Początek Wielkiego Resetu za oceanem, czyli ironia losu. Część 2. Fragment Wielkiego Resetu za oceanem, czyli ironia losu.

fot. red.

Wszystkie przemyślenia przedstawione powyżej to mały Pikuś w porównaniu z wnioskami, które przedstawię poniżej, a które zatytułowałbym ironią losu, lub chichotem historii.

Ostatnimi czasy w państwie hegemona światowego obserwuje wzrost się liczbę obywateli o poglądach wyraźnie socjalistycznych. Wcześniej, podobne nastroje pojawiały się i w innych zachodnich demokracjach. W państwach Europy Zachodniej, w okresie powojennym, istniały szerokie rzesze zwolenników socjalizmu a nawet były tam Partie Komunistyczne.

Jednak hegemon światowy wydawał się bastionem sił ostro przeciwstawiających się takim poglądom. Dla przykładu zaangażowanie się hegemona w wojny na terenie Korei i Wietnamu oficjalnie przyświecała idea zablokowania rozprzestrzeniania się na świecie ideologii komunistycznej. Również najważniejszym elementem tzw. zimnej wojny rozpoczętej po II wojnie światowej była konfrontacja ideologiczna między komunistycznym ZSRR a światem demokracji zachodnich.

Pierwsze, nazwijmy to symptomy nowego trendu w państwie hegemona, zaobserwowano na uczelniach. Rok w rok wzrastała liczba profesorów o jednoznacznie lewicowych poglądach. Pracownicy naukowi o poglądach prawicowych skarżyli się, że tracą swoje posady, często nie wytrzymując presji kolegów o poglądach lewicowych. Poglądy profesorów prawdopodobnie wpływały  na poglądy studentów. Pokazują to dobrze udokumentowane badania systematycznie prowadzone na amerykańskich uczelniach, z których jednoznacznie wynika, że liczba studentów o socjalistycznych poglądach systematycznie rośnie. W niektórych stanach podobno dochodzi do 50%.

Początki rozszerzania się poglądów lewicowych poza uczelnie zaobserwowano po kryzysie w 2008 roku, kiedy to zaczęła zanikać klasa średnia, a na jej miejsce pojawił się prekariat, czyli nowy typ proletariatu. Prekariat tworzą  ludzie dobrze wykształceni, a więc absolwenci wyższych uczelni, żyjący w ciągłej niepewności związanej ze swoją sytuacją finansową, ponieważ pracują na umowę-zlecenie, lub są zatrudnieni tymczasowo, często poniżej swoich kwalifikacji. Dla nich obietnica obecnego prezydenta odbudowana Wielkiej Ameryki nie jest wystarczająco pociągająca. Bardziej marzy im się stała praca, łatwy dostęp do własnego  mieszkanie czy oraz państwo w którym  istnieje  powszechna służby zdrowia. Innymi słowy, marzy im się socjalizm. Poglądy socjalistyczne w społeczeństwie hegemona wyraźnie uwidoczniły się w 2020 roku. Takie wnioski można wyciągną na podstawie poniższych faktów. W obozie demokratów, oprócz kandydata na prezydenta znowu pojawiał się Barnie Sanders, którego socjalistyczne poglądy są powszechnie znane od lat. A jednak takie poglądy nie powodują spadku zainteresowania jego osoba. Nie traci również na popularności.

Zupełnym fenomenem jest pani Kamala Harris starająca się o urząd vice prezydenta z ramienia partii demokratów. Na jej stronie internetowej, jeszcze przed wyborami, pojawił się film prezentujący poglądy, które można określić już nie, jako socjalistyczne, ale wprost komunistyczne. Ponieważ film został zamieszczony przed wyborami, można domniemywać, że poglądy pani K. Harris były dobrze znane jej wyborcom. Zresztą można ten film znaleźć na jej stronie internetowej jeszcze dzisiaj, co świadczyć o tym, że nie był to tylko element gry wyborczej, ale jest oficjalną prezentacją jej poglądów politycznych. Być może właśnie poglądy pani K. Harris sprawiły ogromne poparcie dla kantata na prezydenta z jej partii J. Bidena, w stanach, gdzie znajdują się przedsiębiorstwa zatrudniające ludzi młodych i wykształconych. Czyli stanach w stanach gdzie przebywa duża liczba osób właśnie tworzących nową klasę zwaną prekariatem.

Nadciągające trudności ekonomiczne najprawdopodobniej będą powodowały liczebny wzrost prekariatu i wpływu jego poglądów na wewnętrzną politykę państwa. Prawdopodobnie nie zmieni tego trendu pozostanie u władzy obecnego prezydenta, Donalda T.

