Podpalacze pokoju światowego nie odpuszczą Rosji

rgbstock.com Autor: yvike (Yvi)Niestety perfidia podpalaczy pokoju światowego nie zna granic jeżeli chodzi o cel nadrzędny jakim jest bezceremonialne, niczym nie ograniczone i niepohamowane atakowanie Federacji Rosyjskiej. Wszelkie nasze dotychczasowe przypuszczenia okazały się niczym wobec prostego faktu, że podpalacze pokoju światowego i podżegacze wojenni brutalnie prą do wojny – prowokując Federację Rosyjską do rozpoczęcia operacji humanitarnej na wschodniej Ukrainie, którą przy pomocy swoich długich macek postarają się zbałkanizować. Scenariusz dla Ukrainy jest dramatyczny, nie tylko jest ona wykorzystywana do podpalenia Rosji, ale sama nie liczy się bardziej niż pochodnia, którą po podpaleniu obiektu docelowego – wrzuca się w ogień, niszcząc w ten sposób ślady przestępstwa.

Sekretarz stanu USA John Kerry kipi wręcz z chęci obwieszczenia nowych sankcji wobec Rosji, pozwalając sobie przy tym na jawne grożenie – mowa o „końcu czasu jaki ma Rosja” i innych niesamowitych słowach, których świat nie zna z najgorętszego okresu zimnej wojny!

To nie jest już żadne udawanie – to pchnięcie Rosji w stronę wojny, okrutna wojna psychologiczna mająca na celu spowodowanie rosyjskiej reakcji, za którą będzie można Rosję dalej poniewierać i oskarżać.

Równolegle poza prowokacjami medialnymi, pogróżkami politycznymi i stale realizowanymi prowokacjami militarnymi i paramilitarnymi dzieją się działania miękkie, w których przykładowo dochodzi do obniżenia Ratingu Federacji Rosyjskiej przez Standard & Poor`s do poziomu śmieciowego – wszyscy pamiętamy jak „chwalebnie” ta i dwie pozostałe wielkie firmy publikujące rankingi zapisały się w historii niedawnego kryzysu. To skoordynowany napad na Rosję i Rosjan – realizowany na wszystkich możliwych płaszczyznach. Brakuje jeszcze szykanowania podróżnych rosyjskich za granicami kraju, wyrzucania dyplomatów – ewentualnie prześladowania rosyjskiego biznesu.

Taka presja jest na dłuższą metę nie do wytrzymania, ponieważ ma charakter terrorystyczny, a z terrorystami się nie dyskutuje. Jak bowiem nazwać sytuację, w której miałby nastąpić zakaz sprzedaży zaawansowanych leków dla Rosji? Co z rosyjskimi pacjentami? Pomyślał ktoś o terapiach skojarzonych nowotworów dzieci? Dla złośliwców warto podpowiedzieć, że wiele dzieci z Ukrainy jest leczonych w Rosji, dzięki powiązaniom rodzinnym – (więc proszę się nie wyzłośliwiać w tym temacie na forum bo to po prostu zwyrodniała i parszywa podłość). W zasadzie za wprowadzenie tego typu embarga należy dopuścić rozważenie wypowiedzenia wojny, albowiem jakieś standardy cywilizacyjne obowiązują. Brak odpowiedniego leku w niektórych chorobach w odpowiednim czasie – to wyrok śmierci.

Jednakże Rosja już nie takie blokady przeżywała w swojej historii i nadal istnieje, można nawet rzec, że ma się bardzo dobrze. Czy Zachód nie zna historii i nie rozumie, że nie da się złamać ducha Narodu, który przetrwał Napoleona, Hitlera i Stalina? Płacąc za to przetrwanie potworne ceny – jednakże nie dał się złamać mordercom z zewnątrz i wewnątrz. Do jakich okrucieństw tym razem jest gotów posunąć się Zachód? Co planuje wobec Rosji?

