Polityka

Poddaństwem nic nie zyskamy… ale bujaniem w obłokach… (cz.2)

Natomiast, my mamy się koncentrować na odzyskaniu wraku samolotu, który nie został nam zwrócony przez nasze oświadczenia o niestworzonych histeriach z brzozą o wolframowo-tytanowym rdzeniu, czy o mgle elektromagnetycznej – o parówkach trzaskających w puszkach od piwa nie wspominajmy już nawet bo po prostu wstyd!

Równolegle mamy domagać się od Niemiec reparacji wojennych? Ktoś zauważył, że w tym kraju właśnie wali się stary system, który ukształtował ten kraj po wojnie? Czy ktoś w ogóle pomyślał, jakim paliwem dla niemieckiego nacjonalizmu byłoby podniesienie agendy odszkodowań? Nie chodzi nawet o kwestie w wewnętrznej polityce niemieckiej, tam nic nie osiągniemy – możemy tylko negatywnie stymulować rozwój sytuacji. Tego właśnie należy się bać, że tak jak wykorzystano nielegalnych imigrantów do ożywienia niemieckiego nacjonalizmu, podobnie istniejące tam siły, mogłyby chcieć wykorzystać „kartę polską”, to afirmacji i odtworzenia rdzenia niemieckiej polityki wewnętrznej… Nikt naprawdę na to nie wpadł, że nie dolewa się benzyny do ogniska? Tym bardziej, nie wrzuca się do niego granatów? To naprawdę są tajniki dyplomacji i relacji, na które może wpaść domorosły analityk, ale już były Minister nie?

Proszę sobie uświadomić, że problemem jest to, że jak Niemcy zgodzą się rozmawiać o reparacjach, to jeszcze tego samego dnia – i proszę zapamiętać te słowa: podniosą sprawę granicy i ziem, które należały do Rzeszy Niemieckiej do 1938 roku. Taka jest mechanika spraw w polityce, tak to działa. Jeżeli ktoś w Warszawie naprawdę myśli o tym, że Niemcy w poczuciu winy za wojnę i współczucia Polakom zapłacą nam Bilion czy dwa Euro, to niech weźmie zabawki i pójdzie do najbliższej piaskownicy – to optymalne miejsce. W ostateczności, nawet jakby to zrobili, to postaraliby się doprowadzić do takich ruchów w gospodarce, że te pieniądze trafiłyby do nich z powrotem. Przykładowo – ktoś wie, jaki procent tego, co wydaliśmy na budowę infrastruktury ze środków unijnych pozostało w kraju, a ile wróciło do krajów z których pochodzą środki budżetowe? Proszę sobie o tym poczytać…

Przy czym w istocie, rozpatrując generalnie – to pan były na szczęście już Minister ma rację, albowiem poddaństwem naprawdę nic nie zyskamy, poza poniżeniem i śmiesznością. Pamiętajmy jednak jakie błędy doprowadziły nas do dramatu Września 1939 roku! Nie możemy ich ponowić, a w ciągu ostatnich lat – jakoś tak się stało, że sytuacja geopolityczna praktycznie złożyła się w układankę analogiczną do tej pomiędzy Locarno a Monachium!

Nie powinniśmy jednak przybierać skrzydełek husarskich, bo ich nie mamy, poza tym jako spieszeni husarze po prostu mielibyśmy się słabo. Napinanie się jak jest się tak niesamowicie uzależnionym od Zachodu i w sumie Wschodu (energia), jest najdelikatniej mówiąc szaleństwem.

Gdybyśmy chociaż przez te 30 lat transformacji wyprodukowali własną broń jądrową, to znaczy mieli jakiś atut, który otoczenie musiałoby brać na serio, jako zależny od nas i należący do nas? Nie mamy żadnych takich atutów, może poza tym że jakby u nas rozpętało się piekło, to sąsiedzi będą musieli się zaangażować na poważnie, żeby ono nie podpaliło całego świata, a w konsekwencji i tak ten świat uda się nam podpalić. Ponieważ każda awantura, która tutaj wybuchnie – musi się rozlać na otoczenie. Dziwi się ktoś Nord Stream? Proszę przeanalizować kampanie wojenne Batorego, Napoleona i Hitlera – droga do Moskwy prowadzi przez Smoleńsk. Droga do Paryża prowadzi przez Witebsk, Brześć i Warszawę… Czołgi po prostu są najskuteczniejsze jak jest płasko…

Kluczem do zrozumienia naszej obecnej sytuacji jest zrozumienie drogi od Locarno do Monachium. Schemat jest czytelny jak 1:0,8! Wszystko pasuje, z tym że zagrożenie militarne jest poprzedzone przez widmo spowodowania kryzysu polityczno-ekonomicznego, którego cena będzie destrukcją państwa.

Nie można mieć złudzeń, nie można opierać polityki, czyli losu jaki państwo samo dla siebie kreuje – na wnioskowaniu typu parówki w puszkach! Co więcej, nie powinno się opierać losu państwa na wierze! Od tego są metody analityczne, od tego jest Teoria Gier, od tego jest logika i wnioskowanie, jak również nauka czerpana z historii, żeby unikać błędów – nie popełniając ich. Nasz kraj, niestety jest w jakichś niemożliwych do wyjaśnienia kleszczach niewytłumaczalności, którą tworzą swoimi wypowiedziami i działaniami… nasze niestety elity.

