Pierwsza poważna bitwa o sukcesję na prawicy jest za nami

graf. red.

Pierwsza poważna bitwa o sukcesję na prawicy jest za nami. Pan Bielan nie pokonał pana Gowina, nie udało mu się odnieść sukcesu. Partia pana Gowina okazała się w generalnym ujęciu – lojalna wobec lidera. Ponieważ ci ludzie doskonale rozumieją, że skoro byli w rządzie PO, teraz są w rządzie PiS, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby znowu być przy PO, czy tym co się z niej wykształci – jako oczywiście prawe skrzydło. Dodajmy, jeżeli w międzyczasie lider okazał by się dziedzicem władzy w całej dobrej zmianie, to nikt by z tego powodu się szczególnie nie zmartwił.

Tymczasem to nie jest takie proste, albowiem podmiot wielu trosk – pan prezes, we własnej osobie, nie ma najmniejszego zamiaru pozwalać na to, żeby w ogóle miało miejsce jakiekolwiek staranie się o schedę po nim. Oczywiście to czysta spekulacja – jednak z charakteru, jak również sposobu politycznego zachowania się pana prezesa wynika jedna prosta obserwacja – prawdopodobnie pan prezes sam chce wskazać swojego następcę. Namaścić go i zapewnić mu powszechne uznanie w swoim prawicowym otoczeniu.

Z tym jest problem, ponieważ o ile pan prezes rzeczywiście jest tytanem intelektu i pomimo wszelkich błędów, jakie popełnił, w tym tych najnowszych – nikt mu nie może odmówić inteligencji, sprytu politycznego i umiejętności prowadzenia gry politycznej. To w jego otoczeniu jest najdelikatniej mówiąc – trudno, żeby nie powiedzieć, że dno lub że w ogóle metr mułu, cwaniactwa, zaprzaństwa i oportunizmu. To chyba, jedna z największych klęsk pana prezesa w ogóle, że nie potrafił przez tyle lat wykształcić następców na lidera. Przy czym, na co warto zwrócić uwagę, osoby inteligentne i zdolne do krytycyzmu – od pana prezesa odeszły.

Wiemy jedno – nie ma następcy, przy czym pan Prezydent się zupełnie nie liczy, nawet na zasadzie „politycznej pacynki”, zabezpieczającej interesy zwaśnionych obozów dobrej zmiany. To szokujące, że pan Andrzej Duda, nie był w stanie przez pełną kadencję wykształcić sobie takiej pozycji i takiego zaplecza, żeby poprzez autorytet być chociaż pretendentem do połączenia wszystkich na prawicy, którzy mają istotnie inne optyki zapatrywania się na wspólną sprawę. Jednak chyba taki był zamiar od samego początku, żeby ten pan, nie stanowił dla nikogo konkurencji politycznej.

Patrząc na otoczenie pana prezesa, widać że pan Joachim Brudziński cieszy się istotnym poziomem zaufania, jak również jest to polityk popularny wśród prawicowych publicystów. Co ciekawe, ten pan nie miał żadnych kompromitacji w swojej politycznej karierze, jednak powiedzieć, że pozostaje w cieniu pana prezesa, to mało powiedzieć. Ten pan nie dał się poznać opinii publicznej, szerzej niż poprzez kilka w istocie lakonicznych wypowiedzi. Nie zaistniał medialnie, chociaż to akurat dobrze świadczy o polityku w naszych realiach, ponieważ nasze mendia (tu nie ma błędu), specjalizują się w kreowaniu kolejnych afer, skandali i wyszukiwaniu lapsusów językowych, a to się może każdemu – zawsze zdarzyć. Zresztą w czasach, kiedy mężczyzna każe nazywać się kobietą, a kobiety na transparentach mają wypisane wulgarne hasło na W., które głośno wykrzykują w centrach miast, nie ma się czemu i komu dziwić. Na tym tle pan Brudziński jawi się jako polityk w istocie konsekwentny i rzeczowy, a na pewno nie skompromitowany. Tylko ciężko powiedzieć jak ten pan myśli, ponieważ za mało o nim wiadomo. Dlatego, nie wiadomo czy się nie rozczarujemy. Uwaga, to nie znaczy, że to nie jest typ lidera, wręcz przeciwnie – może rozwinąć skrzydła, czego należy każdemu serdecznie życzyć. Jeżeli jednak mielibyśmy brać pod uwagę przywództwo obozu rządzącego na kolejne lata, to warto byłoby poznać człowieka.

Dalej nie ma co wskazywać na osoby, albowiem dla dominującej części dobrej zmiany pan Zbigniew Ziobro jest nie do zaakceptowania. Przecież jeszcze nie dawno wyłączano (wyciszano) mu mikrofon, a w tej chwili jest głównym hamulcowym działań rządu zjednoczonej dobrej zmiany. Przy czym uwaga, nie można powiedzieć, żeby pewnych racji nie miał. Stanowisko pana Ziobro odnośnie kwestii europejskich było zasadnicze od samego początku i to ma służyć nie Polsce, nie dobrej zmianie, ale budowie mitu założycielskiego jego partii – jakkolwiek by się nie nazywała. Eurosceptycyzm jest już znakiem rozpoznawczym pana Ziobro, a ma to ten sens, że odbiera głosy Konfederacji.

