No i po referendum, czyli Hanna Gronkiewicz-Waltz w imieniu 75%!

Referendum się odbyło, już jest po nim, oczywiście liderzy prawicowej-prawicy okrzyknęli, że odbyło się pod przymusem, było niedemokratyczne, grożą że zaskarżą wyniki do różnych ciał wspólnotowych itd. Klasyka – staraliśmy się podpalić komuś dom, nie udało się nam ponieważ domownicy byli czujni i nie dali się nabrać na nasze kłamstwa – to nazywamy go łotrzykiem, ewentualnie możemy go oskarżyć o satanizm i oddawanie się złemu w zamian za to, że ochronił dom przed nieomalże pewnym podpaleniem, no bo tak fajnie patrzy się na płomienie.

Dla wielu to, że pani Hanna Gronkiewicz-Waltz jest od dzisiaj prezydentem 75% warszawiaków wydaje się czymś niemożliwym, a jednak – ta doskonała polityk, wybitny finansista i naprawdę samorządowiec, – jakich mało, ma pełen podwójny mandat do wypowiadania się w imieniu mieszkańców Warszawy. Najpierw ją wybrano a potem odrzucono ideę odwołania pani prezydent! To jest wielki sukces osobisty i zawodowy pani Gronkiewicz-Waltz, można jej tylko i wyłącznie gratulować oraz życzyć najlepszego w dalszej karierze samorządowej, – jeżeli tylko wystartuje w kolejnych wyborach jest wielce prawdopodobne, że wygra, ponieważ Polacy cenią profesjonalizm, a akurat tego pani Gronkiewicz-Waltz nie można odmówić. Zwłaszcza w tak ważnym momencie podziału nowych środków unijnych, jaki właśnie się dzieje.

Nienawistnicy oczywiście muszą pluć i kłamać, tutaj nie może być wybaczenia – każdym pomówieniem, każdym kłamstwem powinna zająć się odpowiednia komisja sejmowa, bo to przeważnie kłamią politycy parlamentarni! Nie można pozwolić na dołożenie kolejnego mitu do ogólnego zbioru mitów okołosmoleńskich, jeszcze brakuje tego żeby wspominać przegraną godzinę „W” – no, ale prawica jest do wszystkiego zdolna, może dokonać również przekłamania historii i nadania nowym faktom – kłamliwych znaczeń, trzeba powiedzieć dość tak bezczelnym zawłaszczeniom historii. Parszywość w życiu publicznym nie może być tolerowana.

Nie można tolerować też bezczelnego kpienia z autorytetu sędziów zajmujących się przeprowadzaniem wyborów w naszym kraju. Jeżeli ktoś twierdzi publicznie dzisiaj w telewizji, że wedle jego stanu wiedzy – władza, czyli Hanna Gronkiewicz-Waltz miałaby sięgać do list wyborców uprawnionych i monitorować urzędników magistratu jak również innych instytucji rządowych, którzy byli w referendum w celu prześladowania ich – jest najdelikatniej mówiąc niedowiarkiem. W istocie natomiast poprzez dorozumienie – twierdzi, że sędziowie pracujący w komisji wyborczej – nie mają nadzoru nad listami wyborców, ewentualnie nawet pozwalają na prowadzenie alternatywnych baz danych – list proskrypcyjnych. To się nie mieści w głowie, na to musi być paragraf, bo albo ktoś jest w stanie udowodnić takie twierdzenie, albo powinien dodać, że słyszał coś takiego wieczorem na przystanku komunikacji publicznej od niezidentyfikowanych osób! Ta wiadomość ma właśnie taką i tylko taką wagę. To kłamstwo niewyobrażalne, o szkodliwości nadzwyczajnej dla naszej demokracji – ludzi ją tak bezczeszczących trzeba na poważnie ukarać.

Hanna Gronkiewicz-Waltz od dzisiaj wypowiada się w imieniu 75% mieszkańców stolicy, czy to się komuś podoba czy nie! Nie oznacza to, że oni ją wszyscy popierają, ale przynajmniej uznają ją za mniejsze zło niż wielką niewiadomą spod znaku pieniaczy, podżegaczy i innej maści nieudaczników, którzy patrzą na rzeczywistość w sposób negatywny.

Jest oczywistym, że rządząc tak skomplikowanym i wielkim jak na polskie warunki organizmem miejskim jak Warszawa – nie da się zrobić wszystkim dobrze. To nie jest możliwe, zwłaszcza tam, gdzie „dekret Bieruta” nadal ma żywy wymiar! Trzeba znać realia współczesnej Warszawy, żeby rozumieć jak trudno w tym mieście się buduje i tworzy cokolwiek nowego, zwłaszcza gdy zgodnie z polską zasadą – nie brakuje przeciwników głośno protestujących zanim się cokolwiek zacznie. Dzisiaj sympatyczna i pełna ciepła pani prezydent ma ten komfort, że mówi i działa w interesie 75% mieszkańców – także na rzecz tej czwartej niezadowolonej ćwiartki.