Obserwując chronologię wydarzeń – widać, że wchodzimy w fazę pełnej przewagi informacyjnej Zachodu, jak również zwiększenia gotowości operacyjnej jego służb specjalnych, które w fazie inkubacji miały problem z rozpoznaniem i raportowaniem o nim. „Negocjacje pokojowe” niby się już się zakończyły w Genewie, Majdan stracił na znaczeniu politycznym, a władzę wykonawczą przejęli uzależnieni od układów i koterii oligarchicznych politycy znani już Ukraińcom z licznych wyczynów.

Być może to jest realny powód rozgrywki wewnątrz Ukrainy? Szczucie Rosją ma być uzasadnieniem dla dojścia do władzy skompromitowanych polityków, którzy przybiorą nowe maski – obrońców narodu przed „agresją moskali”. Taka historyjka może służyć za mit założycielski nowej państwowości i z pewnością doskonale nadaje się do sprzedawania na Zachodzie.

Ofiary w takim wypadku są wręcz pożądane i potrzebne do uzasadnienia mitów i kłamstw, nikt się nie będzie liczył z ludźmi! Cała sytuacja wygląda na starannie zaplanowaną, w której „niewidzialna ręka” wielkiego reżysera wyciąga kolejne scenariusze na porządek dzienny. Premier rządu wyłonionego po Majdanie – pan Jaceniuk, mówił właśnie o III-ciej wojnie światowej…

Rosyjskie tłumaczenie tekstu [tutaj]

35 komentarzy do “Podpalacze pokoju światowego nie odpuszczą Rosji

 • 26 kwietnia 2014 o 06:31
  Permalink

  Kto sieje wiatr – ten zbiera burzę. W maju br w Rosja z Chinami podpiszą szereg umów międzynarodowych. Ponadto określą termin niezbędny dla Chin w celu pozbycia się śmieciowych US $ a później się zobaczy jak wygląda upadek amerykańskiego imperium i jego konia trojańskiego w UE.

  Odpowiedz
  • 26 kwietnia 2014 o 09:17
   Permalink

   Mam nadzieję, że doczekam upadku USA

   Odpowiedz
  • 26 kwietnia 2014 o 20:40
   Permalink

   Niby jak chiny mają się pozbyć śmieciowych dolarów ??? Zamienić je na ruble ?

   Odpowiedz
   • 26 kwietnia 2014 o 22:19
    Permalink

    Chiny kupiły obligacje rządowe USA (ostatnio co czytałam to chodzi o biliony dolarów). Każdy rząd jest zobowiązany do odkupienia własnych obligacji wraz z odsetkami jeżeli chce być wiarygodny. Jeżeli mój tekst jest niezrozumiały to znaczy, że dalsza dyskusja jest bezprzedmiotowa.

    Odpowiedz
 • 26 kwietnia 2014 o 08:41
  Permalink

  Lepiej żeby Ukraińcy się obudzili i przegnali tych samozwańców, bo zamiast III ciej wojny światowej będą mieli II-gi wielki głód! Europa a już na pewno USA – niczego za darmo nie dają

  Odpowiedz
 • 26 kwietnia 2014 o 09:27
  Permalink

  http://natemat.pl/99221,oligarcha-z-dniepropietrowska-poluje-na-zielone-ludziki-10-tys-dolarow-za-moskala-juz-wyplacil-pierwsza-nagrode

  Podobno faszyści działają nadspodziewanie dobrze. Mają listy mieszkańców miast wschodniej ukrainy przeznaczonych do cichej eksterminacji – te listy przenikają do tamtejszego internetu żeby ludzie się przestraszyli i zaczęli uciekać. A nic szybciej niż eksodus nie sprowokuje ruskiej inwazji.

  “Taka presja jest na dłuższą metę nie do wytrzymania, ponieważ ma charakter terrorystyczny, a z terrorystami się nie dyskutuje.”

