Pan Prezes jest geniuszem strategii politycznej czyli Posła kupię…

fot. red.

Pan Prezes jest geniuszem strategii politycznej. Tego nie można w żaden sposób kwestionować, ani nawet poddawać w wątpliwość. Pan prezes to lew salonowy, prawdziwy mąż stanu i wybitny, naprawdę genialny strateg polityczny – jakiego nie ma żadna inna partia. Wielka szkoda, że swój geniusz koncentruje na polityce wewnętrznej i rozgrywaniu opozycji, jednak z punktu widzenia teorii polityki to i tak fascynujące widowisko i prawdziwa radość dla obserwujących.

Uwaga, to nie jest żadna kpina – to autentyczny podziw i szacunek, albowiem to jak doskonale dobra zmiana rozegrała porażającą opozycję, powinno przejść do historii polskiej polityki na wieki – wieków.

Oto władza postanowiła dać sobie podwyżkę. Władza zrobiła to genialne w formie – po cichu, szybko, bez robienia szumu i krzyku. Co ciekawe, opozycja licząc na więcej pieniędzy indywidualnie dla poszczególnych parlamentarzystów oraz większe dotacje systemowe dla partii politycznych – była tak naiwna, że dała się na to nabrać, głosując prawie w całości za tą koncepcją.

Do tego dołożyło się to, co uwielbiają mendia (tu nie ma błędu) i media w Polsce – prawdziwa nagonka i domaganie się komentarzy, dzięki czemu słyszeliśmy jak politycy i „polityczki” pokazali całą skalę swojej hipokryzji. Nagle nie przeszkadzała ani forma głosowania – na już, ani sam przedmiot, który najdelikatniej mówiąc – poza pensją dla małżonki Prezydenta jest w pełni kontrowersyjny w tych czasach. Mieliśmy piękny przegląd osobowości i ich prób tłumaczenia, dlaczego politykom należą się podwyżki, jak ciężko pracują i w ogóle jak ważna jest ich praca i dlaczego nie można pozwolić, żeby ktoś mógł sobie np. kupić Posła za 2000 zł.

Po małej burzy mendialnej (tu nie ma błędu), doszło do autorefleksji części liderów opozycji. Przy czym np. w Platformie Obywatelskiej błyskawicznie podniosły się głosy, że trzeba odwołać nielubianego przez część działaczy przewodniczącego. Jest to logiczne, bo po takiej porażce moralno-medialnej, ktoś powinien dać głowę. Nie tylko stracić funkcję, ale jeszcze złożyć mandat poselski, albowiem po prostu nie jest człowiekiem formatu politycznego.

W konsekwencji autorefleksji politycznej opozycji, Senat się zreflektował i przeciwstawił się ustawie, co bardzo zręcznie wykorzystali politycy dobrej zmiany, przywołując słowa pana Donalda Tuska, który jednoznacznie powiedział swoim stronnikom, co myśli o tej sprawie i najdelikatniej mówiąc, była to ostra, jednoznaczna i totalna krytyka.

Swoją droga, to jak mogło im zabraknąć instynktu? Przecież dobra zmiana i tak mogła to przepchnąć, po co to poparli? Z pazerności? Widzieli swój interes? On im przesłonił całokształt? Jak to wytłumaczyć? Jeżeli dobra zmiana daje pieniądze to jest dobra? Posła kupię? Jest takie rosyjskie powiedzenie o tym, że Rubla nie zarobił a pewną część ciała bohater przypowiastki sobie poobijał (są różne wersje), pasuje tutaj doskonale. Ponieważ Posłowie opozycji sprzedali się, w sposób tak niesamowicie naiwny, tak nadzwyczajnie żałosny i tak porażająco prosty, że widać jak na dłoni co to są za ludzie i jakie wartości reprezentują. Pan Prezes wprowadził ich w pułapkę, która przez resztę kadencji będzie im ciążyć i ich punktować – w sposób totalny.

Władza przyznająca sobie podwyżki w czasie kryzysu, jak ludzie tracą pracę i zmniejszają się ich dochody, działa niemoralnie. Nie daje dobrego przykładu. Model wynagradzania polityków jest w naszym kraju zły. Tak jak złe jest wiele rzeczy. Przez lata nie kupowano nowych samolotów do transportu najważniejszych osób. Przez lata zaniedbywano wynagrodzenia dla polityków, premier zarabia jakieś grosze, Prezydent również na poziomie menadżera sieciowej restauracji w Belgii lub Danii. To nie jest normalne, że za rządzenie 38 milionowym krajem, płaci się tak marnie. Te zarobki muszą być podniesione, tak żeby nasi politycy mogli nawiązywać bliskie osobiste relacje z politykami i lobbystami za granicą. Ponieważ politykę buduje się na relacjach dwustronnych – one są najważniejsze. Poza tym, po prostu trzeba zmniejszyć pokusę przekupstwa, bo ona jest ludzka i nie ma co się jej dziwić. Jednak nie w tych czasach!

Docelowo problem podwyżek dla polityków, trzeba rozwiązać przez skokowe zwiększenie ich dochodów, ustanowienie specjalnych funduszy reprezentacyjnych dla najważniejszych osób w państwie i stałe powiązanie zmian ich wynagrodzeń z sytuacją gospodarczą np. z pensją minimalną. Tak, żeby podwyżka pensji minimalnej, powodowała również podwyżkę wynagrodzeń dla polityków.

56 myśli na temat “Pan Prezes jest geniuszem strategii politycznej czyli Posła kupię…

 • 19 sierpnia 2020 o 04:46
  Permalink

  “To nie jest normalne, że za rządzenie 38 milionowym krajem, płaci się tak marnie. Te zarobki muszą być podniesione, tak żeby nasi politycy mogli nawiązywać bliskie osobiste relacje z politykami i lobbystami za granicą. Ponieważ politykę buduje się na relacjach dwustronnych – one są najważniejsze. Poza tym, po prostu trzeba zmniejszyć pokusę przekupstwa, bo ona jest ludzka i nie ma co się jej dziwić. Jednak nie w tych czasach!”

  Bardzo się Pan martwi o portfele ludzi z samymi przywilejami. Skandal jest w Pana słowach, zwłaszcza kiedy mówi o jakichś osobistych relacjach z zagranicą i lobby. I jak do cholery Pan chce zlikwidować pokusy? Mój drogi, podnosząc pensję wywinduje Pan patologie bo i łapówka wzrośnie. Co Pan sobie myśli, że jakbym chciał zmienić ustawę, która wyśrubuje mój zysk o 2 mln miesięcznie, to nie będzie mnie stać na łapówkę 2 krotnie wyższą dla posła? Chrzanić 2-krotność, gdybym był przedsiębiorcą lobbującym i żyjącym nieuczciwie, to zaproponowałbym 4-krotną, co to jest takie 100 tysięcy zł. w łapę(?)

  Ludzie, czy wyście już poszaleli w tej redakcji OP czy realizujecie program rządowy na tym portalu? Raczej to drugie. Proszę uważać, żeby temu konusowi do łóżka nie wskoczyć, skoro już mu tak Pan panuje i prezesuje.

  Hipokryzja, lizusostwo i podwójne standardy na portalu OP. Aż w pale się nie mieści, te głąby podwyższają sobie pensje w rozp***** Polsce, a Krakauer wyśmiewa opozycje, jakby chciał odwrócić uwagę od winnego. Strasznie jesteśmy tu ciekawi, czy Pan to robi nieświadomie czy nie. Ale te kwiatki kiedyś zakwitną i nie daj los, jak wylezie z Pana jakiś polityk to ten portal się skończy.

  Apeluję więc o rozsądek póki jest jeszcze czas.

  Odpowiedz
  • 19 sierpnia 2020 o 08:24
   Permalink

   A właśnie, że z punktu widzenia pańśtwa jako takiego autor ma rację. Tu nie chodzi o to, żeby żyłować 2000 zł – to o tym mówimy w przypadku najważniejszych osób, tylko o mechanizm który spowoduje że będą zarabiali względnie porównywalnie do tego co mieliby w biznesie. Bez tego nie ma mowy o ściąganiu najlepszych np. do MInisterstwa finansów.
   Co do relacji osobistych z zagranicą, to oczywistość jak pan tego nie rozumie niech się pan nie wypowiada publicznie o polityce – cała zachodnia polityka opiera się na koktajach, aukcjach charytatywnych i bywaniu kiedy trzeba w modnych miejscach, tam gdzie się bywa i rozmawia, rozmawia, wchodzi w zależności… Nie wie pan jak działa lobbing w Waszyngtownie? Jak w Brukseli? Panie otwórz pan oczy zanim zaczniesz pan krytykować kogoś, kto o tym racjonalnie pisze.
   Też mnie krew zalewa jak słysze o tych podwyżkach, ale …. co poradzić?

   Odpowiedz
   • 19 sierpnia 2020 o 08:52
    Permalink

    Premier to milioner, a jego małżonka ma wyjątkowy talent do handlowania zsekularyzowaną ziemią. Więc w tym przypadku nie ma problemu na garnitury, chociaż zgadzam się z faktem że premier Polski nie powinien zarabiać tyle co manager na poziomie restauracji McDonalda lub KFC

    Odpowiedz
   • 19 sierpnia 2020 o 14:05
    Permalink

    Bez pracy nie ma kołaczy. Pensja powinna być zależna od wyników. Wyników w Polsce nie ma. Dawać pracownikowi podwyżkę bo mi rozmontował firmę?

    Koktajle to się pije po robocie mój drogi, a modne miejsca odwiedza się na wycieczkach. A blichtr jest dla ubogich umysłowo albo celebrytów.

    Odpowiedz
 • 19 sierpnia 2020 o 08:18
  Permalink

  Oczywiście! Pan Prezes wie co robi, dobrze prowadzi nasz kraj!

  Odpowiedz
 • 19 sierpnia 2020 o 10:19
  Permalink

  Szkoda gadać. Budka powinien odejść.

  Odpowiedz
 • 19 sierpnia 2020 o 11:18
  Permalink

  Nie wiem, czy prezes jest geniuszem, może podwórkowym, ale cwaniakiem niewątpliwie jest, a to może wystarczyć, bo wiele zależy od propagandy. Ta propaganda działa lokalnie, co na własnych obywateli i wyborców wystarcza. Poza krajem, czyli poza zasięgiem tub propagandowych, ta “genialność” wygląda kiepsko, przypomina raczej dziwną bezwolność i zależność, lub po prostu nieudolność – dużo zależy z jakiego poziomu odniesienia prowadzi się obserwacje.

