Pan Robert Biedroń = PROBLEM opozycji = SUKCES dobrej zmiany (cz. 1)

graf. red.

W pięciu częściach cyklu poddamy analizie propozycję polityczną pana Roberta Biedronia, jako swojego rodzaju manewru politycznego dobrze nam znanych sił oraz to, co pan Biedroń politycznie zaproponował w ujęciu szkieletu programowego – „Umowa Biedronia”, wymaga przyjrzenia się bliżej, tak żeby chociaż na poziomie haseł wiedzieć z czym mamy do czynienia.

Pan Robert Biedroń jako manewr polityczny

Pan Robert Biedroń, w nowej politycznej odsłonie, to problem dla opozycji a zarazem wielki sukces dobrej zmiany. Już sam fakt, że zaistniał jako polityczny byt, jest wielkim sukcesem rządzących i wielką porażką opozycji. Z tego i tylko tego powodu, ponieważ za romantyczną wizją demokracji jest ta realna, pragmatyczna, oparta na arytmetyce.

Metoda d`Hondta na jakiej opiera się sposób podziału mandatów względem wyników wyborczych poszczególnych list jest bezwzględnie prosta i można ją sprowadzić do banalnej i trywialnej reguły – niczego więcej, nie trzeba z tego wiedzieć – JAK MASZ LEPSZY WYNIK, MASZ WIĘCEJ MANDATÓW. JEŻELI MASZ NAJLEPSZY WYNIK, TO MASZ PROGOWO WIĘCEJ MANDATÓW, NIŻ KOLEJNY WYNIK.

Jeżeli ktoś tego nie rozumie, nie powinien w ogóle zajmować się polityką w Polsce, poza oddawaniem głosów w wyborach. Można sobie mówić o Konstytucji, o miłości Ojczyzny, o prawach Kobiet, zbieraniu psich kup, kolejnych programach z plusem, jednak fundamentem tej zabawy jest gra na ostateczny wynik.

W istocie nasz model wyborczy to jest zawsze plebiscyt, jeżeli tylko opcja dominująca jest w stanie zbliżyć się do samodzielnego zdobycia większości. Pierwszy wynik ma premię w przydziale mandatów, a jest ona tym większa im bardziej rozłożą się pozostałe głosy. Jeżeli cała reszta, poza pierwszym wynikiem przynależy do jednego zbioru, wówczas zyski wygrywającego są najmniejsze. Jeżeli jednak, tych, którzy mają kolejne wyniki jest kilku – bo głosy się rozłożyły, wówczas pierwszy wynik ma największą premię, bo zbiera jeszcze proporcjonalnie najwięcej z przydziały mandatów przypadających na te głosy, które np. nie zrobiły progu, były nie ważne lub z innych przyczyn nie wliczają się do przydziału.

Właśnie w ten sposób dobra zmiana wygrała ostatnie wybory, ponieważ udało się rozbić głosy lewicy na dwie jednostki – SLD i pewną inną partię. W wyniku podzielenia głosów, żadna lewica nie załapała się na mandaty, więc głosy się przeliczyły na tych, co je brali – najwięcej dostał lider. Są dostępne wyliczenia, pokazujące precyzyjnie nawet które mandaty zostały przydzielone rządzącym dzięki takiemu składowi rzeczywistości.

W przypadku dobrego wyniku pana Biedronia i jego „Wiosny”, powtórzy się sytuacja z poprzednich wyborów, kiedy to „Ruch Palikota”, potem „Nowoczesna” i wreszcie „Kukiz 15`”, odbierały część głosów głównej partii po swojej stronie sceny politycznej. W efekcie, jakby tego nie oceniać, działanie pana Roberta Biedronia będzie miało skutek w postaci wspierania wyniku wyborczego dobrej zmiany, chyba że zdarzy się cud i większa część społeczeństwa głosującego, odda swoje głosy na opozycję. Możliwe są dwa negatywne scenariusze – w pierwszym pan Biedroń przyczyni się, do zdobycia większości konstytucyjnej przez dobrą zmianę, a w drugim nieco mniej negatywnym – dobra zmiana poszerzy się o kogoś jeszcze lub nie będzie rozstrzygnięcia i będą kolejne przyśpieszone wybory i wielki bałagan w kraju.

Oczywiście nie jesteśmy naiwnymi dziećmi i słuchamy ptaszków w Parku Skaryszewskim, które już od dawna nie mogą się z podziwu wyćwierkać na samą tylko myśl o tym, kto popiera pana Biedronia i stoi za jego sukcesem. W tym kontekście, jakkolwiek bezwzględnie jest to jego autorski sukces, to jednak pan Biedroń jest produktem marketingowym (w rozumieniu zjawisk politycznych). Ten produkt jest znany w wielu innych krajach, ma różne twarze, ale to zawsze mniej więcej to samo, czyli żeby utrzymać stan posiadania obozu neoliberalno-kapitalistycznego, z większymi odchyleniami w prawo lub w lewo w zależności od tego, jak układa się trend. Dzisiaj pewne czynniki bardzo rozsądnie obstawiają, że jeżeli pojawi się kryzys, to wielu ludzi zwróci się w stronę postulatów socjalnych lewicy. Wsparcie tego silnie zideologizowaną retoryką emocjonalną doda te głosy, które zostałyby w domu nie mogąc przełamać się do niesłychanie sympatycznego uśmiechu pana Grzegorza Schetyny, czy promiennego oblicza pana Donalda Tuska.

Jest więc czymś naturalnym, że pewne środowiska, które poprzez promowanie i wspieranie pana Biedronia, chcą mieć możliwość manewru politycznego wobec panów Schetyny i Tuska, będą ustawiać się na budowę koalicji – ale nie z pozycji wielkiego lidera na białym koniu wracającego z Brukseli. Tylko na zasadzie twardego liczenia głosów, możliwości i przełożeń sondaży na wynik.

Na pewno lepiej jest negocjować z panem Tuskiem z pozycji ugrupowania mającego własne zaplecze, niż z pozycji proszącego się o miejsca na listach. O to chodzi w pragmatycznej polityce, właśnie dlatego to, co pan Biedroń firmuje swoją osobą jest bardzo ważne. Chociaż w praktyce jest On tylko manewrem politycznym, przedstawiającym zgrane karty neoliberalno-kapitalistyczne w nowym opakowaniu, z odświeżoną retoryką i bez kompromitującego dziedzictwa politycznego (jak inni przedstawiciele opozycji).

Przy czym uwaga, to co robi – jest realizowane bardzo sprawnie, pan Biedroń ma zauważalną dynamikę polityczną, która jest tym, co kiedyś miał pan Tusk, a czego np. nigdy nie miał (w wymiarze politycznym) żaden z panów Kaczyńskich (proszę sobie przypomnień debatę). Z tego względu, chociaż się z nim politycznie nie zgadzamy, TO BARDZO DOBRZE, ŻE DZIAŁA POLITYCZNIE, ponieważ wprowadza istotną zmianę w ramach głównego trendu. To mało, bo dalej mamy problem dżumy i cholery, jednak do dobrze, że cokolwiek drgnie…

Jedynym problemem pana Roberta Biedronia jest to, że nie jest Kobietą, ponieważ wówczas miałby realne przebicie osobowościowe na politykę, wynikające z siły charakteru i składowych produktu politycznego, który sobą stanowi.

