Pandemia, aresztowania i bezradność państwa

Pandemia, aresztowania i bezradność państwa – to charakterystyka naszej bieżącej rzeczywistości. Wszystkie trzy kwestie można było przewidzieć, bez większych zdolności predykcyjnych.

Po pierwsze – pandemia pokazała nam swoje prawdziwe możliwości i się rozkręca. Robi się ciekawiej z każdą chwila, a po popołudniowej konferencji pana premiera i Ministra Zdrowia, w praktyce mamy lockdown, którego tak nie nazwano, chociaż obostrzenia dotyczą mniej więcej 70 ludności kraju (pod względem miejsca zamieszkania). Po drugie aresztowanie znanego prawnika, przewidział tenże sam znany prawnik – co najmniej dwa razy i to publicznie w programach informacyjnych. Po trzecie bezradność państwa wobec rzeczywistości jest tak samo jasna jak to, że woda jest mokra, a słońce świeci.

Sytuacja jest poważna, żartów w ogóle nie było i nie jest wesoło. Pod względem pandemicznym, niestety zmarnowaliśmy mniej więcej pół roku. Jak to jest możliwe, że nasz kraj nie był w stanie przygotować nowej organizacji publicznej opieki zdrowotnej? Jak to jest możliwe, że nie zrobiono niczego, żeby znormalizować warunki zatrudnienia i podwyższyć wynagrodzenie dla całego personelu medycznego? Przecież to się w głowie nie mieści, że przez pół roku, nie byliśmy w stanie zmienić rzeczywistości na tyle, żeby chociaż płacić tym wszystkim NARAŻAJĄCYM SWOJE ŻYCIE LUDZIOM – odpowiednio więcej, za ich poświęcenie, ryzyko i rozłąkę z rodzinami. To naprawdę jest niesamowite, albowiem przecież było wiadomo, że sytuacja się pogorszy, a jeżeli wiadomo że tak będzie, to dlaczego nie przygotowaliśmy się – zabezpieczając najważniejszy element, jakim jest fachowy czynnik ludzki?

Nie da się również zrozumieć, dlaczego nie byliśmy w stanie przygotować szpitali – kontenerowych, w każdym mieście wojewódzkim, dedykowanych dla chorych na Covid? Przecież było wiadomo, że będzie brakować miejsc w szpitalu, a umiejscowienie tych chorych w standardowych szpitalach spowoduje ich praktyczne wyłączenie dla innych chorych. Żeby było zupełnie żałośnie, nasz kraj ma co najmniej kilkunastu liczących się w Europie producentów kontenerów mieszkalnych, z których co najmniej kilku oferuje kontenery w standardzie medycznym, a nawet wojskowym – z podciśnieniem wewnątrz, układem filtrowentylacji, można zamówić całe szpitale polowe – dosłownie pod klucz. Produkujemy to w kraju, krajowymi siłami, mamy opanowaną technologię stawiania takich obiektów. Gdyby w każdym województwie postawiono chociaż na 1000 miejsc, co nie jest trudne, to mielibyśmy w zapasie około 16 tyś miejsc dla ciężko chorych ludzi.

Jak ktoś myśli, że to i tak bez sensu, bo nie mamy tyle respiratorów – również jest w błędzie, albowiem w naszym kraju, powstały co najmniej dwa projekty i działające prototypy urządzeń, które są zdolne do wypełnienia większości funkcji respiratorów medycznych. Co jest szczególnie cenne, można je wydrukować – w większości części na drukarkach 3D oraz złożyć z powszechnie dostępnych części. Oprogramowanie zostało przygotowane przez wspaniałych ludzi, wraz z opisem jak takie coś należy złożyć, żeby działało. Oczywiście, te urządzenia wymagają certyfikowania, co więcej wymagają testów – sprawdzenia, ale jeżeli mogą zastąpić dla większości przypadków – prawdziwe respiratory, to niewykorzystanie ich jako możliwości jest po prostu niezrozumiałe.

Niestety nasze państwo okazało się bezradne, nie było w stanie przewidzieć, że będzie oczywista konieczność i przygotować się na ryzyko wzrostu ilości przypadków zachorowań. Chociaż – wysłano dzieci i młodzież do szkół i na wyższe uczelnie, co samo w sobie było krytykowane przez dużą część środowiska medycznego, jako nadzwyczajne ryzyko. To dzisiaj już wiemy, że to nie miało sensu, rząd się z tego w dużej mierze wycofuje. Smutne, ale prawdziwe – zgodne z totalnym brakiem logiki i zrozumienia dla podstawowych związków przyczynowo-skutkowych.