W konsekwencji po prostu jesteśmy skazani na klęskę. Sukces nie jest możliwy, w naszych realiach przetrwanie jest już bardziej wypadkową procesów, które istotnie nam szkodzą, niż zabiegów naszej polityki.

O tak, bujanie w obłokach ma w naszym kraju kolosalną przyszłość… Pragmatyzm zerową – tak jakby ktoś pytał lub się zastanawiał…

Część I [tutaj]

28 komentarzy

 1. Nasze obecne “elity” pragną zachować za wszelką cenę władzę.

  Uważają, że polityka “bujania w obłokach” w polityce zagranicznej i zadłużanie Państwa na różne “500 plus” -zapewni im jej utrzymanie.

  Można i tak, ale nie jesteśmy wyspą

  Powojenna “poprawność polityczna” Niemiec wobec Polski i Polaków – własnie się kończy.

  Wielki i stale niepewny sojusznik Polski – Francja, wiadomo że ma swoje problemy i nie zaangażuje się w “przyjaźń” z nami – bo tu już są Stany Zjednoczone Ameryki.

  Z kolei USA ma z nas pożytecznych idiotów do ewentualnych realizacji swoich celów w tej części Europy.

  Przejawia się to w naszym nachalnym dopraszaniu się ich obecności wojskowej w Polsce.

  Tylko że oni widzą Świat inaczej na Globusie, niż my na Mapach, gdzie podkolorowany jest tzw. Przesmyk Suwalski – jakby nie było granicy z Rosją na północy Polski …

  Fobie i amatorszczyzna oraz brak strategii obronnej przy SAMONAPINANIU się na lokalne mocarstwo i przywódca Międzymorza.

  Żałosne i przykre, bo z tego są i będą same straty.

  No i droższy amerykański gaz – na początek.

  Sami sobie stworzyliśmy teren zalewowy i dziwimy się, że chodzimy po błocie.

  Macondo na Wisłą ma się dobrze.

  Jeszcze tylko stworzyć Nowego Polaka – super patriotę i super (bezgrzesznego) Katolika.

  I amen.

 2. Druga część idealnie podsumowuje pryncypia naszej nie-polityki…

 3. Nam nie jest potrzebna broń atomowa. Nam są potrzebne nowoczesne rakiety do przenoszenia np polskich głowic paliwowo-powietrznych. Berlin, Kaliningrad to zbyt cenne dla naszych sąsiadów miejsca aby ryzykować wojnę przeciw Polsce. Z drugiej strony wystarczy coś do niszczenia infrastruktury Nord Stream aby Niemcy i Rosjanie nie przegapili szansy żeby siedzieć cicho. A jeżeli chodzi o te czołgi to Niemcy mają ich po prostu za mało(nie mówiąc już o chętnych do wojowania). Budowa nowych to wcale nie jest szybki proces nawet dla niemieckiej gospodarki. A i Rosjanie wysyłając swoje złomy do Polski odsłoniliby sporą część granicy na wschodzie. Ba wtedy nawet Ukraińcy mogliby postarać się coś odebrać na Krymie i w Donbasie. Byliby idiotami gdyby czekali na klęskę Polski. Zresztą bez wcześniejszego całkowitego opanowania Ukrainy rosyjski atak na Polskę jest ogromnie ryzykownym zadaniem. Co by złego nie powiedzieć o polskiej polityce zagranicznej to namieszanie za pomocą Partnerstwa Wschodniego właściwie na bardzo długo zablokowało jakieś poważniejsze akcje Rosji przeciw Polsce. Zanim uda się Moskwie odzyskać i przetrawić zbuntowaną Ukrainę państwo rosyjskie ma szansę załamać się pod ciężarem zmian demograficznych(podniesienie wieku emerytalnego to już namacalny dowód nadchodzącej w Rosji katastrofy). Chociaż wtedy będziemy jeszcze bardziej potrzebować silnej polskiej armii. Nie do obrony ale do wyszukiwania i likwidacji broni atomowej oraz wspierania polskich interesów gospodarczych na terenie byłej Rosji. Może nawet będziemy w tym zadaniu mieć jakieś wsparcie Berlina i reszty Europy Zachodniej bo na pewno będzie im zależało na ograniczeniu możliwości niekontrolowanego obrotu bronią atomową oraz na blokowaniu wpływów tureckich na obszarze porosyjskim a pod osłoną polskich sił zbrojnych Europa Zachodnia może spokojnie robić interesy na terenach byłej Rosji. Oczywiście w zamian za jakieś datki do polskiego budźetu. Na pewno się dogadamy i korzyści będą obustronne.

 4. “my mamy się koncentrować na odzyskaniu wraku samolotu”.

  Była już wojna o ucho Jenkinsa, będzie wojna o wrak Tupolewa hahaha

  Jednak życie to jeden wielki żart, który ludzie traktują śmiertelnie poważnie. Pozostaje tylko obserwować i śmiać się z tego wszystkiego. Wyśmiać to i cieszyć się życiem.

 5. Do sprawy śledztwa Władimir Putin odniósł się podczas dorocznego spotkania z dziennikarzami, w którym wzięło udział ponad 1,4 tys. dziennikarzy rosyjskich i zagranicznych. Prezydent Rosji odpowiadał na pytania prawie cztery godziny. Wśród nich pojawiły się także te, dotyczące katastrofy smoleńskiej.