38 myśli na temat “Pan Robert Biedroń = PROBLEM opozycji = SUKCES dobrej zmiany (cz. 1)

 • 4 lutego 2019 o 05:39
  Permalink

  Czyli obok wyborów pomiędzy dżumą i cholerą pojawia się prozaiczna grypa.

  Nic więcej, a Macondo nadal trwa.

  Odpowiedz
 • 4 lutego 2019 o 06:06
  Permalink

  ZLIKWIDOWAĆ LISTY !!!
  KAŻDY POWIAT WYBIERA SWOJEGO POSŁA.
  ZLIKWIDOWAĆ SENAT.

  Odpowiedz
 • 4 lutego 2019 o 07:37
  Permalink

  @xxxl…no wlasnie, komentator “ujal”….
  Domagaja sie tez takich zmian Francuzi z likwidacja senatu,pragna takze bezposrednego referendum co do kazdej decyzji podejmowanej przez ich parlament, gdyz nie maja absolutnie zadnego zaufania do takiego parlamentu, ktory zmienia system z demokracji na oligarie, zwolniona w 100% z placenia wszelakich podatkow oprocz obrotowego przy kasie supermarketu, co owi wybrancy i tak rzadko odwiedzaja, bo kupuja luxus hurtowo ze znizszkami i rabatami i czyms tam jeszcze, najczesciej na aukcjach i przetargach i innych imprezach dla “gornych dziesieciu tysiecy “……”woly pracuja, krowy w kawiarniach siedza, osly sie ucza a swinie….. no wlasnie, co robia swinie…swinie rzadza….wstystkie alegorie to tak z bajek Jana Kochanowskiego,Krasinskiego itd……

  Odpowiedz
 • 4 lutego 2019 o 07:46
  Permalink

  “Jedynym problemem pana Roberta Biedronia jest to, że nie jest Kobietą, ponieważ wówczas miałby realne przebicie osobowościowe na politykę, wynikające z siły charakteru i składowych produktu politycznego, który sobą stanowi.”

  No przecież dzięki osiągnięciom współczesnej chirurgii plastycznej i pewnej kolejnej dorabianej ideologii to już nie stanowi żadnego problemu! Pan Biedroń ma nawet większy wybór płci niż Polacy partii politycznych!

  SZANOWNY PANIE TO SĄ POWAŻNE SPRAWY PROPONUJĘ NIE ROBIĆ SOBIE ŻARTÓW. TO NIE JEST TAKIE HOOOOP JAK SIĘ MYŚLI. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 4 lutego 2019 o 07:59
  Permalink

  “Program “Wiosna”.

  Moje zdanie w temacie elektora jest takie: zamierza Polakom
  zrobić “jesień z doopy średniowiecza”, a gdyby (nie daj Boże) został wybrany, Polska nigdy już by nie podniosła się z totalnego upadku, nie tylko w sferze moralności,
  obyczajowej. Niech Nas ręka Boska broni… 🙂

  Taki kandydat w normalnych, konserwatywnych , poważnych
  państwach jak choćby Federacja Rosyjska spalony byłby na starcie.

  Niewykluczone że w landzie polskim – przejdzie, na zachód od linii
  Bugu rządzą już”inne” normy, inne mamy mieć gusta i poczucie estetyki, takie – eurokołchoźnicze, (eurokomunistyczne…)

  Generalnie zgroza i ‘szczęka opada” na myśl gdzie są granice
  naszego upodlenia?!!

  “Jedynym problemem pana Roberta Biedronia jest to, że nie jest Kobietą,”

  Postawiłbym zdanie w formie pytającej , K. stwierdza jednoznacznie –
  nie jest. I TU nasuwa się sporo wątpliwości natury…..

  Odpowiedz
 • 4 lutego 2019 o 08:10
  Permalink

  Hmmm…galimatias moze byc nawet wiekszy…

  We wczorajszym a wiec niedzielnym wydaniu, co jest “wyroznieniem” poswiecono panu Biedroniowi, jak nikomu innemu caly dlugi artykul-“laurke uznaniowa” w gazecie koncernu Springer “Welt Online”…., co niestety bez zaslonek pokazuje kto go lansuje i skad ma darowizny dochodzace do milionow…..niemieccy fundatorzy widzac kompromitacje i rozmaite draki OP, w tym nagonke w organach UE na Polske a raczej na PiS z reki Donka, co komentatorzy w “WELT ONLINE” bez zenady wywalili otwarcie i prosto z mostu inwestuja w Biedronia.. ojjojoj ! Taaaki cyrk !!!

  Z tego wszystkiego nawet nie napisano czy Biedron bardziej dazy do stanowisk i funkcji w UE czy do wladzy w Polsce…wspomniano, ze chce on zostac premierem : ?) …..wlasciwie ten arykul to ma charakter… jak by tu to wyrazic…. zartobliwy czy ..bo ja wiem no cos w tym guscie…..

  Odpowiedz
 • 4 lutego 2019 o 08:14
  Permalink

  Oczywiście, że Biedroń to czysty PR przecież to co zaporoponował to jest po prostu śmieszne. 1600 zł dla każdego? a z czego? ci co nie robili też mają mieć emerytury? czyim kosztem ?

  Odpowiedz
 • 4 lutego 2019 o 09:06
  Permalink

  “Możliwe są dwa negatywne scenariusze – w pierwszym pan Biedroń przyczyni się, do zdobycia większości konstytucyjnej przez dobrą zmianę” – i to jest analiza? A kto analitykowi powiedział, że zdobycie większości przez PIS to zły scenariusz. Uważam ruski, obesrany, kagiebowski gnoju, ze nie jest to negatywny scenariusz. Gorzej by było gdyby konstytucyjna wiekszość miało PO (czyli partia, której nazwy nie piszej ruski trolu)

  ŚMIAŁO PROSZĘ SOBIE ULŻYĆ JEŻELI TYLKO TO SPRAWIA PANU (A MOŻE WŁAŚCIWIE TO PANI) PRZYJEMNOŚĆ. LEPIEJ TUTAJ NIŻ BIĆ DZIECKO, ŻONĘ, PSA LUB WYPISYWAĆ COŚ NA PŁOCIE SĄSIADA. SŁUŻYMY FORUM DO ODSTRESOWANIA SIĘ. POZDRAWIAM. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 4 lutego 2019 o 11:50
  Permalink

  @Xun Zi. 4 lutego 2019 at 07:46

  Ależ on w tym związku prawdopodobnie, może jest “kobietą”? 🙂
  Więc teza Sz. Krakauera jest mylna. Poza tym w ponowoczesnej kulturze dla wielu kobiet jest to modne, więc ja myślę, że sporo głosów od płci pięknej będzie miał.

  @krzyk58. 4 lutego 2019 at 07:59

  Ostatecznie to stawiam na Biedronia, zamiast na modlących się z genderowcami. 🙂
  W sumie wybór jest niewielki, bo albo “z doopy jesień średniowiecza”, jak ty twierdzisz, albo dodatkowo jeszcze “z intelektu jesień średniowiecza”, co ty popierasz, aczkolwiek genderowcy też nie gardzą d………..:-)
  W ostatnim wypadku i jedno i drugie jest zagrożone, wyjxxany jesteś od góry do dołu.