Czekajmy teraz na akt drugi, czy może drugą bitwę. Ponieważ bez najmniejszych wątpliwości, ambicje polityczne pana premiera Morawieckiego, nie kończą się na pełnieniu tej funkcji. W przeciwieństwie do pana Prezydenta, ten premier, okazał się nie tylko sprawnym graczem, ale przede wszystkim umiejętnym budowniczym własnej marki politycznej.

Na pewno żyjemy w ciekawych czasach, co więcej – na dobrozmianowej prawicy wiele się dzieje, a będzie się działo jeszcze więcej. Pocieszające dla przeciwników tej opcji jest to, że ci państwo są już na etapie komunikowania się poprzez media. Jednak to nic nie znaczy, ponieważ opozycja nadal, nie jest w stanie zaproponować niczego i nikogo więcej, niż to co było.

20 komentarzy do “Pierwsza poważna bitwa o sukcesję na prawicy jest za nami

 • 7 marca 2021 o 08:58
  Permalink

  No taki super inteligentny ten prezes a jednak woli się otaczać głupimi. Z jakiego powodu?
  Jak zwykle to są jego kompleksy, które potwierdził słynnym materiałem wideo z lat 90-tych, na którym to marzył o zbawieniu Polski.
  Nie należy nigdy, przenigdy zapominać do jakich katastrof ten człowiek doprowadził, dosłownie i w przenośni.
  Na koniec zapragnął postawić dwa długie członki, jakby w opozycji do własnego krocza. Szkoda, że mu uniemożliwiono. Byłby to symbol małości przedstawiony wielkością. Można by w przyszłości zrobić tam Muzeum Kompleksów. A tak…. tupa.

  No ale, mamy przyjaciół ogromnych, wystarczy wsiąść w statek i po kilku dniach grillujemy. Europę.

  Odpowiedz
 • 7 marca 2021 o 10:39
  Permalink

  Jednym słowem Gowin przyspawał się do stanowiska prezesa swojej partii, na wzór prezesa nad prezesami. Dał przykład działania bez demokracji, doszło do feudalizacji kolejnej partii na prawicy. Naiwny Bielan może jeszcze wierzył w zasady demokracji? 🙂 Szkoda że pomniejsi politycy prawicy nie zdają sobie sprawy, że są tylko marionetkami w grze mafijnych prawicowych feudalnych klanów politycznych rządzonych przez “jaśnie panów” dyktatorów (ojców chrzestnych).

  A co do tego:
  “Z tym jest problem, ponieważ o ile pan prezes rzeczywiście jest tytanem intelektu i pomimo wszelkich błędów, jakie popełnił, w tym tych najnowszych – nikt mu nie może odmówić inteligencji, sprytu politycznego i umiejętności prowadzenia gry politycznej. To w jego otoczeniu jest najdelikatniej mówiąc – trudno, żeby nie powiedzieć, że dno lub że w ogóle metr mułu, cwaniactwa, zaprzaństwa i oportunizmu.”
  – mam tu jednak przeciwne zdanie. Tylko człowiek bez inteligencji może skupić w partii takie dno moralne aby nim zarządzać, a przy ich pomocy tak podzielić naród w dążeniu do dyktatury. Historia i życie dowodzi, że cwaniacy, zaprzańcy, oportuniści oraz ci niby sprytni politycznie po pewnym czasie bardzo źle kończą, o utracie honoru nie wspominając. Postawiłbym tu diagnozę psychologiczną, ale bez badań klinicznych nie byłaby to pełna i obiektywna opinia. Może doczekamy gdy lud zmądrzeje i kiedyś sąd zleci przeprowadzenie odpowiednich badań wobec oskarżonego o kierowanie, np. zorganizowaną grupą przestępczą, która dokonała zamachu na demokrację, sądy itd.

  Dlatego nie dziwi, że:
  “To chyba, jedna z największych klęsk pana prezesa w ogóle, że nie potrafił przez tyle lat wykształcić następców na lidera. Przy czym, na co warto zwrócić uwagę, osoby inteligentne i zdolne do krytycyzmu – od pana prezesa odeszły”.”
  – no właśnie odeszły, pytanie dlaczego? Jest odpowiedzią na powyższe stwierdzenie o braku inteligencji. Oni nie chcieli służyć prezesowi za marionetki na jego feudalnym podwórku i nie godzili się na dzielenie Polaków oraz wiele innych niszczących demokrację i naród działań.

  A co do Pana Brudzińskiego, to fakt, on chyba jako jedyny, nie bardzo pasuje do tego prymitywnego towarzystwa. Byłby dobrym przywódcą prawdziwej prawicy, ale nie ma szans, bo nie ma prawdziwej prawicy. Jest zgraja fanatyków różnych opcji, cwaniaków, zaprzańców, oportunistów i karierowiczów konformistów, których prezes nad prezesami przyciągnął do siebie w walce o dyktaturę, ale oni, jak zabraknie prezesa, którego się boją w obawie przed utratą stanowisk, to rozniosą Brudzińskiego i każdego innego bardziej inteligentnego polityka prawicowego. Zagryzą go i siebie wzajemnie w walce o władzę i wpływy.
  Szkoda Brudzińskiego bo to chyba przyzwoity człowiek.