Równolegle z informacjami o wzroście pandemii, aresztowano jednego ze znanych adwokatów, którego organizm nie wytrzymał obciążenia psycho-fizycznego, z czego zrobiono wielkie widowisko i grillowanie człowieka w mediach.

Wnioski nie są potrzebne. W ogóle wszystko traci sens. Na co płacimy podatki? Jaki sens ma utrzymanie rządu, który nie jest w stanie elementarnie przygotować kraju, na to, co sam prognozuje?

Wiadomo, że co roku zima zaskakuje drogowców. Nawet brak zimy ich także zaskakuje – bardziej lub mniej. Natomiast, jeżeli rząd nie jest w stanie – lub nie chce – przygotować nas, na skutki pandemii, które można było przewidzieć, jeżeli ma się umiejętność robienia wykresów w popularnym arkuszu kalkulacyjnym – to traci legitymację do sprawowania władzy. Rząd jest bezradny w obliczu wzrostu pandemii, wszystko co potrafią zrobić, to wprowadzać obostrzenia – PO FAKCIE! Właśnie na tym polega problem! A jak zdamy sobie sprawę z tego, że jeszcze dwa miesiące temu, ten sam rząd rozdawał ludziom 500 PLN, żeby pojechali na urlop – to już w ogóle upada każda próba logicznego pojmowania ich działania. Ci ludzie nie sprawdzili się z panem Morawieckim na czele i wszystkimi włącznie, z panem niestety Prezydentem włącznie.

Nawet się im nie chciało – stale i konsekwentnie świecić dobrym przykładem i apelować o właściwe zachowanie ludzi!

Smutne to wszystko. Proszę przestrzegać zakazów i nakazów władz publicznych, bez niepotrzebnych sporów i emocji. Trzeba przetrwać ten czas, a można to zrobić tylko – zachowując porządek i organizację systemu, przynajmniej na tyle, na ile on jeszcze może działać.

23 komentarze do “Pandemia, aresztowania i bezradność państwa

 • 16 października 2020 o 05:24
  Permalink

  Było wiadomo że się nie uda. Czy w tym kraju coś się udaje? Czy chociaż te … kupiły maseczki, stroje ochronne dla personelu medycznego?

  Odpowiedz
 • 16 października 2020 o 05:38
  Permalink

  Słuszny tekst Krakauera.

  Co do przygotowań, na które stracono pół roku, to podstawą powinno być szkolenie lekarzy i pielęgniarek do obsługi respiratorów oraz ich montaż w szpitalach, nawet nowo-budowanych – z kontenerów.

  Jest zupełnie inna sytuacja dla potencjalnego pacjenta, gdy władze informują, że właśnie zapewniły zmianową obsadę dla 1000 nowych stanowisk z respiratorami …

  A tu zamiast tego, albo informacja od wicepremiera S., że część lekarzy “unika” swoich obowiązków – albo info o “aresztowaniach”.

  Ludzie się boją, ilość dobowych zachorowań powoli dochodzi do 10 000 i wszystko co zmniejszy ten strach – powinno być przesłanką działań rządu.

  Skoro zmarnowano 6 miesięcy, to już teraz należy wrócić do szkoleń lekarzy, zakupu respiratorów i budowy szpitali kontenerowych, na 1000 osób w każdym województwie.

  Na początek – podwyżki dla personelu medycznego za pracę w warunkach niebezpiecznych!

  Nie można w czasie wojny mówić publicznie (i robi to wicepremier!), że przegrywamy, bo mamy tchórzliwych żołnierzy!

  Inaczej przegramy wszyscy, a pierwszymi i głównymi przegranymi będzie władza “dobrej zmiany”.

  I tu żadne 1000 plus tego już nie naprawi, jak ilość pogrzebów przekroczy 100 dziennie!

  Pobudka i do roboty!

  Przecież pośród tych tysięcy rządzących nieudaczników musi być jakaś setka ludzi rozsądnych.

  Amen.