  Autor ponownie dzieli media ze względu na narodowość właścicieli lub akcjonariatu. To niewiele daje, bo finansowanie lub szantażowanie mogą odbywać się niejawnymi kanałami. Natomiast widoczne związki wykorzystuje się w propagandzie do wspierania prostych (prymitywnych) skojarzeń i swoich racji. Cały czas toczy się podskórna walka o władzę, a widoczny “czubek góry lodowej” to często tylko propagandowa przykrywka.

  Aby stwierdzić, jakie działania są słuszne z punktu widzenia polskiego interesu, należy spojrzeć na perspektywy przyszłości w zakresie korzyści ze wspólnoty interesów i niebezpieczeństw dla życia i egzystencji obywateli. Natomiast nie należy się kierować kalką historyczną, bo obecnie świat jest inny i ograniczenia są inne, a korzyści wynikają z odmiennych zależności. Oczywiście, historię należy znać, ale traktować ją jako zbiór metod postępowań, które mogą być przydatne zawsze, a nie tylko w minionych układach.

  Wracając do ostatnich podwyżek, to są to jedynie pieniądze dla szeregowych “deputowanych”, którzy mniej będą obciążać konta partyjne, a zarazem zwiększy się ich lojalność w aspekcie kolejnych wyborów. Ci najważniejsi (przywódcy, liderzy) mają inne priorytety, i nie są to pieniądze, lecz władza i zapewnienie sobie przyszłego przejścia do historii jako wybitnie zasłużonej postaci. Wyrazi się to różnymi nazwami, pomnikami, a nawet miejscem pochówku. Jak hegemon ma skuteczne (i mało go obciążające) sposoby nacisku i argumenty, to nie będzie z tym problemu. Warto więc się nawet zaprzedać, aby potem świecić jasno z podręczników historii. Własna próżność też może być dobrym motorem postępowania.

  A ludzie, obywatele? Najlepiej zaszczepić ich właściwymi “ideami fixee” i wychowywać według tych idei już od samego “poczęcia”. Te idee muszą być najważniejsze, a nie jakieś tam korzyści gospodarcze, czy materialne. Więc bądźmy przedmurzem, flanką, przyczółkiem w myśl idei, no i nadal walczmy “za wolność Waszą i Naszą”, jakbyśmy jeszcze nie mieli swojego państwa.

  Odpowiedz
 • 19 sierpnia 2020 o 11:47
  Permalink

  Krakowianie i pan Krakauer także mają powody do radości. Ogłoszono właśnie, że w pobliżu Wawelu, miejscu spoczynku pary tysiącletniego prezydenta zainstalują dowództwo V korpusu gggg armii amerykańskiej. Nawet w czasie ffff sowieckiej nie dopuszczono do tego znieważenia. https://www.strategic-culture.org/news/2020/08/18/washington-supposed-gift-to-president-putin/
  Podają także , że wszelkie koszty ffff poniosą tubylcy. Stworzono w ten sposób nowy cel dla rosyjskich Iskanderów, a krakowian zwolniono od kosztownych pochówków. Wszyscy wyparują wprost do nieba

  Odpowiedz
 • 19 sierpnia 2020 o 12:53
  Permalink

  To nie zaden geniusz kaczynskiego, tylko głupota tzw. opozycji. Cóz za pieniądze każdy sie upodli, co własnie pokazała tzw. hahaha “opozycja”. Moralnie to wszyscy są siebie warci. Ohyda.

  Odpowiedz
 • 19 sierpnia 2020 o 12:57
  Permalink

  No PiS wy…ł opozycję jak osły, a nawet gorzej w ogóle niczego nie kumają i oni chcieliby rządzić krajem? Wolę brutalnych polityków co umieją tak grać.

  Odpowiedz
 • 19 sierpnia 2020 o 15:32
  Permalink

  Nieudany skok na bank.
  Podobieństwo nazwisk i nazw do prawdziwych jest absolutnie przypadkowe.
  Pod koniec wakacji hersztowie kilku znanych grup rozbójniczych spotykali się na zapleczu niższej izby rozbójniczej, w celu zaplanowania kolejnego skoku.
  Tym razem banda czworga w składzie BiS, BO, BSL i BLD, postanowiła złupić państwowy bank. Żeby przekupić głównego strażnika banku i załatwić sobie jego przychylność obiecali dole dla niego i jego żony. Również obiecano odpowiednie dole ministrom, ponieważ to trzódka herszta najważniejszego uczestnika w bandzie, czyli Baczyńskiego, oraz odpowiednie dole samorządowcom.
  Pomysł hersztów gremialnie poparli szeregowi rozbójnicy, którzy jak to mieli w zwyczaju spotkali się na naradzie w niższej izbie rozbójniczej. Gremialnie, ale jednak nie jednogłośnie, ponieważ mała grupa, która niedawno siłą wepchnęła się do niższej izby, stanęła okoniem. Nie zwrócono uwagi na nich, ponieważ są nowicjuszami w niższej izbie rozbójniczej i co najważniejsze, nie brali udziału w obradach przy kwadratowym stole, gdzie tworzono podwaliny państwa rozbójniczego. Skrzydeł do przeprowadzenia akcji wszystkim dodawała pewność, że również maja dogadane poparcie wyższej izby rozbójniczej.
  Na skok wybrali się ciemną nocą. Ubrani na czarno, w maskach typu Zorro i workami, jeszcze pustymi przewieszonymi na plecach. Kiedy wydawało im się, że „Już byli w ogródku, już witali się z gąską”, ktoś podniósł alarm. To był gajowy Tfusk, który z bardzo odległych, gęstych krzaków, przez lornetkę oberwała niezdarne ruchy jeszcze dobrze nieopierzonego, nowego przywódcy BO. Gajowy, stary lis podniósł alarm, kiedy zorientował się, że jego na-na-następca maszeruje prosto na ogromny „placek”, który wieczorową porą na ścieżce postawiła krowa, kiedy wracała z pastwiska. Jako stary lis nie miał najmniejszych wątpliwości, że bez jego ostrzeżenia nieopierzony następca wdepnie w „placek” i wywali „orała”.
  Za gajowym Tfuskiem prawie natychmiast wszystkie wróble zaczęły ćwirkać, że widzą czterech oprychów w maskach, z workami na plecach skradają się do banku. Pierwszy ze zbójeckiej wyprawy zrejterował nieopierzony przywódca, BO, za nim pozostali dwaj, mniej znaczący. Należy przyznać, że kamraci Baczyńskiego byli mu wierni do końca. Rwali po kasę jeszcze wtedy, kiedy było widać, że skok się wali – potwierdzili to głosowaniem za napadem w wyższej izbie zbójniczej, kiedy już wszyscy inni rozbójnicy dali drapaka.
  Kiedy wydawało się, że skok na bank został udaremniony, wróble zaczęły ćwierkać o tym, że strażnik banku, który wraz z żoną miał obiecane dolę z napadu, w międzyczasie samodzielnie wyprowadził z banku dole dla swoich pretorianów.
  Tak czy siak, zapowiada się nam ciekawy koniec lata. A co się będzie działo jesienią?

  Odpowiedz
 • 19 sierpnia 2020 o 18:35
  Permalink

  Precz z Kaczorem Dyktatorem! Ale prawda, że totalnie wydutkał tych frajerów i dobrze im.

  Odpowiedz
 • 19 sierpnia 2020 o 19:29
  Permalink

  Twardowski siadł w końcu stoła.

  Podparł się w boki jak basza;

  “Hulaj dusza! hulaj!” – woła,

  Śmieszy, tumani, przestrasza.

  Żołnierzowi, co grał zucha,

  Wszystkich łaje i potrąca,

  Świsnął szablą koło ucha,

  Już z żołnierza masz zająca.

  Na patrona z trybunału,

  Co milczkiem wypróżniał rondel,

  Zadzwonił kieską pomału,

  Z patrona robi się kondel.

  https://literat.ug.edu.pl/amwiersz/0017.htm
  =========

  Mickiewicz, tak jak Kaczyński, jest niezłym psychologiem.
  A metody “skundlenia” ludzi sa znane od wieków.

  Polska szlachta siedziała od zawsze w kieszeniach innych nacji.
  Kupowanie głosów, było normą.
  Jedynie na moment, ustało w PRL.
  Obecnie sukcesywnie odtwarzamy dawne zwyczaje.
  Siedząc głęboko w kieszeniach żydów, jankesów, niemców, francuzów.
  Prywata powoli ogarnia nasz kraj.

  Odpowiedz
 • 19 sierpnia 2020 o 19:58
  Permalink

  Możecie się śmiać, możecie pluc, możecie uważać że to dyktator itd. Prawda jest jednak widoczna jak na dłoni, oto PiS wystrychnął opozycję na dudka i to w sposób tak bezwzględnie totalny, że nawet nie bekną.

  Odpowiedz
 • 20 sierpnia 2020 o 08:09
  Permalink

  30 lat kościelno-kapitalistycznej indoktrynacji w zrobiło w Polsce swoje. Jedyną, a przynajmniej najważniejszą prawdziwą wartością jest już ta wyrażana w jednostkach płatniczych. Zawodowych patriotów i sług bożych dotyczy to w szczególności. Jeżeli wciąż są jakieś jednostki i grupy wyznające inną hierarchię wartości, to są to “postkomuniści” i “homo sovieticus”. Świetlana przyszłość czeka naród prowadzony przez takie elity. Wciąż aktualnie brzmią słowa Churchilla z lata 1939 roku: “Haniebni i bezwstydni […] prowadzeni przez najpodlejszych wśród podłych”.

