Polewamy się szampanem siedząc w wannie z jeszcze ciepłą wodą… (cz.1)

graf. red.Jak zacząć prowadzić racjonalną politykę? Najpierw musimy sobie unaocznić to, w jakim miejscu jesteśmy i co jeszcze ważniejsze – dlaczego? Sytuacja nie jest bowiem taka prosta na jaką wygląda ze względu na dziejące się równolegle kategorie wydarzeń. W istocie to wszystko, co nas otacza jest banalne, wystarczy tylko zacząć postrzegać sprawy takimi, jakie one są, a nie jakimi bywają nam przedstawiane.

Po pierwsze kryzys Zachodu jest faktem. Ma wiele twarzy, ale najgorsza jest ta, która jest obrazem moralności Zachodu. Ta się tam już skończyła, poprawność polityczna rzuciła Zachód w odmęty bezwładności. Spór jaki obserwujemy w USA, wielu krajach Zachodu i w Polsce, jest bowiem w istocie pozorny. Oto mamy grupy ludzi, którym się wydaje, że świat to piękna łąka z tęczą na nieboskłonie i można np. przyjmować inno-kulturowych uchodźców, czy też zadłużać się w nieskończoność lub w inny sposób zmieniać swoją rzeczywistość. Tymczasem tak samo jak agresywna neoliberalno-lewicowa mniejszość, również należy uznać i szanować prawa konserwatywnej większości. Wmawianie społeczeństwom, że jeżeli nie uznaje się prawa dwóch mężczyzn, do małżeństwa, to robi się coś strasznego i łamie się czyjeś prawa, jest dokładnie czymś tak samo konsensualnym, jak dominujące formy stosunków społecznych w tym zakresie.

Na dzień dzisiejszy nie mamy żadnej koncepcji na to, jak się odnieść do kryzysu Zachodu. Od kilku lat sami się pogrążamy w moralnym kryzysie, który przekłada się na nieszczęście podziałów politycznych o nic. Przy czym jesteśmy zapatrzeni w Zachód jak w święty obraz, czy może nawet w urojone wyobrażenie, tego jaki on rzekomo jest. Ten ostatni aspekt, to nic innego jak wiara w naszą własną propagandę. Skutki widzicie Państwo na ekranach swoich telewizorów, życie polityczne w naszym kraju można sprowadzić do generowania kolejnych kryzysów. Oto mamy narodową dyskusje o dzikach – naprawdę 38 mln Polek i Polaków zna się na gospodarce leśno-łowieckiej i zwalczaniu epidemii?

Po drugie zmieniły się trendy na świecie. Nasza polityka orientuje się na świat z połowy lat 90-tych. Tymczasem, pan Bill Clinton nie jest już Prezydentem USA, jest nim pan Donald Trump, a historia się wcale nie skończyła. Za to skończyła się już dominacja Zachodu, głównie przez głupotę zachodnich rządów i nieskończoną chciwość korporacji. Zachodnie rządy nie potrafiły utrzymać swojej pozycji globalnej ani utrzymać w ryzach swoich korporacji. Te z kolei inwestowały w krajach azjatyckich, walnie przyczyniając się do przyśpieszenia rozwoju i wzrostu potęgi Chin.

Istotnym elementem globalnej układanki jest Unia Europejska, która właśnie się rozpada. Wyjście Wielkiej Brytanii indukowane głupotą tamtejszych elit i populizmem społeczeństwa, to wydarzenie bez precedensu. Przy czym ta struktura jest tak słaba politycznie, że paradoksalnie, to może przyczynić do jej wzmocnienia. Jednak oczywiście to będzie już zupełnie inny układ gry. Jednak to nie Brexit jest najważniejszym czynnikiem decydującym o przyszłości Unii Europejskiej. Najbardziej liczy się to, że kraje Unii, a zwłaszcza Niemcy i USA, przestały udawać, że nie są konkurentami. W średniej perspektywie, ten proces będzie oznaczał także polityczną emancypację Niemiec i ich dalszą dominację na kontynencie. Niemcy bardzo skutecznie zwracają się na Wschód, ponieważ dyfuzja Unii Europejskiej i Federacji Rosyjskiej jest bardzo korzystna dla tych dwóch graczy. Te kraje z niej nie zrezygnują, a jeżeli w Niemczech zmieni się elita polityczna, to naprawdę może być bardzo ciekawie.

