Partnerstwo za pieniądze polskich podatników oparte na przekłamaniu pamięci ofiar Wołynia

Jeżeli mielibyśmy w jakiś delikatny sposób podsumować wizytę pana Andrzeja Dudy prezydenta RP na Ukrainie, to niestety cisną się albo ostre słowa, albo łzy przez zaciśnięte zęby. Oto, bowiem właśnie prysł kolejny mit polskiej prawicy, prysł kolejny mit polskiej pamięci historycznej, prysł kolejny mit o wspólnych wartościach i interesach. Zaprawdę pomimo dobrych chęci i pełni sympatii do pana prezydenta nie wiadomo, czyje interesy reprezentował on tym razem w Kijowie, bo raczej nie nas Polaków żyjących dzisiaj tutaj w Polsce i tych, którym się nie udało dożyć Rzeczpospolitej, albowiem zostali zamordowani bezwzględnie przez swoich ukraińskich sąsiadów w ciągu nieznających humanizmu zbrodni w trakcie ostatniej wojny.

Tu nie ma miejsca na pół słowa, ani na udawanie, – kto jak nie prezydent z polskiej prawicy miałby się upomnieć o ofiary Wołynia? Kto miałby powiedzieć Ukraińcom prawdę prosto w oczy? Czy jedynym politykiem, który uczciwie i wprost upomina się o pamięć pomordowanych polskich ofiar na Ukrainie ma być pan Siergiej Ławrow – Minister Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej?

Czy naprawdę partnerstwo z Ukrainą ma się odbywać ze zgodą na polską hańbę? Ze zgodą na zachowanie się Ukraińców nakazujące Polakom zamknięcie się w sprawach historycznych, albo uznanie ukraińskiej retoryki? To nie jest kwestia pragmatyki, to jest kwestia fundamentalnych pryncypiów, których od kogo jak od kogo, ale od prezydenta samego siebie określającego jako osobę niezłomną – to można wymagać. Tutaj jednak nic takiego nie miało miejsca, to w istocie jest bardzo smutne.

Dowiadujemy się, że Ukraina ma dostać linię kredytową opartą o NBP na poziomie około 4 mld PLN, co samo w sobie jest fenomenem, bo jeszcze nie uruchomiono 100 mln Euro o jakich mówiła kiedyś pani Kopacz. Przy czym o ile ona „kupiła partnerstwo” za jedyne 100 mln Euro, to pan Duda „wydał” prawie miliard Dolarów, żebyśmy nadal słyszeli o tym, że Polacy na Wołyniu zasłużyli na swój los? Uwaga – wiadomo, w jakim stanie jest dzisiaj Ukraina, prawdziwy partner nie domaga się w takiej sytuacji niczego nadzwyczajnego, ponieważ to nie może mieć cech trwałości. Jednak tutaj wystarczyłby jakiś gest ze strony ukraińskiej, a o żadnych gestach tutaj nie może być mowy, to jawna kpina z polskich uczuć i najzwyklejsze przekłamywanie historii.

Było dużo o wizach, było o współpracy, o granicy przyjaźni, było o porozumieniu mińskim, niestety było o utrzymaniu sankcji wobec Federacji Rosyjskiej, co jest dowodem na czołobitność pana prezydenta wobec gospodarzy. Natomiast nie da się zrozumieć stwierdzenia o tym, że Ukraina ma być obecna na szczycie NATO w Warszawie! To już jest silne przełamanie wszelkich standardów dotyczących naszej racji stanu, tak jakby pan prezydent nie widział lub nie rozumiał zdarzeń, które dzieją się dookoła, w tym ponad naszymi głowami, między innymi dlatego, bo pan Poroszenko swego czasu po prostu olał jego propozycje zmiany formatu rozmów w Mińsku. Pomimo tego wszystkiego nadal mamy narażać interesy własne i lansować Ukrainę? W imię przepraszam trzeba zapytać – czego?

