Soft Power

Pan Zenon i pan Sławomir wytworzyli klimat wspólnoty

 Pan Zenon i pan Sławomir wytworzyli klimat wspólnoty. Generalnie upadliśmy tak nisko, że w tym kraju chyba nie ma już kultury, a na pewno państwo jej już nie promuje. Zakopane – okazało się stolicą polskiego kiczu muzycznego za sprawą zabawy sylwestrowej zorganizowanej przez samorząd wspólnie z telewizją narodową. Jeżeli komuś się podoba ten rodzaj muzyki, który królował na scenie – to jego sprawa. Porażające jest to, że telewizja narodowa za publiczne pieniądze lansuje coś, co nie może być nazwane nawet subkulturą.

Oprócz krajowych gwiazd nazwijmy to piosenki popularnej, pojawiła się gwiazda jednego przeboju, ale za to światowego formatu. Prosta recepta na sukces i prawie 8 mln ludzi przed telewizorami. Samo wyobrażenie sobie tej ilości jest imponujące, pokazuje skalę oddziaływania telewizji. To budzi respekt i zarazem powinno być czynnikiem budującym odpowiedzialność kierujących tymi procesami. Jeżeli bowiem przyciąga się uwagę 8 mln ludzi, to po prostu zobowiązuje.

Jeszcze dziwniej było dla następnego, o ile bowiem można zrozumieć, że Naród lubi jak się tańczy i śpiewa, to samozadowolenie władz telewizji narodowej z sukcesu wielkiej, wspaniałej zabawy jest najdelikatniej mówiąc trudne do zrozumienia. Szefostwo mówiło o wytworzeniu klimatu wspólnoty w naszym podzielonym Narodzie. To ma być remedium na podziały polityczne i ideologiczne? Poprzez odwołanie się do najbardziej masowych emocji? W ten sposób to sobie władza wymyśliła? Ludzie mają płacić podatek na to, żeby państwo – zgodnie z linią partii rządzących obdarowywało ich emocjami?

Jeżeli wierzyć przekazowi z głównych kanałów publicznego przekazu, mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której różne sorty Polaków bawiły się pod tym samym niebem, dzięki energii elektrycznej z tych samych elektrowni, ale na różnych zabawach. Organizowały je różne wielkie media, napędzając sobie w ten sposób widownię. Wiodąca okazała się telewizja narodowa, która przebiła wszystkich innych oglądalnością.

Zadajmy pytanie zasadnicze, czy państwo polskie jest od organizowania Narodowi zabawy sylwestrowej? Czy naprawdę musimy jako państwo posiadać telewizję publiczno-narodowa i zlecać jej zapraszanie gwiazd muzyki popularnej, czy też wykonawcę globalnego hitu? Czy, aby na pewno nie ma w kraju podmiotów zdolnych do prowadzenia takiej działalności za darmo – bez konieczności angażowania publicznych pieniędzy? Działalność państwa w sferze rozrywki jest koniecznością? Pierwszą potrzebą społeczeństwa? Rewia łatwych i przyjemnych przebojów?

Przerażająca jest hipokryzja władzy, która robi wszystko, żeby się podobać jak najszerszym masom ludzkim. Sięga przy tym do najniższych instynktów, promując za pieniądze wszystkich, „kulturę” dla tej grupy, która ją uznaje i jest za nią wdzięczna. To element segmentacji społeczeństwa. Oczywiście lepiej ma grupa, która dostała 500+ Właśnie na tym polega sprawowanie władzy, zawsze polegało i będzie polegać. Uwaga, poprzednia władza robiła dokładnie to samo, tylko w inny sposób, przy szerokim wsparciu części dominujących mediów prywatnych. To było dopiero super kłamstwo. Obecnie rządzący, przynajmniej nie udają, że oferują społeczeństwu coś więcej, niż kicz. W sumie to jest dość uczciwe, niczego nie udają – oferują po prostu tanią rozrywkę na poziomie tuż powyżej prymitywnego epatowania seksem i promocją używek. Ludzie to rozumieją i akceptują. W konsekwencji wszyscy są zadowoleni. Ludzie mają to, czego chcą, a władza ma spokój społeczny i poparcie większości społeczeństwa.

Jak żyć w kraju, gdzie pan Zenon i pan Sławomir wytwarzają za publiczne pieniądze klimat wspólnoty? Jak zdefiniować wspólnotę narodową w oparciu o emocje wynikające z przeżywania twórczości tytanów polskiej estrady (dinozaury też były)?