W innych częściach państwa  podział wyborców na dwie grupy, nie przebiegał wzdłuż linii północ-południe, czy wschód-zachód. Zwykle pro demokratyczne były obszary miejskie, gdzie pracują ludzie wykształceni. Obszary podmiejskie i pozbawione nowoczesnego przemysłu opowiedziały się za wartościami narodowymi, konserwatywnymi i prawicowymi, czyli za obecnym prezydentem. Tyle, że ten elektorat może mieć tendencje do spadku liczebnego. Spekuluje się, że kontrkandydat obecnego prezydenta, w przypadku ostatecznego wygrania wyborów, może utracić zdolność do spełniania swoich obowiązków, z powodów czysto naturalnych. Jest w podeszłym wieku i podobno w nie najlepszej kondycji fizycznej. Jest wielce prawdopodobne, że stery władzy przejmie pani vice prezydent, Kamala Harris. Wtedy nasz strategiczny sojusznik może rozpocząć powolny „skręt” w lewo. Jeżeli w tych spekulacjach jest więcej niż ziarno prawdy, to konia z rzędem temu, kto mnie przekona, że początek Wielkiego Resetu w państwie za oceanem nie jest ironią losu, czy też chichotem historii.

17 komentarzy do “Początek Wielkiego Resetu za oceanem, czyli ironia losu. Część 2. Fragment Wielkiego Resetu za oceanem, czyli ironia losu.

 • 3 stycznia 2021 o 10:58
  Permalink

  Najważniejsza liczba dnia: 29119 śmiertelnych ofiar.

  Reszta to nadal bicie piany.

  Amen.

  Odpowiedz
  • 3 stycznia 2021 o 14:14
   Permalink

   @Inicjator. Co za skrupulatność w rachubach. Buchalter ( w zarękawkach)? Ajjjjjjjj! 🤪

   “„Jutro wtorek, więc do Tworek!” – rozpoczyna swoją opowieść Jurek (główny bohater spektaklu „Tworki” opartego na powieści Marka Bieńczyka), a widzowie wizualizują sobie, że za chwilę zostaną zabrani na szpitalny oddział, gdzie w kaftanie bezpieczeństwa, pośród drzwi bez klamek zostaną zmuszeni do zmierzenia się z obłędem. Na miejscu okazuje się jednak, że teren szpitala to ostatnia przestrzeń niedotknięta chorobą, która trawi już cały świat.” Woot?!

   “Tworki” – reż. Paweł Kamza – Teatr Polski w Szczecinie

   😇

   Odpowiedz
 • 3 stycznia 2021 o 11:06
  Permalink

  To są skutki dyktatury kapitału, który zniszczył własne społeczeństwa w pogoni za zyskiem. W okresie powojennym na zachodnich uczelniach było dość dużo lewicującej inteligencji, ale nie mieli oni zaplecza i siły przebicia, czyli przełożenia na cele i wartości swoich społeczeństw, wówczas sytych, bo kapitał obawiając się wpływów ZSRR zapewniał swoim społeczeństwom przyzwoite warunki życia. Do tego odcinanie kuponów z neokolonializmu zapewniało wszystkim bytowanie na bogato kosztem trzeciego świata.

  W momencie gdy upadł blok wschodni i zagrożenie komunizmem wschodnim minęło, kapitaliści stali się liberałami i globalistami niszcząc podstawy bytu klasy średniej i niższej zamieniając wszystkich w prekariuszy. Przygotowania do globalizacji zaczęły się już w latach 80-tych, gdy w UK Margaret Thatchter zaczęła zmieniać system i rozpoczęła walkę z górnikami.

  A wiemy od klasyka, że “Byt określa świadomość” stąd jest oczywiste, że ludzie w biedzie będą poszukiwać dla siebie idei, która ich z tej biedy wyciągnie lub zapewni przynajmniej godne życie. Tak było w feudalnej Rosji i Polsce przed wiadomymi rewolucjami. Przy czym u hegemona zwrot przedstawicieli partii demokratycznej w kierunku socjalizmu, może być tylko taktyką katalizatora i próbą przejęcia inicjatywy, aby taką potencjalną rewolucję socjalistyczną/komunistyczną u nich wygasić w interesie kapitału. Będą po prostu usiłowali pójść w kierunku państwa opiekuńczego, aby utrzymać władzę kapitału.