Można wiele zrozumieć, w tym że z jakichś przyczyn postanowiliśmy wspierać Ukrainę w jej samobójstwie, bo właśnie to się dzieje od zamachu stanu po Majdanie w Kijowie. Jednakże nie można zrozumieć powodów, dla których w sposób bezapelacyjny chcemy trwać przy tej poronionej polityce, za której wszystkie błędy ponosi odpowiedzialność poprzednia ekipa rządząca, o której działaniach można było powiedzieć wiele, ale nie akurat to, żeby reprezentowała polskie interesy. Uwaga nikt tu nie neguje potrzeby istnienia niepodległej i silnej Ukrainy – wręcz przeciwnie, życzmy naszym sąsiadom wszystkiego najlepszego! Jednak nie może być mowy o tym, żebyśmy popierali ludobójców z Odessy, morderców dzieci i kobiet z Donbasu, aferzystów rozkradających ten kraj, bandytów wyrzucających ludzi z okien ich domów i skrytobójców. To dzisiaj ma miejsce na Ukrainie, której bogata elita wyciąga ręce do Zachodu, ale sama skrycie wywiozła swoje majątki za granicę, jeszcze bardziej dociskając śrubę własnemu umęczonemu Narodowi, bo właśnie o jego dobro tutaj chodzi. Czas najwyższy, żeby rządzący w Rzeczpospolitej zorientowali się, że władze w Kijowie nie reprezentują ukraińskiego Narodu, nawet na takim poziomie, na jaki się powołują – nie trzeba tu być wybitnym znawcą Ukrainy, wystarczy porozmawiać z tymi biednymi dziećmi, które dzisiaj studiują w Krakowie, Wrocławiu lub Warszawie. Jak to jest możliwe, że żeby trafić na Ukraińca lub Ukrainkę, którzy dobrze mówią o rządzących Ukrainą, to trzeba nie wiadomo, co zrobić?

Pan Andrzej Duda prezydent Rzeczpospolitej zmarnował epokową okazję, żeby rozpocząć nową szczerą kartę – rzeczywiście partnerskich stosunków z naszymi ukraińskimi sąsiadami, niestety w ten sposób nie tylko nie zrobiliśmy kroku w przód, ale przede wszystkim dalej budujemy na półprawdach i na milczeniu – a na to w Polsce nie będzie zgody, bo zgody być nie może. Tysiące zamordowanych na Wołyniu domagają się prawdy o pamięci swojego męczeństwa – ten prezydent tego się nie podjął. Ten prezydent prawdopodobnie zmarnował jedną ze swoich największych szans do zapisania się w historii naszego państwa jako mąż stanu, który – przywrócił właściwe relacje z Ukrainą. Tymczasem, jak można się domagać uznania przez okłamywane w mediach ukraińskie społeczeństwo prawdy o ludobójstwie w Odessie (2 maja 2014), czy też o brutalnej pacyfikacji Donbasu, jeżeli żyje w świadomości dziedzictwa pamięci historycznej bohaterów, tych którzy w II Wojnie Światowej walczyli za Ukrainę, przeciwko „czerwonemu bolszewizmowi”, przekładając stare wzorce na dzisiaj z pominięciem mówienia o zbrodniach, bandytyzmie i nadzwyczajnej przemocy?

Krew Żydów, Polaków i Rosjan mordowanych przez ukraińskich pomagierów niemieckich okupantów z okresu II Wojny Światowej, to ta sama krew, która gotowała się w płonących żywcem kobietach i dzieciach, którzy schronili się w odeskim domu związków zawodowych 2 maja 2014 roku i która bezwzględnie jest nadal rozpryskiwana w Donbasie z każdym celnym pociskiem Grada, moździerza lub armatohaubicy, trafiających w dom, blok lub garaż gdzie umęczeni rosyjskojęzyczni mieszkańcy Donbasu szukają schronienia. JAK MOŻNA POLITYKOWI, KTÓRY ZA TO ODPOWIADA PODAĆ RĘKĘ? JAK MOŻNA W OGÓLE Z TYMI MIMO WSZYSTKO LUDŹMI ROZMAWIAĆ INACZEJ NIŻ WZYWAJĄC DO OPAMIĘTANIA SIĘ? Hańbą jest dla każdego, kto z nimi ma cokolwiek wspólnego z własnej woli lub kto im w czymkolwiek pomaga – przypomnijmy – pomoc dla Ukraińców, tak niech będzie jak największa, ale ani grosza, żadnego złamanego eurocenta dla tego zbrodniczego rządu z krwią kobiet, dzieci i starców na rękach!

To wielki wstyd dla nas Polaków, że mimo wszystko nasz prezydent, w którym pokładaliśmy tak duże nadzieje, nie był w stanie upomnieć się – chociażby symbolicznie – o męczeństwo mieszkańców Donbasu! Naprawdę bloki Donbasu nie ostrzeliwują się same!

Rosyjskie tłumaczenie tekstu [tutaj]

19 myśli na temat “Partnerstwo za pieniądze polskich podatników oparte na przekłamaniu pamięci ofiar Wołynia

 • 16 grudnia 2015 o 04:35
  Permalink

  Wolska to booogaty kraj! Wasal wykonał to co pan kazał!

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2015 o 06:52
  Permalink

  Wyszlo. Szydło z worka.Panie Duda Wołyń pamięta!!”Hańba!!!

