Platforma Obywatelska udowodniła że nie powinno jej być na scenie politycznej

fot. red. (AO)

Platforma Obywatelska, czy jak kto woli Koalicja Obywatelska – udowodniła, że nie powinno jej być na scenie politycznej. Nie mają nic do zaoferowania społeczeństwu, poza opowiadaniem smutnych bajek w Brukseli, krzyczeniu o prawach kolejnych na siłę wyłuskiwanych grup społecznych – lub obcych (kosztem obywateli), ewentualnie ciągłym narzekaniu na dobrą zmianę.

Zwykłe zastąpienie pana Borysa Budki przez pana Rafała Trzaskowskiego – nie załatwi sprawy. Ponieważ nie skończy się rycie i kopanie, a nie da się być wyrazistym liderem, będąc wiceliderem lub w jakimś dziwnym politycznym konkubinacie. Pan Trzaskowski zapłacił za błędy w komunikacji Platformy w wyborach prezydenckich, niewiele brakowało – a jednak się nie udało, ponieważ tam nie ma potencjału na żaden duet w rodzaju – wskazywania z tylnego fotela, kto ma jak zagrywać. Krążą różne pogłoski o zagryzaniu się pod dywanem a nawet już na jego obrzeżach, widać że pan Borys Budka nie jest formatem lidera, chyba daleko mu nawet do doskonałego organizatora, pana Grzegorza Schetyny (sądząc po skutkach prowadzonej polityki).

Twierdzenie, że można było uwalić głosowanie i zmusić PiS do kompromisu, pokazując mu, że nie ma większości i już nie rządzi – jest słuszne. Jednak to jest pokazanie, że logika partyjna i logika gry politycznej liczy się bardziej, niż polska racja stanu. A w tym przypadku naszą racją stanu było – brać kasę i nie wywoływać żadnych, ale to naprawdę żadnych kontrowersji. Ponieważ każdy, kto dzisiaj stanie na drodze do wielkiego europejskiego skoku na kasę, będzie wrogiem wszystkich i w zasadzie postawi się poza Unią Europejską. Naprawdę jeżeli uznajemy za dogmat oderwanie PiS od władzy, nawet kosztem – poważnego uszczerbku na reputacji naszego kraju, z możliwością utraty części funduszy unijnych – to można iść tą drogą. Jednak, to jest droga, którą nie idą ludzie pragmatyczni, ani nawet realistycznie nastawieni do rzeczywistości. Ponieważ czas na to, żeby przebierać nóżkami już się skończył. Teraz nie ma żartów, nadchodzi czas odbudowy – dziesiątki milionów ludzi czeka na unijną kasę, u nas także!

Proszę zwrócić uwagę, że nie słyszeliśmy o żadnej merytorycznej propozycji Platformy Obywatelskiej, oczywiście wiadomo że kwestia nadzoru nad funduszami jest kluczowa, jak również uprawnienie samorządów do wydawania pieniędzy wedle klucza racjonalności a nie tylko polityki „damy naszym”. Jednak to wszystko, to bardzo mało, jeżeli Platforma Obywatelska mieni się dalej największą partią opozycyjną, co więcej chce rzeczywiście przejąć władzę, to powinna – co najmniej – podkreślmy – co najmniej – stworzyć alternatywę dla Krajowego Planu Odbudowy! Alternatywny dokument, pokazujący jak można zrobić to wszystko lepiej, skuteczniej i w sposób dający nam wszystkim więcej korzyści, niż proponują rządzący. Proszę pamiętać, że mówimy o partii politycznej, która rządziła przez lata, miała premierów, miała Ministrów, co więcej – ma olbrzymią dotację z budżetu na swoją działalność, którą może nawet całą wydać na prace ekspertów! Jeżeli bowiem nie są w stanie sami czegoś takiego stworzyć, to mogą zamówić badanie, analizę i strategię – są na rynku firmy, zdolne do zrobienia takiego planu w oparciu o dostępne dane statystyczne jak również różnego rodzaju modele ekonometryczne. Naprawdę w sensie analitycznym i programowania strategicznego, mamy w kraju kilka firm doradczych, w tym zagranicznych, które mogłyby się tego procesu podjąć, a wyniki – byłyby bardzo ciekawe.