  Tak więc nie będzie Wielkiego Resetu tylko kolejne wielkie oszustwo wyborcze kapitalistów i ewentualne lekkie przewartościowanie interesów kapitału w kierunku stosowania respiratora ekonomicznego dla prekariuszy, co im się też opłaci.

  Mentalność ludzi w USA nie nadaje się do stworzenia systemu sprawiedliwości społecznej. Na tej jałowej intelektualnie ziemi nie wykiełkuje socjalizm, a tym bardziej komunizm.

  Co innego kraje Ameryki Łacińskiej z przewagą ludności autochtonicznej. Takim pozytywnym przykładem jest Boliwia, gdzie socjaliści wygrali demokratycznie wybory i odbudowują system sprawiedliwości społecznej.

  “Ten kraj przeznaczy 20 proc. budżetu na oświatę i służbę zdrowia. „Uzdrowiliśmy naszą demokrację”
  – Uzdrowiliśmy naszą demokrację. Teraz wrócimy do zrównoważonego wzrostu, który odnotowywaliśmy za rządów Evo Moralesa od 2006 do 2019 r. – powiedział boliwijski minister gospodarki Marcelo Montenegro. Faktycznie gabinet z socjalistycznym prezydentem Luisem Arce na czele nie próżnuje. Ostatecznie obłożył podatkiem wielkie fortuny, by pozyskać fundusze na inwestycje w obszarze szkolnictwa i służby zdrowia, zamierza również wspierać przedsiębiorstwa państwowe i zadbać o to, by rozwijał się cały kraj, a nie tylko metropolie.

  W poniedziałek 28 grudnia Luis Arce podpisał ustawę budżetową. Zaznaczył przy tym, że przy tworzeniu budżetu na rok 2021 znowu główną motywacją polityków było dążenie do większej sprawiedliwości społecznej, co stanowi ostateczne zerwanie z dziedzictwem rocznych rządów neoliberalnych puczystów. Proamerykański „rząd tymczasowy” Jeanine Anez pozostawił w spadku również recesję. Prezydent Arce jest jednak przekonany, że w przyszłym roku jego kraj zacznie z niej wychodzić, gdy nie będzie kontynuował zabójczej polityki oszczędzania (kosztem najbiedniejszych).”
  https://strajk.eu/ten-kraj-przeznaczy-20-proc-budzetu-na-oswiate-i-sluzbe-zdrowia-uzdrowilismy-nasza-demokracje/

  Można, można. Ale trzeba do tego wyższej świadomości społecznej uwolnionej od osobistej chciwości i egoizmu. No i potrzeba wartościowej klasy politycznej, która działa w interesie narodu a nie zachodnich mocodawców lub okupacyjnej religii, jak w III RP.

  Odpowiedz
   • 3 stycznia 2021 o 18:23
    Permalink

    @Wojciech

    Dzięki za rekomendację. Już kupiona czeka w kolejce na przeczytanie.
    Pozdrawiam

    Odpowiedz
    • 3 stycznia 2021 o 21:45
     Permalink

     @Miecław. Wycofaj szybko zamówienie (końcowa decyzja należy do ciebie) taka moja rada, szkoda pieniędzy na ‘byle co” nawet po “przecenie”
     -, drogo. Za te pieniądze kupisz sobie niekiepskie 1/2 litry na święto “sześciu kruli”. Zwłaszcza że rekomendują: Jedna z najlepszych książek roku wg „The Guardian” (wybrana przez Elif Shafak), „The New Yorker” (Jia Tolentino), Bloomberga (Ana Botin), „The Wall Street Journal” (Zadie Smith) oraz Baracka Obamy. Mocno szemrane toważydstwo, mówię ci że .. (dobrymi?) ‘chęciamy” piekło ci wybrukowane jest
     tzn. jak zauważa autorka w pewnej lewicowo-liberalnej “gazecie “- Cyfrowa rewolucja obiecywała nam, że będziemy bardziej demokratyczni, zaangażowani, równi, otwarci. Okazało się, że jest odwrotnie – mówi Shoshana Zuboff i wzywa do walki z międzynarodowymi koncernami, które inwigilują obywateli na całym świecie.
     NO, i co na to… nie, nie pan Bóg, a KRAKAUER fanat postępu – AI. 🙂 Tosz ciągle piszę w duchu
     i klimacie – dołoj postęp i oświecenie! 🙂

     Odpowiedz
 • 3 stycznia 2021 o 11:24
  Permalink

  Czy istnieje jakakolwiek istotna różnica pomiędzy -izmami, poza ta kreowana na użytek propagandy i szczucia ludzi na siebie nawzajem?

