Pan Donald Trump udowodnił wszystkim brak sensu dalszego istnienia NATO

Za kryzys NATO i rozłam Zachodu odpowiadają Niemcy. To Niemcy są winne kryzysowi NATO w wymiarze instytucjonalnym, faktycznym i czysto politycznym. To co się dzieje, to wynik ich polityki emancypacyjnej. Długofalowym celem Niemiec jest odzyskanie suwerenności, a nie będzie to możliwe tak długo, jak długo w ich kraju stacjonują amerykańscy Żołnierze. 

Pan Donald Trump Prezydent Stanów Zjednoczonych dokładnie nakreślił główny problem świata zachodniego, jaki ma wymiar strategiczny i geopolityczny. Jest nim gospodarcza emancypacja Niemiec, które rozbudowują swoje kontakty handlowe z Federacją Rosyjską, a także z Iranem i Chinami. W tym przypadku pan Prezydent skupił się na relacjach niemiecko-rosyjskich, pod postacią kupowania przez Niemcy olbrzymiej ilości surowców. Gaz i ropa to podstawa każdej gospodarki. Nie da się zaprzeczyć na pewno redukcyjnej logice pana Trumpa, jednak to prawda, że Niemcy płacą Rosji za gaz i ropę olbrzymie pieniądze. Czynią to także i inne kraje, w tym póki co Polska. Jednakże, to się w całość nie skleja, ponieważ albo jest się w zagrożeniu, albo jest się w przyjaźni. Jeżeli związki gospodarcze dominują, to nie można się oszukiwać, że jest mowa o jakimś zagrożeniu, chyba że o to właśnie chodzi?

Z punktu widzenia USA sytuacja jest klarowna. Niemcy finansują Rosję, która się potężnie zbroi. Alternatywnie Niemcy kupowaliby surowce w Stanach Zjednoczonych, które mają ich nadmiar, jednak są i będą zawsze droższe od rosyjskich głównie ze względu na koszty transportu. Jak w takim układzie jednak uzasadnić fakt wspólnej obrony Niemiec przed Rosją, jeżeli Niemcy finansują Rosję, a przy okazji rzeczywiście są od niej uzależnieni energetycznie? 

Mówimy o pryncypiach o wielkich przepływach pieniądza i generalnych zależnościach gospodarczych, które będą przez kolejne lata bardzo silnie oddziaływać na rzeczywistość w tej części świata. 

W praktyce więc pan Donald Trump udowodnił wszystkim brak sensu dalszego istnienia NATO. Ponieważ interesy Unii Europejskiej, w tym głównie Niemiec, są inne od amerykańskich. Ameryka potrzebuje Rosji głównie do roli wielkiego zaplecza dla konfliktu z Chinami oraz na Bliskim Wschodzie, gdzie Rosja dzięki mądrej i przewidującej polityce pomocy humanitarnej i innego rodzaju wsparcia bardzo umocniła swoją pozycję. Europa jest w praktyce konkurentem dla USA, takie są fakty i najlepiej to widać na przykładzie krytyki, którą pan Trump kieruje pod adresem Niemiec. 

Niemcy bardzo sprytnie się ustawili ograniczając wydatki na zbrojenia. Podobną strategię mieli zaraz po wojnie, kiedy to nie mając jeszcze sił zbrojnych byli w stanie inwestować odpowiednio dużą ilość środków. Dzisiaj od lat korzystają z bezpieczeństwa jakie zapewnia im po pierwsze NATO, a po drugie własne i uprzywilejowane stosunki z Rosją. W tych warunkach mogą swobodnie egzystować, ciągle przyczyniając się do rozbudowy swojej potęgi ekonomicznej. Dla nich, to wygrana na loterii, ponieważ oto doprowadzili do sytuacji, jako kraj winny największych zniszczeń w Europie, że praktycznie cała Europa jest im podporządkowana politycznie i gospodarczo. 

