Pan Mateusz Morawiecki w Parlamencie Europejskim – szkoda że bez wsparcia medialnego!

graf. red.Pan Mateusz Morawiecki w Parlamencie Europejskim pokazał się od najlepsze strony i co najważniejsze, odniósł prawdziwy sukces doskonałym wystąpieniem merytorycznym. Z poszczególnymi wątkami wystąpienia pana premiera można się nie zgadzać, albowiem to klasyka z menu rusofobii polskich elit, jednakże generalnie to bardzo dobre wystąpienie. Właśnie takie wystąpienie było potrzebne, o tej problematyce i sięgające właśnie szeregu takich kwestii, jak poruszane przez pana premiera: rocznica polskiego parlamentaryzmu, kwestia tożsamości jako fundamentu zaufania do Unii, kwestia legitymacji demokratycznej do sprawowania władzy, zauważenie demokratycznego przebudzenia, które właśnie pojawiło się w kilku krajach unijnych, zagadnienie polityki energetycznej Unii ilustrowane przykładem Nord Stream II, wyzwanie jakim są relacje transatlantyckie, przypomnienie o rajach podatkowych, poszukiwanie DNA Unii Europejskiej, wyzwania technologiczne i potrzeba wspólnych projektów w tym zakresie, generalny „zakręt” na jakim znajduje się Unia i wątek polityki wschodniej przedstawiony rusofobicznie jako rzekoma agresja Rosji na Ukrainę.

Tematem dyskusji była przyszłość Unii Europejskiej i pan premier taki temat podjął. Mówił o pomocy Afryce, a był atakowany o to, że Polska rzekomo nie chce przyjmować uchodźców, których stale zrównuje się z nielegalnymi imigrantami ekonomicznymi lub terrorystami. Jak mówił o wolności, usłyszał o jednej z osób aresztowanej rzekomo za trzymanie róży na ulicy. Podobnych idiotyzmów było w tej dyskusji dość sporo. Generalnie dostaliśmy za wszystko, poza antysemityzmem. Dominował wątek rzekomej krzywdy Sędziów w Polsce, Posłowie mieli na swoich stanowiskach tabliczki w języku polskim mówiące o Konstytucji i inne nawoływania. Całość była dość miałka, nie było pana Junckera, a bardzo szkoda ponieważ dyskusja w jego obecności miałaby inny wymiar.

Nasi Posłowie do Parlamentu Europejskiego się nie podpisali, poza przedstawicielami koalicji rządzącej. Była mowa o matriksie, kłamstwach, insynuacjach, pogrzebie sądownictwa, odpowiedzi dla wszystkich że się PiS nie cofnie w niszczeniu i że zrujnuje Polskę do końca, dużo tego typu. Czyli standard, przy czym dość w sumie delikatny, nie było jazgotu i ataku w szale, co prawda jeden z czołowych krytyków Polski porównał nas do ZSRR pod względem zmian w prawie, oczywiście na wszystkim ma korzystać pan Władimir Putin Prezydent Federacji Rosyjskiej. Jednak jak na ich możliwości, to było w sumie nic ponad standard plucia na nasz kraj.

Warto zaznaczyć, że pan premier Morawiecki bardzo dobrze kontrował w odpowiedziach na pytania parlamentarzystów, jego odwołania do kwestii sądownictwa były bardzo rzetelne. Nie można niczego zarzucić odpowiedziom pana premiera, co więcej – pokazał klasę, nie dał się zaskoczyć i generalnie odniósł pewien sukces, a na pewno nie przegrał.

Niestety to, co pokazały portale i inne media zachodnie to obraz horroru. Przedstawiono Polskę jako kraj, gdzie likwiduje się sądownictwo, prześladuje się ludzi, a premiera jako rzecznika tych wszystkich niegodziwości i okropieństw – wykraczających poza unijne rozumienie porządku i ładu prawnego. Właśnie tych strat trzeba się obawiać, albowiem wizerunek jest tutaj tym, czego nie da się odbudować, a na nim tylko tracimy. W tym zakresie wielka szkoda, że wystąpieniu pana premiera nie towarzyszyła jakaś szersza akcja medialna, szersze wsparcie ze strony mediów. Chociażby poprzez wydanie miliona czy dwóch milionów Euro na media społecznościowe, można było osiągnąć bardzo pozytywny efekt. Do tego zasypać agencje informacyjne i wszelkie media odpowiednim przekazem głównym. Wykupić pierwsze strony w kilku gazetach i nagłówki na portalach. Dlaczego tego nie zrobiono?

Nie mówimy tutaj o propagandzie, tylko o przeciwdziałaniu jej. To my ponownie jesteśmy ofiarami propagandy sączonej z mediów tych ośrodków, które już mają plucie na Polskę za swój konik. W redakcjach kolejne teksty o tym, że w Polsce jest łamana demokracja po prostu są tematami dyżurnymi, które wchodzą bo jest na nie zapotrzebowanie. Nie da się tego przełamać, bo taki jest trend. Można go dzięki własnej działalności promocyjnej, czy jak kto woli – kontrpropagandzie ograniczyć. Wymaga to jednak odpowiednich ludzi, odpowiednio dużo pieniędzy i co jest najważniejsze – wyczucia.

Jeżeli w najbardziej poczytnej amerykańskiej gazecie dla elit pojawia się sugestia, że Polska powinna zapłacić wysoką cenę za swoje działania, bo inaczej działania rzekomo osłabiające demokracje w innych krajach będą przybierać na sile, to trzeba bić na alarm.