  Z felietonu wynika smutny obraz polskiej polityki i demokracji, bo to dotyczy także innych partii, również lewicy burżuazyjnej. Już dawno powinna wystąpić ponownie w TVP pani Joanna Szczepkowska i ogłosić: “Proszę państwa właśnie w Polsce skończyła się demokracja”. Tylko datę by trzeba jakoś ustalić, ale ja wskazałbym na pierwsze niby wolne wybory prezydenckie i parlamentarne, gdzie tak zmanipulowano ordynację wyborczą, aby ubezwłasnowolnić wyborców.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_prezydenckie_w_Polsce_w_1990_roku
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_parlamentarne_w_Polsce_w_1991_roku

  Odtąd rozpoczęły się rządy feudalnych partii w Polsce pod przykrywką demokracji przedstawicielskiej oraz rządy niby państwa prawa. A fakty są takie:
  „Państwo prawne jest tylko figurą stylistyczną, o wiele mniej mającą wspólnego z rzeczywistością niż demokracja socjalistyczna” – http://3obieg.pl/upadek-2

  Odpowiedz
 • 7 marca 2021 o 10:58
  Permalink

  Czyli mamy ZASTÓJ.

  A pandemia szaleje.

  Odpowiedz
 • 7 marca 2021 o 13:07
  Permalink

  Jak tylko osłabnie pozycja Kaczyńskiego – wiek robi swoje – na prawicy zacznie się walka na noże o schedę po nim. Czy to coś zmieni? Moim zdaniem nie, bo opozycja nie ma żadnego programu dla Polski. A do tego wdepnęła jak w przysłowiowe g…. w te wszystkie lewacko-liberalne ideologie afirmujące mniejszości seksualne, co świetnie wykorzystuje w propagandzie prawica, mocno wspierana przez sowicie przez nich opłacany kler. Na czym zresztą całkiem niedawno przejechał się Trzaskowski, a jeszcze bardziej burżuazyjno-kawiorowa i udająca lewicę SLD, ale wniosków do dzisiaj nie wyciągnęli.

  Odpowiedz
 • 7 marca 2021 o 15:38
  Permalink

  A co do ambicji politycznych premiera namiestnika kapitału, to wielka lipa. Ten człowiek na zawsze się już będzie kojarzył z gloryfikacją faszystów spod znaku NSZ i ignorancją prawdy oraz wiedzy. Człowiek, który nie potrafi spotkać się z rolnikami i odpowiedzieć na trudne pytania nie powinien rządzić.

  Kiedyś opozycja w PRL złożona z pożytecznych idiotów wyśmiewała wizyty gospodarcze Gierka, ale jego milicja nie musiała bronić przed ludem, jak obecnie policja broniła namiestnika kapitału.
  Znajdź różnicę:
  https://joemonster.org/filmy/109829/Morawiecki_ucieka_przed_rolnikami_podczas_otwarcia_obwodnicy
  Edward Gierek w terenie – Skępe
  https://www.youtube.com/watch?v=1ZM1MG-4J-E
  i w dniu kobiet:
  https://www.youtube.com/watch?v=GcP4ztp9tCY

  Na tych obrazach widać zasadniczą różnicę między systemami polityczno-gospodarczymi. Czyli dyktaturą proletariatu w PRL, a dyktaturą kapitału w III RP. 🙂

  Odpowiedz
  • 7 marca 2021 o 18:40
   Permalink

   @Miecław. Przestań obrażać narodowców. Używasz retoryki zarządzających Polską komunistycznych kosmopolitów wiadomego pochodzenia do 56′. Wstydź się!!

   Odpowiedz
   • 7 marca 2021 o 21:11
    Permalink

    @krzyk58
    To ty się wstydź. Kolaborujących z faszystami NSZ-owców nie można uznać za narodowców, to tylko panicze, którym się marzyła feudalna i kościelno-faszystowska dyktatura, co to chłopów z BCH jak złapali to chłostali. Cytowałem kiedyś. Oni nie mogą być uznani za prawdziwy naród polski ze względu na historyczne obciążenia winą za poddaństwo i traktowanie ludu jak bydła roboczego. Polska została odbudowana na bazie ludu chłopskiego, a “jaśnie państwo” to jak grzyb pasożyt na zdrowym ciele narodu. Podobnie zresztą jak okupant religijny.

    Masz tu opinię o NSZ samego płk. Rzepeckiego:
    „Trzeba też podkreślić, że płk Jan Rzepecki w czasie wojny Szef Biura Informacji i Propagandy Komendy Głównej AK, a po wojnie Żołnierz Wyklęty (zastępca komendanta antykomunistycznej organizacji NIE oraz założyciel Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość), bardzo sceptycznie odnosił się do prób scalenia NSZ-u z AK pisząc w kwietniu 1944 roku do gen. Bora- Komorowskiego: „Opozycja faszystowska to przede wszystkim ONR. Cechuje ją brak skrupułów i demagogia, opieranie się na klasach posiadających, bezwzględna wrogość do radykalnej lewicy, którą całą traktuje jako agenturę lub straż przednią bolszewizmu i nie zadaje sobie trudu dojrzenia istotnych wśród niej różnic (…). Przyłączenie „opozycji faszystowskiej” [do AK] prawie na pewno wywoła odpadnięcie poważnej części lewicy rządowej, nadałoby temu obozowi piętno reakcyjne. Jestem głęboko przekonany, że w błyskawicznym tempie pociągnęłoby to za sobą dla Polski śmiertelną katastrofę wojny domowej, w której lewica walczyłaby pod komendą PPR, a prawica-ONR. AK przypadłaby rola obrońcy klas posiadających. Następstwem – wasalizacja lub wcielenie Polski do ZSRR. W świetle powyższego ostatni nasz sukces w postaci podporządkowania NSZ może mieć wysoce ujemne następstwa, jeśli nie sparaliżujemy ich umiejętną akcją wychowawczą”.
    Trzeba, za cytowanym w książce prof. Rafałem Wnukiem, stanowczo podkreślić: NSZ-ONR dążył do ustanowienia po wojnie monopartyjnej dyktatury nacjonalistycznej i nie był częścią Państwa Podziemnego.”
    Bohdan Piętka, „Kłamstwa o historii”, Biblioteka „Przeglądu”. Fundacja „Oratio Recta”, 2020.
    https://strajk.eu/prawicowa-polityka-historyczna-manipulacje-klamstwa-przemilczenia-recenzja/