  Odpowiedz
  • 3 stycznia 2021 o 14:40
   Permalink

   Jak na razie to świat wstrzymuje oddech, bo Trump robi wszystko aby utrudnić następcy przejęcie władzy. Istnieje spora obawa, że w ciągu tych ostatnich dni swojej prezydentury zaatakuje Iran, oczywiście z poparciem Izraela. A to by oznaczało podpalenie całego regionu Zatoki Perskiej.

   Odpowiedz
   • 3 stycznia 2021 o 17:30
    Permalink

    Nie, po trzykroć NIE! Ale że TO uczynią komuniści ‘made in USA” ,TO pewne jak w banku, BA! Nie tylko Iran ale niewykluczone że zaatakują swojego
    śmiertelnego wroga – konserwatywną niczym w XIX w. Federację Rosyjską 😁

    Wszak to onegdaj “polak”, niejaki Zbigniew Brzeziński wyraził był swoją (plemienną) nienawiść do (Ruskiego SŁAWIAŃSKIEGO Ducha)
    https://sdelanounas.ru/i/c/m/9/f_cm9kaXRlbGlzdGF2cm9wb2wucnUvYXNzZXRzL2ltYWdlc19jYWNoZS9mOGQ4ZDllNmMyMDRiN2ZjOGY3MjFkMThkZGMyNjFhOC5qcGc=.jpeg
    Tiaaaa …

    ………….bo Trump robi wszystko aby utrudnić następcy przejęcie władzy. ”
    Cały wolny świat, Amerykanie (za wyjątkiem “obu Wybrzeży, “cholywud”, i pewnej ulicy w NY) a zwłaszcza prości ludzie na głubince robotnicy, chłopi ..są tam jeszcze tacy? CZEKAJĄ NA DONALDA FREDOWICZA TRUMPA. Tak’że Rosjanie, Polacy, Chińczycy (I tu nie mam na myśli elit chińskich wywodzących się z ortodoxów komunistycznych czyli komsomolców, coś jakby (u kryci)trockiści w
    kompartii za Stalina) świetnie dogadani z komunistami amerykańskimi prącymi do władzy… jak to komuniści mają ZAWSZE I WSZĘDZIE! we zwyczaju – pokrętną drogą (logiką) oszustwa i barbarzyństwa.Łagodnie ująłem!
    🙂

    Wczoraj “u Alego” przeczytałem kątem oka następującą frazę utrzymaną w pańskim klimacie, a brzmi to tak: “Dlatego więc Donald T. musiał odejść.” Więc korzystając z okazji “zapytowywuję się”, uprzejmie zresztą, – gdzie? Kiedy? Dokąd”?
    A może coś przeoczyłem albo o czymś nie wiem?

    Sensacyjne oficjalne oświadczenie V-ce Prezydenta USA Mike Pence. 3 stycznia 2021r. “We the People”

    https://www.youtube.com/watch?v=fO8eyNo54xg

    UWAGA “BREAKING NEWS” UWAGA https://www.youtube.com/watch?v=gaogqvkwgxQ&t=65s
    Panów wtręty można by s’puentować “twainowskim” – “wiadomość o mojej śmierci była mocno przesadzona”, czy jakoś tak… tak’że nie dzielmy (już) skóry na ‘tym amerykańskim grizli”. Za wcześnie,
    a może i niepotrzebnie, w konkretnym przypadku pośpiech jest niepotrzebny, TO nie jest łapanie pcheł. Powyzsza laudacja wcale nie dowodzi iż jestem “trumpistą”, co to – to nie. Zdecydowanie.
    Ale jak to mówią elokwentni Pigmeje ‘na bezrybiu i rak ryba. Albo znane nam (skądinąd) “mniejsze zło”.
    O!
    🙂

    Odpowiedz
 • 3 stycznia 2021 o 14:59
  Permalink

  Skutki uboczne szprycki na DIVOC 91 (film szyfrowany) https://www.youtube.com/watch?v=Kw5VgFU7h0w
  Ps. Ktoś z Państwa zna cd. ‘pewnej szołmenki” ze szpitala MSWiA, co to “szprycowała się” w świetle kamer 🤣 (Tak! Wiem! “Ten” emotikonek wedle opinii formułowych wypłochów nie na miejscu… że już nie wspomnę o takiej drobnostce jak unikanie towarzystwa wyszczepionych. Powód?! Własne bezpieczeństwo zdrowotne!! TO takie oczywiste, (szkoda) nie dla wszystkich. A może to dobrze?)
  – żywie ci ona? Więcej info. n/t. w którymś z linków, w komentarzach zam. na blogu https://bb-i.blog/
  https://wiadomosci.radiozet.pl/Koronawirus/Pierwsze-szczepienie-na-Covid-19-zle-wykonane-Szpital-reaguje-na-slowa-eksperta przy okazji można dokonać głosowania na tak bądź – nie!Stan, przed chwilką “fify, fifty’!
  I TO na liberalno-lewicowym portalu. 🙂
  Jednak moim skromnym (zresztą) zdaniem , aż tylu imbecylów nie ma nawet pośród lewicy (lewaków) i innych komunistów… czy (co) sugeruję? Pytanie pozostawiam otwartym! 🥱

