Pojawił się problem z reelekcją pana Andrzeja Dudy nazywa się pan Rafał Trzaskowski

fot. red.

Pojawił się problem z reelekcją pana Andrzeja Dudy nazywa się pan Rafał Trzaskowski, oczywiście w znaczeniu bytu politycznego, bo na tym poziomie będziemy to zagadnienie rozpatrywać poniżej. Do tej pory pan Andrzej Duda mógł czuć się pewnym reelekcji, nie miał z kim przegrać. Poparcie dla poprzedniej „liderki” opozycji nie przekraczało kilku procent w sondażach. Kolejny pan Hołownia nie przebijał poziomu 20%. To powodowało, że zwycięstwo pana Andrzeja Dudy w I-szej turze było wysoce prawdopodobne. Co się wydarzy 28 czerwca br., – o ile oczywiście się wydarzy, już nie jest wcale pewne. Najprawdopodobniejsza jest jednak druga tura.

Ponieważ nasza „demokracja” jest napędzana medialnie, należy bardzo uczciwie przyjrzeć się ostatniemu miesiącowi wydarzeń „popularnych” i naświetlanych przez media. Jeżeli chodzi o te media, które kiedyś nazywały się publicznymi, to nie ma czego komentować. Natomiast duża część pozostałości, czyli mendia (tu nie ma błędu) – lansowało problem wizyty pana prezesa na cmentarzu. Do tego stopnia skutecznie, że nawet bardzo znany i szanowany artysta stworzył piosenkę, która będzie symbolem tych wszystkich wydarzeń już na zawsze.

Generalnie mieliśmy sytuację wyjątkową, oto kontrola nad systemem wyłamała się z władzy rządzącej elity, przez jej wewnętrzny konflikt. Władza nie była w stanie doprowadzić do wyborów, opozycja skutecznie zablokowała próby działań władzy – w korzystnym dla niej terminie. Obecnie możliwy jest scenariusz, że władza – poprzez osobę pani Marszałek Sejmu, tak rozciągnie kalendarz wyborczy, że pan Rafał Trzaskowski będzie miał kilka dni na zbieranie podpisów. To już poważna sprawa, ale skoro jedna strona mogła stosować obstrukcję parlamentarną, to druga też nie musi już zachowywać pozorów, że gra fair.

W tle wydarzeń politycznych doszło do kilku interesujących wydarzeń, związanych z ograniczeniem swobody gromadzenia się. Najciekawsze były wydarzenia w Warszawie oraz to, że nie przyjechały na nie osoby ze Śląska – związane z górnictwem. Mało osób o tym wie, ale pojawił się nowy czynnik, korzystający z mediów społecznościowych, który przygotowywał zbiorowe wystąpienie. Zostało to odnotowane przez media, ale bardzo szybko wygasło. Równolegle zwiększyła się ilość tragicznych zakażeń na Śląsku, albowiem z samej specyfiki pracy Górników, wynika że nie da się tych obowiązków zawodowych wypełniać w izolacji.

Patrząc na kandydatów widać, że wszyscy mają problem z homogenicznością głównych kandydatów, oni są mniej więcej tacy sami – w kontekście profili ludzkich. Czym się jako osoba pan Hołownia różni od panów Dudy lub Trzaskowskiego, Biedronia czy pana Kosiniaka-Kamysza? To mniej więcej ten sam profil ludzki. Warto zwrócić uwagę, że wśród czołowych kandydatów – nie ma kobiet, co też jest istotnym sygnałem dla społeczeństwa – polityka to nie jest zabawa dla „dziewczynek”.

Ciekawiej jeżeli chodzi o osobowości robi się nieco niżej – oceniając sondażowo, pan Bosak, pan Jakubiak i pan Żółtek, to osoby „z innej gliny” osobowościowej, prezentujący inne drogi życiowe, niż wymienieni powyżej, jak również zupełnie inne podejście do polityki. Nie jest przypadkiem, że wymienieni kandydaci są negowani przez media. Zdawkowe komunikaty to wszystko, na co mainstream w środkach masowego przekazu pozwala. Czy Polacy są jednak gotowi na pluralizm i wolność wyboru, czy wolą być sterowani – przez media, jeden z Kościołów i wszechwładne elity?