Nasza pozycja w tych procesach jest TRAGICZNA, dodatkowo politycznie zrobiliśmy wszystko prawie najgorzej jak było można i trzeba dodać, że ta TRAGEDIA ma wielu rodziców. Przyczynili się wszyscy. Najpierw uzależniliśmy się totalnie od Zachodu, potem obraziliśmy się na Wschód, a dzisiaj udajemy, że to dobrze jak Zachód się dzieli w sprawach biznesowych – a na płaszczyźnie dostaw energii w szczególności. Kreujemy konflikt, który nie jest nikomu potrzebny, poza tym USA przeciwstawiając się unijno-rosyjskim interesom energetycznym myślą o nas w kategoriach rynku zbytu. Natomiast my upatrujemy w tym strategicznej czapy i skłonności do obrony nas, przez kreowanym w ten sposób rosyjskim zagrożeniem.

Zapraszamy jutro na część drugą

16 komentarzy do “Polewamy się szampanem siedząc w wannie z jeszcze ciepłą wodą… (cz.1)

 • 12 stycznia 2019 o 07:38
  Permalink

  Bezbł ędne obnażenie naszej rzeczywistości.

  Odpowiedz
 • 12 stycznia 2019 o 07:53
  Permalink

  Ostatnia sekwencja felietonu jest -mimo,ze to zadne odkrycie- rewelacyjnym zdemaskowaniem maskarady, ktora uprawiaja polskie “elity”….wujek kreuje od zawsze “rosyjskie zagrozenie” ( a czym niby byla tzw.”zimna wojna” i rywalizacja w astronautyce …..te misje “Apollo” jako reakcja na rosyjskie “sojuzy”….itd…) a de facto jest to zawsze proba eliminacji gospodarczej wielkiego konkurenta, ktory moglby sie w bardzo szybkim czasie stac sie jeszcze wiekszych konkurentem przeto te lancuchowo nakladane petle sankcji,ktore tego rosyjskiego konkurenta maja zadusic ….gdy tymczasem wujek widzi w Polsce rynek zbytu dla swoich zadrozonych towarow “polskie elity widza ” ( o tempora, o mores ! ) platoniczna milosc wujka i ni stad ni z owad jego chec obrony przed przez siebie samego wykreowanego “zagrozenia ze strony Rosji” aco jest szeroko zakrojona strategia logistyczno-marketingowa…..i gdyby nie bylo to tak powazne bylo by smieszne….zwykla groteska….

  Autor nie podnosi wogole najwaznieszej kwestii naszych czasow, jakim jest demograficzna explozja i jej konekwencje obejmujace wszyskie dziedziny zycia poczynajac od zmiany klimatu ,gdyz intensywne rolnictwo niszczy klimat doszczetnie, eksploatacja zloz mineralnych i energetycznych by “dac ludziom prace” a koncernom przyspozyc “zlote nosy”….co druzgoce nasza planete doszczetnie, ze brakuje juz piasku ( =kwarcu /silikonu ) i wody i zarzuca ja odpadami, z ktorymi nie wiadomo co poczac…

  Takze te polskie spory niby o nic to takze konsekwencja przeludnienia….te chmary ludzi kloca sie o stolki i co za tym idzie o dostep do pieniedzy i roznej masci przywileji…wiadomo, ze dla wszystkich nie starczy…

  Ten same cyrki odchodza “na zachodzie”….przeludnienie i rywalizacja ludzi o prace, o mieszkanie, o miejsce w szkole i na uniwersytecie…poniewaz jest za duzo rak do pracy i to na calym swiecie banki i koncerny stosuja coraz silnieszy dumping i przez neoloberalna zaraze uchylaja sie od wszelakiej odpowiedzialnosci…..cos jednak wyglada na to ,ze “zolte kamizelki” nie popuszcza, gdyz to rewolucja antyneoliberalna a Macron to “jest teoretycznie prezydentem”….jak “zolte kamizelki” zmusza go do dymisji i do przedterminowych wyborow to Marine Le Pen bedzie miala duzo,duzo roboty z ta zaraza waluty €uro i degrengolada globalizmu i neoliberalnym syfem…..takze prawdziwa rewolucja moze wybuchnac po Brexicie w W. Brytanii, gdy okaze sie, ze neoliberalny syf dziesiatkuje i szatkuje na drobne cale spoleczenstwo a UE to tylko “zaslonka” dla tych globalistycznych koncernow i mistrzow spekulacji bankowych….