Jeżeli wszystko, co te „środowiska platformiane” potrafiły nam zaoferować, to „powrót” do polityki pana Bronisława Komorowskiego, co jest akurat samo w sobie bardzo ciekawe jako zjawisko politologiczne i pan Andrzej Duda mógłby się temu zagadnieniu przyjrzeć, to naprawdę szkoda na nich czasu.

Mówiąc zupełnie poważnie – Platforma Obywatelska odrzuciła w ogóle decyzję merytoryczną, zastępując ją jakimś zawodzeniem emocjonalnym o jakimś pakcie, okupacji, zdradzie – to są naprawdę idiotyzmy, wynikające z przerostów ego działaczy partii, która nie ma na siebie pomysłu. I TO W WARUNKACH POPEŁNIANIA TOTALNYCH I TYCH SAMYCH BŁĘDÓW PRZEZ RZĄDZĄCYCH! Właśnie dlatego Platforma Obywatelska udowodniła że nie powinno jej być na scenie politycznej, ta formuła się wyczerpała, to już nie jest wehikuł polityczny, który doprowadzi ludzi do władzy. To jest właśnie powód, dla których ta partia polityczna i tzw. Koalicja Obywatelska nie mają już racji bytu, nie mają nic do zaoferowania i do wykonania. To strata czasu i szkoda na nich pieniędzy. Wprowadzenie zasady, że po 2 lub 3 kadencjach w Sejmie, powinno się mieć co najmniej jedną kadencję zakazu startowania w wyborach Parlamentarnych, mogłoby istotnie przewietrzyć naszą scenę polityczną.

Jeżeli to, co miało miejsce na naszych oczach w wykonaniu ludzi Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej, było zaplanowane – to trzeba się zastanowić, czy to nie było celowe działanie części tych środowisk, które jedynie poprzez zgon tej nieudolnej formacji – widzą szansę na wyjście z marazmu politycznego? A to znaczy, że ktoś komuś intencjonalnie, źle doradza.

12 komentarzy do “Platforma Obywatelska udowodniła że nie powinno jej być na scenie politycznej

 • 7 maja 2021 o 04:58
  Permalink

  Bardzo ostra, przenikliwa i słuszna analiza stanu upadającej formacji politycznej, jaką jest KO/PO.

  No i słuszne wnioski.

  Gratulacje dla Autora.

  Odpowiedz
 • 7 maja 2021 o 08:21
  Permalink

  No, dobrze starała się jak mogła by udowodnić że Berlin ponad wszystko, a co z pozostałymi
  dysponentami Polski z “bandy czworga”? Mit założycielski PO był mocno szemrany (ilu było “tych tenorów”)?
  Przypominam że w KO/PO bryluje “w cieniu” niemało komunistów, a także w pełnym blasku ot, choćby
  tow. /pp.Cimoszewiczowie!

  PO i PiS ( czyli spalona AW”S”) to była ucieczka ‘do przodu” po niesławnych, wrogich Polsce i Polakom NIERZĄDACH Akcji wyborczej “Solidarność”, (AWS ). A wszelkie mutacje UD (Unia Demokratyczna czyli bezbożna lewica laicka)
  to też była forma kary boskiej na Polskę i Polaków za sprzeniewierzenie się … 4.06. 1989 r.

  “24 stycznia 2001 roku w hali “Olivia” spotyka się 4 tys. sympatyków PO. Jej liderzy podpisali deklarację przystąpienia do Platformy Obywatelskiej. “Pewna wielka i mądra gazeta napisała kilka dni temu, że jest trzech tenorów na platformie, a orkiestry nie widać. Droga gazeto! To jest największa orkiestra dzisiaj na Pomorzu” – mówił do zebranych Donald Tusk.” “platforma.org”

  https://www.rodaknet.com/rp_art_5137_czytelnia_baczek_tajemnicze_zwiazki_po.htm

  Nie tylko “Platforma udowodniła”, wszyscy uczestnicy sceny politycznej udowodnili.
  A zwłaszcza Lewicowy duopol … nie ma darmowych ‘obiatków”!