To, że elity się nie porozumiały – to prawdziwe pogrzebanie dorobku całego 30-lecia transformacji. Proszę zwrócić uwagę, że z tzw. postkomunistami nie było problemu. To prawica w wydaniu populistycznym, populistyczno-oszołomionym, jak i tym post-neoliberalnym, czy jak kto woli – około neoliberalnym – jest zgubą dla Polski i Polaków. Wszystko, co ci ludzie – bez wyjątku mają do zaproponowania dla zwykłych ludzi, jako efekt ich aktywności publicznej, to konieczność kolejnych wyrzeczeń. To co kiedyś mówił pan Wałęsa o lewej nodze ma sens. Niestety w tym kraju lewicowość jest skazana na przekleństwo, chociaż program gospodarczy rządzącej prawicy jest istotnie lewicowy! To Gierek już wiedział, że Polacy potrzebują i pewnego kościoła i kiełbasy…

Pan Rafał Trzaskowski jest istotnym problemem w budowie dobrej zmiany dla jej wyznawców. Prawdopodobnie dzisiaj jest to człowiek, który musi na siebie najbardziej uważać w naszym kraju.

Nie będziemy oceniać tej kandydatury, aczkolwiek – jest to osoba w każdym wymiarze pozytywna, ma prawo do swoich poglądów – jak każdy. Można się z nim nie zgadzać, jednakże – skomasowanie władzy w rękach jednego obozu politycznego, nie jest najlepszym rozwiązaniem dla naszego kraju. Z tego względu należy bardzo ciepło odnosić się do tej kandydatury – II tura będzie nadzwyczajnie ciekawa. Pojawił się problem z reelekcją pana Andrzeja Dudy nazywa się pan Rafał Trzaskowski – ten człowiek może zostać naszym Prezydentem.

18 thoughts on “Pojawił się problem z reelekcją pana Andrzeja Dudy nazywa się pan Rafał Trzaskowski

 • 23 maja 2020 o 05:56
  Permalink

  Po aferze Szumowskiego Dudzie spadło o 20 procent

  Odpowiedz
 • 23 maja 2020 o 07:59
  Permalink

  Problemem Pana Trzaskowskiego jest to, że czyta prace naukowe w oryginale – po francusku …

  To człowiek z innej bajki niż oczekiwany populistyczny kandydat, jakim jest obecny kandydat, co i zatańczy i zaśpiewa na spotkaniu z wyborcami z Kół Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczych Straży Pożarnych w wiejskich świetlicach.

  Do tego Pan Prezydent Duda nawet rapuje …

  Pan Trzaskowski to człowiek elit umiarkowanych i propaństwowych w stylu Panów Mazowieckiego i Geremka.

  Poprze Go 20-30% wyborców, reszta głosów rozłoży się na pozostałych kandydatów.

  W drugiej turze przegra paroma procentami z obecnym Prezydentem, bo elektorat PiS dokona maksymalnej mobilizacji plus zachęty proboszczów.

  Szkoda takiej kariery, ale PO (lub KO) – musi próbować, żeby ocalić swoje istnienie w polskiej polityce.

  Do tego pandemia wcale nie ustępuje i to jest największy nasz problem oraz funkcjonowanie gospodarki, przy powszechnym strachu konsumentów.

  Bo puste galerie handlowe świadczą o ostrożności kupujących.

  Już nikt nie szuka 30-tej pary butów, czy 12-go smatrfona.

  Kupuje się rzeczy niezbędne, jak np. zepsuje się pralka.

  982 ofiar śmiertelnych do dziś.

  Może już wystarczy?

  Odpowiedz
 • 23 maja 2020 o 08:30
  Permalink

  Rafał Trzaskowski jest cudownym dzieckiem Platformy Obywatelskiej. U progu jego politycznej kariery stał prof. Bronisław Geremek, ( “dobra” jeszcze,stalinowska szkoła antypolska – lewicy laickiej moj przyp.)który ukształtował jego poglądy i sposób patrzenia na świat. Jako liberał lepszej szkoły nie mógł odebrać, a to czym nasiąkł za młodu, teraz zaczyna procentować. Wciąż młody, dobrze ustosunkowany, inteligentny, o miłej aparycji, stał się nieoczekiwanie – za sprawą błędów liderów swojej partii – jedyną deską ratunku, po którą mogła sięgnąć Platforma. “myslpolska.pl”

  “Patrząc na kandydatów widać, że wszyscy mają problem z homogenicznością głównych kandydatów, oni są mniej więcej tacy sami – w kontekście profili ludzkich.”
  Tiaaaaaaaaaaaa….
  Wszyscy (kandydaci) to jewropejczycy w każdym calu, wypełnieni niczym balon ‘takimiż’że wartościamy”, jakie TO przekonania
  (i jacy kandydaci) zauważyła swego czasu “czeszka” https://pl.wikipedia.org/wiki/Madeleine_Albright piejąc panegiryki i rozpływając się nad postacią guru lewicy laickiej ‘Naszym”Drogim Bronisławem – Skarbem Narodowym” – wymieniał nie będę, gdyż wszyscy je znamy, popieramy, bądź nie – tak jest w moim przypadku. Udziału w wyborach raczej nie wezmę – za to gdyby doszło do II tury (Duda-Trzaskowski) będę wybierał będę (z przykrością) mniejsze zło, czyli obecnego prezydenta. NIESTETY!!