  A tak już na poważnie, to czas aby prawdziwa lewica się obudziła w strukturach RAZEM i SLD, bo zachowują się jak panny na wydaniu. I chciałabym i boję się, a tu z przed nosa władzę mogą zgarnąć bardziej przebojowe i zdeterminowane panienki.

  Odpowiedz
 • 4 lutego 2019 o 12:41
  Permalink

  @Mnie to boli. Śmieszne? A to zależne jest od strony wysuwającej takie propozycje. Na pewno byłoby śmieszne (dosłownie) gdyby z propozycją wystąpiła strona rządowa. Natomiast jest do zaakceptowania każda bzdura jeśli płynie z ust lewackich oszołomów, zwłaszcza pośród “tego” elektoratu. Mamy w uszach jeszcze jazgot “różnych Włodków” w temacie np. 500+. A TU cisza…
  i niewykluczone że dokona ‘rytualnego pocukrowania” niejakiego Biedronia. Widać na przykładzie że niektórzy ‘mogą więcej” w III RP – w temacie… “ofiarowywania Inflant”… ?
  @obserwatorpol=ss=kgb. Na dziś nie mamy dobrego wyboru, każdy jest nie do przyjęcia. I “ten i tamten” – to tylko większe zło.

  Odpowiedz
 • 4 lutego 2019 o 16:05
  Permalink

  Uzupelniajaco chce wspomniec, ze we wspomnianym powyzej artykule w niedzielnym wydaniu “WELT ONLINE” Biedron byl przez komentatorow ( niemieckich ) porownywany z ( nienawidzonym ) Macronem, ktorego masy chcialy by sie pozbyc w calkowity sposob….

  W samym artykule natomiast opisano, jak to rzekomo “genialnie” udalo mu sie zadluzony Slupsk “oddluzyc” poprzez (masowe ) zwolnienia z pracy i zazrudnieniu na potrzebnych stanowiskach tanich Ukraincow…… no nie chce tego komentowac…to czysty neoliberalizm….a na “recitale”/wystepy Biedronia przychodza chetnie skuszeni przyneta np.ludzie niepelnosprawni na wozkach inwalidzkich, seniorzy…..

  Odpowiedz
 • 4 lutego 2019 o 16:27
  Permalink

  @Miecław. Na pogrzebanie Średniowiecza ukuto zbyt wiele negatywnych mitów i stereotypów – prawdopodobnie nie było aż tak tragicznie. Będziemy odbrązawiać?
  http://sredniowieczny.pl/11-faktow-o-sredniowieczu/

  https://prawda2.info/viewtopic.php?t=7735

  Ps. Zwracam uwagę na post @pszeka (01:21, 23 Sty ’12)………
  zamieszczony na portalu ‘prawda.info” – wątek “średniowiecze-raj utracony”

  ‘Razem” to tylko kosmopolityczni eurotrockiści, żadna tam lewica. 🙂
  LSD – 🙂 dokładnie, do końca ‘propili” kapitał… 🙂
  Nie ukrywam że czas na zmianę, z dużej bukwy…

  Odpowiedz
 • 4 lutego 2019 o 18:19
  Permalink

  Po tiemie… 🙂 Monika Platek Dzieci w zwiazkach jednoplciowych rodzi sie wiecej niz roznoplciowych

  https://www.youtube.com/watch?v=zdf7V1GxnWg

  Prof. Monika Płatek, karnistka: “W pedofilu trzeba odnaleźć człowieka”

  https://www.youtube.com/watch?v=kuPemOYPfPY&t=2s

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Monika_P%C5%82atek

  Miecławie, Włodku i & – ktoś kto słucha i wierzy w dobre i szczere intencje lewicy … (cd.j pp. znacie na mojej płycie) – sam sobie szkodzi!

  Ps. Złośliwi twierdzą (a gdzie ich nie brakuje?_) że “ta pani” “deplomy prefesorskie nalazła w czypsach”, możesz tak być?
  ‘Wzniesła sie” jak zauważyliśmy na Himalaje
  durnoty, a to wszystko poprzez stan napięcia emocjonalnego czego wyrazem była odwieczna miłość i punkt odniesienia lewicy,
  komunistów i złodziei do (tak, tak Miecławie, Włodku i spółko)
  niedoścignionego wzorca kulturowo-obyczajowego tj. Izraela, USA i krajów jak mówi, skandynawskich. 🙂

  ———————————–

  Эх, дороги Дмитрий Хворостовский

  https://www.youtube.com/watch?v=iMEAvn-MeoI

  Оркестр народных инструментов России им. Н.П.Осипова – Лирические песни военных лет. Концерт

  https://www.youtube.com/watch?v=W-rmeIkiIb0&t=495s

  Ps. Na finiszu jakby nie hallo, z uwagi na brak fonii.

  Odpowiedz
 • 4 lutego 2019 o 18:27
  Permalink

  P. Roberta Biedronia swego czasu popierałam, później przestałam się nim interesować. Obecnie chce startować w wyborach, niech startuje, ja nie widzę problemu.
  Kto chce niech głosuje na p. Biedronia.

  Co powiedział klasyk ? nie ważne kto wygra, ważne kto liczy głosy.

  Odpowiedz
 • 4 lutego 2019 o 20:07
  Permalink

  @WEB. JÓZ.

  Chętnie wyśmieję wszystkie poważne sprawy, jakie tylko się da. Przez tą powagę tego czy tamtego umyka czysta, nieskażona radość życia.
  Chiński mędrzec Linji wchodząc do obozu wojskowego, zapytał stojących przed nim strażników, wskazując na maszt z flagą: “Ten słup jest święty czy świecki?” Widząc, że żołnierze nie potrafią znaleźć odpowiedzi, powiedział: “Nieważne, co odpowiecie. To tylko drewniany słup.”

  PROSZĘ PANA JA WIEM ŻE MA PAN RACJĘ I UWAŻAM TAK JAK PAN, ALE MAMY TUTAJ 2 RADCÓW PRAWNYCH, KTÓRZY NA PEWNO BĘDĄ MIELI INNE ZDANIE. 🙂 POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 4 lutego 2019 o 20:34
  Permalink

  @krzyk58. 4 lutego 2019 at 16:27

  No jestem już na ciebie bezsilny, więc muszę się odwołać do wyższej istoty w którą ty wierzysz. A więc Boże i Panie zmiłuj się nad duszą naszego forumowicza @krzyk58, który różne bzdury ściąga z netu i uważa je za prawdy objawione, a słowa pisanego zawartego w źródłach nie uznaje.!!!

  Z linku o tym twoim średniowieczu wszystko to brednie, ale wybrałem jedną szczególną:
  “2. Jedne z największych udoskonaleń sądownictwa zawdzięczamy Inkwizycji.”