  REKLAMA

  REKLAMA

  Wladimir Putin oświadczył, że na pokładzie polskiego samolotu prezydenckiego Tu-154M nie było wybuchów. Zapewnił, że zostało to zbadane przez ekspertów polskich i rosyjskich. – Jesteśmy zmęczeni tymi blefami. Mamy po prostu dość tych bzdur… Nie było żadnych eksplozji. Ustalili to polscy i rosyjscy eksperci. Współczujemy Polsce. To smutna historia. Ale ta spirala śledztw wyszła spod kontroli. Ludzie nie powinni wymyślać. Tragedia to tragedia. Czemu robi się z niej sprawę polityczną. Dla krótkiego wzrostu poparcia? Dorośnijcie. Musicie być dojrzalsi – mówił Putin.
  Putin na konferencji na moje pytanie ///-Andrzej Zaucha (@andrzejzaucha67)-\\\ o wybuchy na pokładzie samolotu w Smoleńsku: Jesli na pokladzie byly wybuchy a samolot skąd leciał? Z Moskwy czy z Warszawy? Skąd wyleciał tam i podłożyli. U siebie szukajcie! pic.twitter.com/OEUc53igeF

 6. Bob,stan się pogarsza!Tworki czekają! Jeszcze nie wszystko stracone! Bo jak na razie budzisz śmiech i politowanie. A bombardowanie N.Stream 2 pozostawał SanEscobarowi!.Ewentualnie ruszaj odzyskiwać Krym i Donbas,przecież Rosja w upadku!

 7. Nic dodać nic ująć. Nie może jednak być inaczej, gdy naród wybiera na swoich przedstawicieli do parlamentu najgorsze element aparatczyków partyjnych, głupców, pyskaczy i ludzi pozbawionych wiedzy, doświadczenia i autorytetu. Od wstydliwej postaci prezydenta począwszy. I nie widać żadnej szansy na przyszłość. Autor powinien jednaj dbać o precyzję sformułowań niektórych delikatnych kwestii . Używa dla przykładu terminu “nielegalni imigranci”. Nielegalne są miliony ofiar amerykańskich bomb, pożogi, mordów z płonącego Bliskiego Wschodu i głodujących tłumów obrabowanych kiedyś kolonii w Afryce? Oni ratują życie lub wracają po swoje kiedyś im zabrane. Mają do tego pełne prawo.

 8. “… podniosą sprawę granicy i ziem, które należały do Rzeszy Niemieckiej do 1938 roku …”
  A precyzując to może wato wspomnieć OD KIEDY NALEŻAŁY i do kogo, której Rzeszy, od kiedy istniejącej, bo tu jest jeden taki bynajmniej niemały problem w narracji. Ja rozumiem że większość ludzi to… ale raz warto choćby takie ogólne fakty historyczne znać, jak nie dokładną faktografię pozbawioną politycznej otoczki.
  Bo nawet jeśli uznać że II RP istniała jako państwo od 1918, to III Rzesza istniała raptem od 1933.
  Jeśli zaś odwołamy się do czynników narodowościowych czy kulturowych (wspólnota języka) to formalnie (oczywiście “prawo” tak nie działa, zwłaszcza międzynarodowe bo to bardzie “wskazówki a nie reguły”) Ludność związana kulturowo językiem który wyewoluował i dziś przyjął formę języka polskiego mieszkała nie tylko na tych terenach dużo wcześniej ale również na terenach sięgających Łaby.
  Inna sprawa że taka publiczna narracja na argumenty kto kiedy i jak długo mieszkał W PRZESZŁOŚCI nie ma zupełnie sensu bo to jest właśnie humanizm urojony. Za to zasadne jest kto kogo albo komu coś zniszczył. Uzasadniając ekonomicznie, państw mają swoje aktywa i pasywa. Ludność to aktywa, Majątek, surowce to pasywa. Ziemia jako terytorium geograficzne nie jest ani jednym ani drugim bo nie można jej przenieść. Można jedynie rozliczać pasywa i aktywa a tu niestety III Rzesza wszystko co się dało (i o czym wiedziała) uciekając zabrała ze sobą, ew zniszczyła osłaniając odwrót (z niewielkim procentem wyjątków). Nawet historycznie związane kulturą miejsca związane z początkami Naszej państwowości często zostały zdewastowane. Czego zaś III Rzesza nie zabrała i co nie uległo zniszczeniu, nieco później zostało rozszabrowane i wywiezionych przez oficjalnie “ruskich sałdatów” a faktycznie przez polityczną “naciajkę” głównie “eskimoskiego” pochodzenia. Pozostałe zdrowe cegły poszły po wojnie głównie na odbudowę stolicy. Naszej stolicy, co rodzi inny bunt we mnie, bo chodź pochodzeniem jestem związany z kolebką i jej rodami to majątek nasz, w postaci cegieł istnieje nie w zachodniej kolebce, ale w “starych kamienicach” stiolicy i jest obecnie legalistycznie szabrowany przez potomstwo mentalne tamtej politycznej “naciajki” jak i potomstwo mentalne (i ekonomiczne) III Rzeszy.
  Śmieszność ale tragiczność wynikająca z faktografii jest taka że owi szabrownicy stron wielu korzystają jawnie bądź niejawnie z “eskimoskiego” szyldu, gdy tymczasem ci którzy faktycznie związani byli wspólnota pod tym szyldem właściwie dziś nie istnieją. To jest ten fakt który gdyby stał się powszechny “rozwaliłby system”. Po prostu nie istnieją żadni Żydzi. Ci którzy się pod nich dziś poszywają zarówno tradycyjnymi kiedyś ubrankami jak i wyłącznie myślą nie mają nic wspólnego z Żydami. Dlatego używanie kalek myślowych i szyldów nie ma dziś specjalnie sensu i trzeba mówić wprost używając pojęć nie pozwalających na interpretację, Złodziej i mordercy okradli i zamordowali miliony istnień ustanawiając I (pierwszy) Nowy Porządek.
  Wymiana tego na coś tak iluzorycznego jak “pieniądze” (dziś elektroniczne o dowolnie regulowanej wartości) nie ma sensu ale “reparacje” rozumiane w kontekście działań pokojowych mają sens. Jedyną inną forma
  “odebrania co nasze” jest Wojna. Tyle że prędzej rozpęta ją złodziej i morderca (bo ma to w naturze) by mu nie odebrano tego co nakradł i by przeciwnika zdziesiątkować na tyle by słaby i niegroźny.
  Dzisiejsze Nasze powiązanie z Niemcami (ogólnie rozumianymi bo to federacja która może się rozpaść – kto jest bliżej tematów ten wie co się dzieje) powoduje relację DWUSTONNĄ. W jedną stronę widzimy naszą “kolonialność” zaś w drugą, i warto sobie zdawać z tego sprawę, że te nowe Niemcy, w przypadku “kosy” z nami i całkowitego zerwania relacji i wymiany handlowej (a to jest możliwe), w ciągu roku (no może dwóch lat) rozpadną się i tyle będzie z kolejnego legalistycznego acz jak zawsze głupiego projektu “wielkich Niemiec”.