  Odpowiedz
  • 18 września 2020 o 19:38
   Permalink

   DO pozorowatel:
   cytat:
   -” Jeżeli wciąż są jakieś jednostki i grupy wyznające inną hierarchię wartości, to są to “postkomuniści” i “homo sovieticus””

   …a jakiez to sa wartosci?…po podejrzewam najgorsze i o malo nie spadlem ze stolka, na ktorym siedze wlasnie…:::)))

   …i zaraz drugie pytanie…..-kogo ty wlasciwie krytykujesz? …

   Odpowiedz
 • 18 września 2020 o 19:00
  Permalink

  ZASADNOSC PODWYZEK:
  -kiedy swego czasu lepper zaproponowal 800 zlotych jako Minimum socjalne, po sejmie i po kraju rozniosla sie fala histerycznego, pelnego politowania, szydrczego smiechu….
  …dzis niech ktos sprobuje przezyc za 800 zl. miesiecznie, a dostanie nagrode nobla …
  od tamtego czasu nie minelo wcale az tak wiele czasu….a wyobrazenie wtedy, a dzis o zarobkach to dwa, nie dajace sie porownywac ze soba swiaty….
  …kilka lat temu , kiedy beata szydlo zaproponowala podwyzki dla urzednikow panstwowych GLUPIA opozycja podniosla szum, doszukujac sie w tym skandalu….
  wiec SPRYTNY PREZES postanowil pojsc w drugim kierunku i obnizly pensje wszystkim parlamentarzysta….co nie dosc, ze opozycje osmieszylo totalnie, bo nie potrafili ukryc swietego oburzenia, to i stracili kilka punktow procentowych w sondazach ….
  po co bylo te glupie geby otwierac, skoro to posrednio i kiedys opozycji mialo sluzyc?…
  nie wiem…
  to swiadczy jak tepa mamy opozycje…
  co jest tylko smiesznym przykladem …gdyz kiedy rzadzili, glupota ich WCALE NIE BYLY TAKA SMIESZNA….
  skro zatem pensje urzednicze zamrozone sa od lat, a sam rzad srubuje nawet place minimalne, by lud mogl uczestniczyc nieco w tym poddziale spolecznego tortu…to skad znowu te swiete oburzenie?
  ..znowu nie wiem ….
  fakt, ze prezes po raz kolejny ogral i tu opopzycje, wcale mnie nie dziwi….
  krzycza tu co niektorzy, ze nie jest to dobry czas na podwyzki?…
  a kiedy byl czas na podwyzki dobry?….
  bo ja nie pamietam …
  czy ktos, kto przyjdzie do mojego domu …i obieca, ze wprowadzi Taki System organizacyjny w moim budzecie, ktory wygeneruje ewidentne zyski…a nie daj bog….slowa dotrzyma…to czy aby nie nalezy sie jemu Jakis udzial w tym powiekszonym torcie?
  po co zatem te nieprzemyslane teksty?
  …FAKTEM BEZSPORNYM JEST JEDNAK, ze to dzieki PIS-owskiej polityce udalo sie zatrzymac w granicach kraju i zasilic panstwowa kase setki miliardow zlotych, ktore do tej pory zasilaly socjalne kasy zachodnich panstw….
  jakos nikt na to nie chce spojrzec i pochylic czola w podziece dla PIS? ….
  to lepiej bylo, kiedy w sposob zorganizowanej mafii miliardy te wyplywaly z polski? ….
  slysze przerozna krytyke PIS, ze “rozdaje pieniadze” trwoniac je na rzekomo niepotrzebne socjalne projekty….
  wiec znowu sie dziwie, ze lepiej wg. opozycji bylo, kiedy ani pieniedzy na takie projekty nie bylo, ani rowniez i samych projektow?….

  czy aby na pewno az tak podobal sie cynizm tego politycznego gangstera tuska, ktory twierdzil, ze chetnie by dal ludziom pieniadze, gdyby mogl je tylko gdzies wykopac, ale na pewno nie znajdzie ich w ….zakopanym?…
  czy aby na pewno wam, zwyklym wyjadacza chleba marzy sie znowu ekipa, ktora was bedzie permanentnie okradac w zamian za przychylnosc zachodnich politykow i przyznawane przez nich wysokie stanowiska w EU dla skorumpowanych polskich politykow za demolowanie WASZEGO KRAJU???
  czy poklepywanie tuska przez jakiegos zapijaczonego urzednika EU ma zrownowazyc straty, jakie ten polityk przysporzyl polskiemu narodowi…czyniac to w sposob perfidny, cyniczny i z pelna premedytacja majac na uwadze jedynie czubek swego nosa???
  …tak bardzo was to cieszy, ze tusk opuscil kraj w momencie permanentnego zalamania finansowego….by jako urzednik unuijny zarabiac setki tysiecy euro rocznie, gdy tym czasem co niektorzy z was tutaj, krytykow obecnego rzadu musza sie zadowolic 2000 do 5 000 zlotych?
  nie macie poczucia, ze was ten tusk po prostu wyrolowal, wykorzystal jak stara prostytutke, samemu czerpiac obfite profity, was pozostawiajac z jalmuzna w reku???
  …MACIE COS ABY NA PEWNO Z TEGO, oprocz prymitywnej, wscieklej satysfakcji, ze wybory wygral “nasz”….choc tak naprawde to polityczny gangster, ktory nas zawsze okradal, a inni jego kolesie zapowiadaja, ze beda to robili znowu, jak tylko dojda do wladzy??
  …czy to aby na pewno nie jest przypadek dla psychiatry?…
  pytanie retoryczne….

  Odpowiedz
   • 19 września 2020 o 02:15
    Permalink

    DO krzyk58 …
    ….hmmm … a co z twoja pierwsza i druga facjata?
    …niech zyje bezsens….

    Odpowiedz
    • 19 września 2020 o 07:38
     Permalink

     Raczej niech żyje “przewodnia” siła narodu , niech nas wiezie w nieznane ‘lokomotywa europostępu i oświecenia”! Stacja Manowce na widnokręgu…

     Odpowiedz
  • 19 września 2020 o 08:36
   Permalink

   @TEN OBCY
   “to dzieki PIS-owskiej polityce udalo sie zatrzymac w granicach kraju i zasilic panstwowa kase setki miliardow zlotych, ktore do tej pory zasilaly socjalne kasy zachodnich panstw….”

   Możesz coś więcej napisać na ten temat, bo ja tych “setek miliardów” nigdzie nie widzę…

   Odpowiedz
   • 19 września 2020 o 13:15
    Permalink

    DO Niechodzacy na wybory …
    prosze sobie policzyc ile miliardow zainwestowal PIS w przerozne projekty, w tym rowniez socjalne, na ktore za poprzednikow nie bylo pieniedzy MIMO, ZE????? …
    ….poprzednie ekipy rzadzace dysponowaly wlasciwie wiekszymi srodkami finansowymi….
    pieniedzy na te projekty, jakie obecnie forsuje PIS nie bylo mimo, ze:
    -rzad PO-PSL sprzedal majatku narodowego na sume ca. 60 miliardow,
    -mimo, ze POZYWIL SIE WASZYM KOSZTEM na sume kolejnych 160 miliardow oprozniajac do polowy wasze emerytalne oszczednoasci zgromadzone w OFE!!
    -mimo permanentnego zadluzania panstwa na sumy rocznie 45 do-bodaj 100 miliardow , co dalo nowego zadluzenia tylko z tego tytulu jakies 450 miliardow w ciagu 8 lat …
    …do tego teoretycznie ceny byly nizsze na wszelkie inwestycje ….
    …no tak, …PO-PSL byly slynne z tego, ze budowaly najdrozsze autostrady w europie….
    jak kiedys Jakis skorumpowany polityk rosyjski gdzies wypaplal po pijaku: -najwieksze Lewe pieniadze robi sie na najwiekszych inwestycjach ..:::)))…z tego jednak nie tyle spoleczenstwo zyskiwalo, co ludzie pokroju nowaka….ktory okazal sie tak przeszyty korupcja, ze nawet zaszokowal ukraincow swoja bezczelnoscia…:)))
    ..a przeciez przez 8 lat rzad PO-PSL chwalili sie, ze sa zielona wyspa w europie?
    …dlaczego nie bylo zatem pieniedzy na ambitne plany mimo tak poteznych zastrzykow finansowych, ktorych PIS nie mialo, a miomo wszystko pieniadze na te inwestycje znalazlo…
    malo tego, zapowiadajac ambitny plan budzetu na rok 2020, ktory miaql byc pierwszym w historii budzetem zrownowazonym?

    przypominam rowniez laskawie, ze to PIS odzyskalo od rosjan kilka miliardow odszkodowania za bandycka umowe gazowa…i okazalo sie, ze z rosjanami nie tylko trzeba, ale i mozna walczyc o swoje, kiedy ukladaja sie ze skorumpowanymi politykami typu np. pnnnnnk?…

    skoro nie widzisz tych setek miliardow TO BYC MOZE ICH NIE CHCESZ WIDZIEC, bo masz taka wole niewidzenia tego, co twoi przeciwnicy polityczni robia dobrego?
    nie moznaby sie bowiem na nikim wyladowac emocjonalnie….wiec pozostalaby ci? …zona? …:::)))
    a tak …przeczytasz sobie kilka fajnych plakatow antyrzadowych …np. ten: -“je..c PIS” … czy posmiejesz sie z kota prezesa…lub dasz sobie wmowic, ze mamy w polsce PIS-owska dyktature ……….i juz ci luzniej ….czyz nie? ..::)))

    …zatem ja jednak tu wroce do swojego ostatniego pytania mojego pierwszego komentarza, bo najwyrazniej cos jest na rzeczy czyz nie?….:))))

    Odpowiedz
    • 19 września 2020 o 17:56
     Permalink

     PiS i PO = “Solidarność”… zarządzana przez lewych komunistów, na lewo od PZPR (KOR).
     Summa summarum, największy przekręt dokonany na Polakach w XX i XXI w.
     Nie tylko polityka zagraniczna TO jeden wielki DRAMAT, krzyczeć i rwać włosy z głowy
     na wyrażenie stanu emocji “polskiej” polityki po 04.06.89′ to zdecydowanie za mało.
     Trzy dekady (nie)rządów solidarnościowo-katolickich zaprowadziły Nas na skraj przepaści.
     ————————————————————————————————————————————
     Игорь Панарин: Мировая политика #914. США: Штурм Белого Дома не состоялся
     https://www.youtube.com/watch?v=2V1Janw0Pv0

     Игорь Панарин: Мировая политика #915. Православно космический храм
     https://www.youtube.com/watch?v=rS2rBfQC_vA

     Przypominam stare serbskie powiedzenie “na Niebie Pan Bóg, na Ziemi – Россия”!

     “prosze sobie policzyc ile miliardow zainwestowal PIS w przerozne projekty,”
     TO (stwierdzenie) dobre dla ludzi ograniczonych intelektualnie!!!
     Więc, “Głosujmy na “pis BO pis” – równo daje… 🙂

     Odpowiedz
    • 19 września 2020 o 21:09
     Permalink

     Harakiri – Polityczne samobójstwo Jarosława K. Tyrani na starość zawsze balansują między strachem, a śmiesznością.