Nie można nikomu odbierać prawa do rozrywki, jeżeli komuś podoba się śpiewanie o czymkolwiek, rytmicznie, tak żeby mógł podskakiwać – to jego prawo. Jednak misją mediów państwowych, wszystko jedno czy narodowych, czy publicznych – zawsze powinno być promowanie kultury wysokiej. Chociaż symbolicznie jako 10-20% przekazu, tak żeby ogół, mógł przynajmniej „liznąć”, że coś więcej niż grill, „pyfko” o muza do sweet foci ma sens. Czy domagamy się czegoś nadzwyczajnego? Może to my nie mamy racji? Przecież cały świat zalewa ten kicz z okazji zmiany kalendarza… Naprawdę do tego sprowadza się nasza kultura? Na szczęście są rosyjskie telewizje… chociaż… eh…

30 komentarzy

 1. Kicz to mało powiedziane disco polo i łubudubu – oto jest przekaz kulturowy dobrej zmiany, nic tylko powtórka Ole Ole Olek! Na prezydenta tylko ty!

 2. Nic nowego Autorze, nic nowego.

  Powtórka z “chleba i igrzysk” zapewnianym rzymskiemu ludowi.

  500 + na “płynny” chleb i olbrzymie telewizyjne widowisko z disco-polo na 8 milionów widzów.

  Dlaczego taka zaciekła krytyka ulubionego przez SUWERENA kiczu na estradzie?

  Czyżby zazdrość, że te 8 milionów nie odwiedza portalu Obserwator Polityczny, tylko woli słuchać Pana Zenka?

  Takie mamy społeczeństwo, a Twórca tego widowiska, Szef TVP, sam z zamiłowania muzyk-amator – oddaje NARODOWI tylko to, co ten LUD TO KUPI …

  Do tego spożywanie alkoholi tan przed estradą i przed telewizorami w domach.

  I wszyscy są szczęśliwi, tylko jeden Autor oburzony o brak KULTURY WYSOKIEJ.

  A kto jej miał nauczyć i kiedy, zwłaszcza że wszystkie media, nie tylko w Polsce – lansują POP różnych odmian.

  Że u nas jest to krajowa odmiana zwana DISCO-POLO?

  Bo to jest “nasza muzyka”, to króluje na weselach jak Polska długa i szeroka.

  Teraz jest jeszcze nobilitowane przez TVP.

  Sorry, taki mamy kraj i taki mamy klimat.

  Z tym trzeba jakoś żyć.

  Prawo Grehama-Kopernika o wypieraniu dobrego pieniądza przez zły pieniądz, obowiązuje też w kulturze.

  Prorokuję, że opozycja pójdzie nawet dalej, żeby to przebić.

  Pokolenie 50+ ma muzykę religijną w TV Trwam, pokolenie średnie, już zaopatrzone w więcej niż 500+ – Pana Zenka …

  A młodzież?

  Młodzież się nie liczy, bo to prekariat jest, jak nie umie układać płytek w niemieckich łazienkach.

  Wniosek: DOBRA ZMIANA na całego.

  P.S.

  Ktoś tu niedawno ubolewał nad losem Pana Mateusza P., że nie wiadomo za co siedzi już drugi rok w areszcie “wydobywczym”.

  Teraz ja już wiem.

  Chodzi o NAZWĘ jego partiI: ZMIANA.

  Po prostu ta nazwa musiała być przez rządzących uzupełniona o przymiotnik przez obecnie rządzących, bo miała być tylko zmiana.

  Pan Mateusz P. ZABRAŁ im nazwę, więc to zwykły spór o PLAGIAT.

  Nic więcej.

  Macondo.

 3. Piotr Wesołowski

  Włos się na głowie jeży do czego doszło. Sk….y! Precz z pis!

 4. Kto to jest sfffffffffffm panie P. Wesołowski? “Brawo” precz z pis, przywrócić do władzy tych gffffffw z po i psl. Chamstwo się szerzy a ty P. W. jesteś jego wybitnym przedstawicielem.

 5. 450 tys,chyba szkoda na artystę jednego przeboju i to jeszcze z pleybeku !No ale skoro Suweren tak lubi,o gustach się nie dyskutuje.I tak dobrze że nie był to wieczór pieśni Żołnierzy Wyklętych,ale jeszcze i to nas czeka!

  • Krakauerze,w ramach desowietyzacji wyłącza rosyjskie kanały,to tylko kwestia czasu!Dobrze że na łamach O.P mamy swojego Zenka i Sławomira.Jeden choć nie oglądał ale popiera kicz i Chłam,a drugi jest gotowy walczyć za królestwo pisomatolkow i już banderowcy go nie interesują.

 6. W Zakopanem , na Rowni Krupowej , jak na równi pochyłej rozpoczął się kolejny rok staczania polskiej kultury , pod egida czegos co wyciera sobie morde {słowo pana JP},,rozpowiadając , jakich to sukcesow jest sprawca , z pomocą tej zardzewiałej , propagandowej tuby , na która się wszyscy składamy , a on trwoni ten publiczny grosz , idący w miliardyzł.