 9. ELWRO zniszczona potęga

  W pełni popieram taki myślenie, napisane prosto z mostu nawet tuman zrozumie.

 10. Żyjemy w realiach bujających w chmurach, ale niestety to są chmury smoleńskiego absurdu

 11. @Miecław. …Był czas, że udzielałem pomocy ofiarom takich przestępstw, więc wiem doskonale jak to wygląda, a twój “mistrz” ostatecznie się pogrążył.

  Za wyrządzone szkody społeczeństwu trzeba płacić… Anarchizacja państwa: jazgot nie tylko o podłożu materialnym, także – politycznym! – Michalkiewicz
  https://www.youtube.com/watch?v=O4aXuQb1R5g 🙂

  @Zbigniew. …mądrego to i przyjemnie posłuchać…
  ( K. Pawlak).
  🙂

 12. Porażający otchłanią mroku

  O Locarno dzisiaj nikt nie pamięta, a wtedy przecież wspaniały Zachód po prostu pozwolił Adolfowi pożreć Europę Środkową. Anglicy za wszelką cenę chcieli żeby Niemcy nasycili się na Wschodzie… Chcieli oddalić wojnę od siebie. Prawie się im udało…

 13. Nie zgadzam się tylko z jedną tezą – z tym wieszczeniem przegranej. ale tylko z tego powodu ponieważ otoczeniu jest lepiej żebyśmy się tutaj sami topili w łyżce wody, niż cokolwiek nam narzucać w sensie rozwiązań hard. Wystarczy uderzyć w twarz Złotego, powiedzmy 20% i lezymy i kwiczymy…

 14. @krzyk58. 12 października 2018 at 13:47

  Nie kompromituj się ze swoim “mistrzem”.
  Nie mam wyjścia, więc będzie na ostro.
  Weź sobie wyobraź. Jesteś ojcem, masz córkę, ja też. Podaję ci przykład autentyczny, oczywiście bez danych (wiadomo tajemnica zawodowa).
  Załóżmy, że córka chodzi na oazy jest wierząca i chce żyć po chrześcijańsku. Na jednym z takich oazowych spotkań, córka zostaje wykorzystana seksualnie przez pobożny, jak dotąd autorytet, który ją szantażuje i nie chce wypuścić ze swoich łap, bo ma pod ręką obiekt seksualny. Gdy się o tym dowiadujesz, jak się czujesz i co robisz?

  Odszkodowanie w takich sytuacjach i zadośćuczynienie to rzecz normalna w cywilizowanym demokratycznym państwie prawa urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej (art. 2 Konst. RP), bo niejednokrotnie trzeba ponieść ogromne koszty leczenia, a i trzeba się liczyć ze zmarnowanym życiem seksualnym (powiedzmy, że córka chciała to co u dziewczyny najcenniejsze zachować do nocy poślubnej i tylko dla tego jedynego ukochanego, a bandyta w koloratce, czy bez, to zabiera i niszczy cele życiowe).

  Jak się takie ofiary czują to ja wiem, a czy ty wiesz? Uwierz mi, nie można im pomóc na dłuższą metę żadną psychoterapią, ponieważ jest to nieuleczalna rana na “duszy” człowieka, czyli skaza na świadomości. To tak samo, jak cię ktoś uderzy, będziesz pamiętał prawdopodobnie do końca życia krzywdę na ciele i honorze. A tu masz jeszcze dodatkowo wrażliwą sferę intymną, która w pamięci rysuje skazę na całe życie.

  Tego się nie zapomina, co najwyżej można psychoterapią wytłumić nawracające natrętne myśli o tym i jeżeli ofiara ma szczęście ułożyć sobie jakoś życie z dobrym partnerem, to jakoś przetrwa, ale wiele ofiar ma zmarnowane przez to całe życie. Dlatego naukowcy pracują nad wynalezieniem “pigułki zapomnienia”, aby wykasować negatywne wspomnienia i przywrócić godne normalne życie takim ofiarom. Póki co słabo rokują badania w tym zakresie.