  Trzeba podziwiać władze w Kijowie za humanitarne podejście, bo do tej pory nie nakazały swoim snajperom wystrzelać “zielonych ludzików” prosto z Rosji, a wiadomo że strzelanie do Rosjan jest w tej chwili na Ukrainie opłacalne (patrz tekst u góry). Coś mi się wydaje, że polowanie na rosyjskie szczury jeszcze się na dobre nie zaczęło, Ukraińcy wyjmą ze studni stare dobre MG-42, przesmarują i pokażą ruskim jak szybko się umiera.

  Ukraińcy tylko pozornie są przyparci przez Rosję do muru, ale na szczęście każdy dzień bez rosyjskiej inwazji lądowej działa na ich korzyść, ponieważ zachód pompuje do nich uzbrojenie którym mogą skutecznie zabijać ruskich. Morale armii rosyjskiej spada z dnia na dzień, dzięki propagandzie zachodnich mediów.

  Plany strategiczne i taktyczne ruskich kacapów wzięły w łeb, bo masy zamiast z entuzjazmem dołączyć do “zielonych ludzików” zamknęły się w domach i czekają, aż ukraińska armia uwolni Słowiańsk od rosyjskich terrorystów, a także lokalnych bandytów i gangsterów.

  Większość mieszkańców (ponad 70%) regionów opanowanych przez “zielonych ludzików” nie chce przyłączenia do Rosji, ale chce zmiany statusu regionu w kierunku większej samorządności lokalnej, choć nie federalizacji (52%).

  Reasumując ruscy przegrywają w Donbasie i na całej południowo-wschodniej Ukrainie wojnę propagandową i etniczną, – to jest właśnie najważniejsze – ETNICZNIE ZOSTANĄ WYRUGOWANI DO NOGI – a chyba w przyszłym tygodniu zacznie się fizyczne “oczyszczanie” terenu z “zielonych ludzików” mówiących po rosyjsku – którzy w oczach prawa tak ukraińskiego, jak międzynarodowego są terrorystami, a z terrorystami się nie rozmawia; Do terrorystów się strzela, a że Janukowycz nie skorzystał ze swojej szansy jak ją jeszcze miał to dowód na to jaki był słaby. Dzisiaj tam liczy się czysta siła. Ruskim wydaje się tylko że są silni, a nie są bo głównie piją wódkę i kradną a Ukraińcy bronią swojej ojczyzny i za niedługo nikt już na Ukrainie nie będzie mówił po rosyjsku!

  Odpowiedz
  • 26 kwietnia 2014 o 13:41
   Permalink

   observer48, czy nie lepiej by bylo jakbys wybral sie do doktora? Takiego od glowy…

   Odpowiedz
   • 26 kwietnia 2014 o 21:44
    Permalink

    To znany klient na tym portalu, teksty na ogół są w tym stylu, zwyczajnie nie należy zwracać uwagi, choć przyznaję klient jest uparty, a to świadczy o…skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą, jak mówi znana reklama.

    Odpowiedz
  • 26 kwietnia 2014 o 23:29
   Permalink

   Podłe swołocze! Jak można przekręcać czyjąś wypowiedź do tak podłego stopnia? Możecie śmiało konkurować z Putlerem i jego pieskiem meszańcem Goebbelsa i Ribbentropa Ławrowem. Co za bagno! BRR!

   Odpowiedz
 • 26 kwietnia 2014 o 11:51
  Permalink

  “Jednakże Rosja już nie takie blokady przeżywała w swojej historii i nadal istnieje, można nawet rzec, że ma się bardzo dobrze. Czy Zachód nie zna historii i nie rozumie, że nie da się złamać ducha Narodu, który przetrwał Napoleona, Hitlera i Stalina? Płacąc za to przetrwanie potworne ceny – jednakże nie dał się złamać mordercom z zewnątrz i wewnątrz. Do jakich okrucieństw tym razem jest gotów posunąć się Zachód? Co planuje wobec Rosji?”