  Ktoś kto to pisał fałszuje historię i nie zna nawet źródeł uczonych kościelnych. Wstyd i hańba dla takiej manipulacji.
  Masz tu prawdę o inkwizycji i kościelnym wymiarze sprawiedliwości w pigułce:

  “W każdym więzieniu krucyfiks i ława tortur stały obok siebie i we wszystkich prawie krajach zaprzestanie tortur wynikła właściwie z inicjatyw, które natrafiły na opór ze strony kościoła, i z działalności ludzi, których kościół wyklął. (…) Nieomal cała Europa była przez wiele stuleci skąpana we krwi przelewanej z bezpośredniej inspiracji albo przynajmniej z pełną akceptacją władz duchownych. (…) Jeśli weźmiemy to wszystko pod uwagę, wówczas nie okaże się zapewne przesadnym stwierdzenie, iż kościół przysporzył ludziom większych cierpień niż jakakolwiek religia wyznawana w przeszłości” – William E. H. Lecky.

  „Papieże nie tylko byli mordercami na wielką skalę, lecz ponadto uczynili mord podstawą prawną Kościoła chrześcijańskiego oraz warunkiem zbawienia” – Katolicki historyk lord Acton.
  Cyt. za: K. Deschner, I znowu zapiał kur. Krytyczna historia kościoła, Tom II, Wyd. Uraeus, Gdynia 1997, s. 154.

  Tomasz z Akwinu taki był tolerancyjny w stosunku do heretyków, inaczej zwanych kacerzami (od 380 roku): “Co się tyczy kacerzy, ci dopuścili się takiego grzechu, który usprawiedliwia to, iż nie tylko zostają wyklęci przez kościół, ale także poprzez karę śmierci usunięci z tego świata”. Cyt. za jw. s. 155.

  Pominę już ordalia wynikające wprost z biblii.
  http://www.biblijni.pl/Lb,5,11-31

  Na szczęście sama inkwizycja kościelna nigdy w Polsce nie rozwinęła aktywności porównywalnej z krajami zachodniej Europy. Przy czym spod jej jurysdykcji wyłączono szlachtę w roku 1552. Ale tortury niestety były normą dla niższych stanów. A to wszystko za przyzwoleniem i z inspiracji kościoła. Przed zastosowaniem tortur odprawiano specjalne modlitwy. Opisy są w źródłach średniowiecznych.

  Przykładowo:
  „Directorium Inquistorum Mikołaja Rymerica (XIV wiek) nakazuje wzięcie na tortury kacerza (heretyka), który będąc postawiony przed sądem plącze się w swych zeznaniach lub zaprzecza swej winie: „Gdy oskarżony nie chce się przyznać, inkwizytor i biskup maja dać rozkaz rozebrania go (…), ma być w zwykły sposób torturowany, słabiej lub silniej, stosownie do rodzaju przestępstwa. Jeżeli przy umiarkowanych torturach nic się z niego nie wydobędzie, trzeba mu pokazać inne narzędzia tortur i powiedzieć, że wszystkie będzie musiał na sobie wypróbować”.

  Dość tej manipulacji “prawiczki intelektualne”.
  Jeżeli masz choć trochę poczucia przyzwoitości to powinieneś się wstydzić.

  Odpowiedz
 • 4 lutego 2019 o 21:51
  Permalink

  Lubię wolną chwilą (mam takowe?) odpalić “kCht’ posłuchać “starego u’beka, o!Pardon – s’beka. Zwykle mówi co wie długo i rozwlekle, monologi trwają “bez końca”, w niżej prezentowanym odnosi się do “wiosny” and “linii programowej” – primadonny wczesnego przedwiośnia, gdzieś tak od około 5 min.”Okrucieństwo wiosny według TS Eliota, laureata nagrody Nobla”.

  https://www.youtube.com/watch?v=FNHeGjYAXpA&t=612s

  Ps. Gdzie podział się aktyw lewicowy OP sławiący zwykle ‘przewagi” herojów lewicy? W konkretnym omawianym przypadku nie tylko na polu politycznym p./niejakiego (niep.skr.)Biedronia?
  Zwyczajny niesmak czy … ach, jeszcze głos zbliżony do tonu “sbeka” w temacie: https://es.neon24.pl/post/147518,usmiechnieta-twarz-faszyzmu

  POwolutku nadciąga komunistyczny faszyzm – wypada trąbić “o tym” głośno Szanowni Komentatorzy…

  Następny “przypadek” chooligani, niektórzy twierdzą iż związani z lewactwem komunistycznym (WOŚP) zaatakowali ‘w jakiś sposób” p. Ogórek….

  Do kompletu:

  …Mamy dokładnie te same czasy jak za Bieruta, tamci domagali się instalowania na terytorium Polski broni atomowej od sowietów i ich życzenie się spełniło. Spadkobiercy Bieruta czyli ich dzieci domagają się instalacji broni jądrowej też na terytorium Polski ale już z innej strony czyli od poprzednich wrogów Polski – USA. Wtedy kiedy była sowiecka broń atomowa na terytorium Polski, obecni nasi ,,przyjaciele” wtedy wrogowie wycelowali około 600 pocisków broni atomowej w terytorium Polski. Użycie tych sześciuset pocisków atomowych w terytorium Polski, zamieniło by w skały około 60% tego terytorium, zlikwidowało by około 50% naszego narodu.

  Gdy spełni się życzenie dzieci tych rodziców od Bieruta z obecnej ekipy politycznej, gdy zainstalują w Polsce, obecni nasi ,,przyjaciele” amerykanie wyrzutnie z głowicami jądrowymi, skierowanymi w terytorium Rosji, to Rosjanie wycelują nie 600 głowic w terytorium Polski ale z 10, ale skutek będzie tragiczniejszy od tych 600 głowic amerykańskich, ponieważ technologie mają bardzo nowoczesną.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/02/03/bomby-nuklearne-nad-polska/

  I jak TU żyć Panie Prezesie, ‘kręcę dymką na patyku” na pełny zakres i ‘cóż JA widzę proszę państwa?” (za Wiechem), literalnie
  wszędzie otacza nas złe i wrogie już nawet źle maskowane BO po co?
  czerwone, różowe i teczowe lewactwo, eurokomuna! Zgroza!
  Mają bezpośrednią ciągłość w czasie i przestrzeni!! TO bardzo
  źle wróży Polsce i Polakom na przyszłość….
  Panie Boże miej nas grzesznych w swojej opiece… 🙂 Amen’t!

  Spijmy spokojnym snem – sprawiedliwych.
  Dobrej nocy.

  Odpowiedz
 • 5 lutego 2019 o 00:39
  Permalink

  @krzyk58. 4 lutego 2019 at 18:19

  Człowieku lecz się. Płatek jest przedstawicielką liberalizmu kulturowego i z lewicą historyczno-społeczną, komunizmem, jako takim nie ma nic wspólnego. Prezentuje zachodnie wartości kulturowe pod szyldem demokracji, a nie słowiańsko-narodowe i prawdziwie lewicowe. Więc nie łącz mnie z jej wartościami. One są tak samo kosmopolitycznie wypaczone, jak polityka kosmopolityczna i kadrowa twojej jedynie słusznej instytucji religijnej.

