Ogólna

Podsumowanie akcji wsparcia w czerwcu 2017 – prosimy o dalsze wsparcie

 Szanowni Państwo!

Dziękujemy!

Bardzo serdecznie dziękujemy, że jesteście z nami! Dziękujemy za codzienne wizyty (około 5000), dziękujemy za codzienne komentarze, zarówno stałych – jak i odwiedzających Czytelników. Przypominamy, żeby pamiętać – co się pisze. Przy odrobinie wyobraźni możecie sobie wszyscy państwo bardzo łatwo wyobrazić, kto to czyta (w ramach obowiązków służbowych), oczywiście ze wzmożoną uwagą. Te osoby również serdecznie pozdrawiamy, cieszymy się, że ktoś ma pracę, może nawet dodatki specjalne? Jednakże nie ma żartów z komentarzami, mamy problem z moderowaniem, portal jest zalewany oceanami spamu, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. Bardzo przepraszamy jeżeli jakieś komentarze się nie ukazały, niestety wybranie państwa diamentów z tego oceanu szlamu to poważny problem (mówimy o dziesiątkach tysięcy w ciągu doby, a setkach tysięcy w przypadku dobrego pozycjonowania hasła). Oprogramowanie, które służy do filtrowania czasami popełnia błędy. Problemem numer jeden dla portalu jest zapewnienie bezpieczeństwa. Do tej pory mieliśmy pracownika, który wspierał Webmastera Józefa w operowaniu na bazie danych. Obecnie to zadanie będzie wykonywane tylko przez osoby dyżurujące przy serwerze 24/24. Może to powodować opóźnienia w moderowaniu komentarzy. Spróbujemy tego nowego systemu, sami jesteśmy ciekawi wyniku. Jak do tej pory serwer padł tylko raz w całej historii portalu, raz wyłączyliśmy na kilka godzin dla bezpieczeństwa.

Państwa obecność utwierdza nas w wypełnianiu misji, która przyjęliśmy na początku naszej skromnej działalności we wrześniu 2011 roku.

Podsumowanie czerwcowej akcji zbierania funduszy

W czerwcowej akcji gromadzenia środków udało się zebrać około 1300 zł, to bardzo dużo pieniędzy, bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy w szczególności panu R., który wpłacił prawie połowę tej kwoty. Na panu R., zawsze możemy polegać.

Zasada działania naszego portalu jest bardzo prosta – to strefa wolnego słowa, często kontrowersyjnego, często trudnego w zrozumieniu, przyjęciu i dla wielu niemożliwego w interpretacji. Łącznie z portalem i fundacją współpracują 44 osoby, z czego stale piszących jest do 10 osób, a wśród nich autor wiodący.

Finansujemy się tylko i wyłącznie z darowizn osób fizycznych, nigdy nie dostaliśmy pieniędzy od osób prawnych. Realne koszty funkcjonowania portalu jakie należy ponosić, żeby móc zapewnić bezpieczeństwo i odpowiedni poziom dostępu to kwota 5000 PLN. Dlatego liczy się naprawdę każda kwota, każda Złotówka poszerza obszar wolności, przy czym proszę pamiętać, że portal był jest i będzie dla państwa za darmo bez żadnych ograniczeń.

Sytuacja finansowa fundacji – koncepcja płatności SMS

Koncepcja płatności SMS sugerowana przez jedną z Czytelniczek jest niemożliwa do zrealizowania w naszym stanie prawnym. Fundacja nie prowadzi (i nie zamierza) prowadzić działalności gospodarczej. Naszym zamysłem jest praca społeczna – wolontariat, dla dobra publicznego. Nie mamy zamiaru zarabiać na tej działalności, to nie jest celem i nie będzie. Naszym zdaniem, takie podejście uwiarygadnia nas społecznie. Jeżeli znajdzie się osoba/-y, która zadeklaruje, że będzie np. finansować koszty prowadzenia działalności gospodarczej fundacji, czy też ma stosowne uprawnienia i może to prowadzić, to możemy taką działalność podjąć. Wówczas moglibyśmy wdrożyć płatności SMS, oczywiście jak znajdzie się sponsor uruchomienia mechanizmu informatycznego, który to umożliwi (stosowną umowę z operatorem mamy podpisaną). Koszt miesięczny około 500 zł. Koszt jednorazowy około 3000 zł. Zapraszamy do współpracy. Fundacji nie jest stać na to przedsięwzięcie, nie mamy czym tego sfinansować.