  Odpowiedz
 • 12 stycznia 2019 o 08:42
  Permalink

  Racjonalną politykę mogą uprawiać racjonalni politycy! Czy nas na to stać?”Teraz kur… my”,a reszta się nie liczy.I tak od 30 lat!A że nie mają kompetencji ani politycznej wyobraźni to następny powód dlaczego jest jak jest!

  Odpowiedz
 • 12 stycznia 2019 o 09:27
  Permalink

  Zachód w kryzysie, Ameryka leży na łopatkach, na wschodzie też ciekawie bo Rosja i Ukraina niszczą siebie wzajemnie a Łukaszenko mówi wprost, że Rosja nie jest już braterskim krajem. Nic tylko budować polskie mocarstwo.

  Odpowiedz
 • 12 stycznia 2019 o 09:28
  Permalink

  Ja się pytam – gdzie była empatia u “różnych takich” zatroskanych dziś losem zwierzyny łownej, gdy wczoraj doktorzy Mengele masowo mordowali trzodę chlewną wraz z niewinnymi, nieletnimi prosiaczkami?! Qarfasztfaszbarabasz!
  Napisałbym, że szczyt obłędu został osiągnięty, ale żywotność podobnego stwierdzenia zmieściłaby się w dwóch machnięciach skrzydełek motyla. Nie ma granicy obłędu, której lewaccy ideolodzy nie przekroczą, bo oni z paranoi po prostu żyją. Przechodząc do konkretnego obłędu, z jakim mamy do czynienia mniej więcej od trzech dni, na starcie można sobie darować pisanie i mówienie, że w Niemczech zastrzelono blisko milion dzików, w absolutnej ciszy, zgodnie z konstytucją i wartościami europejskimi.

  Nie ma sensu i szkoda zdrowia, a to dlatego, że lewacka paranoja w jednym jest podobna do paranoi jako takiej, mianowicie fakty, logika i rozum nie mają żadnego znaczenia. Za to skala i pomysły na kolejne przejawy obłędu, to absolutna domena lewactwa. ?

  http://www.kontrowersje.net/obro_cy_konstytucji_dzika_d_uma_zara_liwa_i_leczy_si_tego_nie_da

  http://www.kontrowersje.net/antysemityzm_ju_nie_wt_rny_ale_podprogowy_nagonka_na_basi_piel

  http://niewygodne.info.pl/

  Odpowiedz
 • 12 stycznia 2019 o 09:31
  Permalink

  Ps.a otwarcie konfliktu z Chinami i Iranem świadczą nie tylko o głupocie a o pełnej zależności od polityki USA!

  Odpowiedz
 • 12 stycznia 2019 o 10:01
  Permalink

  Słuszne i bardzo ogólne opisanie rzeczywistości międzynarodowej, gdzie jeszcze “pęta się Nadwiślańskie Macondo” – nie wiadomo po co i dlaczego …

  Nie mamy jasnych celów i strategii przetrwania na 50 – 70 lat do przodu.

  I to bez względu na ideologiczne sympatie, mity i wiarę w czary.

  Liczy się pewność dostępu do wody i energii dla prawie 40 milionowego narodu na 50 -70, a może i nawet 100 lat.

  Udziału Nadwiślańskiego Macondo w globalnym świecie wytwarzania nowoczesnych dóbr – już nie ma co rozpatrywać, bo nowoczesnymi technologiami nikt się z nami nie podzieli.

  Musimy znaleźć swoją niszę, jak Szwajcaria, Holandia, Singapur czy Szwecja.

  Przeorientować układy polityczne na REALNE, dające szansę na DŁUGIE PRZETRWANIE całego Narodu.

  Nie można dłużej tolerować kolonialnego stylu uprawiania procesów gospodarczych Zachodu w Polsce, dopóki mamy jeszcze jakaś Polską władzę Państwową.

  Jest jeszcze parę lat czasu, żeby zacząć budować elektrownie jądrowe, poprawić stosunki z Rosją i zarazem z Francją (jako równowagi dla Niemiec).

  A Rosja to dla naszych relacji równowaga wobec Chin, które coraz bardziej się osadzają w tej części Europy.

  A kto w tych krajach rządzi i na ile demokratycznie jest mniej ważne niż STABILNOŚĆ relacji.