  Odpowiedz
 • 23 maja 2020 o 09:03
  Permalink

  Nieco zbyt idealistyczne spojrzenie na teatr marionetek, nie pozwala dostrzec pewnych aspektów praktycznych. Stąd pozwolę sobie dorzucić kilka zdań uzupełnienia.

  Cytat: “Równolegle zwiększyła się ilość tragicznych zakażeń na Śląsku, albowiem z samej specyfiki pracy Górników, wynika że nie da się tych obowiązków zawodowych wypełniać w izolacji”.
  Czyżby ten wirus był szczególnie zjadliwy pod ziemią?
  Jak się chce wykazać więcej zakażeń, to należy zrobić więcej testów. Wirusa jest wszędzie coraz więcej, ale choroba atakuje ludzi osłabionych (z różnych powodów, a najczęściej wiekowych).
  Węgiel, a szczególnie z polskiego górnictwa, jest niepotrzebny z uwagi na mniejsze zapotrzebowanie gospodarki (także wyłączenie handlu), więc po co go produkować na hałdy, przyspieszać realizację planu centralnego składowiska węgla. Nikt oficjalnie przecież nie powie (szczególnie przed wyborami), że ten biznes nie jest opłacalny, i trzeba go zamknąć, sprowadzać tańszy węgiel, a w zamian zająć się bardziej dochodowymi interesami. Lepiej być zatroskanym, wykazywać zrozumienie i kłamać. Ciepłe posady władzy zależą od nastawienia wyborców, a ci widzą wielką troskę o los zakażonych górników.

  Ludzie odbierając media, przyjmują głównie słowa, różne deklaracje, oraz wybrane i odpowiednio “naświetlone” obrazy i fakty, które mają odbiorców przekonać do czegoś. Tak dzieje się wszędzie, i zwykle działa.
  Najgorzej jest jednak, gdy taka władza jest nadana i sterowana z zewnątrz. Mocne i skuteczne wsparcie zewnętrzne i odpowiednia propaganda, potrafią dokonać rzeczy niebywałych (cudów). Przykładowo może okazać się, że zdrajca jest największym patriotą, dzięki czemu zdrajcy nie muszą się już lękać o swój los. Dzieci zdrajcy (po zmianie tożsamości) mogą dalej kontynuować jego dzieło. Wielkiego populistę nie trzeba chować wśród ludzi, o których się troszczył, lecz można wśród despotycznych władców (dzięki właśnie mocnemu i skutecznemu wsparciu), itd. Władcy (dawniej z nadania boskiego, a teraz innego) mają swoje marzenia o chwale i przyszłej, historycznej wielkości.
  A wszystkich łączy troska o ludzi, o naród, i wszyscy okazują się być wielkimi patriotami, bo widać jak dzielnie stają wobec obcego zagrożenia wokół naszych granic. 🙂
  Świat się zmienia, dawne standardy i priorytety zastępowane są przez nowe, a tu na opak, walczy się o minione (bez szansy na powrót) sprawy, a które teraz to zwykłe bzdury.

  Odpowiedz
 • 23 maja 2020 o 09:10
  Permalink

  Szkoda, że Trzaskowski nie ma talentu politycznego, ale za to lubi sobie od czasu do czasu strzelić w stopę.

  Odpowiedz
 • 23 maja 2020 o 09:19
  Permalink

  ..Kradzież się udała. Allen Dulles niczym Szczurołap z Hameln wyprowadził całe pokolenie z ich naturalnego kulturowego i politycznego kontekstu. Powrót jest niemożliwy, bo zupełnie nie wiadomo, do czego się odwołać. Wszyscy w większym lub mniejszym stopniu jesteśmy ludźmi z niejasną tożsamością. Tożsamość naszych dziadków i rodziców była jasna, a nasza nie jest już taka oczywista.

