,” Nieufność nie oznacza, iż ktoś nie jest idiotą a tumiwisizm to krok do własnej zagłady czyli też idiotyzm.

  Odpowiedz
 • 28 marca 2018 o 21:48
  Permalink

  Michał z Izraela
  28 marca 2018 at 13:57

  “Mnie ciekawią tylko czyny i ich rezultat.”

  Tak samo jak i mnie. Cieszę się, że masz podobny punkt widzenia. Możemy się różnić w ocenach i wnioskach, każdy z nas ma bowiem własną wiedzę i co za tym idzie prawo do innej interpretacji wydarzeń. Ja uważam, że gdyby Polacy potrafili pójść po rozum do głowy, to mogliby się od was, Żydów, sporo nauczyć. A że nie potrafią albo nie chcą to już inna kwestia.

  “Jeśli Rosja zażąda rozliczenia w Rublach za gaz, to będzie koniec drukowania dolarów. ו) zacznie się epoka drukowania Rubla. Może dlatego jeszcze Rosja wstrzymuje się od decydującego kroku. ”

  Nie są głupi. Nie zaryzykują tąpnięcia globalnej gospodarki, bo oberwaliby rykoszetem. Kiedyś na Discovery oglądałem jakiś program dokumentalny, w którym podano informację, że po ataku Ameryki na Irak, w USA doszło do kryzysu paliwowego – zabrakło paliwa dla zwykłych mieszkańców. Prezydent Bush poprosił Rosję o wsparcie. Putin wysłał 4 tankowce ropy. A mógłby przecież w tym momencie sparaliżować największe mocarstwo świata bez jednego wystrzału!!!

  “i umiemy uczyć się z naszej historii, czego niestety o Polsce… No dobrze, sami wiecie.”

  No akurat ja wiem to aż za dobrze. Dyskusja o historii z moimi własnymi rodakami to nieraz droga przez mękę. A sednem moich wcześniejszych komentarzy było, że krytyczne spojrzenie na własną historię, bynajmniej nie musi oznaczać prania własnych brudów. Te rzeczywiście powinno się prać we własnym gronie i nie chciałbym, żebyś nam tutaj zaraz ciskał gromy i przekleństwa na swój naród. Niczemu by się to nie przysłużyło, a jedynie niepotrzebnie nakręciło co niektórych komentatorów. Pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
 • 28 marca 2018 o 21:52
  Permalink

  do Mikołaj. Zbyt płytko potraktował Pan motywy brytyjskie, za którymi stoi też i naiwna chęć ku hegemonii Common Wealth oraz strach przed rosyjską potęgą. Teraz jeszcze Londyn jest centrum światowej finansjery. Oni chyba rozumieją, że za pięć lat nie będą w stanie nawet zapewnić sobie możliwości odwetu, tak wysoka jest przewaga techologiczna Rosji w systemach strategicznych. Marzec 2018 jest przełomowy, bo nie tylko zrozumieli (Zachod) jak są słabi ale jeszcze Chniny zapoczątkowały na pekińskiej giełdzie początek (nazwę to : wypychem) “wypychu” dolara. Nowa o wiele bardziej niebezpieczna epoka zaczęła się.

  Odpowiedz
 • 28 marca 2018 o 22:14
  Permalink

  Jesteśmy przepełnieni smutkiem.

  Odpowiedz
 • 28 marca 2018 o 22:46
  Permalink

  “Miłym czytelnikom i czytelniczkom, którzy czytają te słowa w ramach obowiązków służbowych”

