Po dramacie na austriackiej autostradzie należy natychmiast uszczelnić granice Unii!

Dramat na austriackiej autostradzie to szok, który nie powinien mieć miejsca! To nie miało prawa wydarzyć się w Europie! Mała ciężarówka chłodnia okazała się miejscem dramatycznej śmierci – prawdopodobnie z uduszenia z powodu braku tlenu ponad 70 osób! To jest dramat źle świadczący o całym naszym modelu Schengen, bo jeżeli jest możliwe że prawdopodobnie z Serbii lub z Bułgarii można do Austrii dojechać samochodem chłodnią ze ściśniętymi ludźmi – to jest wielki błąd wszelkich możliwych służb. To tak nie powinno było być, lepiej byłoby tych ludzi wcześniej schwytać lub nie wpuścić w ogóle do Unii, niż mieliby znaleźć tutaj bezsensowną śmierć przy jednej z autostrad. To jest po prostu coś niesamowitego! Austriacka autostrada to nie jest południowe wybrzeże Morza Śródziemnego – tutaj mamy pełną kontrolę, możemy wszystko! Po prostu to się nie miało prawa wydarzyć, to powód do wstydu, hańby i wyciągnięcia wniosków.

Jak to jest możliwe że kraje, które wiedzą od pewnego czasu, że są na szlaku uchodźców nie wprowadziły jeszcze masowych wyrywkowych kontroli granicznych oraz kontroli podróży po własnym kraju? Czy naprawdę na Węgrzech, w Austrii, Rumunii, Bułgarii nie ma Policji? Straży Granicznej? W ostateczności Wojska? Czy te służby nie istnieją, jeżeli istnieją to gdzie były? Czy to nie jest przypadkiem tak, że państwa pośrednie – robią wszystko, żeby nie zauważać problemu, z którym mają borykać się Niemcy? W Grecji na portalach internetowych można przeczytać dwuznaczne komentarze o tym ile tysięcy kolejnego dnia wyłowili z morza a ile już opuściło ich kraj jadąc do Niemiec, ot mała zemsta za dyktat ekonomiczny? To się nie mieści w głowie! Po prostu tak się nie powinno dziać, ale mimo wszystko się dzieje, ponieważ zbyt wiele osób udaje, że problem ich nie dotyczy.

Sprawa jest banalna – nie ma mowy o żadnym przemycie ludzi, włóczęgostwie czy też koczowaniu bezpaństwowców w Europie. Po pierwsze nie można tych ludzi wpuszczać, po drugie należy bezwzględnie walczyć z przemytem ludzi i tego typu przestępstwami z tym związanymi. Po trzecie już obecnych – w zależności od statusu – odsyłać do krajów pochodzenia lub do miejsc skąd przybyli – koniecznie przed zimą, żeby powstrzymać masowość tych ruchów ludności. Po czwarte jeżeli już ktoś jest w Unii – nie może koczować i się włóczyć. Nie pozwalają na to żadne przepisy. Jeżeli pani Kanclerz Merkel twierdzi, że przyjmie wszystkich uchodźców z Syrii – to należy zorganizować transporty ludzi dochodzących do granic Unii – do Niemiec, dla każdego, kto tego chce. Niestety na nasz wspólny koszt – nie ma alternatywy, ale na pewno w generalnym ujęciu będzie to tańsze, bezpieczniejsze i unikniemy tego typu dramatów jak ten w Austrii. Ponieważ po piąte – każdemu, kogo zdecydujemy się zostawić należy objąć ochroną i pomocą.

Humanitaryzm jest w tej kwestii podstawą, nie ma możliwości tolerować dalej sytuacji w której dzieją się niekontrolowane procesy i dochodzi do takich dramatów jak w Austrii. Każdemu człowiekowi należy się pomoc i ochrona, w tym pomoc w dojrzeniu do decyzji, że popełnił błąd przychodząc do Europy.

Jeżeli Unia Europejska uszczelni granice zewnętrzną i w krajach najbardziej narażonych na tranzyt – drastycznie zwiększy ilość kontroli, wówczas prawdopodobieństwo powtórzenia się takiego dramatu jak w Austrii się zmniejszy. To można zrobić już teraz, dosłownie z dnia na dzień, jeżeli zdecydujemy się na zamknięcie granic zewnętrznych. Żeby to jednak miało sens, należy uszczelnić na raz wszystkie zagrożone, bo uchodźcy jak nie przez Węgry, to przez Słowację i Polskę będą próbowali docierać do Niemiec. To powinna być skoordynowana akcja na poziomie unijnym, silnie wspierana przez Brukselę i monitorowana przez unijne agendy, ale realizowana siłami własnymi poszczególnych krajów. Po prostu za pieniądze wynajmuje się dodatkowych ludzi do pilnowania granicy, robi się więcej ogrodzeń i można sobie poradzić. Jeżeli do tego dodalibyśmy pomoc dla Grecji, Włoch, Serbii i Macedonii – tak, żeby te państwa mogły otworzyć duże obozy dla uchodźców, to udałoby się zmniejszyć presję i rozładować ciśnienie, w sposób humanitarny uwzględniający że już za miesiąc będzie tak zimno, że w nocy nie będzie się dało spać na ziemi. Więc po prostu trzeba im pomóc, albo będą walczyć o życie.