  Wszystko co najgorsze, prostackie i prymitywne , zakrólowało na tej “Równi” . Zmienić jej nazwe na “kurską”.Nienaturalnie powyginani , w pozycjach do kopulacji , wstrząsani pradem, to ludzie uprawiający taniec, rzekomo.

  A ja bywałem na balach sylwestrowych i dancingach. Afryka dzika , bawi się podobnie, tłukac w podobnych podrygach , bosymi nogami , o piach, klepisko , a myśmy płynęli po parkietach. Dno. Upadek.

  Tak się bawi , tak się bawi, kto? Nie przejdzie mi to obrzydlistwo , przez gardło. Czuje nadal parkiet pod nogami , zapach balowych sukiet Dam i Panów ‘Soir de Paris’ , dziś chyba – pisuar de Paris.

  Quo vadis……O tempora , omores , ! Spojrzał na nas z góry Naczelnik , gdy naród o to skandował. Spojrzał i “się zwymiotował”

  A kolęda drwala co tepy jak siekiera , w tak krótkim czasie wyciął tyle drzew- ” Śrut nocnej ciszy”, niesie się poprzez góry i” puszczańskie lasy”.Podnieś rączkę Boże dziecię i zaciśnij Ją w pięść………Nie pozwól na więcej…………… Dość!!!!!!

 7. Ależ to nic nadzwyczajnego, jaki elektorat, taka władza, która temu elektoratowi musi zrobić dobrze. 🙂 To wszystko ze styropianu przecie się wywodzi i jest efektem transformacji ustrojowej. Ja na zajęciach pytam uczennice, czy nie są zażenowane treścią tych pseudo-hitów, przynajmniej niektórych, co to robią z kobiet dziwki? I wiecie co, one często nie wiedzą o co chodzi, w czym problem? Takie mają wyprane mózgi przez kulturę głupoty. Dopiero gdy wytłumaczę łopatologicznie o co w tym wszystkim chodzi i jaka jest różnica między kulturą głupoty, poniżenia i zniewolenia, a tzw. kulturą normalności, dobra i pozytywnego rozwoju, to zaczynają coś kumać.
  A z drugiej strony mamy wojujący fanatyzm religijny, które jest zainteresowany tylko “różańcem” tworząc kulturę dewocji. Dwie destrukcyjne skrajności zapanowały w Polsce na dobre.

  W PRL-u mieliśmy całą masę dobrej muzyki, afirmującej piękno i dobro oraz wyższą kulturę, ale ona jest specjalnie pomijana w komercyjnych stacjach, a także publicznych, bo przecież ten system żywi się najniższymi instynktami ludzkimi, i nigdy nie będzie zainteresowany promowaniem wyższej kultury. Tą zorganizują sobie na własną rękę w swoich środowiskach cyniczne pseudo-elity, które żyją z wykorzystywania “motłochu”, najpierw go tworząc poprzez promowanie kultury głupoty.

  Na koniec taka opinia:
  “Za komuny kwitł teatr, muzyka, wspaniałe kariery robili wirtuozi, reżyserzy, aktorzy, pisarze, mimo że przecież obowiązywała cenzura. Była przestrzeń dla wysokiej kultury i sztuki. Dzisiaj niestety rządzi pieniądz, więc jest trochę bardziej tłumnie, prostacko, wesołkowato, ale w istocie smutno”.
  Anna Polony, krakowska aktorka. Cyt za: “Twój Styl”

  Przykładowo tych utworów moi uczniowie nigdy nie słyszeli i chyba wielu z nich nawet po wysłuchaniu, ich nie zrozumieją, ponieważ ich mózgi bardziej przyswoją obecnie muzykę amerykańskich gangów i prostackie melodie disco polo, niż będą w stanie się wysilić, aby zrozumieć afirmacje prawdziwej wolności, patriotyzmu i piękna. Smutne, ale jakże prawdziwe.
  https://www.youtube.com/watch?v=uB4plr556K8
  https://www.youtube.com/watch?v=ACqE-0ErffY
  https://www.youtube.com/watch?v=YhI1SBgAiGM&list=PLr-kR7VhZTLci4K-Gpx6xvT8xmnpxou5j&index=8