  A jak świadomi rodzice się czują, wiesz? Ja nie wiem, co bym z takim gnojem zrobił, ale nic dobrego by z tego nie wyszło, chociaż jestem spokojnym człowiekiem.

  Pamiętam taką sprawę z lat 90-tych kiedy to w Toruniu zakonnik został zabity przez licealistę, którego szantażował i nie chciał odpuścić sobie obiektu homoseksualnego, a chłopak chciał się od tego związku uwolnić. O zabójstwach księży z powodów seksualnych, zwykle prasa nie informuje o motywach. Mam nadzieję, że to też się zmieni, aczkolwiek wątpię, aby prokuratura ujawniała motywy, zwykle jest blokada informacyjna, bo chronią autorytet kościoła. Tylko zwykły Kowalski będzie linczowany, ale nie kler. Teraz media zaczynają wprowadzać demokrację w tym zakresie. 🙂

  No i teraz wyobraź sobie, że masz taką osobistą sytuację, odpalasz neta, wchodzisz na ulubiony kanał, a tam twój “mistrz” wykłada, że moja, czy twoja córka to dziwka (bez urazy, ale to tylko porównawczy punkt odniesienia, dlatego włączam w to siebie i moją córkę), bo żąda odszkodowania, a ciebie lub mnie na jej leczenie nie stać.
  Co teraz sądzisz o swoim “mistrzu”? Czy nadal uważasz, że dobrze postąpił?

  Czy widziałeś kiedyś na własne oczy depresję i stan psychiczny zgwałconych dzieci, a nawet pełnoletnich kobiet, mężczyzn? Ja tak, więc nie linkuj mi więcej tego zidiociałego starca z wypranym mózgiem uprawiającego prawacką propagandę. Wyrządził on wielką szkodę kościołowi i prawicy, wartościom konserwatywnym. Raz na zawsze powinien zniknąć z przestrzeni publicznej, bo większość normalnych kobiet na jego widok powinna od razu zwymiotować. Nie powinien plugawić więcej swoją osobą kościoła i jego świętych miejsc.

  Czy zdajesz sobie sprawę, że jego brednie to młyn na wszelkie lewackie wypaczenia? Przecież teraz wielu młodych ludzi patrzy na prawicę przez pryzmat obłędu twojego “mistrza”. Wy naprawdę na tej prawicy nie macie szczęścia do normalnych ludzi.

  Mocne to, ale musiałem ci przyłożyć tym tekstem, jak obuchem w głowę, może wreszcie dotrze ta podstawowa prawda i do twojego czerepa. Jeżeli tego nie zrozumiałeś jeszcze, tzn. że podobnie jak twój “mistrz” nie masz nawet cienia empatii, a neurony lustrzane macie w zaniku, więc wam już nic nie pomoże.

  A może uważasz, że każda parafianka powinna służyć w tym zakresie plebanom, bo z księdzem to nie grzech (jak dawniej po wioskach baby gadały). Może więc zmienić prawo kanoniczne i obowiązek świadczenia usług seksualnych wprowadzić, no ale jakaś finansowa gratyfikacja też jest wtedy niezbędna.
  Takie wspólne żony, z których teraz tylko po cichu korzystają, co bardziej potrzebujący wielebni, gdy mężowie zbyt długo w delegacji są, więc służą pomocą. Pomijając już przypadki rozbicia małżeństw.

  Ogarnia mnie przygnębienie i smutek, gdy widzę stan duchowego zniewolenia, bo żadne argumenty racjonalne do was nie docierają.

 15. Sądzę, że w kwestii reparacji od Niemiec, nic nie dzieje się bez zgody, a nawet polecenia wielkiego brata. Jak są zaślepione i krótkowzroczne nasze elity, to widać po skutkach polityki zagranicznej i stanie polskiej gospodarki. Jeszcze 15 lat i zrobimy bilans porównawczy w stosunku do PRL. Może w prekognicję się zabawimy? Określając stan Polski w perspektywie następnych 15 lat, co nas czeka?

 16. @krzyk58. 12 października 2018 at 13:47

  Wysłuchałem monologu “mistrza”. Liczyłem, że się zdobędzie na przeprosiny. Niestety degeneracja moralna do kwadratu. Wstyd dla prawicy i kościoła.

 17. @Miecław. Czy masoneria stoi za filmem “Kler”? – Dr Stanisław Krajski https://www.youtube.com/watch?v=3xp_0l025f4&t=566s

  Nawet w gajówce odezwały się pryncypialne głosy potępiające wypowiedź red. Michalkiewicza o dziewczynie gwałconej przez księdza. Posłuchajmy jednak i drugiej strony. Tak się podobno robi w cywilizowanych społeczeństwach – admin

  Stanisław Michalkiewicz zabrał publicznie głos po raz pierwszy, po tym, jak po jego słowach z ostatniego felietonu wideo podniósł się klangor i jazgot w mediach głównego ścieku. Przypomnijmy, że Michalkiewicz powiedział, iż „żadne k*rwy nie są tak wysoko wynagradzane” w kontekście wyroku dotyczącego zgwałconej nastolatki.