  Modny ostatnio temat Kazika i radiowej Trójki obnażył to z całą ostrością. Nieomal wszyscy podzielili się na obrońców/oskarżycieli Kazika lub na obrońców/oskarżycieli redakcji radiowej. Zupełnie nie rozumieją, że cały ten konflikt to gra pozorów, bo obydwie strony niby to konfliktu naprawdę należą do tej samej rodziny. Jak napisał publicysta Gary Allen: „Młodzi ludzie wierzą, że buntują się przeciwko establishmentowi. A establishment jest właścicielem i operatorem stacji radiowych i telewizyjnych, popularnych czasopism i firm fonograficznych, które zamieniły muzykę rockową i jej wykonawców w potężną siłę w amerykańskim życiu”.

  Na koniec można byłoby zapytać: po co? Po co ten Dulles ze swoim planem? Po co ten cały trud? Dla „złotego miliarda” (22,23). Ale o tym kiedy indziej. Oczywiście jeśli zdążę, bo wobec groźby powszechnych szczepień wiara w to, że złoty miliard to tylko teoria spiskowa, coraz bardziej słabnie.
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/155451,skazani-na-bluesa-21-05-2020

  Odpowiedz
 • 23 maja 2020 o 09:49
  Permalink

  Ale wiecie, że zgodnie z prawem nie można już zgłaszać nowych kandydatów? Wybory zostały ogłoszone i odbyły się 10 maja po czym uznano je za nieważne. Uznanie wyborów za nieważne wymaga ich ponowienia ale nie rozpoczyna od początku procedury. Ponownie odbywa się ta część która powodowała uznanie ich za nieważne czyli tylko głosowanie. Tak właśnie PiS wydymało PO której kandydatka zrezygnowała a zgodnie z prawem nie mogą wystawić nowego. LOL

  Odpowiedz
 • 23 maja 2020 o 12:35
  Permalink

  Trzaskowski gwarantuje swoją osobą istnienie państwa świeckiego, a to jest na dziś sprawa pilna, aby nie dopuścić dalej do instalacji religijnej dyktatury. A więc jest to mniejsze zło. Tylko mniejsze zło, bo nie oczekujmy uratowania Polski przed upadkiem ze strony kandydata liberalnej burżuazji. Ale gdyby wygrał wybory, to może zechce zbudować wokół siebie inną lepszą jakość, czyli partię w nowym wymiarze, niż ta rodem z PO-PSL, czy PiS.
  Cudów jednak nie oczekujmy ze względu na takie kontakty:
  https://wolnemedia.net/rafal-trzaskowski-byl-na-spotkaniu-grupy-bilderberg/

  Mimo wszystko post-sanacyjnemu “jaśnie państwu”, które podzieliło Polaków, jak nikt dotąd oraz wyrządziło wiele szkód w polityce międzynarodowej narażając bezpieczeństwo narodu poprzez sprowadzenie obcych wojsk – należy podziękować i na marionetkę prezesa głosować nie wypada.

  Odpowiedz
  • 23 maja 2020 o 17:30
   Permalink

   Miecławie w poście wyżej, zam. o godz. 12:35 piszesz piramidalne bzdury, dobrze że w porę zreflektowałeś się (linkiem) BO groziła (już) czerwona kartka z mojej strony . Nic o propagowanej przez wybrańca liberalnej lewicy laickiej – eurosodomie?
   A lewacko- eurobolszewickie czerwone (i różowe) dzikie hordy potępiajmy “w czambuł”, solennie zasłużyły (sobie) trzymając niepodzielnie rząd dusz (divide.. cośtam ) 🙂 i TO już trzy dekady !

   TU, masz dr Przybyła, więc na pewno będziesz kontent, staram się trafiać (ostatnimi czasy)
   w twoje (nie)wybredne gusta polityczne. Temat : Jakie były początki polskiego socjalizmu? (dr Jan Przybył) https://www.youtube.com/watch?v=Mot7-2NejJs

   Ok. 27. min. ….

   Konkluzja….

   A najkorzystniej – hurtem! 🙂

   Odpowiedz
   • 24 maja 2020 o 00:22
    Permalink

    @krzyk58
    Litości z tym teologiem od siedmiu boleści, przecież on nie zna literatury, a wybiórcze traktowanie socjalistów, jako wręcz pomocników religii i kapitału w tworzeniu bardziej świadomego robotnika to już kpina. Owszem jeden z odłamów PPS można nazwać burżuazyjnym, zresztą Arciszewski był przecież w rządzie londyńskim i nawet się wypowiadał, że ziemie zachodnie są nam niepotrzebne, tylko Kresy i Kresy. Dla mnie to nie byli socjaliści, ci o których opowiada. Walka klasowa to była podstawa tamtego socjalizmu z XIX wieku obok walki wyzwoleńczej w przypadku polskich socjalistów.

