Pogrzeby napędzają branżę funeralną i nie tylko!

fot. IG

Pogrzeby napędzają branże funeralną i nie tylko! Wczoraj dowiedzieliśmy się o nowej liczbie osób zmarłych – 954 pod wieczór. To prawdziwa tragedia, mówimy o stratach wojennych! Poważnie chorzy to obciążenie dla budżetu a ich szybsza śmierć to wysoko płatne miejsce na cmentarzu i odciążenie budżetu w długiej perspektywie. Dlaczego więc dziwimy się, że rząd nie przygotował kolejkowania do szczepień zgodnie z grupami ryzyka? Co prawda zrobiono grupę osób ze szczególnie poważnymi chorobami, jednak pominięto wiele chorób, które nie pozostawiają ludziom szans na przejście przez Covid, jak osobom zdrowym. Cukrzycy, otyli, chorzy na Mukowiscydozę, to osoby szczególnie narażone na groźne powikłania, mówi się wręcz, że mają o wiele mniejsze szanse przeżyć Covid, jeżeli będą mieli jego ostrą postać.

Dlaczego więc te i inne osoby, o których lekarze mówią wprost, że mają mniejsze szanse, nie są uprawnione do wcześniejszego szczepienia? Czy można to wyjaśnić w inny sposób, niż celowym działaniem?

Burdel wykluczamy, albowiem ufamy zapewnieniom naszych rządzących, że narodowy program szczepień, jest doskonale przemyślanym, zorganizowanym i przeprowadzanym programem szczepień. No, a jeżeli tak jest naprawdę, to przecież nie może być mowy o tym, żeby był burdel i chaos! W świetle wypowiedzi najwyższych urzędników państwowych, w tym samego pana (niestety) Prezydenta – narodowy program szczepień należy oceniać pozytywnie.

Już wiadomo, że statystyki publicznej i to potwierdzają przedstawiciele ZUS, że wyższa śmiertelność (ubytek) osób uprawnionych do świadczeń, zmienia sytuację wypłat świadczeń dla systemu. Realizuje się hasło: „emeryci wspierajcie partię czynem, umierając przed terminem!” Można się z tego śmiać, bo to pierwszy naturalny odruch dla dużej części z nas, jeżeli sobie jednak uświadomimy skalę tego dramatu i jego jednostkowe formy, to nie tylko jest bardzo smutne, bo żałoba dotknęła bardzo wiele polskich rodzin. Dzieje się jednak więcej, ten stan powoduje pytania o to, dlaczego tak się dzieje i czy mogliśmy zrobić coś więcej, żeby chociaż dać tym ludziom nadzieję – szansę, na przeżycie?

Generalnie nasze państwo zyskuje na wcześniejszej śmierci osób chorych, emerytów i rencistów. Jedynie tymczasowo pojawiają się potrzeby wypłaty świadczeń związanych z pochówkiem i śmiercią (zasiłki), jednak to przewiduje system ubezpieczeniowy. Z punktu widzenia bilansów budżetu i Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, wcześniejsze zgony to ograniczenie kosztów w przyszłości.

Dodatkowo pogrzeby napędzają branżę funeralną. Co więcej, nie są obojętne dla Kościołów i Związków Wyznaniowych, których oficjalni przedstawiciele czerpią korzyści materialne ze składania obywateli tego państwa do poświęconej ziemi. W praktyce więc, na zwiększonej umieralności w tym kraju podczas pandemii, zyskuje przede wszystkim państwo, jak również co najmniej Kościół dominujący, albowiem statystycznie to najwięcej trafia na jego „owieczki i baranki”. W czym oczywiście pomagają liczne zgromadzenia jego wiernych z okazji różnych religijno-liturgicznych okazji.

