Polityka

Pan Jarosław Kaczyński przypomniał prawdziwe oblicze Prawa i Sprawiedliwości?

Wczoraj w Sejmie miała miejsce debata na temat migracji, wysłuchaliśmy informacji rządu w przedmiocie przygotowania Polski do przyjęcia imigrantów w ramach Unii Europejskiej, wysłuchaliśmy też czegoś na temat gotowości do ochrony granic, czy czegoś podobnego, bo to co powiedziała właściwa pani minister to był przekaz bardziej administracyjny niż polityczny. Pani minister Teresa Piotrowska chyba nie bardzo rozumie jakie zagrożenie może się nam przydarzyć, albo nie umie tego, że rozumie w sposób jednoznaczny przekazać, ale to już jest problem pani Kopacz.

Pani premier Kopacz powiedziała, że chcemy pójść środkiem – biorąc tylko tych, którzy tej pomocy potrzebują. Pan prezes Kaczyński powiedział, że podejmowanie tego typu decyzji jest łamaniem Konstytucji, zasady suwerenności Narodu i praw obywatelskich. Generalnie zdaniem pana prezesa Kaczyńskiego, rząd nie ma mandatu do podejmowania tego typu decyzji, jak wyrażanie zgody na masową imigrację do kraju. Padły jeszcze inne mocne słowa z ust pana prezesa, który podawał wprost przykłady wynikające ze zderzenia kultur w Europie, wymuszanych przez pojawiającą się mniejszość kulturowo-religijną. Co więcej pan prezes zaproponował poszukania możliwości płacenia na pomoc dla uchodźców zamiast przyjmowania ich.

Dominująca cześć mediów oburzyła się, na słowa pana prezesa zwłaszcza te, gdzie wskazał przykłady rzekomego dewastowania obiektów sakralnych przez inno-kulturowe mniejszości w niektórych krajów, jak również unikanie wywieszania flagi narodowej w jednym z krajów skandynawskich, który posiada na niej uwidoczniony Krzyż. Podniosły się głosy, że pan Jarosław Kaczyński przypomniał prawdziwe oblicze Prawa i Sprawiedliwości, że oto właśnie Prawo i Sprawiedliwość robi pierwszy krok, żeby wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej itd.

Oczywiście możemy cytować, to co zarzucono panu Kaczyńskiemu, w tym jednak rzeczywiście jest wiele prawdy jeżeli chodzi o przypomnieniu prawdziwego oblicza jego partii. Jednak – w jak najbardziej pozytywnym odniesieniu, albowiem pan Kaczyński po prostu odpowiedział pani Kopacz na jej pytanie o to, żeby się opowiedzieli, czy chcą przyjmować imigrantów czy nie. Pan Kaczyński po męsku, w sposób zdecydowany, powołując się na zdanie większości społeczeństwa powiedział po prostu, że nie. Co jest w tym złego? Czy Polska, Polacy, w tym za przeproszeniem pan Jarosław Kaczyński ma jakiś obowiązek przyjmowania kogokolwiek? Właśnie o to chodzi w rozumieniu tej kwestii – nie mamy żadnego obowiązku w tej materii, jako kraj, jak również nie jesteśmy solidarnie zobowiązani wobec naszych unijnych przyjaciół, dlatego i tylko dlatego, ponieważ oni sami złamali prawo, które wcześniej wspólnie wszyscy ustaliliśmy. Mówimy oczywiście o konwencji dublińskiej i regułach funkcjonowania strefy Schengen. Oczywiście Europa może nam taki obowiązek narzucić, ale właśnie po to była potrzeba zobaczyć tą prawdziwą twarz Prawa i Sprawiedliwości, żeby ludzie wyrobili sobie poglądy na głosowanie.

Więc bardzo dobrze się stało, jeżeli pan Kaczyński pokazał prawdziwą twarz swojej partii naszemu społeczeństwu – niech ludzie widzą i słyszą, dokładnie to, co przedstawiciele tej partii myślą. Tutaj nie było żadnej filozofii i żadnego kombinowania – po prostu czysty, prosty, klarowny i jednoznaczny przekaz. Społeczeństwo dokładnie tego oczekuje – prostego przekazu, zgodnego z jego oczekiwaniami. Możemy się nie zgadzać z Prawem i Sprawiedliwością w zakresie wizji państwa i wielu spraw szczegółowych, jednakże tutaj mamy prosty przekaz, dokładnie taki, jaki jest bezcenny na naszej scenie politycznej.