    On zaczyna wywody od Brzozowskiego, a nie zna nawet jego twórczości. Oto bolesna krytyka kapitalizmu tak uwielbianego i bronionego przez Przybyła ze strony Brzozowskiego na którego się powołuje:
    „Ekonomia kapitalistyczna, myśl kapitalistyczna tworzą mistyfikację, uznając za podstawę istnienia ludzkości w przyrodzie zysk od kapitału. (…) Stworzenie typu swobodnego pracownika jest właściwym zadaniem ludzkości, która pragnie być wolna, tj. nie zależeć od przypadku. Dopóki myśliciele kapitalistyczni nie dowiodą, że tylko praca stwarzająca zysk dla właściciela kapitału jest postacią energii, istniejącej przyrodniczo, dotąd żaden rewizjonizm mieszczaństwu nie pomoże”. Źródło: Stanisława Brzozowski, Ich rewizjonizm, „Przegląd Społeczny” nr 22, 22 lipca 1907.
    Poza tym Brzozowski był “cienkim” socjalistą, powinien lepiej poczytać Abramowskiego.

    A co do agresywnego języka lewicowej młodzieży o którym on wspomina, to proponuję mu, aby wypowiedział się na temat języka używanego przez prawicę np. w Gazecie Warszawskiej i wielu innych szmatławcach. Zresztą sam go używa wobec inaczej myślących niż on, więc dziwię się, że jeszcze nie wpadł na to, że sam będzie podobnie traktowany. Akcja rodzi reakcję. Gdy ksiądz po kolędzie powiedział mi, że mam coś z głową nie tak, bo PRL już upadł a ja nadal nie chodzę do Kościoła, to jak myślisz, że ja pokornie zniosłem jego żenujące uwagi? Dostał wulgarną wiązankę ode mnie psychol jeden i spie*dalał z mojego domu z kiecką w ręku po schodach, o mało się nie wywrócił. Takiej reakcji się nie spodziewał, ale mi też się w głowie nie mieściło, aby ksiądz chodzący po kolędzie tak bezczelnie nie uznawał mojego wyboru co do światopoglądu. Prawie, że mi groził, tak się pewnie poczuła ta czarna zaraza. Od tamtego czasu powiedziałem dość tradycji religijnej w moim domu i rodzina musiała się pogodzić, że żadnego szamana już w domu nie będziemy przyjmować.

    Prawica jako pierwsza w Polsce zaczęła używać bardzo agresywnego i nienawistnego, wulgarnego języka wobec lewicy szeroko pojętej z komunistami na czele. Teraz będzie trudno ten trend zatrzymać i musicie się liczyć z tak samo mało wybredną krytyką ze strony lewicowej młodzieży.

    Dobrze, że jeszcze nie ma bojówek lewicowych jak w II RP i oby ich nigdy nie było, ponieważ bojówki prawicowe już są w postaci ONR i MW, jakichś tam rycerzy religijnych itp. Nie mają tylko z kim walczyć, bo nie ma lewicy z którą mogli by pójść w sparing. Biedni kibole prawicowi wyświęcani na “ciemnej górze” z tej rozpaczy to aż ustawki między sobą robią. 🙂

    I tak trzymać młodzi lewicowcy z przekonania, uczyć się, kształcić i pracować, nawet dla korporacji, ale za duże pieniądze, niech ciemna prawica żyje sobie na prekariacie i się modli o lepszy los, skoro chciała kapitalizmu. Jak prawicowcy chcą sprawiedliwości społecznej bez wyzysku kapitału, to muszą stać się socjalistami i ateistami, aby żaden pleban ponownie nie wysterował kropidłem ich umysłu do kapitalizmu. Chcesz robotniku kapitalizmu, bądź sługą pana i plebana.
    Proste, co nie? 🙂

    Odpowiedz
   • 24 maja 2020 o 00:33
    Permalink

    Ja się dziwię panu Miecławowi cierpliwości.