  Można się z nią nie zgadzać, ale trzeba mieć argumenty, sam “ukrzyżowany” umysł nie wystarczy. A w pewnych kwestiach nawet trzeba się z nią zgadzać. https://demotywatory.pl/4775172/Pora-juz-skonczyc-z-powolywaniem-sie-na-Istote-Boska

  Odpowiedz
 • 5 lutego 2019 o 08:02
  Permalink

  @Miecław. Leczenie nie zaszkodzi w pewnym wieku nawet “zdrowemu na ciele” (i duszy), akurat mam na myśli profilaktykę
  zdrowotną – która jak wiesz jest prawilną formą leczenia itd…

  Miecławie “leczenia’ Tobie nie życzę a profilaktyka
  prozdrowotna jak najbardziej wskazana – widzisz różnicę pomiędzy twoją
  a moja propozycją?

  Za wiki “W 2015 kandydowała do Senatu z ramienia Zjednoczonej Lewicy, zajmując 4. miejsce spośród 6 kandydatów w okręgu'”

  ‘Pacz” uważnie gdzie tej pani zawsze najbliżej – to dzieje się na zasadzie, swój ciągnie do swego…Myślę że wyjaśniliśmy (sobie)
  problem umiejscowienia pani ‘prefesor” na scenie politycznej.

  “Więc nie łącz mnie z jej wartościami.”

  A, nieładnie! Miecławie nie bądź “Judaszem”… 🙂

  Na to co nazywasz – moje wartości , odpowiadam nie mam z tym
  sq*twem nic wspólnego – pseudoprawica, pseudo oficjalny KK,
  pseudofranciszek lewak, podpisujący bolszewickie,
  chore “braterstwo ludzkie” ( już tytuł mocno śmierdzi) jak się wychodzi na takim “braterstwie’ wie P. Coelho i Mistrz często
  posługujący się znaną frazą …
  🙂 https://kwejk.pl/obrazek/1366512/brat-brata.html

  Odpowiedz
 • 5 lutego 2019 o 08:24
  Permalink

  @WEB. JÓZ.

  Radcy prawni powinni się nauczyć specyficznego poczucia humoru. Przyda im się w pracy, jeśli chcą naprawdę dobrze radzić. Pozdrawiam również 🙂

  Odpowiedz
 • 5 lutego 2019 o 09:00
  Permalink

  Hallo Ludzie,

  wczoraj w poniedzialek w glownym wydaniu dziennika we francuskiej TV i “arte”TV pokazano Biedronia na tych jego wieczorynkach dla eloktoratu i jak to mowil, ze mozna korzystac UE-dotacji i jednoczesnie sie z Unia nie spierac….i wogole….no,chlop ma poparcie i w Niemczech i w UE….Oni tu rzadko,rzadziusienko pokazuja cos/kogos z Polski i jesli, to czestogesto tylko w niepozytywnym swietle gdy w tym przypadku tymczasem “wszysko.z innej beczki”…

  Odpowiedz
 • 5 lutego 2019 o 09:03
  Permalink

  @Xun Zi 4 lutego 2019 at 20:07.
  Pewien mędrzec…. (?)= (de gustibus).
  Stąd już prosta droga do anarchii i nihilizmu, nie ma Tradycji, uświęconych wartości, “róbta co chceta”…a swoją drogą “mędrca” (tak jak jego spadkobierców duchowych) należałoby wybatożyć (co by nabrał manier, “polityczności”, rozumu) i “spuścić” za bramy obozu… 🙂

  Odpowiedz
 • 5 lutego 2019 o 09:32
  Permalink

  @krzyk58. 5 lutego 2019 at 08:02

  No nie tak dawno jeszcze siedziałeś pod baldachimem i broniłeś tej jedynie słusznej instytucji religijnej? A teraz co, nie słuchasz się swoich pasterzy? Przestałeś wierzyć w obcego naszej kulturze boga? Oj nie ładnie. I kto tu jest judaszem? 🙂 Filozofia chrześcijaństwa jest uniwersalna, więc papież Franciszek siłą rzeczy musi ją przenosić na wszystkich ludzi, bez rasistowskich wyjątków mości panie sekciarzu. 🙂

  A co do pani profesor to niestety, ona jak i wielu podobnych na uczelniach wyższych jest produktem zachodniego imperializmu kulturowego. Podpinają się pod lewicę, gdzie się tylko da, aby realizować swoje liberalne wizje kulturowe. No i to jest wina ludzi lewicy, którzy nie potrafią się odciąć od liberalizmu kulturowego wpuszczając takich w swoje szeregi. To z reguły zagubieni ludzie interpretujący prawa człowieka zbyt jednostronnie, czyli promują prawa bez granic tolerancji i bez oglądania się na negatywne skutki społeczne wdrożenia ich w życie. Tak jest m.in. z adopcją dzieci przez LGBT. A wielu światłych homoseksualistów nawet tego nie chce, zdając sobie sprawę z zagrożeń jakie z tego wynikają dla rozwoju dzieci. Korzyści są względne, zagrożenia duże, ale przemówić do rozumu wyzwolonym od myślenia liberałom kulturowym jest tak samo trudno, jak wszelkim “prawiczkom intelektualnym”.:-)

  A profilaktykę prozdrowotną stosuję i polecam. Nie ma to jak Iwan Czaj, prawda @krzyku58? 🙂

  Odpowiedz
 • 5 lutego 2019 o 12:03
  Permalink

  @Miecław. 4 lutego 2019 at 20:34 “Z linku o tym twoim średniowieczu wszystko to brednie,” ?
  A Ty czytał ze zrozumieniem linkowany wątek ? Jest tam i odniesienie do twojego autoryteta – opinię o wsiowym intelektualiście Putce i jego “tfurczości”, na którego powoływałeś się niejednokrotnie – niżej pozwoliłem sobie i Tobie! Przytoczyć…

  … Jest jeszcze jeden powód, dla którego do dziś utrzymuje się tak zdecydowanie nieprzyjazna opinia o średniowieczu. Był to bowiem czas, kiedy idea christianitatis stanowiła motyw przewodni dla całej kultury, a Kościół katolicki odgrywał doniosłą rolę we wszystkich sferach życia narodów europejskich. Już w XV w. zaczęto w związku z tym kulturę średniowieczną, we wszystkich jej dziedzinach, identyfikować z Kościołem katolickim. I niemal każdy, kto z sobie wiadomych względów czuł się wrogiem Kościoła katolickiego, stawał się także, niemal automatycznie, wrogiem kultury średniowiecznej. Dowodem na to jest chociażby niezrozumiała wprost zaciekłość, z jaką innowiercy, którzy oderwali się od Kościoła katolickiego, niszczyli biblioteki, bez względu na to, co zawierały. Tak postępowali w pierwszej połowie XV w. husyci, którzy spalili wiele bibliotek na zajętych przez siebie terenach, m.in. na Śląsku, nie inaczej traktowali szacowne księgozbiory średniowieczne protestanci w XVI w. Żywa nienawiść do Kościoła katolickiego inteligencji protestanckiej przeniosła się na całą epokę średniowieczną ze wszystkim, co ona reprezentowała, i ciągle podsycana, przekazywana była z pokolenia na pokolenie. Wiele mówiącym przykładem może tu być postawa Tomasza Hobbesa (+ 1679), który w swoim słynnym „Lewiatanie” stawia w jednym rzędzie magów, czarownice i katolików, życząc sobie przy tym, żeby wszyscy wymienieni zostali spaleni żywcem na stosie. Libertyni osiemnastowieczni skwapliwie przejęli ten sposób myślenia o Kościele katolickim jako ostoi ciemnoty i zabobonu, jako przeszkodzie na drodze ludzkości do postępu i jako ciemiężycielu narodów spragnionych wolności. Niektórzy z nich (nawiązując przy tym je­szcze do agresywnie misyjnej antyreligijnej retoryki Lucrecjusza, + 55 przed Chr.) odnieśli wypracowane przez pokolenia wrogów Kościoła katolickiego zarzuty do religii w ogóle, identyfikując średniowiecze z wiekiem religii i głosząc, jak to było w przypadku P. Bayle (+ 1706), La Mettrie (+ 1751), Holbacha (+ 1789), Diderota (+ 1784) i Helvetiusa (+ 1771), że właśnie religia odpowiedzialna jest za najróżniejsze nieszczęścia, które spotykają ludzkość, i że w związku z tym należy ją bezwzględnie zwalczać, dążąc konsekwentnie do zbudowania społeczeństwa idealnego, składającego się wyłącznie z ateistów.