  Liczą się tylko interesy Polski i Polaków, sojusze zawsze można modyfikować.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 12 stycznia 2019 o 10:47
  Permalink

  Re: “Wyjście Wielkiej Brytanii indukowane głupotą tamtejszych elit i populizmem społeczeństwa”. Tak są nam przedstawiane powody próby wyjścia UK z Unii jednak prawdziwą przyczyną jest rosnący od lat deficyt w handlu z krajami Unii. Deficyt osiągnął 82 mld (ponad 100 mld Euro) w 2016, z tego 1/3 przypada na import z Niemiec. Stąd wciąż malejąca wartość funta. A Unijne prawo nie pozwala krajom na obronę własnej gospodarki

  Odpowiedz
 • 12 stycznia 2019 o 11:48
  Permalink

  @bob. “Nic tylko budować polskie mocarstwo.” Można i tak! Przez 30 lat nierządów Polska w ruinie, okupowana przez obcy i wrogi element…………………… a “bobowi’ wesoło, – goło i wesoło…

  …. Co z tego wynika:

  1. Wszystkie trylionowe wysiłki Zachodu w walce z rosyjskim wojskiem poszły na marne.

  2. Gdy nie ma miejsca dla liberalnego bloku gospodarczego, gdzie nie może on narzucać swojej polityki pieniężnej, manewru podatkowego, wysokich stóp procentowych, u nas wszystko zaczyna działać normalnie.

  3. Nasza fundamentalna nauka, pomimo porażek lat dziewięćdziesiątych, żyje, i w żadnym wypadku nie powinna być przekazywana rynkowym fundamentalistom.

  4. Mamy nie tylko gwarancję bezpieczeństwa militarnego w tej chwili, ale także wspaniałe perspektywy, możemy i musimy uwolnić się od reguł gry finansowej narzuconej nam przez Zachód.

  5. Taka niezależność wojskowa gwarantuje autonomię gospodarczą i pozwala na suwerenność ideologiczną, kulturalną i cywilizacyjną.

  6. Możemy zakończyć erę kompromisu z zachodnimi agentami wpływów w Rosji.

  7. Rozpoczęliśmy nową rewolucję naukową i technologiczną: silnik jądrowy „Burewiestinka”, kompleks laserowy „Pereswiet”, generator MGD „Awangarda” gwarantują nam światowe przywództwo – zarówno technologiczne, jak i wojskowe, ale pod warunkiem, że wyślemy na wysypisko historii pragnących zemsty liberałów.

  8. A co najważniejsze, Bóg nie jest wyśmiewany, gdy w cieniu świętego Serafina Sarowskiego w Sarowie (obecnie Wszechrosyjskie Centrum Jądrowe Arzamas-16) powstała tarcza jądrowa Rosji, a teraz w trudnych dla nas czasach udało się stworzyć nowy bojowy kosmiczny aparat, po których oczywiście pojawią się kosmiczne orbitalne samoloty.

  P.S. Oczywiście ważny jest także aspekt czysto militarny stworzenia Awangardy:

  1) Obrona rakietowa i ochrona przeciwlotnicza Zachodu została wyzerowana.

  2) Zachodnie grupy lotniskowców są teraz niczym więcej niż eskadrą hiszpańskich galeonów lub starożytnych greckich tryjerów.

  3) Na bazie generatora MDG zostaną utworzone zarówno pojazdy kosmiczne, jak i bombowce oraz przechwytywacze.

  4) W najbliższych dziesięcioleciach możemy stworzyć WKS, które absolutnie będą dominować w świecie.

  5) Duże koszty finansowe na wyścig zbrojeń nie są już potrzebne. Teraz możemy zająć się produkcją bombowców podczas gdy zachód doskonali budowę falangi macedońskiej.

  6) Przez najbliższe 10-15 lat nie dogonią nas ani USA ani Chiny.

  7) wygraliśmy finansowy wyścig w dziedzinie zbrojeń. O wiele skuteczniejsze i tańsze jest budowanie „Posejdonów”, „Burewiestników”, „Cyrkonów”, „Kindżałów” i „Awangard”, niż wydawanie pieniądze na eskadry lotniskowców.

  8) Mamy w rękach technologie, które na rynku światowym będą kosztować tryliony dolarów.

  9) Stajemy się światową dominantą, nowym centrum siły. Ogromne rezerwy zasobów energetycznych, wody słodkiej, lasu, czystego powietrza, logistyki transportowej, rozwiniętego kapitału ludzkiego + nieporównywalna potęga wojskowa gwarantują nam jasną przyszłość.

  10) Świat bardzo się zmieni.