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2015 o 08:06
  Permalink

  Duda się pochańbił ściskając rękę ludzi którzy głosowali za afirmacją UPA bez prawa do refleksji historycznej. W tym kontekście nie rozumiem DUdy, który podkreśla tak swój patriotyzm musi przecież znać historię wołynia

  Odpowiedz
  • 16 grudnia 2015 o 09:51
   Permalink

   Doprawdy, nie wiem ,co “tu’ można nie rozumieć…
   “przede wszystkim to jest frakcja schizofrenikow, co walczą za ojczyznem podpisując traktat lizbonski i oddając suwerennosc ojczyzny, by nastepnie udawac ze są niechetni unii europejskiej. w zasadzie to obłuda i obłęd pełną gębą…mały fragment wypowiedzi internauty
   sumujący “za i przeciw” PiSu – stojącego CIĄGLE
   w szerokim rozkroku, nie będącego tak naprawdę
   ni – lewą, ni – prawą nogą…a popros 13 grudnia…

   https://forumemjot.wordpress.com/2015/12/12/13-grudnia-rocznica-utraty-suwerennosci-polski-na-rzecz-unii-europejskiej/

   https://forumemjot.wordpress.com/2015/12/12/13-grudnia-od-stanu-wojennego-do-traktatu-lizbonskiego/

   Odpowiedz
  • 16 grudnia 2015 o 16:21
   Permalink

   @wlodek i @Dctr-Q+
   Tez bym to tak ujela ….ta pozyczka 4 mln ( czego $, €, czy zlp ) to za przeproszeniem na co ? Na prowadzenie wojny przeciw wlasnym obywatelom …..czy na kapanie wojenna przeciw Polsce o odzyskanie Przemysla, Przworska …itd.
   Swoim obywarelom, inwalidom zabrac i z tego wojny obcym finansowac …naprawde zakawa to o hanbe ….
   Pisze juz od dawna na lanach OP ,ze instytucja prezydenta w tej formie w Polsce nie jest potrzebna, bo tak jak w Niemczech za przeproszeniem psuje on tylko powietrze …albo trzeba zmienic ustroj Polski na ustroj prezydialny jak ma to muejsce we Francji lub w Usa, albo trzeba zlikwidowac taka instytucje, prezydenta,ktora b.duzo kosztuje i przynosi takie szkody ….no cos trzeba zrobic ……..

   Odpowiedz
  • 16 grudnia 2015 o 16:39
   Permalink

   @wlodek i @Dctr-Q+
   Tez bym to tak ujela ….ta pozyczka 4 mln ( czego $, €, czy zlp ) to za przeproszeniem na co ? Na prowadzenie wojny przeciw wlasnym obywatelom …..czy na kapanie wojenna przeciw Polsce o odzyskanie Przemysla, Przworska …itd.
   Swoim obywarelom, inwalidom zabrac i z tego wojny obcym finansowac …naprawde zakawa to o hanbe ….
   Pisze juz od dawna na lanach OP ,ze instytucja prezydenta w tej formie w Polsce nie jest potrzebna, bo tak jak w Niemczech za przeproszeniem psuje on tylko powietrze …albo trzeba zmienic ustroj Polski na ustroj prezydialny jak ma to muejsce we Francji lub w Usa, albo trzeba zlikwidowac taka instytucje, prezydenta,ktora b.duzo kosztuje i przynosi takie szkody ….no cos trzeba zrobic ……..