Jednakże jedynym skutecznym sposobem na rozładowanie problemu jest odsyłanie tych ludzi do krajów ich pochodzenia. Nie ma innej alternatywy – w Europie nie ma dla nich przyszłości. Już np. na Węgrzech w ośrodkach schronienia dochodzi do buntów, których źródeł nie są w stanie pojąć węgierskie służby. Problem nie zniknie, trzeba go rozwiązać humanitarnie, pokojowo i z zachowaniem godności tych ludzi. Podstawą musi być zablokowanie granic zewnętrznych, w ogóle skandalem jest to, że granice Unii były i są tak słabo chronione, albowiem jeżeli przechodzą przez nie tysiące imigrantów z kobietami i dziećmi, to znaczy się że na pewno nie ma problemu żeby je przekroczyli handlarze bronią, narkotykami, wszelkiego rodzaju przemytnicy i terroryści. Proszę nie mieć złudzeń – oni już tu są. Na najbliższe święta, jest prawdopodobne że uaktywnią się nowe komórki.

To jest stan powszechnego zagrożenia musimy mieć tego świadomość. Nasz kraj powinien natychmiast zwiększyć liczebność służb mundurowych jak Straż Graniczna i Policja o co najmniej 25% – lub więcej jeżeli tylko uda się znaleźć odpowiednich ochotników od razu. Dodatkowo nie zaszkodzi osłona granicy południowo-wschodniej z Ukrainą i silny monitoring granicy ze Słowacją, najlepiej w porozumieniu z naszymi słowackimi przyjaciółmi. Im szybciej się to przeprowadzi tym lepiej, a przede wszystkim musimy mieć na tyle dużą ilość patroli – ludzi zdolnych do działania w terenie w każdych warunkach, żeby móc chronić granicę przed każdym rodzajem zagrożenia.

W przypadku powiatów przy granicy – należy bezzwłocznie – pilotażowo rozpocząć nabór ochotniczy do Obrony Terytorialnej i Obrony Cywilnej, pozwalając mieszkańcom na posiadanie broni, przeprowadzać szkolenia i budować struktury, tak żeby w razie potrzeby lokalne siły porządkowe, mogły wesprzeć się na szkielecie lokalnych służb ratowniczo-pomocniczych, w tym w szczególności w sensie siłowym właśnie na siłach Obrony Terytorialnej a w aspekcie świadczenia pomocy – na Obronie Cywilnej. Tak żeby nie obciążać problemami tzw. uchodźców służb ratownictwa ogólnego, tak długo jak to będzie możliwe. Wymaga to szybkiej ścieżki legislacyjnej i bardzo szybkiego działania w terenie, tak żeby ludzie – zjednoczeni w oddziałach Obrony Terytorialnej i Cywilnej, nie bali się uchodźców w rozumieniu kontaktu z obcymi. Uzbrojone i działające w ramach jednolitych struktur lokalne wspólnoty – mogą stanowić bardzo istotny element powstrzymywania. Uwaga – nie mamy alternatywy.

Dodatkowo rząd powinien wydzielić „jakieś” siły zawodowe w stosunkowo dużej liczbie, które byłyby w stanie udać się w rejon najbardziej zagrożony – czy to w Polsce, czy to np. na Węgrzech lub na Słowacji, w celu powstrzymywania fali nielegalnie przekraczających granice. Ponieważ jeżeli będą powstrzymaniu tam, to nie przyjdą tutaj. Opłaca się powstrzymywać jak najdalej od własnych granic.

