Podwójne standardy obnażają hipokryzję starej i chytrej Europy (cz.2)

graf. red.

Oczywiście tamtejsza Policja już wsławiona wręczaniem kwiatów na ulicach Barcelony z okazji zeszłorocznych demonstracji z poparciem dla rządu, nie próżnuje! Nadal bardzo konsekwentnie i z wielkim oddaniem wręcza kwiaty i pomaga ludziom przechodzić przez ulice. Może czasami robią to troszkę niekonwencjonalnie, jednak taki tam mają klimat, tam nadal jak na nasze standardy jest ciepło, ta południowa krew, wiadomo…

Autor osobiście pamięta, jak w okresie studiów hiszpański model samorządu regionalnego stawiano nam za wzór i jego niektóre aspekty implementowano do naszego systemu prawa samorządu terytorialnego. Nie ma to jak dobre wzorce!

Dzieje się jeszcze na Południu!

Dzieje się jeszcze na Południu, tam nasz sojusznik z NATO – Turcja, zdecydowała się na poszerzenie strefy pokoju i bezpieczeństwa na zajmowane przez rzekomych terrorystów terytorium niepodległej i uznawanej przez ONZ Syrii. Oczywiście rządu w Damaszku się nie pytano i jesteśmy zgodnie z międzynarodowym prawem wojny – sojusznikiem agresora, kraju który najechał na inny suwerenny kraj i prowadzi tam działania zbrojne.

Z tego co pokazują mendia, oczywiście tam natychmiast wraca pokój, co prawda jacyś ludzie się przemieszczają, a pan Prezydent Erdogan deklarował, że może zaszczycić Europę kolejnymi rzeszami zdaje się lekarzy i informatyków (miłujących pokój). Więc nie ma się co martwić, zwłaszcza że jak wiadomo, nie martwi się tym, co tam się dzieje pan Donald Trump. Więc w ogóle nie ma o czym mówić.

Jak nie wiadomo o co chodzi…

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Polska właśnie odrzuciła propozycję budżetu Unii Europejskiej. Francja zanegowała opcjonalność rozszerzenia Unii na kraje bałkańskie. Za to zarówno Niemcy, jak i Francuzi głośno mówią o potrzebie powiązania funduszy unijnych z praworządnością. Okazuje się więc, że za rzekomą niepraworządność mają płacić ludzie, bo środki idą głównie na poprawę ich warunków życia. Gdy tymczasem, zachodnie firmy nadal mają móc wywozić z krajów tańszych, to co tylko chcą, bez płacenia chociażby śmieciowego podatku.

Wspaniale, przecież o to nam chodziło z wejściem do Unii Europejskiej, żebyśmy finansowali Zachód, zaraz po tym jak przekazaliśmy im prawie całą swoją własność! Jest wręcz modelowo, jak wiadomo kapitał nie ma narodowości, tylko przykładowo francuskie spółki publiczne z kapitałem państwowym, prywatyzują nasze spółki państwowe i wszystko jest w porządku.

Jest taka fenomenalna książką “How to Read Donald Duck” (org. Para leer al Pato Donald) z 1971 roku, autorstwa panów Ariela Dorfmana i Armanda Mattelarta. Niestety nie jest przetłumaczona na język polski, jeżeli jednak ktoś z państwa zna angielski lub hiszpański, proszę ją odnaleźć w internecie i przeczytać. Naprawdę warto, pomimo upływu lat, nie straciła dosłownie niczego – jest uniwersalna i ponadczasowa, analogicznie jak dzieła pewnego niemieckiego filozofa, o którym lepiej w naszym kraju nie pisać, bo można mieć kłopoty… To tak odnośnie wolności słowa w naszym kraju…

Zbliża się 11 listopada, znowu będzie plucie na nasz kraj, znowu mendia, znowu część polityków, znowu różne autorytety i „autorytety”, będą pluć. Jest to tak niesłychanie fenomenalne, że nie da się tego zrozumieć. Tymczasem sprawa jest banalna, mówimy o święcie naszego własnego państwa, jego istnienia. Jak to się może komuś nie podobać? Jak ktoś z polskiej klasy politycznej może chcieć ograniczenia środków będących i tak mizernym wyrównyaniem eksploatacji gospodarczej, jakiej tu dokonuje chciwy Zachód? Zdrada? Głupota? Pożyteczna głupota? Mieszkania na Zachodzie już wszyscy ci “jaśnie” Państwo kupili?