  „Ty ch*ju j*bany, pi*rdolony w d*pe frajerze, przecweluje Cie w ryj”. Takie oto życzenia i oferty pod moim adresem składają w dniach ostatnich przedstawiciele wrażliwości moralnej – zaczyna Michalkiewicz.
  Miecławie, lokujesz się pośród tych “przedstawicieli wrażliwości moralnej” – – Twój wybór. “12-13 latka to dziecko gdy telewizja nadaje o pedofilii
  ale już dorosła która koniecznie musi uczyć się w szkole o propagandzie porno aka edukacja seksualna do wychowania w rodzinie. 🙂 Kom. nr.23 https://marucha.wordpress.com/2018/10/11/michalkiewicz-przerywa-milczenie-po-slowach-o-krwach/ Mnie “tam’ nie nie ma – co nie znaczy że nie potępiam
  takiego sq..syna, ‘zboczyńca”, ale zarazem “patsze nieco dalej “…
  więc widzę nieco inaczej, w szerokim kontekście.

 18. Doskonały 2 artykuły druga część będąca zakończenie po prostu wymusza refleksją podoba mi się to że autor w ten sposób stopniuje napięcie. Moim zdaniem jesteśmy już straceni nie ma kontynuacji myśli państwowej A nasze lity to porażki

 19. Dzięki wreszcie coś normalnego, bez

  coś co warto przeczytać, a potem ,, posłuchać,, komentarzy

 20. @krzyk58. 12 października 2018 at 22:15

  Nie schodź z tematu. Nie ma znaczenia kto stał za nakręceniem tego filmu. Mógł nawet i sam diabeł to zrobić pod postacią masonów, których prawactwo tak nie znosi, jako konkurencji ideologicznej i postępowej, więc zło i ciemnota broni się przed prawdą, którą tenże diabeł pokazał w tym filmie, bo mu na ziemi konkurencyjne piekło wyrosło. 🙂

  Bardzo cieszy frekwencja, ponad 3 mln widzów w tak krótkim czasie, to szok dla postrzegania Polski przez zachód, jako katolskiego kraju. Pójście na ten film staje się obowiązkiem patriotycznym, bo diabeł ujawnia w nim piekło na ziemi zgotowane jej mieszkańcom za życia przez funkcjonariuszy boga. No i wreszcie plebani cienko śpiewają, a ich janczary ONR-owskie, chociaż zapowiadali egzorcyzmy i protesty pod kinami, podwinęli ogon i się nie wychylają. Albo może zrozumieli prawdę płynącą z tego filmu, bo byli w kinie i go oglądali? A sądzę, że takie grzechy, jak pycha, buta, zarozumiałość i materializm kleru jest znany bez wyjątku każdemu katolikowi w Polsce, który choć raz pojawił się na plebani chcąc załatwić jakąś sprawę i przynajmniej kilka razy był w kościele.

  To dlatego taka popularność tego filmu wśród katolików. No chyba, że uznasz, iż te 3 mln widzów to samo zdegenerowane lewactwo? Oj chyba nie da rady tego przyjąć, a to jeszcze nie koniec. Sądzę, że gdyby było więcej kin, bo w wielu małych miastach powiatowych je polikwidowano, to już mielibyśmy jakieś 5 mln widzów, a 10 mln jest w zasięgu.

  A co do “mistrza” to już się niech lepiej nie wypowiada, bo tylko wychodzi na kompletnego idiotę. A najśmieszniejsze jest to, że jest zdziwiony stekiem wulgaryzmów, jakie otrzymał. Tak to działa, akcja rodzi reakcję i jaka akcja tak reakcja. No trzeba być kompletnym imbecylem, aby tego nie zrozumieć. Czy on słuchał kiedyś sam siebie, jakiego używa języka? Niech posłucha, to może nie będzie zdziwiony reakcją tych, których sam obrzuca błotem i rzygowinami, zupełnie bezpodstawnie.

  I tak naprawdę niech on siedzi w tej swojej dziurze, jak mysz pod miotłą i nie wychodzi z domu, bo na ulicy jakaś kobieta może po prostu na jego widok nie wytrzymać i na niego zwymiotować, jak on wtedy będzie chodził taki zarzygany? Ja myślę, że w jego przypadku, tu już psycholog nie ma nic do powiedzenia o jego stanie zdrowia psychicznego i poziomie inteligencji? Tylko konsylium lekarzy weterynarzy, może coś poradzi na wściekliznę parwacką. 🙂

 21. @Miecław. “Pójście na ten film staje się obowiązkiem patriotycznym,…” A, “ja” myślę że nie ma w chwili obecnej większego
  obciachu jak skopanie “własnoręcznie” własnej doopy. …skołtunione
  polactwo, jest NIESTETY zdolne do dużego rozkroku…
  Bla mnie OSOBIŚCIE obowiązkiem patriotycznym było jest i będzie
  obejrzenie np. “Hubala”, – scena gdy w pasterkę 1939 r. regularny
  oddział WP w szyku zwartym wchodzi do Świątyni, ZAWSZE
  wywołuje …..napiszę! Łzy wzruszenia. Cały film to niedościgniony dotychczas wzorzec postaw i patriotyzmu. W temacie “Kleru” itp.
  arcy-“dzieł” ujmę krótko, “tylko świnie siedzą w kinie’ albo,czytają
  namiętnie “Nowe Kurjery Warszawskie”… “Kler”? Nie kolaboruję!