   Odpowiedz
 • 16 grudnia 2015 o 08:35
  Permalink

  No nie tylko minister Ławrow upomina się o polską pamięć narodową. W styczniu upomniał się o nią prezydent Republiki Czeskiej Milosz Zeman zwracając się do ukraińskich pogrobowców Bandery: “Szanowni Ukraińcy, otrzymałem od was list w obronie Stepana Bandery. Pozwólcie mi zatem zadać dwa pytania: Po pierwsze, czy znacie rozkaz Bandery: »Zabijcie każdego Polaka między szesnastym a sześćdziesiątym rokiem życia?” Jeśli nie znacie, nie jesteście Ukraińcami. A jeżeli znacie, to czy się z nim zgadzacie, czy nie? Jeżeli się zgadzacie, tu kończy się nasza dyskusja. Ponadto chciałbym zwrócić uwagę, że już prezydent Juszczenko ogłosił Banderę bohaterem narodowym, a teraz jest w przygotowaniu podobna deklaracja w sprawie pana Szuchewycza, znanego z tego, że w 1941 roku we Lwowie rozstrzelał tysiące Żydów. Nie mogę gratulować Ukrainie takich narodowych bohaterów? Cieszę się, że mogłem poszerzyć Waszą wiedzę i życzę wielu sukcesów w pracy”. Cóż na to obrzucony jajkami nasz poprzedni prezydent? Ano prawił w ukraińskim parlamencie o wspólnocie ukraińsko-polskiej i uświetniał swoją obecnością uchwalenie ustawy gloryfikującej OUN, UPA, Banderę, Szuchewycza i rzeź 100 000 (niektóre źródła podają 200 000) Polaków. Pamiętam też dobrze jak mieniący się polskim patriotą Kaczyński pozdrawiał zgromadzonych neo-banderowców okrzykami: Slawa Ukraini, Herojam slava! Nic więc dziwnego, że posłał Dudę z miliardem dolarów na wsparcie interesów Poroszenki. Wielokrotnie już o tym pisałem lecz przypomnę jeszcze raz: obok ryzyka wojny nuklearnej w Europie wschodniej, to ukraińska agresja jest największym zagrożeniem dla bytu państwa i narodu polskiego. A my cóż? Znów jesteśmy “prowadzeni przez najpodlejszych wśród podłych” (cyt. Churchill) i znów “zostan(iemy) podbici, poniekąd dla własnego dobra” (cyt. Talleyrand).

  Odpowiedz
  • 16 grudnia 2015 o 16:32
   Permalink

   @Pozorovatel
   NO WLASNIE !!!!
   Historia kolem sie toczy….i znow mozna powtorzyc bez najmniejszej zenady slowa Churchilla o prowadzeniu Polski przez ” najpodlejszych przez podlych “…..Do czego to ma zmierzac ?

   Odpowiedz
 • 16 grudnia 2015 o 08:35
  Permalink

  Co Nas jeszcze powstrzymuje w temacie pełnej
  rehabilitacji “dokonań” ADOLFA HITLERA… jest niezwykle
  uznany i szanowany na równi ze S.Banderą na tzw.”ukrainie” banderowskiej czy nie jest? Jest!
  “Szedł na Rosję” czy nie? Jak nie – jak tak!
  Likwidował skutecznie tzw.podludzi? Tak! Dziś w Kijowie
  czerpią pełnymi garściami z dokonań fuhrera likwidując “watników” w Nowej Rosji…siedzą dzieci,kobiety i starcy w piwnicach Donbasu? Siedzą.I “tak ma być”, “nasze” dzieci,chazarsko – banderowskie
  mają się dobrze(póki co)ostrzą noże w “wideorolikach”
  po to by… zarżnąć “kacapa”.

  Ps.Naziści ukraińscy rekrutują także w Polsce, kto
  chciałby zarznąć “kacapa” może liczyć na 1000$ mies.

  Wot mamy demokrację europejską z “tradycjami” w Kijowie…zapytam jak nazwiemy wspólnika w bandyckim
  procederze?

  O WOŁYNIU należy zapomnieć w imię chorych,obłąkanych
  wizji…a może WOŁYŃ – to był tylko zły sen u POLAKÓW?

  Ceremonia w pełnej gali,uroczystej oprawie,prowadzona
  przez tych co niegdyś – święcili noże “wajakam” co by skutecznie – rizaty Lachiv…

  https://forumemjot.files.wordpress.com/2015/01/ss_galicia.jpg?w=640

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2015 o 08:54
  Permalink

  Witam,
  Wszystko jest tak jak prorokowałem…
  “Polskie” władze nadal dostają rozkazy z Waszyngtonu. Z tym, że poprzednie otrzymywały je via biurokracja brukselska, co dawało czas na jakieś “przyzwoitsze” wykonywanie poleceń. Teraz rozkazy idą bezpośrednio i maski spadły całkowicie…

  PO skacze w tak majdaniarskich haseł pod flagami “ukrainy” – dziw że nie pod flagami UPA. A Pan Duda wykonał triumfalny taniec na grobach setek tysięcy bestialsko zamordowanych Polaków i ich sąsiadów którzy też zostali zamordowani przez ukraińców (z małej litery bo to nie narodowość ale banderyzm czysty)…

  Co ciekawe, wizyta Bidena w Kijowie – wbrew propagandzie oznaczał koniec “projektu U’Kraina” – co symbolizowało nie podanie wyciągniętej ręki przez Poroszenkę po skończeniu przemówienia w Wierchownej…

  Proszę zwrócić uwagę, na to co Biden powiedział!