  Odpowiedz
  • 22 października 2020 o 07:06
   Permalink

   “Ludzie się boją, ilość dobowych zachorowań powoli dochodzi do 10 000”
   Nic dziwnego, że ludzie się boją, skoro podaje się liczbę zachorowań, która jest przecież jedynie liczbą wyników pozytywnych. No ale kto by się przejmował. 10000 lepiej się sprzeda i wywoła większą sensację. Później masy już same nakręcacją tą psychozę.

   Odpowiedz
  • 26 października 2020 o 18:58
   Permalink

   Kto się boi, ten się boi. Mów za siebie, epistemiczny ignorancie. Pandemia strachu jest wykreowana i utrzymywana przez korporacyjne me(n)dia i podkręcana za pomocą fałszywych przesłanek -ilosci pozytywnych testów, które nie nadają się do testowania osób zdrowych. Wyniki nazywa się “zakażeniami”, co ma sprawiać wrażenie grozy i powagi sytuacji i jeszcze wzmagać strach. Wystarczy, żeby bezmózgie ameby wyłączyły gadające pudło, a cała ta “pandemia” zniknie, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Zostanie tylko coroczna grypa, wszelkie jej mutacje i zwyczajowa, dzienna umieralność na poziomie tysiąc kilkaset osób.

   Odpowiedz
 • 16 października 2020 o 07:13
  Permalink

  Od siebie dodam pytanie o szczepionki… wiem że na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji, czy Litwie – szczepienia na grypę są od ręki. Dlaczego u nas się JAK ZAWSZE NIE UDAŁO?

  Odpowiedz
  • 16 października 2020 o 13:44
   Permalink

   Odpowiedź jest bardzo prosta.
   W Polsce na grypę szczepi się ok. 5% populacji.
   Więc tyle zamówiono……

   Medialny szum spowodował, że chętnych jest więcej.
   Żeby było śmieszniej, w Lombardii zaszczepiono ok 70% ludzi.
   Korelacja z wysoką śmiertelnoscią, czysto przypadkowa?

   Istnieje również inna korelacja.
   Kraje w których obowiązkowa była szczepionka na gruźlicę, mają mniejszą zachorowalność i lżejszy przebieg.
   Udowodniono różnicę pomiędzy RFN a terenami NRD.

   W ciagu ostatnich 30 lat, zlikwidowano kilkaset szpitali, wyeksportowano kilka tysięcy lekarzy i pielęgniarek.
   Co by tu jeszcze w tym kraju spieprzyć?
   Co jeszcze dobrze funkcjonuje od czasów PRL?

   Odpowiedz
  • 16 października 2020 o 19:09
   Permalink

   SZCZEPIONKĘ STOSUJE SIĘ PRZED A NIE W TRAKCIE !!!

   Odpowiedz
 • 16 października 2020 o 08:22
  Permalink

  Jakiś głos rozsądku internauty i reakcja (riposta), przeczytano na lewicowo-liberalnej gazecie – gdzie gromadzi się masowo ‘postempowa” lewica ,komuniści i złodzieje…przykład pierwszy z brzegu!

  bbbbbbb

  Odpowiedz
  • 16 października 2020 o 18:36
   Permalink

   … Nieprzypadkowo Dostojewski powiedział, że każdy bunt zaczyna się od ateizmu. Wolność wymaga zniszczenia wszystkich związków człowieka ze społeczeństwem i religią, w której istnieje Bóg. Wolność sama pretenduje do statusu boga. Dlatego żądając zniszczenia całego świata do fundamentów, w którym znajduje się państwo i kościół, w którym jest Bóg, wolność natychmiast buduje na ich gruzach swój kościół – kościół szatana, a jego państwem jest Nowy Porządek Świata.

   W trosce o wolność wprowadza się na świecie najbardziej represyjne praktyki kontrolowania ludzkiego zachowania i świadomości. Protest przeciwko manipulacji świadomością jest interpretowany jako protest przeciwko wolności. Przywiązanie do tradycyjnych instytucji społecznych jest uznawane za reakcyjne i archaiczne, które nie uwalnia społeczeństwa z okowów konieczności dotarcia do królestwa wolności. Walka o wolność przypomina walkę o pokój, w wyniku której ze świata nie zostanie nawet kamień.