    Odpowiedz
 • 7 marca 2021 o 15:55
  Permalink

  Jeśli TO (o czym mowa), jest – prawica, noo, powiedzmy jeśli już – TO tylko uzurpatorzy.
  A ja na pewno jestem wyznania lewicowego, nowokomunistycznego, (komunizm kulturowy) jedynie słusznego, prawilnego z Zachodu i USA . Trockista jestem, z rozwinięciem (odgałęzianiami) aż w neocony…. 🙂

  To opracowanie nie jest szczegółową historią teorii krytycznej (patrz: historia antykultury), chociaż przedstawia najważniejsze fakty tej historii. Jego głównym celem jest wyjaśnienie przyczyn powstania teorii krytycznej, jej celu, oraz roli rewolucji seksualnej w ideologii marksizmu kulturowego.

  Drugim celem jest przedstawienie zachodnich źródeł komunizmu i umożliwienie rozróżniania komunizmu bolszewickiego (rosyjskiego) i komunizmu kulturowego (zachodniego). Być może ten drugi cel jest nawet ważniejszy, ponieważ żyjemy w fałszywym przekonaniu, że po formalnym upadku ZSRR komunizm się skończył, a system, w jakim żyjemy jest – wprawdzie niedoskonałym, ale jednak – „kapitalizmem” i to na dodatek “wolnorynkowym”. 😁

  https://www.historiasztuki.com.pl/025-00-05-TEORIA-KRYTYCZNA.php

  @Niechodzący na wybory. Dlaczego ‘udająca lewicę SLD”? Po prostu postępują konsekwentnie, to nie ich wina że pan i panu podobni oczy mają szeroko -zamknięte. Pacz wyży i niży (linki). 🙂

  https://polskamyslnarodowa.wordpress.com/2015/01/29/25-rocznica-likwidacji-pzpr/

  Odpowiedz
  • 7 marca 2021 o 18:35
   Permalink

   KW-44 “DALACZEGO CAR MIKOŁAJ II ABDYKOWAŁ”. Maciej Poręba, Wojciech Olszański, Osadowski 7.03.2021 https://www.youtube.com/watch?v=ou8DFfoCwg8

   Ps. Pro, nazwiska osoby wymienionej przez M. Porębę: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B8%D1%80%D0%BF%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B2,_%D0%A2%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D1%84%D0%B5%D0%B9_%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

   Następne pro: w temacie lewicy prawicy… z czasów rewolucji francuskiej pochodzi przeżytek klasyfikacji.”Lewa noga, prawa noga i TO co pośrodku?”. Był u dawnych Słowian obyczaj (nakazany przez bogów) aby zasiedlać wyłącznie prawy brzeg rzeki.Lewy brzeg rzeki był miejscem złym,nieznanym i wrogim dlatego stał się miejscem zsyłek.Kto poważnie naruszał normy społeczności temu obcinali warkocz (Słowianie nosili podówczas długie włosy a żeby ich się one nie pętały zaplatali je w warkocz),i wyrzucali na lewy brzeg.Obcięcie warkocza było dla nich czymś równym cywilnej śmierci,hańbą po której trudno się pozbierać.
   Do dziś we wszystkich językach słowiańskich (chyba wszystkich? ) “lewość” (w przeciwieństwie do prawości) ma negatywne konotacje:”iść na lewo”,”lewe interesy” “lewizna” .W języku rosyjskim istnieje nawet powiedzenie “pomylić brzegi” które stosuje się w odniesieniu do kogoś kto trwa w błędnym przekonaniu,źle postępuje,utracił właściwą orientacje. Ale to taka oczywista -oczywistość zapewne
   wiadoma @Miecławowi, jak i innym komentatorom.

   Ps2. W pewnym momencie dyskusji p. Wojciech ‘nieco zdenerwowany” … 🙂 Ale, WARTO! Przyznam że
   jak dla mnie – nihil novi. 🙂

   Odpowiedz
   • 7 marca 2021 o 21:25
    Permalink

    @krzyk58

    Z tym obyczajem słowiańskim to chyba coś ci się porąbało. Podaj źródło, bo stare kroniki o tym nie wspominają. W jakim plemieniu te przesądy występowały, bo na pewno nie na terenach obecnej Polski.
    Za to prawica obecnie kojarzy się z ciemnotą i wszelkimi ograniczeniami intelektualnymi, a nie prawością postępowania i przyzwoitością. Jest zaprzeczeniem swojego desygnatu semantycznego.