  Jakby w swoistej sztafecie nienawiści do Kościoła katolickiego, identyfikowanego z kulturą średniowieczną, ów cały sztafaż antykatolickiej i jednocześnie antyśredniowiecznej retoryki przejęli pozytywiści, scjentyści i różnego rodzaju materialiści od Feuerbacha (+ 1872) poczynając, a na Marksie (+ 1883), Engelsie (+ 1895) i ich krwawych następ­cach kończąc. Nic więc dziwnego, że tam, gdzie przez kilkadziesiąt lat urzędową, “jedynie słuszną” i “jedynie naukową” ideologią był marksizm-leninizm, stare, wyświechtane już w ciągu wieków hasła antykatolickie i antyśredniowieczne łączono ze sobą oraz podawano “do wierzenia” na uniwersytetach, w szkołach i w całej totalitarnej propagandzie komunistycznej. Przykładem kuriozalnego wprost braku obiektywizmu w wyborze i interpretacji źródeł historycznych oraz literatury przedmiotu – dotyczących epoki średniowiecza, identyfikowanego z Kościołem katolickim – była wydawana kilkakrotnie w Polsce praca J. Putka (komunistycznego ludowca i posła do KRN) „Mroki średniowiecza”, w której ignorancja naukowa i żywa nienawiść do Kościoła katolickiego walczą ze sobą o lepsze. Do książki tej, która w krzywym zwierciadle maluje historię Polski od średniowiecza aż do XX wieku, przez całe lata odwoływali się różnego rodzaju (zawodowi i niezawodowi) specjaliści od “naukowego światopoglądu” i budowniczowie “świetlanej” komunistycznej przyszłości, wolnej od “zabobonu religijnego”.

  Tymczasem wbrew wszelkiego rodzaju zarzutom i kalumniom średniowiecze to nie poczekalnia między dwoma różnymi światami, to nie ciemna luka w historii ludzkości, lecz to okres tworzący nowy świat, ten sam, z którego się wywodzimy z całą naszą kulturą i do którego w sposób nieunikniony ciągle musimy wracać. ‘
  Amen. I Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 5 lutego 2019 o 15:23
  Permalink

  @krzyk58. 5 lutego 2019 at 12:03

  A co jest w tym odkrywczego i takiego usprawiedliwiającego dla kultury średniowiecznej zdominowanej przez kościół? Skoro kościół walczył z heretykami na wszelkie możliwe sposoby, także paląc biblioteki i księgi słowiańskie, niszcząc kulturę i pamięć o aryjsko-słowiańskich Wedach, torturując i posyłając na stos tych którzy chcieli zachować swoją kulturową tożsamość i odmienność – to nie dziwota, że heretycy robili to samo w obronie własnej kultury wobec kościoła i jego lokai.

  Kościół sobie przez setki lat zapracował na tą nienawiść przez całe wieki, aż szczęśliwie po wprowadzeniu demokracji i świeckiego państwa został sprowadzony do poziomu egzystencji typowo religijnej niszowej. Ale co jakiś czas podnosi głowę i kuma się z różnymi faszystami, których doktryna często niewiele się różni od feudalnej i kastowej doktryny tegoż kościoła politycznego, bo z prawdziwym chrześcijaństwem i miłością bliźniego nie ma on nic wspólnego.
  https://www.youtube.com/watch?v=vmsa0V77ts8&list=LLGILqoq5gAAnLUE0AUULM-A&index=1

  Oczywiście nowe “jaśnie państwo”, jak kiedyś stare chciałoby powrotu do rządów pospólstwem przy pomocy religii, stąd ten mariaż z kościołem i religijność na pokaz u wszelkich świeckich władz.

  Powinieneś też wiedzieć, że gdyby kościół całkowicie zwyciężył kulturowo w słowiańskiej Polsce, to my byśmy nigdy już nie mówili językiem polskim, co najwyżej po łacinie lub po niemiecku. Takie były ich zamiary i plany.
  Przykładem jest Kardynał Stanisław Hozjusz, który w większych miastach ma swoje ulice, a był wrogiem polskiej kultury. Nazwy tych ulic należałoby zmienić i pozbawić go wszelkich zaszczytów z tego tytułu.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Hozjusz
  Był on bowiem w XVI wieku przeciwnikiem tłumaczenia biblii na język polski. Tak to tłumaczył i dowodził:
  “Lud nie powinien rozumieć słów wypowiadanych w czasie nabożeństw, ten co mniej rozumie, jest zazwyczaj bardziej pobożny. Ci, którzy wszystko w kościele rozumieją, nabierają łatwo pogardy do religii, ci, którzy niczego nie rozumieją, są pełni podziwu dla wszystkiego, co związane z Kościołem”. Źródło: Praca zbiorowa, „Dzieje Polski a współczesność”, Wydawnictwo Książka i Wiedza, Warszawa 1966, s. 83-84.
  W ogóle wypowiadał się bardzo źle o naszej kulturze i języku, ale nie mam czasu szukać i cytować. Więc przypominam ci to co mam i już chyba cytowałem już w jakimś zakresie.

  Walkę o język polski w liturgii i walkę z niemczyzną podjął biskup Świnka i chwała mu za to, ale bez większych rezultatów.
  W 1534 r. na sejmiku w Środzie wielkopolskiej szlachta żąda pozwolenia na drukowanie w języku polskim książek, zwłaszcza Biblii motywując: „albowiem każdy język ma swym językiem pisma, a nam księża dają głupimi być”. Źródło: J. Tazbir, Reformacja i kontrreformacja w Polsce, w: Dzieje Polski a współczesność, Wydawnictwo Książka i Wiedza, Warszawa 1966, s. 109. Efekt żaden.

  Potem na sejmie w Piotrkowie r. 1555 uchwalono wystąpienie do papieża, m.in. o zgodę na wprowadzenie języka narodowego do liturgii, ale bez rezultatu. Źródło: I. Subera, Synody prowincjonalne arcybiskupów gnieźnieńskich, Akademia Teologii Katolickiej, Warszawa 1971, s. 130-131.