   Idealna wolność to kosmiczna samotność całkowicie w całości uwolniona od osobowości. Brak wszelkich przywiązań i obowiązków, które człowiek nakłada na siebie z miłości do bliźniego. Idealna wolność to brak rodziny, dzieci, Ojczyzny, uczuć narodowych i religijnych, cech płciowych i przynależności kulturowej… https://treborok.wordpress.com/w-jaki-sposob-wolnosc-stala-sie-najwyzsza-kategoria-niewolnictwa-pod-przymusem/?preview=true

   Odpowiedz
   • 17 października 2020 o 09:16
    Permalink

    @krzyk58

    Niestety autor nie zauważa w artykule źródeł zła, które po upadku religii niszczą wolność, aby władać ludźmi. Jak mu jeden z komentatorów trafnie napisał – ma “zapętlenie umysłu”. To co niszczy wolność są religie i system feudalno-kapitalistyczny obecnie tzw. liberalny, ale ten liberalizm to nic innego jak uzasadnienie bandytyzmu gospodarczego i złodziejstwa. Z prawdziwym liberalizmem w zakresie wolności gospodarowania nie ma to nic wspólnego. Ponieważ ludzie na świecie zaczynają więcej rozumieć i wchodzić na wyższy poziom świadomości wyzwalając się z religijnego zniewolenia, kapitał na świecie broni się przed utratą władzy poprzez różne próby kontroli umysłu, skoro religia z naturalnych powodów przestała im już służyć jak kiedyś. Szafowanie “wolnością” jako religią jest tylko fałszywą flagą służącą do kontroli umysłu, autor niestety nie sprostał wyzwaniom i napisał wiele bzdur.

    Wolność od religii wymaga tylko, aby religie nie stosowały agresywnego prozelityzmu, nie niszczyły kultur i społeczeństw. Ateizm to tylko jedna z form walki przeciwko religijnym instytucjonalnym mafiom kościelnym i nie tylko, pragnącym rządzić światem, jak się to odbywało do tej pory pod rękę z posiadaczami kapitału, czyli monarchami, arystokracją i szlachtą u nas w systemie feudalnym.
    Nie ma po czym płakać, bo wiara ukształtuje się w ludziach na nowo, może oparta na innych podstawach, np. naukowych i będzie to odkrycie “boga w sobie”, jak nakazywał Jezus Chrystus w swoim systemie doskonalenia osobowości chrześcijańskiej. Ale już czas najwyższy, aby wszelkie mafie religijne kapłanów przestały niszczyć ludzkość.

    Masz wydrukuj sobie mój aforyzm i powieś w swojej zakonnej celi, coby ci przypominał o prawdzie istnienia religii:
    „Religia jest systemem kontroli umysłu. Zamyka go w dogmatyczne ramy i steruje nim zgodnie z potrzebami kasty kapłanów oraz posiadaczy kapitału” – Miecław.

    Słuchaj mądrych:
    „Religia zawsze broni silniejszych, uprzywilejowanych, na których spływa łaska i błogosławieństwo boże i którymi bóg się szczególnie opiekuje” – Michał Bakunin

    „Wszystkie religie są okrutne, wszystkie mają fundamenty we krwi; opierają się bowiem głównie na idei ofiary, czyli prowadzą do nieustannej rzezi Ludzkości poddanej nienasyconej zemście Boskości” – Michaił Bakunin

    „Tam gdzie dominują dogmaty, tam rządzi elita”- Bürgin Luc

    No ale cóż, czy Polacy to zrozumieją, skoro:
    ”Jest grzechem Polaków, grzechem społeczności nie wojującej nigdy myślą i nie mającej żadnej wiary w siłę myśli i prawdy”- Cyprian K. Norwid

    Sz. Krakauer powinien napisać felieton na temat liberalizmu, tego prawdziwego godnego polecenia w gospodarce, ale pozostającego pod kontrolą państwa i tego wypaczonego służącego władzy wielkiego zachodniego kapitału do imperializmu pozbawionego kontroli państwa, co służy złodziejstwu. Taki artykuł przyda się też do uświadomienia naszego Prezesa nad Prezesami. 🙂
    W tym sensie w PRL istniała gospodarka liberalna, nawet nie całkowicie socjalistyczna. Tyle podpowiedzi wystarczy, czekam na świetny felieton.:-)
    Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • 16 października 2020 o 19:35
   Permalink

   krzyk 58 nawet jak liczba zakażonych wzrośnie do stu tysięcy dziennie, a liczba zmarłych przekroczy tysiąc, dasz pan komentarz ” lewica ,komuniści i złodzieje”. Ameryka musi zostać ukarana za te pandemię, bo nieumyślnie czy umyślnie wyprodukowali tego wirusa w swoich laboratoriach.