Przekładanie wyników referendum negatywnego, w istocie plebiscytu na wyniki wyborów politycznych nie ma sensu. Tutaj głosowano przeciwko komuś – przeciwko Platformie Obywatelskiej, Donaldowi Tuskowi i Polsce takiej, jaką ona jest dzisiaj. Nie jest idealna, nie jest wszechmogąca i nie jest dobra dla wszystkich, ale czy mamy ją podpalać dla radości i podniety kilku nienawistników?

Dzisiaj Warszawa, jutro cała Polska – nienawiść nie przejdzie!

10 myśli na temat “No i po referendum, czyli Hanna Gronkiewicz-Waltz w imieniu 75%!

 • 15 października 2013 o 05:28
  Permalink

  ja bym to ujął w trochę inny sposób, a mianowicie 75% -om mieszkańców warszawy nie chciało się odwołać pani prezydent. mieli ciekawsze zajęcia ….

  Odpowiedz
 • 15 października 2013 o 11:00
  Permalink

  Nie poszedłem na referendum świadomie.
  Mam w odbycie uczestnictwo w grach i zabawach spoconych cwaniaków i frajerów śpieszących do koryta na skróty.
  Ubolewam, że polska polityka bywa, że ma “psychiatryczną” twarz Maciarewiczów, Bredzińskich i pomniejszych zaburzeńców… no i prima sort bełkocącego guru.
  Paluszki lizać i do boju w walce na “patriotyzmy”.

  Odpowiedz
 • 15 października 2013 o 14:05
  Permalink

  I.Proszę o przybliżenie metody liczenia, która dała 75% poparcia warszawiaków dla H.G-W.
  II.W jakim sensie występuje tutaj “dekret Bieruta” ? Czy w tym, że Bierut upaństwowił, co się dało, a H.GronkiewiczW. rozdaje za friko dorobek narodu (pozorowanym właścicielom, choćby stała na nim szkoła) ?
  III.Jak się mają refleksje Krakauera z ostatnich kilku miesięcy w Obser..Polit.do entuzjazmu z unieważnienia tego referendum ?

  Odpowiedz
  • 15 października 2013 o 14:42
   Permalink

   Treść pytania w referendum gminnym (Warszawa 13 10 2013):
   Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Hanny Beaty GRONKIEWICZ-WALTZ Prezydenta m.st. Warszawy przed upływem kadencji ?

   Liczba uprawnionych do głosowania:
   1 339 615 osób
   Liczba kart ważnych:
   343 732
   Frekwencja:
   25,66%
   Liczba głosów ważnych:
   339 482
   Liczba głosów na “TAK”:
   322 017
   Liczba głosów na “TAK” odniesiona do liczby uprawnionych do głosowania:
   24,0 %

   100 % – 24 % = 76 % uprawnionych do głosowania nie skorzystało z prawa by powiedzieć w referendum “TAK”…

   Odpowiedz
   • 18 października 2013 o 03:20
    Permalink

    Ostatecznie można coś “udowadniać” nawet kijem.
    Z nie wzięcia udziału w głosowaniu nie wynika poparcie, czyli bycie za .

    Odpowiedz
   • 18 października 2013 o 03:22
    Permalink

    Ostatecznie można coś “udowadniać” nawet kijem.
    Z nie wzięcia udziału w głosowaniu nie wynika poparcie, czyli w tym przypadku bycie za H.G.W .

    Odpowiedz
   • 18 października 2013 o 11:00
    Permalink

    Romka791 – podziwiam twoją mózgownicę 6×9, żelazna logika. To rzadki okaz – do słoja albo i “banku…”.

    Odpowiedz
 • 15 października 2013 o 16:59
  Permalink

  Skończyło się referendum i trzeba pracować dalej.
  A że Pani HGW ma muchy w nosie – to należy Jej je z niego wygonić w najbliższych wyborach samorządowych.
  A może warszawiacy lubią taką nadąsaną i pełną buty postać na tronie prezydenta swojego miasta?
  Nie wiem, bo nie jestem z Warszawy. To nie są moje problemy.

  Odpowiedz
 • 18 października 2013 o 13:21
  Permalink

  W dniu wczorajszym i dzisiejszym usiłowałem napisać komentarz do powyższego artykułu,powołując się w nim na
  artykuł źródłowy z tygodnika “Fakty i mity”.Niestety,nie
  mogłem tego uczynić,gdyż komputer został wyłączony pod
  pretekstem sprawdzania programu.W informacji dla autora
  zamieszczonej na dole ekranu monitora przeczytałem wraz z
  wyjaśnieniami-“Ten tekst to przystępne podsumowanie tekstu
  prawnego(pełnej licencji).Klauzula ograniczenia odpowiedzialności”.Wielokrotnie powoływałem się w komentarzach na materiały źródłowe,ale z taką sytuacją
  spotykam się po raz pierwszy.Czy mogę prosić administratora
  portalu o wyjaśnienie tej kwestii? Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • 18 października 2013 o 19:11
   Permalink

   Szanowny Panie

   od pytań technicznych jest adres emailowy. Dodam, że na podstawie opisu nie rozumiemy pana problem.

   webmaster Józef

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.