     Harakiri – Polityczne samobójstwo Jarosława K.

     O tym, że Jarosław Kaczyński ma lewicowe spojrzenie na funkcjonowanie państwa, gospodarki czy relacje
     władzy ze społeczeństwem wiedzą wszyscy obserwatorzy politycznego życia w Polsce.

     Tradycyjnemu wyborcy ta klasyfikacja nie przeszkadzała dotąd albowiem skutecznie zasłaniała ją patriotyczna retoryka Prezesa, poparcie jakiego PiS-owi udzielał Ojciec Dyrektor, a także – co tu dużo mówić – błędy jakie popełnili (i nadal popełniają) liderzy Platformy Obywatelskiej – głównej siły opozycyjnej.
     Stąd wybory jakie odbyły się od wiosny 2015 r. były dla partii Jarosława Kaczyńskiego pasmem sukcesów,
     a sam Prezes PiS uchodził za niebywale kompetentnego przywódcę polskiej prawicy.

     Prawdziwa twarz Wodza!

     I oto na naszych oczach Prezes nie tylko zrzucił maskę i pokazał twarz walczącego lewaka, ale jeszcze
     – sposób w jaki przeprowadził „piątkę dla zwierząt” był – prawdę mówiąc – jedną wielką kompromitacją.
     Jednego dnia Kaczyński zaskoczył wszystkich zapowiadając tak ważną, niosącą wiele konsekwencji ustawę,
     a w tydzień później posłowie PiS zostali postawieni wobec konieczności głosowania na propozycje,
     które z nikim nie były uzgadniane.

     Sam pomysł by radykalnie wprowadzić w Polsce „ochronę praw zwierząt” – jest klasycznym punktem programowym współczesnej lewicy. Lewica odrzucająca naturalny porządek świata, atakuje tradycyjne społeczeństwo swoimi postulatami nie tylko w sferze etyki seksualnej, ale również…
     w dziedzinie właśnie „praw zwierząt”.

     Jest to nieuchronny skutek odrzucenia religijnego paradygmatu, który ukazuje człowiekowi hierarchię stworzenia
     i oddaje mu w zarządzanie ten świat, a na nim – zwierzęta.

     Tymczasem przyjęcie założenia, że człowiek nie może „męczyć zwierzątek” ma wiele poważnych konsekwencji. Prowadzi na przykład do wegeterianizmu czy weganizmu, ale także do zakazu jakiegokolwiek wykorzystywania zwierząt. Zgodnie z tą ideologią nie tylko nie wolno zabijać zwierząt, tak samo naganne jest pokazywanie wytresowanych zwierząt w cyrku, czy urządzanie wyścigów konnych.

     Tymczasem cała historia człowieka to „koegzystencja” ze światem zwierząt.
     Używam słowa „koegzystencja” bo z jednej strony bez wykorzystania zwierząt czy to na pożywienie (mięso),
     czy na odzienie, czy jako siły pociągowej – człowiek po prostu by nie przetrwał.
     A jednocześnie zwierzęta były dla człowieka czymś więcej niż rzeczami.
     Każdy kto wychował się na wsi wie z jaką pieczołowitością traktowało się krowę-żywicielkę, kury, kaczki czy króliki.
     A ileż to sentymentów zawierają wszystkie ballady żołnierskie o wiernym koniu grzebiącym swojego poległego pana!

     Z całą pewnością wykorzystywanie zwierząt przez człowieka, a nawet zabijanie ich na mięso nie wykluczało dobrego traktowania naszych „braci mniejszych”.
     Było to jednak możliwe tylko przy przyjęciu religijnego opisu świata, w którym to człowiek – korona stworzenia – otrzymuje od Stwórcy władzę nad światem i nad zwierzętami.

     Lewica odrzucająca religijną normę relacji człowieka ze światem zwierząt, odrzucająca Boga i religię wpisuje na swoje sztandary „prawa zwierząt” wśród wielu innych nie-tradycyjnych praw.
     Na to, że ideologia taka mogła się zrodzić tylko w środowisku miejskich pięknoduchów, którzy są przekonani,
     że mleko bierze się ze sklepu i nigdy w życiu nie widzieli jak się doi krowę – zwraca uwagę wielu publicystów.
     Wielu też pokazuje niekonsekwencje lewicy prowadzące wręcz do antyhumanizmu.
     Oto lewicowe aktywistki domagają się ochrony norek i dzików, ale bez mrugnięcia okiem akceptują aborcję i zabijanie dzieci przed narodzeniem.
     Nie można wszak wymagać konsekwencji i spójności myślenia kiedy mamy do czynienia z ideologią.

     I nagle zwolennikiem tej ideologii okazał się właśnie prezes rzekomo prawicowej partii PiS – Jarosław Kaczyński.

     Obrzydliwa tyrania!

     Podejmując inicjatywę swojej „piątki dla zwierząt” Jarosław Kaczyński, bez żenady objawił jeszcze coś innego. Pokazał swoją naturę – tyrana nie szanującego zdania innych ludzi, traktującego swoich posłów jak inwentarz.
     O traktowanie posłów jak poddanych mówiło się od dawna.
     Teraz Kaczyński pokazuje wszystkim, że takie właśnie relacje panują w PiS.

     Tymczasem kwestia samodzielności posłów, ich osobistej odpowiedzialności nie jest sprawą bez znaczenia. „Poseł jest reprezentantem Narodu” – mówi konstytucyjna zasada.

     Kaczyński wydając posłom polecenia wymagające bezwzględnego posłuszeństwa wbrew ich zdaniu, wbrew temu co naprawdę myślą – po prostu gwałci zasadę suwerenności Narodu, robi z parlamentaryzmu karykaturę.

     Oto jeden starszy, oderwany od życia człowiek może ni z tego ni z owego wymusić ustawę likwidującą całą branżę, narazić kraj na utratę rynków, na straty szacowane na kilka miliardów złotych.
     Może w tydzień, bez słuchania kogokolwiek pozbawić źródła utrzymania wiele tysięcy rodzin.

     Jeśli ważna ustawa, o tak znaczących konsekwencjach gospodarczych i społecznych może być podejmowana
     w pośpiechu na polecenie jednego człowieka, jeśli funkcjonariusz partyjny – szef klubu PiS – Terlecki zapowiada przed głosowaniem, że będzie dyscyplina i jeśli któryś poseł się wyłamie to straci stanowiska w Sejmie i w partii –to znaczy, że w istocie nie mamy demokracji, a rządząca Polską partia PiS funkcjonuje jak klasyczna partia „leninowskiego typu.”
     Z wodzem, sztabem partyjnych oligarchów i masami członków, których zadaniem jest ślepo wykonywać rozkazy. Czyż nie jest to model partii komunistycznej? Ano jest.

     Polityczne harakiri!

     Sposób w jaki Jarosław Kaczyński odkrył przed Polakami mechanizmy na jakich zbudował swoją partię jest w istocie kompromitacją. I jego osobistą i kompromitacją całego ugrupowania.
     Polacy popierając w wyborach PiS chcieli właśnie zmiany, chcieli dekomunizacji i naprawy państwa.
     Dostali w efekcie karykaturę partii, karykaturę zmian i karykaturę demokracji, w której myślenie i samodzielność
     są wręcz zabronione.

     Jest oczywiste, że taki system musi ponieść gospodarczą i polityczna klęskę.
     Tyrania jednego i to – jak się okazuje – niezbyt kompetentnego człowieka nie tylko jest obrzydliwa etycznie.
     Jest też drogą donikąd.

     Chaotyczne reagowanie rządu na tzw. pandemię, brak jakiejkolwiek spójnej polityki zagranicznej, uczynienie z socjalnego rozdawnictwa metody pozyskiwania wyborców – już zaczyna się mścić.
     Deficyt budżetowy Państwa – osiągnie w tym roku rekordowy poziom ponad 100 miliardów złotych.

     Podnoszenie realnych obciążeń podatkowych, unikanie trudnych decyzji, partyjny nepotyzm na niespotykaną skalę był do tej pory wybaczany Kaczyńskiemu.
     Tylko ci, którzy byli bliżej Prezesa czy obserwowali jego wyskoki w Sejmie patrzyli sceptycznie na jego kompetencje jako przywódcy. Teraz twarz małego tyrana, narzucającego ludziom swoją wolę, podejmującego nieprzemyślane decyzje stała się widoczna dla wszystkich.

     Ponadto decyzje jakie ów tyran wymusza na swoich posłach są po prostu głupie i szkodliwe.
     Jeśli zostaną wprowadzone w życie polska gospodarka otrzyma poważny cios.
     Szkody jakie spowoduje „Piątka Kaczyńskiego” (jeśli wejdzie w życie) będą liczone w dziesiątkach miliardów –
     bo do strat branży hodowców, dojdą straty gałęzi rolnictwa powiązanych z hodowcami.

     Czy jest sposób, żeby powstrzymać to szaleństwo?
     Nadzieja, jeśli jakaś jest – leży w rękach polityków zdroworozsądkowych – z prawicowej Konfederacji i Polskiego Stronnictwa Ludowego, którego politycy zaprezentowali w Sejmie podczas dyskusji rozsądek i kompetencje.

     Niestety w Sejmie te ugrupowania są w tej sprawie w mniejszości. Szansą byłoby zatem i dla PSL i dla Konfederacji podjęcie jakiegoś odważnego działania społecznego, poza parlamentem.
     Nadzieja jest także w tych politykach PiS – którzy nie chcą się zgodzić na szalone i szkodliwe pomysły Wodza.

     Wśród nich jest minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z bardziej kompetentnych ministrów tego rządu.
     Czy jednak w Zjednoczonej Prawicy znajdzie się dość niezależnych ludzi, świadomych konsekwencji swoich decyzji, zdolnych do przeciwstawienia się szkodliwym pomysłom Naczelnika? Wkrótce zobaczymy.

     Niezależnie wszakże od tego jaki będzie wynik zmagań wokół „Piątki dla zwierząt” można stwierdzić ponad wszelką wątpliwość, że Jarosław Kaczyński dokonał politycznego „strzału we własne kolano”.

     Rozpoczął z własnej woli proces demontażu własnego wizerunku jako kompetentnego i odpowiedzialnego przywódcy. I trudno nawet powiedzieć czy więcej w tym samobójczym działaniu było pychy czy dziecinnego przekonania o własnym geniuszu i wszechmocy?