    Ten (jakże) charakterystyczny pana (Pana) styl (www.styl.pl/jasiedziwie.pl) 🙂 post-zdradziecki rzecz JASNA (nie dla wszystkich!) bólszewicki i lewacki może naprawdę doprowadzić nie JEDNEGO do b(U)lu 🙂 http://www.bUl.pl/putin-bul-pierwszy potylicznego (politycznego!) – Jaśkowski muwi jag jest! a Czerniak mu przytakuje.

    Oczy bolą, panie Krzyk

    Odpowiedz
    • 24 maja 2020 o 09:57
     Permalink

     @Grzegorz z Kotliny Kłodzkiej ……..nieprawda’ż? 🙂

     @Miecław. ….żal, że tkwisz mentalnie ‘w tym” co (najbardziej) cuchnące… 🙂

     Odpowiedz
     • 24 maja 2020 o 11:23
      Permalink

      @Grzegorzu ….., moja cierpliwość jest nieskończona, jeżeli chodzi o piętnowanie ludzkiej głupoty i ciemnoty, a styl jak styl, zawsze zmienny i dostosowany do adwersarza. Tylko czasu czasami brakuje. 🙂
      Krzyku58 zadarł po prostu z niewłaściwym człowiekiem, u którego nie ma przebaczenia. Prawica nie może u mnie liczyć na przebaczenie, o nigdy.

      No a jeżeli chodzi o ten ból, to wiesz operacja na mózgu jest podobna bezbolesna, ale już prostowanie prawackich neuronów prowadzi ich do bólu sumienia, nie tylko politycznego. 🙂
      I tak ma być, za cierpienie narodu po 1989 roku, za te głodne dzieci, za euro-sieroty, za tą patologię, którą stworzyli, za oddanie Polski w niewolę religijną i ekonomiczną.

      @krzyk58 – prawda boli co, oj boli? 🙂
      To tylko logika krzyku58, nic więcej. A prawda jest prosta, wystarczy poznać naukę społeczną Jezusa, jego Kazanie na Górze oraz tym się kierować. Jak widzisz dla ateisty i egalitarysty jakim jestem, to nic trudnego, ale wam katolikom sprawia to jakoś dziwnie szczególne trudności. Pytanie dlaczego? A już wiem, sam się przecież przyznałeś, że Biblii nigdy nie czytałeś, to właśnie dlatego kler może wami prawakami w interesie kapitału sterować kropidłem w pożądaną dla kapitału stronę.:-)

      Odzwierciedleniem nauki społecznej Jezusa można uznać, że jest ten cytat:
      “W miarę tego jak będzie usuwany wyzysk jednostki przez jednostkę, będzie też usuwany wyzysk jednego narodu przez drugi. Wraz z zanikiem przeciwieństwa między klasami zanikać będzie wzajemna wrogość między narodami”. – Manifest Komunistyczny
      https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=248
      http://www.biblijni.pl/Dz,4,32-37
      http://www.biblijni.pl/Ga,5,16-26
      “23 Jezus zaś powiedział do swoich uczniów: «Zaprawdę, powiadam wam: Bogaty z trudnością wejdzie do królestwa niebieskiego, 24 Jeszcze raz wam powiadam: Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego». (Mt. 19, 23-24) – mówił dwa tysiące lat temu „pierwszy socjalista”.
      http://www.biblijni.pl/Mt,19,23-26
      Czy ten twój guru teologii to zna? Bo tak wychwala posiadaczy kapitału, jacy to oni dobrzy byli, nawet szpitale budowali w Łodzi w XIX wieku.:-)

      Ten twój guru, wspominał też o Limanowskim. Dlaczego więc Kościół nigdy nie kierował się nauką społeczną Jezusa i występował przeciwko socjalistom, a przez wiele wieków rządu dusz nie stworzył żadnego systemu sprawiedliwości społecznej tylko utrwalał feudalizm? Dlaczego guru nie wspomniał o tej światłej myśli Limanowskiego?
      Cyt.
      „Prawdziwy patriotyzm zwraca się przede wszystkim ku temu, co stanowi podstawę i rzeczywistą siłę narodu, ku ludowi pracującemu, a więc musi być socjalistyczny; szczery zaś socjalizm, wypływający z miłości do narodu, musi być patriotyczny.” – Bolesław Limanowski (1835-1935).
      Ostatnio przecież guru wychwalał arystokrację, a lud uznał za ciemną bezwartościową masę.

      Niestety to ty tkwisz po uszy w cuchnącej naftaliną ciemnocie. Ja tylko oczyszczam to polskie szambo z prawackich fantazmatów, więc siłą rzeczy jak każdy Polak tkwię w tej cuchnącej tkance społecznej, jaką zgotowała nam okupacyjna religia na czele ze styropianem.