   Odpowiedz
   • 16 października 2020 o 21:33
    Permalink

    @daniel.

    Zauważa, co następuje… “Ameryka musi zostać ukarana za tę pandemię…”
    Odpuszczam sobie teoretyzowanie znaczenia terminu – pandemia. Odsyłam do “uczonych ksiąg”, albo do sieci… jeśli już to raczej celnym określeniem zbiorowej psychozy
    jaka ogarnęła ludzi ogłupionych będzie – plandemia. … Skupię się na winowajcach.

    Noooo, a poczemu Ameryka a nie np. Chiny? A, TO panie,wyprodukowano w CHINACH,
    noo i jest – “podobnież” kompatybilny z technologią 5G!
    Wyjaśniam, swego czasu linkowałem videoroliki z kanału YT – “День ТВ”, gdzie rosyjski
    sinolog dokładnie wyjaśniał mętne procesy w których udział brali DWIE
    WSPÓŁPRACUJĄCE STRONY “w mieście Wuhan” chińscy, tzw. Komsomolcy (proamerykańscy trockiści) będący w opozycji do oficjalnego propaństwowego kursu Xi i KPCh, a z drugiej tzn.
    ameryckiej, współbracia polityczni chińczyków, amerykańscy komuniści (trockiści) . Robotę wykonali oczywiście ‘naukofcy” pod nadzorem politycznym “obu wzajemnie układających się stron”, i “jakoś” TO działa… szczególnie na psychikę niektórych komentatorów, no i KRAKAUERA! Wiech-Wiechecki na określone sytuacje miał powiedzenie ‘śmiej sie pan z tego’!
    Korzystając z okazji podrzucam:

    http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2020/10/teoria-prozni-gennadija-szypowa/

    Niżej zam. link – wywiad z genialnym fizykiem dedykuję ateiście i bezbożnikowi ‘Miecławowi” 🙂

    http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2020/10/wywiad-z-giennadijem-szypowem/

    —–

    Baja Mali Knindza – Bozic je – (Official video) https://www.youtube.com/watch?v=4zxZbDmZdsU

    “dasz pan komentarz ” lewica ,komuniści i złodzieje” – PANIE, to inna bajka, nie bądź zero-jedynkowy! Lecę skrótem na określenie imputowanego systemu doskonalonego na Zachodzie
    i w USA od lat 30” ubiegłego wieku,( “Frankfurtczycy”) który TO być może będzie obowiązujący w Światowej Republice Rad – już niedługo! Uchowaj Boże!!! … Światowy koncłagier.

    Było? Jeśli nie zapraszam do lektury! 🙂
    https://marksizm-kulturowy.blogspot.com/2012/12/kevin-macdonald-wroga-elita.html

    https://marksizm-kulturowy.blogspot.com/2011/06/frank-salter-genetyczne-interesy.html

    https://marksizm-kulturowy.blogspot.com/2011/06/raymond-v-raehn-rewolucja-spoeczna-w.html

    Odpowiedz
 • 16 października 2020 o 09:24
  Permalink

  Naprawdę mieli pół roku i co? Jak zwykle się nie udało. Dlaczego?

  Odpowiedz
 • 16 października 2020 o 19:06
  Permalink

  10 września 1939 roku Hitler przybył do Gdańska i został entuzjastycznie przyjęty przez część mieszkańców. Dwa tygodnie później wygłosił znamienne słowa: „Polacy mogą mieć tylko jednego pana a jest nim Niemiec. Dlatego należy wszystkich przedstawicieli polskiej inteligencji wytępić”.