  P.P.S. Wszystko to oznacza, że teraz będą starali się nas zniszczyć w trybie pilnym. https://treborok.wordpress.com/rosyjska-bojowa-awangarda-przekracza-27-razy-szybkosc-dzwieku/?preview=true

  Jakie zapowiedzi słyszymy w kontekście pkt. 6, 7, i 8 ?
  Ano, szybkimi krokami zbliża się 37′ bez resetu analogicznego
  jak w wykonaniu STALINA (rozprawa z b.komunistami-trockistami,
  znanymi dziś jak i wtedy pod marką – liberałowie) Rosja przegra.
  W temacie, postanowiłem przypomnieć pewien wideorolik, dwa, z wypowiedzą rosyjskiego dziadka na marszu nacjonalistów w 2013′
  w Moskwie. Wklejałem 9.01.2019 godz 8:41 i cóż my widziem
  proszę Państwa …Ten film został usunięty z powodu… itd…
  wisiał sobie na YT więcej niż 5 (pięć) lat, posiadał tłumaczenie.
  “Marsz Rosjan. Dziadek mądrze mówi / Русский марш. Дед хорошо говорит [CC PL]
  https://www.youtube.com/watch?v=kf26zqg2st8&t=39s

  Marsz Rosjan. Dziadek mądrze mówi – 2 / Русский марш. Дед хорошо говорит – 2 [CC PL]

  https://www.youtube.com/watch?v=fo6xIc97f-c&t=1s” .

  Nie wiem kto zdołał zapoznać się z treścią zanim zadziałała cenzura politpoprawności eurobolszewickiej.Domyślam się za to jaka mogła być opinia kom. czujących ducha i klimaty lewaków, eurokomunistów i złodziei – skasowano ‘TO” – ulga! 🙂

  Odpowiedz
 • 12 stycznia 2019 o 14:02
  Permalink

  @Pilocie , żadnego Brexitu nie będzie . Zobaczysz . UK miało i ma poza tym funta , więc jest niezależne .

  @Włodku , szpiegów jednak należy łapać . Poza tym , średnio widzę hegemonię Chin na świcie . To jednak zupełnie inna kultura . Konfucjańskie podporządkowanie jednostki ogółowi . Taki , NIBY , drobiazg – w samym Pekinie jest parę TYSIĘCY wieżowców bez wind !
  Wyobraź sobie coś takiego na Zachodzie , wliczając w to również Rosję , nawet stalinowską . Horror !

  Budowali te wieżowce szybko i tanio . Teraz , POWOLI , dostawiają szyby windowe tam gdzie można . Mieszkańcy je spłacają kartami czipowymi za każdym przejazdem . I są to wieżowce prawdziwe , ten o którym czytałem , że dostawiają windę miał … 28 pięter !

  Co do Iranu , to dil Pompeo , że konferencja będzie w W-wie był jak z Barei ! “Wyznaczyłem miejsce konferencji i co mi zrobisz ?”
  Miejmy nadzieję , że nasz kochany rząduś nie zachce zgłosić się na “ochotnika” , aby zastąpić siły USA w Syrii , które podobno wychodzą , ale nie całkiem , i “wicie , rozumicie” .

  Najgorsza jest nasza polityka wschodnia w odniesieniu do Rosji . W kwestii UE , to najlepsza była propozycja Putina z 2007 r. o UE od Lizbony po Kamczatkę , ale UE się zlękła a USA oczywiście robiło wszystko by tę ideę skompromitować , przy naszym i pribałtyk głośnym aplauzie , bo oznaczałoby to wzmocnienie Rosji , czego Polska nawet ze szkodą dla siebie nie zniesie . Patrz Jamał II i inn.

  Chiny zdobyły pozycję TYLKO z pazerności Zachodu i przenoszenia tam produkcji . Dziś są zbyt wielkie i powiązane finansowo przez ich zasób obligacji USA i dolarów aby je ruszyć w jakiś sposób .

  Odpowiedz
 • 12 stycznia 2019 o 15:56
  Permalink

  Część 1
  Najpierw wytłumaczę dlaczego warto analizować to co się dzieje u naszych sojuszników. My nie mamy własnej suwerenności. Nasza polityka zagraniczna (Wschodnia też) nie jest suwerenna. Nie jesteśmy suwerenem naszej gospodarki. Analiza tego co się dzieje w naszych sojuszników pozwala wytłumaczyć “niezrozumiałe” lub nie “wyjaśniane” społeczeństwu wydarzenia na naszym podwórku. Np. przyczyny wymiany pani premier czy ministrów. Tych zmian nie rozumiała nawet pani premier ani wymieniani ministrowie, ponieważ te decyzje nie podejmowało kierownictwo PiS. Tyle tylko, że jak nikt o tych przyczynach nie pisze, to może lepiej o nich nie pisać.