 • 23 maja 2020 o 15:49
  Permalink

  Podobno ptaszki ćwierkają że za tym panem idzie wiele problemów i różnych spraw, które bardzo szybko będą widzieć światło dzienne.

  Odpowiedz
 • 24 maja 2020 o 06:30
  Permalink

  Zadziwiająca jest krótka pamięć tzw. “elektoratu”.Pan Trzaskowski jest człowiekiem PO.Platforma Obywatelska rządziła w Polsce 8 lat.Zapomnieliście jakie to były rządy?Nieistotne ile osobistych zalet ma ten Pan,ważne ,że będzie wspierał PO! Co to oznacza ,myślący człowiek powinien wiedzieć.Wybór między kiłą ,a rzeżączką to żaden wybór!!

  Odpowiedz
 • 24 maja 2020 o 13:33
  Permalink

  Chcąc aby to państwo ocalało nie wolno wybrać na prezydenta żadnego złogu soliarnościowo-kościelnego.
  To nieuleczalna zaraza dla Polski. Z grona kandydatów pozostał jedynie Biedroń, niestety obciążony cechami orientacji, w Polsce nie do przyjęcia.

  Odpowiedz
 • 24 maja 2020 o 16:09
  Permalink

  @Wojciech. No, TO wybierzmy europede*ów, (eurobolszewię) tak proponuje lewicowiec (nowa lewica euro) kom. Wojciech, A będzie tak jak na zmarksizowanym, zlewaczałym zapadie (PiS – także zaliczam do eurobolszewii…) “w Polsce nie do przyjęcia.” Wszędzie gdzie jest normalnie, czyli na wschód od Polski – też. Dlatego – chwalmy Pana…

  ————————————————————————————————–
  ОСЕНЬЮ НАС НАЧНУТ УБИВАТЬ! https://www.youtube.com/watch?v=MNR69Kpl1Uc
  Rekomenduję rozmowę z płk Kwaczkowem!

  http://www.besogon.tv/
  Michałkow uderza celnie i wyjątkowo boleśnie w cały obóz neoliberalny skupiony w tzw. pionie ekonomicznym władz rosyjskich. To nie tylko wspomniany Gref, ale również Aleksiej Kudrin (szef Izby Kontrolnej), Elwira Nabiulina (prezes banku centralnego), Anton Siluanow (minister finansów) i wielu innych. Reżyser apeluje do bloku siłowego – służb mundurowych, wojska – zbliżonego do bardziej konserwatywnych poglądów, o przeciwdziałanie globalistycznym neoliberałom w dobie kryzysu pandemicznego. Michałkow idzie na wojnę i choć nie ma armii, sam jest działem wielkiego kalibru.

  Prof. Katasonow mówi, nie ma żadnej pandemii są fałszywe statystyki, totalna kwarantanna to przejaw zupełnej niekompetencji władz. Profesor powołuje się na prace zagranicznych naukowców, którzy stopniowo, ale konsekwentnie pokazują prawdziwy obraz COVID-19. Statystyki, oczyszczone z propagandy pokazują, że żadnej wirusowej pandemii nie było i nie ma. Jest tylko atmosfera strachu i rodzące się z jego powodu zwierzęce refleksje wielu rządów, które swoimi działaniami pogarszają sytuację. Nie tylko ekonomiczną, ale także sytuację, dotyczącą zdrowia ludzkiego. Profesor podsumowuje, że ludzie umierają nie tyle OD koronawirusa, ile Z koronawirusem z powodu zupełnie innych chorób. Pytanie kiedy prokurator krajowy dobierze się do skóry zaprzedanym łajdakom, tchórzom i zdrajcom, dalej niszczącym zdrowie polskiego społeczeństwa poprzez zaniechanie leczenia i narzucając bandyckie ograniczenia wolności zakładając ludziom szmaty na twarz, skutkiem czego mamy jak w banku : grzybicę płuc i układu oddechowego, niedotlenienie organizmu, osłabienie układu odpornościowego, grzybicę układu nerwowego, jamy ustnej, astmę, zapalenie górnych dróg oddechowych. I chyba tym łajdakom o to chodzi by jesienią zgonów było więcej. A potem już tylko szczepionka. I kiedy pozwolimy tym draniom mieć prawo do przymusowego wstrzykiwania rzeczy do naszego ciała wbrew naszej woli, będzie to nasz koniec. I teraz jest pytanie o rolę grupy doradczej profesura – ministra. Warto zapamiętać ich nazwiska, nie ma tam istotnych lekarzy ale kadra UW, PWrocł., KUL, Uniw. Białostocki, a więc matematycy, informatycy, statystycy, modelarze. A zatem Panie ministrze powiedz narodowi patrząc prosto w twarz o co wam tak naprawdę chodzi?
  https://gazetawarszawska.com/index.php/politics/4953-profesor-katasonow-nie-ma-zadnej-pandemii-sa-falszywe-statystyki
  https://nczas.com/2020/05/15/ministerstwo-zdrowia-ujawnilo-ekspertow-doradzajacych-rzadowi-w-sprawie-covid-19-lista-20-nazwisk/ 🤣