    Odpowiedz
    • 8 marca 2021 o 08:18
     Permalink

     @Miecław. Rozumiem że analizowałeś – wszystkie dostępne (i nie) “letopisy”?! A jeśli już to nawet pod kątem wypadania włosów? 🙂 “W jakim plemieniu te …” Dokładnie już nie pamiętam , możliwe że u Siuxów, albo innych Sikhów? “Za to prawica…” Nie ma prawicy, są tylko uzurpatorzy, to tak jak oryginał i wyrób imitujący, niby na pozór podobne ale to tak naprawdę TYLKO marna zresztą imitacja oryginału. No, BO weź wyimaginuj sobie waćpan takiego prawicowca, którego ojciec czy dziad działał np. w czymś takim jak KPP – ‘tosz to jaja” jak berety, a takich i podobnych skoligaceń partyjnych mamy na pęczki. Więc, śmiej się pan z tego …. jak ująłby S. ‘Wiech” Wiechecki. Miecławie uwagę (punkt ciężkości) skierować należało na wykład M. Poręby, a nie na sprawy w sumie nieistotne.
     Dokończę podjęty wątek Sławian i lewizny: Tedy wyganiali Słowianie grzeszników i naruszycieli za Łabe i Odre,wyganiali, aż wygnani zaczęli tworzyć własne społeczności.Społeczności wrogie Słowianom bo kierujący się już inną od słowiańskiej mentalnością,tworzące inny system wierzeń,norm i obyczajów.Ale że genetyka to jednak genetyka to gdzieś bardzo głęboko,w zakamarkach swych mrocznych dusz, czują że ich kolebką są lasy i stepy euroazji i dlatego czasu do czasu wybierają się tam z nieproszoną wizytą.” Czujesz w tym bluesa, o pochodzeniu “niemych” jak i występującej pośród nich nieodpartej tęsknocie za “wschodnią stroną”. Geny! 🙂

     Odpowiedz
    • 8 marca 2021 o 09:34
     Permalink

     @krzyk58

     No i abarotno, skoro stwierdzasz, że nie ma prawdziwej prawicy, to ja ci od dawna już udowadniam, że nie ma prawdziwej lewicy, ani nie ma już komunistów (tych 300 członków aktualnego KPP się nie liczy, są bez znaczenia), a ty swoje dyrdymały powielasz nadal.

     Jakoś tak się dziwnie złożyło, że prawica z Kościołem na czele przyciągnęła najpierw do styropianu zdrajców i miernoty intelektualne a teraz zostały już tylko miernoty bo zdradzać już nie ma kogo i czego, skoro państwo jest teoretyczne i naród co raz bardziej przypomina masę bez kultury, za to z wdrukowaną zachodnią kulturą głupoty.

     Niejaki Ziemowit Miedziński, spłodził pseudonaukowe książki, najpierw wydalił z siebie “Dyktaturę ciemniaków” (2014) a potem “Tryumf czerwonych miernot” w 2017 roku. Tyle fałszu dawno nie czytałem, braki w wiedzy widoczne i aż porażające, że ktoś taki jest naukowcem. Naukowiec powinien umieć spojrzeć na zmiany społeczne z różnych perspektyw, obiektywnie i bez uprzedzeń pokazując etiologię oraz przyczyn rewolucji społecznych rzetelnie omawiąjąc ich skutki. Z tych powodów kogoś takiego nie można zaliczyć do naukowców, są to książki oparte na fałszu i nikczemnej propagandzie skierowanej przeciwko ludowi traktowanemu jak bydło do sterowania kropidłem.
     https://gloria24.pl/autor/ziemowit-miedzinski
     https://multibook.pl/pl/p/Ziemowit-Miedzinski-Dyktatura-ciemniakow/4958
     Przeczytaj, a będziesz miał kalkę tego co ty tutaj na forum powielasz.

     Nie wątpię, że przyjdzie jednak czas, gdy ktoś napisze książki, które nie będą oparte na fałszywej interpretacji rzeczywistości PRL, jak u Miedzińskiego a na prawdzie popartej dowodami w odniesieniu do III RP. Autor/autorzy powinni pokazać prawdę, to jakim PRL była cywilizowanym państwem pod dyktaturą narodowych komunistów, podobno ciemniaków, a jak ten dorobek cywilizacyjny zniszczono i co powstało na gruzach PRL w III RP pod dyktaturą kapitału i prawicowych ciemnych miernot. Proponuję nawet tytuły:
     “Dyktatura prawicowo-kościelnych ciemniaków” i “Tryumf czarnych i prawicowych miernot”.

     Odpowiedz
     • 8 marca 2021 o 18:37
      Permalink

      @Miecław.

      “Nie wątpię, że przyjdzie jednak czas, gdy ktoś napisze książki, które nie będą oparte na fałszywej interpretacji….” No, właśnie, też na taki splot okoliczności liczę! 🙂 Paka jest do analizy tekst(y), którym wyprostuję (albo i nie) twoje pozwijane, zaczerwienione neurony, wypadło na Galicję a jak wiesz znane jest powiedzenie
      o biedzie, nędzy galicyjskiej, znaczit w zaborze pruskim czy rosyjskim żyło się (chłopu) zdecydowanie lepiej co było prawdą …ale jak wynika z tekstu nawet w tak biednym miejscu jak Galicja “szło żyć “. No i masz analogię do dnia dzisiejszego!