Jaki jest sens – potrzeba – powód, do zbrojenia się przeciwko Rosji, jeżeli Niemcy i inne kraje zachodnie stale planują ją finansować? Przecież idiotyzmem jest budowanie silnej flanki wschodniej w tych warunkach. Niby jak bowiem miałaby wyglądać obrona? Czy w momencie jak Litwini, Łotysze, Estończycy i Polacy będą walczyć z Rosją, to do Niemiec nadal będzie płynął rosyjski gaz, a w drugą stronę niemieckie Euro?

Pan Jens Stoltenberg – Sekretarz Generalny NATO w jednym z wywiadów przy okazji minionego szczytu sugerował, że sytuacja taka jak na Krymie jest niewyobrażalna wobec któregoś z krajów NATO. Czy Niemcy wstrzymają import gazu i ropy z Rosji, żeby wywrzeć na nią ekonomiczny nacisk w obronie interesów np. Łotwy? Powody bezpośrednie zawsze się znajdą, zwłaszcza jak weźmiemy pod uwagę to, w jaki sposób bywają w tym kraju traktowani przedstawiciele rosyjskiej mniejszości narodowej.

Pan Donald Trump słusznie apelował o pryncypia. NATO działa w oparciu o schemat blokowy, trudno jest wyobrazić sobie sytuację, w której drugi pod względem siły kraj bloku utrzymuje strategiczne relacje gospodarcze z największym rywalem. Jak to uzasadnić strategicznie? To się po prostu nie składa. Niemcy swoimi relacjami z Rosją rozłożyli cały Zachód. Przy czym uwaga, to nie znaczy że Niemcy nie mają racji. NATO w obecnym post-zimnowojennym kształcie po prostu już dawno nie powinno istnieć, ponieważ swoją formułą odstaje od rzeczywistości. 

Z zaciekawieniem czekamy na ustalenia szczytu w Helsinkach. Pan Trump i Pan Władimir Putin prezydent Federacji Rosyjskiej mieli już kilka okazji. W tej chwili mamy jednak do czynienia ze spotkaniem ukierunkowanym na bezpośrednie zwarcie interesów obu supermocarstw. 

12 thoughts on “Pan Donald Trump udowodnił wszystkim brak sensu dalszego istnienia NATO

 • 13 lipca 2018 o 05:08
  Permalink

  “Za kryzys NATO i rozłam Zachodu odpowiadają Niemcy” no i Tusk, bo wszystko “wina Tuska”.

  Na całe szczęście Portugalia pozostaje w NATO …

  No i Rosjanie mogliby wymieniać się gazem z Amerykanami.

  Po prostu na Atlantyku mijałyby się gazowce rosyjskie,(zbudowane np. w Polsce, z amerykańskimi – zbudowanymi w Chinach i Korei …

  Macondo trwaj!

  Odpowiedz
 • 13 lipca 2018 o 05:13
  Permalink

  Amerykanie bezwzględnie grają na rzecz swoich interesów my nie jesteśmy już nawet ich narzędziem, staliśmy się przedmiotem którym się będzie handlować.

  Odpowiedz
 • 13 lipca 2018 o 09:04
  Permalink

  Co stoi na przeszkodzie by w przypadku konfliktu wywołanego przez
  wasali amerykańskich gaz spokojnie (sobie) płynął tam gdzie był skierowany?
  Sojusz niemiecko-rosyjski musiałby wzmocnić jedynie bezpieczeństwo “płynącej ruły” z uwagi na niepoczytalność wasali…
  Czy konflikt wywołany przez kosmopolitów i neobanderowców w Nowej Rosji spowodował
  brak wzajemnych relacji pomiędzy p.Waltzmannem a rossjańskimi
  odpowiednikami? ‘Czekoladki” nadal sprzedawane w Rosji (?)
  BA! Nawet były, (są) produkowane… 🙂
  Wzajemne wyżynanie przewidziano dla Słowian, natomiast “ony”
  z tego tytułu mają profity (geszefty) – dlatego kręcą lody…
  geldy jak widzimy można wycisnąć ze wszystkiego, a zwłaszcza na pośrednictwie “we wojnach’. (odwieczny monopol). Tak pozyskane
  pieniądze nie śmierdzą, a krew jest niewidoczna, więc nie ma krwi!
  …więc paka, bawmy się póki trwa ten bal. Leonard Cohen – Dance Me to the End of Love https://www.youtube.com/watch?v=NGorjBVag0I Nawet i “TU”….