Życzmy sobie wszyscy najlepszego…

7 myśli na temat “Podwójne standardy obnażają hipokryzję starej i chytrej Europy (cz.2)

 • 22 października 2019 o 05:10
  Permalink

  No to stracimy trochę Unijnej kasy.

  Jak dodamy do tego rosnący deficyt z powodu rozdawnictwa 500 plus oraz rosnąca niewypłacalność firm w Nadwiślańskim Macondo – to może być biednie.

  Ale ci co pamiętają późnego Gomułkę, to wiedzą, że czeka nas POWTÓRKA z ROZRYWKI.

  Czyli przed nami kartki i dolar po 10 złotych.

  Ale jeszcze paszporty nie muszą być zdawane “po powrocie” na Komisariaty Policji, więc jest jeszcze jakieś pole manewru.

  Zaczną ukazywać się ogłoszenia w prasie typu: powracającemu mieszkanie sprzedam …

  A gwarantem tego będzie Pan Prokurator Piotrowicz, który podobno ZNOWU został posłem.

  On i Pan Banaś – Szef NIK, to są filary naszego prosperity, póki co.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 22 października 2019 o 08:05
  Permalink

  Podwójne standardy w grze, jaką jest polityka, to normalna stara sprawa jak ona sama. Podobnie jest z religią. Dlatego mądrzy ludzie zawsze trzymali się z daleka od instytucji religijnych i politycznych.

  Można narzekać na wszystko, ale chyba mało kto zauważa, że nowoczesna technologia skuteczniej połączyła świat i przekroczyła granice bardziej niż wszyscy politycy i kapłani i ich głupie doktryny razem wzięci. Dzisiaj już nie trzeba dokonywać dalekich podróży, żeby poznać ludzi, a właściwie pojedyncze jednostki, z dalekich krajów. Dzięki technologii można poznać tego konkretnego człowieka, a nie tylko czytać o tłumach katolików, muzułmanów, hindusów itd. A kontakt na żywo z pojedynczym człowiekiem otwiera zupełnie nowe perspektywy dla świadomości – to jest coś, co było niedostępne dla większości ludzi przez całe tysiąclecia!!! Oczywiście może to działać i być (oraz jest) wykorzystywane do celów innych niż zamierzali początkowo ich twórcy (tak jak dynamit Nobla miał mieć przecież tylko pokojowe zastosowanie!).

  Niemniej jednak świat się zmienia, a wielu ludzi stawia opór zmianom, które i tak się dzieją i będą się działy. Życie to nie jest jakiś produkt, który można stworzyć raz i więcej nic z nim nie robić. Przeciwnie – życie to ciągły ruch, zmiana, ono nigdy w miejscu nie stoi. I dzięki tym zmianom się rozwija. Niestety ludzie lubią zamknąć się i przywiązać do tego czy tamtego i trwają przy tym kurczowo. Dziś świat jest ZA MAŁY dla narodów i plemion. Takie myślenie do niczego nas już nie zaprowadzi, a tylko może zostać wykorzystane przez polityków do ich durnych gierek o własną pozycję w tym szalonym świecie, który wzmacniamy, udzielając im poparcia.

  Dlatego tak ważne jest, by człowiek mógł oderwać się od tłumów i myślenia grupowego. A gdy nie ma myślenia grupowego, nie ma już chrześcijan, muzułmanów, żydów, Polaków, Rosjan, Słowian, germanów, satanistów, robotników, bogaczy ani żadnej grupy, którą należy zastraszyć, zniszczyć czy wymordować w imię jakichś kretyńskich izmów – wyłania się wtedy oto TEN KONKRETNY CZŁOWIEK. I ten człowiek jest najwyższą wartością, której należy szukać, to konkretne życie, które jednak najpierw należy odnaleźć w samym sobie.

  Odpowiedz
 • 22 października 2019 o 09:13
  Permalink

  Lewica powinna świętować 7 listopada, naród także, bo to lewicy zawdzięcza, jaki taki postęp w prawach człowieczych w II RP, a także odzyskanie niepodległości. Dzięki ideom socjalistycznym powstały inicjatywy walki z zaborcami zniewolonych feudalizmem i kapitalizmem mas ludowych. Prawica zadowalała się sytym stołem i życiem z feudalizmu pod nadzorem zaborców i kościoła.