  Taka mnie myśl naszła w związku z takim sformułowaniem, że jeśli jakieś służby czytają teksty na OP to chyba jednak zdają tam sobie sprawę jaką szansę ma OP na to, by w jakikolwiek sposób wpłynąć na myślenie Polaków? Ja sam odkryłem waszą stronę tylko dlatego, że ktoś na Onecie wysmarował artykuł, w którym wymienił waszą stronę. Gdyby nie to, nawet nie miałbym bladego pojęcia, że taka strona istnieje. Poza tym nawet gdyby spośród czytelników OP ktoś spróbował założyć ruch polityczny, to i tak nawet nie miałby szans stanąć przed progiem wyborczym – przeciętny Polak bez należytej wiedzy nie potrafiłby zrozumieć o co tutaj chodzi. A zdobywanie wiedzy i nabywanie umiejętności analizowania i myślenia przyczynowo-skutkowego, bez których jakiekolwiek poznanie rzeczywistości i umiejętność samodzielnego jej oceniania i wyciągania wniosków, to wiele lat ciężkiej, samodzielnej pracy. Ilu ludzi w jakimkolwiek społeczeństwie ma chęci (bo jak są chęci to i czas i pieniądze się znajdą) na taki wysiłek intelektualny?

  MAMY PISAĆ O PARÓWKACH? MIELIŚCIE PAŃSTWO PANA ADAMA W DUŻEJ DAWCE, TEŻ SIĘ NIE PODOBAŁO 🙂 TRZEBA PISAĆ O PARÓWKACH… WEB. JÓZ. PS. JUTRO BĘDZIE CIEKAWIE ZAPRASZAMY….

  Odpowiedz
 • 29 marca 2018 o 00:47
  Permalink

  Do Daniel

  Pytanie: Zgadzasz się ze stwietdzeniaem Daniela, że “niebezpieczna epoka zaczęła się”?
  Odpowiedz: Tak. Tez należe do grupy osób które przwidują, że w skali globalnej nastąpi cała seria nieprzyjemnych wydarzeń.

  Pytanie: Co ją zapoczątkowało?
  Odpowiedz: Rozpoczęcie przez prezydenta Stanów wojny hadlowej.

  Pytanie: Jak się te wydzarzenia potoczą?
  Odpowiedz: Trzeba popatrzec na figury jake są na szachownicy.

  Główni gracze to:

  – Chiny bardzo silne gospodarczo ale bardzo, bardzo uzależnione od amerykańskiego rynku zbytu na swoje towary.
  – Rosja, która jak się ostatnio okazało nie da się już pokonać militarnie i nie da się ekonomicznie rzucić na kolana, ale ze słąba gospodarką.
  – Stany które ciagle są najsilniejsze militarie i mają najsilniejszą gospodarkę oraz walutę, która jest walutą światową, ale są rozdarte wewnętrznie i bardzo zadużone.

  Gracze poboczni to
  – Niemcy i członkowie Unii, tyle, że słabną bo rozlatuje sie im Unia.
  – Kraje Bliskiego Wschodu wydobywające gaz i ropę.
  – Indie, ciągle wielka niewiadoma.

  Pytanie: A Wielka Brytania?
  Odpowiedz: Kiedy zdecydowała sie na wyjscie z Unii traci znaczenie w oczach.

  Pytanie: Czy można przewidzieć jak się potoczą wydarzenia?
  Odpowiedz: Lepiej nie.

  Pytanie: A możesz zdradzić tylko jeden możliwy scenarjusz?
  Odpowiedz: Tylko jeden możliwy wariant. Katar, Kuwejt, Arabia Saudyjska i Emiraty Arabskie zbratają się z Rosją i Iranem, nie z miłości, ale po to by kuglować międzynarodowymi cenami ropy i gazu i bronić swoich zdobyczy.

  Pytanie: Nie będą sie bały Stanów i Zachodniej Europy?
  Odpowiedz: Turcja przetarła szlak i nic sie jej nie stało. Jeszcze pięc, dziesięć lat temu Erdogan by zniknął ze sceny politycznej w ciagu tygodnia-miesiaca.

  Pytanie: Czy może upaśc Dolar Amerykański?
  Odpowiedz: Małe szanse. Dolar jest miedzynarodową walutą. Jego upadek spowodował by, że wszyscy by stracili.

  Pytanie: Nie było by wygranych?
  Odpowiedz: Wygrali by ci, którzy poniesli by najmniejsze straty. Ale takich było by niewielu.