Branża funeralna nam kwitnie, państwo i Kościół dominujący zyskują na zwiększonej umieralności obywateli, a jak wiadomo narodowy program szczepień jest zbliżony do ideału i doskonałości, więc to nie mogą być przypadki. Oczywiście nikogo o nic nie oskarżamy, być może tak po prostu wyszło. Przecież, jeżeli nie ma winnych zamieszaniu z 1 kwietnia, bo jak wiadomo systemy informatyczne płatają figle, to również nie ma winnych całości. Przecież nie ponosi winy sam pan Minister Zdrowia, bo jak wiadomo nie został poinformowany o włączeniu wcześniejszych roczników 1 kwietnia. Przecież nie ponosi winy pan pełnomocnik ds. szczepień, wiadomo że to wielkie wyzwanie i inne kraje też sobie nie radzą, taka argumentacja uzasadnia w pełni jakiekolwiek wątpliwości, bo przecież jak nie radzą sobie inni, to nie ma co się dziwić, że i u nas wyszło jak zwykle, czy jak kto woli – jak należało się spodziewać. Oczywiście nie ponosi też winy pan premier, albowiem wiadomo że się stara i co jest jeszcze ważniejsze, nie jest samodzielnym politykiem decydującym chyba o czymkolwiek istotnym, więc jak można mieć do niego pretensje? Przecież nie ma winnych, nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi?

To wszystko w istocie nie jest śmieszne, ale opisuje stan naszego państwa, którego nie da się opisać bez używania słów powszechnie uważanych za trudne, chociaż ostatnio bardzo mądre. W tym kontekście coraz częstsze sugestie, w tym samego pana prezesa wszystkich prezesów o wcześniejszych wyborach, mogą być nadzwyczajnie istotne dla nas wszystkich. Niech władza popełni ten błąd. Inaczej pozostaje tylko publiczne nieposłuszeństwo państwu, co samo w sobie jest naganne, ale ma miejsce coraz częściej, słyszymy o zdesperowanych ludziach pozbawionych możliwości zarobkowania lub innych problemach, których nie brakuje.

13 myśli na temat “Pogrzeby napędzają branżę funeralną i nie tylko!

 • 9 kwietnia 2021 o 05:09
  Permalink

  Dobry komentarz na trudne czasy.

  Może przetrwamy?

  Odpowiedz
 • 9 kwietnia 2021 o 08:38
  Permalink

  Średnio dziennie przed pseudopandemią, umierało 1100 osob.
  Te 950. to słaby wynik….

  Odpowiedz
  • 9 kwietnia 2021 o 15:02
   Permalink

   1100 co podajesz to nie mają związku z covidem. Teraz do tego poziomu zgonów należy dodać zgony wiązane z covidem i to jest to 950. Rachunek jest prosty 2050 zgonów. Mam 70 lat i jak piszesz w tej pseudo pandemii to zmarli moi znajomi (młodsi). Są też tacy co bardzo ciężko chorowali, a w zasadzie to dalej są w złej formie. Długi pobyt w szpitalu, respirator itd. Mam szczęście, że to nie dopadło mnie. 12 kwietnia się szczepię. Ci znajomi mogli z swoimi chorobami dalej żyć, brali leki, chodzili na kontrole, dbali o siebie. Przyszedł covid tak zaszalał, że nie żyją. To tyle co do pseudo pandemii

   PRZEPRASZAM NIE WYŁAPAŁEM OPINII, ALE MAMY WOLNOŚĆ SŁOWA JAK KTOŚ JEST OGRANICZONY INTELEKTUALNIE MA DO TEGO PRAWO. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

   Odpowiedz
   • 9 kwietnia 2021 o 18:52
    Permalink

    Przed “szczepieniem” koniecznie załatw sprawy spadkowe, testament itp.

    Odpowiedz
    • 10 kwietnia 2021 o 14:51
     Permalink

     Przed “szczepieniem” koniecznie załatw sprawy spadkowe, testament itp.”

     Szczepić to czasownik przechodni niedokonany. Szczepię to liczba pojedyncza. Co do reszty to każdy dbając o bliskich takie sprawy ma załatwione. Można zginąć w wypadku samochodowym mając 30 lat

     Odpowiedz
   • 9 kwietnia 2021 o 21:18
    Permalink

    @Częsty gość. “12 kwietnia się szczepię.