 8. Nie oglądałem, więc nie wiem jak było, ale przypuszczam że rodzaj prezentowanej muzyki był adekwatny do tego typu ‘szaleństw
  masowych”. Podjęty temat uważam za dziesięciorzędny. Po co tam komu Pavarotti? ,TAM, miało być z założenia łatwo lekko i przyjemnie i zapewne tak było. Imprezy masowe to nie czas i miejsce na kulturę wyższego rzędu… Czyli kolejny sukces PiSu – a to już boli totalniaków. 🙂
  Autor tekstu doskonale wpisał się w nurt “totalnej opozycji”.
  Czy jest dobrze? NIE! Jest gorzej niż źle…Panie Autorze,
  a może by spłodzić felieton o kolacyjkach przy świecach …
  sierżanckich. O Ustawie nr.447 “naszego sojusznika” Kongresu USA….O “Rzeczpospolitej Przyjaciół”, o postępującej relatywizacji świąt katolickich z żydowskimi…
  Dziś w radio usłyszałem info. iż czołowi politycy partii
  post-komunistycznej (komuchy) nalegają na szybkie decyzje w temacie przyjęcia “ojro” (kołchoźnicy 🙂 ))) jako powód podają
  rysujące się (wg. nich) zagrożenie iż wpadniemy w objęcia Rosji.
  Zawsze starałem się podkreślić fakt że “nasi” neofici w każdym przypadku są świętsi od papieża i poprzez to – groźni dla polskiej racji stanu i niewiarygodni.
  Ps. Treść komentarzy do godz. 11:32 – “mniej niż zero”, honor ratuje – na swój sposób kom. @Winetu – pozdrawiam!!

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/12/29/powojenne-odszkodowania-polski-wobec-zachodu/

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/12/jonny-daniels-syndyk-masy-upadlosciowej-po-ojcu-rydzyku/

 9. Martyniuk i Sławomir to dwa przaśne obciachy

 10. @b52.Mam potwierdzenie, – uderzyłem w stół…tzn. czuły punkt.
  Zabolało…pozdrawiam “bombowca”.

  @Miecław. “Takie mają wyprane mózgi przez kulturę głupoty”.
  Miecław, to m.in. skutek dominacji lewackich przekaziorów,
  eurolewicy. Zdziwiony? Bo ja nie…

  • Krzyku,to już nie jest śmieszne to jest tragiczne!W psychologii rozróżniamy różne syndromy u Ciebie zauważyłem 2.A teraz zagadka,jakie?Dla ułatwienia jeden zaczyna się na L,drugi na Ż.Życzę zdrowia,bo z tym można żyć,ale co to za życie.

 11. z dupy j. pis

  K. Przejaja adolf miał reni rufensrall kaczor dyktator ma kure, a kura ma Sławomira i zenka .. K. Mać….

 12. Wieczorynko,a teraz fakt który może być kawałem.Rok temu w porcie Movill( Irlandia)w barze po koncercie irlandzkiej muzyki.Poproszono mnie aby na Youtube znaleźć polską ludową muzykę,po kilku Ginesach dla kawału znalazłem Zenka.Nawet im się spodobało,mieli tylko jedno pytanie.Czy smoking to nasz strój ludowy? Pozdro.

  • Włodku, uważam, że bardzo dobry tekst zamieściłeś. Ja osobiście nie mam nic przeciwko wcześniejszej muzyce ludowej jak i disco polo, młode lubi to niech takowa istnieje. Młode ma zupełnie inne potrzeby muzyczne aniżeli stare.

   Mieszkając w Katowicach byłam ileś razy w Teatrze Muzycznym w Zabrzu jak i Operze Śląskiej i to właśnie w Sylwestra np. na operetce “wesoła wdówka” itd.
   Pozwólmy młodym żyć. A ze smokingiem to rzeczywiście ci się udało. Pozdro Ciebie i Żonę czyli od nas dla Was.

 13. @Miecław. Nie kombinuj jak “wyjść z twarzą’ – nie takim orłom
  przytrafia się po drodze przypał. 🙂
  Twój przypadek jest t specyficzny dlatego że na hasło kościół + pasterze, najpierw reagujesz(piszesz), nieco później – włączasz myślenie . Mimo wszystko -usprawiedliwiam. 🙂

  @wlodek. “2 stycznia 2018 at 16:38” Dzielnie podtrzymujesz tradycje polskojęzycznych,
  komunistycznych kosmopolitów . Po prostu wpisujesz się
  w ów nurt “szkoły szyderców” z taką łatwością przychodzi ci wykpiwać wszystko, a zwłaszcza to drogie i bliskie
  sercu Polaka….zarazem w lokajskim ukłonie łykasz zachodnie
  (chore) nowinkarstwo, skąd my znamy takie zachowania? O! To
  odległe w czasie
  historie sięgające co najmniej tzw.oświecenia.
  Gdybyś miał duszę Polaka – Słowianina wyszukałbyś np.
  ‘Rokiczankę” – W moim ogródecku https://www.youtube.com/watch?v=hp4endJMu1E
  Czy: To i hola… https://www.youtube.com/watch?v=uJNZ_cPIDh0
  Nie popisałeś się inwencją w zakresie wyszukiwania
  jak i prezentacji. Szczerze współczuję! Pomijam już klasyków
  znanych i uznanych na całym świecie jak “Mazowsze’ czy “Śląsk”.
  Czy: Koncert zespołu pieśni i tańca “Słowianki”
  https://www.youtube.com/watch?v=gry4QYWtIvc Niech wiedzą barbarzyńcy iż MY POLACY – nie gęsi…TO MY stanowimy kulturę i cywilizację Białego Człowieka, Europa Środkowo -Wschodnia…
  Naprawdę MY, POLACY nie mamy w temacie powodów
  do kompleksów…..ino nase ambasadory(posły) nasej kultury do DOOPY! W tym ‘ekskluzywnym gronie” zmieściłeś się i Ty Drogi Włodku!!!