Sytuacja w której w wyniku swoich własnych działań jesteśmy dla „sojuszników” – pariasem – pokazuje wartość tych „sojuszy”…

Reasumując – dobre przemówienie premiera i dobre wystąpienie, niestety z pewnymi wątkami rusofobicznymi, zostało źle przyjęte i nie było w stanie przebić się przez medialny zgiełk mający na celu plucie na Polskę.

41 komentarzy do “Pan Mateusz Morawiecki w Parlamencie Europejskim – szkoda że bez wsparcia medialnego!

 • 5 lipca 2018 o 05:41
  Permalink

  Jednym słowem SUKCES, większy niż Nasze Białoczerwone Wróble osiągnęły na Mundialu w Rosji.

  Cytuję trafną opinię Autora: [Premier] “generalnie odniósł pewien sukces, a na pewno nie przegrał. ”

  I tego się trzymajmy.

  A że mamy inne standardy, inne rozumienie pojęcia DEMOKRACJA, niż nasze Euroatlantyckie otoczenie?

  Bo taki mamy klimat, a w Warszawie po ulicach będą dalej spacerować Białe Niedźwiedzie i jeździć konne furmanki …

  To się wkrótce zacznie w ataku medialnym na Polskę, a na szczycie NATO Pan Trump zaskoczy wszystkich, ogłaszając że do kraju, gdzie nie przestrzega się Zachodnich Standardów Cywilizacyjnych (prawnych) – nie może wysyłać swoich żołnierzy, tym bardziej – NA STAŁE.

  No bo standardem jest wprowadzanie demokracji przy pomocy bomb, jak w Libii.

  A my tego nie lubimy, więc odstajemy.

  A co do rusofobii.

  Czy premier Polski zdaje sobie sprawę, że jeśli wygłasza oficjalne opinie o agresji Rosji na Ukrainę i jednocześnie wysyła do Rosji na Mundial drużynę Orłów (raczej wróbli, ale liczy się ilość) – to sam sobie przeczy?

  Albo jest agresja Rosji na Ukrainę i toczy się tam wojna, albo coś innego.

  Jak jest wojna, to zamykamy granice i nie wysyłamy do Kraju Agresora swoich sportowców. Nawet kiepskich, ale jednak to z dziennikarzami to ponad 100 osób.

  Nie może być tak,że część polskich elit tak uważa (że jest agresja), a LUD PIJĄCY PIWO za 500 plus w ogródkach stref kibica, oglądając transmisje – inaczej.

  Czy w czasie, gdy Rosyjskie czołgi będą parły na Siedlce i Warszawę, dalej będą transmitowane w Telewizji Polskiej wydarzenia sportowe i kulturalne z udziałem Polaków, biorących w nich udział na terytorium Przeciwnika?

  Na coś trzeba się zdecydować.

  Nie można być częściowo w ciąży.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2018 o 06:15
  Permalink

  Zgadzam się że to powinno być tak przeprowadzone co robi Polska Fundacja narodowa?

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2018 o 07:19
  Permalink

  Honor Polski to jedno,a krytyka poczynań rządu to drugie! Ja tak odczytałem posiedzenie parlamentu E.U.Obawiam się że z naszą polityką daleko nie zajdziemy, ile razy można powtarzać o suwerenności i demokracji w sytuacji gdzie rządzi “zwykły” poseł a reszta to wydmuszczki jedynie słusznej linii tworzonej w siedzibie partii!

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2018 o 07:37
  Permalink

  Ps,słyszałem o głodujących polskich dzieciach( przed rządami Prezesa),mordercach pobierających wysokie emerytury,sędziach z okresu PRL a nie otrzymałem odpowiedzi na stwierdzenie jednej z posłanek że p.Morawiecki (13 letni działacz Solidarności, tylko której?), nie słyszy głosu polskich kobiet w kwestii aborcji bo są zagłuszywane przez kościelne dzwony!

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2018 o 09:04
  Permalink

  Oto na naszych oczach wzbił się pod niebiosa nadęty balonik z nadrukiem “Nadwiślańska Republika Macondo”. Czyli jest wspaniale, ” Nie tylko nie damy całej sukni, ale nawet guzika nie damy” (Rydz-Śmigły na 5 tygodni przed “honorową” ucieczką). Szczególnie, że wrogie siły (zapewne KGB+GRU) jednocześnie doprowadziły do ujawnienia tajnego rządowego projektu i realizacji produkcji Afrykańskiego Pomoru Świń w konserwach. Ponoć rząd musiał się tego dopuścić pod przemożną presją, ze strony “świńskiego lobby”. Smithfield Foods? Ot i wymiar naszej współczesnej suwerenności.

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2018 o 09:48
  Permalink

  Autor może kpi lub robi sobie tzw jaja. To przemówienie Morawieckiego to był stek kłamstw, majaczeń, mistyfikacji, pychy i buty. Jedna z nie cytowanych tutaj Gazet, wszystkie wyczyny polskich łże polityków przypisuje jako zyski dla Putina. Tak jakby Putin nie miał ważniejszy problemów, jak tylko tracenie czasy dla jakichś wrogich mu pętaków.