    Mimo wszystko – życzę zdrowia (zdrufka) i przetrwania po experymencie. Stosowny uśmiech – 😁
    Dopowiem panu ( w zaufaniu) 10 tysi za uczestnictwo w eksperymencie “medycznym”. Zdecydowanie
    odmawiam! Zapytasz pan, ale… jakto? odpowiadam:takto! Niezwykle wysoko cenię (sobie) życie,
    zdrowie i …urodę! 🙂

    Odpowiedz
   • 9 kwietnia 2021 o 21:21
    Permalink

    Cd. Zapomniałem o pewnej sentencji w temacie : zdrowie nie jest na pewno wszystkim, to bez zdrowia wszystko jest niczym. Uważasz pan że gra warta świeczki? BO, ja … przypuszczam że wątpię!
    Nie klękam przed byle czym!

    Odpowiedz
    • 11 kwietnia 2021 o 00:09
     Permalink

     Dzięki za życzenia zdrufka i przetrwania. Odezwę się i napiszę jak sprawy się mają. Czytam Pana komentarze. Na OP jestem często.

     Odpowiedz
 • 9 kwietnia 2021 o 10:14
  Permalink

  “Dlaczego więc te i inne osoby, o których lekarze mówią wprost, że mają mniejsze szanse, nie są uprawnione do wcześniejszego szczepienia? Czy można to wyjaśnić w inny sposób, niż celowym działaniem?”
  – stawiam hipotezę, że rząd nie chce ryzykować z tymi preparatami szczepionkowymi i wysyłać tych ludzi w trybie przyśpieszonym na tamten świat, jak stało się z Krzysztofem Krawczykiem. Jest to więc przemyślane działanie, a cele utajnione. Liczą na to, że te osoby jakoś się same uchronią w izolacji. Obawy mogą być słuszne, bo po zaszczepieniu wadliwym preparatem organizmy nie wytrzymają obciążone i tak chorobami współistniejącymi, które nie raz ledwo się trzymają przy życiu. Po prostu zwiększyłaby się śmiertelność w tej grupie, co trudno byłoby wytłumaczyć społeczeństwu, gdyby wskaźnik umieralności skoczył natychmiast do 5 tysięcy dziennie.
  Poza tym może to być świadoma ochrona interesów korporacji szczepionkowych, wiadomo że podanie preparatu osobom młodym nie rodzi takiego ryzyka, jak tym starszym schorowanym.

  “W praktyce więc, na zwiększonej umieralności w tym kraju podczas pandemii, zyskuje przede wszystkim państwo, jak również co najmniej Kościół dominujący, albowiem statystycznie to najwięcej trafia na jego „owieczki i baranki”. W czym oczywiście pomagają liczne zgromadzenia jego wiernych z okazji różnych religijno-liturgicznych okazji.”
  – w perspektywie czasu Kościół traci na swojej polityce, bo umiera mu pokolenie zniewolone z którego żył. Po pandemii może się okazać, że już niewiele zostało z tych “owieczek i baranków” a Kościoły opustoszeją. Jak widać Kościół się zupełnie zatracił i w obliczu pandemii nie jest w stanie podjąć skutecznych środków ochronnych wobec swoich wiernych. Prawda jest taka, że obecnie idąc do Kościoła ryzykuje się życiem. Moi rodzice i teściowie mają totalny szlaban na Kościół, więc może przetrwają i do Kościoła zaczną ponownie chodzić po pandemii, bo tego potrzebują z przyzwyczajenia. Krótkowzroczność i nieodpowiedzialność kleru za skutki pandemii jest porażająca.

  Odpowiedz
  • 9 kwietnia 2021 o 21:57
   Permalink

   @Miecław. “Prawda jest taka, że obecnie idąc do Kościoła ryzykuje się życiem.”