  Odpowiedz
 • 7 maja 2021 o 08:48
  Permalink

  Święta prawda i tyz prawda. To przez złe rządy PO-PSL mamy obecnie złe rządy PiS. To PO-PSL pierwsi zadłużyli kraj na potęgę i podcięli skrzydła drobnym przedsiębiorcom, rozregulowali podatki i nie zrobili nic, aby zlikwidować lukę vatowską, zniszczyli naukę punktozą a oświatę testami, wprowadzili kult wyklętych i odpowiedzialność zbiorową wobec funkcjonariuszy dawnych służb. Jako pierwsi zaczęli zamiatać afery pod dywan. Nadszedł czas, aby ktoś im zrobił listę grzechów “śmiertelnych” i pokazał wyborcom, a następnie już żaden polityk PO-PSL nie powinien zasiąść w ławach poselskich.

  PiS tylko kontynuuje destrukcję rozpoczętą przez PO-PSL, aczkolwiek trzeba przyznać, że się obudzili trochę w pewnych obszarach gospodarki i usiłują coś ratować, ale niestety tam nie ma potencjału, aby uratować kraj przed upadkiem i totalnym skolonizowaniem ekonomicznym. Czas na nową patriotyczną partię lewicy radykalnej, która odwróci bieg historii. Tylko gdzie jej szukać? 🙂

  Odpowiedz
  • 7 maja 2021 o 22:57
   Permalink

   w dyskusji czy PiS czy PO czy PSL czy SLD – pamiętając że to ciągle te same rozbójniki po ’89 – zawsze staram się opowiadać historię policjanta z psem:

   – panie aspirancie, czy to prawda, że pana pies ma wiele członków? Czy mógłbym zajrzeć?
   – ależ proszę bardzo!
   – k***! Jeden ch****j!

   Można tu się doszukiwać metafory.

   …i nie mój tym razem żart z dwoma policjantami:

   – panie! co mi pan tu zaglądasz pod psa?
   – a, bo mi kolega powiedział, że stoi tu pies z dwoma ch***ami.

   pozdrawiam

   Odpowiedz
 • 7 maja 2021 o 09:28
  Permalink

  Nie mają nic zupełnie nic do zaproponowania a biorą kasę za free z budżetu państwa, ta opozycja to hańba.

  Odpowiedz
 • 7 maja 2021 o 14:32
  Permalink

  PO/KO to partia “tłustych kotów”, czyli beneficjentów transformacji. A to oznacza, że mają te 20% swojego stałego elektoratu, no chyba, że im coś “urwie” np. Hołownia. Mieliby ze 2 x więcej gdyby nie brak empatii, czyli opieranie rozwoju kraju na taniej, pół niewolniczej sile roboczej. Do tego doszła ich wyjątkowa arogancja w postaci podniesienia wieku emerytalnego w czasie kryzysu, gdy nie było pracy nawet 50-latków, czym popełnili polityczne samobójstwo. Na dzień dzisiejszy nie mają charyzmatycznego przywódcy [Trzaskowski zbyt wiele błędów popełnia], oraz nie mają sensownego programu, alternatywnego dla rozdawnictwa PiS. A ponieważ i jedni i drudzy w sprawach międzynarodowych kierują się irracjonalną polityką jagiellońską i dążą w swojej głupocie do wojny z Rosją, to są mi zupełnie obojętni.

  Odpowiedz
  • 8 maja 2021 o 00:21
   Permalink

   @krzyk58
   Gość pisze:
   “Jeszcze w 2004 roku zadłużenie Polaków w kredytach hipotecznych sięgało kwoty 5 mld EUR. Dziś to kwota rzędu 150 mld EUR, zadłużenie w kredytach komercyjnych w roku 2004 wynosiło około 180 mld, dziś to kwota rzędu 1,4 bln złotych.

   Czy teraz rozumiecie politykę niskich stóp procentowych, prowadzoną przez NBP od dekad, politykę taniego pieniądza? Tak, nasycić Polaków kredytami, pożyczkami, by stali się bezwolni i ulegli i te kredyty mają dzisiaj prawie wszyscy przedsiębiorcy, właściciele restauracji, barów, hoteli, pensjonatów, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, miliony obywateli.”
   – i wszystko w temacie.
   Aczkolwiek nie jest to cała prawda, bo do 2004 roku Polacy poprzez inflację i drogie kredyty byli blokowani w inwestycjach i pozbawiani majątku narodowego. Pisałem o tym trochę pod felietonem o INFLACJI. Jak się to wszystko złoży razem, to mamy doskonały mechanizm kolonizacji ekonomicznej.