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2018 o 10:35
  Permalink

  Republika bananowa próbuje się wyzwolić spod dyktatu UE, ale w sposób najbardziej prymitywny, bo poprzez dzielenie społeczeństwa, fanatyzm religijny i zoologiczną rusofobię. Próba wprowadzenia państwa wyznaniowego w ramach istniejącego układu w UE nie przejdzie i bardzo dobrze. To nie przejdzie mimo trafnych odwołań się premiera, np. do pluralizmu konstytucyjnego w UE (art. 4 Traktatu), a przecież to prawna wydmuszka, bowiem prawo europejskie ma pierwszeństwo przed prawem krajowym. To prawo krajowe, ma się dostosowywać do prawa europejskiego, a nie odwrotnie. Jak zajdzie potrzeba, to zażądają zmiany konstytucji, bo zaczną prowadzić politykę, która nie ma u nas odzwierciedlenia w ustawie zasadniczej, a taka będzie konieczność, np. wieczna przyjaźń z szatanami.

  Skoro podpisali Traktat Lizboński nie pytając Polaków o zdanie, bez referendum to sami są sobie winni, że zaprzedali Polskę zachodniej oligarchii i jej interesom oraz polityce. Teraz jesteśmy w czarnej dopie, dosłownie. Bo bez własnego przemysłu i suwerenności gospodarczej na arenie międzynarodowej w zglobalizowanym świecie nie znaczymy nic. Styropiany zostały wyrolowane przez zachodnie elity, które im pomagały obalić PRL i dojść do władzy. Polacy zapłacili wysoką cenę za głupotę i zdradę interesów narodu.

  Mam wątpliwości, czy teraz styropianowym dzieciom uda się naprawić błędy ich ojców. Premier jest tego przykładem, chce coś zrobić pozytywnego dla Polski, ale tkwi w styropianowej mentalności, a to go ogranicza. Tylko szacunek do PRL, jej dorobku i odbudowanie go oraz pozbycie się rusofobii i wielu innych uprzedzeń pozwoliłoby Polsce odbić się od dna. Innej drogi nie ma, ale niestety tego nie zauważają postyropianowe młode pokolenia wykluczone intelektualnie w wyniku zniszczenia ich racjonalnego myślenia prawacką prymitywna propagandą.

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2018 o 11:04
  Permalink

  A co do rusofobii to sprawa jest jeszcze bardziej patologiczna, więc raczej Polacy w najbliższym stuleciu nie wyjdą na prostą.
  Polecam dobry felieton B. Piętki:
  “Rusofobia ponad podziałami” – http://www.mysl-polska.pl/1602

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2018 o 12:03
  Permalink

  Ps, i jeszcze jeden rodzynek historyka Morawieckiego”Zapobiegliśmy hitlerowskiemu ludobójstwu,i jeszcze większemu ludobójstwu”Krakauerze i kogo ty podziwiasz?Chwila słabości,nieuwagi czy zmiana frontu?

  INACZEJ NIE MOŻNA JUŻ PISAĆ. CZYTAJCIE PAŃSTWO MĄDRZE! WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2018 o 12:23
  Permalink

  Przecież każdy wie, że Op to prowokacja polskiego kontrwywiadu wojskowego prowadzona przez Mossad we współpracy z NSA w celu umieszczenia kreta w wywiadzie wojskowym GRU… Pewno kazali im pisać pozytywniej, to piszą. Co się pan dziwisz?

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2018 o 12:30
  Permalink

  WPK,ja to się dziwie że mimo że czytasz OP,to dalej piszesz delikatnie mówiąc nie mądrze!

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2018 o 13:15
  Permalink

  @Wielka Polska Katolicka. 5 lipca 2018 at 12:23

  Niezła gra operacyjna.:-) Sam na to wpadłeś? 🙂
  Kiedyś twierdziłeś, że OP to agenci GRU, czy jakoś tam, służący Rosji?. Zdecyduj się wreszcie, bo się gubię i sam już nie wiem, co myśleć o OP, zwłaszcza że Krakauer miał swego czasu fazę religijną i ubolewał nad brakiem wartości chrześcijańskich w Europie. Więc może jednak OP to V kolumna Watykanu?:-) A skądinąd wiadomo, że Watykan ma najlepszy wywiad na świecie, bo tyle ludzi nieświadomie w ramach spowiedzi i nie tylko dla nich pracuje. 🙂

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2018 o 15:07
  Permalink

  Hallo ! Czy moze mi ktos podrzucic link z publikacja calego przemowienia Morawieckiego ? Tutaj niestety tylko “wygryzione” i specjalne spreparowane fragmenty przemiwienia Morawieckego “rzucili” tu i tam na eter a na papier to chyba wogole nie…przeto nie moge zajac stanowiska jaki standard mialo wymienione przemowienie Morawieckiego…