Nie zaszkodzi w kraju budowa kilku średniej wielkości i kilkudziesięciu małych obozów dla osób, które nielegalnie przekroczą nasze granice. Potrzebne będą również szpitale polowe i innego rodzaju, właśnie tego typu przedsięwzięcia, umożliwiające bytowanie ludzi w sposób zorganizowany w naszym klimacie – w odosobnieniu od skupisk ludności. Trzeba przygotować logistyczne kanały dystrybucji żywności, ubrań i lekarstw. Kłania się brak Obrony Cywilnej. Realnie powinniśmy być przygotowani na utrzymanie około 200-300 tyś., ludzi w razie takiej konieczności. Zarobią producenci namiotów, kontenerów, ogrodzeń, firmy budowlane, producenci sanitariatów, lekarze, farmacja i ochrona. Nie ma alternatywy – musimy być gotowi, do przyjęcia niechcianych, potencjalnie niebezpiecznych ludzi, tak żeby mieć nad nimi względną kontrolę i móc stopniowo weryfikować ich prawo do pobytu.

Nie można pozwolić na powtórzenie się takiego zdarzenia jak to w Austrii, ten dramat nie ma prawa się powtórzyć w Europie! Od tego mamy organizacje, służby, siły i środki, żeby zabezpieczyć tą sytuację.

12 myśli na temat “Po dramacie na austriackiej autostradzie należy natychmiast uszczelnić granice Unii!

 • 29 sierpnia 2015 o 09:19
  Permalink

  To bardzo wielki dramat, ale odpowiadają za niego ci politycy w Niemczech którzy dopuścili do takiej masowej migracji. Gdyby nie ich głupie przepisy socjalno-azylowe, nie byłoby problemu

  Odpowiedz
 • 29 sierpnia 2015 o 12:25
  Permalink

  Straszna rzecz się stało przez niedbalstwo euroidiotów

  Odpowiedz
  • 29 sierpnia 2015 o 18:39
   Permalink

   Zaczynam wątpić czy to idioci czy nie cynicy. Nie pora na uzasadnianie ale warto się zastanowić.

   Odpowiedz
 • 29 sierpnia 2015 o 18:40
  Permalink

  To wszystko co właśnie obserwujemy(z przerażeniem) nie powinno
  NIGDY się zdarzyć. A wracając do źródeł…Irak, Syria’kolorowe
  czy kwiatowe rewolucje w północnej Afryce NIGDY nie powinny
  zaistnieć – no chyba że w “królestwie chaosu”, czego szczerze,
  od serca IM życzę…

  Odpowiedz
 • 30 sierpnia 2015 o 16:35
  Permalink

  Nie zrzucalabym winy na Niemcow. Oni po powojennym praniu mozgow nie moga inaczej, jak wlasnie tak postepowac. Gdyz zawsze na nich bedzie wisial dopisek: nazisci. Cokolwiek by sensownego – z punktu widzenia wlasnego spoleczenstwa – postanowili. Poza tym uchodzcy pojawiaja sie w innych krajach takze. Wszedzie, tylko nie w Polsce, ktora nawet nie chce przyjac tych 2000 wyselekcjonowanych uchodzcow.

  Przyczyn masowej emigracji nalezy szukac we wczesniejszych poczynaniach bialego czlowieka, niektorych nie tak bardzo nawet odleglych. Przyczyna lezy takze w latwym dostepie do srodkow masowego przekazu, pokazujacych ludziom z najbiedniejszych obszarow poziom zycia w Europie.

  Jezeli jednak spoleczenstwo ma prawo sie zbrojnie bronic przed naplywem obcych, to jak zareagujemy, jezeli to Polacy stana sie ich celem? Jezeli to wlasnie w UK zaczna sie takie czystki? Gdyz u nas nie ma wojny, nie ma podstaw do uzyskania statusu uchodzcy. Polacy jada za chlebem. Jak wielu, ale z pewnoscia nie wszyscy, obecni migranci.

  JEŻELI PAN PANI NIE ROZUMIE RÓŻNICY POMIĘDZY STATUSEM POLAKÓW W UNII EUROPEJSKIEJ I INNYCH OBYWATELI UNII – GDZIEKOLWIEK NA JEJ TERENIE A OSOBAMI NIELEGANIE DOSTAJĄCYMI SIĘ NA JEJ TEREN TO PROSZĘ NIE KOMENTOWAĆ BO PANA PANI KOMENTARZ PO PROSTU NIE JEST OPARTY NA WIEDZY. POLECAM DOCZYTAĆ. Z POZDROWIENIAMI WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
  • 2 września 2015 o 19:42
   Permalink