  Odpowiedz
 • 13 lipca 2018 o 09:38
  Permalink

  “Za kryzys NATO i rozłam Zachodu odpowiadają Niemcy”

  A czy to coś złego?
  – jedynie Niemcy z całej EU odważyli się powiedzieć NIE Pasożytom!

  Inni, szczególnie kilka nadbałtyckich kraików, pomimo, że nie naciskane, na wieść, że może dojść do jakiegoś kontaktu, z wyprzedzeniem smarują sobie pomiędzy pośladkami i wystawiają swoje odbyty do przyszłego “rolowania” przez Pasożyta…

  A co się tyczy rosyjskiego “zagrożenia”, to właściwie, jakby to miało wyglądać ?
  – Rosjanie zacierają już ręce i przebierają nogami, by wreszcie móc “wejść” do już WYEKSPLOATOWANEJ I WYJAŁOWIONEJ Europy?

  Zostawią wszystko, swoje złoża, swoje ziemie, i inne swoje bogactwa naturalne tylko po to, by móc pomieszkać w polskiej, czeskiej, niemieckiej, francuskiej, czy hiszpańskiej chatynce postawionej na 250m² działeczce i to wybudowanej za wielki kredyt?

  OK, przyjmijmy, że tak chcą, tylko po takim manewrze trzeba będzie z czegoś się utrzymać.
  Ba, trzeba będzie przejąć na swoje utrzymanie miliony emerytów, chorych i innych niezdolnych, czy nie mających chęci na zarobkowanie w EU!

  A z czego mianowicie?
  – czy podzielą się dochodami uzyskiwanymi z dotychczas sprzedawanych nośników energetycznych?

  Tylko, jak już to chyba wczoraj zauważył Pan Krakauer, w przypadku “opanowania” EU musieliby sprzedawać SAMI SOBIE!

  ……

  Mam wrażenie, że Pasożyty już tak się zatracili, że cały Swiat mierzą miarką poziomu swojego Społeczeństwa.

  No chyba, że już im się tak grunt usuwa spod nóg, że zaczynają imać się wszystkich możliwych sposobów, by tylko wyrwać jeszcze trochę grosza z zewnątrz…

  Tak, czy owak, w najmniejszej mierze nie czuję się zagrożony ze strony Rosji, a wręcz przeciwnie obawiam się NATO i Pasożytów!!!

  PASOżYCI, go home!

  Odpowiedz
 • 13 lipca 2018 o 10:01
  Permalink

  W pewnym stopniu USA przyczyniły się do wybuchu IIWŚ, do ostatniej chwili wspomagając Hitlera dostawami strategicznych surowców. Jednym z nich jest czteroetylek ołowiu, dodatek do benzyny, bez którego żaden niemiecki samolot nie mógłby latać. Jest to sama w sobie historia kryminalna. Trzeba w tym procederze uwzględnić także rolę Banku Rozliczeń Międzynarodowych w Bazylei i rolę Szwecji I Szwajcarii pośredniczących w handlu USA z Niemcami i magazynowania żydowskiego złota.. Jednym z głównych celów przystąpienia USA do wojny w Europie było jej podbicie, uzależnienie i skolonizowanie. Udało im się to w pełni i przy pomocy NATO rządzi Europą do dziś, tworząc międzyczasie pozorowane jej zjednoczenie w postaci Unii lub realizując akcje terrorystyczne przy pomocy operacji GLADIO. W Europie znajduje się kilkadziesiąt amerykańskich baz militarnych, z lufami skierowanymi przeciwko Rosji, wydając na to ogromne pieniądze. Prawie bilion dolarów na tzw budżet obronny. W sumie rosyjski budżet militarny stanowi tylko 6 – 8 procent łącznego budżetu NATO. A Rosja zdolna jest odwetowo w ciągu pół godziny do unicestwiana Europy i USA. W tym w pierwszych minutach Polski.
  Jak widać wszystkim to już zobojętniało, nawet tym zbrodniczym cymbałom NATO, którzy pójdą na pierwszy ogień. Zabawa więc trwa dalej, dokąd to wszystko nie pieprznie.