 22. @krzyk58. 13 października 2018 at 14:09

  Przecież ty kolaborujesz z okupantami od urodzenia, więc nie dziwię się, że nie chcesz podcinać gałęzi na której siedzisz, podobnie jak cały styropian. 🙂 Będą was w d-pę bz-kać, a ty nadal będziesz psalmy śpiewał na cześć obcego boga. 🙂 Więc chyba nie ma większego zniewolenia niż obrona interesów okupanta, który z chrześcijaństwa zrobił sobie biznes. To dowodzi, że sami katolicy nie jesteście w stanie wymóc instytucjonalnego oczyszczenia tej Stajni Augiasza i trzeba wam po prostu pomóc. Ten film jest takim zaworem bezpieczeństwa, przez który powinni wyparować, ci kapłani, którzy z posługi kapłańskiej zrobili sobie biznes i enklawę do zaspokojenia swoich cielesnych uciech. Dzięki temu może jest też szansa wprowadzenia polskiej teologii wyzwolenia.
  http://lewicowo.pl/za-szczescie-wasze-i-nasze-czyli-polska-teologia-wyzwolenia/

  Ale ja wiem czego się obawiacie? Po takim oczyszczeniu może faktycznie w polskim kościele pozostałoby 20-30% duchownych i wszystko może się posypać. Oby jak najszybciej, bo czas najwyższy te kościoły zamienić na biblioteki i czytelnie otoczone świętymi gajami słowiańskimi, gdzie punktem odniesienia będzie wiedza, a nie mistycyzm. Słowiańscy Bogowie czekają, aż ich lud dozna intelektualnego przebudzenia. 🙂

  No i co najważniejsze, lepiej przyjemnie spędzać czas wśród inteligentnych świń, a to inteligentne zwierzątka, na dobrym filmie w kinie obnażającym źródło zła tego świata, niż wąchać kadzidło po którym intelekt zanika.

  Na filmie Hubal pierwszy raz byłem jako dziecko w kinie objazdowym w naszej miejscowości gminnej. Wspaniały film. Gdyby jeszcze kler był prawdziwie chrześcijański i kościoły służyły do nauki, a nie tumanienia maluczkich, to ta scena z wojskiem by tak nie raziła. Ale niestety ona dowodzi zniewolenia intelektualnego obcą religią i u mnie wywołuje poczucie przygnębienia, z uwagi na wiedzę jaką posiadam o roli Watykanu w napadzie Hitlera na Polskę.

  Ciekawe dlaczego Bohdan Poręba wymógł usunięcie sceny romansu dowódcy z chłopką? Czyżby chciał zachować wizerunek nieskalanego pospolitym ciałem oficera z wyższych sfer? Honorowego i z zasadami? A przecież w tamtym czasie było “normalne”, że “jaśnie panowie” sobie nie żałowali z chłopkami służącymi.

  Ale faktycznie ukryte w PRL-u “jaśnie państwo” tylko poprzez film Hubal mogło propagandowo uratować swój honor, bo na całej linii we wrześniu 1939 roku zawalili. Nie potrafili dowodzić, mazgaili się i w depresję wpadali. Sytuację ratowali dowódcy ze średniego szczebla, którzy pochodzili z rodzin mieszczańskich i inteligencji, bo starsi oficerowie z “jaśnie państwa” dali ciała – niestety. Jest na ten temat bogata literatura historyczna i wspomnienia.

 23. @krzyk58. 13 października 2018 at 14:09

  Ku rozwadze polecam.
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/10/09/dlaczego-europejczycy-musza-odrzucic-chrzescijanstwo/
  za: https://chechar.wordpress.com/category/ferdinand-bardamu/

  Pieczyński: Nigdy nie spotkałem księdza z którym mógłbym porozmawiać o duchowości
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=DIgXpl-qGLo

  Piekło nie istnieje. Stanisław Obirek i Andrzej Dominiczak
  https://www.youtube.com/watch?v=ovmSQ96g7JY

 24. @Miecław. “13 października 2018 at 20:07′ – No popatrz, kogo Ty
  mi tu podsyłasz?
  Jak nie “księży”-patryjotów, to Obirków, albo pseudoartystów
  świrów na punkcie sacrum. należało przytoczyć jeszcze
  “autorytet” niejakiego b. ks. prof. Węcławskiego… mogę udostępnić ci listę renegatów stanu duchownego
  Portal WPS, tez ma przechyły na punkcie walki z religią niczym
  prawdziwi bolszewiccy, albo brukselscy komisarze.. co tak naprawdę
  na jedno wychodzi.

  “le faktycznie ukryte w PRL-u “jaśnie państwo” tylko poprzez film Hubal mogło propagandowo uratować swój honor, bo na całej linii we wrześniu 1939 roku zawalili.”
  Tamta podła xxxxkomuna na filmówce ustami słuchaczy jawnie szydziła z Polaka, p. B.Poręby…i cóż wy Poręba myślicie że MY
  pozwolimy wam kręcić filmy?? Sq…ny komunistyczne, nieprawda’ż
  Miecławie?

 25. https://konserwatyzm.pl/eckardt-kler-klerowi-nierowny/
  Miecławie. a może by tak? ….Nie, nie (na Boga), nic nie sugeruję!!