     Cóż, tyrani na starość zawsze balansują między strachem, a śmiesznością.
     https://sanocki.neon24.pl/post/157719,polityczne-samobojstwo-jaroslawa-k

     Odpowiedz
     • 19 września 2020 o 23:12
      Permalink

      DO krzyk58….

      CYTAT: -„PiS i PO = “Solidarność”… zarządzana przez lewych komunistów, na lewo od PZPR (KOR).”
      -„Nie tylko polityka zagraniczna TO jeden wielki DRAMAT, krzyczeć i rwać włosy z głowy”
      JAK CZYTAM TAKIE PSEUDOINTELEKTUALNE WYNURZENIA LEWACTWA UKRYTEGO POD DYWANEM BRAUNA, to mi sie slabo robi….
      Bo nie dosc, ze kipi sowiecka, ordynarna propaganda, to jeszcze nie wiadomo do czego sie ustosunkowac….
      jezeli nie udalo sie zwalczyc kaczora zwyklymi metodami oczerniajac go na przerozne sposoby, wmawiajac spoleczenstwu, ze to jakis prymityw nie potrafiacy nawet wiazac sznurowek, nie posiadajacego konta czy nawet zony, czy nawet PC……to teraz te same srodowiska sterowane z moskwy zmieniaja front i wmawiaja nam teraz, ze to wszystko KGB…
      Cholera…a ten przekop przez mierzeje, to chyba tylko tak dla niepoznaki sie buduje, wbrew woli rosji…by przysporzyc sobie alibi tylko, ze sie z moskwa nie ma nic wspolnego?…: )))
      jak nie da sie utopic samego prezesa, to trzeba go utopic razem z tuskiem……jednym slowem, prostackie awanturnictwo rodem z moskwy……
      Cytat:
      -„“prosze sobie policzyc ile miliardow zainwestowal PIS w przerozne projekty,”
      TO (stwierdzenie) dobre dla ludzi ograniczonych intelektualnie!!!”
      …byc moze caly zachod jest ograniczony intelektualnie, gdyz tam…dba sie o najslabszego obywatela, o czym przez 25 lat rzadzenia wszelkiej postkomunistycznej swoloczy w polsce nie bylo mowy….
      Kiedy obecny rzad dokonuje prob likwidacji ubostwa, bysmy sie zebrzacych czy kradnacych na ulicach polskich miast nie musieli wstydzic, bysmy czuli sie bezpieczniej przechodzac w nocy jakas ciemna uliczka bez obawy, ze nam jakis glodny, czy bezrobotny lump za 20 zlotych poderznie gardlo…. …zwolennicy z kolei korwina sugeruja, ze kto slaby, ma zdechnac pod jakims plotem zamoznego pana….bo takie sa prawa natury….
      I znowu kojarzy sie to z wynurzeniami pewnej intelektualnie uposledzonej pani, ktora twierdzi, ze gdyby natura chciala, to by kanal na mierzei byl, dlatego ten przekop nie ma sensu……..:)))
      Wobec zatem tego byc „intelektualnie ograniczonym” przyjmuje za komplement….

      Cytat:
      -„oto na naszych oczach Prezes nie tylko zrzucił maskę i pokazał twarz walczącego lewaka”
      …i znowu ktos udaje polinteligenta i osobe zupelnie niezorientowana w sytuacji politycznej w polsce…. bo nie wierze, by nawet przecietny czlowiek w polsce tego nie rozumial…wiec wyjasnie, poki co, uprzejmie, ze lewica w polsce kojarzy sie…i dlugo jeszcze bedzie sie kojarzyc Z POSTSOWIECKIM BANDYTYZMEM, zatem niezaleznie od pogladow nikt o trzezwych zmyslach w polsce nie nazwie sie lewakiem….bo to bandytyzm, mordy, krew, przemoc…
      Dlatego tez PIS to partia , ktora z jednej strony, patrzac na sprawy narodowe, to ewidentna prawica….dbajaca w pierwszej lini o prawa i interesy narodowe….
      patrzac natomiast na problematyke socjalna…to ewidentna lewica….
      Domaganie sie aby czlowiek o pogladach prawicowych koniecznie musial bezrefleksyjnie mordowac zwierzeta, -„bo obrona zwierzat to jest dzialka nalezaca do lewicy” to wlasnie takie klasyczne zidiocenie dwudziestego pierwszego wieku …..
      …otoz drogi oponencie!
      …w dzisiejszych czasach dawno rozmylo sie pojecie prawicowy, lewicowy…gdyz taki podzial zupelnie nie ma sensu…
      Prosze sie przypatrzec szczegolnie scenie politycznej w niemczech i sie zastanowic, czy ten podzial tam aby na pewno jeszcze wystepuje?
      …a skoro nie…to moze ty czlowieku tkwisz jeszcze w jakis staroswieckich stereotypach?
      To moze ty jestes niedzisiejszy?

      Cytat:
      -„ukazuje człowiekowi hierarchię stworzenia
      i oddaje mu w zarządzanie ten świat, a na nim – zwierzęta.”
      …jezeli jakis tepak rozumie przez to, ze mozna bezmyslnie mordowac zwierzeta by tworzyc z nich produkty zupelnie nie potrzebne dzis czlowiekowi, to nie jest on ani lewicowy, ani prawicowa, a barbarzynski…prymityw….
      Idac dalej tym prymitywnym tokiem myslenia…to mozna by zarzucac kaczorowi i to, ze szanuje kobiety, docenia ich intelektualny potencjal, faworyzuje, awansuje….
      Bo przeciez w tym katolicko-prawicowo-ortodoksyjnym swiecie, w jaki sie chce na sile wcisnac kaczora swiecie, kobiety byly niczym, ..a wlasciwie to traktowano je nie wiele lepiej jak zwierzeta uwazajac, ze maja one rodzic dzieci i sluzyc mezczyznie….
      Wiec kaczor to znowu klasyczny lewak udajacy prawicowca…
      i znowu sie wydalo….”co za kompromitacja”, czyz nie? ..

      Problem w tym, ze dbanie o calosc spoleczenstwa, nie tylko o zamoznych, dbanie o slabych, chorych, o interesy kobiety etc. …to nie wada, a cecha wytrawnego polityka, ktorych ze swieca szukac dzis w takim kraju jak polska…i dlatego kaczor ma dzis takie w spoleczenstwie poparcie…
      I tym akcentem koncze wasc ta polemike, nie doczytawszy do konca nawet tych twoich pijackich wynurzen, …gdyz duzo samozaparcia kosztowalo mnie przeczytanie i tych twoich kilku pierwszych sekwencji…. …
      Czytanie jakis propagandowych, chamskich gotowcow, ktore pisane gdzies w sputniku, a powielane sa masowo na kazdych forach sa po prostu strata czasu ….
      Gdy bede mial czas i ochote, to moge od razu posluchac tych szalencow w oryginale…w postaci bssssa czy kssssna…nie musze czytac kopii…

     • 20 września 2020 o 07:57
      Permalink

      @krzyk58
      “Jest to nieuchronny skutek odrzucenia religijnego paradygmatu, który ukazuje człowiekowi hierarchię stworzenia
      i oddaje mu w zarządzanie ten świat, a na nim – zwierzęta.”

      Ty naprawdę wierzysz w te mity i legendy starożytnych plemion Izraela? To pewnie wierzysz też w to, że wszyscy pochodzimy od jednej semickiej rodziny Noego i w to, że słońce krąży wokół ziemi…

     • 20 września 2020 o 11:19
      Permalink

      @Niechodzący na wybory. “20 września 2020 o 07:57”

      Nie.

      Nie.

      Co ma piernik do wiatraka?

     • 20 września 2020 o 11:36
      Permalink

      @TEN OBCY.
      A słowo stało się ciałem i (znowu) zamieszkało między nami – witaj “bob”… 😆

      “…byc moze caly zachod jest ograniczony intelektualnie……….” Słuszny wywód, 🙂 mój stosunek
      do “całego zachodu” i USA, jest jednoznaczny, gdyż ‘tam – jest to” co ty nadal postrzegasz na Wschodzie. Komuna 2.0. Neomarksizm frankfurcki w pełnym rozkwicie… 😁
      Rosja, Białoruś ‘z tym” nie ma nic wspólnego…
      Reasumując: ‘KRUL” jest nagi!

     • 20 września 2020 o 14:09
      Permalink

      DO krzyk58….
      cytat:
      -“Ty naprawdę wierzysz w te mity i legendy starożytnych plemion Izraela? To pewnie wierzysz też w to, że wszyscy pochodzimy od jednej semickiej rodziny Noego i w to, że słońce krąży wokół ziemi…”

      …”ty naprawde wierzysz?”…sugeruje, ze ja w jakikolwiek sposob wypowiadalem sie gdzieskolwiek na ten temat, ..
      tym czasem ja tego nie robilem …

      sugerowanie czyichs mysli by potem wyciagac z tego rownie wlasne wnioski nazywa sie samogwaltem intelektualnym …

     • 20 września 2020 o 14:21
      Permalink

      DO CENZOROW TEGO PORTALU ….
      a mialo nie byc cenzury…. i co?

      cytat:
      -“Gdy bede mial czas i ochote, to moge od razu posluchac tych szalencow w oryginale…w postaci bssssa czy kssssna…nie musze czytac kopii…”

      pod znieksztalconymi przez was slowami: -“bssssa czy kssssna” …ukryte byly slowa: dddd i dddddd
      czyzby poprzez taka cenzure ujawnione zostaly wasze poglady? …
      tak bardzo bolalo?