  Wspomniany przez autora brak promocji a raczej kontrpropagandy w szerokozakrojonych mediach od tzw.mediow spolecznosciowych poprzez wykupienie pierwszych stron gazet jest fatalnym bledem,gdyz ta wlasnie droga obecnie lansuje sie tezy i wszczyna konfrotacje lub wypowiada pojednanie np.@twitter to ulubione Medium “wyzszych sfer politycznych” i tak bez @twitter nie mozna sobie wogole wyobrazic prezydenta Trumpa, od poczatku jego rzadow caly swiat czyta jego wiadomosci via @twitter, opowiadaja i dziennikarze i “wysocy polutycy”, ze nawet nastawiaja sobie budzik z uwagi na “przesuw czasu” by w nocy lub o swicie poczytac co via @twitter “zacwierkal Trump…co do Polski to przypisano jej role chlopca do bicia
  i jak sie chce w Niemczech czy we Francji ( olbrzymie problemy i uliczne “rozpierduchy” w Nanntes z zabitymi przez policje osobami, zaklamywane orzez Macrona oddalenie na granucy 80.000,00 “uchodzcow”….) oraz np.w Usa rozproszyc uwage lub ja skierowac na inne pole widzenia bierze sie Polske i wali,gdzie popadnie a ta ex-prezeska / sedzina SN Malgorzata G.(?) wyslana na wysluzona emeryture w wieku 65
  lat to by sie wstydzila takie rogi belzebuba przyprawiac Polsce, ktora ja dlugimi latami z pieniedzy zgrzytajacymi zebami podatnikow zywi,ksztalci i ubiera….ta kobieta jest wysokoniemedialna i ujadala do kamer niemieckich stacji TV jak stary pies czy tam suka na lancuchu..wstyd i zle utlenione wlosy, chyba “kulezanka” Rozy Thun, obie “wielkie demokratki ” od siedmiu bolesci….siedzi sobie czlowiek u siebie w “living room’ie” , chce zerknac w TV na probnoze pogody a tu takie czy inne lachudry z tryskajaca ze wscieklosci piana i wstydzi sie za takie “postacie” a niech to cholera jasna wszystko zapadnie sie pod ziemie….ziemia wszystko wyciagnie i reumatyzm i debilizm….nie ma sie co martwic…
  ***Trudno wrecz przedstwaic, co przecietny obywatel np.Niemiec mysli wogole o Polsce czy o tzw.Europie Wschodniej po ponad 1000-letnich legendach o nizszisci “ras” wschodnich….. Co do wysylki 65-latkow na emeryture to bardzo cywilizowany sposob, gdzie lezy tu “lamanie demokracji” czy tam teaktatow EU nie wiem…Niemcy w wysylce urzednikow / funkcjonariuszy roznej masci w tym sedziow na wszesniejsze emerytury to sie nie cackaja.. wystawiaja zaocznie bez badania danego delikwenta opinie bieglego z zakresu psychiatrii, ze jest on chory psychicznie ma np.chroniczna schizifrenie i nawet jest niebezpieczny dla otoczenia i.nie zdolny do wypelniania swoich funcji zawodowych i “aadjeee ” odbywa sie to masowo vy jakas grupe usunac z np. z jakiegos urzedu czy ministerstwa….pare lat temu to w wojewodztwie Hesja / BundesLand Hessen / 2 urzednikow z “policji podatkowej” (“SteuerFander”) zajelo sie roznymi ludzmi z bogatych koncernow ,ktorzy o miliardy oszukali niemiecki urzad podatkowy uprawiajac wysoka akrobatyke wyprowadzania pieniedzy do “rajow podatkowych” lub placili swoim “firmom-corkom” wysokie oplaty za nieistniejace licencje i inne tego rodzaju sztuczki to im psychiatra na wniosek szefowej tych 2-och panow wystawil odpiwiednia opinie i w swojej skrzynce na listy otrzymali odwolanie ze stanowisk i przymusowa emeryture a byli dopuero.ok 40-tki…rano wyszli z biura z aktami spraw i z bronia a jak wrocili o.ok.17 godz.z czynnosci do biura to ich biura byly kompletnie “oczyszczone” z papierow i komputerow i ich rzeczy osobistych i byli koledzy i szefowa to zagrali cyrk,ze oni tu.nigdy nie pracowali, ze ich zupelnie nie znaja i wogole jak oni weszli do takiego strzezonego budynku, jeden z tych panow dostal nawet “zapasci nerwowej….” po tym jak mu jego byla szefowa powiedziala , ze moze on przyjechal z Marsa…i zabrali go do wariatkowa….dlugo po fakcie wyszlo to na swiatlo dzienne..byl skandal ale uciszano to i uciszano i wogole nie wolno o tym pisac ani mowic…zapewniam,ze w Niemczech i np.w Usa sa takie numery, o ktorych w Polsce sie nawet nikomu nigdy nie snilo ale oczywiscie “co wolno wojewodzie,to nie tobie smrodzie…..Polska ustawa o emeryturze sedzow z chwila osiagniecia wieku 65 lat jest jak najbardziej konform i prawem polskim i z prawem UE i z tradycja mysli intelektualnych…nagonki medialne na te decyzje to doprawdy “dooopa w krate”….

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2018 o 16:07
  Permalink

  @Inicjator.
  “Albo jest agresja Rosji na Ukrainę i toczy się tam wojna, albo coś innego”. Czy TO przeszkadza prezydentowi Walcmanowi robić
  interesa w Rosji?

  Krakauer. “Jeżeli w najbardziej poczytnej amerykańskiej gazecie dla elit pojawia się sugestia,’
  Kto TO sygnował? Kto dzierży media i nie tylko, kto jest Szatanem?
  Kto..kto..kto…???

  @Miecław. Patrz wyżej.

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2018 o 17:12
  Permalink

  @Miecław. Wszyscy świadomi Europejczycy ubolewamy nad kondycyją chrześcijaństwa
  w eurokołchozie, za to wypełnionym społeczeństwem
  obywatelskim (różnych marek do wyboru i koloru). 🙂 co za eurokomunistyczna nowomowa. Tfu!
  (I w tym momencie spunąłem z obRZYDZENIEM). 🙂 Pzd.

