Polityka

PiS bezczynny ws. ochrony życia od poczęcia. Fiasko zapowiadanej kampanii społecznej

 Mimo zapowiedzi (w październiku 2016) ówczesnej premier Szydło, że “zostanie przeprowadzona kompleksowa, szeroko zakrojona akcja informacyjna, społeczna, wspierająca i promująca ochronę życia”, inicjatywa ta do dziś nie została podjęta. We wrześniu br. Interpelację w tej sprawie złożył poseł Prawicy Rzeczypospolitej, Jan Klawiter, ale w odpowiedzi nie odniesiono się ani słowem do tej niedoszłej akcji społecznej.

W nadesłanej właśnie odpowiedzi na interpelację posła Klawitera, zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szrot poinformował, że „członkowie rządu Prawa i Sprawiedliwości za pomocą własnej działalności politycznej oraz stałemu kontaktowi ze społeczeństwem nieustannie promują wartości przyświecające temu rządowi – m.in. takie kwestie jak rodzina czy ochrona życia”. Poruszył także kwestię programu „Za życiem” i konsultacji społecznych związanych z jego wprowadzeniem. Nie odniósł się ani słowem do żadnego z zadanych w interpelacji pytań, ani w żaden inny sposób nie odniósł się do kwestii zapowiedzianej w październiku 2016 akcji społecznej.

Kilka dni temu podczas Międzynarodowego Kongresu dla Małżeństwa i Rodziny europoseł PiS prof. Ryszard Legutko poinformował, że Sejm nie zajmie się w tej kadencji projektem „Zatrzymaj Aborcję”. – Przed wyborami przyszłorocznymi na pewno nic się nie stanie. To jest po prostu niemożliwe – podkreślił. Natomiast od ponad roku Trybunał Konstytucyjny nie podjął się rozpatrzenia skargi grupy posłów dotyczącej tzw. aborcji eugenicznej.

Te wszystkie przytoczone fakty ukazują obraz bierności obecnych władz w sprawie prawnej ochrony życia ludzkiego od poczęcia. W 2016 roku w Polsce w wyniku takiego postępowania uśmiercono 1098 ludzi w najbardziej bezbronnej fazie ich życia. W 2017 takich osób było 1061. Władze nie dość, że nie chcą zmienić prawa, to nie chcą nawet przekonywać społeczeństwa do tej zmiany. Jest to niezwykle wymowne.

Treść interpelacji i odpowiedź na nią można odnaleźć pod tym adresem.

Biuro Prasowe Prawicy Rzeczypospolitej

19 komentarzy

 1. I do wyborów parlamentarnych w 2019 nic się w tej sprawie nie zmieni.

 2. Widzę że Prawica Marka Jurka się tu ogłasza/// no no

 3. Po wyborach też się nic nie zmieni. Gdyby miało się zmienić, trwałyby intensywne kampanie społeczne, a przecież widzimy w tekście jak jest naprawdę.

 4. Czlonkowie Prawicy Rzeczypospolitej min. pan europosel Legutko i Klawiter winny udac sie i to nawet na koszt podatnika do obozu uchodzcow wypedzonych sila przez milicje i zolnierzy przed ok. 9 miesiacami z Burmy (obecnie Myanmar ) narodu Raghiga ( Rahidza ), wyznania islamskiego w Bangla Deshu, gdzie juz urodzilo sie tysiace i ma sie w najbliszym czasie jeszcze urodzic cos ok.przynajmniej 48.000,00 dzieci pochodzacych z masowych ( np.30 mezczyzn na 1 kobiete )zgwalcen w /w milicjantow i zolnierzy z Burmy,(wszyscy sa wyznawcami Buddyzmu !!! uchodzacego za najbardziej pokojowa i humanitarna,nie znajaca zabijania religie swiata ), ktorzy w najbrutalnieszy sposob tez mordowali tych Raghiga, np.jak dzieci plakaky,widzsc gwalcona i bita,maltretowana matke to zabijali takie dziecko i wrzucali na stos drewna lub do rowu lub rozcinali na kawalk na zywca cialo takiego dziecka na oczach jego rodzicow….po tych masowych gwaltach np.30x to te kobiety nie mogly chodzic i kto mogl to je niosl do lodzi i droga morska uciekali z Burmy do Bangla Deshu, gdzie jest ok.1mln do dzis…jaka to odgrywa role oprocz przezyc i obrazen fizycznych w kulturze tych muzolmanow, ktorzy te kobiety i te narodzone z gwaltu dzieci uwazaja za “nieczyste” itd. , a kobiety patrzac na swoje w ten sposob na swiat powolane potomstwo wrecz nie moga cgic.ba chwile zapomniec o swojej tragedii, ich czlonkowie rodzin i zwlaszcza bracia i siostry tych z gwaltu urodzonych blagaja matki by oddaly te dzieci z gwaltu do adopcji, rozne oraganizacje i ONZ pomaga w tym i Prawica Rzeczypospolitej,posel Legutko i Klawiter oraz inni np.z PiS-u moga takie dziecko zaadoptowac…a hospitacje obozu w Bangladeszu potraktowac jako kurs uswiadamajscy i ksztaucacy, gdyz ci ludzie nie wiedza co mowia i sa wiele,wiele lat swietlnych oddalonych od rzeczywistosci…zamiast robic takie wsteczne ortodoxyjne akcje w Polsce mogli by pomoc ONZ i wielu organizacjom humanitarnym min. Amnesty International poprzez polska siedzibe tejze w Warszawie o przygotowanie i zgromadzenie poprzez przesluchanie swiadkow i spisanie ich zeznan i zabezpieczeniu dowodow do procesu tych wydeportowanych i zgwalconych przed Miedzynarodowym Trybunalem Wojennym w Hadze… tej burmiskiej prezydentce An San Ki ( ?), co to nosi dlugie suknie i kwiaty we wlosach Amnesty International wlasnie przed paroma dniami odebralo pokojowa nagrode za to ze ona na taki genozid i deportacje oraz masowe gwalty seksualne ( cos ok.ponad pol mln ) zezwolila…milczy jak pien nawet podczas sesji ONZ….. no niech Prawica Rzeczypospolitej, Legutko i Klawiter idlozy swoje klapki na oczy, bo te sa tylko dla koni przewidziane pojada do Bangladeszu…..