   “Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?!” NO, kto? Przypominasz sobie rolik, który wkleiłem w dniu wczorajszym (?) gdzie nie wszyscy klękają przed świrją, (zorganizowana hutzpa’h!) opór “na drodze pridumki” stawia mały chłopiec , a w sukurs (niespodziewanie) przychodzi Najwyższy …

   Без Бога ни до порога, to powiedzenie znane jest zarówno Rosjanom jak i Polakom.

   Też jestem ostrym krytykiem KK (posoborowia) ale z antypodów w stosunku do twojej pozycji.
   Znaczit kto idzie na spęd szalonych, lewicowych macic, tudzież do ‘suprermarkietu”
   – ponadnarodowych kosmopolitów” – niczego nie ryzykuje? Miecławie, dam ci dobrą radę,
   pierd*ij z baranka w ścianę, (tuż za monitorem), a nuż “odda” i wróci zdrowe kiepełe (logika)? … masz tu
   wklejone po raz n-ty migawki z Moskwy Ivan Komarenko – Rosja w czasie zarazy. Przylot i spacer po Moskwie. https://www.youtube.com/watch?v=GUDtz__r2ts&t=89s
   Tak chłopie wygląda ZDROWY, NORMALNY, WOLNY ŚWIAT! Ty poniał zachodni komunisto-marksisto?
   🙂
   Masz na dokładkę : Obłęd 19 i papież Franciszek. Pan Nikt – Tomasz Gryguć
   https://www.youtube.com/watch?v=-Y4HArWKn_w&t=37s Jeszcze nie odsłuchałem, w ciemno stawiam
   że moja opinia w temacie będzie tożsama.

   Odpowiedz
   • 10 kwietnia 2021 o 08:54
    Permalink

    @krzyk58

    No to dla odmiany proponuję ci, abyś ty sieknął sobie z dyńki w tą ścianę z modlitwą na ustach, i zobaczymy, czy twój Bóg cię ochroni przed uszkodzeniem facjaty? 🙂
    Praw fizyki i natury nie oszukasz ani modlitwą nie zmienisz, dotarło to wreszcie do twojego zakutego umysłu? 🙂

    A to co przedstawił Iwan Komarenko jest faktycznie zdrowym podejściem Rosjan, bo jeżeli ktoś nie ma tzw. chorób współistniejących, jest po prostu zdrowy, to jego organizm sobie powinien poradzić, ale ci co się boją o własne zdrowie widzisz noszą maseczki, a zapewne ci co mają organizmy schorowane zapewne się szczepią lub izolują, aby nie kusić losu. No ale twój spaczony religią umysł nie potrafi czytać znaków ani na niebie, ani na ziemi.

    Masz obejrzyj sobie mądrą wypowiedź “macicy”. My lewica nie potrzebujemy bezwartościowej religii i mafijnej polityki kleru. Już raz po wojnie lewica uratowała życie polskim katolikom zapewniając im skok cywilizacyjny z feudalizmu wprost w nowoczesną cywilizację, niestety nie zrozumieli humanistycznych i socjalistycznych wartości bo byli uwarunkowani religijnie, więc poddali się manipulacji świadomością i ponownie skończyli w systemie feudalno-kapitalistycznym, jako poddani posiadaczom kapitału.

    Kiedyś pewien “jaśnie pan” tłumaczył mi zawile, że to wina ich genów (pisałem już o tym), ale tenże post-szlachecki inteligencik nie miał na tyle inteligencji, żeby zrozumieć zawiłości kodowania genów informacją religijną co można oczywiście zmienić i proces destrukcji odwrócić. Po części miał rację, bo tysiąc lat okupacji religijnej utrwaliło w genach polskich Słowian poddaństwo i zniewolenie, a 45 lat PRL-u nie zdołało wykasować z genów Polaków tego zniewolenia, ale nadzieja w kobietach, jak “macice” zmienią swoje nastawienie mentalne, wyjdą z okupacji religijnej to zmienią swoją informację genetyczną i ich potomstwo będzie wyzwolone. Dopiero wtedy Polska odzyska honor i zyska rozwój oraz nową świadomość na bazie słowiańskiej kosmocentrycznej kultury, bez zachodniej kultury głupoty i złotego cielca zysku dla zysku.
    O takich kobietach mowa:
    https://demotywatory.pl/5065292/Dlaczego-Polska-bez-kosciola-katolickiego-bylaby-lepsza-Czyli