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2018 o 18:08
  Permalink

  @krzyk58. 5 lipca 2018 at 17:12

  Nad czym tu ubolewać skoro od co najmniej 1700 lat w Europie nie było prawdziwego chrześcijaństwa! 🙂 A to że katolicyzm się tam skończył, to i bardzo dobrze, bo na jego gruzach powoli mozolnie powstaje kultura świecka, wreszcie gwarantująca prawa wszystkim ludziom na wzór chrześcijańskich z nauki społecznej Jezusa tylko bez mitycznego boga. 🙂 Poniał? 🙂

  A to że wykluczone intelektualnie prawactwo ubolewa, że nie może już rozpalać stosów, nie ma już indeksu ksiąg zakazanych, ordaliów, tortur dla przeciwników, czyli heretyków, no i że nastąpiło oświecenie, a przez to wyzwolenie z niewolnictwa, które było podobno zgodne z wolą bożą, wg różnych encyklik i świętych kościoła – to się tym nie przejmujmy. Pluć nie wypada w dobrym towarzystwie, więc zachowajmy lewico laicka godność i jak na nas plują, to my ich walmy wiedzą po neuronach, najlepiej tą biblijną, wtedy skowyt jest największy, bo to dysonans poznawczy tworzy w nieoczytanych i rozmodlonych umysłach. 🙂
  No dobra kończę już waść i dalszego wstydu ci oszczędzę, tyle na dziś ci starczy. 🙂 Pozdr.

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2018 o 18:13
  Permalink

  Pan Mateusz Morawiecki w Parlamencie Europejskim – szkoda że bez wsparcia muzycznego….

  BO DO TANGA TRZEBA DWOJGA

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2018 o 19:21
  Permalink

  Mieclawie,warto byłoby naszemu drogiemu krzykowi przypomnieć wojny religijne w obrębie europejskiego chrześcijaństwa i miliony ofiar. A i dzisiaj na Śląsku Cieszyńskim warto porozmawiać z protestantami jak są traktowani przez mniejszość katolicką. W wyniku tych że wojen i hipokryzji K.K dzisiaj współczesne Czechy to ludzie niewierzący ( nie sądzę że krzyk nie uważa ich za europejczyków)! Pozdro!

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2018 o 19:29
  Permalink

  @Miecław. “bo na jego gruzach powoli mozolnie powstaje kultura świecka …to widać słychać i ‘cuć”! NIESTETY!! 🙁 (antykultura, kultura wspak)
  Odpuśćmy Zachód jest taki jak lubisz laicki, “eurokomunistyczny”…
  jednym słowem – świecki. Zimny i MARTWY. Nasze nadzieje na odrodzenie duchowe i nie tylko , wiążemy
  z ostatnim bastionem Chrześcijaństwa – Rosją. 🙂

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2018 o 22:52
  Permalink

  @krzyk58. 5 lipca 2018 at 19:29

  Twierdzisz, że teraz zachód jest świecki, więc “zimny i martwy”?
  Rozumiem, że wolałbyś jednak ten dawny zachód gorący i rozgrzany do czerwoności od stosów i wojen religijnych w imię tego samego boga? Dobre sobie. 🙂

  Nie martw się o zachód. Popełnili błąd wpuszczając fanatyków religijnych, ale jak sądzę się z tym ogarną, chyba że prędzej wymrą z dobrobytu i głupoty konsumpcjonizmu kapitalistycznego, bo to jest prawdziwy ich problem, a nie świeckość, której zawdzięczają ogromny rozwój, wbrew uwsteczniającym religijnym dogmatom.

  Rosja idzie teraz śladami zachodu, zaś elity są wierzące na pokaz i wiedzą, że jak zejdą na poziom scholastyki to już po Rosji. Siłą Rosji jest nauka i technika wojskowa, a tego postępu nie wymyśli żaden pop czy głęboko wierzący fanatyk religijny ze względu na dogmatyczne blokady intelektu. Obecne osiągnięcia naukowe Rosji procentuj z czasów ZSRR, kiedy to z ateizowano naukę i zainwestowano w potencjał intelektualny. Za tamtych czasów on był jednak trochę blokowany ideologicznie przez różnych bałwanów partyjnych i słabo opłacany, teraz już w nowych warunkach nastąpiła eksplozja inwencji twórczej i jeżeli żadna religia nie będzie ich blokować, to mają zapewnione sukcesy na lata. Ale podwaliny tej nauki były kładzione przez komunistów jeszcze za czasów Stalina, a wiemy z historii jak potrafiono się wtedy z naukowcami obchodzić.

  Mimo wszystko dokonali rzeczy niezwykłych, dlaczego Polacy nie poszli w ich ślady w czasach PRL? Może dlatego, że byli zbyt religijni na uczelniach i kombinowali z opozycją zamiast się rozwijać twórczo? Oczywiście nie dotyczy to wszystkich dziedzin, ale te humanistyczne niestety zawaliły sprawę, bo oddały Polskę w jasyr oligarchii zachodniej.