  Hierarchia kościelna dyskredytowała polską umysłowość dowodząc, że Polacy nie dorośli umysłowo do zabierania głosu w sprawach religijnych i filozoficznych (przodował w tym wymieniony kardynał Hozjusz), mimo rozwijającej się polskiej literatury (Mikołaj Rej, Jan Kochanowski, Andrzej Frycz-Modrzewski, Maciej Bielski). Jan Mączyński napisał pracę o języku polskim (zaginęła), ale została umieszczona na indeksie ksiąg zakazanych przez Kościół. Źródło: M. Nowicki, Walka polskiego odrodzenia o świeckość kultury, w: Dzieje Polski a współczesność, Wydawnictwo Książka i Wiedza, Warszawa 1966, s. 84-85.
  TAK, TAK, PRACE W JĘZYKU POLSKIM NA INDEKSIE KSIĄG ZAKAZANYCH.

  Jan Mączyński w polemice z przeciwnikami upowszechnienia języka ojczystego, jako urzędowego wskazywał na: „obfitość zasobu leksykalnego polszczyzny, wyrobienie i bogactwo form gramatycznych, dźwięczność brzemienia i w zasadzie równorzędność językową z najwyżej kulturalnie stojącymi narodami”. Źródło: H. Barycz, Dzieje nauki w Polsce w epoce Odrodzenia, Warszawa 1957, s. 112.

  To że posługujemy się językiem polskim to w zasadzie cud i to dzięki oporowi pospólstwa, czyli ludu, który zachował swój język ojczysty („plugawy” wg Kardynała Hozjusza) i zwyczaje.
  W szkolnictwie wyższym opanowanym przez duchowieństwo z wykładowym językiem łacińskim dopiero pod zaborami na początku XIX wieku uczony Jan Śniadecki (1756-1830) zerwał z monopolem łaciny na uczelni i wprowadził język polski jako język wykładowy. Podjął on walkę razem z Hugo Kołłątajem o nową szkołę i nową kulturę narodową.

  CZY TO NIE DZIWNE, ŻE DOPIERO POD ZABORAMI ZACZĘTO NA UCZELNIACH WYŻSZYCH WYKŁADAĆ W JĘZYKU POLSKIM I TO WE LWOWIE BODAJŻE.

  Warto poczytać:
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/08/jak-watykan-zniszczyl-polske/

  Ten kto broni średniowiecznej katolickiej kultury (innej nie było, bo wszystko było zdominowane przez kościół) musi nie mieć rozumu lub jest lokajem kościoła. Putek i wielu innych światłych ludzi podjęło kiedyś heroiczna walkę z hydrą ciemnoty i zabobonu. Kiedyś myślałem, że to już koniec i dożyliśmy normalnych czasów. Niestety okazuje się, że trzeba na nowo podjąć walkę o świeckie państwo i niezależną etykę.

  Odpowiedz
 • 5 lutego 2019 o 15:29
  Permalink

  @krolowa bona. 5 lutego 2019 at 09:00
  Jeszcze nie poskładała puzzli? 🙂
  Sami swoi rozpoznają się po zapachu.
  Inaczej:
  EuroBolszewia, wyczuła bratnią duszę w bolszewickiej (leninowskiej)
  “wiośnie”.
  Czy TO tak trudno pojąć?
  A?

  Odpowiedz
 • 5 lutego 2019 o 18:40
  Permalink

  @Miecław. Furda tam nasze spory, wyimaginuj sobie Waćpan
  że postanowiłem wczoraj wieczorem ponownie skorzystać
  z linkowanego materiału i obejrzeć “Upadek Imperium -Bizantyjska Lekcja” – i cóż my widziem pp.? Ano,” FILM NIEDOSTĘPNY. Ten film wideo zawiera treść od partnera Kedoo_Entertainment_Russia, który zablokował go na mocy praw autorskich”. Wo i wsio.

  “A profilaktykę prozdrowotną stosuję i polecam. Nie ma to jak Iwan Czaj, prawda @krzyku58?’

  Czytam, że nie samym …winem, niech’by i gruzińskim ‘Miecław” żyje?
  To dobrze.. https://100trav.su/lekarstvennye-rasteniya/ivan-chaj-lechebnye-svojstva-i-protivopokazaniya.html

  http://www.republikaslonca.pl/iwan-czaj-najbardziej-mistyczna-herbata-na-swiecie

  Etymologia owej herbaty jest inna od zamieszczonej na polskiej
  stronie a wygląda tak: «Иван чай» — древнерусское название, дошедшее до наших дней. Предание гласит, что когда-то жил паренёк Иван. Он любил щеголять в красной рубахе и большую часть времени проводил среди цветов. Местные жители, видевшие мелькавший среди зелени алый цвет, поговаривали: «Да это Иван, чай, ходит.» И до того к этому привыкли, что не заметили отсутствия Ивана, а на неожиданно появившиеся у околицы села алые цветы, стали говорить: «Да это Иван чай». 🙂

  “światły homoseksualista” to już zupełny oksymoron. Spotkamy
  częściej w przyrodzie wierzącego żarliwie – komunistę, czy człowieka świeckiego który postanowił coś w swoim życiu zmienić, masz TU przypadek b. oficera Armii Radzieckiej, ‘afgańca”,
  jeden z ostatnich oficerów nagrodzony orderem ‘gieroja sowietskogo sojuza” – Инок Киприан. “Господь приводит ко мне тяжелых людей”
  https://www.youtube.com/watch?v=UCqBkAdjLZk

  Nic nie mam przeciwko “światłym”… dopóki – dopóty nie wychodzą na “światło dzienne….”

  Odpowiedz
 • 5 lutego 2019 o 19:10
  Permalink

  @Miecław. 5 lutego 2019 at 15:23 “Powinieneś też wiedzieć, że gdyby kościół całkowicie zwyciężył kulturowo w słowiańskiej Polsce, to my byśmy nigdy już nie mówili językiem polskim, co najwyżej po łacinie lub po niemiecku. ”
  ———————————————————————————————————
  Powinieneś wiedzieć,co by było gdyby wszystko poszło z założeniami
  ‘naszych” stalinowców” z CBKP co to prijechali na ruskich tankach…
  itd. 🙂

  Odpowiedz
 • 5 lutego 2019 o 22:24
  Permalink

  Pozdrowienia dla Królowej Bony i Miecława . Pierwsza , jako mieszkanka Europy Zachodniej jest na gorąco z ważnymi tematami , o których często miejscowi nie mają pojęcia . Wnosi powiew racjonalnej świeżości . Miecław zaś , usiłuje posługując się warsztatem naukowym okiełznać postępujące szaleństwo Krzyka . Próżny trud drogi Miecławie , bo szaleństwo adwersarza postępuje . Za to piszesz rzeczy ważne … aksjologicznie . ( ale dałem ! )

  Krzyku – proponuję abyś wynalazł w śmietniku internetowym jakiegoś nawiedzonego rodaka , który udowodni z całą powagą , że lepiej spłonąć na stosie roznieconym przez kler , niż mieć “komuszą” opiekę zdrowotną i darmową szkołę . Nuże @krzyku !!!
  ( ewent. , że palący to komuniści lub trockiści )

  Objawił się też jakiś “dyskutant” z tzw. “żylety” . Miejmy nadzieję , że nigdy więcej !