  • Krzyku,szkoda że nie słyszałeś o naszej “kulturze zdrady” z ust zarówno Rosjan jak i Ukraińców na Krymie.A ty zgodnie z przysłowiem”Jak cię nikt nie chwali,to sam siebie pochwal”.A za linki z muzyką,jak zawsze dzięki!

   SZANOWNY PANIE JEST PAN WZOROWYM CZYTELNIKIEM – POZDROWIENIA OD REDAKCJI I WŁADZ FUNDACJI. PROSZĘ PRZESŁAĆ SWÓJ TELEFON NA EMAILA KTOŚ DO PANA CHCIAŁ ZADZWONIĆ I PODZIĘKOWAĆ. A INNI CZYTELNICY – Z NIELICZNYMI WYJĄTKAMI – POWINNI SIĘ WSTYDZIĆ ŻE NIE SĄ TACY JAK PAN… NA PANU MOŻNA POLEGAĆ. WEB. JÓZ.

  • @krzyk58. Musisz wiedzieć, że ja pracuję i to ciężko. Nie jestem sfrustrowanym gościem, co to na forum wylewa swoje problemy życiowe i szuka teorii spiskowych. Tyle razy ci udowadniałem pewne fakty, nawet cytatami, ale ty wtedy milczysz i nie podejmujesz tematu, bo niewygodny dla prawicy, albo prawactwu brak argumentów.

   Dziś dałeś kolejny popis, jeżeli uważasz, że muzyka disco-polo traktująca kobiety jak ladacznice jest ok, to ja naprawdę współczuję stanowi twojego umysłu. Ci wszyscy twoi idole od prymitywnej muzyki dla wykluczonych intelektualnie, w PRL-u byliby tylko muzykantami na weselach i wiejskich strażackich zabawach, jakie się ongiś masowo odbywały. Owszem dobrze się przy tej muzyce tańczy, zwłaszcza jak jesteś nawalony i nie zastanawiasz się nad treścią. Ale my tu mówimy i Krakauer o tym pisze, że TV i radio są od tego, żeby trzymać pewien poziom i promować wyższą kulturę, a nie utrwalać kulturę głupoty i poniżenia. I nie chodzi nam o jakąś snobistyczną kulturę, bo tej i ja nie znoszę, a czasami w biznesie muszę brać udział w czymś takim, rzekomo kulturalnym.

   Owszem są piosenki disco polo neutralne, nie poniżające w treści nikogo, i dobrze się bawi przy nich na weselach, ale na twojego boga, myślałem że jesteś bardziej wymagającym facetem, jeżeli chodzi o wychowanie tego narodu w afirmacji dobra i piękna, patriotyzmu, a nie poniżenia i prostackiej muzyki. Oczywiście nie mam tu na myśli pięknej muzyki ludowej. Kto ma tą młodzież wychowywać? W PRL cenzura dbała o to, aby młodzież nie była intelektualnie poniewierana przez jakieś gówniane przeboje. A dziś każde beztalencie może sobie pośpiewać i jeszcze to promuje publiczna TV za pieniądze podatników.

   Twierdzisz, że to “skutek dominacji lewackich przekaziorów,
   eurolewicy. Zdziwiony? Bo ja nie…”.
   Człowieku lecz się z tych fobii. Przecież to obecna prawicowa władza PiS tak to promuje na specjalnym kanale, który kiedyś zniknął nawet z Polsatu. Pomyśl, że zapewne 90 % tych słuchających poniżającej muzyki biega następnie do kościółka i się modli. Katolikowi to nie wypada, co najmniej, słuchać muzyki, która obraża tzw. dobre obyczaje, bo treścią przypomina burdel. Dlaczego katecheci nie wychowują młodzieży do tzw. kultury wyższej, nie krytykują przynajmniej niektórych treści tych piosenek uwłaczających godności dziewczyn. Nie chce mi się szukać (nie mam czasu) linków do tych piosenek, ale jest ich sporo!