  Odpowiedz
 • 13 lipca 2018 o 11:04
  Permalink

  Pan Trump jest niezłym akwizytorem, działającym na rzecz swojego kraju.
  Który w wymiarze rzeczowym, ma niewiele do zaoferowania światu, poza konstrukcjami uzbrojenia, petrochemii, rolnictwa, farmaceutyków.
  Bilans handlowy bez produktów finansowych i informatycznych, wygląda nędznie.

  Jego zamiar zmuszenia krajów europejskich do zakupów, i wydawania na armię 4% PKB, z jego punktu widzenia jest racjonalny.
  Zamiast chleba, armaty, zamawiane w USA.
  Wróg urojony jest najlepszym z wrogów…..

  Martwić może co innego.
  Ten “pierścień ognia” otaczający Europę, dzięki działaniu trzech krajów.
  Obszar niestabilności zamieszkuje jakieś 300 milionów ludzi.
  Od Maroka, Mali, po Ukrainę.
  NATO jest niezłą tarczą ochraniającą tych trzech nnnn.
  Francję, Brytanię, USA.

  Odpowiedz
 • 13 lipca 2018 o 11:48
  Permalink

  Sytuacja się pogarsza to i komentarze się radykalizują!Ale co robić skoro znaleźliśmy się w sytuacji gdzie zatracono mądrość i głupota wylewa się z każdego kąta naszej rzeczywistości. Mit o rosyjskiej agresji napędza kasę Wujka Sama,niestety obecne pokolenie współczesnej Europy po raz pierwszy po II Wojnie będą żyć gorzej niż ich poprzednicy!Przyjdzie nam płacić i za “Arabską Wiosnę”,emigrantów z powodu agresji USA.A Rosja nie zostawi tego “syfu”bez konsekwencji!

  Odpowiedz
 • 13 lipca 2018 o 13:35
  Permalink

  Pan Nikt” o sprzedanym za bezcen El Dorado, o Loży Dobrej Zmiany, czyli stałej obróbce Polin

  https://www.youtube.com/watch?v=aWjxvAwNXOI

  Aleksander Jabłonowski, CHAM DOSKONAŁY

  https://www.youtube.com/watch?v=917imFRy8v4&t=790s

  @50parolatek. “A czy to coś złego?
  – jedynie Niemcy z całej EU odważyli się powiedzieć NIE Pasożytom!’ Gdzie TU nasze miejsce?
  W wykluwającym się układzie możemy:

  – ‘być z pasożytami” (jesteśmy), ch…wy wariant.

  – być z Berlinem (europejskim kołchozem) trzymać się niczym
  pijany Junker’s – kogośtam, nie lepszy wariant. 🙂

  – być z Moskwą, optymalny na wczoraj, dziś i jutro wariant.
  Na wdrażanie owego projektu jesteśmy spóźnieni co najmniej
  akademicki kwadrans. NIESTETY, za błędne założenia
  ………….”sie płaci” bywa ze najwyższą cenę!

  Syjonistyczno-atlantyckie “miedzycostam’ – odpuśćmy.. z litości 🙂

  Możemy jeno zaśpiewać “za/e St. Węglorzem “nie widzę ciebie w swych
  marzeniach………………….”
  Amen.