  Odpowiedz
 • 6 lipca 2018 o 08:39
  Permalink

  @Miecław. “Popełnili błąd wpuszczając fanatyków religijnych,…”
  Miecławie europolityka asymilacji to nie przyczyna to tylko skutek,
  przyjęcia kiedyś narracji neomarksistowskiej…

  Doprawdy nie wiem na ile tzw. elity Rosji są wierzące i w co?
  Sądzę że wierzą głównie w “zielonego, amrykańskiego boga” na złość Putinowi,
  i to jest naprawdę problem.
  Pytanie drugie, na ile owe “elity” czują związek z Rosją, a na ile
  z Zachodem, głównie poprzez “korzenie”…

  “Rosja idzie teraz śladami zachodu,…” No to daleko nie dojdzie! 🙂

  Odpowiedz
 • 6 lipca 2018 o 15:35
  Permalink

  Wielokrotnie czytałem wiele bzdur jak ta napisana przez WPK. Zauważyłem, że na temat działalności różnych wywiadów czy kontrwywiadów wypowiadają się ludzie, w tym także “uczeni eksperci”, którzy delikatnie mówiąc są niedouczeni, albo udający swoją tajemną wiedzę w temacie. Rzecz w tym, że służby działają zawsze w sposób tajny (przynajmniej w państwach cywilizowanych), a to potęguje ciekawość. Żadna szanująca się służba nigdy nie chełpi się swoimi osiągnięciami, ani wpadkami, a wszelkie przecieki czy
  tzw. newsy są najprawdopodobniej kontrolowane i przekazywane odbiorcy w zależności od zapotrzebowania na informację i aktualną sytuację. To powoduje, że mnożą się różni spece-ignoranci i teoretycy od służb, którzy tak naprawdę nie umieją nawet gawiedzi wciskać kitu. Zdarza się, że taka gadająca w telewizji głowa, sama nie wie o czym gada, ale są i “mędrcy” świadomi, którzy celowo dezinformują słuchacza lub czytelnika. Stąd biorą się różne teorie spiskowe, które lud boży rozbiera potem na czynniki pierwsze, nie zdając sobie w ogóle sprawy, że jest poddany obróbce i manipulacji. Ale co się dziwić, skoro duża część społeczeństwa czerpie wiedzę z “Ga-Pola” czy innych narodowo-katolickich mediów, które przekazują im prawdę i tylko prawdę, na którą według nich mają wyłączny patent. Świadomość i bierność społeczeństwa jest zatrważająca, co wynika głównie z braku wiedzy, ale nawet ci co coś tam od czasu do czasu przeczytają, to i tak nie rozumieją treści tekstu.

  Odpowiedz
 • 6 lipca 2018 o 20:59
  Permalink

  @Adam. W każdej bajce prócz morału jest jakieś przesłanie (źdźbło
  prawdy) należy tylko uważnie czytać (bądź słuchać).

  W ostatnim dwudziestoleciu nie zaglądałem na łamy owej
  “gazety” której redaktorzy za rządów dobrej zmiany brylują
  w radio i nie tylko, podobnie sprawy się mają z “drugą gazetą” będącą ostatnimi czasy w niełasce – aktualnie rządzącej”łaski pańskiej”.
  O wiodącym periodyku tzw. lewicy nie wspominam – gdyż moim zdaniem ktoś kto “to” czyta sam sobie szkodzi.
  Zapyta pan, to co waść czytasz?
  Ano, zaglądamy na łamy np. ” Myśli Polskiej”, czy “innych narodowo-katolickich mediów”. 🙂

  Zapraszam pana na dywagacje p. Grygucia odnośnie niedawnej przeszłości, szerszej światowej
  geopolityki jak i oceny stanu naszego (?) krajowego podwórka.

  Restpolen, czyli nieistniejący i zlikwidowani w sensie dyplomatycznym. Pan Nikt – Tomasz Gryguć

  https://www.youtube.com/watch?v=mk-wGUYiaUs

  Odpowiedz
 • 6 lipca 2018 o 21:51
  Permalink

  @krzyk58. 6 lipca 2018 at 08:39

  Weź pod uwagę, że na zachodzie europolityka asymilacji to konieczność i skutek po kolonializmie. Stąd pierwotne korzenie ich multi-kulti. Ich własne kolonie wciągnęły i zdegenerowały. Problem w tym, że tą degeneracją chcieliby się podzielić, albo eksportować na demoludy, aby pozbyć się części kłopotu z imigrantami, których sobie zgotowali ostatnimi wojnami.

  Odpowiedz
 • 6 lipca 2018 o 21:55
  Permalink

  Jako że – Бог троицу любит …posłuchajmy.

  Grzegorz Braun i Pan Nikt – “Polska rośnie w siłę, a ludzie żyją dostatniej”. Część I

  https://www.youtube.com/watch?v=j6Wi8DweKEg&t=427s

  Na dobranoc zaś, proponuję stary kawałek – dobra muza, ktoś (jeszcze) pamięta? 🙂 Wiesława Drojecka – Nie wierzę piosence 1958 r.

  https://www.youtube.com/watch?v=Sj1k-BD0XcE

  Веслава ДРОЕЦКА/Wiesława DROJECKA – Колыбельная о четырех дождях 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=oZa2dm1hXTs

  Odpowiedz
 • 7 lipca 2018 o 08:36
  Permalink

  @krzyk58.