  Odpowiedz
 • 22 października 2019 o 11:24
  Permalink

  Słusznie K. ujął w cudzysłowie pochodzenie owego “jaśniepaństwa”. BO!
  Ich dziadowie prijechali w 44″ na ruskich tankach, (Polacy jako sojusznicy szli u boku Armii Czerwonej) ‘oni sami” gorliwie
  budowali (narzucali) najlepszy z ustrojów jeszcze w 60′ BA! Siedzieli w tiurmie w Polsce
  Ludowyj… no, właśnie za co?! Za płomienne (jedynie słuszne wg nich) przekonania bolszewicko – komunistyczne . Kiedy i z jakich powodów im się “odwidziało” to wątek na oddzielny temat, przypominam że przynajmniej sygnalizowałem niejednokrotnie.Udzielali się aktywnie jeszcze w latach 80’ w “różnych
  towarzystwach,” nie tylko tzw. kultury świeckiej, po cichu wzdychając
  do “swoich świętych ksiąg”, ale i w TPP-Rze, wyjaśniam znaczenie skr.
  Towarzystwo Przyjaźni polsko-Radzieckiej.

  “Zdrada? Głupota? Pożyteczna głupota?”
  Pewnie wszystkiego “po trochu”. A przede wszystkim – NIENAWIŚĆ
  do wszystkiego co Polskie(Słowiańskie), Narodowe, Katolickie … Przypominam że bardzo podobny schemat urabiania, nacisku i zachowań obserwujemy w Federacji Rosyjskiej!

  Odpowiedz
  • 22 października 2019 o 13:47
   Permalink

   @krzyku58, oprzytomnij trochę, bo zapętliłeś się i żaden myślący człowiek ci nie uwierzy w twoją kiepską propagandę.

   “Jaśnie państwo” to my mamy swoje, rodzime. Nikt go na tankach nie przywoził i to ono nie pogodziło się z utratą stanu posiadania i wyzwoleniem ludu z feudalizmu. W każdym razie nie wszyscy. Tak więc wspólnie połączyli siły z tymi egoistami a agentami obcych interesów, co to na komunizmie kariery nie mogli zrobić i razem pod przewodnictwem okupanta religijnego robili wszystko co mogli za zachodnie judaszowe srebrniki, aby tylko zmienić system na właściwy, czyli feudalno-kapitalistyczny religijnie błogosławiony. Ilu z nich ma podwójne obywatelstwo? Ilu z nich mieszka w zasadzie na zachodzie, a Polska jest tylko miejscem robienia interesów? Oczywiście trzeba też napisać o nowym “jaśnie państwie”, które stworzyła transformacja III RP, ci to dopiero służą zachodowi nie bacząc na biedę ludu, z którego się często wywodzą.

   Okupanci ekonomiczni i religijni osiągnęli stan pożądany rozbicia ideowego polskiego społeczeństwa. Nawet łatwo im to przyszło z pomocą właśnie dawnego “jaśnie państwa” i religii we współpracy z tymi co to pasożytowali na polskim narodzie przez wieki i się nie asymilowali. To jest właściwa Polska rzeczywistość społeczna i polityczna, a nie twoje fantazmaty bolszewicko-komunistyczne. Kulturze świeckiej Polacy zawdzięczają dobrostan społeczny w PRL. Gdyby to zależało od okupanta religijnego i dawnego “jaśnie państwa” Polacy nadal żyliby w feudalizmie, jako ciemna masa analfabetów. Wiele ci już na ten temat cytowałem źródeł. Powtarzał nie będę. To oświecona szlachta tworzyła w XIX wieku i II RP na początku XX wieku zręby kultury świeckiej, aby naród Polski wyciągnąć z religijnego i feudalnego bagna. Przypadkiem się tylko stało, że bolszewicy pomogli w przyśpieszeniu tych procesów po II wojnie światowej, tak znienawidzeni za to przez “jaśnie państwo” i Watykan. Gdyby Watykan z Hitlerem w parze nie chciał zniszczyć ZSRR i raczkującego tam komunizmu, to losy historyczne II RP potoczyłyby się zupełnie inaczej.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.