      Od kilku lat w Internecie robi furorę cytat z blogu profesora Roberta Gwiazdowskiego, eksperta do spraw podatkowych:

      „Chłop pańszczyźniany pracował więc dla pana feudalnego na początku XVI wieku 52 dni w roku, a później 104 dni. I to był feudalny wyzysk. My na początku XXI wieku pracujemy dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej 164 dni. I to jest sprawiedliwość społeczna.”[24]

      Trudno o lepszą puentę tego artykułu, choć może warto dodać jeden komentarz. Od 2009 roku, kiedy prof. Gwiazdowski pisał powyższe słowa, do 2013 roku przybyło nam 8 dni pracy na rzecz Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

      Dr Radosław Sikora

      https://kresy.pl/kresopedia/postep-czy-regres-czyli-czego-mozemy-zazdroscic-panszczyznianym-chlopom/

      https://kresy.pl/kresopedia/polski-chlop-o-dziedzicu/

      https://kresy.pl/kresopedia/polski-chlop-o-zydach/

      https://kresy.pl/kresopedia/sieroty-po-rzeczpospolitej/

      https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_S%C5%82omka_(w%C3%B3jt)

      https://polona.pl/item/pamietniki-wloscianina-od-panszczyzny-do-dni-dzisiejszych,MTA1OTc4OTU2/14/#info:metadata

      No a ty pociskasz “cięgiem” pridumki” rodem z lat 50′ ubiegłego wieku. Otrząśnij się … gdyż wcale nie masz lżej niż twój pradziadek (ileśtam razy – pra). 🙂

      Odpowiedz
     • 9 marca 2021 o 00:25
      Permalink

      @krzyk58

      Na kogo ty się powołujesz? Na nawiedzonego liberała i kłamcę, który nie ma pojęcia o historii chłopa pańszczyźnianego traktowanego jak bydło? Chłop pańszczyźniany od XVII wieku praktycznie 5-6 dni w tygodniu z rodziną pracował na pana i plebana. Ściemy kapitalistycznych liberałów to możesz powielać dla prawiczków wykluczonych intelektualnie, ale nie lewicowcom.

      Taka była prawda:
      „W 1520 r. sejm postanowił, że każdy chłop musi co najmniej jeden dzień w tygodniu przepracować bez zapłaty w folwarku swego pana. W Polsce w późniejszym okresie wprowadzono naliczanie pańszczyzny od wielkości gruntu posiadanego przez chłopa za pomocą dni w tygodniu przypadających na łan – np. pańszczyzna 4 dni od łana tygodniowo oznaczała, że chłop mający połowę łana miał odpracować u pana 2 dni na każdy tydzień, a posiadacz 1 łanu – 4 dni; ponadto chłop nie musiał odpracowywać wyłącznie sam pańszczyzny – jeśli przez 1 dzień pracował wraz z 2 synami powyżej określonego wieku i 1 parobkiem, to zaliczano mu 4 dni. W XVII w. pańszczyzna osiągała wymiar 6 dni pracy darmowej tygodniowo”.
      https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84szczyzna_w_Polsce

      Mało tego oprócz pańszczyzny była tzw. darmocha, czy wie o tym liberał Gwiazdowski, który ma blade pojęcie o ekonomi dobrostanu społecznego, za to świetnie balansuje na oszustwach liberalizmu, gratuluję poziomu.
      https://pl.wikipedia.org/wiki/Darmocha

      A co do linkowanych “jaśnie pańskich” tekstów na tym portalu Kresy.pl to szkoda słów, fałsz goni fałsz. To propaganda niskich lotów, wybielająca rządy pana i plebana po to, aby wrócić do władzy i feudalizm ponownie zaprowadzić, aby żyć na koszt i kosztem ludu polskiego. Nic z tego. Linkowałem ci już wiele razy i cytowałem źródła. Fałszowanie średniowiecznej chłopskiej niedoli w I RP wam nie przejdzie.
      Każdy Polak powinien przeczytać:
      https://aros.pl/szukaj/ludowa+historia+polski/0
      https://aros.pl/ksiazka/bekarty-panszczyzny-historia-buntow-chlopskich
      Wtedy nawet prawiczek intelektualny powinien doznać olśnienia i inaczej spojrzeć na rządy pańskie i plebańskie.

      Według Staszica taki mamy obraz chłopa polskiego z końca XVIII wieku: „…Pięć części narodu polskiego stoi mnie przed oczyma. Widzę miliony stworzeń, z których jedne wpół nago chodzą, drugie skórą albo siermięgą okryte, wszystkie wyschłe znędzniałe, obrosłe, zakopciałe, oczy głęboko w głowie zapadłe, dychawicznymi piersiami ustawicznie robią. Posępne, zadurzałe i głupie mało czują i mało myślą, to ich największą szczęśliwością. Ledwie w nich dostrzec można duszę rozumną. Ich zwierzchnia postać z pierwszego wejrzenia więcej podobieństwa okazuje do zwierza niżeli do człowieka. Chłop – ostatniej wzgardy nazwisko mają. Tych żywnością jest chleb ze śrutu, a przez ćwierć roku samo zielsko; napojem woda i paląca wnętrzności wódka. Tych mieszkaniem są lochy, czyli trochę nad ziemię wyniesione szałase. Słońce tam nie ma przystępu…” A dalej po odmalowaniu w niemniej ponurych barwach wnętrza lepianek i sposobu życia familii chłopskiej, Staszic ważkie pod rozwagę rzuca zdanie: „…Dobrzy Polacy! Oto rozkosz tej części ludzi od których los waszej Rzeczypospolitej zawisł. – Oto człowiek, który was żywi! Oto stan rolnika w Polsce!”