  A Tomasz Gryguć, to czyj to projekt? Bo to już kolejny po Braunie zbawca religijny narodu, który bije pianę, ale czy to nie jest aby pewna socjotechnika, aby utrzymać naród w podporządkowaniu obcej religii pod szyldem narodowym z fikcją suwerenności, bo oni mając kapitał w ręku i tak zrobią swoje, zwłaszcza z ciemnotą. Wystarczy utrzymać takie 500+ 300+ i robić swoje. Jak na wielkim folwarku pan daje miskę strawy, a niewolnicy pracują i się modlą bo pan karze.

  Gdy czytam takie informacje, od razu zapala mi się lampka i już wiem że co jest nie tak:
  “Tomasz Gryguć – kolejny narodowiec z Polin”
  “W latach 2000-2001 pracował na stanowisku szefa działu public relations brytyjskiej firmy finansowej Provident Polska. Wcześniej był odpowiedzialny za PR Naszej Telewizji. Publikował teksty dotyczące kultury popularnej, filmu i muzyki w „Gazecie Wyborczej”, „Machinie” i miesięczniku „Cinema”. (PR)”
  http://mmponline.pl/artykuly/109940,tomasz-gryguc-zostal-szefem-public-relations-telewizji-polsat

  @krzyk58, czy jesteś na tyle inteligentny, żeby zastanowić się na wnioskami D. Kusiora?
  “Przeciętnie inteligentny osobnik natychmiast powinien postawić pytanie, czy to możliwe, żeby żydowskie powszechne media, tudzież żydowskie zagraniczne koncerny, zatrudniły osobnika o poglądach jakie prezentuje T.Gryguć?”
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/04/16/tomasz-gryguc-kolejny-narodowiec-z-polin/

  Odpowiedz
 • 7 lipca 2018 o 16:08
  Permalink

  @krzyk58. 7 lipca 2018 at 09:08

  Powinieneś wiedzieć doskonale z wojska, na czym polega dywersja ideologiczna. Multi-kulti oraz wielość i różnorodność organizacji burzących utarte schematy społeczne pod szyldem wolności z jednoczesnym zniewoleniem ekonomicznym i ograniczeniem praw zdecydowanej większości do kulturowych wartości jest taką dywersją ideologiczną. Dzięki temu łatwiej się zarządza rozbitym ideologicznie społeczeństwem wykorzystując manipulację intelektem, jako broń poznawczą. Do tego dochodzi zarządzanie strachem.
  Oni niech sobie zafundują multi-kulti u siebie, niech dadzą dobry przykład. 🙂

  W Polsce z taką dywersją ideologiczną mamy do czynienia od 966 roku (a może i dłużej) i nadal okupanci nie odpuszczają. Od tamtego czasu nie możemy się ponownie ideologicznie skonsolidować jako słowiański ród. Przez to wręcz niemożliwe jest odtworzenie dawnej egalitarnej kultury.

  Odpowiedz
 • 7 lipca 2018 o 17:59
  Permalink

  @Miecław. “7 lipca 2018 at 08:36” Być może – projekt,nie można wykluczyć takiej ewentualności, za to jak słucham gra merytorycznie,
  nawet zaszeregowanie Stalina do klanu kosmopolitycznych,
  zachodnich bandytów “idzie przełknąć”. NO,BO nie wymagajmy
  zbyt wiele…wszyscy mamy jakieś przegięcia. 🙂
  Miecław zwróć uwagę na daty – “kiedy to było” był młody i głupi,
  zresztą w którymś z “filmów” wyjaśnia swoje oczarowanie
  systemem ,zgrabnie zresztą. A co do portalu WPS – odwiedzam
  od chwili powstania, czyli od około 2010 r. ‘po rozwodzie’ odwiedzam oba. Ten drugi “olsztyński”, krytyczny wobec WWP, posiada nawet na stronie tytułowej
  logo OP.
  Daleki jestem od zachwytu nad linią polityczną p. Grygucia np. w temacie
  doboru sojuszników (od Szwecji po Turcję) czy fascynacja
  potencjalnym sojuszem polsko-niemieckim w wyprawie na ZSRR.
  Posłuchaj co ma do powiedzenia red. M Maciak nt.geopolitycznych dywagacji p. Nikt.
  link zamieszczony wyżej “6 lipca 2018 at 21:27”

  Przy okazji:

  Grzegorz Braun i Pan Nikt – “Polska rośnie w siłę, a ludzie żyją dostatniej”. Część II

  https://www.youtube.com/watch?v=kQJicsdNHEo&t=9s

  Miecław wysłuchać można a sprawa wiary wygląda w ten sposób że nawet sobie do końca nie wierzę. 🙂
  Ps. Jednak wybornie brzmią słowa obu panów podkreślające
  absurdy polskiej (?) polityki tak na odcinku zagranicznym jak i obrony
  narodowej (sojuszy) – “desant na Polskę”. Dosłownie.