  Odpowiedz
 • 5 lutego 2019 o 23:16
  Permalink

  @Krzyku , w sensownej części Twych dywagacji o wierze z 05.02 godz.12.03 napisałeś o kontrakcjach tzw. innowierców . Tak jest ZAWSZE kiedy jakaś religia czy idea zawładnie człowiekiem . I tu masz rację co do kontrakcji , ale nie do przyczyn – ZARAŻENIA wiarą jak chorobą i brakiem dystansu !

  Jednocześnie Twoje pomstowanie np. na papieża Franciszka za jego “bratanie się ” powoduje właśnie takie reakcje jak opisałeś !
  Ergo – sam sobie zaprzeczasz i dochodzisz do Kalego i krów .
  Czego by nie wyrzygali z siebie przeciwnicy liberalizmu , to właśnie ON pozwolił uwolnić się od stosów ( metaforycznie ) , pieców i łagrów .

  Więc masz prosty wybór :albo – albo . Albo TROCHĘ “robta co chceta” ( pod kontrolą ) albo walka wszystkich ze wszystkimi !
  Np. na maczety z “milusim” obserwatorpolem = ss=kgb.

  Twoje pierdoły krzyku są ( zwykle , wybacz) nieszkodliwe . Natomiast ładunek nienawiści u w/w indywiduum pozwala bać się o życie po spotkaniu na ulicy . Dlatego też celna uwaga moderatora , że lepiej niech to coś wypróżni się na forum niż skopie żonę , psa , czy @krzyka ! Ku rozwadze , krzyku !

  Odpowiedz
 • 5 lutego 2019 o 23:45
  Permalink

  @krzyk58. 5 lutego 2019 at 19:10

  Pomijając błędy i wypaczenia, a to jest immanentnie związane z czynnikiem ludzkim i jego wadami oraz brakiem wiedzy i wielu innych umiejętności, ci wyklinani stalinowcy dali początek nowej Polsce w nowych bardzo dobrych granicach, która stała się bardziej sprawiedliwa niż II RP. Nastąpił rozwój kultury polskiej i gospodarki. Tego się nie da zaprzeczyć wobec historycznych faktów i danych GUS. A wizje rozwoju kraju były różne i różne zamiary działaczy politycznych, podobnie jak dziś. Nie mam czasu powoływać się na Łagowskiego i go cytować, ale on to świetnie kiedyś z puentował. Gdyby nie oni bylibyśmy co najwyżej takim księstwem warszawskim pod władzą burżuazji i to w połowie obcej.

  A co do usuwania niewygodnych materiałów z sieci, niestety tak to jest z internetem, niby nic nie zapomina, a wszystko jest ulotne i może być utracone, usunięte, wiadomo czemu to służy. Dlatego wolę inwestować w źródła książkowe i na nich opierać swoją wiedzę.

  Odpowiedz
 • 6 lutego 2019 o 22:27
  Permalink

  @fly. 5 lutego 2019 at 22:24

  Wiem, że co do @krzyka58, to próżny trud, od prawie dwóch lat ścigam go intelektualnie i nic. Odporna bestia na wiedzę i logiczne argumenty. 🙂 No ale jego rola może być tu zupełnie inna niż pozory na to wskazują, więc tak to wygląda.

  Ważne jest jedno, że lewica nie powinna oddawać na forach internetowych pola wszelkim “prawiczkom intelektualnym” bo zaraz nam tu wprowadzą swój totalitaryzm religijny i zawłaszczą każdą dziedzinę życia oraz działalności publicznej ze swoimi kapelanami. Do wielu “matołów” prawda nigdy nie dotrze, bo jej nawet nie zrozumieją, ale wielu młodych ludzi, a nawet starych po przejściach, czytając nasze komentarze przejrzy na oczy, pogrzebie trochę we wskazanych źródłach i zacznie myśleć. I to jest nasz sukces.
  Również pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
 • 7 lutego 2019 o 00:12
  Permalink

  Hallo @fly…za slowa uznania & pozdrowienia piekne dzieki…..

  Jest duzo do komentowania w tych dniach min. w moich oczach fantastyczne przemowienie ” do narodu amerykanskiego” z wtorku/srody Trumpa, ktore bedzie z pewnoscia wypaczane a czlowiek mowi o koniecznosci odwrotu od “samomordu” globalizmu … 100 lat od konca cesarstwa niemieckiego i abdykacji cesarza i ogloszenie Republiki Weimarskiej 06.02’1919 i jednoczesnie 100 lat prawa wyborczego dla kobiet i obywateli wszystkich klas spolecznych w Niemczech oraz krwawa walka z rewolucja “komunistyczna” w Niemczech 1918-19….i zamordowanie Rozy Luxemburg….

  Ponowne pojawienie sie rewelacyjnie mlodej i pieknie wygladajacej ( !!! ) Juli Timoszenko, ktore chce kandydowac do wyborow prezydenckich na Ukrainie….
  A tymczasem walcze ze stressem…Pozdrowienia

  Odpowiedz
 • 8 lutego 2019 o 03:30
  Permalink

  krzyk 58 to jest TROLl Wiesiek 59 na
  portalu Polityka.pl u p Passanta i pSzostakiewicza terz skacze z tematu na temat i nie wie czy” jajko to kurczak czy jajko czy kura” , a jest jurz zaplodnione po zniesieniu przez kure , tak samo jest z ta nawiedzona Gadek , Mieclaw daj sobie spokoj z tym trolem bo dla niego to ziemia jest plaska Rewolucja kulturalna zrobila szybkie postepy , w tak krotkim czasie, w Polsce. w jednym wielkim panstwie terz byla rewolucja kulturalna i ograniczenie do jednego dziecka , a teraz robi sie potega . Potrzebna jest zmiana , i ta zmiana bedzie na leprze , b. durzo pyta sie o kase -skad kasa jak zlikwiduje Bieron oplaty tych pasibrzuchow -magikow dla katolibow to bedzie durza kasa, NIE PATRZ CO KRAJ ZROBI DLA CIEBIE ,ALE CO TY MORZESZ ZROBIC DLA KRAJU !! Mlodzi jestescie wiec wybierajcie mlodego , bo wasza pszyszlosc i waszych dzieci jest w waszych rekach (glosach)czas zmienic to katolibskie panstwo na panstwo normalne , gdzie prawo jest sznowane i was glos sie liczy

  Odpowiedz
 • 8 lutego 2019 o 08:16
  Permalink

  @”cygan” 48. 8 lutego 2019 at 03:30
  “Alfabecie”, tzn. – analfabeto, popracuj nad ortografią miast pisać
  bzdury utrzymane w lewackich klimatach…
  Już nawet nie odnoszę się do merytoryki wypowiedzi BO, nie ma
  z “kim” rozmawiać. ‘Potrenuj” dziadku ortografię – wszak na naukę
  nigdy nie jest za późno… ?

  Odpowiedz
 • 8 lutego 2019 o 14:28
  Permalink

  @Rom 48. 8 lutego 2019 at 03:30

  Dzięki, tak myślałem. Dobrze znać namiary.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.