      „Pospólstwo w Polsce ludzką postawą od nierozumnych się różni zwierząt, jest bałwochwalcze w ostatnim stopniu. Wszystko zwala na Boga, od którego nieustannie chce cudów. Oto takie są skutki bałamutnej nauki duchownych.”
      Stanisław Staszic (1755-1826)

      „Dziedzic zawsze mawiał: “Władza należy do nas, do nas należy wojsko, policja i … pieniądze. A wy chamy macie robić i słuchać nas, bo na to was Pan Bóg stworzył” – ŹRÓDŁO: M. Jędrzejczak, L. Staszyński – Na cudzym i na swoim. Wspomnienia, Wyd. LSW 1970, s. 346.
      Teraz kapitaliści wprost tego nie powiedzą, ale właśnie na tym jak w cytacie opiera się aktualna dyktatura kapitału w III RP.

      Wciskać kit “jaśnie panowie” możecie swoim owieczkom po Kościołach razem z waszym lokajskim klerem, ale nie nam lewicy narodowej i społecznej.

      Odpowiedz
  • 7 marca 2021 o 19:32
   Permalink

   @krzyk58
   Zacznijmy od tego, że prawdziwa lewica to – obrona ludzi pracy najemnej przed nadmiernym wyzyskiem, pilnowanie darmowego szkolnictwa i opieki medycznej, a wcześniej chociażby wywalczenie 8 – godzinnego dnia pracy i prawa do urlopu oraz chociażby równouprawnienia kobiet, których tak bardzo pan nie lubi. Natomiast SLD, podobnie zresztą jak pozostałe partie, gdy rządziła to swoje rządy opierała na zasadzie anty-Janosika, czyli zabierała biednym i dawała bogatym oraz klerowi. Inna sprawa, że gdy dwukrotnie przejęła władzę po katastrofalnych rządach prawicy, to za każdym razem wyprowadzali kraj na prostą. Ale to tylko dlatego, że w odróżnieniu od styropianu posiadali doświadczone kadry i ze wszystkich byli najmniej pazerni. Natomiast ich udawana “lewicowość” polegała na tym, że przed wyborami wyjeżdżali z hasełkami ekstra praw dla środowisk LGBT, a posłanka Senyszyn coś tam paplała o aborcji. Nikt tego zresztą nie brał na poważnie nawet Episkopat, bo zaraz po wyborach o hasełkach zapominali. Czarzasty ostatnio poszedł tą drogą i tylko się ośmieszył. Z prawdziwie lewicowych partii, a raczej małych partyjek, to mamy PPS, Ikonowicza, Unię Pracy i być może Razem Zandberga, ale nie mają szans zaistnieć, bo media które są w rękach kapitału nie dopuszczają ich do głosu. Dla pana zresztą to nie ma znaczenia, bo wszyscy wg. pana są komunistami – nawet bankierzy, przemysłowcy i spekulanci giełdowi na Zachodzie, którzy tworzą podobno Rząd światowy, który ma na celu wprowadzenie komunizmu, czyli i śmieszno i straszno zarazem…

   Odpowiedz
   • 7 marca 2021 o 21:48
    Permalink

    @Niechodzący na wybory.

    Noo… tym razem zadziwił mnie pan, zwłaszcza mam na myśli zdanie wieńczące. Tak sprawy się mają,
    nie inaczej, pan ujął, co tu by jeszcze dopisać by panu pocukrować? Szacunek! 🙂
    No i swoim zwyczajem co by nie przedobrzyć z cukrowaniem nieco wrzucę dziegciu, jaki powód? Ano p. zakończenie (finis) – dosłownie idzie mi o kilka wyrazów, które to pozwolę sobie przytoczyć , a mianowicie “czyli i śmieszno i straszno zarazem…” Dokładnie!
    W ten sposób reagowała (dedukowała) rosyjska inteligencja na wieść iż w Imperium Rosyjskim
    zaczynają się ruchawki a to lutowe masonów i liberałów a to październikowo (listopadowe)
    bolszewików i wielkiego ponadnarodowego kapitału. No i poszli do piachu, gdy szumowina wzięła władzę “przewracającą się na ulicy”, ‘cała władza w ręce rad”. ( Dopiero Stalin prostował “starych bolszewików”)
    Polecam odcinek nr. 392 Świata wg Kiepskich pt. “Psychuszkin” . A tak’że pewien serial: Кронштадт 1921. Все серии подряд. StarMedia. Babich-Design. Документальный Фильм
    https://www.youtube.com/watch?v=4jQlGuNv28o Masz tu pan zebrane wszystko do kupy (odcinki).
    Wszak “matrosy” to była realna, przyznasz pan, siła (podpora) bolszewickiego przewrotu? Nieprawda’? 🙂
    https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D0%BE%D0%BD%D1%88%D1%82%D0%B0%D0%B4%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B5_%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5_(1921)