  Aleksander Jabłonowski – TYP SPOD CIEMNEJ GWIAZDY

  https://www.youtube.com/watch?v=pXDdzrnK2IA

  DZIEŃ DOBRY KTO POSIADA NASZE LOGO I GDZIE – POPROSZĘ O LINKA. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 7 lipca 2018 o 20:18
  Permalink

  WEB. JÓZEF. https://wiernipolsce.wordpress.com/

  … W stałej formie linka – odnośnika, sądzę że to powód do dumy.
  Zwłaszcza że w doborowym towarzystwie … 🙂

  MY NIE MAMY Z TYM NIC WSPÓLNEGO, ALE TEŻ NIE MAMY NIC PRZECIWKO. SZANUJEMY WSZYSTKICH LUDZI, JEŻELI KTOŚ WYKORZYSTUJE NASZE LOGO W DOBRYM CELU NIECH SOBIE WYKORZYSTUJE. POZDRAWIAM W. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 7 lipca 2018 o 21:31
  Permalink

  @krzyk58. 7 lipca 2018 at 17:59

  Wiesz czytać można wszystko, słuchać też, ale przeciętny człowiek się gubi w tym bagnie manipulacji i z reguły nie potrafi dostrzec niuansów fałszu i propagandy służącej zniewoleniu. Dlatego mamy taką polaryzację poglądów i wartości, idei, co służy okupantom de facto. Pamiętasz pewnie te hasła z końca lat 80-tych, przełom 90-tych jak domagano się pluralizmu.

  W nowoczesnym systemie liberalnego kapitalistycznego zniewolenia, właśnie o to chodzi, żeby rozbić ludzkie wartości na różne frakcje, bo dzięki temu pospólstwo nie jest w stanie się organizować i skutecznie walczyć o lepszy byt, a w tym czasie “jaśnie państwo” się bogaci.

  Kiedyś takiemu zniewoleniu służyła religia, bo utrzymywała masy ludzkie w stanie podporządkowania feudalnego poprzez grzech i bojaźń boską uzasadniając niewolnictwo wolą boga. Od kiedy ludzie zrozumieli czemu ona służy, gdy religia straciła swoją siłę oddziaływania, pojawiły się nowe techniki zarządzania zasobami ludzkimi, które zostały w prosty sposób przeniesione z poziomu korporacji na poziom państwa po pewnych tylko modyfikacjach.
  I tak to działa.

  Niestety ci dwaj panowie święci plotą nieraz takie bzdury, że szkoda mi czasu.
  Wolę już wysłuchać Jabłonowskiego, którego może dałoby się “wychować”, bo też popełnia błędy. Ale z tego linkowanego nagrania podoba mi się jego wytłumaczenie logo orła bez korony. Kiedyś pisałem o tym, że PRL-owski orzeł bez korony to symbol wolności słowiańskiej. To samo w odniesieniu do logo Narodowego Frontu Polskiego wyjaśnia Jabłonowski, powołując przy tym słowiańskie wolnościowe korzenie oraz orła z powstania wielkopolskiego. Chwała mu za to, niech działa dalej, tylko niech wreszcie zweryfikuje swoją postawę wobec “przeklętych” oraz tzw. “komuny”, której zawdzięcza bezpieczne i godne życie w PGR. 🙂
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 8 lipca 2018 o 10:08
  Permalink

  @Miecław. “Pamiętasz pewnie te hasła z końca lat 80-tych, przełom 90-tych jak domagano się pluralizmu.”
  No, to witaj Miecławie w świecie wolności i otwartości… 🙂 przy okazji ‘pozdrawiam” medialne polskojęzyczne pressxxxxxxx . 🙂
  i ich politycznych “macenasów” niech was ……….! 🙂

  P.red. Maciak zastanawia się publicznie, KTO oszukuje – “albo oszukuje mnie cały świat, albo oszukuje mnie polska władza…,” wg. mnie z naciskiem na drugi człon. 🙂

  Musisz to wiedzieć(319)Dlaczego wizerunek Rosji w PL jest zakłamywany? Oto prawdziwa Moskwa

  https://www.youtube.com/watch?v=OKU8GFpyhkw&t=6s

  Ps. Czy musiałem w związku z wypowiedzią red. Maciaka ‘szukać szczęki na podłodze”? NIE! Ale ilu
  osobom reżim medialny po 89’ skrzywił psychikę, weźmy pod uwagę “naszych” nieszczęśników “bob’a”, czy cośtam na “bukwę H” o takich odrażających kreaturach syjonistyczno-atlantyckich jak “observer48” czy “senior” już nawet nie wspominam!

  ————————————

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/06/prawda-to-klamstwo-a-klamstwo-to-prawda-czyli-orwellowski-fundament-rusofobii-i-polonofobii/

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/06/zachodnia-cywilizacja-nieustannie-zapada-sie-gdy-przestaja-funkcjonowac-stare-paradygmaty/

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/07/neo-czy-izrael-bedzie-na-stole-podczas-szczytu-trump-putin/

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/07/rewolucja-trwa-wraz-z-upadkiem-starych-rezimow-w-meksyku-i-w-ue-oraz-ujawnianiem-sie-tajnego-programu-kosmicznego/

  Pozdrawiam odświętnie 🙂

  Odpowiedz
 • 8 lipca 2018 o 22:42
  Permalink

  @krzyk58. 8 lipca 2018 at 10:08

  Nic dodać nic ująć. Powinieneś więc zrozumieć dlaczego ja tak a nie inaczej identyfikuję źródła naszej niedoli. Nowoczesna okupacja zaczyna się od panowania nad umysłami i oprócz manipulacji świadomością, konsumpcjonizmu do tego celu służy okupacyjna religia i jej instytucja skompromitowana współpracą z naszymi wrogami.

  Odpowiedz
 • 26 lipca 2018 o 10:16
  Permalink

  Czy jest jakaś szansa na ocknięcie się Polaków z letargu? Czy małpa zrozumie podstęp z bananami i je odrzuci?
  .
  Czas pokaże!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.