   Po moich lekcjach dziewczyny wstydzą się tej muzyki, bo wreszcie rozumieją co to jest godność i poczucie estetyki. Dlaczego ja mam dopiero im to wykładać w klasach maturalnych, a nie robią tego katecheci? A może dlatego, że kiedyś kościół czerpał korzyści z prostytucji i prowadził burdele? Tak było w twoim ulubionym średniowieczu i teraz chcecie może do tego wrócić? To nic innego jak zboczenie, słuchać takich niby przebojów, swą treścią poniżających kobiety.

   Kobiety miejcie osobistą godność i nie słuchajcie tego. A swoją drogą, gdzie są te wszystkie feministki, co to bronią rzekomo praw kobiet. Dlaczego nie ma jakiegoś happeningu protestacyjnego. Dlaczego kółka różańcowe nie odmawiają jeszcze różańca pod budynkiem na ul. Woronicza 17, bo na kanale leci właśnie muzyka swą treścią poniżająca kobiety? Pod teatrami prostestują, a jak ich prawicowa władza puszcza intelektualny chłam to jakoś siedzą cicho. Nawet w intencji Biedronia się modlili, a tu nic. Ale nie jestem tym zdziwiony, to po prostu katolicka hipokryzja.

   A na twoje problemy @krzyku58, polecam dobrą francuską komedię, może ci pomoże, chociaż wątpię 🙂
   “Za jakie grzechy, dobry Boże – Quest-ce quon a fait au Bon Dieu (2014)”
   https://vider.info/vid/+f58vv

   Koniecznie obejrzyj całość i podziel się z nami wrażeniami.:-)

   • @krzyk58. Nie myl prawdziwej prostoty i jasności przekazu, myśli i uczuć z prymitywizmem i prostackim poniżeniem, wulgarnością najgorszego gatunku. Odwołaniem się do wspaniałej myśli Tołstoja w odniesieniu do chamskich i prymitywnych piosenek disco-polo obrażasz tego wspaniałego myśliciela.

    Linkowałeś wyżej prawdziwą muzykę ludową, przaśną, ulubioną także przeze mnie i co nie zauważasz jej wyższości kulturowej, intelektualnej?, nad krytykowanym przeze mnie prymitywnym i chamskim przekazem obecnej muzyki disco-polo? Mam na myśli oczywiście tą część przebojów o poniżającej treści dla ludzkiej godności, nie mającej nic wspólnego w prawdziwą kulturą, także tą o prostym i jasnym przekazie.
    Popełniłeś błąd broniąc na oślep prymitywizmu i chamstwa traktującego kobiety, jak dziwki a mężczyzn, jak lowelasów i co szukasz teraz na siłę aforyzmów, aby wyjść z tego z twarzą? 🙂 Wstyd, bo powinieneś być po mojej stronie, dlatego że ta muzyka obraża nas i nasze kobiety. Wstyd dla całej prawicy za puszczanie tego chłamu w TV i wy, jako prawica chcecie tworzyć pozytywne wartości chrześcijańskie? Parafrazując Piłsudskiego – Wam kury szczać prowadzać, a nie kulturę tworzyć!!! 🙂

 14. Gratulacje Milusi Włodku! Twoi adwersarze pekają z zazdrości. Miłego wszystkim wieczoru i pochwał -uznania- od Pana J.WEB

  • P.Adamie,dziękuję, mała rzecz a cieszy! Bo życie składa się z chwil,jedne cieszą a drugie nie koniecznie.Pozdro!

 15. @Miecław. … I tak, jak w latach dziewięćdziesiątych symbolem kulturalnej dominacji środowisk lewicowo-liberalnych (TFU!!) był telewizyjny kabaret Olgi Lipińskiej, (TFU!) tak symbolem pisowskiej “dobrej zmiany” w kulturze staje się gwiazda disco polo Zenek Martyniuk.
  W rytmie disco-polo. http://www.mysl-polska.pl/1442
  Powtórzę, nie uczestniczyłem w szaleństwach sylwestrowo-noworocznych w żadnej formie,
  nawet tej ‘przed szklanym Bogiem”, daleki jestem od mitologizowania PiSu……………. Mój wybór? To oczywiste.
  Zenek “rulez’!!! Woot?!
  Ps. “Splunięcia” wyżej, wyrażają mój stosunek do………….Jaaasne? 🙂

  • @krzyk58. Kabaret Olgi Lipińskiej to pikuś w porównaniu z obecnym chłamem wulgarnych programów satyrycznych. Tam przynajmniej nie było prymitywnej wulgarności, jak obecnie i niektóre skecze miały to “coś”, czego próżno szukać obecnie. Po prostu obecnie “Kiepscy” królują. I to jest zasługą prawactwa.
   Poza tym cóż to za porównanie – Kabaret, który ma inne cele, contra, muzyka disco-polo?
   Ale jeżeli to twoje TFU! dotyczy także disco-polo w wersji o jakiej pisałem i kultury “dobrej zmiany” to jesteś częściowo zrehabilitowany. 🙂