   Odpowiedz
 • 7 maja 2021 o 21:45
  Permalink

  Bardziej zgadzam się z @Niechodzącym – jedni i drudzy są diabła warci! Natomiast Plan Odbudowy ( unijny) i związane z nim fundusze są CAŁKOWICIE zależne od dobrej woli UE. Pewien papuga od prawa międzynarodowego, wcale nie przychylny PiS-owi powiedział onegdaj, że UE może nam zablokować nawet 20 mld. euro za …nieprzestrzeganie IDEI prawa UE ! To po komunikacie rzecznika TSUE.
  Więc – gdzie się byś nie odwrócił – dupa zawsze z tyłu!

  Poniżej link do jedynego (chyba) uczciwego eksperta od energii , czyli – dlaczego prąd drożeje i będzie drożał jeszcze bardziej. To też wiąże się z “dawaniem” kasy z UE i warunkami tego “dawania”.
  https://myslpolska.info/2021/05/07/jak-szybko-i-skutecznie-zniszczyc-gornictwo-i-energetyke/

  Przy okazji, w GW piep…ła coś “gościni” od klimatu. Typowa sucz nie znająca się na niczym ( socjolożka, politolożka, etnografka, genderówka itp. bladź) .
  Powaliła mnie głupota(!) komentarzy w GW. ŻADEN nie dotykał istoty problemu.

  Natomiast, co symptomatyczne, nawet czytelnicy GW śmiali się z “gościni” .
  Jeden zadał mądrą zagadkę – jak będzie brzmiał feminatyw od STARSZEGO MATA ? ( stopień w mar-woj) , bo taka “gościni” może zostać … STARSZĄ MATKĄ ???

  W zw. z tym, takie OSOBY jak my piszący nasze “mądrości” w narzędniku liczby poj.
  powinny być OSOBEM , nie OSOBĄ ! I tak sobie winszuję!

  Ostatnim OSOBEM na portalu był np. @fly czy @ krzyk. Niezłe!

  Odpowiedz
  • 8 maja 2021 o 10:08
   Permalink

   @fly. “Poniżej link do jedynego (chyba) uczciwego eksperta od energii …” masz tu drugiego uczciwego
   niestety już śp. na kanale: https://www.youtube.com/channel/UCAAj4Fiqg3sq0N_T9TxNr0g

   Śp. Marek Zadrożniak: Szaleństwo wokół prądu z wiatraków. Dlaczego to się nie opłaca

   Śp. Marek Zadrożniak: Kto płaci za elektryczne szaleństwo? O co chodzi w byciu prosumentem?

   Śp. Marek Zadrożniak: Prąd drożeje, a ONI ciągle walczą z węglem! KTO i DLACZEGO?

   Sommer: Prąd może być tańszy z dnia na dzień. Testament inż. Zadrożniaka

   Cała prawda o fotowoltaice. Jak nas wkręcają Elon Musk i premier Morawiecki

   Śp. Marek Zadrożniak: Dlaczego CENY PRĄDU rosną jak szalone? (THE BEST OF ZADROŻNIAK)

   ——————————————————————–

   Sommer, Szczęśniak: Tajemnica ZIELONEGO oszustwa! Ile wzrosną ceny energii? SPRAWDŹ!

   Odpowiedz
 • 8 maja 2021 o 11:17
  Permalink

  Tak z grubsza, to najważniejsze różnice między PO a PiS są takie:

  1. Ci pierwsi ciążą ku Brukseli, a ci drudzy liczą na sojusz z Waszyngtonem.
  2. Ci pierwsi głoszą ideologię lewacko-liberalną, a ci drudzy to katotalibowie.
  3. Ci pierwsi uważają, że aby ściągnąć do kraju inwestorów, to należy dysponować bardzo tanią siłą roboczą – najlepiej z pensjami poniżej minimum socjalnego, a Ci drudzy uważają podobnie, ale z tą różnicą, że po latach doszli do wniosku, że te pensje powinny jednak zapewniać minimum socjalne.
  4. Ci pierwsi uznali, że Polacy powinni pracować do śmierci, a Ci drudzy uznali, że niekoniecznie, chociaż pomysłu jak to rozwiązać w sytuacji depopulacji i starzenia się społeczeństwa nie mają.
  5. Ci pierwsi stawiają na zacieśnienie związków z UE, a Ci drudzy zmierzają ku Polexitowi.

  Ktoś coś doda w tym temacie?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.