  Z punktu widzenia gospodarki, przeszły rok był dla nas bardzo dobry. Kupiliśmy prawie sześćset tysięcy nowych samochodów, sprowadziliśmy pond jeden milion używanych aut, podobno 70% z nas ma oszczędności w bankach. Wielu rodaków spędzało urlopy w ciepłych krajach. Inni zwiedzali świat na potęge.

  A jaki będzie ten rok? Trzeba prosić Boga, aby nie nałożyły się na siebie pewne negatywne zjawiska.

  Pierwszym takim wydarzenie może być spadek eksportu niemieckich samochodów do Chin i Stanów. To mogłoby spowodować spadek produkcji w montowniach położonych w Polsce i spadek zatrudnienia w tych montowniach. W konsekwencji nastąpił by spadek dochodów do budżetu i ograniczanie wydatków naszego państwa.

  Drugim, niekorzystnym wydarzeniem może być tzw.. “twardy” Brexit. Mówiąc prostym językiem, twardy Brexit to wywalenie Wielkiej Brytanii z Unii. Brytania nie uzyska większości ulg na jakie liczyła w przyszłych relacjach z Unią, po wyjściu z niej. Może zacząć zachowywać się arogancko w stosunku do przybyszy z Unii. Prawdopodobnie w Anglii będą mogli pozostać na stałe tylko przybysze z innych państw unijnych, których roczne zarobki będą wyższe od trzydziestu tysięcy Funtów. To jest bardzo wysoka kwota i niewielu z nich będzie mogło pozostać w Anglii . W tej chwili, w Brytanii przebywa ok. 800 000 naszych rodaków. Wielu z nich wysyła pieniądze aby wspomagać rodziny w kraju. Brak tych pieniędzy wpłynie negatywnie na nastroje ich rodzin.

  Trzecim, niekorzystnym wydarzeniem może być zmiana redystrybucji środków finansowych w Unii. Ruch “żółtych kamizelek” we Francji może zmusić Unię (Niemcy) do transferu większych funduszy na Zachód Europy; do Francji, Włoch, Hiszpanii i Portugalii. Wtedy, my stracimy część funduszy unijnych.

  Czwartym elementem będzie intensywne wprowadzanie w życie ustawy 447 kongresu amerykańskiego.

  Podsumowując. Kumulacja wszystkich wydarzeń może spowodować niezadowolenie wielu naszych obywateli.

  Odpowiedz
 • 12 stycznia 2019 o 17:28
  Permalink

  Fly,żeby nie było tak jak z Mateuszem Piskorskim który ponad 2 lata siedzi w areszcie wydobywczym posądzony o szpiegostwo na rzecz Rosji i Chin! Dla mnie ślad Wujka Sama w tej sprawie jest widoczny. Pozdro,tak trzymaj w swoich komentarzach!

  Odpowiedz
 • 12 stycznia 2019 o 18:11
  Permalink

  @___łaj. Postaram się ze zrozumienie przedstawić swój punkt widzenia. No i zacznę od pytań
  – kto kupił w Polsce 600 tys nowych samochodów ?
  O to kto sprowadził ponad milion używanych aut nie pytam, raczej odpowiedź wszyscy znają (utylizacja złomu jest kosztowna)

  Nie będę wdawała się w szczegóły pozostałej treści komentarza.
  Ci co żyją w Polsce mają często odmienne doświadczenia.

  Odpowiedz
 • 12 stycznia 2019 o 19:21
  Permalink

  @fly. … wliczając w to również Rosję , nawet stalinowską . 🙂
  Dziwnie zabrzmiało. W temacie budownictwa, ZSRR za STALINA
  pozostaje niedoścignionym wzorcem, to co było później to już tylko
  nędzne imitacje nijak nie przystające do tamtej epoki, @Kamczatka
  na pewno ująłby – jako “хрущёвки”. Nijak nie przystające do “stalinek”.

  Odpowiedz
 • 12 stycznia 2019 o 20:12
  Permalink

  Ekstra podsumowanie naszej rzeczywistości.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.