      ODPOWIADAM:
      1) MOŻE PAN PISAĆ CO PAN CHCE ALE NIE WOLNO PANU OBRAŻAĆ INNYCH LUDZI.
      2) DWÓCH POLITYKÓW NAZWAŁ PAN SZALEŃCAMI. SZALEŃSTWO TO POLSKA NAZWA PSYCHOZY – TERMINU MEDYCZNEGO W PSYCHIATRII. PYTAM, CZY JEST PAN SAMODZIELNYM PRACOWNIKIEM NAUKOWYM W DZIEDZINIE NAUK MEDYCZNYCH ZE SPECJALNOŚCIĄ Z PSYCHIATRII KLINICZNEJ, ŻEBY TAKIE SĄDY WYGŁASZAĆ? JEŻELI TAK, TO BARDZO PROSZĘ O KONTAKT Z REDAKCJĄ – CHĘTNIE OPUBLIKUJEMY PANA ARTYKUŁ W TYM TEMACIE.
      3) PISZĄC O TYCH DWÓCH PANACH W TAKI SPOSÓB NADUŻYWA PAN TERMINU MEDYCZNEGO KTÓRY MA NEGATYWNE ZNACZENIE W ODBIORZE POWSZECHNYM, A ZARAZEM KRZYWDZI PAN OSOBY AUTENTYCZNIE CHORE.
      JESTEŚMY PRZECIWNI WSZELKIM FORMOM NIENAWIŚCI, KSENOFOBI I PONIŻANIU KOGOKOLWIEK W JAKIKOLWIEK SPOSÓB.
      -TYLE W TEMACIE, POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

 • 20 września 2020 o 15:15
  Permalink

  DO CENZOROW TEGO PORTALU….
  1.
  ciekawe niezwykle, ze slowo “szaleniec” moze byc ocenzurowane….SZOK!!!
  zyje juz tyle lat na tym swiecie…przezylem juz tyle aktow gwalcenia wolnosci slowa, ale nie tylko….ale takiego numeru mi do tej pory zaden nawet komuch nie wycial ….…I ZADEN DO TEJ PORY PORTAL!!!
  2.
  …ciekawe tez, czy znacznie gorsze epitety skierowane do przedstawicieli ekipy rzadzacej rowniez sa tak drastycznie ocenzurowane?…jakos nie zauwazylem z waszej strony takiej subtelnosci, gdy sie pisze o kaczorze….

  JAK PAN PISZE O KACZORZE, ŻYRAFIE LUB DZIKU – TO PANA SPRAWA, NIECH PAN SOBIE PISZE CO PAN CHCE. ALE NIECH PAN NIE OBRAŻA LUDZI. POZDR. WEB. JÓZ.

  3.
  kiedy jeden z ocenzurowanych politykow wyciaga w parlamencie EU reke do przodu z faszystowskim pozdrowieniem i cos tam belkotliwie wykrzykuje, to czy takiego czlowieka nie ma sie prawa nazwac szalencem???????????
  za to nalezy sie szanowny panie kryminal!!!
  4.
  jezeli drugi polityk wmawia usilnie swoim sluchaczom, ze polska potrzebuje monarchi, do tego powoluje sie na Monarchie brytyjska i sie twierdzi, ze ten tam muppet show, ktorego amerykanskim odpowiednikiem jest Disneyland, moglby byc wzorem na przyszla Monarchie w polsce, gdyz kosztuje on podatnika zaledwie(tu liczba juz przyblizona) 67 pensow?
  ..jezeli ten sam “polityk” z pelna premedytacja gnoi na swoich publicznych pogadankach ikony polskiej historii, czy zrywow niepodleglosciowych sadzac do tego, ze np. powstanie listopadowe wywolali zapijaczeni sutenerzy i prostytutki….odmawiajac na wstepie swojego monologu zdrowas mario…….to czy Taki ktos nie jest czasami szalony?
  …jakim prawem cenzurujecie tak banalne opinie, ktore sie W PELNI MIESZCZA W STANDARDACH POWSZECHNEJ, PUBLICZNEJ NARRACJI; CZY WYPOWIEDZI?
  – ODPOWIADAM – PRAWEM NASZEJ OCENY TEGO CO SIĘ MIEŚCI A CO SIĘ NIE MIEŚCI W TYM CO PAN PODAŁ, MOIM ZDANIEM SIĘ NIE MIEŚCI. WEB. JÓZ.

  …czy chcecie mi wmowic, ze slowo szalony, dotyczacy co niektorych osob jest rownoznaczne z takimi epitetami jak h… k…….czy temu podobnym? …ktore faktycznie nie mialyby nic do szukania w zadnej wypowiedzi?
  czy wy nie zauwazacie w jakie g…o brniecie ta swoja cenzura?
  naprawde wierzysz pan w to co piszesz?…
  PROSZĘ PANA W TAKICH CZASACH ŻYJEMY JA NIC PANU NIE WMAWIAM, MAMY NAJWYŻSZE STANDARDY OCHRONY PRZED NIENAWIŚCIĄ, KSENOFOBIĄ I WSZELKIMI FORMAMI PONIŻANIA INNYCH LUDZI. WEB. JÓZ.

  byl kiedys w miare normalny swiat…..
  jednak od poczatku XXI wieku pojawijaja sie coraz agresywniejsze srodowiska na polskiej scenie politycznej i to zarowno po lewej, jak i po prawej stronie …
  i jak mi sie wydaje, wy tutaj reprezentujecie jeden z tych swiatow….
  im wiekszy pier…c intelektualny, tym wiekszy wydaje sie poklask …
  kto was tu finannsuje…czy czasem nie Moskwa? ….bo to jest czasto antypisowski Portal…

  a teraz cenzuruj SOBIE pan co chcesz …mam was gleboko w d…e….bo sie juz autentycznie wkur…pomidor….

  SZANOWNY PANIE MOŻE PAN NAS MIEĆ GDZIE PAN CHCE, ALE NIE MA ZGODY NA OBRAŻANIE INNYCH LUDZI, NAWET JEŻELI SĄ NIEPOPRAWNI POLITYCZNIE, NIEMORALNI LUB W INNY SPOSÓB NIEKONWENCJONALNI. NIE MOŻE PAN UŻYWAĆ INNYCH SŁÓW? O PROSZĘ POMIDOR – ROZWIĄZUJE PROBLEM. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
  • 20 września 2020 o 18:29
   Permalink

   @TEN OBCY. ………….jezeli ten sam “polityk” z pelna premedytacja gnoi na swoich publicznych pogadankach ikony polskiej historii, ………
   “ikony polskiej historii”?
   Chyba mam prawo do odrębnego zdania tak jak i pan prawo do votum separatum. 🙂 BO, TO pańskie “ikony”!
   Wykład(y)nia G. Brauna w temacie, jest niezwykle logiczna i cenię (sobie) niezwykle wysoko. Majstersztyk! Z zegarmistrzowskim wskazaniem na sprawców zewnętrznych jak i wewnętrznych tych niepotrzebnych miatieży.
   Odsłuchiwałem co najmniej kilkukrotnie.

   Odpowiedz
 • 20 września 2020 o 16:40
  Permalink

  DO AMBITNEGO CENZORA….

  CYTATY WYCIAGNIETE tylko pospiesznie w kilka minut …..i to wybiorczo, bo nie chce mi sie czytac tego lewackiego belkotu kreujacych sie na prawice ludzi FFFFF i FFFFF…:

  1.
  -„Nadzieja jest także w tych politykach PiS – którzy nie chcą się zgodzić na szalone i szkodliwe pomysły Wodza.”
  .szalone i szkodliwe..czyli, ze „wodz” jest szalony i szkodliwy?

  POMYSŁY, IDEE, SŁOWA, MOGĄ BYĆ OKREŚLANE NEGATYWNIE PRZYMIOTNIKAMI, ALE LUDZIE NIE. WEB. JÓZ.

  ale FFFF czy FFFF juz szalony byc nie moze….FFF!!!
  …otoz zarowno DDDDD jak i DDDDD Maja szalone wypowiedzi i zapedy…. a zatem szalencami…SA!! – PANIE JAKBY PAN POZNAŁ MOJE POGLĄDY NA TEMAT TEGO CO ROBIĄ CI LUDZIE, TO MÓGŁBY PAN ZANIEMÓWIĆ, ALE TEGO WYMAGA OD NAS porozumiewanie SIĘ W SFERZE PUBLICZNEJ, ŻEBY SIĘ SZANOWAĆ BEZ EMOCJI. WEB, JÓZ.

  2.
  Niezależnie wszakże od tego jaki będzie wynik zmagań wokół „Piątki dla zwierząt” można stwierdzić ponad wszelką wątpliwość, że Jarosław Kaczyński dokonał politycznego „strzału we własne kolano”.
  Rozpoczął z własnej woli proces demontażu własnego wizerunku jako kompetentnego i odpowiedzialnego przywódcy. I trudno nawet powiedzieć czy więcej w tym samobójczym działaniu było pychy czy dziecinnego przekonania o własnym geniuszu i wszechmocy?
  Cóż, tyrani na starość zawsze balansują między strachem, a śmiesznością.”…

  Kaczynski okreslany tu jako TYRAN i SMIESZNY CZLOWIEK ……

  – TUTAJ NIE MA PAN DO CZYNIENIA ZE STWIERDZENIEM ALE Z PYTANIEM, PYTAĆ MOŻNA TO WŁASNIE JEST WOLNOŚĆ SŁOWA. WEB. JÓZ.

  czy moze okreslic FFFF albo FFFFFjako tyrani i smieszni ludzie?
  co jest mocnijszym slowe, tyran czy szaleniec?
  jestem przekonany, ze gdyby faktycznie dorwali sie do wladzy, mielibysmy w polsce tyranie, a oni staliby sie tyranami i smiesznymi ludzmi….

  -„konus”-o FFFFFF…
  czy moge nazwac FFFFi FFFF FFFF????
  wg. mnie ci dwaj panowie to konusy…

  -“Aż w pale się nie mieści, te głąby podwyższają sobie pensje!”
  Czyli politycy FFF, jako glaby ….
  czy moge nazwac FFFF albop FFFFF GLABAMI??? …
  otoz wg. mnie to sa nie tyle glaby, co glabiska….i co teraz? ..wygumkujesz?
  czy zaraz poprosisz mnie cenzorze o adekwatne tytuly naukowe z zakresu uprawy roslin???
  WSZYSTKIEGO NIE DA SIĘ WYŁAPAĆ W ZALEWIE SPAMU PROSZĘ O LINKI TO WYTNĘ. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  -„ mużyk”…o premierze…

  ach te muzyki DDD i DDDD….

  -„ Nie potrzeba nam 460 osłów, wystarczy 7o”
  DDDD i DDDD oslami do sejmu RP….
  rowniez cenzorze nie jestem zoologiem …::)))…jednak co mozna wojewodzie…to i mi mozna….

  NIE ZGADZAMY SIĘ NA OBRAŻANIE TYCH SYMPATYCZNYCH ZWIERZĄTEK! WEB. JÓZ.

  Osiol o poslach sejmu RP….ze tez to pan przetrawil?

  -„ nie zauważyli, że śmierdzi im z ryja”…o obecnie rzadzacych?

  Cenzorze, z ryja ci smierdzi ta oblesna cenzura… wykropkujesz?

  – TO PRZEOCZENIE, NAPRAWDĘ NIE DAM RADY WSZYSTKIEGO WYŁAPAĆ PROSZĘ O LINKA. TA OSOBA NIE OPUBLIKUJE TU WIĘCEJ ŻADNYCH KOMENTARZY. WEB. JÓZ.