 26. @Miecław. Aleksander Jabłonowski, HUBAL, W CAŁEJ POLSCE TYLKO MY

  https://www.youtube.com/watch?v=erxMzOK73E4&t=365s

 27. @krzyk58. 13 października 2018 at 22:27

  Osiągnąłeś już stan kompletnego wykolejenia intelektualnego skoro wierzysz w egzorcyzmy. Co prawda można je zaliczyć do innej formy psychoterapii opartej na mistycyzmie, ale to prosta ścieżka do średniowiecza i sądów bożych. Psychiatrzy i psycholodzy oraz co najważniejsze neurobiolodzy wykazali co jest przyczyną takich stanów chorobowych. Czym są złudzenia i odmienne stany świadomości, którymi egzorcyści się tak fascynują i widzą w tym nieczyste moce. Jeżeli taka będzie w Polsce prawica i konserwatyzm, to czas się może pakować i wyjeżdżać z tego kraju, bo po waszym panowaniu pozostanie intelektualna pustynia i już nawet bomby atomowej nie będzie potrzeba, żeby zniszczyć Polskę i Polaków. Wrogowie zacierają ręce, że egzorcyści w Polsce rosną w siłę. Jakoś w PRL-u z tym nie było problemu, gdy władza dbała o równomierny rozwój narodu to i zdrowie psychiczne dopisywało, a teraz mamy nawrót ciemnoty i średniowiecza, dzięki klerowi. Jaki jest ich stan zdrowia psychicznego, to kiedyś już ci cytowałem opinię ks. Prusaka z wywiadu dla Wprost.

  Niestety jest to potężne pole do nadużyć, poza jakąkolwiek kontrolą państwa, służące do niszczenia ludzkiej psychiki. Do tej pory @boba odsyłano na tym forum do Tworek, ale chyba czas najwyższy, żebyś się zastanowił, czy nie ma tam dla ciebie miejsca oraz wszystkich egzorcystów.

  Wyguglaj sobie, bo nie można linkować, więc krótki cytat:

  “Fajne cycki, niezła dupa”. Jak ksiądz egzorcysta zgotował piekło nastolatce”
  Urszula Jabłońska, Marcin Wójcik
  15 stycznia 2018 | 06:01

  “Kiedy leżała na łóżku skrępowana pasami, księża ruszyli, żeby obciąć jej paznokcie. Bo egzorcysta przestraszył się, że go podrapie.
  Pod Ireną ugięły się nogi, kiedy zobaczyła tę dziwną małą salę w piwnicy pod kościołem, do której poprowadził ją ksiądz. W sali szafa, na ścianie obraz. Typowy pokój w zakrystii, gdyby nie łóżko. Stało na środku. Irena dziś już nie pamięta, czy było metalowe, czy drewniane, ale na pewno zwisały z niego skórzane pasy – na ręce, stopy, brzuch i kolana. Pasy zapamiętała dobrze, bo chwilę potem wbiły jej się w ciało i otarły do krwi. Obok leżały przedmioty rozłożone jak do operacji – stuła, fioletowa książeczka modlitewna, kustodium z hostią, relikwiarze, krzyże.
  Wpadła w panikę, zaczęła mówić księdzu, że ma chore serce, i błagać, żeby wypuścił, ale nie zwracał na nią uwagi.”

  Nawet buddyści zidiocieli: https://pl.sputniknews.com/swiat/201803307663102-Magiczny-rytual-smierc-Tajlandia/

  Przeczytaj sobie kroniki opętanej:
  https://aros.pl/ksiazka/kroniki-opetanej

  To się leczy @krzyk58. Rzeczywiście PRL i mityczna komuna nie mieli szans, z takim stanem świadomości społecznej 🙂

 28. @krzyk58. 13 października 2018 at 21:57

  Cenię Porębę za jego filmy i dokonania w PRL oraz zasady, jego obronę narodowego komunizmu.
  Niestety nie uwolnił się on do końca od wpływów kościoła i to jest jego błąd, jak i wielu milionów Polaków, którzy łączą istnienie tej instytucji z tradycją Polską, ogólnie z Polskością.

  Już wiele razy pisałem, że nie mam nic przeciwko prawdziwemu chrześcijaństwu, które w nauce społecznej pokrywa się w zasadzie z naszą słowiańską kulturą zniszczoną przez katolicyzm w krwawej ewangelizacji. Niestety od ponad 1000 lat jesteśmy pod okupacją duchową i to niszczy naszą duchowość oraz możliwości rozwoju. Pisało o tym wielu historyków, pisarzy i poetów (np. Boy-Żeleński, Stachniuk), ale naród został tak zniewolony, że żadne argumenty racjonalne nie docierają, a słowa Juliusza Słowackiego giną w mrokach ludzkiej ciemnoty.
  „POLSKO TWOJA ZGUBA W RZYMIE” – pisał J. Słowacki

  “Strzeżcie się uczonych w Piśmie, którzy chętnie chodzą w długich szatach i lubią pozdrowienia na placach i pierwsze krzesła w synagogach, i przednie miejsca na ucztach, A pożerają domy wdów i dla pozoru długie modły odprawiają. Ci surowszy otrzymają wyrok.” – Jezus Chrystus (Ewangelia Łukasza 20:46-47) Biblia Warszawska.

  „Doszło do tego, że w chrześcijańskiej Polsce przedrozbiorowej Naród Polski wyzuto z tożsamości narodowej, z poczucia narodowego i chłop polski nie wiedział że jest Polakiem, był tylko katolikiem, w którego Kościół wmówił, że władza pochodzi od Boga!” – B. Prus.
  ______________________________
  Florian Znaniecki pisał w swojej “Historii chłopa polskiego w Ameryce” – że głównym przekazem tzw. polskiego kościoła do chłopów-niewolników na temat edukacji było “kto czyta książki, to się będzie w piekle smażył”.
  – od tamtej pory – niewiele się zmieniło. Dlatego z takimi deficytami w myśleniu jesteśmy w ogonie Europy we wszystkich obszarach gospodarki…

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.