  Pytanie: Czy Turcja zostanie przyjęta do Unii?
  Odpowiedz: Turcja najchetnie będzie tworzyła pomost miedzy Unią i tym tworem, który powstanie na Bliskim i Dalekim Wschodzie.

  Pytanie: A my?
  Odpowiedz: Niestety stajemy się “obcym ciałem” i dla sąsiadów ze Wszchodu i z Zachodu.

  Odpowiedz
 • 29 marca 2018 o 00:57
  Permalink

  Xun Zi
  28 marca 2018 at 22:46

  Szanowny Panie, Web. Józ. – nie to miałem na myśli, byście pisali o parówkach. Ale chyba można czasem pobawić się w co by było gdyby. Czasem lubię prowokować pewnymi sformułowaniami, bo jestem ciekawy reakcji innych komentatorów. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 29 marca 2018 o 09:12
  Permalink

  @Xun Zi. 28 marca 2018 at 22:46
  @WEB. JÓZ.
  Ale to przecież dobrze, że służby nas czytają. Mają bowiem doskonalenie zawodowe za darmo i to w ramach obowiązków służbowych. Ja nawet myślę, że po cichu indywidualnie mogliby wspomagać darowiznami OP, aby nie stracić tak cennego źródła doskonalenia intelektu i nabywania wyższej świadomości. Mało tego polskie służby powinny OP chronić, aby mogli jak najdłużej korzystać z niezależnego źródła informacji i opinii komentatorów.
  Na parówkach i po parówkach intelekt długo nie pociągnie, gdy jest zatruty różnymi E…. i kulturą głupoty. Ja jestem dobrej myśli i sądzę, że jest tam wielu myślących funkcjonariuszy w kategoriach prawdziwego patriotyzmu i dobra narodu, a nie tylko “jaśnie pańskich” interesów.

  @Xun Zi. Twoja diagnoza potencjalnych wpływów i zagrożeń jest dobra. Na co dzień spotykam się z takim poziomem bezrefleksyjnego życia, tego otumanionego społeczeństwa. A doskonalenie świadomości ludzi w warunkach demokratycznej kultury głupoty i wolności mediów od myślenia – jest po prostu nie możliwe. Nawet kiedyś komuniści, bolszewicy, socjaliści i wszelkiej maści “nawiedzeni lewicowcy” próbowali to zmienić likwidując analfabetyzm w PRL, ale na niewiele się to zdało, nawet przemocą nie zdoła się wykorzenić nawyków i fałszywych przekonań wdrukowanych przez religię i psychomanipulację. Tylko jednostki inteligentne wychodzą z tego prania mózgu na wyższy stopień świadomości. .
  Więc nie ma obawy o jakiekolwiek wpływy, my możemy tu sobie ponarzekać, a świat interesów i tak zrobi swoje, gdy ludowi zapewni igrzyska i zmusi do walki o przetrwanie od pierwszego do pierwszego. 🙂