  Odpowiedz
  • 3 stycznia 2021 o 16:55
   Permalink

   @krzyk58
   A co pański wpis antyszczepionkowca ma wspólnego z tematem tego wątku???

   PS. Ja należę do grupy 0, ale trochę poczekam na wyniki tych szczepień. Jeżeli będą pozytywne, to się zaszczepię wbrew tym, którzy wypisują różne idiotyzmy o wszczepianiu tak przy okazji czipów…

   Odpowiedz
   • 3 stycznia 2021 o 21:55
    Permalink

    “A co pański wpis antyszczepionkowca…” Poleciałeś pan stereotypem głównego ścieku, a to prosta droga
    – wiadomo dokąd!
    TU nie ma alternatywy, nie wyscepisz nie w/puszą nawet na zebranie POP. 🙂 o ‘markiecie” z kuszącymi promocjami wszelakiego dobra” nawet nie wspominam!

    Odpowiedz
  • 3 stycznia 2021 o 18:34
   Permalink

   @krzyk58

   Nie załamuj się, może wkrótce będziesz miał lepszy wybór. 🙂
   https://demotywatory.pl/5045556/Kto-odpowie-na-to-fundamentalne-pytanie
   https://demotywatory.pl/5045267/Jestesmy-bezpieczni

   Szkoda, że Kościół nie święci szczepionek, bo pewnie wtedy byś się zaszczepił. Wiara czyni cuda, czyli niweluje ewentualne skutki uboczne. A ty chyba nie jesteś człowiekiem małej wiary? 🙂
   https://demotywatory.pl/5045426/W-zwiazku-z-przyjazdem-szczepionek-do-Polski-nasuwa-sie

   A tak dbają o interes narodu i Polski styropianowi politycy. Niech ich ……
   https://demotywatory.pl/5045365/Polska-szczepionka-na-koronawirusa

   Odpowiedz
   • 3 stycznia 2021 o 21:31
    Permalink

    Uj – tam! 🙂 odsłucha se KIERUNEK WSCHÓD 34 (1/2021) https://www.youtube.com/watch?v=-6EZMw-Hoy0&t=1133s
    Jestem w trakcie odsłuchiwania, powiem tobie w zaufaniu iż p. Maciek P. potwierdza moje rzekome szaleństwo/teorie (niep. skr.) które lansuję TU z uporem godnym … czego? BO zapomniałem jak TO
    dalej idzie. 🙂

    “Szkoda, że Kościół nie święci szczepionek..” Na tym przykładzie . Miecławie, do qvy – nędzy, dlaczego
    wszystko widzisz w krzywym zwierciadle? Tosz nie masz gorliwszych propagatorów w tym przypadku , akurat – scypionki, od funkc. KK, który jest częścią globalnego spisku …o czym mówi (DOSADNIE!) np. p. Jabłonowski w roliku pt. ‘Aleksander Jabłonowski przy Dmowskim. Sytuacja Polski w 81 rocznicę śmierci Romana Dmowskiego.”
    Kto ma uszy niechaj słucha it. dalyj, a ty słuchaj swoich komunistów , lewicy i “strajków” z przydomkiem euro i USA, A wyjdziesz jak nie przymierzając waszmość: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cyprian_Zab %C5%82ocki 😟

    Odpowiedz
 • 3 stycznia 2021 o 22:02
  Permalink

  Uch Ty! 22:01 gasimy światło. cisza nocna! Dobranoc!

  Odpowiedz
  • 17 stycznia 2021 o 22:32
   Permalink

   “Pierwsze, nazwijmy to symptomy nowego trendu w państwie hegemona, zaobserwowano na uczelniach. Rok w rok wzrastała liczba profesorów o jednoznacznie lewicowych poglądach.”
   Polecam wykłady Juri Biezmienowa “Jak napaść na państwo”. Dostępne na jodupie.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.