Podwójne standardy obnażają hipokryzję starej i chytrej Europy (cz.1)

graf. red.

W Polsce jak wiadomo panuje ksenofobia i patriotyzm = „rasizm” itd…

Podwójne standardy obnażają hipokryzje starej i chytrej Europy. Nie pierwszy raz tak się dzieje w naszej najnowszej historii, widzimy to na własne oczy. Polska, której rząd rozdaje społeczeństwu socjal, jest oskarżana o łamanie praworządności i inne podobne brednie, jak rzekome nie przestrzeganie praw mniejszości, czy ograniczenie wolności słowa.

Jeżeli przez stolicę naszego państwa przejdzie uroczysty pochód patriotów, to mendia (tu nie ma błędu) zagraniczne w Polsce wyją z zachwytu, pokazując „rasizm”, „ksenofobię”, a tak w ogóle to nacjonalizm jest „fuj” bo to w zasadzie „faszyzm”. Do tego prezes „mówi” jak pewien Kanclerz, na szczęście już nie żyjący…

Nawet jak w Polsce przeprowadzamy mistrzowsko wybory, do których nikt nie ma żadnych zastrzeżeń, to słyszymy o stronniczości i ograniczeniu pluralizmu w mediach publicznych, oczywiście o niektórych mendiach (tu nie ma błędu), prywatnych zajmujących się pluciem w rząd i lżeniem Polaków „całą dobę” nie ma słowa.

Tymczasem na Zachodzie…

Tymczasem na Zachodzie Policja wręcza kwiaty na ulicach Paryża. Jest tam również pełno wojska z długa bronią, albowiem ludność napływowa ma zwyczaj zarzynania ludności tambylczej w biały dzień. Jednak nas interesuje to, że tamtejsza Policja masowo wręcza kwiaty demonstrującym z poparciem dla rządu. Jak wiadomo setki tysięcy Francuzów demonstrują co tydzień, wychwalając tamtejsze realia, życia za 900 Euro miesięcznie, co jak przy ich kosztach i podatkach po prostu raj!

Jak pięknie wygląda Paryż i inne duże francuskie miasta, gdy setki tysięcy ludzi, ubrani w kamizelki wychodzą na ulice co tydzień, w oczekiwaniu na kwiaty i serdeczne pozdrowienia ze strony przyjacielsko nastawionej Policji. Nawet w ramach szczególnej troski, Policja polewa demonstrantów wodą z domieszką barwnika fluoroscencyjnego, to idealnie pasuje do kolorów ich kamizelek.

Proszę poszukać w mendiach (tu nie ma błędu) głównego nurtu, jest tam pełno, wręcz roi się od sprawozdań z tych demonstracji we Francji. W szczególności obficie są relacjonowane postulaty demonstrantów, ich przekrój społeczny, a nade wszystko pokazuje się liderów. Na pewno pamiętacie Państwo np. rewolucję róż z Gruzji, czy zamach stanu na Ukrainie – mendia kreowały liderów. Natychmiast globalna opinia publiczna mogła utożsamić protest z konkretnymi ludźmi. Oczywiście tak jest we Francji, jak wiadomo ci wszyscy szczęśliwi ludzie popierają rząd, każdy jest liderem. Ewentualnie jak się których wychyli za bardzo, to np. straci oko od gumowej kuli lub coś go rozjedzie, ewentualnie po prostu zniknie. No tak ten świat ma, wielkie miasta, jak Paryż – można się zagubić…

Ostatnio nawet swoje umiłowanie do stanu spraw, ładu publicznego i oczywiście ukochanych władz Republiki demonstrowali tamtejsi Strażacy. Tychże, tamtejsza niezwykle demokratyczna i miłująca gender Policja potraktowała kwiatami. Jakie to było słodkie! Po prostu serca rosną!

A jeszcze bardziej na Zachodzie…

A jeszcze bardziej na Zachodzie, nasi przyjaciele Katalończycy tłumnie wychodzą na ulice swojej pięknej stolicy, żeby podzielić się z krajową opinią publiczną swoim ciepłym stosunkiem do hiszpańskiej rzeczywistości. To kilka dni po tym, jak tamtejsze sądy uznały, że władze regionalne nie mają prawa stanowczo domagać się pozostawania w składzie Hiszpanii. Jakie to wspaniałe, jakie to wolnościowe, jakie to demokratyczne! Nie i koniec! Więc wdzięczni mieszkańcy wychodzą na ulice, demonstrując swoją miłość i oddanie koronie hiszpańskiej.

Zapraszamy jutro na 2-gą część felietonu

8 myśli na temat “Podwójne standardy obnażają hipokryzję starej i chytrej Europy (cz.1)

 • 21 października 2019 o 05:39
  Permalink

  Mają czas i mają za co jeść – to sobie demonstrują.

  A u nas rozwija się pomysł, żeby badać kandydatów do stanu duchownego, czy mają PRAWIDŁOWE SKŁONNOŚCI seksualne, czy – jak to podają mendia – zaburzone.

  Jak to najlepiej zbadać?

  Tylko w instytucjach tego typu jak te w wynajmowanej krakowskiej kamienicy, ale akurat została sprzedana i może być kłopot z tym “sprawdzaniem” oraz z czyich pieniędzy to “sprawdzanie” będzie robione.