   Kolejna żenada na czasie to film “Korona Królów”. Faktycznie prawica kulturowo jest na dnie. Ponieważ nie można linkować źródła to proszę wy-guglać: “Wiceminister kultury skrytykował serial “Korona królów”. Jego tweet: “(…) Co do serialu ‘Korona…’, to poczekajcie na trzeci odcinek i dialog o śniadaniu w czasie postu. Zgniłem, jak to zobaczyłem” – napisał na Twitterze wiceminister kultury Paweł Lewandowski. Polityk szybko usunął swój wpis, jednak internauci zdążyli zrobić zrzut ekranu posta.”

   Jaki wstyd, że nawet ich własny wiceminister kultury ma takie odczucia. Ja obejrzałem z racji zainteresowania historią i poniekąd miałem nadzieję, że będzie jakiś dobry film, ala: “Przyłbice i kaptury”, czy “Czarne Chmury”. Ale niestety zawiodłem się. Kicz i żenada, również jeżeli chodzi o modlitwy.

   Przytoczę trzy komentarze z internetu pod słowami samego wiceministra:
   “~enka do ~Janusz: Porownywanie Korony Krolow do Krzyzakow, Potopu, czy tez Pana Wlodiowskiego jest obraza dla tych filmow i policzkiem wymierzonym wszystkim tym, ktorzy brali udzial w tworzeniu tych filmow. Zdaje sobie sprawe, ze w czasach kiedy te filmy powstawaly, filmowcy mieli inne mozliwosci, ale to co prezentuje Korona Krolow, to poziom filmu, ktory moglby powstac w gimnazjalnym kolku filmowym. Nikt mi nie wmowi, ze TVP nie stac na to, aby do scen batalistycznych ( o ile tak te sceny mozna nazwac) zwerbowac wiecej niz 15 statystow. Co do gnicia wywolanego sztuka filmowa dobrej zmiany, to jeszcze nie doszedlem do siebie po obejzeniu “Smolenska”, wiec trudno mi ocenic do jakiego stopnia na moj stan ma wplyw Korona Krolow, ale z pewnoscia nie przeszla bez sladu.”

   “~dci : Porażająca jest w tym serialu ilość błędów, np. modlitwa “Zdrowaś Mario”, której wtedy jeszcze w takim kształcie po prostu nie było! A jest to pierwsza scena serialu, gdy Jadwiga, żona Łokietka odmawia tę modlitwę po łacinie. Później współczesna formuła chrztu, używana przez biskupa przy chrzcie litewskiej księżniczki!!! To dopiero jest absurd. Są też błędy w strojach (np. nieprawidłowy kształt korony), błędy w języku, który w ogóle nie brzmi po staropolsku, drewniane dialogi, w których słabo wypadają nawet znani aktorzy, a aktor, który gra Łokietka, to chyba jakiś amator. To jest naprawdę skandalicznie słaby film, zrobiony przez ludzi, którym się nawet nie chciało porządnie do tego przyłożyć i skonsultować się z dobrymi historykami. Wstyd! Naprawdę wstyd! Ale pan Kurski zawsze potrafił bezczelnie kłamać, więc promuje to barachło, podobnie zresztą jak dziennik TVP, który nie pełni misji publicznej, ale partyjną! I żeby nie było, wcale nie jestem miłośnikiem PO ani Nowoczesnej.”

   “~kalj : Marzy mi się serial na miarę Królowej Bony. To był dopiero serial historyczny! Co by nie mówić ale najlepsze seriale powstawały w PRL mimo całej tej siermiężnej propagandy powstały wtedy najlepsze filmy, że nie wspomnę Kariery Nikodema Dyzmy, Rodziny Połanieckich, Lalki. Nawet ” Przyłbice i Kaptury “były perełką przy tym co nam wysmażył Prezes Kurski. To już Wspaniałe Stulecie było bardziej absorbujące od tego “hitu”.”

   Powtórzę więc jeszcze raz parafrazując Piłsudskiego – Wam kury szczać prowadzać, a nie kulturę tworzyć!!! ?