    Z prawdziwie lewicowych partii .. TO Drogi Panie, “nic nie mamy” – “to wszystko jest euro i atlantyckie”.
    Że bezbożne i kosmopolityczne to nawet nie wspominam. 🙂

    Zaraz, zaraz cóż to tak we wstępie cukrowałem? Wychodzi że niewiele było obiektu, znaczi’t daję awansem! 🙂
    W temacie – oprawa muzyczna, ale jaka? Jak należy, majstersztyk! Lech Dyblik – Kupitie Papirosy/Купите папиросы https://www.youtube.com/watch?v=c8lXRCs7L3M

    Odpowiedz
    • 8 marca 2021 o 08:12
     Permalink

     @krzyk58
     Dyskusja z panem to jak dyskutować ze Świadkami ffffff. Oni również wykreowali swoją interpretację starożytnych mitów i legend pierwotnych plemion Izraela i głoszą, że tylko oni poznali prawdę objawioną, a wszyscy inni się mylą i żyją w grzechu i nie zaznają zbawienia. A jak ktoś ma inne zdanie, to cytują wybrane fragmenty Pisma, powołując się na to “co Pan powiedział” w Rozdziale X, wersie Y i stronie Z, dodając oczywiście własną interpretację tekstu.

     Pan również wykreował własną wizję świata i uznał, że jako jedyny poznał pan prawdę objawioną, a wszyscy inni się mylą lub są głupi.
     A na poparcie tej pańskiej wizji objawionej zapodaje pan non stop jakieś linki, które mają udowodnić pańskie racje. Tyle tylko, że w necie są miliony linków i zawsze można wybrać takie, które udowodnią każdą tezę, nawet głoszącą że ziemia jest płaska, świat został stworzony 6000 lat temu, a my wszyscy pochodzimy od żydowskiej rodziny Noego, która jako jedyna przetrwała potop…

     Odpowiedz
     • 8 marca 2021 o 09:28
      Permalink

      @Niechodzący ….

      Znaczit pańska prawda jest lepsza (jedynie słuszna). Trawestacja:”Twój ból jest lepszy niż mój”. 🙂
      Też można wychodzić z takiego punktu, kiedyś takie rozumowanie było nagminne – inne, alternatywne
      wersje nie miały prawa ujrzeć światła dziennego, przynajmniej w oficjalnej wersji. A Lem miał poniekąd rację…Jak dla mnie może pan wierzyć w teorię Darwina, i Pasteur’a, mnie nic do tego.

      https://myslpolska.info/2021/03/04/o-covid-z-przymruzeniem-oka/

      Cytat z Opolczyka, którego autorem jest Baca (przepraszam za słownictwo): „Mają rozmach skurwysyny… bo żeby całą planetę w chuja zrobić…

      Ps. Nie “jakieś”, a tylko nie pasujące do p. “układanki”.

      Odpowiedz
     • 8 marca 2021 o 18:12
      Permalink

      @krzyk58

      A w czym twoja prawda jest lepsza od prawdy mojej, czy @Niechodzącego …..?
      Kiedyś sobie na tym portalu jeździłeś po wszystkich komentatorach, jak ci się podobało przedstawiając swoje fantazmaty, a teraz masz problem, bo prawd jest więcej. 🙂

      Czym się różni wiara covidian od twojej? Ty wierzysz w życie pozagrobowe i ewentualne zbawienie po śmierci, dlaczego oni nie mieliby wierzyć w covida? 🙂 Skoro śmiejesz się z ich wiary, można śmiać się z twojej płaskoziemco biblijny. 🙂

      To koniec z narzucaniem jedynie słusznej prawicowej wizji rzeczywistości. Czas żebyście się na prawicy zaczęli do tego przyzwyczajać, bo idzie nowa lewicowa rzeczywistość szybkimi krokami. Młode pokolenia lewicowe zapytają was, co wy styropianowe i plebańskie dziady uczyniliście z Polski?, a następnie usłyszycie “wypie*dalać” na księżyc z waszymi teoriami i kapitalizmem. Oj będzie się działo.:-)

      Wkrótce na prawicy niewiele młodzieży pozostanie, a większość z nich tą będą tylko dzieci biznesu broniące swojego status quo majątkowego odziedziczonego po ustawionych na transformacji rodzicach w większości w sposób nieuczciwy oraz trochę potomków dawnego “jaśnie państwa”. Tym razem będzie to demokratyczna walka klas, bez komunizmu w nazwie, a na prawicy i po Kościołach będzie zawodzenia co niemiara, jak kobiety zrobią rewolucję. 🙂

      Odpowiedz
 • 8 marca 2021 o 17:12
  Permalink

  @krzyk58
  Różnica między nami jest taka, że ja jestem otwarty na opinie innych, z którymi mogę się zgadzać lub nie, ale je szanuje. A pan wszystkich innych, którzy nie zgadzają się z pańskimi teoriami spiskowymi traktuje jak głupców i do tego wszędzie widzi komunistów, nawet tam gdzie komunistów uważają za największych wrogów. Można i tak, ale to są typowe metody stosowane przez Guru jakiejś sekty…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.