  Wam Miecławie,i innym ‘komucham”, nowej lewicy (bolszewii) nie w smak “gazeta warszawska”. Wasz wybór…. 🙁

  —————————–

  МОЗГОВОЙ https://www.youtube.com/watch?v=s2Gg1Y74M0g + komentarze.

  “„Kiedy rozwalają twój dom, zabijają kobiety i dzieci, mężczyzna ma jedno wyjście. wziąć broń do ręki i powstać do obrony swojego NARODU”
  ALEKSIEJ MOZGOWOJ (1975 – 2015)

  Ps. “Bierę” się do prosmotra filmu “Mozgowoj”, BO, na 17:00 na kanale Cepolska zapowiedziany jest:
  Cezary Tarkowski: Telewizja to narzędzie i organ władzy Chazarów nad niewolnikami – narodami świata

  A “oświeceni”, lewaki, demokraci i inni neokomuniści (formułowi) “brechają” iż “krzyk58”
  oszalał BO wszędy wietrzy – spiski i teorie, przypominam że ten się śmieje kto…itd. w rozwinięciu myśli, “Najpierw cię ignorują. Potem śmieją się z ciebie. Później z tobą walczą. Później wygrywasz.”

  “Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami: lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, a religie (niektóre – moj przyp.) niszczą duchowość .

  Przestańcie nazywać konspirację teoriami. Teorie nie zabijają ludzi… teorie nie mordują niewinnych dzieci… Teorie są tylko ideami unoszącymi się w powietrzu. Konspiracja jest realna, jest tu, i zabija!

  … Samo słowo “tajemnica” jest odrażające w wolnym, otwartym społeczeństwie. Jako ludzie jesteśmy tak z natury jak i historycznie przeciwnikami tajemnych stowarzyszeń, tajnych przysiąg oraz ukrytych biegów wydarzeń … Na całym świecie działa przeciwko nam monolityczny i bezwzględny spisek, bazujący przede wszystkim na ukrytych środkach, by rozszerzać swą strefę wpływów poprzez infiltrację (szpiegostwo), zamiast inwazji, poprzez działalność wywrotową zamiast wyborów, poprzez zastraszanie zamiast wolnego wyboru. Jest to system, który zgromadził ogromne ludzkie i materialne zasoby, dla zbudowania zjednoczonej i wysoce skutecznej maszyny, która łączy operacje militarne, dyplomatyczne, wywiadowcze, ekonomiczne, naukowe i polityczne. Jej przygotowania są ukrywane, a nie ogłaszane, jej pomyłki są grzebane, a nie publikowane, jej przeciwnicy są uciszani, a nie pochwalani. Żaden wydatek nie jest kwestionowany, żaden sekret nie jest ujawniany. [John F. Kennedy, Waldorf-Astoria Hotel New York City, 27 Kwietnia 1961]

  Pamiętajmy, że naukowcy dowiedli, iż osobnicy podejrzliwi, wręcz paranoiczni, mają znacznie większą szansę na przetrwanie, (w oszalałym, politpoprawnym, neomarksistowskim świecie – moje dok.)

  Odpowiedz
  • 24 maja 2020 o 23:37
   Permalink

   A białe myszki na suficie to już się pojawiają u ciebie? Odstaw kadzidło, tyle razy już cię upominam, a wszystko wróci do normy, jakby ręką odjął. 🙂
   Oszalały świat to masz na prawicy, zachodnie lewactwo obyczajowo-burżuazyjne jest tylko z lekka zdegenerowane. 🙂 Ale da się z nimi żyć trzymając na dystans. Natomiast z szurnią prawicową to już nawet oddychać nie ma czym, tak zatruwają przestrzeń diaboliczną manipulacją. 🙂
   Ot i cała różnica.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.