 16. @Miecław. Kabaret Olgi Lipińskiej to pikuś.. Oj-tam, oj-tam…. 🙂
  “Po prostu obecnie “Kiepscy” królują’ Miecław..nie obrażaj, dobre?
  Oglądam “notorycznie” wpadłem chyba w rutynę, tam przemycane są perełki…w przeciwieństwie do większości antypolskiej szmiry,
  w wykonaniu i reżyserii ‘zawodowych antypolaków”…. okrutnie narzekasz na “prawactwo’ masz TU,
  mały przegląd możliwości “naszej dziesiątej” post-komunistyczno- kosmopolityczno-lewackiej X Muzy……………………….. 🙂
  https://bialyrasizm.pl/polski-instytut-sztuki-filmowej/

 17. Cd. …Tak zwane ,,środowisko” wykorzystuje powstanie „Solidarności” do zaatakowania jego filmu. Przewodniczącą „S” w środowisku filmowym zostaje Agnieszka Holland, uczennica Andrzeja Wajdy. Dziś również ten film jest niestrawny dla „politycznie poprawnych”. Jest natomiast wielką glorią dla powstania niepodległego państwa i ceny jaką naród polski musiał za nią zapłacić.

  I w ten czas następuje największy paradoks: w imieniu narodowej i katolickiej „Solidarności” zaczyna jej prasa sterowana przez Michnika zwalczać najbardziej narodowego reżysera. Przyczyna była jedna. Poręba rozpoznał w warstwach przywódczych „Solidarności”, następców starych stalinowskich gnębicieli narodu polskiego i przewidział, iż będą parli do powrotu do władzy na jej plecach i do ponownego duchowego zniewolenia narodu.

  Słuszność jego przewidywań potwierdziły słowa Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego, które w lutym 1981 padły w homilii z Jasnej Góry : „uważajcie, żeby nie przyplątali się ludzie, którzy mają nie polskie interesy na myśli, pamiętajcie, żeby Solidarność była polska!”

  Upojony zwycięstwem lud nie chciał wsłuchać się w słowa Kardynała, a prasa „S” runęła lawiną nienawiści na Prymasa. Już wtedy była sterowana przez obecnego potentata prasowego, który wraz ze swą powstałą za pieniądze „Solidarności” i zagranicznych składek „Gazetą Wyborczą” celuje do dziś w każdej antypolskiej akcji……………………………………. itd. p.Miecławie…mówi ci to coś?
  (słowa zaczerpnięte z serialu “Dom”) ..pomnisz? Miecław ,JA ciągle podrzucam ci “puzzle do poskładania w świadomości”… 🙂 Link:

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2014/02/bohdan-poreba-1934-2014/

  • @krzyk58. Odbiegasz od tematu. Puzzle to ja mam już od dawna poukładane. To Ty masz niekompletne, bo ci ciągle brakuje tych dot. krytyki prawactwa i kk, a dziwnie w nadmiarze dostałeś te z krytyką lewactwa. A ja nawet się poświęcam i cytuję ci materiały źródłowe historii i nic nie łapiesz, nadal masz braki edukacyjne 🙂 Może to jednak przez kadzidło i tych “Kiepskich”??? 🙂

   Co do linkowanego reżysera Poręby, to faktycznie nakręcił wiele dobrych filmów i to patrz panie @krzyk58 w tym niesłusznym PRL-u, nakręcił najlepsze swoje filmy. Mimo cenzury udało mu się przekonać decydentów do wielu produkcji nie po linii partii. Czyli nie było tak źle, skoro potomkowie szlachty robili takie kariery i mogli jednak przekazać obiektywną prawdę historyczną 🙂 Nie to co dziś, że z podręczników do historii kasuje się fakty o niewoli pańszczyźnianej chłopów, a film np. o ks. Ściegiennym nie miałby szans na realizację. Mało tego bez opinii proboszcza już niedługo nikt nie zrobi kariery w TVP. 🙂 Taki mamy klimat, dzięki prawactwu, niestety 🙂

 18. Z braku laku- głównym noworocznym wydarzeniem w Polsce był telewizyjny „pojedynek sylwestrowy”. PRZECIEŻ PAN WIE ŻE NIE MOŻEMY PRZEDRUKOWYWAĆ – WEB JÓZ.

 19. Wiem. Dlatego tym razem proponuję ‘na sucho”, być może
  sam Miecław będzie uprzejmy – zaspokoić ciekawość? Kto to wie?
  A, korzystając z okazji
  co nieco zweryfikować ze słowem które wyleciało ….wołem, zapewne coś pokręciłem, nieudolnie zresztą ….wszak kiedyś, nie tak dawno
  znowu, na topie było powiedzenie że: tylko krowa nie zmienia poglądów. 🙂
  Jest tu, tzn. tam, rzeczowe ujęcie szaleństw sylwestrowych, tu i tam, tu – rozbicię na ‘prawactwo i lewactwo”, kiedyś dawno temu pisałem że nie znoszę sztucznego podziału na użytek gawiedzi,
  jednak dałem porwać się do tanga. Więc już tańczmy,póki twa ten bal… Zachęcam do
  lektury. Amen. https://bialyrasizm.pl/sylwester-2017-18-polska-zagranica/

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.