  Odpowiedz
 • 29 marca 2018 o 19:45
  Permalink

  Miecław
  29 marca 2018 at 09:12

  Cieszę się, że zrozumiałeś mój przekaz.
  PRL niestety nie miał szansy niczego zmienić, ponieważ trwał za krótko. Co to jest 45 lat trwania, w warunkach systemu narzuconego poprzez zdradę sojuszników i zaprowadzonego zbrojną przemocą, wobec religijnego otumanienia, które trwa 1000 lat, również zresztą narzuconego przemocą? Kościół jednak miał dłuższy czas na zrobienie swojego, nic więc dziwnego, że społeczeństwo odrzuciło zmiany, jakie – bądź co bądź – narzucano mu siłą. Myślę, że ten eksperyment nie miał szans się powieść. Niemniej jednak byli tam ludzie, którzy pomimo niekorzystnych warunków – odbudowa zniszczonego kraju, wewnętrzne walki partyjne, obca dywersja, opór społeczeństwa – próbowali stworzyć szansę na normalny rozwój społeczeństwa. Stąd dorobek naukowo-techniczny tej epoki jest wprost nieoceniony i to, co zrobiono po 1989 roku uważam za jedną z najgorszych zbrodni jakie popełniono na polskim narodzie. Niestety nie miałem okazji zakosztować tego systemu na żywo, bo urodziłem się w 1989, ale mimo, że rodzina w 95 % katolicka i wrogo nastawiona do systemu (jedynie mój ojciec był zwolennikiem tej epoki, która dała mu wykształcenie i dobrą pracę, był nawet w partii. Mama mimo negatywnego nastawienia, o dziwo też lepiej wspomina tamte czasy niż sądzi o obecnych. Taki paradoks.), badam i analizuję tę epoką i staram się wyciągnąć z tego jakieś sensowne wnioski. Swego czasu jak jeździłem pociągami na eventy muzyki elektronicznej spotykałem sporo ludzi, którzy dobrze wspominali tamte czasy, często mówili, że “komuna była zła, ale było lepiej niż teraz”, a jeden nawet mi powiedział, że gdyby wiedział, jak będzie wyglądać ta “wolna” Polska to by nie strajkował. Ale co się dziwić. Po wojnach napoleońskich car dał nam namiastkę własnej państwowości z własną armią i co z tym zrobiliśmy? A teraz narzekamy, że nikt nas nie docenia. A jak ktoś doceni, to my nie docenimy jego i potem płaczemy nad naszym losem.

  “Więc nie ma obawy o jakiekolwiek wpływy, my możemy tu sobie ponarzekać, a świat interesów i tak zrobi swoje.”

  Widzę to dokładnie tak jak ty. Komentarze na OP piszę, bo jestem ciekaw jaki będzie odbiór moich dość oryginalnych poglądów i przemyśleń wśród ludzi inteligentnych, a takich na forum nie brakuje.

  DODAM ŻE JAK NAJBARDZIEJ INTELIGENTNYCH ALE NIESTETY SKĄPYCH. ŻEBY NIE POWIEDZIEĆ ŻE MAMY TU PEWNĄ GRUPĘ PRZEINTELEKTUALIZOWANYCH PASAŻERÓW NA GAPĘ… TO TAKA OGÓLNA UWAGA. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 29 marca 2018 o 21:10
  Permalink

  @Xun Zi. 29 marca 2018 at 19:45
  Cieszę się, jako przedstawiciel pokolenia “schodzącego” :-), że są młodzi ludzie, jak ty, którzy potrafią myśleć i oceniać obiektywnie przeszłość i obecną rzeczywistość. Przed wami jest niestety najtrudniejszy czas, który nastąpi w ciągu dekady, jak utrzymać Polskę przynajmniej na powierzchni, po tym co styropiany i kk z nią zrobiły. Dostali w spadku po PRL wielki przemysł i dobrze prosperującą naukę, jak sam zauważyłeś. Faktycznie to zbrodnia co uczynili. Piszesz, że “dorobek naukowo-techniczny tej epoki jest wprost nieoceniony i to, co zrobiono po 1989 roku uważam za jedną z najgorszych zbrodni jakie popełniono na polskim narodzie.” Ja jestem przedstawicielem nauk humanistycznych i społecznych, jak to się w tej nomenklaturze naukowej nazywa i muszę ci powiedzieć, że na tym gruncie był również niesamowity postęp w stosunku do II RP. Tyle publikacji i inwestycji w te nauki oraz swoboda i bezpieczeństwo pracy na ówczesnych uczelniach były niesamowitym postępem cywilizacyjnym, szkoda, że tylko niektórzy wówczas to doceniali, a wielu docenia dopiero obecnie.
  Jak dużo Polacy zawdzięczają PRL, to dopiero teraz zdają sobie sprawę, takie teksty jak podajesz, od zwykłych ludzi słyszę prawie codziennie, szkoda tylko, że wielu z nich nadal nie wyciąga wniosków z przeszłości i biega do kościółka, któremu m.in. “zawdzięcza” dzisiejszy stan zniewolenia.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.