 5. Chronienie życia powinno zacząć się od ochrony nowo narodzonych przed religiami i ideologiami i ich kapłanami wszelkiej maści. Wówczas wiele problemów rozwiąże się bez potrzeby produkowania nowych ustaw czy praw.

 6. Biedna prawica, nie ma żadnych już pomysłów na zaistnienie, więc gra na emocjach i sumieniach. Proponuję, aby każdy prawicowiec udowodnił swoje koncepcje podejmując pracę w ramach wolontariatu z dziećmi skazanymi na życie w bezwładzie ciała i intelektu oraz całkowitym wykluczeniu ze świata. Niech pomagają osobiście rodzicom, którzy mają takie dzieci przykute do łóżek i żadnej perspektywy na “normalne” życie.

  Takie rzeczy powinno się pozostawić sumieniu rodziców i samej naturze. Większość z tych dzieci nie przeżyłoby w warunkach pierwotnych zgodnie z “boskim prawem naturalnym”, a możliwość podtrzymania czasowego ich życia wiąże się tylko niejednokrotnie z postępem technicznym naszej cywilizacji, tak negowanym kiedyś przez jedynie słuszną instytucje religijną.

  „Nie jest dzieciobójczynią ta, która sprowadza poronienie, zanim dusza wstąpi w ciało” (Non Est homicida, qui abortum procurat, antequam anima corporisit infuła), powiada św. Augustyn.

 7. No cóż, w mojej skromnej ocenie życie nienarodzone jest w Pomrocznej chronione wystarczająco dobrze. Dostrzegam również przejawy ochrony życia jeszcze nie poczętego, poprzez utrudnianie dostępu do antykoncepcji. Natomiast widzę na co dzień brak ochrony dla życia już narodzonego. Przejawia się to :
  1. Tworzeniem warunków dla wypierania z rynku żywności pełnowartościowej na rzecz skażonej chemicznie, biologicznie bądź złożonej ze składników szkodzących zdrowiu.
  2. Coraz trudniejszym dostępem do usług medycznych i lekarstw.
  3. Degradacją środowiska naturalnego, nie uzasadnioną postępem wytwórczości przemysłowej.
  4. Degradacją moralną, intelektualną i kulturalną młodego pokolenia, prowadzącą do stosowania toksycznych używek, zagrażającej życiu i zdrowiu przestępczości oraz swoistej epidemii chorób psychicznych i wenerycznych.
  Może by w tym zakresie państwo czymś się wykazało, bo w tym zakresie kondycja kolejnych pokoleń pokoleń jest coraz gorsza.

 8. W czasach PRL obowiązywał przepis, że dziecko jest np. spadkobiercą pod warunkiem, że urodzi się żywe, co uważam za słuszne.

  Natomiast prof. Legutko jest słynny z wielu wypowiedzi, nie wiem tylko ilu Polaków te wypowiedzi popiera.

 9. @ wieczorynka c.d. chcę też uświadomić wszystkim osobom wołającym “komuna”, że PRL była legalnym państwem, uznanym nawet przez Zachód (mieli tu swoje ambasady). Zatem proszę się nie wysilać i nie wypisywać, że szerzę nielegalny ustrój.
  Pozdrawiam pokolenie PRL-u.

 10. Wieczorynko, pozdro!

 11. @królowa bona nie dawaj się ponosić emocjom. Propaganda była przed i po…..