  W milczeniu i pełnej zgodności podpisuję się,
  pod tekstem Autora.
  Przypomnę istotę(motor napędowy) Zachodu, bez “krwi, łez,zniszczeń”
  czyli WOJEN(oby nie u “siebie”), na dłuższą metę nie funkcjonuje.Dzięki
  wojnom, jakoś się kręci.

  Odpowiedz
 • 26 kwietnia 2014 o 17:16
  Permalink

  Oczywiscie ani slowa o pogwalceniu przez Rosje Umowy Budapesztenskiej z 1994, w ktorej Rosja zobowiazala sie respektowac integralnosc terytorialna i polityczna niezaleznosc Ukrainy. Rowniez ani slowa o bezprawnej aneksji Krymu i najnowszym pogwalceniu suwerennosci Ukrainy. Jak za najlepszych stalinowskich czasow wspaniala Rosja ma zawsze racje a za jej przestepstwa odpowiada ktos inny.

  W ten oto sposob wrocilismy do radzieckich paradygmatow – przyszlosc zawsze wspaniala, tylko przeszlosc jest nieprzewidywalna! Gratulacje Panie Krakauer!

  Odpowiedz
  • 26 kwietnia 2014 o 19:56
   Permalink

   Tekst i pisownia może być, tyle, że wszystko jednostronne, zatem prośba może trochę na temat “nosicieli demokracji” z ostatnich 15-lat. Przypomnę, że jest o czym pisać: Afganistan, Irak, Libia,Syria no i “wiosna w Afryce północnej”. Z tego co ja wiem cały czas w tych krajach cierpi ludność cywilna, jednak chętnie przeczytam inny punkt widzenia.

   Odpowiedz
   • 27 kwietnia 2014 o 02:56
    Permalink

    To tez znamy. Po Polsku to sie nazywa ‘a wy bijecie Murzynow”.

    Odpowiedz
   • 27 kwietnia 2014 o 19:38
    Permalink

    @Gosc, dokładnie czyli toczka w toczkę otrzymałam komentarz do swego wpisu na innym portalu,artykuł dotyczył również Rosji. Zakładam, że zbieżność komentarza “a u was biją murzynów” jest przypadkowa lub… komentarz przepisywany jest z kartki. Proszę się jednak nie przejmować nawet bardzo ważni politycy amerykańscy publicznie mówią tylko to, co jest napisane na kartce.

    Odpowiedz
   • 28 kwietnia 2014 o 00:45
    Permalink

    Wieczorynko,

    Czyzbys chciala ustalic czy tamta druga osoba na innym portalu to ja?

    Pozwol, ze odpowiem po amerykansku – nie moge ani potwierdzic ani zaprzeczyc 🙂

    Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • 27 kwietnia 2014 o 09:41
   Permalink

   Gościu dopowiem do twojej wypowiedzi tylko to , że Ukraina została w tym samym dokumencie budapesztańskim do przeprowadzenia referendum na terenie Krymu do 1999 roku i nie zrobiła tego

   Odpowiedz
   • 27 kwietnia 2014 o 12:13
    Permalink

    Tadeuszu,

    To jakis bardzo malo znany “fakt”, tak malo znany, ze nawet prezydent Putin zapomnial go uzyc gdy staral sie zalegitymizowac aneksje Krymu.
    Nie mam watpliwosci, ze ten “fakt” zostanie wpisany do podrecznikow historii w Rosji, Polnocnej Osetii, Transnistrii, Nauru, itd. albowiem historia Rosji jest nieprzewidywalna.

    Oto link to Dokumentu Budapesztenskiego:
    http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/998_158 .

    Odpowiedz
 • 26 kwietnia 2014 o 18:20
  Permalink

  Jeżeli ktoś staje się podpalaczem pokoju światowego, to znaczy, że się boi i bardzo dobrze. Trzeba się było uczyć… grać w szachy, zachowania byłyby bardziej stonowane.