  Bo tam nie wykropkowales…
  CCCCC i DDDD najwyrazniej z ryja smierdzi, kiedy mowia cokolwiek o DDDDD i DDDDD…
  Wg cenzora oczywiscie wszystko w standardzie…. bo nie dotyczy szalencow z pseudoprawicy, soponsorowanej przez DDDDD…

  – NAZWY WŁASNE I GEOGRAFICZNE PISZEMY WIELKĄ LITERĄ.
  WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
  • 20 września 2020 o 18:06
   Permalink

   @TEN OBCY. ‘Dobry człowieku”, rozejrzyj się dookoła, posłuchaj o czym ćwierkają wróble…i weź coś
   na uspokojenie skołatanych nerwów, może napar z szyszek chmielu? Naprawdę – ‘dobrze robi”. 🙂
   Jakby co – służę recepturą, najlepszy taki dziko rosnący, no może jest już trochę po czasie, ale
   z uwagi na opóźnioną wiosnę, dojrzewanie też mamy nieco przesunięte w czasie. Zdrowia (i równowagi psychicznej)
   życzę!

   Odpowiedz
 • 20 września 2020 o 18:47
  Permalink

  DO KRZYK58…
  kiedey sie prowadzi jakas polemike z ffff typu krzyk58, …to mozna to przelknac…i nawet sie dobrze zabawic czytajac te wszystkie hhhh oponentow…

  kiedy do polemiki wchrzania sie do tego cenzor wykazujacy sie zupelnym brakiem konsekwencji w tym, co czyni….a wrecz oblakaniem … to takie cos juz co najwyzej moze wk…pomidor…
  gdyby on byl Taki konsekwentny, jak sam o sobie pisze, to w pierwszej kolejnosci musialby z tego portalu wyp… ciebie…. JUZ CHOCBY ZA TAKA OSOBISTA WYCIECZKE JAKIEJ SIE WLASNIE W TEJ CHWILI WOBEC MNIE DOPUSCILES …ale o takiego swira, siedzacego z nudow tu po calych dniach trudno…wiec wciaz jestes… a on musi udawac glupa, ze wszystko jest w porzadku …
  byloby dobrze, abys to raczej ty zadbal o swoje zdrowie…bo najwyrazniej szwankuje….skoro zdazyles wyprobowac juz tak pokazna palete uspokajajacych srodkow….
  nie kto inny rowniez jak postsowiecka swolocz odnosila sie zawsze w podobny sposob do swoich oponentow…uspokajajace srodki byly zawsze powaznym ostrzezeniem i zapowiedzia pozbawienia oponentow wolnosci, a czesto i zycia….
  od lat wytracono ci te narzedzia z reki…wiec doskonale rozumiem twoja frustracje…
  mozestz co najwyzej kopiowac i wklejac debilizmy swoich guru sponsorowanych z moskwy…i obrazac innych …cenzora masz po swojej stronie…

  NIE NIE MA – JEST NA CENZUROWANYM – POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
  • 20 września 2020 o 19:53
   Permalink

   PROSZĘ PANA
   SERDECZNIE PANA POZDRAWIAM.
   WEB. JÓZ.

   Odpowiedz
  • 20 września 2020 o 20:32
   Permalink

   @TEN OBCY. (Po prymo) Jest taki dobry ‘zwyczaj ortograficzny” – nazwy miast, nawet niekoniecznie dużych piszemy
   z dużej litery (już miałem napisać “z bukwy”), w konkretnym przypadku idzie mi o Moskwę…JASNE?!

   Drugie prymo. Używasz zwrotu “postsowiecka swołocz”, a zarazem obrażasz (się) na dużo delikatniejsze sformułowania,
   co JA TU widzę ..żądasz szacunku dla siebie i sobie podobnych obrzucając innych (ludzi) goownem..
   NIEŁADNIE!! W stosunku do twojej osoby cisną mi się na usta słowa uznane ogólnie co najmniej za obelżywe,
   więc dlatego tych zwrotów TU nie przytoczę, DLATEGO że drogi Panie mocno różnimy się kulturowo,
   tak, tak, jestem prostym człowiekiem, ale WIEM też że można mieć tytuły (profesorskie) piastować
   zaszczytne stanowiska w Najjaśniejszej Rzplitej (kiedyś taka była) i BYĆ mentalnie NORMALNYM
   ccccc ccccc i cccccc!!!!!
   Można? Można!!
   Walisz na km. złością i nienawiścią, to typowa “przypadłość” u cccccc, i jeszcze być może ccccc? 🙂 TEGO nie idzie rozebrać 🙂 W którymś poście odniosłeś się do dobrobytu i standardów na Zachodzie
   Zgniłym , ale to moje zdanie – niekoniecznie musisz mi przyklasnąć! 🙂 JA, TO – tak -ujmę………………
   Odrzucono dekalog, naukę i pracę. W to miejsce wstawiono dyrektywy, politpoprawnosc i socjal. Nowy “wspaniały świat” – bez Boga, bez rozumu, bez serca.
   Chwati’t!

   Poniał?!

   A?

   Odpowiedz
  • 20 września 2020 o 21:02
   Permalink

   @TEN OBCY. ….ale o takiego ffff, siedzacego z nudow tu po calych dniach trudno…
   D_O_CZ_T_A_Ł_- EM. 😁
   Nieładnie obrażać ludzi…ale ja sie nie obrażam (Wybacz TEMU xxxxx Panie gdyż nie wie co czyni).
   Oj – nieładnie (a tu mocne słowa same “sie” cisną…) 🙂

   “JUZ CHOCBY ZA TAKA OSOBISTA WYCIECZKE JAKIEJ SIE WLASNIE W TEJ CHWILI WOBEC MNIE DOPUSCILES ”

   Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm!

   I w jakich kategoriach miałbym rozpatrywać twoje obrażanie mojej skromnej osoby, gdzie jak tobie z poradą medyczną, a WY – furiacie postponujecie mnie nieładnym wyrazem – świr!
   I Wy (jeszcze!) macie czelność!! Żądać szacunku do własnego (próżnego) ego?! E,eeeeee! Wy mnie
   nie prowooookujcie, Bo wy “sie przeliczycie” …Zrozumiano!! W tył zwrot! Odmaszerować! Do ciężkiej
   chol*y…. ☺️

   Ps. Nie siedzącego “tu po całych dniach”, a z doskoku Drogi Panie! “Robota, tak wiele roboty i jeszcze
   dziesiąty pawilon”. Znacie TO? 🙂

   Odpowiedz
 • 20 września 2020 o 18:47
  Permalink

  @TEN OBCY. “3.
  kiedy jeden z ocenzurowanych politykow wyciaga w parlamencie EU reke do przodu z faszystowskim pozdrowieniem i cos tam belkotliwie wykrzykuje, to czy takiego czlowieka nie ma sie prawa nazwac szalencem???????????
  za to nalezy sie szanowny panie kryminal!!!”

  Hmmmmmmmmmmmmm!

  Jesteś tendencyjny “dobry człowieku”, hojnie szafujesz “kryminałem” niczym piłsudczyk! (też dla ludzi) kiedyś zresztą w PRLu chodziła taka pogoworka -” winien, nie winien – siedzieć powinien”, więc jesteś duchowo z “tamtymi”?
  Ale, ale do rzeczy – mierzi cię dobry człowieku “ręka wyciągnieta” ( kiedyś takie w PRLu chciano odrąbywać) a nie zauważasz fety marksistowskiej w komunizującym jewrokołchozie:
  https://www.dw.com/pl/gigantyczny-karol-marks-stan%C4%85%C5%82-w-trewirze/a-43667903

  Czy:

  https://wolnosc24.pl/2017/07/09/oto-wstrzasajace-ideowe-podstawy-unii-europejskiej-komunisci-z-brukseli-wreszcie-pokazali-prawdziwa-twarz-wideo/

  Poukładaj sobie “te plusy dodatnie”… ☺️

  Odpowiedz
  • 20 września 2020 o 19:59
   Permalink

   do krzyk58…

   i co ja ci mam odpowiedziec na ten moskiewski belkot?
   charakterystyczne dla zwolennikow brauna i korwina jest fakt zasypywania swopich rozmowcow tysiacami linkow z prymitywnymi tresciami…ktore sa po ludzku ..olewane…bo ordynarna propagadna bez realnych tresci tam smierdzi jak tyfusem …
   ciesz sie rowniez, ze polska jest dzis w uni europejskiej, bo dawno byscie mieli bereze kartuska II

   NO DZIĘKUJĘ – DA SIĘ BEZ OBRAŻANIA! POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

   Odpowiedz
   • 20 września 2020 o 20:35
    Permalink

    @TEN OBCY. O, to, to…ten to dop*la z grubej rury, ale przynajmniej uczciwie. Wiemy na co was stać!!!

    Odpowiedz
 • 20 września 2020 o 19:32
  Permalink

  CZY – TY!! “TEN OBCY”, cokolwiek “z tego” (linki) zrozumiałeś??! Resztę słów uznanych by za… A, cisnących się na usta, – skasowałem.
  Jeśli – NIE! TO…………… “Jeśli teoria nie zgadza się z faktami, tym gorzej dla faktów”?

  A?

  Odpowiedz
  • 20 września 2020 o 20:53
   Permalink

   @krzyk58

   Kiepsko sobie radzisz z @TYM OBCYM. 🙂
   Ale tym razem ci nie pomogę, za karę. 🙂

   Moja rada, jak cytujesz Sanockiego prawie od deski do deski, czy innych nawiedzonych – to dawaj cudzysłów i wstawiaj swoje komentarze, bo @TEN OBCY nie łapie, że to nie twoje wypociny. I dopiero wtedy dawaj swój komentarz. Szanuj nasz czas czytelników i komentatorów.