 12. @stp….komentator zartuje……pytano mnie czy bym nie mogla pojechac do tego obozu uchodzcow narodu Rahginga z Burmy do Bangladeszu by przeprowadzac przesluchania tych przymusowo wydeportowanych z Burmy i sporzadzac protokuly w specjalnym trybie, gdyz prawie wszyscy Rahginga sa analfabetami oraz dokumentowac do postepowania sadowego badania medyczne i krwi i inne odnosnie tych masowych gwaltow..dostalam oficjalne dokumenty i nakrecony film z zeznaniami ofiar….ale dziekuje za rade, gdyz by przeprowadzac takie przesluchania lub spisywac protokuly zeznan trzeba zachowac trzezwa glowe……

 13. @stp….komentator zartuje……pytano mnie czy bym nie mogla pojechac do tego obozu uchodzcow narodu Rahginga z Burmy do Bangladeszu by przeprowadzac przesluchania tych przymusowo wydeportowanych z Burmy i sporzadzac protokuly w specjalnym trybie, gdyz prawie wszyscy Rahginga sa analfabetami oraz dokumentowac do postepowania sadowego badania medyczne i krwi i inne odnosnie tych masowych gwaltow..dostalam oficjalne dokumenty i nakrecony film z zeznaniami ofiar….ale dziekuje za rade, gdyz by przeprowadzac takie przesluchania lub spisywac protokuly zeznan trzeba zachowac trzezwa glowe……

 14. wieczorynka
  23 listopada 2018 at 20:24
  Najbardziej wpieprza mnie teraz używanie terminu “wolna Polska”. Lub jeszcze gorzej, mowa o niepodległości, wolności lub suwerenności. Będzie Fort Trumpa, są różne tarcze, szpice lub brygady i obcy żołdak depcze naszą ziemię. I reżim jednej reakcyjnej partii kościelnej. To samo dzieje się w całej Europie, zmilitaryzowanej przez kartel US/NATO. Ulokowano tam tysiące baz i obiektów militarnych, wszystkie w celach wojennych, wiadomo z kim. Bardziej wolny czułem się w Polsce Ludowej.

 15. @ Wojciech, Znacznie bardziej czułam się wolna w czasach PRL aniżeli obecnie, czyli w czasach III RP. W czasach PRL żaden milicjant nie potraktował mnie agresywnie, mimo, że nie byłam nadmiernie usłużna.

  Brońmy dobrego imienia PRL i pamiętajmy komu zawdzięczamy wykształcenie, co pozwala nam oceniać obecną sytuację.

 16. @wieczorynka. 24 listopada 2018 at 21:52

  Popieram i przyłączam się.
  Pozdrawiam

 17. @ Miecław. Od czasu do czasu nabijam się na wpisy młodych ludzi, którzy przyjaźnie odnoszą się do czasów PRL. Jest to z pewnością zarówno czytanie książek jak i wychowanie wyniesione z domu.
  Myślę, że takich młodych będzie coraz więcej. Pozdrawiam

 18. Zakazy w tej sferze mogłyby ugodzic smiertelnie w in vitro, a to jedyna nadzieja (o ile znajdzie się odpowiednio patriotyczna surogatka) na przedłużenie rodu Wielkiego Polaka.

 19. @wieczorynka. 25 listopada 2018 at 13:55

  Wiesz, ja mam bezpośredni kontakt z młodymi pokoleniami od ponad 30 lat i widzę, jak zmienia się ich mentalność oraz postrzeganie rzeczywistości w zależności od epoki, propagandy i poziomu biedy w kraju. Jeszcze 15 lat temu młodzież była zachwycona liberalizmem i kapitalizmem bo im wmawiano, że wszystko zależy od nich. Wtedy raziło mnie to, ale nic nie mogłem poradzić, bo moje słowa trafiały w próżnię intelektualną. Dopiero po latach biedy i postępującego zniewolenia, na skutek braku perspektyw zmienia się obecnie postrzeganie młodzieży. Zaczynają się interesować PRL-em i oceniać przez pryzmat wspomnień ich rodziców i dziadków, że to był dobry system, bo dawał bezpieczeństwo i równość. Wpływ na to mają sami rodzice, którzy zachwyceni na początku lat 90-tych perspektywą bogacenia się, teraz po latach tyrania w biznesie lub na ten biznes dochodzą do wnioski, że mają zmarnowane życie, bo założone cele nie zostały w większości osiągnięte, a pracowali tak naprawdę na wzbogacenie się oligarchii zachodniej.
  Z tych pokoleń żyjących obecnie w biedzie będą się wywodzić ci, którzy rozliczą styropian za kilka-kilkanaście lat.

  Oczywiście propaganda posiadaczy kapitału i ich politycznych lokai próbuje ograniczyć dostęp do informacji, ale to się nie uda, bo internet to potężne źródło informacji.

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.