  Minęło 80 lat, polityka Niemiec jest kontynuowana. Polska może mieć jednego pana, jest nim marksistowska UE czyli Niemcy. Na pytanie dziennikarza „co pani zamierza zrobić z Polską i Węgrami” (które chcą zachować swoją suwerenność) wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Katarin Barley (Niemka) odpowiada : Musimy ich zagłodzić finansowo… http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2020/10/polska-moze-miec-jednego-pana-jest-nim-ue-czyli-niemcy/

  Zagłodzić jak 80 lat wcześniej dosłownie w obozach koncentracyjnych i finansowo, grabiąc majątek prywatny i państwowy Polaków. Polacy chcący zachować wolność i suwerenność narodową są i dzisiaj stygmatyzowani zgodnie z wytycznymi NSDAP: niebezpieczni, niepotrzebni, podżegacze antyniemieccy.

  Albert Forster namiestnik Hitlera Okręgu Rzeszy Gdańsk-Prusy Zachodnie jasno określił swoje zadanie: … Zostaliśmy tu powołani jako rzecznicy sprawy niemieckiej na tych ziemiach z jasno wytyczonymi celami: uczynić tę ziemię znowu niemiecką. Dlatego też naszym najszczytniejszym celem będzie, aby już po niewielu latach wszystkie polskie zjawiska obojętnie jakiego rodzaju były usunięte. Kto należy do narodu polskiego musi opuścić ten kraj.

  Unia Europejska powołana została jak rzecznik sprawy niemieckiej. Rzecznikiem tej sprawy stali się też niektórzy z naszych rodaków (obóz zdrady i zaprzaństwa wg słownika nieocenionego Stanisława Michalkiewicza) , marksistowscy beneficjenci transformacji oraz uwiedziony różnymi modami i trendami niszczącej cywilizację ideologii bolszewickiej – lumpenproletariat.

  Odpowiedz
 • 16 października 2020 o 19:15
  Permalink

  Ja nie wiem skąd to czarnowidztwo u Sz. Krakauera? Przecież wszystko jest pod kontrolą. Mamy boską ochronę i to wystarczy dla katolików jako zabezpieczenie przed koronawirusem.
  https://demotywatory.pl/4986461/Sztab-kryzysowy
  https://demotywatory.pl/4987224/Tadeusz-Guz-filozof-teolog-profesor-nauk-humanistycznych-i
  https://demotywatory.pl/4986095/Wybierz-swoja-bron
  https://demotywatory.pl/4989048/Gdyby-modlitwy-dzialaly-medycyna-by-nie-istniala-Pomysl-o-tym

  Przez ostatnie pół roku nie zmarnowano żadnej złotówki na służbę zdrowia, bo po co ona komu, taka rozbudowana, skoro Polacy wymierają i populacja styropianu się zmniejsza w dość szybkim tempie. Za to dotacje na różne kościelne potrzeby płyną szerokim strumieniem od państwa, bo przecież to jest podstawa naszej ochrony przed nieszczęściami tego świata, a zapewnienie sobie odpustu przez rządzących jest pilną potrzebą wobec skali ich grzechów. 🙂
  https://demotywatory.pl/4986528/Mozna
  https://demotywatory.pl/4985184/Chinczycy-pokonali-wirusa-bez-wsparcia-Matki-Boskiej
  https://demotywatory.pl/4986563/Znajdz-roznice
  https://demotywatory.pl/4985309/I-spraw-dobry-Panie-Boze-zeby-ta-epidemia-juz-sie-skonczyla-I
  https://demotywatory.pl/4995558/Kiedy-dostajesz-40-mln-z-publicznych-pieniedzy-i-przeznaczasz

  A tak w ogóle to po co nam budowa infrastruktury dla służby zdrowia? Jakby co to infrastruktura już jest i to cały czas dofinansowywana. Więc:
  https://demotywatory.pl/4987590/Koscioly-przerobic-na-szpitale-a-zakonnice-i-ksiezy-zagonic-do

  No i coś mi się zdaje, że ta przepowiednia się spełnia:
  https://demotywatory.pl/4993270/Kosciol-ma-juz-plan-
  Takie są skutki konieczności zorganizowania wyborów i wyborów polskich katolików.

  A co do aresztowań, to normalka. Jeden układ zamknięty zwalcza drugi układ zamknięty, to i “trup”, czyli areszty muszą się ścielić gęsto. Tam nikt nie ma chyba czystych rąk ani sumienia, więc jak się styropian wzajemnie wykańcza to w konsekwencji społeczeństwo może na tym tylko zyskać.
  A poza tym ojciec chrzestny wie co robi.:-)

  Odpowiedz
  • 17 października 2020 o 12:02
   Permalink

   Unia Europejska to agentura niemiecka, a KK to juz nie? Jedność ideologiczna, tożsamość celów, a nawet wspolnota estetyki lezacej u podstaw swiatopogladu pomiędzy KK a UE jest chyba dla kazdego choć trochę myślącego oczywista?