   Prosze nie krzyczec na lamach forum.
   Moj komentarz nie jest oparty na wiedzy? Watpie.
   Jednym z podstawowych zalozen UE jest udzielanie pomocy ludziom, ktorych zycie jest zagrozone. A tak bez watpienia jest w przypadku obywateli wielu panstw, ktorzy staraja ratowac wlasne zycie.
   A jak ocenic ostatnie wystapienia Camerona, ktory zapowiada, ze nie bedzie na teren UK wpuszczal ludzi bezrobotnych, takze tych z z UE?
   Politycy maja przede wszytkim dbac o wlasnych obywateli. Miedzy innymi dlatego, ze chca byc ponownie wybrani.
   Austriacka minister spraw zagranicznych Mikl-Leitner juz teraz zapowiada, iz bedzie chciala odebrac dotacje krajom, ktore opieraja sie przyjmowaniu uciekinierow. Takie stanowisko popiera duza czesc spoleczenstwa. Merkel na razie nie chce wyciagac tego ostatecznego argumentu. Moze jednak sie ugiac. Jezeli to sie przeforsuje, to Polska moze stracic duza czesc obiecanych kwot. Co wtedy?
   Przeciez wiadomo, iz obecnie takze bogate kraje nie maja az tyle, aby finansowac wszystkie, skadinand sluszne wydatki.

   Odpowiedz
   • 2 września 2015 o 20:59
    Permalink

    ” Jednym z podstawowych zalozen UE jest udzielanie pomocy ludziom,których życie jest zagrożone”
    🙂

    I wszyscy ludzie w (UE) będą braćmi 🙂

    Taka była m.in. przyczyna powołania do życia kolejnych
    wcieleń tego tworu – ‘robić (sobie i innym) dobrze”? 🙂
    “to Polska może stracić”…”wiódł ślepy kulawego”.
    A ‘projekt’ europejski trącący dobroczynnością
    i wspólnym celem skończył się
    wraz z EWG…

    Odpowiedz
 • 30 sierpnia 2015 o 21:49
  Permalink

  Nie podoba mi się pański art. , podobnie jak komentarze .
  1. Nie pisze Pan o przyczynach masowego exodusu ! A to USA rozwaliło Irak i Syrię , zaś Francja / GB / Włochy – Libię . W Iraku i Afganistanie nawet byliśmy . Nasi ” dzielni chłopcy ” przyłożyli łapkę do bajzlu ! Na Ukrainie jeszcze bardziej – najgłośniej i najsprzeczniej z naszym interesem szczekający kundel . Teraz grożą nam tysiące uchodżców !
  Więc jesteśmy im coś winni . Przyznam , że pisanie o “euroidiotach ” – Gniewny , albo “głupich przepisach azylowaych ” – belfer , POWALA !

  A jak przyjmowali ( przed i po wejściu PL do UE ) naszych , bez znajomości języka itp . to ok ?
  Takie ziomalstwo jest dosyć plugawe . Bo niby dlaczego mieli przyjmować vvvvvv vvvvv vvvvv , szukającego kasy , a mają dać odpór wykształconemu syryjczykowi ?
  Ta vvvvvv postawa Polski jest dobrze widziana w UE . Wyartykuowali to głośno po wizycie Dudy . My przecież ZAWSZE mamy tylko brać , bo… co ?
  Chyba g…o ! No , chyba że z powodu naszej ustawicznej “patriotycznej ” głupoty , albo z powodu miejsca urodzenia vvvv vvvvvv – jak wiadomo Częstochowa , dokładniej vvvv vvvv .
  W końcu RFN mogła nas wpuścić do UE , ale niekoniecznie wiecznie nas sponsorować . I tak wzieliby co swoje jako największa gospodarka UE.
  Uszczelnienie granic UE jest konieczne , ale powinna być selekcja na prawdziwych uchodzców – większość i tych , ktorzy jadą tylko ( albo aż ) za chlebem . A ludzi w zagrożeniu życia się WPUSZCZA i w dodatku POMAGA !

  Sytuacja jest paskudna ! Tak jak zachowanie polskich władz .

  Na miejscu vvvvv wpuszczałbym tylko Polaków wzynania vvvvvv !!! ( na razie to tylko żart )

  SZANOWNY PANIE A MNIE JAKO MODERATORA POWALA PANA MOWA NIENAWIŚCI – WROGOŚĆ DO LUDZI Z POWODU NARODOWOŚCI I WYŚMIEWANIE SIĘ Z PRZEDMIOTÓW KULTU. NIE MA TU MIEJSCA NA ŻADNE FORMY KSENOFOBII – JEST PAN IGNORANTEM I JAKO IGNORANT NIE ZASŁUGUJE PAN NAWET NA ODPOWIEDŹ. CO DO PRZYCZYN OBECNYCH ZDARZEŃ JEST NA TYM PORTALU WYSTARCZAJĄCO DUŻO ARTYKUŁÓW, POLECAM LEKTURĘ. OSTRZEGAM – WIĘCEJ ŻADNYCH PRZEJAWÓW NIENAWIŚCI. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 30 sierpnia 2015 o 22:14
  Permalink

  A przy okazji , marzę o bardziej kolorowym i otwartym polskim społeczeństwie . Ten pełen frazesów i klerykalnego zakłamania POPiSowski paradygmat jest nieznośny .
  Żeby poczuć trochę Europy muszę jechać do Berlina , a tak , miałbym to na miejscu . Nawet w takiej … Mławie .