    Odpowiedz
 • 12 kwietnia 2021 o 19:39
  Permalink

  “Do Wisły z nią!” https://www.youtube.com/watch?v=3fDovEYMbLE
  Moje uwagi, filmik krótki ale mogłem wywnioskować po postawie kroczącej – ręce do tyłu – postawa sportowo-esesmańska, wieku , pewności wypowiadanych słów (uznanych przez moja skromna osobę) za ‘nieco ostre”.. no i nieodłączny atrybut rozpowszechniony pośród schodzącego pokolenia esbeków, komunistów i złodziei , “MASECZKA” (na świńskim ryju)! Ci bezbożnicy, o zgrozo! Naprawdę uwierzyli,
  i wierzą! 🙂
  Zaś.
  W lewicowo-liberalnej “gazecie” przeczytałem info. iż policyjny pachołek w mieście Głogowie “wypałował młodą kobietę”, (dosłownie!) moim zdaniem jest to czyn co najmniej naganny, jeśli nie kryminalny! Ale “mniejsza z tym”,
  Lewacy podnoszą w związku z zajściem że policjant będzie zmuszony szukać zajęcia w siłowikach
  na Białorusi (bądź) w Rosji. Lewica liberalna, zresztą każda, ma wypierd*ne na punkcie Rosji/Białorusi.
  Moim skromnym zresztą zdaniem , ten” (pachołek miejski) pałkarz, pasuje jak ulał do realiów demokratycznego państwa prawa, solidarnościowo-katolickiego państwa z dykty i steropianu. Wiadomo – Zachód! TO wszystko na niby, taka atrapa. Oni tumanią Wolnych Polaków swoją
  płaskoziemską szurdemią, a MY, Polacy mamy to w doopie . Mam na myśli świadomych Polaków,
  czyli społeczeństwo, dr J. Przybył liczy na około 3 do 5 % ogółu zamieszkujących
  pomiędzy Odrą a Bugiem, Tatrami a Bałtykiem. Moim zdaniem p. Jan – optymista, nie ma tylu!

  Odpowiedz
  • 12 kwietnia 2021 o 23:55
   Permalink

   @krzyk58

   “W lewicowo-liberalnej “gazecie” przeczytałem info. iż policyjny pachołek w mieście Głogowie “wypałował młodą kobietę”,
   – bo to pewnie zła kobieta była. 🙂

   Policjantowi należy się medal, że w końcu docenił równouprawnienie, nie sądzisz? Nie może być tak, że kobietom na manifestacjach wolno więcej i mogą agresywnie atakować policjantów. Nie ma znaczenia przy tym słuszność/niesłuszność protestu, jego legalność lub nielegalność. Demokracja wymaga, aby szanować policjanta. Kiedyś nie szanowano milicjantów i zomowców, teraz nadeszły inne czasy wolności demokratycznej ale i obowiązku szanowania władzy porządku publicznego, a więc skoro go atakowała i nie słuchała poleceń to miał prawo użyć pałki i basta. 🙂 Takie jest prawo. Dura lex, sed lex.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Dura_lex,_sed_lex

   Kobietom nie pozostaje więc nic innego, tylko zmienić demokratycznie w wyborach partię rządzącą, aby więcej policjanci nie byli wykorzystywani jako zbrojne ramię systemu opresji wobec obywateli. Czas to odkręcić, a nie oczerniać policjantów działających w ramach prawa. Ktoś kuźwa tą prawicę z bożej łaski do władzy wybrał i kobiety mają w tym swój udział.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.