Jeżeli udałoby się nam utrzymać stałe zbiórki na poziomie około 1000 PLN miesięcznie, to mielibyśmy środki na NIEZBĘDNE prace informatyczne. Dziękujemy za sugestie informujące o cenach za jakie różne firmy świadczą kompleksowe usługi prowadzenia portali itd. Uprzejmie informujemy, że zapewnienie poziomu bezpieczeństwa na zasadach komercyjnych, adekwatnego do tego który względnie mamy dzięki uprzejmości kolegów informatyków, to około 10000 zł miesięcznie i więcej. Najdelikatniej mówiąc, bez pisania niepotrzebnych słów – problem bezpieczeństwa informatycznego (niestety narastający), nie jest przypadkowy. Robimy co możemy, nie jest to łatwe, absorbuje większość sił i środków fundacji, co jest powodem do poważnych sporów wewnętrznych. Ponieważ portal przerósł nasze oczekiwania, a przy tej skali działalności nie jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwa. Nie chcemy komercjalizacji portalu, uważamy to za nieetyczne. Jednak jest możliwe, że to może okazać się ostatnią deską ratunku. Wówczas, albo portal będzie oferował treści płatne on-line, albo będzie miał cześć treści dostępnych tylko dla członków rady wspierającej fundację. Jednakże wygaszanie portalu od września do grudnia tego roku jest nadal bardzo prawdopodobne. Nie mamy innego wyjścia, ponieważ w przypadku pojawienia się zagrożeń informatycznych, możemy nie być w stanie sobie z nimi poradzić. Dziękujemy naszym informatykom za ciągłe wsparcie (nawet w czasie urlopów).

Zapraszamy do publikowania!

Zapraszamy do publikowania, przyjmiemy tekst o każdej problematyce, prosimy o skonsultowanie tematyki z redakcją przed przysłaniem obserwatorpolityczny@obserwatorpolityczny.pl, zastrzegamy sobie prawo do odmowy publikacji, jeżeli uznamy że publikacja może wiązać się z ryzykiem prawnym lub łamie dobre obyczaje i standardy redakcyjne. W dotychczasowej praktyce portalu zaniechaliśmy publikacji trzech tekstów, prosząc autorów o zmiany. Serdecznie zapraszamy w tym zakresie do współpracy.

Na tym polu bardzo serdecznie dziękujemy „Feliksowi”, którego twórczość przedstawiająca wspaniałe opisy rosyjskiego uzbrojenia i systematyki sił zbrojnych naszego sąsiada – były jednym z powodów, dla których władze fundacji zdecydowały się kontynuować funkcjonowanie portalu do września br. Jest to tak niesłychanie wartościowa seria, że musi być opublikowana. Będziemy chcieli ją dopracować i wydać w postaci książkowej, jeżeli są chętni do wsparcia tego procesu prosimy o kontakt z redakcją.

Udzielimy wszelkich informacji o fundacji

Udzielimy wszelkich informacji o fundacji, z wyjątkiem ujawnienia danych osobowych. Jeżeli ktoś jest zainteresowany dokładnymi danymi finansowymi, planami, problemami fundacji, a wyjaśnienie pomoże mu w podjęciu decyzji o wsparciu proszę pisać na adres obserwatorpolityczny@obserwatorpolityczny.pl Prosimy o numer telefonu – oddzwaniamy w miarę możliwości.

Poszukujemy sponsora wspierającego

Poszukujemy sponsora wspierającego, możliwa jest reklama na portalu, czyta go stosunkowo opiniotwórcza grupa czytelników w Polsce, krajach kultury języka rosyjskiego, Izraelu, Niemczech, Arabii Saudyjskiej, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Chinach. Czasami nawet sami jesteśmy zaskoczeni jak popatrzymy na statystyki, jeszcze większą satysfakcję sprawia przejmowanie naszych tekstów przez inne podmioty, albo powielanie fraz przez polityków, ekspertów i dziennikarzy. Siła prawdy zawsze się broni i promuje się sama.

Mamy do zaoferowania profilowane opcje dla każdego zainteresowanego współpracą w zakresie promocji, PR-u i reklamy. Możemy przygotować teksty w zasadzie na każdy temat publiczny, w sposób oryginalny, innowacyjny i wartościowy.

Prosimy o każde wsparcie!

Wszystkie osoby zamierzające udzielić bezpośredniego wsparcia finansowego fundacji proszone są o wpłacanie pieniędzy na poniższe konto bankowe:

Fundacja Pisanie Książek

Złota 61

00-819 Warszawa

63 1020 1097 0000 7102 0229 0724

z dopiskiem – „DAROWIZNA”

Słownie cyfry z numeru konta: [sześć, trzy – jeden, zero, dwa, zero – jeden, zero, dziewięć, siedem – zero, zero, zero, zero – siedem, jeden, zero, dwa – zero, dwa, dwa, dziewięć – zero, siedem, dwa, cztery]

Konto fundacji jest prowadzone przez bank:

PKOBP Oddział 9 w Warszawie ul.Nowogrodzka 35/41, 00-950 Warszawa

Symbol SWIFT banku to: BPKOPLPW

Serdecznie pozdrawiamy!

Zarząd fundacji i redakcja portalu

One Comment

  1. jem jogurt z dżemem

    Deklaruję zamiast 30 zł – 50 zł od lipca, każdego 25 tego.

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.