  Widzę w tym wszystkim DUCHA Opus Dei, które myśli długofalowo, na setki lat.

  Dzisiejszy kandydat do seminarium może za 50 lat zostać Papieżem i wówczas rola takich mężów stanu jak Nasz Prezes NIK – okaże się zbawienna.

  To są wszystko nie dzieje się przypadkiem i widzimy jak ważną rolę odgrywają takie instytucje jak np. hotel na godziny, które wcale nie kłócą się z POLITYKĄ prorodzinną Kościoła, rządzącej Partii i Rządu dobrej zmiany.

  Wszak przed stu laty szanowni Ojcowie rodzin też korzystali z tych przybytków i nie przeszkodziło to nam odzyskać niepodległości.

  Tylko skończmy z hipokryzją, chodzi o dobór najlepszych i NIEZABUŻONYCH do stanu duchownego, który da naszemu Nadwiślańskiemu Macondo zdrowych i najlepszych Ojców Duchowych na trwający XXI wiek.

  Amen.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 21 października 2019 o 17:24
  Permalink

  Żołnierze polscy też ponoć pojechali do Iraku i Afganistanu aby rozdawać cukierki dzieciom. Teraz podobno wybierają się do Libii, sądzę, że też z cukierkami.
  Jeżeli bym już coś sugerowała to najlepiej niech rozdają cukierki w okolicach Białego Domu i oczywiście życzę smakoszom cukierków smacznego.

  Odpowiedz
 • 21 października 2019 o 19:26
  Permalink

  “Jeżeli przez stolicę naszego państwa przejdzie uroczysty pochód patriotów, to mendia (tu nie ma błędu) zagraniczne w Polsce wyją z zachwytu, pokazując „rasizm”, „ksenofobię”, a tak w ogóle to nacjonalizm jest „fuj” bo to w zasadzie „faszyzm”.”
  To że ‘tam” mówią, i przekazują nam ideolo. lewicowo-liberalną to fakt bezsporny, niedobrze dzieje się że i “nasze prefesorki krakoskie” – widzą wszędzie faszystów, BA! Taką opcję prezentują “niektórzy’ kom OP!!
  Neomarksiści i liberałowie zwarli szyki. Taki schemat dominuje też w FR.
  Na ‘złego” Putina rzucają się “wszyscy” od neokomunistów do trockistów….
  tzn. liberałów. A “to wszystko” toważystwo takie oświecone, kosmopolityczne, prozachodnie… “i tu i tam’… https://krzysztofjaw.neon24.pl/post/151222,dlaczego-plujecie-na-polske-a-stad-nie-wyjezdzacie
  ————————-
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/10/trzeba-nam-prawdy-nie-politycznych-nobli-list-otwarty-iwony-l-koniecznej-do-pani-olgi-tokarczuk/

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/10/nagroda-nobla-za-antypolonizm-i-klamstwa-historyczne/

  Odpowiedz
  • 22 października 2019 o 08:59
   Permalink

   Pomnij sobie o pluciu na Polskę Ludową, kto i dlaczego to robił, jaką rolę odgrywała w tym szeroko rozumiana prawica, konserwatyści, w tym endecja i okupacyjna instytucja religijna na czele. Nie łącz lewicy burżuazyjnej służącej kapitalizmowi z lewicą prawdziwą społeczną, która razem z komunistami została w III RP praktycznie zniszczona i wyrugowana z wpływów na politykę. Konserwatyści, którzy (nie) świętych mają za wzorce, nie zdają sobie sprawy, że służą obcym interesom, a nie polskiej narodowej słowiańskiej racji stanu.

   Oczywiście nie bronię noblistki, bo pisać to może i umie, fantazję ma, ale rozumu już nie stało, aby obiektywnie zbadać historię i interpretować fakty. Osobiście stronię od wszelkiej fikcji literackiej, bo w dorosłym życiu niczemu ona nie służy, a bywa, że sprowadza dzieci i młodzież, dorosłych, na intelektualne manowce.

   Odpowiedz
 • 21 października 2019 o 19:50
  Permalink

  Biedne zachodnie społeczeństwa, życie powiedziało im sprawdzam. Nie da się wiecznie żyć z kolonii, a elity ciągną do siebie, bo kołdra staje się krótka i dla wszystkich nie starcza. Demoludy zostały już wyeksploatowane. Chiny się rozwijają, Rosja tak samo i bronią swego stanu posiadania, co ogranicza pasożytnictwo zachodniej oligarchii. Jak tu żyć, zapytuje zapewne Francuz mając 900 Euro na miesiąc. Niech więc zapyta polskich robotników i emerytów, za ile i za co musieli żyć w okresie transformacji i muszą żyć nadal, gdy oni 30 lat temu żyli na bogato i zaprowadzali u nas “demokrację” zrzucając się kiedyś na styropianowe szaleństwo.

  Podwójne standardy na zachodzie to ich demokratyczny standard, więc nic już nie dziwi, ale dzięki powszechnemu dostępowi do informacji w sieci, ludzie zaczynają już przeglądać na oczy.
  https://demotywatory.pl/4952681/Ludzie-czesto-mowia-z-duma-w-glosie–Polityka-mnie-nie

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.