   Wieczny opozycjonista Sanocki wiecznie okrakiem chodzi, jak widać z jego opinii. A z niego katolik i chrześcijanin, jak ze mnie ksiądz. 🙂
   Nie mam czasu zapoznać się z tą ustawową piątką prezesa dla zwierząt, ale wiem jedno, że wzmocniona ochrona jest potrzebna, także na farmach i u rolników. Sam widzę na swojej wsi jak katolicy nie radzą sobie z miłością biblijną do zwierząt, więc czas im skończyć trzymanie wygłodzonych psów na łańcuchach i nie tylko.
   A w Biblii jest zapisane jak wół. “Coś uczynił jednemu z moich mniejszych braci, mnie uczyniłeś”, chyba jakoś tak to leci bo z pamięci daję.?
   Kolejny cyt. z pamięci: “I powiadam wam: jeśli chcesz osiągnąć doskonałość, nie jest dobrze pić wino i jeść mięso”.
   Tu masz z listu cytat:
   “Dobrą jest rzeczą nie jeść mięsa i nie pić wina, i nie czynić niczego, co twego brata razi” (Rz 14,2—4.20n).
   A i Jezus podobno był wegetarianinem, a spaczony intelektualnie kler potępia wegetarianizm, jak jakiś satanizm. A więc wbrew Bogu. To jest dopiero hipokryzja, obłuda i zaprzaństwo.
   “Sam zaś Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a jego pokarmem była szarańcza i miód leśny” (Mateusz, 3,4.). Ta szarańcza to były owoce drzewa świętojańskiego, no ale widzimy jakie jest tłumaczenie biblii.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Szara%C5%84czyn_str%C4%85kowy

   A więc prezes górą jest i basta. 🙂
   Tylko co na to biedni skołowani katolicy? 🙂

   Paka

   Odpowiedz
   • 20 września 2020 o 21:58
    Permalink

    @Miecław. NO, pomoc mi nie nużna – staram sie jak mogie… wiem, z boku ( z pozycji) kibica
    “lepiej TO widać’.

    Czytam dalej i dochodze (BA! Wiem TO od zawsze.) do wniosku żeś niepoprawny eurokołchoźny lewak 🙂

    “Каким ты был, таким ты и остался”.

    NIESTETY!

    https://www.dailymotion.com/video/xkmhc8 Miecławie, tylko nie poczytuj sobie zbyt wiele…

    “Moja rada, jak cytujesz Sanockiego prawie od deski do deski, czy innych nawiedzonych – to dawaj cudzysłów i wstawiaj swoje komentarze,..”
    Hmm!
    A ja (ciemniak, jednak) liczyłem na inteligencję komentatorów….
    Wiem Miecławie że TU niektórzy (w tym WEB. JÓZEF) zastanawiali się nad “fenomenem “krzyk58”
    czy raczej “spółdzielni made in krzyk58”, otóż korzystając z okazji wyjaśniam. ! “TO tylko JA”,
    w jednej osobie. 🙂 A roboty “świr” ma naprawdę sporo i to naprawdę ciężkiej, fizycznej i “brudnej”,
    ale po co mam zanudzać Sz. Kom. daje sobie “z tym” radę, mam czas i na aktywny sport i sen
    22:00, obowiązuje capstrzyk (cisza nocna). Przestrzeganie zasad to rzecz święta!
    czego i tobie życzę.
    Amen

    Ps. P. JÓZEFIE, mam na uwadze dane słowo, jednak – musiałem…. 🙂

    Odpowiedz
    • 21 września 2020 o 15:47
     Permalink

     @krzyk58

     Z naszą inteligencją chyba nie jest tak źle, tylko czasu szkoda na rozszyfrowywanie co jest twoimi wypocinami a co tylko wklejką w ramach trollowania. 🙂

     A o 22.00 to tylko zakonnicy chodzą spać, więc przyznaj się z jakiego jesteś? 🙂
     No i się tak nie tłumacz, wszyscy wiedzą, że przeca ratujesz Polskę przed tą zachodnią kapitalistyczno-liberalną zarazą. 🙂

     Odpowiedz
   • 21 września 2020 o 02:31
    Permalink

    panie @Miecławie

    ale wszyscy nawiedzeni cytują starą część:

    “czyńcie sobie Ziemię poddaną”

    🙂

    Odpowiedz
 • 20 września 2020 o 19:56
  Permalink

  2020-09-20 14:05

  Kodi
  @
  1) Każdy miał pracę.
  – 2) Mimo, że każdy miał pracę, nikt nie pracował.
  — 3) Nawet mimo tego, że nikt nie pracował, plan był zawsze wykonany w ponad 100%.
  — 4) Nawet mimo tego, że plan był wykonywany w ponad 100%, nie można było niczego kupić.
  —- 5) Nawet mimo tego, że nie można było niczego kupić, wszyscy mieli wszystko.
  —– 6) Nawet mimo tego, że wszyscy mieli wszystko, wszyscy kradli.
  —— 7) Nawet mimo tego, że wszyscy kradli, ostatecznie nigdy niczego nie brakowało.

  i któżby pomyślał, że wystarczy takich “nierobów do potęgi 7” tylko odpowiednio zadłużyć i będą zasuwać na 2 etaty, w dzień i w nocy,
  a jak im zabraknie siły to się powieszą, żeby nie być obciążeniem dla reszty społeczeństwa.
  =============

  BOSKI wpis wprost, z innego blogu.
  RAJ UTRACONY- jak widać poniewczasie…….
  I komu to k…przeszkadzało?

  Odpowiedź jest prosta.
  Właścicielom niewolników.
  Bez ich stałego dopływu, majątek nie przyrasta.
  A coraz trudniej jest eksplopatować zasoby ludzkie o odpowiedniej wartości.
  Coraz kosztowniejsze jest kupowanie kacyków, którzy sprzedadzą niewolników.

  Odpowiedz
 • 20 września 2020 o 20:23
  Permalink

  TEN OBCY
  20 września 2020 o 15:15

  Skąd taka egzaltacja- o ile pan rozumie ten termin?
  Nie pasuje panu swobodna, kulturalna wymiana pogladów, informacji zawartych w linkowanych tekstach, refleksja, próby odczytania zawiłości politycznych, ekonomicznych, ideologicznych?

  Metoda “cztery nogi dobre, dwie nogi złe- z wyjątkiem kaczek” chyba na tym forum nie działa.
  Dyskusja to wymiana poglądów, nie agresywnych insynuacji mających zdominować i zdyskredytować polemistów.

  Nawiasem mówiąc.
  Dziedzictwo McCarhy’ego niczym się nie różni od dziedzictwa Wyszyńskiego.
  Wie pan coś na temat tych postaci, by się tak autorytatywnie wypowiadać w ich tonacji?
  Ferowanie prymitywnych wyroków na podstawie swojej nnnnn, szufladkowanie ludzi przez jakiegoś ignoranta, na publicznym forum?
  Czyste nnnnn…….

  Odpowiedz
 • 20 września 2020 o 20:47
  Permalink

  Zastanawiam się nad długofalowymi skutkami indywidualizmu, wolności ekspresji.
  Czy jej przejawy, mają zdominować długofalowe społeczne efekty atomizacji tegoż?
  Podzielić nas na zatomizowane grupki dbające jedynie o własne przywileje, prawa?
  Bardzo łatwe do rozgrywania przeciwko sobie?

  Czy indywidualne korzyści polityków, sponsorowanych przez różne lobby, wspieranych przez konkretne media na pasku sponsorów, mają nas wyzwolić, czy spętać?
  Mamy być SPOŁECZEŃSTWEM, czy wzajemnie zwalczającymi się grupami w jego obrębie?

  Wielcy Animatorzy marzą o takim scenariuszu.
  Walka o pierdoły, wolność jednostek, doskonale przykrywa walkę o KONTROLĘ społeczeństw.

  Na którymś Jarocinie modne było hasło- “Uwolnić słonia”.
  Uwolniliśmy, i okazało sie tratującym wszystko monstrum.
  I nikt już nie jest bezpieczny……

  Ps.
  “Moskiewski bełkot” różni się czymś od Waszyngtońskiego?
  Moim zdaniem, poziomem agresywności.
  Moskwa nie poucza innych, jak mają żyć.
  Ani nie wysyła dronów by bombardować inaczej żyjących.
  To domena demokracji.
  zaiste, BOMBOWEJ……

  Odpowiedz
 • 20 września 2020 o 21:10
  Permalink

  Dopisek do ostatniego posta. Panie “OBCY” na kanwie “naszej konwersacji” przypomniała mi się znana
  fraza z Lema, w kontekście internetu…. celna uwaga – nieprawda’ż? 😁

  I jeszcze jedna uwaga nerwy trzymaj na uwięzi, BO narobisz SE niepotrzebnych problemów ….poniał?

  WEB. JÓZEF – Obiecuję że zamilknę…albo (przynajmniej) zmniejszę częstotliwość!

  Dobrej Nocy – Panom

  Odpowiedz
 • 21 września 2020 o 16:53
  Permalink

  @TEN OBCY
  Zadałem Ci proste pytanie “Gdzie są te SETKI MILIARDÓW uratowane rzekomo przez PIS, a usłyszałem w odpowiedzi jedynie same złośliwości
  [cyt.]
  “skoro nie widzisz tych setek miliardow TO BYC MOZE ICH NIE CHCESZ WIDZIEC, bo masz taka wole niewidzenia tego, co twoi przeciwnicy polityczni robia dobrego?
  nie moznaby sie bowiem na nikim wyladowac emocjonalnie….wiec pozostalaby ci? …zona? …:::)))”

  Masz dziwną manierę traktowania tych, którzy mają inne zdanie jako WROGÓW i co najmniej ludzi Kremla. Na argumenty innych [z którymi można się zgadzać lub nie], reagujesz AGRESJĄ. W ten sposób podzieliliście beznadziejnie ten kraj, na swoich i całą resztę [gorszy sort], co nie wróży nic dobrego na przyszłość. A do polityki w Polsce i tak się idzie po to, aby się w krótkim czasie dorobić dużych pieniędzy, ustawić swoją rodzinę i znajomych. A czy to będą pieniądze od lobbystów, czy prowizja od przetargu, czy “tylko” zasiadanie w 5 radach nadzorczych SSP, to w sumie na jedno wychodzi. Dlatego nie chodzę na wybory.

  I jeszcze odnośnie PIS – za pierwszych rządów postępował tak jak wszyscy inni przed nimi, czyli robił za anty Janosika [zabierał biednym i dawał bogatym], ale po serii porażek doszedł do słusznego wniosku, że jak się chce być przy korycie, to trzeba coś rzucić suwerenowi. Tyle tylko, że najpierw należy pieniądze zabrać w formie podatku, aby później np dać 500+. Oczywiście dużo lepszym rozwiązaniem byłoby mniej zabierać [np dużo wyższa kwota wolna od podatku], ale wtedy nie byłoby efektu PIS DA.
  PIS trafił na koniunkturę, zobaczy jak sobie poradzi podczas kryzysu…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.