  Owszem, nie będzie nagłego odwrotu, będzie jeszcze potrząsanie szabelką, jakiś złom może pojedzie na UPAdlinę… Ale to już wszystko. To jest koniec…

  USA już nic nie zrobią – do roboty zostały wysłane “kundle” – by trochę jeszcze poujadać – takie jak Polska…

  A wczorajsze rozmowy Kerry- Ławrow i rozmowa 3 godzinna /NIEPLANOWANA!!!/ z WWP – i to co Kerry potem mówił, symbolizuje kapitulację USA w Syrii!

  Polecam jak zawsze WW Piakina!
  https://youtu.be/cKA0vV-NAgY

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2015 o 10:20
  Permalink

  Czegoś tu nie rozumiem. To co widziałem w czasie wizyty Dudy na Ukrainie napawa mnie wstrętem do tego tego pana. Duda opamiętaj się.

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2015 o 12:02
  Permalink

  Witam,
  Wszystko jest tak jak prorokowałem…
  “Polskie” władze nadal dostają rozkazy z Waszyngtonu. Z tym, że poprzednie otrzymywały je via biurokracja brukselska, co dawało czas na jakieś “przyzwoitsze” wykonywanie poleceń. Teraz rozkazy idą bezpośrednio i maski spadły całkowicie…

  PO skacze w tak majdaniarskich haseł pod flagami “ukrainy” – dziw że nie pod flagami UPA. A Pan Duda wykonał triumfalny taniec na grobach setek tysięcy bestialsko zamordowanych Polaków i ich sąsiadów którzy też zostali zamordowani przez ukraińców (z małej litery bo to nie narodowość ale banderyzm czysty)…

  Co ciekawe, wizyta Bidena w Kijowie – wbrew propagandzie oznaczał koniec “projektu U’Kraina” – co symbolizowało nie podanie wyciągniętej ręki przez Poroszenkę po skończeniu przemówienia w Wierchownej…

  Proszę zwrócić uwagę, na to co Biden powiedział!

  Owszem, nie będzie nagłego odwrotu, będzie jeszcze potrząsanie szabelką, jakiś złom może pojedzie na UPAdlinę… Ale to już wszystko. To jest koniec…

  USA już nic nie zrobią – do roboty zostały wysłane “kundle” – by trochę jeszcze poujadać – takie jak Polska…

  A wczorajsze rozmowy Kerry- Ławrow i rozmowa 3 godzinna /NIEPLANOWANA!!!/ z WWP – i to co Kerry potem mówił, symbolizuje kapitulację USA w Syrii!

  Polecam jak zawsze WW Piakina!
  https://youtu.be/cKA0vV-NAgY

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2015 o 12:35
  Permalink

  Tak jak pisałem Panie Krakauer . Normalni ludzie , mają zawsze nadzieje na opamiętanie – patrz nadzieje związane z Dudą . Potem życie daje im kolejnego kopa . “Nasz” Prezydent “pojechał” badziej niż Bul Komorowski . Jeszcze dorzucił Upadlinie kredyt na 4 mld ! Wstyd !
  Niech Pan pisze póki czas , bo mogą Pana przenieść jak TK w projekcie w dowolne inne miejsce . Np. jakaś ziemianka w Bieszczadach ?I

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2015 o 19:01
  Permalink

  Dla mnie, wyborcy Dudy to było jak uderzenie w twarz, przez tego Dudę. Tak samo odebrałem występ prezesa na majdanie, ale sądziłem że się opamiętał. A oni się tylko zamaskowali. Duda obiecał wsłuchiwać się w głos polskiego społeczeństwa i co ? nie usłyszał o bólu, o Wołyniu ? Szok. Czy w Polsce nie ma patriotów wśród tych elit politycznych ?

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2015 o 20:40
  Permalink

  O p.prezydencie należy mówić w czasie przeszłym,
  po Bukareszcie – Kijów. Złudzeń zero, czemu dałem wyraz
  przed kilkoma dniami.
  Naprawdę godny kontynuator na miarę poprzednich
  “presydętów”, Komorowskiego,Kwaśniewskiego czy Wałęsy.
  W imię obłąkańczych “sojuszy” z banderowskim potworem,
  zapomnijmy o grobach pomordowanych Rodaków na Wołyniu – Panie Prezydencie!

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2015 o 20:57
  Permalink

  Wizyta na cmentarzu Orląt Lwowskich Wołyń Bukowina Kijowski Jar.Później można siadać do rozmów z potomkami Bandery o 100 polskich ofiar i rekompensacie ludobójstwa. Tak trzymać Prezydencie!! O kużwa piękny sen.

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2015 o 21:41
  Permalink

  100 tysięcy polskich ofiar ludobójstwa banderowców. A marionetki dają im zapomogę w mldr.euro! hańba na grobach polskich i donieckich dzieci!!”

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.