  Odpowiedz
 • 13 lipca 2018 o 19:33
  Permalink

  Proste jak rogalik! Po dzisiejszych protestach w .Londynie. 1/ USA jest zainteresowany w osłabieniu UE i W.Brytanii (przez Brexit).2/ szantażuje NATO(zostawimy was samych jeśli nie będziecie płacić za nasze bazy i uzbrojenie,i gaz)3/ Polska, kraje bałtyckie i Ukraina będą podgrzewać atmosferę rosyjskiego ekonomicznego i militarnego zagrożenia.! Proste i na dzisiaj dla kolonizatorów wystarczy!

  Odpowiedz
 • 30 sierpnia 2018 o 19:57
  Permalink

  Brytyjski generał:Moskwa jest w stanie rozmieścić swoje wojska na terytorium NATO w ciągu zaledwie 48 godzin, powiedział w wywiadzie dla The Times były dowódca połączonych sił Wielkiej Brytanii Richard Barrons. Jednocześnie, jego zdaniem, w szybkiej odpowiedzi Rosji Sojuszowi przeszkodzą wewnętrzny rozłam i brak jasnego planu działania.
  Rosja w ciągu dwóch dni może wdrożyć na terytorium krajów NATO kontyngent z dziesiątkami tysięcy żołnierzy przy wsparciu lotnictwa i floty, podczas gdy Sojusz będzie na to potrzebować miesiące, uważa generał Barrons.
  Zdaniem brytyjskiego wojskowego, jeśli tak się stanie, NATO straci część terytorium, a także straci kontrolę nad przestrzenią powietrzną i wodami terytorialnymi, zanim wszyscy jego 28 członkowie dogadają się, co przedsięwziąć.
  Rada NATO mogłaby pozwolić naczelnemu głównodowodzącemu sił zbrojnych NATO w Europie na stworzenie planu i przygotowanie się do ataku, zaznacza Barrons. Jednak podobne planowanie zostało przerwane po zakończeniu zimnej wojny i zniknięciu zagrożenia w postaci Związku Radzieckiego.
  Jednocześnie, według byłego dowódcy połączonych sił Wielkiej Brytanii, Sojusz nie pali się do ożywienia tych planów nawet po wydarzeniach na Ukrainie i dowodów na to, że Moskwa inwestuje środki w nowe technologie zaprojektowane tak, aby przewyższyć NATO. Ponadto Francja, Grecja, Włochy, Węgry oraz w mniejszym stopniu Niemcy nie chcą drażnić Rosji — oni są zbyt zajęci problemem imigracji i związanym z nim zagrożeniem terrorystycznym, aby myśleć o „rosyjskiej agresji”, pisze The Times.
  Barrons zaznacza, że dodatkowy kontyngent, który NATO planuje rozmieścić w Polsce i krajach bałtyckich, nie będzie miał wystarczającej siły ognia. Ponadto siły te nie mają nawet ustalonych zasad prowadzenia walki w przypadku „wtargnięcia Rosji”.
  „W mojej opinii jest to wskaźnikiem tego, że w obecnym okresie historii wielu zapomniało, jaka powinna być skuteczna armia i co jest do tego potrzebne (SIŁY I ŚRODKI). Oni uważają, że rozmieszczenie lekkiej piechoty będzie wystarczające, ale tak nie jest”, — podsumowuje Richard Barrons.

  Odpowiedz
 • 7 października 2018 o 21:19
  Permalink

  Good day to all! interesting to read your news !.
  about NATO. we in Russia are real men live! everyone will go to war! and whoever does not go will regret it. this time! the second. we remember the war. and we are the gods of war on the battlefield! war is in our blood! We have Muslims in the army and Buddhism.
  We in Russia are sure that. in Europe do not live men .. your men behave like a woman !! which is not responsible for the words you have a lot of homosexuals! and this is considered normal with you !! in the USSR and the law was considered a crazy person! and in the bible it is not acceptable! such NATO members can be defeated by a small number of Russian troops. and what new NATO technologies will not help! everything is decided by the man on the battlefield!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.