   Odpowiedz
 • 16 października 2020 o 19:17
  Permalink

  Ostrożnie, jeszcze ciepłe…. 😉

  Dwa bardzo trafne i wszechstronne teksty sprzed pół roku ( z marca i kwietnia) o HISTERII PLANDEMII STRACHU pod pretekstem istnienia „groźnego” wirusa.

  Od początku roku opublikowaliśmy na stronie KIP ponad dwieście tekstów i filmów z całego świata obnażających dowodowo to największe w dziejach globalne oszustwo, które można określić HUCPĄ DO SZEŚCIANU.
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2020/10/uwaga-s-wirusy-i-swiateczne-zyczenia-od-korona-wirusa/

  Odpowiedz
 • 16 października 2020 o 21:44
  Permalink

  Pandemia w większym jeszcze stopniu zagraża Stanom Zjednoczonych. Dodatkowo nakłada się ona na zbliżające się wybory prezydenckie i na inne zasłużone plagi. Trwa zawzięta dyskusja i walka o głosy. Oto jeden z jej przykładów warty polecenia. https://www.globalresearch.ca/american-coup-detats/5726735
  Oto końcowy fragment: “The United States only supports elite democracy when the elites serve corporate interests and those of the national security autocracy. Even within this context, there are intense struggles to determine which faction of the ruling class will hold power.

  American citizens should know their choice in the upcoming presidential election is limited to selecting the leader of the Democratic or Republican crime syndicates. The two-party system of American imperialism works on behalf of a rapacious owing class that uses murder, extortion, sanction, bribery, electoral fraud, war and mass violence to control the world.

  There should be no illusion that a vote for the Democrat Biden or the Republican Trump, is a vote for the American political mafia, a ruthless outfit that protects the material interests of the corporate plutocracy in a very unfree global market, proving that capitalism is synonymous with organized crime.”
  Przerażające!

  Odpowiedz
 • 20 października 2020 o 15:16
  Permalink

  Dużo bla bla bla a ja poproszę o jeden przykład że ktoś kiedykolwiek poradził sobie z epidemią (używanie słowa pandemia jest gruby nadużyciem).
  Nie ma?
  Ano nie ma
  Działa tylko higiena z użyciem mydła, stężonych odpowiednio alkoholi i czasem octu i soli, oraz względny dystans. Tyle wiem do i na dziś. Tylko to możemy stosować wobec ZUPEŁNIE NOWEGO patogenu który pojawił się bądź pojawi w przyszłości. I radzę się nie pocieszać że jakiś lek czy szczepionka. Na znaczącą większość patogenów, leków czy szczepionek nie ma a jedyną zaporą jest w miarę sprawy układ odpornościowy.
  To tak w prostych żołnierskich słowach, bez bla bla bla i kto winien bo kto bardziej uzbroi wirusa to konkurs trwa i niepodzielnie królują tu lekarze i/lub Rządy a i prawnicy swoje co nie co dorzucają. Więcej niszczycielskich sił nie znam.

  SZANOWNY PANIE PRL SOBIE PORADZIŁA Z EPIDEMIĄ OSPY WE WROCŁAWIU. SAM PAMIĘTAM. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 26 października 2020 o 14:20
  Permalink

  WEB. JÓZ.
  To z Wrocławiem to fakt tyle że wtedy to nie był nowy patogen, nawet nie nowa wersja znanego patogenu. Teraz mamy do czynienia z nową wersją na tyle odmienną że możemy mówić o nowym patogenie. Osobiście znam kogoś kto zachorował zanim władza ogłosiła pacjenta zero i zdarzyło się to na przełomie stycznia i lutego. Do dziś utrzymują się przeciwciała u tej osoby, głównie dlatego że jest wciąż wystawiony na wirusa. Z medycznego punktu widzenia wygląda to jak adaptacja organizmu z wystarczająco silną odpowiedzią układu odpornościowego. Ale to jednostkowy przypadek który wyraził zgodę na zbadanie i obserwację.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.