Podobnie wyrazisty w swoim wystąpieniu był pan Jarosław Gowin, polityk nadzwyczajnie trzeźwo i rzeczowo spoglądający na obecny problem. Zwłaszcza istotny jest jego postulat powołania Obrony Terytorialnej. Warto słowa pana Gowina zapamiętać, albowiem jeżeli ktoś w tym morzu emocji, potrafi tak rzeczowo się wypowiadać w istocie merytorycznie, ten jest mężem stanu, bez względu na to, czy zgadzamy się z jego poglądami w kilku niszowych sprawach, czy nie.

Nie można mieć pretensji do partii politycznej, że chce być wyrazista i jednoznaczna. To prawo polityków, którego nikt im nie może odebrać, co więcej to jest prawo za korzystanie, z którego nikt nie może ich stygmatyzować. Nie ma znaczenia, że być może w jakiejś mierze właśnie teraz prawica wykorzysta „konika migracyjnego”. To ich polityczne prawo, – przy czym jeżeli wykorzystają demokrację do jej ograniczenia, to będzie wina tych, którzy byli tak słabi, że pozwolili prawicy na wyhodowanie „rumaka migracyjnego”, który ją katapultował do władzy.

Wczorajsza debata polityczna w Sejmie chyba już na trwałe podbiła przewagę prawicy na scenie politycznej, ponieważ ludzie usłyszeli z ust prezesa największej prawicowej partii, dokładnie to, co chcieli usłyszeć, w kwestii, która ich niepokoi.

9 komentarzy

 1. To nie Pan Kaczynski,to winna
  jest UE,ze popiera US,uchodzcy to pochodna polityki
  jakie prowadzi US.
  Po co rozwaliło Kadafiego w Libii,a Saddam w Iraku,byly to kraje stabilne,po jasna ciasną to zrobili,gdzie ta bron masowego razenia,ktora miala byc w Iraku?
  Obwinianie pana A albo B,nie ma najmniejszego sensu,
  to jest pokłosie amerykanskiej polityki.
  Ktos przerzuca tych
  uchodzcow,bylismy
  swiadkami dramatu
  na Wegrzech i Serbią no a wczesniej co sie stalo z Jugoslawia,czyzby nasza pamięc zawodzi?
  Kraje,ktore nie maja intetesu musza posorzatac po innych.
  Uchodzcy to sa obcykulturowo i religijnie,nigdy sie nie integruja sie z nami,islam ma swoje zasady,pamietajmyze Sultan Sulejman mial plany podbic cala Europe no i mu sie prawie udalo padly twierdze w Nis,Belgrad,Mohacz no i inne,i powoli doszli do Wiednia,ale to historia.
  W Francji sa cale dzielnice arabskie,ze tam francuz boi sie zapuszczac,sa wojny uliczne gangow arabskich z francuskimi.Nie dziwie sie,ze pan Kaczynski ma obawy,tak mysli wiele Polakow..

 2. nic dodać nic ująć

 3. Niestety ale czytając fragmenty wypowiedzi sejmowych muszę przyznać iż Pan Jarosławpolskęzbaw w tej idiotycznej dyskusji której nie powinno być, powiedział kilka słusznych rzeczy – czym niestety tak zapunktował że jego partia może wygrać wybory… Co moim zdaniem będzie większą tragedią niż nierządy PO…

  Ale jak juz linkowałem – wielokrotnie taniej jest pomagać uchodźcom w ich krajach albo krajach ościennych! Nie musimy zapraszać ich do siebie a ze słów Pani Premier tak wychodzi…

  To jest jakaś PARANOJA!

 4. W pełni zgadzam się z Kodłuchem,nie jest winien tej sytuacji p. Kaczyński,ale w jego wystąpieniu jak i u innych tzw.polityków nie znalazłem krytyki jankeskiej polityki wobec Bliskiego Wschodu.

 5. Wczorajszym przemówieniem Kaczyński zapewnił sobie wygraną w wyborach i samodzielne rządzenie

 6. Pan Jarosław Kaczyński publicznie powiedział to jak
  postrzega problem zdecydowana większość Polaków.Pomijam
  wypowiedzi,z przed kilku lat, również z mównicy sejmowej
  gdy mówiono o “naszej wojnie” – to są skutki i efekty
  powracającej(ówczesnej) fali.

 7. Rumak migracyjny, dobre

 8. tak jest. Kaczyński powiedział to co chciałem usłyszeć. to było jak otworzenie okna w zatęchłym pokoju. dziękuję panie Kaczyński, pan pokazał jak może wyglądać polityka. jeżeli chce się coś zrobić to trzeba przekonać ludzi do tego, powiedzieć im o zyskach i stratach. a nie cichaczem pokątnie,żeby zaskoczyć.i mam nadzieję że PiS będzie konsekwentny.

 9. Czytam te komentarze i już wiem,tak było na Titaniku,ludzie myśleli ,że bezpiecznie dopłyną do Amerykańskiego Raju.Nie wierzcie w Jarka Tytanika!!!

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.