  Odpowiedz
 • 26 kwietnia 2014 o 20:24
  Permalink

  Ta może i rosjanie podpiszą jakieś umowy z Chinami ale gdy Chinole się zorientują że rosjanie nie mają innego wyjścia tylko exportować surowce do tak zbiją ceny w dół że rosjanie dotkliwie to poczują w portfelu.

  Odpowiedz
  • 26 kwietnia 2014 o 23:33
   Permalink

   Już zbili. Oferują $150 za 1000 m sześc. gazu. Ciekawe, czy Gazprom sie zgodzi i podpisze za miesiąc. Zwolniłoby to duże ilości LNG kupowanego przez Chiny i Japonię, a także moce przewozowe chinskiej i japońskiej flotylli tankowców LNG, co obniżyłoby ceny LNG w Europie.

   Odpowiedz
 • 26 kwietnia 2014 o 23:01
  Permalink

  Tak trzymać bracia towarzysze , nie dajmy pluć w twarz ludu, Diekuju wam z całego rewolucyjnego serca .

  Odpowiedz
 • 27 kwietnia 2014 o 02:21
  Permalink

  Panie Krakauer – ten artykuł to “radziecka” propaganda straszna… Wie Pan że czytając to nie tym portalu odnosi się wrażenie że czyta się tłumaczenie rosyjskiej publikacji, a tym czasem Pan umieszcza tłumaczenie na rosyjski, masakra – Pan zwariował !

  Odpowiedz
  • 28 kwietnia 2014 o 07:46
   Permalink

   no i dobrze , że “ostatni_raz_tu_zaglądam”

   Odpowiedz
 • 27 kwietnia 2014 o 03:03
  Permalink

  W jednej sprawie trzeba Krakauerowi oddac czesc – Hitlera i Stalina wymienil jednym tchem i w tym samym kontekscie… Brawo Panie Krakauer!

  Odpowiedz
 • 27 kwietnia 2014 o 09:18
  Permalink

  Wildze ze nic się na tym szmatławcu nie zmieniło , dalej waszym celem jest powstanie Polszy Kacpapnej Republiki. Zwymiotować można.

  Odpowiedz
 • 27 kwietnia 2014 o 10:32
  Permalink

  Zapominamy, że to tereny Rosji i Rosjanie byli poddani ludobójstwu i zniszczeniom podczas II wojny światowej, a nie tereny USA i jego mieszkańcy. Do tego bolszewicki totalitaryzm dołożył kilka milionów ofiar.Ludzie tam mieszkający naprawdę to pamiętają i pragną POKOJU i SPOKOJU.
  Zamieszanie na Ukrainie ma na celu osłabić Rosję.
  Dlatego Rosjanie mają prawo do obrony swoich interesów, do powolnego i spokojnego rozwoju według swoich norm i zwyczajów.
  Nic nie słyszałem o niszczycielach rosyjskich pływających po Zatoce Meksykańskiej, a o amerykańskich wpływających na Morze Czarne – tak.
  Propaganda Zachodu jest pogubiona, bo odpadła głupia ideologia marksistowska, której skutki gospodarcze w b. ZSRR łatwo było ośmieszać.
  Rosja miała być traktowana jako normalny kraj.
  Zaczęło im się w Rosji powoli stabilizować i wzrastać – to konkurenci ze zglobalizowanego Zachodu – nie wytrzymali.
  Przy okazji chcieliby oczyścić arsenały ze starej amunicji, co jej sporo po Iraku i Afganistanie zostało.
  Nie zapominajmy jednak, że Rosja jest nadal mocarstwem atomowym i walki o Moskwę czy oblężenia Petersburga (d. Leningrad) – już nie będzie.
  Oni naprawdę chcą spokoju, żeby żyć.
  Kto tego nie rozumie – nadal żyje w czasach Reagana – Thatcher i konieczności wypierania komunizmu.
  Tylko upłynęły już prawie dwa pokolenia i pora zacząć to
  zauważać.
  A Ukraińców mi żal, bo są tylko narzędziem w rozgrywce Zachodu z Rosją.