  Pytanie z zakresu aksjologii – wolicie Mławę czy Pragę ( czeską oczywiście ) lub Berlin ?
  Ciut żartem , tzw. kasztany i asfalty ( pieszczotliwe nazewnictwo używane przez niektórych tubylców ) są lepiej obdarzeni , co zadowoli lekko już rozpasane Wandy . Sądzę , że są też bardziej płodni , więc w mikscie z Wandami będą liczne dzieciąteczka o lekko kremowym odcieniu !

  DZIĘKUJĘ ZA DOSTOSOWANIE SIĘ DO NASZYCH STANDARDÓW ETYCZNYCH. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
  • 31 sierpnia 2015 o 08:17
   Permalink

   Dzień Dobry.
   @fly, @WEB. JÓZ.
   A czy wpisana między wiersze nienawiść do części własnego Narodu to nie jest mowa nienawiści? Proszę o trochę konsekwencji. Jeśli już podnosi się temat B to również należy podnieść go wobec wszystkich podmiotowo wymienionych a co ważniejsze stosować jednakowe kryterium w tym samy czasie. Z całym szacunkiem dla wszystkich tragedii ale proponuję każdemu spotkanie się z jakąś grupą imigrantów i wymiana kilku zdań co do ich motywacji. Większość z nich NIE POCHODZI z rejonów zagrożonych konfliktem (choć teoretycznie takie zagrożenie istnieje jednak nie większe niż to które mamy od zachodniego, północno-wschodniego czy południowo-wschodniego sąsiada). W przytłaczającej większość ich motywacje są wyłącznie ekonomiczne i podparte socjalnym mitem. Stosując to samo kryterium – ekonomiczne, Polskę zwyczajnie nie stać na pomoc i to nie jest kwestia chęci bo tego wbrew opinii (nieuprawnionej bo opartej o jednostkowe przypadki jako dowody) nam nie brak. Zastosujmy odwrócone kryterium tzn. Skoro padłą teza że Polacy nie przepadają za emigrantami “innymi kulturowo” imigrantów to może zapytajmy tych drugich o stosunek emocjonalny do Polaków? Pytaliście? No właśnie.
   Pozdrawiam
   Udanego Dnia

   Odpowiedz
 • 30 sierpnia 2015 o 22:21
  Permalink

  Bzdura , nie jest to ŻADNA mowa nienawiści . Wiem też , że pisze Pan jasno np. o sprawach ukraińskich i głupiej polskiej polityce w tej mierze . Ale , na Boga ,bez zakłamania ! Przecież o naszych wiecznych żądaniach i braku minimalnej w UE empatii jasno pisały media niemieckie po wizycie Dudy ! Pańskie cenzurowanie jest śmieszne . Zwłaszcza tych anglikanów .

  SZANOWNY PANIE TO NIE JA PISZĘ. JA CENZURUJĘ. MAM W TYM BARDZO DUŻĄ WPRAWĘ I OKRESOWE SZKOLENIA U DWÓCH RADCZYŃ PRAWNYCH, NA KTÓRYCH SAME PERFUMY BYM NIGDY W ŻYCIU NIE ZAROBIŁ, NIE MÓWIĄC JUŻ NAWET O ICH BUTACH LUB TOREBKACH WIĘC WIEM CO ROBIĘ. AKURAT CO DO MEDIÓW NIEMIECKICH JESTEŚMY TU BARDZO SCEPTYCZNI, A TO W JAKIM KONTEKŚCIE WYMIENIŁ PAN NARODOWOŚCI, WYZNANIA I MIEJSCA KULTU PO PROSTU WSKAZUJE NA TO ŻE ALBO JEST PAN W EMOCJACH – CO ROZUMIEM BO SIĘ ZDARZA I LEPIEJ JAK PAN PLUJE TU NA FORUM NIŻ NA MURACH – ALBO JEST PAN IGNORANTEM. DOSTAŁ PAN OSTRZEŻENIE I ALBO SIĘ PAN DOSTOSUJE ALBO PANA KOMENTARZE NIE BĘDĄ SIĘ UKAZYWAŁY. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.