  Odpowiedz
 • 27 kwietnia 2014 o 18:25
  Permalink

  To może posłużę się językiem observera(może jest
  z pochodzenia ukraińskim banderowcem, w linii prostej),
  nina.pl, Gosc, ostatni…,wystarczy.
  Krótko. Skąd tylu kretynów, na poważnym portalu?
  PANOWIE, nie podoba się?? XXX XXXX, – nie psuć
  powietrza…
  Na XXXX czekają na XXXXX, XXXXX – TAM się
  “produkujcie”.
  Jeśli ktoś nie potrafi się “zachowac” w domu gospodarza,
  należy kopniakiem “delikwenta” spuścić za drzwi
  wejściowe. ZROZUMIANO? – “demokraci solidarnościowi”
  i agenci wrogich polskiej racji stanu służb zachodnich.

  Odpowiedz
  • 28 kwietnia 2014 o 09:16
   Permalink

   KGB a Putlerem i jego Putlerreichem się kłanaiają!

   Odpowiedz
   • 28 kwietnia 2014 o 16:18
    Permalink

    Pana widzę w “butach” (oficerkach)i roli
    na przegranej pozycji, sanacyjnego pułkownika
    po X.1939r.
    “z tych co to nie oddamy ani jednego guzika”.
    Polityczny(…) bankrut.

    Już przegrany(przehulał Najjaśniejszą, na rzecz Zachodu).

    Wektory w polityce i kierunki wiatrów bywają
    zmienne.
    Nic nie jest wieczne…nawet sojusze.
    Wiemy i pamietamy z doświadczeń życiowych naszego pokolenia Coś jeszcze???
    Daruj sobie chamskie i prostackie porównania,
    polityczny BURAK przez Ciebie przemawia…

    Odpowiedz
 • 13 maja 2016 o 18:19
  Permalink

  Cokolwiek by nie powiedzieć to zawsze będzie zle!!!!
  Na własnym grzbiecie doswiadczyć należy by można było obiektywnie ocenić. Tych uplutych nie brak, oni njawet nie rozumieją jak daleko ROSJA sięga!!!! “banan” jeden z drugim sądzi że to tylko co przeczytał (nie rozumiejąc, nawet tego!!!!)
  Zwykły brak świadomości “intelektualnych krawężników” jakie to żałosne!!!!
  ROSJANIE, to moi bracia KRWI!!!!Między MOSKWĄ , DNIESTREM a ODRĄ my SŁOWIANIE ŻYJEMY OD 10 700 LAT!!!!!
  Polsko języczni, mogą z tąd wyjechać !!!!!
  BRAWO KRAKAUER!!!!!!! Trzymaj tak dalej!!!!!!!

  Odpowiedz
  • 13 maja 2016 o 20:26
   Permalink

   “lejonie” – Dlaczego zawężasz granice Świata Słowiańskiego
   na zachodzie tylko do Odry?
   jeśli podajesz (przybliżone cyfry – daty)podaj właściwą nazwę
   rzeki granicznej rozdzielającą niegdyś ‘światy”….

   Odpowiedz
   • 13 maja 2016 o 20:39
    Permalink

    Cd. Na chwilę powróciłem do komentarzy z przed dwu lat(jak ten czas leci)zapoznałem się jak ponownie
    z uwagami takich ” tuzów intelektu” jak niejaki
    @observer48.Dziś powtórzę ponownie to ‘normalny”
    zachodni NAZISTA w najlepszym możliwym dla niego
    stylu…że “takie CÓŚ” Matka Ziemia nosi…:)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.